Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fórummal kapcsolatos kérdések

June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: June » 2016. május 19., csütörtök 11:22

Üdvözlet!
Csak egy apró észrevétel, hogy az emotikonok között van egy pár zászló, kivéve a Magyart.
Meg lehetne oldani hogy Magyar is legyen köztük?
Nem mintha sok emotikont használnék, de ha már Magyar a fórum, És Magyar a fémkereső,(Magnum, Cobra...stb) legyen már Magyar zászló is az
ikonok között!
Ahogy tartja a mondás: Magyar seggbe, Magyar lófaszt! :lol:



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 23., hétfő 21:29

June írta:Üdvözlet!
Csak egy apró észrevétel, hogy az emotikonok között van egy pár zászló, kivéve a Magyart.
Meg lehetne oldani hogy Magyar is legyen köztük?
Nem mintha sok emotikont használnék, de ha már Magyar a fórum, És Magyar a fémkereső,(Magnum, Cobra...stb) legyen már Magyar zászló is az
ikonok között!
Ahogy tartja a mondás: Magyar seggbe, Magyar lófaszt! :lol:
Lehet, a fórum szoftvere majdnem egy éves, már ráfér egy frissítés. Az emotikonokból is túl sokféle van, vannak ismétlések is, mert egyszerűen csak feltöltöttem mindet, ami volt.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. június 15., szerda 19:18

Mivel volt ilyen kérdés a fórumon kívül, ide is beírom, hogy ennek a fórumnak a motorja nem regisztrálja a hozzászólások IP címét, mivel ez egy nyílt forráskódú fórum, és ez a funkció ki lett véve belőle. Tehát a fórum adatbázisa alapján nem lehet beazonosítani a beírókat.
Ezen felül, aki nagyon paranoiás típus, az most már az Opera böngésző VPN szolgáltatásával minden hozzáértés nélkül is elrejtheti az IP-jét, tehát eleve nem is lehetne azonosítani.
Képek feltöltésénél a.kezdo tanácsait is érdemes megfogadni: GPS koordináták a fotókban


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. szeptember 7., szerda 10:01

A szolgáltató bejelentette, hogy az SG fórum, ezzel régi fémkeresős fórum is meg fog szűnni. Nem nagyon használják már az utóbbi években, inkább archívum jellege van. Akinek kell belőle fontos infó, az még az idén december 31-ig mentse le!
Ez az új fórum viszont nem fog megszűnni, ezt én üzemeltetem és az adatbázisát is rendszeresen elmentem.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2017. április 25., kedd 10:40

A régi, 2003-2016 között működött, SG fórumról két kép a nosztalgiázók kedvéért:
image.jpeg
image.jpeg (186.77 KiB) Megtekintve 22023 alkalommal
Csatolmányok
image.jpeg
image.jpeg (153.69 KiB) Megtekintve 22023 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2017. április 25., kedd 10:42

A fórum néhány óráig nem volt elérhető az adatbázisban keletkezett hiba miatt, ami javításra került.


www.metaldetector.hu

tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. szeptember 22., péntek 18:32

Sajnos a fórum nagyon ki van halva.Volt pl egy fémkeresős találkozó egy szó nem esett róla.Talán csak az eladó topik forog.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Berez » 2017. október 13., péntek 21:17

Hát ez a fórum sajnos tényleg halott.
A földek is üresek,vagy csak gombok vannak bennük ahogy az "Ezt találtam.."mutatja
Mindegy,egy vasszegen is lehet órákat hsz-elni.
Az igazság meg odaát van.



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Archer » 2017. október 18., szerda 14:04

Ja, de én nem mondanám, hogy halott. Mert a nagy szigor óta kevesbedett a beírás. Online viszont mindig jó néhány ember van. Vendég vagyis névtelen... Egyik én szoktam lenni :)
Az anyázást nem számítva lett kevesebb a beíró, a szigorítások miatt. És a múzeumos meg a nem múzeumos emberek között. Abba ki akar beszállni?
Inkább csak olvassuk sokan ;)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 18., szerda 16:58

Archer írta:Ja, de én nem mondanám, hogy halott. Mert a nagy szigor óta kevesbedett a beírás. Online viszont mindig jó néhány ember van. Vendég vagyis névtelen... Egyik én szoktam lenni :)
Az anyázást nem számítva lett kevesebb a beíró, a szigorítások miatt. És a múzeumos meg a nem múzeumos emberek között. Abba ki akar beszállni?
Inkább csak olvassuk sokan ;)
lájk.jpg
lájk.jpg (12.76 KiB) Megtekintve 21658 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: templomos » 2017. október 19., csütörtök 11:15

Berez írta:Hát ez a fórum sajnos tényleg halott.
A földek is üresek,vagy csak gombok vannak bennük ahogy az "Ezt találtam.."mutatja
Mindegy,egy vasszegen is lehet órákat hsz-elni.
Az igazság meg odaát van.
Szerintem,nem halott csak nem sok a meggondolatlan hülye gyerek aki felteszi a valamirevaló dolgokat,jó is teszi,tudjuk és tudom jól hogy Kedvenc :D oldala pàr szervezetnek .Attól függetlenül nemzetközi,talàlatokat fel lehetne rakni mit a netről leszedünk,hogy színes legyen az oldal 8-)



Avatar
Indy1000
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. április 23., szombat 13:44
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Indy1000 » 2017. október 19., csütörtök 13:58

templomos írta:
Berez írta:Hát ez a fórum sajnos tényleg halott.
A földek is üresek,vagy csak gombok vannak bennük ahogy az "Ezt találtam.."mutatja
Mindegy,egy vasszegen is lehet órákat hsz-elni.
Az igazság meg odaát van.
Szerintem,nem halott csak nem sok a meggondolatlan hülye gyerek aki felteszi a valamirevaló dolgokat,jó is teszi,tudjuk és tudom jól hogy Kedvenc :D oldala pàr szervezetnek .Attól függetlenül nemzetközi,talàlatokat fel lehetne rakni mit a netről leszedünk,hogy színes legyen az oldal 8-)
Az a régi katonai rádió jut erről eszembe, amin az a felirat volt, hogy ELG. IS HALLJA!
Rákérdezek, mit jelent: Az ellenség is hallja!
Én is fenn vagyok sokszor!



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. október 20., péntek 10:40

kanbagoly írta:
Archer írta:Ja, de én nem mondanám, hogy halott. Mert a nagy szigor óta kevesbedett a beírás. Online viszont mindig jó néhány ember van. Vendég vagyis névtelen... Egyik én szoktam lenni :)
Az anyázást nem számítva lett kevesebb a beíró, a szigorítások miatt. És a múzeumos meg a nem múzeumos emberek között. Abba ki akar beszállni?
Inkább csak olvassuk sokan ;)
lájk.jpg
Igen így van de ha senki sem ír be mit olvasol



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. november 5., vasárnap 9:35

Nem tudom beállítani az idő zónát - azt irja, nem érvényes.....és a +2 óra nem valami pontos.... :D



Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2017. november 13., hétfő 20:52

tibike írta:Nem tudom beállítani az idő zónát - azt irja, nem érvényes.....és a +2 óra nem valami pontos.... :D
Én se :(



amrallye
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:40
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: amrallye » 2018. január 5., péntek 14:45

Üdv mindenkinek!Idáig jutottunk,nem a mi hibánkból ,hogy nem merünk írni semmit!Régen ez a fórum egy hasznos ,pörgős dolog volt!Meg vagyunk félemlítve!Nem értem hogy miért tiltottak be mindent jóformán!A keresősök legtöbbje azért becsületes!A sok szemétért,nem tudom mit szeretnének a régészek,a helyeket úgy is tudják!!!!A fészről már kitiltottak két fórumról,a kedves régészek,amikor rákérdeztem hogy hol lehetne megnézni pár komolyabb leletet!Másnapra letiltottak!Ha ők komolyan gondolnák az együttműködést,szerintem sokkal több infójuk volna és kevesebb értékes lelet vándorolna ki,vagy jutna magángyüjtőkhöz!Saját véleményem!Már abbahagytam a keresőzést,nem akarok börtönbe kerülni.Ha olyan feltételek lennének,biztosan többen mennének ,meg talán volna értelme a fórum/ezt találtam/ című résznek is!Ennyi volt a véleményem!Sok sikert mindenkinek!U.i.Innen csak nem tiltanak ki!!!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. január 7., vasárnap 11:56

Ez továbbra sem az a fórum, ahonnan a tagok egykönnyen kizárásra kerülnének.
Sőt, hamarosan megújul, mivel már megjelent a fórum motorjának több javított verziója is, már érdemes arra lecserélni a mostanit.
A különféle törvényi szigorítások és pánikkeltések valóban rányomják a bélyegüket a fórumra is, részben az óvatosság, részben az elszabadult, személyeskedő indulatok, sértődések, paranoia és hasonlók miatt.
Ez a konkrét fórum 2 és fél éves, de egyébként 1999 óta működik folyamatosan, a jelenlegi a 4. verzió. Ez nyilvános fórum, tehát mindenki olvashatja a beírásokat. Bár a beírók kezdettől fogva állandóan tartanak ilyesmitől, a 18 év alatt egyetlen egy esetben fordult elő, hogy a beírás alapján hivatalos eljárás indult volna, az illető akkor is módszeresen kiprovokálta, hogy feljelentsék.
A fórum programjában módosítottam azt a részt, ahol a beírók IP címét eltárolja, oda mindig 0 kerül, így a program adatbázisa alapján nem lehet azonosítani a beírókat. Akik VPN-t vagy más IP titkosítót használnak, azokat gyakorlatilag másképp se.


www.metaldetector.hu

Avatar
Koppány
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 22:49
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Koppány » 2018. április 8., vasárnap 11:37

Én nem vagyok ilyen borúlátó! Nekem az a véleményem, hogy azért egyáltalán nem olyan rossz a helyzet. Nagyon sokat tanultam a beírásokból és a privátban kapott tanácsokért is hálás vagyok! Szerintem itt sokan vannak, akik szívesen segítenek, detektor használatban, lelet azonosításban, tisztításban, múzeummal kapcsolatban, jogi tanácsadásban. stb. Vannak, akik riogatni szeretnének, vagy veszekedni de nem azt kell nézni!
amrallye írta:Üdv mindenkinek!Idáig jutottunk,nem a mi hibánkból ,hogy nem merünk írni semmit!Régen ez a fórum egy hasznos ,pörgős dolog volt!Meg vagyunk félemlítve!Nem értem hogy miért tiltottak be mindent jóformán!A keresősök legtöbbje azért becsületes!A sok szemétért,nem tudom mit szeretnének a régészek,a helyeket úgy is tudják!!!!A fészről már kitiltottak két fórumról,a kedves régészek,amikor rákérdeztem hogy hol lehetne megnézni pár komolyabb leletet!Másnapra letiltottak!Ha ők komolyan gondolnák az együttműködést,szerintem sokkal több infójuk volna és kevesebb értékes lelet vándorolna ki,vagy jutna magángyüjtőkhöz!Saját véleményem!Már abbahagytam a keresőzést,nem akarok börtönbe kerülni.Ha olyan feltételek lennének,biztosan többen mennének ,meg talán volna értelme a fórum/ezt találtam/ című résznek is!Ennyi volt a véleményem!Sok sikert mindenkinek!U.i.Innen csak nem tiltanak ki!!!



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. december 7., péntek 13:53

Feri!
De ugye nem kell újra regizni,...stb nem tününk el mint a legutóbbi fórumváltáskor?

Üdv...



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2018. december 7., péntek 15:11

templomos írta:Feri!
De ugye nem kell újra regizni,...stb nem tününk el mint a legutóbbi fórumváltáskor?

Üdv...
Nem, minden megmarad. ;)
Ez már nem fog eltűnni, mert én üzemeltetem saját tárhelyen.


www.metaldetector.hu

Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: zeus » 2018. december 8., szombat 19:48

Én az első fórum óta itt vagyok amíg a Feri fent tartja addig élni fog,,



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. április 20., szombat 11:34

A fórumot frissítettem egy újabb, korszerűbb verzióra.


www.metaldetector.hu

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: templomos » 2019. április 20., szombat 23:03

Feri írta:
2019. április 20., szombat 11:34
A fórumot frissítettem egy újabb, korszerűbb verzióra.
:-bd



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. április 21., vasárnap 9:47

Ezen az új fórumon sokkal komolyabb spammer szűrő van, egy nap alatt egy se jutott át, pedig korábban alig lehetett megtalálni a néhány valós felhasználót a sok spammer próbálkozó között. Ezért az új felhasználók regisztrációja ismét automatikus, nem kell admin jóváhagyásra várni.
A beírók IP címét továbbra is kinullázza a fórum, tehát nem lehet egykönnyen visszakövetni őket, különösen ha valamilyen IP titkosítót használ valaki.


www.metaldetector.hu

Avatar
Stunter
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018. április 10., kedd 17:52
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Stunter » 2019. április 21., vasárnap 13:36

Köszönjük! Jó lett:p



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. április 23., kedd 13:18

A fórum kapott egy újabb képfeltöltési lehetőséget, a Postimage funkciót, ami a lehető leggyorsabb képfeltöltési mód. Az alap lehetőség (a lenti fórum csatolmányok) 10 Mbyte-ra bővült és nincs korlátozva képméret. Aki nem akarja, hogy nagyon nagy képek jelenjenek meg, az méretezze át feltöltés előtt, illetve a hozzászólás ablak alatti Tinypic és a Postimage eleve felkínálja az átméretezés lehetőségét.
A három képfeltöltési verzió:
cobranagy.jpg
cobranagy.jpg (48.73 KiB) Megtekintve 22928 alkalommal
Kép
Kép


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. április 25., csütörtök 17:01

A fórum hozzászólásoknál mostantól sokféle közösségi oldal ikonja jelenik meg, ami azt jelenti, hogy mostantól ezekre kattintva könnyebben meg lehet osztani a hozzászólásokat az adott oldalon.

Regisztrációnál a jelszó erősségét is minősíti újabban a fórum. A kis- és nagybetűket, számokat és speciális karaktereket is tartalmazó és hosszabb jelszavak számítanak erősebbnek.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. november 3., vasárnap 22:25

Úgy tűnik, a tinypic megszűnt. :( Még szerencse, hogy a Postimage képfeltöltőt is csatoltam a fórumhoz. Illetve alul a csatolmányoknál továbbra is lehet közvetlenül feltölteni képeket a fórumba, vagy valamilyen más képfeltöltő webhelyet is igénybe lehet venni.


www.metaldetector.hu

Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Horka » 2019. november 7., csütörtök 18:44

Szia Feri!
Szerintem egy "Like, DisLike" gomb jó lenne!
Nem vagyok Face rajongó és nem azért írom ezt.
Viszont, ha valaki beír egy technikai problémáról, és kap egy csomó lájkot, Neked is informális lehet, hogy ez sok embernek fontos. Én sem akarok ötödiknek posztolni, hogy éppen ciripel a gépem, a vizes füvön, vagy hogyan nem, de szívesen adnék nyomatékot egy gomb megnyomásával, mint egy + szavazattal a véleményemnek.
Vagy, egy negatív, vagy kötözködő kommenthez odaszúrnék egy dislikot.
Esetleg, ha szoftver alkalmas lenne rá, meg tudnád szavaztatni a Magnumos keresősöket, hogy a 3 fejlesztési ötletedből melyiket valósítsd meg először.
Köszi! Üdv Mindenkinek!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2019. december 29., vasárnap 11:02

Számos "undelivered" üzenet jött vissza a fórumba. Tehát vannak, akik nem kapják meg a nekik szánt e-maileket. Úgy néz ki, hogy ez a rendszer se szereti a freemail és citromail doménes e-mail címeket. Más automatikus üzenetküldőknél is probléma ez, ezért célszerű ezeket a maileket megváltoztatni.

Egy helyen pl. ezt olvasható:

"Figyelem! Egyes levelezőrendszerekbe sajnos nem minden esetben érkezik meg hírlevelünk, ezért amennyiben lehetséges, kérjük, ne regisztráljon freemail.hu, citromail.hu e-mail címekkel. Köszönjük! "


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2022. december 28., szerda 10:58

A fórumba most már azonnali aktiválással is lehet regisztrálni, vagyis nem küld a fórum motorja egy aktivációs e-mailt, hanem a megadott nickkel és jelszóval azonnal be lehet lépni.
Kiderült, hogy sokan nem tudták aktiválni a regisztrációjukat, mert valamiért nem kapták meg az e-mailt, valamiért nem működik a fórum e-mail küldő. Ezeket mind aktiváltam, kivéve amikor valaki több nicket adott meg ugyanahhoz a e-mailhez, mert akkor csak az elsőt aktiváltam. Aki esetleg elfelejtette a jelszavát, az e-mailben, Messengeren, vagy telefonon megkereshet, hogy újat kapjon, illetve ha nem azt a nicket akarja használni, akkor újat is regisztrálhat. chrenko.ferenc@gmail.com, illetve a Facebookon Chrenkó Ferenc.


www.metaldetector.hu

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: norman » 2022. december 28., szerda 12:34

Sziasztok.
Végre újra itt😀
Egyszer csak behalt a a dolog és nem tudtam többé belépni. Most megjavúlt Feri álltal a fórum.
Köszi.


:?:

Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2022. december 29., csütörtök 9:16

norman írta:
2022. december 28., szerda 12:34
Sziasztok.
Végre újra itt😀
Egyszer csak behalt a a dolog és nem tudtam többé belépni. Most megjavúlt Feri álltal a fórum.
Köszi.
Én szóltam, hogy valami nem stimmel. Köszönet a javításért.



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2022. december 29., csütörtök 9:51

Viszonylag kezdő vagyok, sokat olvastam ezt a fórumot is és tátott szájjal nézem, hogy milyen gazdag fémkeresős élet volt korábban 10-15-20 éve lelkes amatőr vagy félamatőr keresős emberek jóvoltából, saját honlapok, fórumok, stb. Pl. a Sümegh portál nagyon komoly lehetett és ma is látható, de elhagyatott, 2007-es a legújabb bejegyzés amit találtam. Ennek a fórumnak korábbi változata is nagyon jó lehetett! A profitra koncentráló kereskedések, webáruházak marketing célú oldalai mellett azért valami élet van még, pl. ez a fórum, roncskutatók, stb. Fémkeresős találkozók izgalmasak lehettek és látom, voltak több helyen is de az is átment, ha jól látom marketingbe. A Facebookon sok ilyen van, de a hobbi jellege miatt fontos anonimitás ott kevésbé biztosítható, sok a megfelelési kényszer és mellébeszélés ha jól látom.



Kaszáló
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2022. december 27., kedd 12:56
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Kaszáló » 2022. december 29., csütörtök 10:25

Ez is egy jó amatőr kezdeményezés, de 2014-es az utolsó bejegyzés és nincsenek kitörölve a cialist és egyebeket reklámozó spam beírások tehát ez is elhagyatott lehet: https://femkereso.eoldal.hu/
A megadott magyar fémkeresős linkek sajnos halottak, kivéve ami ide vezet.



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Sky » 2022. december 29., csütörtök 13:44

Kaszáló írta:
2022. december 29., csütörtök 9:51
Viszonylag kezdő vagyok, sokat olvastam ezt a fórumot is és tátott szájjal nézem, hogy milyen gazdag fémkeresős élet volt korábban 10-15-20 éve lelkes amatőr vagy félamatőr keresős emberek jóvoltából, saját honlapok, fórumok, stb. Pl. a Sümegh portál nagyon komoly lehetett és ma is látható, de elhagyatott, 2007-es a legújabb bejegyzés amit találtam. Ennek a fórumnak korábbi változata is nagyon jó lehetett! A profitra koncentráló kereskedések, webáruházak marketing célú oldalai mellett azért valami élet van még, pl. ez a fórum, roncskutatók, stb. Fémkeresős találkozók izgalmasak lehettek és látom, voltak több helyen is de az is átment, ha jól látom marketingbe. A Facebookon sok ilyen van, de a hobbi jellege miatt fontos anonimitás ott kevésbé biztosítható, sok a megfelelési kényszer és mellébeszélés ha jól látom.
Kaszáló írta:
2022. december 29., csütörtök 10:25
Ez is egy jó amatőr kezdeményezés, de 2014-es az utolsó bejegyzés és nincsenek kitörölve a cialist és egyebeket reklámozó spam beírások tehát ez is elhagyatott lehet: https://femkereso.eoldal.hu/
A megadott magyar fémkeresős linkek sajnos halottak, kivéve ami ide vezet.
Van pár elhagyott vagy törölt oldal. Volt webáruházak, hobby oldalak, vagy vegyes, mint pl. a Vakondé.
Volt ez a Sümegh és egy másik oldal is gazdag keresős témájú link gyűjteménnyel, és ez, ezekből szoktam régen kiindulni. Aztán egyre kevesebb link élt majd az az oldal is eltűnt, a Sümeg is sok éve nem megy már. Most ez a fórum az alapértelmezett. Meg ott van helyette a FB is, de azt annyira nem kultiválom.



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Sky » 2022. december 29., csütörtök 13:53

Kaszáló írta:
2022. december 29., csütörtök 9:16
norman írta:
2022. december 28., szerda 12:34
Sziasztok.
Végre újra itt😀
Egyszer csak behalt a a dolog és nem tudtam többé belépni. Most megjavúlt Feri álltal a fórum.
Köszi.
Én szóltam, hogy valami nem stimmel. Köszönet a javításért.
Most már én is be tudok lépni. Jó itt újra. :-h



Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2023. január 1., vasárnap 17:28

Nagyon megélénkült a fórum! Örülök, mert a facén nem szívesen csevegek, érthető okokból.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. január 2., hétfő 12:30

Egy kis "történelmi" áttekintés nem árt így év elején, ha már megint szóba került.
Fémkeresős fórumok, honlapok
Sok ilyen, lelkesen elindított honlap és fórum készült a témában, majd sok megszűnt magától, mert a tárhelye, a honlap szolgáltatása megszűnt vagy nem fizették; több még most is megvan, de magára hagyták - de van elég élő is.

-Ez, a Fémkeresők Honlapja az első magyar fémkereső műszer és fémkeresés témájú oldal, és 1999. óta folyamatosan elérhető. A honlap fóruma először vendégkönyv formában kezdett működni, ami pár évig elég is volt, mert akkor még keveseknek volt internete, aztán kb. 2003-tól 2016-ig egy SG fórum sokféle témával, majd azzal párhuzamosan 2008-tól egy fejlettebb fórum, ennek a phpBB fórumnak egy korábbi változata volt a honlapon. Ez a mostani verzió már saját tárhelyen fut 2015. óta, ezért nem fenyegeti az a veszély, hogy hirtelen megszűnik, a FB vagy a tárhelyszolgáltató törli, cenzúrázzák, stb.
zalakoveskut.jpg
zalakoveskut.jpg (28.75 KiB) Megtekintve 16390 alkalommal
Ez a fórum egyben a Facebookal ellentétben anonim is, és a fórum motorjából ki van véve az a rész, ami az IP címeket naplózza, tehát ez alapján akkor sem lehetne beazonosítani a beírókat, ha azt valaki megpróbálná. Ez a jellegzetes magyar fémkeresős paranoia miatt van így, bár tudtommal a 24 év alatt egyetlen egyszer sem érdekelte a rendőrséget a fórumba beírogatók személye, kivéve amikor valaki néhány éve szándékosan és durván provokálta itt a múzeumbarát fémkeresősöket, akik feljelentették.

-A Sümegh József klub honlap készítőjével egyszer találkoztam személyesen, amikor megjavítottam a fémkeresőjét. Ő egy lelkes fémkereső volt, a honlap alapvetően az ő személyes meggyőződését tükrözi. Klubot szervezett, tagsági igazolványt adott ki, ismeretterjesztéssel foglalkozott, küzdött a jogi szabályozás kedvezőbbé tételéért. Aztán néhány év után egyszer csak magára hagyta a portált, amibe korábban annyi energiát fektetett.

-Az Index fórum régebben sok fémkeresős beszélgetésnek és vitának adott helyt, és még most is van ott némi fémkeresős élet. Volt egy ideig egy MFBK nevű komolyabb fórum, ami eléggé zárt körű volt, illetve néhány egyéb próbálkozás is volt még fórumok létrehozására.

Fémkeresős találkozók
-A legelső ilyen fémkeresős találkozó és verseny még 2003-ban volt egy baráti körben, akkor még egy magyar nyelvű kísérleti fémkeresős újság is kiadásra került, és 2004-ben volt az első komolyabb, országosan meghirdetett, sőt nemzetközi (ténylegesen voltak külföldről is) fémkeresős verseny/találkozó, ami részben az akkoriban megnyílt Detector Center népszerűsítsését is célozta. Ennek a honlapjára akkor fel is tettem egy rövid beszámolót, ami most is megvan: http://www.metaldetector.hu/verseny/verseny.html
tesztpalya.jpg
tesztpalya.jpg (23.43 KiB) Megtekintve 16390 alkalommal
-Vakond, akit ezen a néven, vagyis a fórumokban használt nickjéről ismernek legtöbben, különlegesen jeles tagja a fémkeresős társadalomnak. Ő az, aki 2007-től lelkes fémkeresősként a rendszeres fémkeresős találkozót szervezte Zalaköveskúton sok éven át, ami igen jó hangulatú volt. A fémkereső versenyek és a számos rendezvény egyfajta fesztivál jelleget adtak ezeknek a találkozóknak, egyben a fémkeresősök ismerkedési lehetősége is volt. A sok érdekesség között pl. a fémkereső hajító !!! :D verseny (a képen a piros, vasból hegesztett "fémkereső"), a kánkánt előadó helyi tánccsoport (a lenti egyik kis képen is látható), középkori harci bemutató, repülés motoros siklóernyővel, az aranymosásról vagy a világháborús bombázókról előadást tartó fémkeresősök, tűzszerészek és régészek tájékoztatója, gyűjtői börzék, sütés-főzés, sátorozás és a többi sokak számára emlékezetesek. Az amatőr éremverők bemutatója után az én teszttárgyaim közé is bekerült ilyen veret.
vakond_honlapja.jpg
vakond_honlapja.jpg (77.76 KiB) Megtekintve 16427 alkalommal
A fémkereső műszerek megismeréséhez, teszteléséhez is jó alkalom volt ez, pl. a magyar Delta és a MAGNUM első, kísérleti verziója is ott került bemutatásra - nagy sikerrel. Vakond javaslatára került a MAGNUM műszerdobozára az bekapcsolható LED, ami sötétben a keresőfejet és annak környezetét világítja meg.
Fémkeresős honlapot is alapított (a képen), ahol számos hasznos információ volt megtalálható, illetve fémkeresőket is lehetett venni, de ez néhány év után sajnálatosan megszűnt.

-A stafétát fokozatosan a tázlári O.R.F.E., az Országos Roncs és Fémkereső Egyesület vette át, az általuk megrendezett találkozó Vakondéhoz hasonló, jó hangulatú, amatőr rendezvény szokott lenni, ami a mai napig is létezik, de már csak zárt térben, inkább éremgyűjtői találkozó jelleggel.
Közben egy fémkereső kereskedés által szervezett találkozó-sorozat is elindult, amin én személyesen nem voltam. Úgyhogy volt több olyan év is, amikor elvileg három rendszeres femkeresős találkozó is volt.

A zalaköveskúti találkozókról készült egy külön honlapon is egy képes beszámoló egyik résztvevő jóvoltából, ami sajnos mára teljesen elavult, a képek megnézéséhez a ma már nem ajánlott Macromedia Flash is kell, a "vélemények" és a "kötelező olvasmány" is ennek ennek a fórumnak a korábbi, megszűnt verziójára mutat, nekem csak a Youtube videó jön be, de azt is érdemes megnézni. Link a honlapra a kép alatt. A rövid videó itt nézhető meg a Youtubeon: https://youtu.be/2YUCg9VS8Wk .
hatter2.jpg
hatter2.jpg (184.89 KiB) Megtekintve 16467 alkalommal
http://www.femkereso.club.hu/
Egy kép a korábbi fórumból 2012. nyaráról, amikor Zalaköveskúton és Tázláron is volt fémkeresős találkozó:
Screenshot_20230104_191318_Brave_copy_2544x1079.jpg
Screenshot_20230104_191318_Brave_copy_2544x1079.jpg (568.99 KiB) Megtekintve 16303 alkalommal


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2023. január 2., hétfő 13:46

Ez már igazi történelmi időutazás azoknak, akiket érdekel. :) Nemrég még valaki nagyon kereste nálam Conant, az egyébként még ma is aktív híres régi Cobrás keresőst, aki komoly szereplője volt a régi fórumnak.
A fórum előző verziója részben még böngészhető "időgép" révén, a WaybackMachine jóvoltából: http://web.archive.org/web/201212240054 ... forum.com/
Sőt, akár még a korábbi SG fórum is: http://web.archive.org/web/201701122311 ... aldetector
forumok.jpg
forumok.jpg (49.38 KiB) Megtekintve 16465 alkalommal
Igazán szemfülesek akár 2000-ig visszamehetnek, mert a vendégkönyv nagyrészt megtekinthető az SG fórumból kiindulva. ;-) Ezt anno valaki lementette mielőtt meglepetésszerűen megszűnt, és így nagyrészt visszakerült a honlapra beszerkesztve - eredetileg másképp nézett ki, de a szöveg ugyanaz.
Régebbi keresősök magukra ismerhetnek és több ismerőst is találhatnak. Peldául a vendékönyvben Solyom néven a mostanában emlegetett Sümegh portál későbbi készítője írogatott, akinek egy különleges, Atlantis 2001 fémkeresője volt.
És végül ennek a honlapnak két régi verziójáról kép 2001-ből és 2003-ból. Akkoriban ezek még viszonylag jónak számítottak, főleg hogy más magyar fémkeresős honlap nem volt akkoriban... :lol: A fémkeresők képei digitális fényképező híján akkor még a hagyományos, papír fényképek beszkennelésével készültek, ami meg is látszik a minőségükön...
honlap2000.jpg
honlap2000.jpg (102.25 KiB) Megtekintve 16454 alkalommal
honlap2003.jpg
honlap2003.jpg (94.23 KiB) Megtekintve 16454 alkalommal
A ráadás: GOLDEN STAR 3 vízi fémkereső az őskorból, kb. 1999-2000-ből. Ez nagyon jó volt, de beázott a Balatonban és elment tőle a kedvem :D :
GS31.JPG
GS31.JPG (14.28 KiB) Megtekintve 16452 alkalommal
GS3ELAP.JPG
GS3ELAP.JPG (17.43 KiB) Megtekintve 16452 alkalommal


www.metaldetector.hu

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma