Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Törvények, jogszabályok

templomos
Ezredes
Ezredes
Status: Offline

Re: Törvények, jogszabályok

HozzászólásSzerző: templomos » 2016. december 29., csütörtök 19:10

ficuscucis írta:
Brumi írta:Új köntösben a fémkeresős szabályok. Magyar Közlöny 219. szám. A 84578- oldaltól érdekes, de érdemes végigolvasni az egészet.

Tyűűamindenit, de jó hogy szóltál! A napokban akartam kipróbálni az udvaron a gépemet, hogy működik- e még. Viszont építményen kívül(!) összeszerelt és bekapcsolt állapot már detektor használatnak minősül. Ellenben a törvény adott egy használható jó ötletet is. A jövő a teremgokartozáshoz hasonlóan a teremdetektorozásban rejlik. Beszélek is a közelemben lévő fedett lovardák tulajdonosaival, össze tudunk-e hozni próbaként egy-két ilyen rendezvényt. Mondjuk 10-15 cm mélyen sport szeletek, 20-40 cm mélyen drágább kézműves csokik, bonbonok lennének a nyeremények. ...Gyorsan utána kell néznem a rendezvények jogszabályi és adóügyi hátterének. Megyek is ! Hali !

Erről nem hallottam...valamit erről linkelni?

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2016. december 29., csütörtök 19:58

templomos írta:
ficuscucis írta:
Brumi írta:Új köntösben a fémkeresős szabályok. Magyar Közlöny 219. szám. A 84578- oldaltól érdekes, de érdemes végigolvasni az egészet.

Tyűűamindenit, de jó hogy szóltál! A napokban akartam kipróbálni az udvaron a gépemet, hogy működik- e még. Viszont építményen kívül(!) összeszerelt és bekapcsolt állapot már detektor használatnak minősül. Ellenben a törvény adott egy használható jó ötletet is. A jövő a teremgokartozáshoz hasonlóan a teremdetektorozásban rejlik. Beszélek is a közelemben lévő fedett lovardák tulajdonosaival, össze tudunk-e hozni próbaként egy-két ilyen rendezvényt. Mondjuk 10-15 cm mélyen sport szeletek, 20-40 cm mélyen drágább kézműves csokik, bonbonok lennének a nyeremények. ...Gyorsan utána kell néznem a rendezvények jogszabályi és adóügyi hátterének. Megyek is ! Hali !

Gugliba beírtam: Magyar Közlöny 219. szám kidob olyan linket is amin végig tudod görgetni az egész anyagot.

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2016. december 29., csütörtök 21:25

ficuscucis írta:
templomos írta:
ficuscucis írta:

Gugliba beírtam: Magyar Közlöny 219. szám kidob olyan linket is amin végig tudod görgetni az egész anyagot.

Bizonyos feltételekkel akkor 30 cm ig lehet földmunkát végezni régészetileg védett helyen is?
Miről is beszélünk?Átlagos géppel nem szokás mélyebbre ásni. :?:

http://kozlony.magyarorszag.hu/dokument ... egtekintes

16 ik oldal.
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2016. december 30., péntek 8:59

"Bizony mondom néktek vegyetek ti példát a kis hegyipatakoktól kiknek ha kőszikla állja útját megkerülik azt és vígan folytatják tovább az ő útjukat!"
Épületen belül nem tilos, nincs szabályozva!
Irány a szőlőhegy beszélni régi pincék, présházak tulajdonosaival. Sok régi tárgy lehet ezekben.

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2016. december 30., péntek 9:15

ficuscucis írta:"Bizony mondom néktek vegyetek ti példát a kis hegyipatakoktól kiknek ha kőszikla állja útját megkerülik azt és vígan folytatják tovább az ő útjukat!"
Irány a szőlőhegy beszélni régi pincék, présházak tulajdonosaival. Sok régi tárgy lehet ezekben.

ez már földalatti mozgalom lesz lassan :D mondjuk a pincében akár a falakat is meg a plafont is körbe lehet vizsgálni..azután ha jel van a plafonon ásol felfelé és kilukasztod a pincét :D :D

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2016. december 30., péntek 9:35

ul69 írta:
ficuscucis írta:"Bizony mondom néktek vegyetek ti példát a kis hegyipatakoktól kiknek ha kőszikla állja útját megkerülik azt és vígan folytatják tovább az ő útjukat!"

ez már földalatti mozgalom lesz lassan :D mondjuk a pincében akár a falakat is meg a plafont is körbe lehet vizsgálni..azután ha jel van a plafonon ásol felfelé és kilukasztod a pincét :D :D

Sok érme lehet borospincékben. Régi szokás, hogy a vendég a mennyezetre nyom távozáskor egy fémpénzt. Aztán vagy ott van még, vagy a talajszinten.
Természetesen a mennyezetet átfúrni nem tanácsos.

kisködmön
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: kisködmön » 2016. december 30., péntek 9:39

Amúgy a szőlőhegyek nagyon jók keresőzéshez. A szőlőművelés évszázadokon át öröklődik, helyhez kötött, az új pincék a régiek alapjaira épülnek, szóval van egy történelmi folytonosság.
Addig áss, amíg a keresőd ér.

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 4., szerda 13:01

Alakul a dróntörvény is. Most olvastam, hogy a hobbi célú drónhasználatot úgynevezett hetedosztályú repülőtereken tennék lehetővé. Tehát aki engedély nélkül megy a természetbe vadászni az orvvadászik, aki ugyanoda megy drónozni az meg orvdrónászik. Nna ezeket is "kivégezték." Jöhetnek a bélyeg, és gyufacímke gyűjtők.

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2017. január 4., szerda 13:06

ficuscucis írta:Alakul a dróntörvény is. Most olvastam, hogy a hobbi célú drónhasználatot úgynevezett hetedosztályú repülőtereken tennék lehetővé. Tehát aki engedély nélkül megy a természetbe vadászni az orvvadászik, aki ugyanoda megy drónozni az meg orvdrónászik. Nna ezeket is "kivégezték." Jöhetnek a bélyeg, és gyufacímke gyűjtők.

és mi a helyzet a madzagra kötött héliumos lufival ha olyat eregetsz?(amúgy ez sokkal olcsóbb is) mitől minősül drónnak valami? :D :D

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 4., szerda 16:19

ul69 írta:
ficuscucis írta:Alakul a dróntörvény is. Most olvastam, hogy a hobbi célú drónhasználatot úgynevezett hetedosztályú repülőtereken tennék lehetővé. Tehát aki engedély nélkül megy a természetbe vadászni az orvvadászik, aki ugyanoda megy drónozni az meg orvdrónászik. Nna ezeket is "kivégezték." Jöhetnek a bélyeg, és gyufacímke gyűjtők.

és mi a helyzet a madzagra kötött héliumos lufival ha olyat eregetsz?(amúgy ez sokkal olcsóbb is) mitől minősül drónnak valami? :D :D

Drón az amit a törvény annak mond - ne adjál tippeket. :D Egyébként jó ez a nagy szabadság, de a törvényhozókra ráférne már egy kis alkotói szabadságkorlátozás mert maholnap olyanok lesznek mint egy elszabadult hajóágyú. :(

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2017. január 4., szerda 19:13

ficuscucis írta:
ul69 írta:

Drón az amit a törvény annak mond - ne adjál tippeket. :D Egyébként jó ez a nagy szabadság, de a törvényhozókra ráférne már egy kis alkotói szabadságkorlátozás mert maholnap olyanok lesznek mint egy elszabadult hajóágyú. :(

oké de hol mondja? :lol: léghajót nem is emlitettem :D

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 4., szerda 19:42

ul69 írta:
ficuscucis írta:
ul69 írta:

oké de hol mondja? :lol: léghajót nem is emlitettem :D

A léghajó az egyértelműen légijármű, - nade a postagalambok?! Csak úgy cikázhatnak szabadon ide meg oda? Azonnali postagalabtörvényt! Röptetni csak hetedosztályú eü. minősitésű levegőben lehessen. :lol:

ficuscucis
Százados
Százados

Re: Törvények, jogszabályok "Áthallások"

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 5., csütörtök 17:39

Sokan okoskodásnak vélhették eddigi vélemény nyilvánításaimat a detektorozás töv.-i szabályozásáról. Mai Indexben 15 ó 19 perckor kelt egy cikk a hazai drónszabályozásról. Szemezgettem pár sort amibe ha nem a drón hanem fémdetektor szó szerepelne véleményem szerint ugyanúgy igaz lenne.

"...tényleg fontos, hogy legyen valami jogi keret...azonban ezeket a veszélyeket túllihegni sem lenne szabad."
"...már már olyan érzése van az embernek, hogy a jogalkotó kifejezetten arra játszik, hogy megnehezítse az átlagember drónos próbálkozásait."
"...elég kellemetlen, hogy a törvényalkotó eleve abból indul ki, hogy a gépet kizárólag veszélyhelyzetek kialakításán ügyködő idióták alkalmazzák majd."
"...Az ilyen szabályok csak azt erősítik, hogy a hobbidrónos bele se kezdjen az egész regisztrációs, netes tanfolyamos küzdésbe..."

Egyre jobban alakul bennem az a vélemény, hogy az előző rendszerben a szabadságjogokat korlátozta a magyar kommunista párt, ma pedig a műszaki hátterű szabadidős hobbi elfoglaltságokat lehetetleníti el a magyar törvényalkotás. Figyelve a mindennapi történéseket nekem ez a véleményem!

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

Re: Törvények, jogszabályok "Áthallások"

HozzászólásSzerző: reinold » 2017. január 16., hétfő 0:33

ficuscucis írta:Sokan okoskodásnak vélhették eddigi vélemény nyilvánításaimat a detektorozás töv.-i szabályozásáról. Mai Indexben 15 ó 19 perckor kelt egy cikk a hazai drónszabályozásról. Szemezgettem pár sort amibe ha nem a drón hanem fémdetektor szó szerepelne véleményem szerint ugyanúgy igaz lenne.

"...tényleg fontos, hogy legyen valami jogi keret...azonban ezeket a veszélyeket túllihegni sem lenne szabad."
"...már már olyan érzése van az embernek, hogy a jogalkotó kifejezetten arra játszik, hogy megnehezítse az átlagember drónos próbálkozásait."
"...elég kellemetlen, hogy a törvényalkotó eleve abból indul ki, hogy a gépet kizárólag veszélyhelyzetek kialakításán ügyködő idióták alkalmazzák majd."
"...Az ilyen szabályok csak azt erősítik, hogy a hobbidrónos bele se kezdjen az egész regisztrációs, netes tanfolyamos küzdésbe..."

Egyre jobban alakul bennem az a vélemény, hogy az előző rendszerben a szabadságjogokat korlátozta a magyar kommunista párt, ma pedig a műszaki hátterű szabadidős hobbi elfoglaltságokat lehetetleníti el a magyar törvényalkotás. Figyelve a mindennapi történéseket nekem ez a véleményem!

Szerintem ugyanaz a alkalmatlan hülye volt, aki a fémkeresőzést leszabályozta!!!Csupán ezúttal a drón használókra szabadították rá!!!
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 16., hétfő 18:52

A gépjármű vezetésnél sem egyből az autópályára viszik fel a mazsolát, hanem alacsonyabbrendű utakon gyakorlatoztatják előtte. A kezdő törvényalkotóknak az ilyen civil hobbi téma lehet a gyakorlópálya. Elbaltázza sebaj, nemzetközi botrányt nem okoz legfeljebb pár hobbista szidja majd.
Előre nevetek,milyen törvénykezési sokkot okoz majd, ha nálunk is elterjed a sugárhajtású makettrepülők reptetése. A jutyubon jópár videó van ami szemléletesen bemutatja, hogy csapódnak a földbe vagy szakadnak szét a levegőben. ;)

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2017. január 19., csütörtök 12:35

Laci5000
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Laci5000 » 2017. január 19., csütörtök 14:03

kanbagoly írta:http://www.femina.hu/utazas/tilos-hazavinni-az-asvanyokat

Már lassan fingani se szabad engedély nélkül. :cry:
Tiszta buzik ezek!

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 19., csütörtök 17:47

Laci5000 írta:

Tiszta buzik ezek!

Egyszer valamikor mondta valaki nekem: "rám annyi vonatkozik a törvényekből amennyit betartok belőlük." :lol:

mala
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: mala » 2017. január 19., csütörtök 18:20

Azért szerintem nem kell minden cikknek bedőlni, semmilyen rendeletre nincs benne hivatkozás..., kamu az egész !

ficuscucis írta:
Laci5000 írta:

Tiszta buzik ezek!

Egyszer valamikor mondta valaki nekem: "rám annyi vonatkozik a törvényekből amennyit betartok belőlük." :lol:

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 19., csütörtök 18:40

mala írta:Azért szerintem nem kell minden cikknek bedőlni, semmilyen rendeletre nincs benne hivatkozás..., kamu az egész !

ficuscucis írta:
Laci5000 írta:

Tiszta buzik ezek!

%
Nemzeti parkokban minden gyűjtés tilos, (túrázni is csak a jelölt utakon lehet, táborozni is tilos) egyéb természetvédelmi területek is tilos, valamint a védettnek nyilvánított lelőhelyeken is tilos... csak így kapásból. Ami meg nem esne ezek hatálya alá, ott a terület tulajdonosától, --bányák esetében üzemeltetőjétől-- kell előzetes engedélyt kérni. "Ha valaki nem ismeri a vonatkozó törvényeket és jogszabályokat az nem mentesíti a jogkövetkezmények alól."

Vissza: “Média, közösségi”