Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fórummal kapcsolatos kérdések

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. március 22., kedd 23:15

ul69 írta:
talentum írta:
Gabor írta:
talentum írta:
Gabor írta:
Ricordo írta:Bocsánat, rettentő fáradt vagyok éppen, úgyhogy nem bírom átlátni azt a részét, hogy ki mennyire felelősségteljesen beszél vagy sem, csak szeretném látni a normaszöveget, mert kiváncsi vagyok, hogy milyen munkát végeznek a jogászaik. Bár még nincs vele elkésve a Kormány, mert az áprilisi hatálybalépés simán tartható. Nemrég volt egy olyan törvény, aminek kihagyták az előzetes társadalmi egyeztetését (ez ugye önmagában törvénysértés) és egy nap alatt keresztülverték a parlamenten. Ehhez képest iszonyú sok idő van még április végéig.
talentum írta:Így van , valószínüleg meglesz!
De van, aki tudja már, hogy mikor...
Érted?
Te talán tolerálod ezt a h...gyerek viselkedést, de nekem majdnem olyan idős fiam van, mint ő...
Mutassa meg, hol van ez , amiről mesél, és nyilvánosan megkövetem őt nagybetűkkel , hogy mindenki lássa.
Addig meg szerintem nagyot mondott.
Egy diplomás embertől komolyabb viselkedést vártam volna.



Én is fáradt vagyok. Ezt nem én találtam ki, hanem régészektől és KÖH dolgozóktól hallottam, ezt mondták, nem néztem utána, ők jobban tájékozottak szerintem, mint mi. Ha csak pletyka lenne, akkor elnézést kérek, nem akarok vele riogatni senkit!
B+ Gábor , úgy látszik mindenki fáradt. Nem arról van szó, hogy meglesz-e, vagy nem, hanem arról, hogy egy hét múlva ! Na ilyenkor gurul el a gyógyszerem, és már nem is keresem meg...

Nekem azt mondták, hogy Április 1-től, hivatali dolgozók, persze ők is tévedhetnek.
Háááát.... az Qva érdekes lesz...de ha ők mondták...
véletlenül egybe esik a bolondok napjával :D :D :D aki elhitte... :lol: :lol: :lol: :lol:
Jól van, jól... te meg könnyen nevetsz 1200 hektárral a hátad mögött :) Azért az ember fülébe belerakták a bogarat :D


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 22., kedd 23:23

Azért az elég gusztustalan, hogy ul provokált eddig, hogy nem is kell engedély, meg a csókosoknak adnak blabla szövegekkel félreinformálta a fórumozókat, most meg 1500 hektáros engedélyről ír. Szomorú, hogy ilyen keresősök ártanak a hobbistáknak, ilyenek miatt szigorították meg a törvényt is, vissza lehet olvasni mit is műveltek a Törvények topikban.
Most lett elegem az ilyenekből, ezentúl inkább nem írok ide.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. március 22., kedd 23:41

ez az első lépés volt hogy egyáltalán adnak e engedélyt.a következő talán az lesz hogy ha sikerül egyesületet alapítani és még több területre engedélyt szerezni hogy majd mi szervezünk rallykat. de oda szigorúan csak mezei keresősöket hívunk meg titkosan ne hogy ocsu keveredjen közénk :lol: :lol: :lol: =)) és még pénzt se fogunk szedni érte :)) :)) adjak zsepit Gabika?



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. március 24., csütörtök 17:04

Mióta az új fórum van, nem kapok értesítést, ha privát üzenetet kapok. Tudni lehet ennek az okát?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. március 24., csütörtök 17:07

a.kezdo írta:Mióta az új fórum van, nem kapok értesítést, ha privát üzenetet kapok. Tudni lehet ennek az okát?
Állítsd be a felhasználói vezérlőpultban.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. március 24., csütörtök 17:17

talentum írta:
a.kezdo írta:Mióta az új fórum van, nem kapok értesítést, ha privát üzenetet kapok. Tudni lehet ennek az okát?
Állítsd be a felhasználói vezérlőpultban.
:)) köszi :ymblushing:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. április 16., szombat 12:20

Durva. Mi ez a balhé folyton? Már amúgy is terveztem egy alapos nagytakarítást.
Az "Örököltem" témával kezdem, ami szinte kizárólag veszekedésből áll.


www.metaldetector.hu

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. április 16., szombat 14:36

Feri írta:Durva. Mi ez a balhé folyton? Már amúgy is terveztem egy alapos nagytakarítást.
Az "Örököltem" témával kezdem, ami szinte kizárólag veszekedésből áll.
Kiváló! Köszönjük!


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. április 16., szombat 15:22

Feri írta:Durva. Mi ez a balhé folyton? Már amúgy is terveztem egy alapos nagytakarítást.
Az "Örököltem" témával kezdem, ami szinte kizárólag veszekedésből áll.
Azt hiszem pár emberkével folytathatnád.



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. április 18., hétfő 21:55

Én is köszi! Az egymást zrikáló szövegekre semmi szükség. Csak elveszik a kedvemet a fórumozástól.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdésekProvokátorok kirekesztése

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 4., szerda 19:40

Kedves Feri !
Bocs', hogy újonc létemre nagy horderejű kérdésben teszek javaslatot, de szerintem életrevaló az ötletem.
Már az előző fórumot is rendszeresen olvasgattam, de ami itt az "újon" megy az kriminális. Hogy kik, milyen okból, és céllal provokálnak azt most hagyjuk. Viszont volna egy jó módszer az elsorvasztásukra. Létre kellene hozni egy új oldalt valami frappáns néven ami nyilvános lenne, tehát bárki olvashatná, de kommentelni nem tudná. Az indító alapító tagokat Te választanád ki azokból akik évek alatt bizonyítottak. A további új belépők felvételéről viszont ők döntenének. És itt jön a lényeg, rajtad kívűl bármelyik tagnak is lenne kizárási joga, amit a többiekkel egyetértésben tudna gyakorolni. Egy idő után kitisztulna a fórum mert a bomlasztók nem tudnának kötekedni. Hát körvonalakban "nyers" ötletként ennyi.

Vagy: maradjon ez a fórum, ne legyen mellé párhuzamos, de akik a legrégebbi tagok, azok kapjanak letiltási és kizárási jogot a következő formában. Pl. 10 szavazati jogú ember szavazata után (nyom a nick névre egy mínuszt) letiltás ...ideig. Három letiltás ...időn belül végleges kizárással járhat ha a szavazati joggal rendelkezők bármelyike nyom rá egy negát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KincskeresőKisködmön 2016. május 4., szerda 19:59-kor.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdésekProvokátorok kirekesztése

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. május 4., szerda 19:55

KincskeresőKisködmön írta:Kedves Feri !
Bocs', hogy újonc létemre nagy horderejű kérdésben teszek javaslatot, de szerintem életrevaló az ötletem.
Már az előző fórumot is rendszeresen olvasgattam, de ami itt az "újon" megy az kriminális. Hogy kik, milyen okból, és céllal provokálnak azt most hagyjuk. Viszont volna egy jó módszer az elsorvasztásukra. Létre kellene hozni egy új oldalt valami frappáns néven ami nyilvános lenne, tehát bárki olvashatná, de kommentelni nem tudná. Az indító alapító tagokat Te választanád ki azokból akik évek alatt bizonyítottak. A további új belépők felvételéről viszont ők döntenének. És itt jön a lényeg, rajtad kívűl bármelyik tagnak is lenne kizárási joga, amit a többiekkel egyetértésben tudna gyakorolni. Egy idő után kitisztulna a fórum mert a bomlasztók nem tudnának kötekedni. Hát körvonalakban "nyers" ötletként ennyi.
Nézőpont kérdése ki provokál kit.Van aki lead van aki nem.Van akinek van engedélye van akinek nincs.Ha figyeled az egész fórum kb10 ember beszélgetése és kötözködése egymással.A fórum tagsága 602 fő!Lehet hogy csak pár tagnak kéne lelépni és nelm folyamatosan agitálni mindenkit. :-??


:?:

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. május 4., szerda 20:43

Szerintem ha Feri törli valaki hsz-ét:
1. alkalom ,vegye figyelmeztetésnek
2. alkalom ez az utolsó figyu,vigyázz legközelebb repülsz
3. végleges törlés
Ha visszaregisztrál ,kopaszként úgyis ki lesz savazva,meg az írásmódról
fel lehet szinte mindenkit ismerni(ismétlődő helyesírási hibák,ugyanannak
az emotikonnak a használata,nagybetüt nem ismeri stb.)



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdésekProvokátorok kirekesztése

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. május 4., szerda 21:02

norman írta:
KincskeresőKisködmön írta:Kedves Feri !
Bocs', hogy újonc létemre nagy horderejű kérdésben teszek javaslatot, de szerintem életrevaló az ötletem.
Már az előző fórumot is rendszeresen olvasgattam, de ami itt az "újon" megy az kriminális. Hogy kik, milyen okból, és céllal provokálnak azt most hagyjuk. Viszont volna egy jó módszer az elsorvasztásukra. Létre kellene hozni egy új oldalt valami frappáns néven ami nyilvános lenne, tehát bárki olvashatná, de kommentelni nem tudná. Az indító alapító tagokat Te választanád ki azokból akik évek alatt bizonyítottak. A további új belépők felvételéről viszont ők döntenének. És itt jön a lényeg, rajtad kívűl bármelyik tagnak is lenne kizárási joga, amit a többiekkel egyetértésben tudna gyakorolni. Egy idő után kitisztulna a fórum mert a bomlasztók nem tudnának kötekedni. Hát körvonalakban "nyers" ötletként ennyi.
Nézőpont kérdése ki provokál kit.Van aki lead van aki nem.Van akinek van engedélye van akinek nincs.Ha figyeled az egész fórum kb10 ember beszélgetése és kötözködése egymással.A fórum tagsága 602 fő!Lehet hogy csak pár tagnak kéne lelépni és nelm folyamatosan agitálni mindenkit. :-??
Normannak van igaza!



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdésekProvokátorok kirekesztése

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. május 4., szerda 21:07

KincskeresőKisködmön írta:Kedves Feri !
Bocs', hogy újonc létemre nagy horderejű kérdésben teszek javaslatot, de szerintem életrevaló az ötletem.
Már az előző fórumot is rendszeresen olvasgattam, de ami itt az "újon" megy az kriminális. Hogy kik, milyen okból, és céllal provokálnak azt most hagyjuk. Viszont volna egy jó módszer az elsorvasztásukra. Létre kellene hozni egy új oldalt valami frappáns néven ami nyilvános lenne, tehát bárki olvashatná, de kommentelni nem tudná. Az indító alapító tagokat Te választanád ki azokból akik évek alatt bizonyítottak. A további új belépők felvételéről viszont ők döntenének. És itt jön a lényeg, rajtad kívűl bármelyik tagnak is lenne kizárási joga, amit a többiekkel egyetértésben tudna gyakorolni. Egy idő után kitisztulna a fórum mert a bomlasztók nem tudnának kötekedni. Hát körvonalakban "nyers" ötletként ennyi.

Vagy: maradjon ez a fórum, ne legyen mellé párhuzamos, de akik a legrégebbi tagok, azok kapjanak letiltási és kizárási jogot a következő formában. Pl. 10 szavazati jogú ember szavazata után (nyom a nick névre egy mínuszt) letiltás ...ideig. Három letiltás ...időn belül végleges kizárással járhat ha a szavazati joggal rendelkezők bármelyike nyom rá egy negát.

Szerintem ez kivitelezhetetlen , ha nem szimpatikus valaki akkor kizárni és mi van ha másnak szimpatikus akkor ő is mehet a búbánatba csak azért mert egyezik a véleménye , szerintem kizárt hogy ezt valaki végre tudja hajtani és mi van ha kizárod és újra regisztrál egy új I P címmel , kezdődhet minden előröl .
Talán ha ki lenne közösítve az illető és nem kapna választ a kérdéseire , vagy esetleg ha megjegyzést tesz úgy lenne kezelve mintha nem is történt volna semmi akkor talán észre veszi magát és előbb vagy utóbb lelép , de szerintem erre sincs semmi garancia már csak azért is mert rohadt nehéz megállni hogy ha kötözködnek , sértegetnek ne válaszolj .



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 4., szerda 21:54

Hát pont ezért javasoltam azt amit. A régiek minden oldalról bizonyították már, hogy felelősségteljes komoly emberek. Nem bosszúnegatívokra gondoltam, hanem ha valaki úgy provokál folyamatosan mint pl. a most kizárt "marika". Vannak itt olyan régiek akiknek szakmai hozzászólásuk nem egyszer katedrát kívánt. Ők nem hiszem, hogy érzelmi alapon döntenének. Feri meg nem mindig van itt. Tenni viszont kell valamit mert így rövid időn belül szétesik ez a fórum is mint az indexé. Ott ugyan ez ment...mára elhalt, nincs látogatottsága. Ez egy szakmai színvonalat nyújtó fórum esetében nem engedhető meg!



rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdésekProvokátorok kirekesztése

Hozzászólás Szerző: rudis » 2016. május 4., szerda 22:20

00fonix írta:
norman írta:
KincskeresőKisködmön írta:Kedves Feri !
Bocs', hogy újonc létemre nagy horderejű kérdésben teszek javaslatot, de szerintem életrevaló az ötletem.
Már az előző fórumot is rendszeresen olvasgattam, de ami itt az "újon" megy az kriminális. Hogy kik, milyen okból, és céllal provokálnak azt most hagyjuk. Viszont volna egy jó módszer az elsorvasztásukra. Létre kellene hozni egy új oldalt valami frappáns néven ami nyilvános lenne, tehát bárki olvashatná, de kommentelni nem tudná. Az indító alapító tagokat Te választanád ki azokból akik évek alatt bizonyítottak. A további új belépők felvételéről viszont ők döntenének. És itt jön a lényeg, rajtad kívűl bármelyik tagnak is lenne kizárási joga, amit a többiekkel egyetértésben tudna gyakorolni. Egy idő után kitisztulna a fórum mert a bomlasztók nem tudnának kötekedni. Hát körvonalakban "nyers" ötletként ennyi.
Nézőpont kérdése ki provokál kit.Van aki lead van aki nem.Van akinek van engedélye van akinek nincs.Ha figyeled az egész fórum kb10 ember beszélgetése és kötözködése egymással.A fórum tagsága 602 fő!Lehet hogy csak pár tagnak kéne lelépni és nelm folyamatosan agitálni mindenkit. :-??
Normannak van igaza!

Osztom a véleményeteket! Jómagam nagy ívben leszarom, hogy kinek van itt engedélye, meg kinek nincs, ha tehetem majd megszerzem én is, de ennek a fórumnak nem erről kellene szólni, hanem a szakmai dolgokról, mint régen. Ha megfigyelitek van itt pár vekker, akik folyamatosan egymással kötözködnek és szétszedik a fórumot.... Nekem ez a nagy agitálás is gyanús egyébként, hogy adjál le mindent, szerezzél engedélyt stb. a másik oldalon meg olyankor azonnal megjelenik egy-két hülye, akik felteszik az aranyakat, meg a fotóshopos képeket a nemlétező találatokról....ilyenkor mindig kísértetiesen az előző fórum végideje jut az eszembe, a nagy múzeummal együttműködőkkel, akik ugyanezt a műsort nyomták folyamatosan, aztán furcsa módon egyszerre csak eltűntek, mint Petőfi a ködben, és régésztechnikusok meg segítők lettek az ásatásokon, onnantól kezdve a többiek meg nagy ívben le voltak szarva.
A magam részéről egyáltalán nem érdekel, hogy ki keresőzik engedéllyel és ki nem, az mindenkinek a maga dolga és a saját felelőssége, ez legyen inkább "szakmai" fórum pár érdekesebb találattal, pár ritkább érme beazonosításával, érdekes újságcikkekkel, videókkal, de még a szép terra sigillata cserépdarabokat vagy pipatöredékeket is jobban elnézegetném, minthogy a pánikkeltő marhaságokat, meg a meddő vitákat olvassam.

A keresősökre utazó mindenféle hatóságnak, vadásznak, mezőőrnek, vadőrnek, kamerázónak, messzelátózónak meg azt üzenném, hogy foglalkozzanak az orvvadászokkal, meg a fatolvajokkal, mert azokból sokkal több van, és hovatovább itt a környékünkön már lassan egyetlen normális facsoport meg erdősáv sem marad, mert mindent ellopnak, sokszor nagyüzemi módszerekkel lopják a fát, egész erdőrészek tűnnek el egyik évről a másikra....persze az ilyen motorfűrészes cigánybandákkal nincsen olyan könnyű dolguk mint egy-egy szerencsétlen keresőssel, akikkel példát lehet statuálni, meg kiélni az önkéntes rendőr hajlamokat.....mielőtt emiatt valaki belém kötne, és elkezdene maszatolni, leírom, hogy több évtizedes hivatalos tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, és nem egy esetet személyesen ismerek, amikor inkább a másik irányba indultak ezek a bátor emberek, ha bejelentés érkezett ilyen dologgal kapcsolatban, nehogy tanúskodni, vagy intézkedni kelljen.

Szóval mindenki foglalkozzon szerintem a saját dolgával, viselje az ezzel járó felelősséget és próbáljon meg kicsit kikapcsolódni ezzel a szép hobbival, ha van rá lehetősége, és az inaktív napokon pedig a fórumon kellene pár érdekes dolgot kitárgyalni és megnézni, minthogy a véget nem érő, hülye vitákat olvasni!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 4., szerda 22:26

Kár ezen olyan sokat agyalni. Marika és lafaty kérte a törlését, innen még senkit sem töröltem kérés nélkül.
Egyébként nem szokásom se nickeket, se beírásokat törölni, csak igen indokolt esetben.
Igazából csak van itt néhány ember, akik egymást cseszegetik. A többiek nyilván akkor írnak, ha van érdemi mondanivalójuk, ők meg ha meglátják, hogy a másik írt valamit, arra reagálnak. De ettől még működik a fórum. Aki hasznos információkat keres, vagy tényleg komoly kérdése van, azért meg szokta találni a választ, illetve válaszolhat ilyenekre. Végül is ez a fórum lényege. Nekem egyébként úgy tűnik, hogy az érdemi hozzászólások vannak elsöprő többségben
Van már egy olyan fórumrész hónapok óta, amit csak azok látnak, akik tagok, meg én, mert volt már ilyen ötlet korábban. Egy tagja van, ő se írt még semmit, a fórum régi verziójában is volt ilyen, az se volt valami aktív.
De lehet szó olyanról is, ahova nem írhat akárki, de mindenki olvashatja. Lehet az is, hogy mindenki moderátor is egyben.
Igazából az a megoldás, hogy akik kényszert éreznek beszólni, amint egy "nemszeretem" nicket meglátnak, vagy visszaszólni, egyszerűen ne foglalkozzanak vele. A provokátor abból "él", hogy vannak partnerek, akik reagálnak a provokációra. Be is lehet jelölni haragosnak nickeket és az azok beírásai nem jelennek meg.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 5., csütörtök 23:21

Ezt az előbbit is töröltem, mert az egyik érintett tiltakozott.
Az se lenne rossz ötlet, hogy aki kifogásolja a fórumon a hangvételt, természetesen mindig a másokét, az rögtön úgy kezdené a hangnem javítását, hogy nem ír olyan kifejezéseket másokra, amilyeneket nem szeretné, hogy ővele kapcsolatban használjanak, és még burkoltan se sérteget másokat.
Ezeket utólag is vissza lehet nézni, de mindenki a sajátját nézze, sőt, akár moderálhatja is magát...
Ha egy fórumozó másokat kullancsnak, féregnek minősít, vagy más hasonlónak, akkor mi alapon várja el, hogy a többiek udvarias hangnemben csevegjenek?
A régi mondás: A másik szemében még a szálkát is, magadéban a gerendát se...

És a fórumnak vannak szabályai:

4. Tilos egymást sértegetni, a jó ízlést sértő kifejezéseket használni, másokat bántani, különösen faji, nemzeti, vallási, nemi hovatartozás alapján.


www.metaldetector.hu

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. május 12., csütörtök 18:07

Ezt a sok negatív embert annyira nem hiányolná senki se. engem nem annyira zavar, de az írási kedvemet se növeli ha valamit írok és egykét nap mulva nem látható, mert már 20 személyeskedő maratoni hosszúságú bejegyzés került elé.



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: June » 2016. május 19., csütörtök 11:22

Üdvözlet!
Csak egy apró észrevétel, hogy az emotikonok között van egy pár zászló, kivéve a Magyart.
Meg lehetne oldani hogy Magyar is legyen köztük?
Nem mintha sok emotikont használnék, de ha már Magyar a fórum, És Magyar a fémkereső,(Magnum, Cobra...stb) legyen már Magyar zászló is az
ikonok között!
Ahogy tartja a mondás: Magyar seggbe, Magyar lófaszt! :lol:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 23., hétfő 21:29

June írta:Üdvözlet!
Csak egy apró észrevétel, hogy az emotikonok között van egy pár zászló, kivéve a Magyart.
Meg lehetne oldani hogy Magyar is legyen köztük?
Nem mintha sok emotikont használnék, de ha már Magyar a fórum, És Magyar a fémkereső,(Magnum, Cobra...stb) legyen már Magyar zászló is az
ikonok között!
Ahogy tartja a mondás: Magyar seggbe, Magyar lófaszt! :lol:
Lehet, a fórum szoftvere majdnem egy éves, már ráfér egy frissítés. Az emotikonokból is túl sokféle van, vannak ismétlések is, mert egyszerűen csak feltöltöttem mindet, ami volt.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. június 15., szerda 19:18

Mivel volt ilyen kérdés a fórumon kívül, ide is beírom, hogy ennek a fórumnak a motorja nem regisztrálja a hozzászólások IP címét, mivel ez egy nyílt forráskódú fórum, és ez a funkció ki lett véve belőle. Tehát a fórum adatbázisa alapján nem lehet beazonosítani a beírókat.
Ezen felül, aki nagyon paranoiás típus, az most már az Opera böngésző VPN szolgáltatásával minden hozzáértés nélkül is elrejtheti az IP-jét, tehát eleve nem is lehetne azonosítani.
Képek feltöltésénél a.kezdo tanácsait is érdemes megfogadni: GPS koordináták a fotókban


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. szeptember 7., szerda 10:01

A szolgáltató bejelentette, hogy az SG fórum, ezzel régi fémkeresős fórum is meg fog szűnni. Nem nagyon használják már az utóbbi években, inkább archívum jellege van. Akinek kell belőle fontos infó, az még az idén december 31-ig mentse le!
Ez az új fórum viszont nem fog megszűnni, ezt én üzemeltetem és az adatbázisát is rendszeresen elmentem.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2017. április 25., kedd 10:40

A régi, 2003-2016 között működött, SG fórumról két kép a nosztalgiázók kedvéért:
image.jpeg
image.jpeg (186.77 KiB) Megtekintve 21939 alkalommal
Csatolmányok
image.jpeg
image.jpeg (153.69 KiB) Megtekintve 21939 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2017. április 25., kedd 10:42

A fórum néhány óráig nem volt elérhető az adatbázisban keletkezett hiba miatt, ami javításra került.


www.metaldetector.hu

tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. szeptember 22., péntek 18:32

Sajnos a fórum nagyon ki van halva.Volt pl egy fémkeresős találkozó egy szó nem esett róla.Talán csak az eladó topik forog.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Berez » 2017. október 13., péntek 21:17

Hát ez a fórum sajnos tényleg halott.
A földek is üresek,vagy csak gombok vannak bennük ahogy az "Ezt találtam.."mutatja
Mindegy,egy vasszegen is lehet órákat hsz-elni.
Az igazság meg odaát van.



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Archer » 2017. október 18., szerda 14:04

Ja, de én nem mondanám, hogy halott. Mert a nagy szigor óta kevesbedett a beírás. Online viszont mindig jó néhány ember van. Vendég vagyis névtelen... Egyik én szoktam lenni :)
Az anyázást nem számítva lett kevesebb a beíró, a szigorítások miatt. És a múzeumos meg a nem múzeumos emberek között. Abba ki akar beszállni?
Inkább csak olvassuk sokan ;)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 18., szerda 16:58

Archer írta:Ja, de én nem mondanám, hogy halott. Mert a nagy szigor óta kevesbedett a beírás. Online viszont mindig jó néhány ember van. Vendég vagyis névtelen... Egyik én szoktam lenni :)
Az anyázást nem számítva lett kevesebb a beíró, a szigorítások miatt. És a múzeumos meg a nem múzeumos emberek között. Abba ki akar beszállni?
Inkább csak olvassuk sokan ;)
lájk.jpg
lájk.jpg (12.76 KiB) Megtekintve 21574 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: templomos » 2017. október 19., csütörtök 11:15

Berez írta:Hát ez a fórum sajnos tényleg halott.
A földek is üresek,vagy csak gombok vannak bennük ahogy az "Ezt találtam.."mutatja
Mindegy,egy vasszegen is lehet órákat hsz-elni.
Az igazság meg odaát van.
Szerintem,nem halott csak nem sok a meggondolatlan hülye gyerek aki felteszi a valamirevaló dolgokat,jó is teszi,tudjuk és tudom jól hogy Kedvenc :D oldala pàr szervezetnek .Attól függetlenül nemzetközi,talàlatokat fel lehetne rakni mit a netről leszedünk,hogy színes legyen az oldal 8-)



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2017. október 19., csütörtök 13:58

templomos írta:
Berez írta:Hát ez a fórum sajnos tényleg halott.
A földek is üresek,vagy csak gombok vannak bennük ahogy az "Ezt találtam.."mutatja
Mindegy,egy vasszegen is lehet órákat hsz-elni.
Az igazság meg odaát van.
Szerintem,nem halott csak nem sok a meggondolatlan hülye gyerek aki felteszi a valamirevaló dolgokat,jó is teszi,tudjuk és tudom jól hogy Kedvenc :D oldala pàr szervezetnek .Attól függetlenül nemzetközi,talàlatokat fel lehetne rakni mit a netről leszedünk,hogy színes legyen az oldal 8-)
Az a régi katonai rádió jut erről eszembe, amin az a felirat volt, hogy ELG. IS HALLJA!
Rákérdezek, mit jelent: Az ellenség is hallja!
Én is fenn vagyok sokszor!



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. október 20., péntek 10:40

kanbagoly írta:
Archer írta:Ja, de én nem mondanám, hogy halott. Mert a nagy szigor óta kevesbedett a beírás. Online viszont mindig jó néhány ember van. Vendég vagyis névtelen... Egyik én szoktam lenni :)
Az anyázást nem számítva lett kevesebb a beíró, a szigorítások miatt. És a múzeumos meg a nem múzeumos emberek között. Abba ki akar beszállni?
Inkább csak olvassuk sokan ;)
lájk.jpg
Igen így van de ha senki sem ír be mit olvasol



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 5., vasárnap 9:35

Nem tudom beállítani az idő zónát - azt irja, nem érvényes.....és a +2 óra nem valami pontos.... :D



Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2017. november 13., hétfő 20:52

tibike írta:Nem tudom beállítani az idő zónát - azt irja, nem érvényes.....és a +2 óra nem valami pontos.... :D
Én se :(



amrallye
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:40
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: amrallye » 2018. január 5., péntek 14:45

Üdv mindenkinek!Idáig jutottunk,nem a mi hibánkból ,hogy nem merünk írni semmit!Régen ez a fórum egy hasznos ,pörgős dolog volt!Meg vagyunk félemlítve!Nem értem hogy miért tiltottak be mindent jóformán!A keresősök legtöbbje azért becsületes!A sok szemétért,nem tudom mit szeretnének a régészek,a helyeket úgy is tudják!!!!A fészről már kitiltottak két fórumról,a kedves régészek,amikor rákérdeztem hogy hol lehetne megnézni pár komolyabb leletet!Másnapra letiltottak!Ha ők komolyan gondolnák az együttműködést,szerintem sokkal több infójuk volna és kevesebb értékes lelet vándorolna ki,vagy jutna magángyüjtőkhöz!Saját véleményem!Már abbahagytam a keresőzést,nem akarok börtönbe kerülni.Ha olyan feltételek lennének,biztosan többen mennének ,meg talán volna értelme a fórum/ezt találtam/ című résznek is!Ennyi volt a véleményem!Sok sikert mindenkinek!U.i.Innen csak nem tiltanak ki!!!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. január 7., vasárnap 11:56

Ez továbbra sem az a fórum, ahonnan a tagok egykönnyen kizárásra kerülnének.
Sőt, hamarosan megújul, mivel már megjelent a fórum motorjának több javított verziója is, már érdemes arra lecserélni a mostanit.
A különféle törvényi szigorítások és pánikkeltések valóban rányomják a bélyegüket a fórumra is, részben az óvatosság, részben az elszabadult, személyeskedő indulatok, sértődések, paranoia és hasonlók miatt.
Ez a konkrét fórum 2 és fél éves, de egyébként 1999 óta működik folyamatosan, a jelenlegi a 4. verzió. Ez nyilvános fórum, tehát mindenki olvashatja a beírásokat. Bár a beírók kezdettől fogva állandóan tartanak ilyesmitől, a 18 év alatt egyetlen egy esetben fordult elő, hogy a beírás alapján hivatalos eljárás indult volna, az illető akkor is módszeresen kiprovokálta, hogy feljelentsék.
A fórum programjában módosítottam azt a részt, ahol a beírók IP címét eltárolja, oda mindig 0 kerül, így a program adatbázisa alapján nem lehet azonosítani a beírókat. Akik VPN-t vagy más IP titkosítót használnak, azokat gyakorlatilag másképp se.


www.metaldetector.hu

Avatar
Koppány
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 22:49
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Koppány » 2018. április 8., vasárnap 11:37

Én nem vagyok ilyen borúlátó! Nekem az a véleményem, hogy azért egyáltalán nem olyan rossz a helyzet. Nagyon sokat tanultam a beírásokból és a privátban kapott tanácsokért is hálás vagyok! Szerintem itt sokan vannak, akik szívesen segítenek, detektor használatban, lelet azonosításban, tisztításban, múzeummal kapcsolatban, jogi tanácsadásban. stb. Vannak, akik riogatni szeretnének, vagy veszekedni de nem azt kell nézni!
amrallye írta:Üdv mindenkinek!Idáig jutottunk,nem a mi hibánkból ,hogy nem merünk írni semmit!Régen ez a fórum egy hasznos ,pörgős dolog volt!Meg vagyunk félemlítve!Nem értem hogy miért tiltottak be mindent jóformán!A keresősök legtöbbje azért becsületes!A sok szemétért,nem tudom mit szeretnének a régészek,a helyeket úgy is tudják!!!!A fészről már kitiltottak két fórumról,a kedves régészek,amikor rákérdeztem hogy hol lehetne megnézni pár komolyabb leletet!Másnapra letiltottak!Ha ők komolyan gondolnák az együttműködést,szerintem sokkal több infójuk volna és kevesebb értékes lelet vándorolna ki,vagy jutna magángyüjtőkhöz!Saját véleményem!Már abbahagytam a keresőzést,nem akarok börtönbe kerülni.Ha olyan feltételek lennének,biztosan többen mennének ,meg talán volna értelme a fórum/ezt találtam/ című résznek is!Ennyi volt a véleményem!Sok sikert mindenkinek!U.i.Innen csak nem tiltanak ki!!!



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. december 7., péntek 13:53

Feri!
De ugye nem kell újra regizni,...stb nem tününk el mint a legutóbbi fórumváltáskor?

Üdv...



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. december 7., péntek 15:11

templomos írta:Feri!
De ugye nem kell újra regizni,...stb nem tününk el mint a legutóbbi fórumváltáskor?

Üdv...
Nem, minden megmarad. ;)
Ez már nem fog eltűnni, mert én üzemeltetem saját tárhelyen.


www.metaldetector.hu

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma