Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fórummal kapcsolatos kérdések

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 25., vasárnap 16:49

khepera írta:
talentum írta:
a.kezdo írta:Én már csak tippelem, hogy melyikre gondolsz. :think:
Talán az ez előttire? Ami a femkeresok.europefreeforum.com - on volt?
Itt pl elérhető :
https://web.archive.org/web/20150407164 ... forum.com/
Hi! Nem, hanem amit Midas King linkelt. Ha visszamegyek arra az oldalra,(metaldetector.hu), aminek a logója fenn is van a fejlécben(vagy hogy is hívják), majd ott rákattintok a fórum gombra, akkor ide irányít azonnal, erre az újra. Aztán lehet, hogy velem van a baj, pass. De ezt csak most vettem észre, amikor Khepera rákérdezett, oszt tényleg...Aztán lehet, hogy másnak működik, és csak páran vagyunk eltérítve :D
Igen. Régen ha a honlapra kattintottam és ott a fórumra akkor a régebbi fórum (ami továbbra mis működött) jött fel, és ott volt az "ugrás az új fórumra" link. Na most egyből "ugrik". Annyira nem hiányzik mert nagyon halott volt (ahogy egyébként ez is az), csak kérdeztem.
Ez azért van, mert átszerkesztem a honlapomat, ami már 11 éves, elavult és sok minden azóta is úgy van, ahogy először megcsináltam. Pl. ez link is az akkori egyetlen fórumra mutatott, most már erre az újra.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 25., vasárnap 16:55

Ricordo írta:Bocsánat Feri, jelzem, hogy jót tenne a fórumnak, ha elérhető lenne a korábban linkelt "Tahótlanítok" funkció, vagy valami hasonló, mert lehet, hogy egyébként 1-2 idióta miatt le fognak innen lépni az értelmesebb tagok.
Nézd, ide nem írnak tahók. Én legalábbis senkit nem tekintek annak. Úgyhogy nincs is szükség ilyesmire. Még a szabályokat se írtam meg. Akinek valami nem tetszik, szóljon, mivel moderálás azért van. Akit zavarnak egyesek, annak mostantól lehetősége van saját maga számára moderálni a fórumot, a Felhasználói vezérlőpult Barátok és haragosok részén.
De szerintem ez azért nem az fórum, ahol sorban kellene letiltogatni az embereket. Lenne ehhez a fórumhoz ilyen eszköz, amivel kiszórni lehet az ide nem valónak ítélteket, de azt nem telepítettem.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. október 25., vasárnap 17:28

Eugen írta:
Feri írta:
kanbagoly írta:
Feri írta:
Eugen írta:Feri!
A forum kezdőlap MAGNUM-ra kattintva csak az jelenik meg fekete alapban, hogy "A tartalom megjelenítéséhez bővítmény szükséges."
Én firefoxot használok és minden bővítmény fent van (tudomásom szerint). Milyen bővítményt használ az oldal, esetleg melyiket nem telepíthettem?

Válaszod előre is köszönöm.
Nem tudom. Fenn van egy link a Gyik mellett, az egy beillesztett lap a fórmba. Az eredeti amit beágyazott dokumentumként mutat, a Fémkeresők Honlapja linken belül van. Nagyon minimalista, nincs se flash, se más, csak annyi, hogy a kis képek kinagyítódjanak ha az egérmutató föléér.
Mozillában nekem se működik, de a chrom megnyitja.
Hát ez van, akkor muszáj lesz teljesen átírni a kódot. Amúgy is kőkorszaki. Sajnos a laptop bekrepált amin ezt szerkesztettem.
Köszönöm. A chrome is fent van a laptopomon és tényleg működik vele. :D
Ezt most megoldottam másképp, a Firefox is mutatja. De ez még csak egy kísérleti dolog, mivel a honlapot átírom és azt tervezem, hogy az érdekesebb részek a fórumból közvetlenül is elérhetők lesznek.


www.metaldetector.hu

Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. október 25., vasárnap 17:51

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:41-kor.



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Archer » 2015. október 26., hétfő 22:12

Ricordo írta:Köszönöm, ezzel megoldottad. A "Haragosok" éppen arra jó, amire a fentebb linkelt "Tahótlanítok" funkció: ki lehessen kapcsolni olyan személy hozzászólásainak megjelnítését, akinek nem vagyok kiváncsi a megnyilvánulásaira.
Feri írta:
Ricordo írta:Bocsánat Feri, jelzem, hogy jót tenne a fórumnak, ha elérhető lenne a korábban linkelt "Tahótlanítok" funkció, vagy valami hasonló, mert lehet, hogy egyébként 1-2 idióta miatt le fognak innen lépni az értelmesebb tagok.
Nézd, ide nem írnak tahók. Én legalábbis senkit nem tekintek annak. Úgyhogy nincs is szükség ilyesmire. Még a szabályokat se írtam meg. Akinek valami nem tetszik, szóljon, mivel moderálás azért van. Akit zavarnak egyesek, annak mostantól lehetősége van saját maga számára moderálni a fórumot, a Felhasználói vezérlőpult Barátok és haragosok részén.
De szerintem ez azért nem az fórum, ahol sorban kellene letiltogatni az embereket. Lenne ehhez a fórumhoz ilyen eszköz, amivel kiszórni lehet az ide nem valónak ítélteket, de azt nem telepítettem.

Igen, ez nekem is hasznos. Valahogy nem érdekelnek a balhézós emberkék.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. november 17., kedd 10:26

A fórumot megtalálták immár a spammerek is, úgyhogy ezentúl a regisztráláshoz admin jóváhagyás is szükséges.
Aki spamet talál, legyen szíves a jelentés gombot használni! (Jobbra fenn a felkiáltójel)
Ne válaszolj a spamre, mert egyrészt felesleges a kínai vagy indiai spammernek bármit írni, másrészt amikor idézed, akkor lemásolódik a spam, és nehezebb törölni is, vagyis ezzel a spammert segíted. A spamben az a lényeg, hogy bizonyos linkek minél több helyen megjelenjenek.


www.metaldetector.hu

Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jain » 2015. december 3., csütörtök 19:37

Sziasztok itt szeretném elmodnani,hogy hogy tudtok egyszerűen egy másik témából a megfelelő témába válaszolni:

Rányomsz a hozzászólásra amire válaszolni szeretnél az idézés jeleknél(macskakaparás).
Megjelenik az idézet szöveg.
Kimásolod.
Megnyitod a megfelelő témát amibe válaszodat szeretnéd intézni,és oda is illik.(Pl Dühöngő (politikamentes).
CTRL+V beilleszted és átírod a Téma Re: címét.
Előre is köszi ha nem szemeteled össze a fórumot.

(biztos lehetne áthelyezgetni kommenteket,HOGY ÁTLÁTHATÓBB és HATÁSOSABB legyen,de Ferinek nincs erre ideje.)


Pirate írta:Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(

:text-bravo: :greetings-clapyellow: :character-luigi: :character-yoshi:



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2015. december 8., kedd 16:51

Sajnos a színvonalon csak egy nagyon alapos moderálás segítene.
A delete gombbal ha van olyan :cry:
Jain írta:Sziasztok itt szeretném elmodnani,hogy hogy tudtok egyszerűen egy másik témából a megfelelő témába válaszolni:

Rányomsz a hozzászólásra amire válaszolni szeretnél az idézés jeleknél(macskakaparás).
Megjelenik az idézet szöveg.
Kimásolod.
Megnyitod a megfelelő témát amibe válaszodat szeretnéd intézni,és oda is illik.(Pl Dühöngő (politikamentes).
CTRL+V beilleszted és átírod a Téma Re: címét.
Előre is köszi ha nem szemeteled össze a fórumot.

(biztos lehetne áthelyezgetni kommenteket,HOGY ÁTLÁTHATÓBB és HATÁSOSABB legyen,de Ferinek nincs erre ideje.)


Pirate írta:Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(

:text-bravo: :greetings-clapyellow: :character-luigi: :character-yoshi:


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. január 20., szerda 12:24

Aki spamet észlel a fórumon, szóljon! Tegnap kb. tíz ilyen nicket próbáltak regisztrálni. Nem jöhetnek be, én megnézem alaposan, de nem árt résen lenni, nem mindig százszázalékosan egyértelmű, hogy ki a spammer.
Voltak olyan próbálkozások is, hogy valakinek a nickjén más próbált bejelentkezni, ami nem sikerült, le van védve a fórum. Akinek esetleg ugyanaz a jelszava mint a nickje, vagy könnyen kitalálható az egyéb adataiból, pl. nick plusz születési év, az azért nem árt ha erősebbre vált.
Darwin írta:Sajnos a színvonalon csak egy nagyon alapos moderálás segítene.
A delete gombbal ha van olyan :cry:
Jain írta:Sziasztok itt szeretném elmodnani,hogy hogy tudtok egyszerűen egy másik témából a megfelelő témába válaszolni:

Rányomsz a hozzászólásra amire válaszolni szeretnél az idézés jeleknél(macskakaparás).
Megjelenik az idézet szöveg.
Kimásolod.
Megnyitod a megfelelő témát amibe válaszodat szeretnéd intézni,és oda is illik.(Pl Dühöngő (politikamentes).
CTRL+V beilleszted és átírod a Téma Re: címét.
Előre is köszi ha nem szemeteled össze a fórumot.

(biztos lehetne áthelyezgetni kommenteket,HOGY ÁTLÁTHATÓBB és HATÁSOSABB legyen,de Ferinek nincs erre ideje.)


Pirate írta:Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(

:text-bravo: :greetings-clapyellow: :character-luigi: :character-yoshi:
Azért annyira nem rossz a színvonal. Van egy-két téma, elsősorban a keresőzés jogi szabályozása, amin kiakadnak egyesek. De úgy látom, mindenki leírta amit akart, úgyhogy nyugi van.


www.metaldetector.hu

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. január 22., péntek 12:07

Feri!
Ha valaki ,belép a nickemmel a fórumra ,ha nem tud aktiválni akkor ezt észreveszed,de ha aktivál és jelen van mert kijósoltatta a jelszót :) akkor meg tudod nézni hogy az én ip címemről lépett -e esetleg be,az nem gyanús ha nem az enyém a cím?Van rá mód ha ilyet-olyat észlelsz akkor ,persze nem a fórumon,hanem más módon tájékoztass hogy változtassak valamit?

Üdv:T %%-



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 2., kedd 19:10

Feri!
Én létrehoznák egy olyan részt is a fórumban ahol csak egy csapat beszélgethetne, amit csak a beajánlott, befogadott, megbízható tagok érhetnének el. A kívülállók (besúgók, vamzerek, trollok, stb.) nem érhetnék el, még csak olvasni sem tudnák. Zárt csoport lenne.
Többek között ezért sem szólok hozzá néhány részhez.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 19:16

Eugen írta:Feri!
Én létrehoznák egy olyan részt is a fórumban ahol csak egy csapat beszélgethetne, amit csak a beajánlott, befogadott, megbízható tagok érhetnének el. A kívülállók (besúgók, vamzerek, trollok, stb.) nem érhetnék el, még csak olvasni sem tudnák. Zárt csoport lenne.
Többek között ezért sem szólok hozzá néhány részhez.
Lehet róla szó, volt már ilyen korábban is.


www.metaldetector.hu

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2016. február 2., kedd 19:19

Eugen írta:Feri!
Én létrehoznák egy olyan részt is a fórumban ahol csak egy csapat beszélgethetne, amit csak a beajánlott, befogadott, megbízható tagok érhetnének el. A kívülállók (besúgók, vamzerek, trollok, stb.) nem érhetnék el, még csak olvasni sem tudnák. Zárt csoport lenne.
Többek között ezért sem szólok hozzá néhány részhez.
Szívemből beszélsz!! Ezért nem írogatok én se.

Üdv



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 2., kedd 19:21

Én jelentkezem elsőnek, ha a Feri és a Tisztelt Kollégák elfogadnak.



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. február 2., kedd 19:27

Eugen írta:Én jelentkezem elsőnek, ha a Feri és a Tisztelt Kollégák elfogadnak.
E csoporthoz csatlakoznék!



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. február 2., kedd 20:08

=)) Na igen, már csoportozunk, külön álunk, mert mi jobbak vagyunk.....aztán ott fogjátok véresre harapdosni magatokat...... :lol: :lol: :lol:



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 2., kedd 20:31

tibike írta:=)) Na igen, már csoportozunk, külön álunk, mert mi jobbak vagyunk.....aztán ott fogjátok véresre harapdosni magatokat...... :lol: :lol: :lol:
Látod ismeretlenül is észrevehetőek és elárulják magukat a hozzászólásaikkal a "persona non grata" személyek.
Csak, hogy itt ezek a személyek kitilthatók! Sokkal szigorúbb szabályok vonatkoznak rájuk, mint a sima fórumon.
Itt nincs bocsánat. Írás előtt kell meggondolni a véleményt, hozzászólást.
Ugye jól gondolom Feri?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 20:41

Volt már ilyen alfórum régebben. Az volt a lényege, hogy a többiek nem láthatták, csak a tagok. És külön moderátor volt. De nagyon keveset használták, mert a legtöbb dolgot jobb a "nagy" fórumba beírni. Előnye is vannak ha a többiek is látják.


www.metaldetector.hu

Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 2., kedd 20:54

Feri írta:Volt már ilyen alfórum régebben. Az volt a lényege, hogy a többiek nem láthatták, csak a tagok. És külön moderátor volt. De nagyon keveset használták, mert a legtöbb dolgot jobb a "nagy" fórumba beírni. Előnye is vannak ha a többiek is látják.
Ez így valóban igaz, hogy a többiek látják az előny, de ha nem akarom, hogy a "nemkívánatos" és a fórumon kívül lévő személyek is láthassák és az alfórumba be nem került tagok idegesítsenek az érvénytelen hozzászólásaikkal akkor szerintem ez az alfórum a legjobb.
Ezért nem szólok egyes témákhoz hozzá, csak olvasom és magamban tartom a megjegyzéseimet, amit esetleg másokkal csak a privát e-mailben beszélem meg fórumon kívül.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 21:04

Eugen írta:
Feri írta:Volt már ilyen alfórum régebben. Az volt a lényege, hogy a többiek nem láthatták, csak a tagok. És külön moderátor volt. De nagyon keveset használták, mert a legtöbb dolgot jobb a "nagy" fórumba beírni. Előnye is vannak ha a többiek is látják.
Ez így valóban igaz, hogy a többiek látják az előny, de ha nem akarom, hogy a "nemkívánatos" és a fórumon kívül lévő személyek is láthassák és az alfórumba be nem került tagok idegesítsenek az érvénytelen hozzászólásaikkal akkor szerintem ez az alfórum a legjobb.
Ezért nem szólok egyes témákhoz hozzá, csak olvasom és magamban tartom a megjegyzéseimet, amit esetleg másokkal csak a privát e-mailben beszélem meg fórumon kívül.
Megnézem, mit lehet tenni, pár napon belül meglesz. Ez egy fejlettebb fórum, mint a régi volt, és más is a kezelése.
Akkor, mivel te javasoltad először, te leszel a moderátor, és az lesz tag, akit beengedsz. Korábban egyszerűen betettem tagnak azokat, akik ezt javasolták vagy helyeseltek, de így bekerült olyan is, akiben a többiek nem bíztak. Szóval erre nem árt vigyázni.


www.metaldetector.hu

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. február 2., kedd 21:43

Nem azt mondom, hogy értelmetlen egy ilyen szűrt fórum, de felvet néhány kérdést. Például milyen alapon határozza meg a moderátor, hogy ki kerülhet be? Le kellene fektetni azt is, hogy mik a moderálási alapelvek. Illetve félő, hogy a kezdők - akik semmit nem tudnak szinte a fórumról - elesnek egy csomó hasznos információtól. Az is kérdéses, hogy lesz-e elég hozzászólás egy ilyen, kevesek által látogatott klubban, vagyis az érintettek megtalálják-e.
Én se csípem azt a stílust, ami itt kezd eluralkodni bizonyos topicokban, de hatékonyabbnak tartanám a jelenlegi fórum moderálását egy VIP részleg nyitása helyett. Persze tegyetek belátásotok szerint.



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 2., kedd 21:50

Feri írta:
Eugen írta:
Feri írta:Volt már ilyen alfórum régebben. Az volt a lényege, hogy a többiek nem láthatták, csak a tagok. És külön moderátor volt. De nagyon keveset használták, mert a legtöbb dolgot jobb a "nagy" fórumba beírni. Előnye is vannak ha a többiek is látják.
Ez így valóban igaz, hogy a többiek látják az előny, de ha nem akarom, hogy a "nemkívánatos" és a fórumon kívül lévő személyek is láthassák és az alfórumba be nem került tagok idegesítsenek az érvénytelen hozzászólásaikkal akkor szerintem ez az alfórum a legjobb.
Ezért nem szólok egyes témákhoz hozzá, csak olvasom és magamban tartom a megjegyzéseimet, amit esetleg másokkal csak a privát e-mailben beszélem meg fórumon kívül.
Megnézem, mit lehet tenni, pár napon belül meglesz. Ez egy fejlettebb fórum, mint a régi volt, és más is a kezelése.
Akkor, mivel te javasoltad először, te leszel a moderátor, és az lesz tag, akit beengedsz. Korábban egyszerűen betettem tagnak azokat, akik ezt javasolták vagy helyeseltek, de így bekerült olyan is, akiben a többiek nem bíztak. Szóval erre nem árt vigyázni.
Köszönöm a megtiszteltetést, de én csak az ismerőseimet tudom beengedni és az ismerőseim véleménye alapján az általuk ismert és véleményezett személyeket. Van tippem, hogy mellettem esetleg még ki legyen a moderátor, mivel vannak napok amikor nem tudok ránézni a fórumra.
Jó éjszakát Mindenkinek!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 2., kedd 21:57

Itt pont az a lényeg, hogy ez egy nyílt fórum és az itt közzé tett megnyilvánulások festenek rólunk képet a kívül
állóknak. A nem publikus dolgoknak lehet nyitni zárt fórumot és akkor kiélhetik magukat a ki ha én nem emberkék, de egyébként nincs sok értelme. Ha akarták volna eddig is elrendezhették volna a dolgaikat privátban.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 22:27

Majd meglátjuk, mi lesz.
Még utánanézek annak is, hogy lehet-e a fórumot fémkeresős múzeummá bővíteni.
Egyébként a fórum faviconja, vagyis az az ikon, ami a böngészőkben megjelenik, a régi, 2004-es fémkeresős múzeumba feltöltött római aranypénz ;)


www.metaldetector.hu

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 2., kedd 23:07

Feri írta:Majd meglátjuk, mi lesz.
Még utánanézek annak is, hogy lehet-e a fórumot fémkeresős múzeummá bővíteni.
Egyébként a fórum faviconja, vagyis az az ikon, ami a böngészőkben megjelenik, a régi, 2004-es fémkeresős múzeumba feltöltött római aranypénz ;)
részemről jó ötletnek tartom hogy akik inkább a keresőzéssel foglalkoznának mint eddig lehessen egy külön kis részük amibe akárki nem szólhat bele.aki pedig minden áron törvénykezni akar és zavarja ha megosztjuk egymással mit találtunk stb az nem lesz kénytelen nézni mert nem jelenik meg nyilvánosan.mondjuk ez megint olyan bujkálós de hát ilyen világot élünk :D



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. február 2., kedd 23:14

Eugen írta:Feri!
Én létrehoznák egy olyan részt is a fórumban ahol csak egy csapat beszélgethetne, amit csak a beajánlott, befogadott, megbízható tagok érhetnének el. A kívülállók (besúgók, vamzerek, trollok, stb.) nem érhetnék el, még csak olvasni sem tudnák. Zárt csoport lenne.
Többek között ezért sem szólok hozzá néhány részhez.
Én ezt már 2 hónapja mondtam Ferinek.Mondjuk akit ismernék találkozókról személyesen,+akikről lehetne tudni,hogy kicsoda is valójában,(nem rendőr,halőr stb...)azt meg lehetne hívni a zárt csoportba.


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. február 2., kedd 23:16

Mondanék is 2 nevet: The Great Rat és Garou.


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
RG-59
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:18
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: RG-59 » 2016. február 3., szerda 17:59

Prowler írta:
Eugen írta:Feri!
Én létrehoznák egy olyan részt is a fórumban ahol csak egy csapat beszélgethetne, amit csak a beajánlott, befogadott, megbízható tagok érhetnének el. A kívülállók (besúgók, vamzerek, trollok, stb.) nem érhetnék el, még csak olvasni sem tudnák. Zárt csoport lenne.
Többek között ezért sem szólok hozzá néhány részhez.
Én ezt már 2 hónapja mondtam Ferinek.Mondjuk akit ismernék találkozókról személyesen,+akikről lehetne tudni,hogy kicsoda is valójában,(nem rendőr,halőr stb...)azt meg lehetne hívni a zárt csoportba.
Helló!
Szerintem jó is meg nem is ez a titkos zárt csoport,egyrészről akik nem jutnak be azok vagy tovább látogatják ezt az oldalt vagy akkor felesleges nekik itt olvasgatni-nézelődni mert nem lesz információ és hozzászólások a topicokban.Ezt már tapasztaltam egy másik(nem fémkeresős)fórumban,egyszerűen meghalt,jöttek az újoncok a kérdéseikkel és nem kaptak rá válaszokat.A bejutás az hogy lesz? Találkozóra biztos hogy nem megyek mert az ország másik felén lakom(H.B.megye)így a személyes találkozó kilőve!A monitor mögül meg azt mond az ember amit hallani akarnak(nemvagyokhalőrrendőrpolgárjenő),Én egy szegény traktorista vagyok,tavasztól késő őszig dolgozok és most így télen tudok hódolni ennek a szép hobbinak!Tehát akkor most Detektorista vagyok,nyáron meg Traktorista :happy-wavemulticolor:


"Aki keres az talál"

Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 3., szerda 21:13

RG-59 írta:
Prowler írta:
Eugen írta:Feri!
Én létrehoznák egy olyan részt is a fórumban ahol csak egy csapat beszélgethetne, amit csak a beajánlott, befogadott, megbízható tagok érhetnének el. A kívülállók (besúgók, vamzerek, trollok, stb.) nem érhetnék el, még csak olvasni sem tudnák. Zárt csoport lenne.
Többek között ezért sem szólok hozzá néhány részhez.
Én ezt már 2 hónapja mondtam Ferinek.Mondjuk akit ismernék találkozókról személyesen,+akikről lehetne tudni,hogy kicsoda is valójában,(nem rendőr,halőr stb...)azt meg lehetne hívni a zárt csoportba.
Helló!
Szerintem jó is meg nem is ez a titkos zárt csoport,egyrészről akik nem jutnak be azok vagy tovább látogatják ezt az oldalt vagy akkor felesleges nekik itt olvasgatni-nézelődni mert nem lesz információ és hozzászólások a topicokban.Ezt már tapasztaltam egy másik(nem fémkeresős)fórumban,egyszerűen meghalt,jöttek az újoncok a kérdéseikkel és nem kaptak rá válaszokat.A bejutás az hogy lesz? Találkozóra biztos hogy nem megyek mert az ország másik felén lakom(H.B.megye)így a személyes találkozó kilőve!A monitor mögül meg azt mond az ember amit hallani akarnak(nemvagyokhalőrrendőrpolgárjenő),Én egy szegény traktorista vagyok,tavasztól késő őszig dolgozok és most így télen tudok hódolni ennek a szép hobbinak!Tehát akkor most Detektorista vagyok,nyáron meg Traktorista :happy-wavemulticolor:
Ez csak egy ötlet volt! Lehet, hogy meg kellene kérni a Ferit, hogy szigorúbban szűrje a hozzászólásokat?
A Feri egy rendkívül békés természetű ember. Nem kíván senkit sem "moderálni".
Nekem nyolc. Tudom, hogy kivel nem állok le vitázni, sőt hozzá sem szólok a bejegyzéseikhez.

A zárt fórumon a tagok felvétele a kollégák ajánlásaival (ebbe a fórumon való barátság is beleszámít) történne és az első másokat sértő hozzászólásnál a tag ki lenne zárva, még csak olvasni sem tudná, nemhogy hozzászólni.
Így a fórum ezen része a nyilvánosság elől is zárt lenne. Bizonyos dolgok szerintem nem tartoznak a nagyvilág elé, hogy tippet szedjenek a korlátozásokra, szabályok módosítására. Gondolkozzunk el azon, hogy esetleg az itt elhangzottak is befolyásolhatták a fémkeresős törvény módosítását.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 3., szerda 23:39

templomos írta:Feri!
Ha valaki ,belép a nickemmel a fórumra ,ha nem tud aktiválni akkor ezt észreveszed,de ha aktivál és jelen van mert kijósoltatta a jelszót :) akkor meg tudod nézni hogy az én ip címemről lépett -e esetleg be,az nem gyanús ha nem az enyém a cím?Van rá mód ha ilyet-olyat észlelsz akkor ,persze nem a fórumon,hanem más módon tájékoztass hogy változtassak valamit?

Üdv:T %%-
Csak a beírások IP-jét regisztrálja a fórum és regisztrálási IP-t. De még utánanézek, hogy esetleg ezeket is le lehet-e nullázni.
A jelszót kell erősebbre venni, ha tartasz ilyesmitől, de szerintem kizárt. Eléggé biztonságos és folyamatosan fejlesztett a fórum motorja. Úgy tudnak esetleg belépni mások, hogy a saját PC-det távirányítják. A spammerek próbálkoznak, de nem tudnak más nevében belépni. Ilyenkor csak a nickből és az egyéb megadott adatokból pl. születési évből tudnak következtetni a jelszóra. Ez automatikusan megy, biztos találnak pár fórumon ilyen óvatlan felhasználót. Ha ebből nem lehet pár próbálkozásból kitalálni, akkor muszáj a captcha kódot is beírni, attól kezdve a robot kilőve, de egy indiai vagy kínai élő ember se fogja kitalálni a jelszavadat.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 4., csütörtök 0:09

Eugen írta:
RG-59 írta:
Prowler írta:
Eugen írta:Feri!
Én létrehoznák egy olyan részt is a fórumban ahol csak egy csapat beszélgethetne, amit csak a beajánlott, befogadott, megbízható tagok érhetnének el. A kívülállók (besúgók, vamzerek, trollok, stb.) nem érhetnék el, még csak olvasni sem tudnák. Zárt csoport lenne.
Többek között ezért sem szólok hozzá néhány részhez.
Én ezt már 2 hónapja mondtam Ferinek.Mondjuk akit ismernék találkozókról személyesen,+akikről lehetne tudni,hogy kicsoda is valójában,(nem rendőr,halőr stb...)azt meg lehetne hívni a zárt csoportba.
Helló!
Szerintem jó is meg nem is ez a titkos zárt csoport,egyrészről akik nem jutnak be azok vagy tovább látogatják ezt az oldalt vagy akkor felesleges nekik itt olvasgatni-nézelődni mert nem lesz információ és hozzászólások a topicokban.Ezt már tapasztaltam egy másik(nem fémkeresős)fórumban,egyszerűen meghalt,jöttek az újoncok a kérdéseikkel és nem kaptak rá válaszokat.A bejutás az hogy lesz? Találkozóra biztos hogy nem megyek mert az ország másik felén lakom(H.B.megye)így a személyes találkozó kilőve!A monitor mögül meg azt mond az ember amit hallani akarnak(nemvagyokhalőrrendőrpolgárjenő),Én egy szegény traktorista vagyok,tavasztól késő őszig dolgozok és most így télen tudok hódolni ennek a szép hobbinak!Tehát akkor most Detektorista vagyok,nyáron meg Traktorista :happy-wavemulticolor:
Ez csak egy ötlet volt! Lehet, hogy meg kellene kérni a Ferit, hogy szigorúbban szűrje a hozzászólásokat?
A Feri egy rendkívül békés természetű ember. Nem kíván senkit sem "moderálni".
Nekem nyolc. Tudom, hogy kivel nem állok le vitázni, sőt hozzá sem szólok a bejegyzéseikhez.

A zárt fórumon a tagok felvétele a kollégák ajánlásaival (ebbe a fórumon való barátság is beleszámít) történne és az első másokat sértő hozzászólásnál a tag ki lenne zárva, még csak olvasni sem tudná, nemhogy hozzászólni.
Így a fórum ezen része a nyilvánosság elől is zárt lenne. Bizonyos dolgok szerintem nem tartoznak a nagyvilág elé, hogy tippet szedjenek a korlátozásokra, szabályok módosítására. Gondolkozzunk el azon, hogy esetleg az itt elhangzottak is befolyásolhatták a fémkeresős törvény módosítását.
Majd megoldjuk. Kár ekkora feneket keríteni a dolognak, mert ami zárt fórumrész korábban volt, az alig volt használatban. Ugyanis ha nem látják sokan a beírásokat, akkor nem is tudnak rá az adott körön kívülről válaszolni. Ez tehát kétélű fegyver, de nyilván van sok előnye is.
Kár szabályokat kitalálni előre, az adott fórumrész moderátora majd kitalálja, ahogy a tagokat ő választja ki. Egyébként nagyon valószínűtlen, hogy szükség lesz bármilyen moderálásra egy ilyen részen.
Én az egész fórumozó közösségre mint közös hobbit űző baráti társaságra tekintek, ennek megfelelő itt a moderálás is. Ez nem az én fórumom, hogy itt kiskirálykodjak, hanem mindenkié akit érdekel a téma.
A moderálás úgy működik alapból, hogy ha valaki szól, akkor moderálok. Most már van a "haragosok" gomb is, vagy "tahótlanító" is, ahogy valaki említette, szóval ki lehet moderálni embereket úgy, hogy akit idegesít valaki, ne is lássa.

Sajnos tényleg van most már egy eléggé arrogáns stílus is a fórumon, vagyis mások letámadása. Illetve van ennek a másik oldala, hogy bizonyos emberek rossz néven veszik, hogy mások is véleményt nyilvánítanak olyan témákban, amihez szerintük nem értenek.
Ez van, sajnos a törvényi szigorítások pro és kontra eléggé indulatossá tesznek egyeseket. Régen is így volt, de azért talán nem ennyire. Emlékszem egy "üldöző" nickű személyre, aki főleg az Indexen borzolta a kedélyeket évekig a régi időkben. Az illetőt annyira utálták a többiek, hogy folyton találgatták, ki lehet. De még ő is az udvariasság határain belül maradt.
Sajnos ezt a témát nem lehet letiltani, viszont sokan idegesek lesznek tőle és egymást támadják.

Talán vissza kellene hozni az eredeti szabályokat.
"Fórum szabályok
1. A fórum értékes adataihoz bárki ingyenesen hozzáférhet.
2. A fórumba csak regisztrált felhasználók írhatnak.
3. Új topikot csak a moderátor nyithat. Mivel túl sok van már, ez csak kérésre, indokolt esetben történik meg.
4. Tilos egymást sértegetni, a jó ízlést sértő kifejezéseket használni, másokat bántani, különösen faji, nemzeti, vallási, nemi hovatartozás alapján.
5. A politizálás tilos a fórumban.
6. Tilos régészeti leletet, éles lőfegyvert, robbanószert eladásra felkínálni, ilyesmire vételi ajánlatot tenni.
7. Tilos üzleti tevékenységet engedély nélkül reklámozni a fórumon. Természetesen egy-egy eladó fémkereső, alkatrész nem esik a tilalom alá.
8. Az összes hozzászólás törlésére vonatkozó kérések a jövőben csak nagyon indokolt esetben kerülnek teljesítésre.

Regisztrációnál az angol nyelvű Anti-Bot kérdésre a helyes válasz: yes

Vegyük figyelembe, hogy ez egy fémkereséssel kapcsolatos fórum, a teljesen más jellegű témákat az arra való fórumokon kéretik megbeszélni.
Különösen káros és kerülendő a fórumba beíró régészek, múzeumi dolgozók, vagy a velük együttműködő fémkeresők piszkálása.
Az ügyeletes tűzszerész alegység telefonszáma: 06-1-410-9790 "


www.metaldetector.hu

marika
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 4., csütörtök 6:54

Javaslom a különcködő illetőnek, hogy hozzon létre és üzemeltessen magának fórumot, oda azt hív meg akit akar, ott azt csinál, amit akar. Nem kell másnak kuncsorogjon érte.
Ja hogy ahhoz kevés? Hát az ő baja!
Csinálhatna levelezőlistát, elskypolhatnának. Ennyi!
Jajj, de akkor ő sem olvashatja mások beírásait. Ő informálódhasson, de rajta más ne. Ejejj.
Sőt mondok jobbat, lehetne alap funkció, hogy mindenki csinál magának kis zárt csoportokat, elműködhetne egymás mellett békében 200 csoport, mindenki azt vesz be a buliba akit akar, mindenki elkiskirálykodhatna (Feri szavaival)esténként, ha már egész nap mindenki őt szopatta. Lehetnének a zárt csoportok közt versenyek, bandaháború.
Na mit szóltok? =)) :violin:
Virágot az öltözőbe, köszönöm!



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. február 4., csütörtök 7:45

Emlékszel! NO COMMENT!



marika
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 4., csütörtök 8:44

Helyben is vagyunk. Ezt mind hozzá tudtad tenni? Úgy meghallgatnék egyszer érveket, példákat, dehát arra sose futja! Elsírjukk a nagy gondunk-bajunk, majd mikor valaki eléd teszi a pofonegyszerű megoldást, (ami kétségkívül nincs összhangban a betanult kliséinkkkel) akkor ahelyett, hogy megköszönnénk, elgondolkoznánk rajta, hovatovább megcsinálnánk, inkább gőzerővel építjük tovább tehetségtelenségünk szobrát!
Azt hiszem most már mindenképpen kimaradnék a csoportodból. =)) =))



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. február 4., csütörtök 10:06

Lazítsatok!
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=7PCkvCPvDXk[/bbvideo]



Avatar
erixes
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. február 8., hétfő 9:38
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: erixes » 2016. február 8., hétfő 13:56

Köszönöm a felvételt a fórumra. Üdv mindenkinek!



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2016. február 8., hétfő 21:39

erixes írta:Köszönöm a felvételt a fórumra. Üdv mindenkinek!
:text-welcomewave:



Jamón Serrano
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. február 11., csütörtök 10:33
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Jamón Serrano » 2016. február 11., csütörtök 11:30

Sziasztok! Jó a fórum!



Petrvs
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:41
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Petrvs » 2016. február 11., csütörtök 11:52

Jamón Serrano írta:Sziasztok! Jó a fórum!
Csak sok itt a kö...g...



marika
Status: Offline

Re: Fórummal kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 11., csütörtök 12:00

Hogy mindeni nyugodtan tudjon aludni, szögezzük le, hogy a kolléga rám gondolt. :ymblushing:



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma