Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fórummal kapcsolatos kérdések

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 18., csütörtök 17:07

kanbagoly írta:Nem akarom toldozgatni a mondandóm ezért írok új hozzászólást: A rendszer hibája véleményem szerint nem maga a fémkeresőzés vagy annak a szabályozása, hanem az hogy a tulajdoni jogviszony nincs megfelelően rendezve. Itt nem a fémkeresős törvényt kellene megdönteni, meg lázadni, stb. Hanem a háború előtti tulajdonviszonyok visszaállítására kellene törvényjavaslatot kezdeményezni, vagy aláírást gyűjteni. (Erre a témára véleményem szerint még egy képviselő is szívesebben ráharapna. Meg természetesen többen aláírnák, akiknek amúgy semmi közük a keresőzéshez.) Mert a gazda sincs vele tisztában ha kincs van a földjén einstand van. Meg úgy általában senki nincs vele tisztában milyen törvények vonatkoznak a földben rejlő dolgokra. Én ebben látom a probléma gyökerét. Ha lenne egy harmadoló törvény mindenki heppi lenne és a megélhetésiek is ki lennének minden erőfeszítés nélkül szorítva.

Ui: Bocs ha kicsit sokat dumáltam. Igyekszem fékezni magam, nem akarom senki elől elvenni a szót a továbbiakban tartózkodom a felesleges beírásoktól, csak most egy picit elragadtattam magam.
Igen nagyon egyetértek, de gondolj bele akkor mi lenne a zavarossal a feketekereskedelemmel, ez bizony az érdekük ellen menne. Pont a elmúlt napok történései támasztják alá, hogy a tényleges hatalomnak / + seuso dok.filmes beszélgetés, milyen vonzódása van a műkincs bizniszhez, úgy tűnik ez az érdeklődés örök.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 18., csütörtök 17:09

nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 18., csütörtök 17:52

ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
UL,

lett már belinkelve engedély, melyet olyan srác kért és kapott aki 1 éve keresőzik kb, már a sokadik engedélyét kapja meg a KÖH-től más-más területre. Tehát nem volt eddig együttműködő, mert nem is keresőzött.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 18., csütörtök 18:04

ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
Üdv.
Ha veszi a fáradságot az illető,és beszerez minden dokumentumot,tudod,-amit már leírtunk vagy 1000x. :whistle:
Térkép,tul.-i hozzájárulás,illetékbélyeg stb.-Ha kérelmező nem áll szabálysértési eljárás alatt,
a terület nem ismert régészeti szempontból,mi a búbánatra hivatkozva utasítanák el a kérelmet ???? :doh:
:-B



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 18., csütörtök 18:45

kis-vakond írta:
ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
Üdv.
Ha veszi a fáradságot az illető,és beszerez minden dokumentumot,tudod,-amit már leírtunk vagy 1000x. :whistle:
Térkép,tul.-i hozzájárulás,illetékbélyeg stb.-Ha kérelmező nem áll szabálysértési eljárás alatt,
a terület nem ismert régészeti szempontból,mi a búbánatra hivatkozva utasítanák el a kérelmet ???? :doh:
:-B
honnan tudnám mire fognak hivatkozni? :D végül is egy valaki irta hogy kapott akinek elhiszem.mondjuk az ország másik vége de legalább létezik és nem olyan mint a szent grál :lol:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 18., csütörtök 18:52

ul69 írta:
kis-vakond írta:
ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
Üdv.
Ha veszi a fáradságot az illető,és beszerez minden dokumentumot,tudod,-amit már leírtunk vagy 1000x. :whistle:
Térkép,tul.-i hozzájárulás,illetékbélyeg stb.-Ha kérelmező nem áll szabálysértési eljárás alatt,
a terület nem ismert régészeti szempontból,mi a búbánatra hivatkozva utasítanák el a kérelmet ???? :doh:
:-B
honnan tudnám mire fognak hivatkozni? :D végül is egy valaki irta hogy kapott akinek elhiszem.mondjuk az ország másik vége de legalább létezik és nem olyan mint a szent grál :lol:
Én két embert is ismerek akik kaptak ilyen engedélyt, két külön megyében, amik egyike sem azonos az én megyémmel. Tudomásom szerint egyik se régi motoros. Ja és nem vízi keresőzésre! Sőt, tudomásom szerint az egyiknek megengedték, hogy egy régió 10-15 hrsz-ét egy engedélykérelemre ráírja, hogy ne kelljen mindegyiket külön igényelnie.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. február 18., csütörtök 19:12

kanbagoly írta:
ul69 írta:
kis-vakond írta:
ul69 írta:nagyon szeretnék már egy olyan emberről olvasni aki kapott engedélyt bizonyos területre de nem együttműködő volt előtte 10-20 évig a múzeummal és nem valami Balaton partra kérte.olyan aki beadta a kérelmet addig ismeretlenül valamely földterületre és meg is kapta és nem csak állitja hogy kapott ha nem tudja is igazolni...
Üdv.
Ha veszi a fáradságot az illető,és beszerez minden dokumentumot,tudod,-amit már leírtunk vagy 1000x. :whistle:
Térkép,tul.-i hozzájárulás,illetékbélyeg stb.-Ha kérelmező nem áll szabálysértési eljárás alatt,
a terület nem ismert régészeti szempontból,mi a búbánatra hivatkozva utasítanák el a kérelmet ???? :doh:
:-B
honnan tudnám mire fognak hivatkozni? :D végül is egy valaki irta hogy kapott akinek elhiszem.mondjuk az ország másik vége de legalább létezik és nem olyan mint a szent grál :lol:
Én két embert is ismerek akik kaptak ilyen engedélyt, két külön megyében, amik egyike sem azonos az én megyémmel. Tudomásom szerint egyik se régi motoros. Ja és nem vízi keresőzésre! Sőt, tudomásom szerint az egyiknek megengedték, hogy egy régió 10-15 hrsz-ét egy engedélykérelemre ráírja, hogy ne kelljen mindegyiket külön igényelnie.
Ul69, ha meg se próbálod, akkor kár itt már előre panaszkodnod, majd HA elutasították, akkor.
Ahova én járok, beérem a gazda szóbeli engedélyével. Hollandok az igazi tulajok és egy éve nem is látta őket a bérlő.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. február 18., csütörtök 19:18

Jajj,vazz Ul :D ne keressünk már a kákán is csomót. Adják és kész.-Bárkinek.Hidd már el végre. :D

Kanbagoly!-Én hiszek neked a hrsz-ekkel kapcsolatban.:D
Egy kérelem alatt beadtam sok-sok hrsz-t,és + 2 fő keresőst is írtam rá.Tőlük csak azt nyilatkozatot kérték
ami a szabálysértéssel kapcsolatos.Se illeték se más doku.
Mindhárman kézhez kaptuk az engedélyt,egyedül azokra a hrsz-ekre nem kaptunk ahova csak bérlőit
tudtam szerezni. :( Valahol azzal is adják. :?



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 18., csütörtök 20:00

kis-vakond írta:Jajj,vazz Ul :D ne keressünk már a kákán is csomót. Adják és kész.-Bárkinek.Hidd már el végre. :D

Kanbagoly!-Én hiszek neked a hrsz-ekkel kapcsolatban.:D
Egy kérelem alatt beadtam sok-sok hrsz-t,és + 2 fő keresőst is írtam rá.Tőlük csak azt nyilatkozatot kérték
ami a szabálysértéssel kapcsolatos.Se illeték se más doku.
Mindhárman kézhez kaptuk az engedélyt,egyedül azokra a hrsz-ekre nem kaptunk ahova csak bérlőit
tudtam szerezni. :( Valahol azzal is adják. :?
szoclizmusban szocializálódtam.saját szememnek se hiszek :lol: szóval nem csomót keresek csak hogy egyáltalán létezzen ilyen.a többi megoldódik :D



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 22., hétfő 15:34

Most már van a fórumon Kép is!
Hozzászólás írásánál a balra lenn megjelenő linkre kattintva azonnal fel lehet tölteni egy kívánt képet vagy videót. Ehhez kapunk egy kódot, amit közvetlenül a beírásba lehet bemásolni a beszúrás a hozzászólásba gombbal, vagy a kód átmásolásával.
Ez kissé egyszerűbb mint a Képfeltöltés.
Természetesen ugyanúgy lehet közvetlenül is feltölteni csatolmányként mint eddig.


www.metaldetector.hu

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 22., hétfő 20:53

Feri! Van valami méret korlát feltőltéseknél?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 22., hétfő 23:55

00fonix írta:Feri! Van valami méret korlát feltőltéseknél?
A tinypicsen a korlát 1600 pixel, a videók 5 percesek lehetnek maximum és 100 Mbájt a limit. Ha 90 napig nem nézi senki, akkor automatikusan törlődik.
A fórumba közvetlenül maximum 500 kbájtos csatolmányt lehet feltölteni. Azok nem törlődnek automatikusan.


www.metaldetector.hu

Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 23., kedd 13:25

Köszi az infót



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 1., kedd 13:57

Kedves Fémkeresők!

Először is köszönöm a befogadást. Olvastam pár témába vágó oldalt, de a legaktívabb ez a portál, amint látom. Én a témában teljesen kezdő lennék, de már nagyon rég óta foglalkoztat a dolog, maga a fémkeresőzés. Viszont most, ahogy a törvényi szabályozásokat olvasom, kb. a kedvem megy el az egésztől, hiszen ha jól látom, jóformán legálisan nem szabad sehol keresgélni. Persze, olvastam az 1711 utáni találatokról meg ilyenek, de azt sehol nem találom, ha pl. lemennék a dunapartra (nem tájvédelmi terület, nem ásatási terület, nem tulajdonos saját földje, csak sima dunapart) és van egy detektorom, hogy akkor azt használhatom-e a nélkül, hogy a körzeti megbízott keresztül ne lőne a szolgálati pisztolyával… Olvastam azt is, hogy GPS koordinátákkal megjelölt területen lehet keresni, de a jegyzőnek kell engedélyt benyújtani. Szóval akkor most mi az igazság? Előre bocsájtom (gondolom mindenki ezt írja elsőre)nem a nemzet aranyát akarom megtalálni, nem is Attila sírját, vagy a nácik rejtett kincseit, hanem jól akarom érezni magamat a gyerkőcökkel és velük a természetben barangolva „kincset keresni”. Így én is távol vagyok az asszonytól egy kicsit (  ) És a gyerekek is szabad levegőn vannak. Én amúgy informatikával foglalkozom, tehát nem ebből akarok gazdag lenni de mint kocka, jól esik a jó levegőn barangolni. Gondolkoztam még a szarvasgomba vadászaton is, de nincs kutyám, se disznóm és a közelben nincs olyan adottságú erdő, ahol megélne a gomba. Amúgy meg amilyen hülye vagyok, egyből találnék valami bazinagy b@mbát, aztán ez a hobbi füstbe szállna (rosszabb esetben velem együtt) Na a viccet félre téve még olyan is érdekelne, hogy összejönni a klub társakkal, és együtt keresőzni ha van itt ilyen lehetőség. Amúgy azt is most olvastam, hogy ügyfélkapun keresztül is lehet kérvényt benyújtani (ha kell egyáltalán az említett dunapartra) de linket, hivatkozást nem találok a témával kapcsolatban.
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!
Tom Fejér megyéből



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 1., kedd 14:18

Mtamas79 írta:Kedves Fémkeresők!

Először is köszönöm a befogadást. Olvastam pár témába vágó oldalt, de a legaktívabb ez a portál, amint látom. Én a témában teljesen kezdő lennék, de már nagyon rég óta foglalkoztat a dolog, maga a fémkeresőzés. Viszont most, ahogy a törvényi szabályozásokat olvasom, kb. a kedvem megy el az egésztől, hiszen ha jól látom, jóformán legálisan nem szabad sehol keresgélni. Persze, olvastam az 1711 utáni találatokról meg ilyenek, de azt sehol nem találom, ha pl. lemennék a dunapartra (nem tájvédelmi terület, nem ásatási terület, nem tulajdonos saját földje, csak sima dunapart) és van egy detektorom, hogy akkor azt használhatom-e a nélkül, hogy a körzeti megbízott keresztül ne lőne a szolgálati pisztolyával… Olvastam azt is, hogy GPS koordinátákkal megjelölt területen lehet keresni, de a jegyzőnek kell engedélyt benyújtani. Szóval akkor most mi az igazság? Előre bocsájtom (gondolom mindenki ezt írja elsőre)nem a nemzet aranyát akarom megtalálni, nem is Attila sírját, vagy a nácik rejtett kincseit, hanem jól akarom érezni magamat a gyerkőcökkel és velük a természetben barangolva „kincset keresni”. Így én is távol vagyok az asszonytól egy kicsit (  ) És a gyerekek is szabad levegőn vannak. Én amúgy informatikával foglalkozom, tehát nem ebből akarok gazdag lenni de mint kocka, jól esik a jó levegőn barangolni. Gondolkoztam még a szarvasgomba vadászaton is, de nincs kutyám, se disznóm és a közelben nincs olyan adottságú erdő, ahol megélne a gomba. Amúgy meg amilyen hülye vagyok, egyből találnék valami bazinagy b@mbát, aztán ez a hobbi füstbe szállna (rosszabb esetben velem együtt) Na a viccet félre téve még olyan is érdekelne, hogy összejönni a klub társakkal, és együtt keresőzni ha van itt ilyen lehetőség. Amúgy azt is most olvastam, hogy ügyfélkapun keresztül is lehet kérvényt benyújtani (ha kell egyáltalán az említett dunapartra) de linket, hivatkozást nem találok a témával kapcsolatban.
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!
Tom Fejér megyéből



Szia!
Engedély mindenhol kell! A Duna partjára nem hinném, hogy adnak. A Velencei tóra kaphatsz, oda kell először egy mederkezelői a vízügytől, aztán a megyei építés és örökségvédelmi hatóságnak benyújtod a kérelmet térképpel 3000Ft egy évre. Szántóföldre és egyéb területekre kell a tulajdonos engedélye és nem lehet védett terület, sem régészetileg, sem természetvédelmi területre nem adnak. Ha megvan a tulajdonos engedélye, akkor a kérelmet szintén a megyei örökségvédelemhez kell beadni az illetékkel együtt, elvileg lehet több területre is egy illetékkel egy megyén belül igényelni egy évre. Az Engedély konkrétumok topikban meg a Vízi keresős topikban megtalálod a további szükséges információkat. :-h



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 1., kedd 14:34

Szia,

Köszi a választ és azt kell hogy mondjam, nem csalódtam. Mederkezelői, illeték, Jézusom. Ezzel szemben értem már, hogy a seftiben bogarászó alkalmi önjelölt kincsvadászok miért olyan károsak azon kívül, hogy illegálisan tevékenykednek. Értem én, hogy kellenek a szabályok de így a hétköznapi rendes embert is korlátok közé szorítják, nem is kicsit. Mondjuk a 3 E ft egy évre az vicc, és legalább lefedi, hogy kimegyünk pár alkalommal. Apámnak is van pár hektár földje, de majd iratok vele papírt, hogy engedélyezze a tevékenységet :-)



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 1., kedd 14:45

Mtamas79 írta:Szia,

Köszi a választ és azt kell hogy mondjam, nem csalódtam. Mederkezelői, illeték, Jézusom. Ezzel szemben értem már, hogy a seftiben bogarászó alkalmi önjelölt kincsvadászok miért olyan károsak azon kívül, hogy illegálisan tevékenykednek. Értem én, hogy kellenek a szabályok de így a hétköznapi rendes embert is korlátok közé szorítják, nem is kicsit. Mondjuk a 3 E ft egy évre az vicc, és legalább lefedi, hogy kimegyünk pár alkalommal. Apámnak is van pár hektár földje, de majd iratok vele papírt, hogy engedélyezze a tevékenységet :-)

Szia!

Annyira nem bonyolult, a mederkezelőit ingyen adják, csak kérvényezni kell! 3000Ft egy évre több területre egy megyén belül nem akkora összeg, főleg, hogy egy technikai hobbi, ahol a középkategóriás gépek 100.000Ft körül kezdődnek.
Két-három hét alatt is megvan az engedély levelezéssel, személyesen gyorsabb lehet. A horgászathoz is kell engedély + ott vizsga is kell, napijegy, egyesületi tagság, stb., szóval annyira nem kell eltúlozni ezt az engedély dolgot, a horgászatinál pl. ezerszer egyszerűbb a fémkeresős engedély megszerzése és olcsóbb is.



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 1., kedd 14:57

Köszönöm az infókat. Akkor nincs más hátra mint előre. elolvasom amit csak lehet és utánajárok mindennek...



Avatar
Charlie Firpo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 18:49
Tartózkodási hely: Bp.
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Charlie Firpo » 2016. március 6., vasárnap 14:43

Nem lehetne esetleg a rangot a fórumban úgy beállítani, hogy jobban tükrözze a hozzászólások minőségét?
Látok javulást a fórumban, de azért még lehetne emelni a színvonalat.
Gondolok arra, hogy a gyakori kérdéseken is vannak paraszt beszólások, de a tagok értékelhetik a hozzászólásokat a hasznosság függvényében. És ezért a bunkók, szórakozók kevesebb százalékot kapnak, az ember csak azt olvassa el, akit már a többiek pozitív értelemben díjaztak.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. március 6., vasárnap 17:48

Charlie Firpo írta:Nem lehetne esetleg a rangot a fórumban úgy beállítani, hogy jobban tükrözze a hozzászólások minőségét?
Látok javulást a fórumban, de azért még lehetne emelni a színvonalat.
Gondolok arra, hogy a gyakori kérdéseken is vannak paraszt beszólások, de a tagok értékelhetik a hozzászólásokat a hasznosság függvényében. És ezért a bunkók, szórakozók kevesebb százalékot kapnak, az ember csak azt olvassa el, akit már a többiek pozitív értelemben díjaztak.
Van olyan, hogy köszönés, kb. mint a lájkolás. Egy telepíthető kiterjesztés a fórumhoz. Az előző verzióban benne volt, de szerintem nem sokan vették észre. Gyakorlatilag az egyes hozzászólásokat lehet ezzel pozitív módon megjelölni és a hozzászóló nickje alatt megjelenik a szám, hogy hány ilyet kapott.
A fórumot hamarosan frissítem a legújabb verzióra, lesz némi módosítás is, akkor ezt is telepítem.

Kimoderáltam, amit kifogásoltál.


www.metaldetector.hu

Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 7., hétfő 11:56

Sziasztok!

Mivel még új vagyok itt, kérem nézzétek el nekem, ha a kérdéseimet nem itt kéne feltenni, hanem másik topikrészben. Ha így van, kérlek szóljatok és átnavigálok a megfelelő részbe. Szóval megtaláltam az említett szervet (mederkezelői engedélyhez: http://www.kdtvizig.hu/hu/esemenyek/fb5 ... e1e9f9b218) és írtam is nekik levelet de nem válaszolnak. Valaki nem tud esetleg egy direkt kontaktot hozzájuk?

T.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 7., hétfő 12:15

Mtamas79 írta:Sziasztok!

Mivel még új vagyok itt, kérem nézzétek el nekem, ha a kérdéseimet nem itt kéne feltenni, hanem másik topikrészben. Ha így van, kérlek szóljatok és átnavigálok a megfelelő részbe. Szóval megtaláltam az említett szervet (mederkezelői engedélyhez: http://www.kdtvizig.hu/hu/esemenyek/fb5 ... e1e9f9b218) és írtam is nekik levelet de nem válaszolnak. Valaki nem tud esetleg egy direkt kontaktot hozzájuk?

T.

Szia!


A Vízi keresőzés topikban le van írva az igénylés menete. Hobbi célú fémkeresőzéshez kell tőlük mederkezelőit kérvényezni írásban, nem emailben. Telefonon el tudod őket érni és segítenek mit kell írni, ha nem találnád meg a megfelelő topikban.



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. március 7., hétfő 17:24

Mtamas79 írta:Sziasztok!

Mivel még új vagyok itt, kérem nézzétek el nekem, ha a kérdéseimet nem itt kéne feltenni, hanem másik topikrészben. Ha így van, kérlek szóljatok és átnavigálok a megfelelő részbe. Szóval megtaláltam az említett szervet (mederkezelői engedélyhez: http://www.kdtvizig.hu/hu/esemenyek/fb5 ... e1e9f9b218) és írtam is nekik levelet de nem válaszolnak. Valaki nem tud esetleg egy direkt kontaktot hozzájuk?

T.
Melyik címre küldted a levelet?



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 7., hétfő 20:01

Laci5000 írta:
Mtamas79 írta:Sziasztok!

Mivel még új vagyok itt, kérem nézzétek el nekem, ha a kérdéseimet nem itt kéne feltenni, hanem másik topikrészben. Ha így van, kérlek szóljatok és átnavigálok a megfelelő részbe. Szóval megtaláltam az említett szervet (mederkezelői engedélyhez: http://www.kdtvizig.hu/hu/esemenyek/fb5 ... e1e9f9b218) és írtam is nekik levelet de nem válaszolnak. Valaki nem tud esetleg egy direkt kontaktot hozzájuk?

T.
Melyik címre küldted a levelet?
A bvk@kdtvizig.hu címre küldtem.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 8., kedd 8:31

Mtamas79 írta:
Laci5000 írta:
Mtamas79 írta:Sziasztok!

Mivel még új vagyok itt, kérem nézzétek el nekem, ha a kérdéseimet nem itt kéne feltenni, hanem másik topikrészben. Ha így van, kérlek szóljatok és átnavigálok a megfelelő részbe. Szóval megtaláltam az említett szervet (mederkezelői engedélyhez: http://www.kdtvizig.hu/hu/esemenyek/fb5 ... e1e9f9b218) és írtam is nekik levelet de nem válaszolnak. Valaki nem tud esetleg egy direkt kontaktot hozzájuk?

T.
Melyik címre küldted a levelet?
A bvk@kdtvizig.hu címre küldtem.
Sziasztok,jobb oldalt ott van a letölthető minta fémkereső tevékenységhez,azt nyomtasd ki,
és postán küldd el kitöltve.
Amúgy sajna *.docx formátumban van , a MS Word nem tudja megnyitni.Mivel lehet ezt
megnyitni?
online konverter itt:
https://secure.convert-doc.com/converte ... o-doc.html

(miért használnak ezek még mindig docx-et,minden normális helyen a letölthető nyomtatványok pdf-ben vannak)

Alul akkor miért írják ezt?
"Ügyfeleink kérelmeiket postai úton, e-mailben és személyesen egyaránt benyújthatják."



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 8., kedd 9:27

Berez írta:
Mtamas79 írta:
Laci5000 írta:
Mtamas79 írta:Sziasztok!

Mivel még új vagyok itt, kérem nézzétek el nekem, ha a kérdéseimet nem itt kéne feltenni, hanem másik topikrészben. Ha így van, kérlek szóljatok és átnavigálok a megfelelő részbe. Szóval megtaláltam az említett szervet (mederkezelői engedélyhez: http://www.kdtvizig.hu/hu/esemenyek/fb5 ... e1e9f9b218) és írtam is nekik levelet de nem válaszolnak. Valaki nem tud esetleg egy direkt kontaktot hozzájuk?

T.
Melyik címre küldted a levelet?
A bvk@kdtvizig.hu címre küldtem.
Sziasztok,jobb oldalt ott van a letölthető minta fémkereső tevékenységhez,azt nyomtasd ki,
és postán küldd el kitöltve.
Amúgy sajna *.docx formátumban van , a MS Word nem tudja megnyitni.Mivel lehet ezt
megnyitni?
online konverter itt:
https://secure.convert-doc.com/converte ... o-doc.html

(miért használnak ezek még mindig docx-et,minden normális helyen a letölthető nyomtatványok pdf-ben vannak)

Alul akkor miért írják ezt?
"Ügyfeleink kérelmeiket postai úton, e-mailben és személyesen egyaránt benyújthatják."
Szia!

Docx-et az újabb office csomagok wordje nyitja meg! Neked biztos office xp vagy 2003 van telepítve, de erre is van megoldás: https://cg-systems.hu/blog/docx-es-xlsx ... erziokban/
Nekem annyi lett volna a kérdésem, hogy az általam linkelt oldalon lévő dokumentumban a "Balaton területét" csak cseréljem ki a Duna megfelelő szakaszára és úgy nyújtsam be a dokumentumot nekik?



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 8., kedd 9:47

Szia ,írtam nekik emailt,várom a választ.
Nekem is Dunára kellene engedély ,erről volt már
szó a Vízi keresőzés topicban,5 oldalon ,febr.9-től kezdődőket
olvasd el.
Amúgy 2x írtam nekik emailt,ide:
http://www.kdvkovizig.hu/fomenu-frame.htm
de azóta még csak válaszra se méltattak ,valamikor bemegyek személyesen vagy felhívom őket.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 8., kedd 10:27

Berez írta:Szia ,írtam nekik emailt,várom a választ.
Nekem is Dunára kellene engedély ,erről volt már
szó a Vízi keresőzés topicban,5 oldalon ,febr.9-től kezdődőket
olvasd el.
Amúgy 2x írtam nekik emailt,ide:
http://www.kdvkovizig.hu/fomenu-frame.htm
de azóta még csak válaszra se méltattak ,valamikor bemegyek személyesen vagy felhívom őket.


Rendes levelet érdemes írni és ajánlottan küldeni vagy telefonon felhívni őket. Engem is érdekelne a Dunára engedély, de nem hiszem, hogy adnak.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 8., kedd 12:45

Ma telefonáltam nekik,holnapra ígérték,hogy benn lesz az ügyintéző
akihez az emailem került,meglátjuk személyesen a telefonba mit mond...



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2016. március 8., kedd 15:01

Ügyfélkapun át is lehet engedélyt intézni, vagy csakis hagyományos levél és személyes utánajárás révén?



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 8., kedd 18:50

Holnap ezt is megkérdem,ez a téma a Vizi keresőzés topicban folytatódik



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 21., hétfő 22:01

Ideje lenne moderálni a provokátorokat. Végre elkezdődik egy nagyon jelentős pozitív nyitás a régészek részéről, erre friss regisztrációsok tele szemetelik a Fémkeresős napok/találkozós topikot.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. március 22., kedd 18:50

Gabor írta:Ideje lenne moderálni a provokátorokat. Végre elkezdődik egy nagyon jelentős pozitív nyitás a régészek részéről, erre friss regisztrációsok tele szemetelik a Fémkeresős napok/találkozós topikot.
Szóval nincs olyan téma, amin ne lehetne összeveszni :)


www.metaldetector.hu

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. március 22., kedd 18:55

Feri írta:
Gabor írta:Ideje lenne moderálni a provokátorokat. Végre elkezdődik egy nagyon jelentős pozitív nyitás a régészek részéről, erre friss regisztrációsok tele szemetelik a Fémkeresős napok/találkozós topikot.
Szóval nincs olyan téma, amin ne lehetne összeveszni :)
semmi veszekedés nem volt itt csak van akibe benne marad az ovis reflex és mindjárt az óvóbácsinak kezd panaszkodni ha nem az van ami neki tetszik :lol: :lol: :lol:



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 22., kedd 19:06

Feri írta:
Gabor írta:Ideje lenne moderálni a provokátorokat. Végre elkezdődik egy nagyon jelentős pozitív nyitás a régészek részéről, erre friss regisztrációsok tele szemetelik a Fémkeresős napok/találkozós topikot.
Szóval nincs olyan téma, amin ne lehetne összeveszni :)

Nincs, de itt az a lényeg, hogy jelentős nyitás történt a régészek felől, ha erre pocskondiázni kezdik a legolvasottabb fémkeresős fórumon őket, az nem túl pozitív dolog és elveheti a kedvüket. Jó példát kellene mutatni a keresősöknek!
Ez egy elég komoly dolog, főleg, hogy egy hét múlva már bűncselekmény kategóriába fog esni az engedély nélküli keresőzés, nem szabálysértésibe.


Különben láttam jó pár Magnumot és Cobrát lent a rendezvényen, jó gépek :-bd



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. március 22., kedd 22:06

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:58-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. március 22., kedd 22:20

Ricordo írta:Hoppácska, lehet, hogy valamiről lemaradtam. A törvénymódosítási tervről tudok, januárban be is posztoltam a jogalkotási terv megfelelő passzusát. De a tv.módosítás előkészítéséről azóta sincs hírem. A jogalkotási törvény szerint a Kormánynak közzé kell tenni a törvénytervezetet a honlapján, hogy bárki észrevételeket tehessen hozzá. De nem látom ezt a Kormány honlapján. Se a Miniszterelnökség, se az EMMI, se a BM által közzétett tervezetek között nem találkoztam vele. Ha benyújtják az Országgyűlésnek (vagy a Kormány, vagy pl. egy képviselő), akkor meg a parlamenti honlapon kéne fenn lennie. De ott se találtam. Lehet, hogy már el is fogadták, csak el van dugva egy salátatörvény záró és módosító rendelkezései közé? Tudsz róla esetleg valami konkrétumot?
Gabor írta:
Feri írta:
Gabor írta:Ideje lenne moderálni a provokátorokat. Végre elkezdődik egy nagyon jelentős pozitív nyitás a régészek részéről, erre friss regisztrációsok tele szemetelik a Fémkeresős napok/találkozós topikot.
Szóval nincs olyan téma, amin ne lehetne összeveszni :)

Nincs, de itt az a lényeg, hogy jelentős nyitás történt a régészek felől, ha erre pocskondiázni kezdik a legolvasottabb fémkeresős fórumon őket, az nem túl pozitív dolog és elveheti a kedvüket. Jó példát kellene mutatni a keresősöknek!
Ez egy elég komoly dolog, főleg, hogy egy hét múlva már bűncselekmény kategóriába fog esni az engedély nélküli keresőzés, nem szabálysértésibe.


Különben láttam jó pár Magnumot és Cobrát lent a rendezvényen, jó gépek :-bd
elvitte a cica :lol: mert ha nincs sehol valaki rájött hogy túlzás ellenőrizhetetlen betarthatatlan nincs rá ember stb.. ugyan is ahhoz hogy valaki tudja régészetileg védett területen ne akarjon keresőzni azt ki kell táblázni csak akkor büntethető..és még rengeteg mindent kellene hozzá módosítani..stb valószínű járt arra olyan aki ért a törvénykezéshez :lol: :lol: :lol:



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. március 22., kedd 22:23

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:03-kor.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. március 22., kedd 22:26

ul69 írta:
Ricordo írta:Hoppácska, lehet, hogy valamiről lemaradtam. A törvénymódosítási tervről tudok, januárban be is posztoltam a jogalkotási terv megfelelő passzusát. De a tv.módosítás előkészítéséről azóta sincs hírem. A jogalkotási törvény szerint a Kormánynak közzé kell tenni a törvénytervezetet a honlapján, hogy bárki észrevételeket tehessen hozzá. De nem látom ezt a Kormány honlapján. Se a Miniszterelnökség, se az EMMI, se a BM által közzétett tervezetek között nem találkoztam vele. Ha benyújtják az Országgyűlésnek (vagy a Kormány, vagy pl. egy képviselő), akkor meg a parlamenti honlapon kéne fenn lennie. De ott se találtam. Lehet, hogy már el is fogadták, csak el van dugva egy salátatörvény záró és módosító rendelkezései közé? Tudsz róla esetleg valami konkrétumot?
Gabor írta:
Feri írta:
Gabor írta:Ideje lenne moderálni a provokátorokat. Végre elkezdődik egy nagyon jelentős pozitív nyitás a régészek részéről, erre friss regisztrációsok tele szemetelik a Fémkeresős napok/találkozós topikot.
Szóval nincs olyan téma, amin ne lehetne összeveszni :)

Nincs, de itt az a lényeg, hogy jelentős nyitás történt a régészek felől, ha erre pocskondiázni kezdik a legolvasottabb fémkeresős fórumon őket, az nem túl pozitív dolog és elveheti a kedvüket. Jó példát kellene mutatni a keresősöknek!
Ez egy elég komoly dolog, főleg, hogy egy hét múlva már bűncselekmény kategóriába fog esni az engedély nélküli keresőzés, nem szabálysértésibe.


Különben láttam jó pár Magnumot és Cobrát lent a rendezvényen, jó gépek :-bd
elvitte a cica :lol: mert ha nincs sehol valaki rájött hogy túlzás ellenőrizhetetlen betarthatatlan nincs rá ember stb.. ugyan is ahhoz hogy valaki tudja régészetileg védett területen ne akarjon keresőzni azt ki kell táblázni csak akkor büntethető..és még rengeteg mindent kellene hozzá módosítani..stb valószínű járt arra olyan aki ért a törvénykezéshez :lol: :lol: :lol:
Megvan az valahol, hisz Gáborunk mondta...
Esetleg megkérdezhetnénk őt, honnan jött ez most így hirtelen...
Gáborunk!!! ..................!! légyszi jelentkezz!


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. március 22., kedd 22:26

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:02-kor.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma