Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Újságírás

billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Status: Offline

Re: Újságírás

HozzászólásSzerző: billybad74 » 2016. július 4., hétfő 12:28

ul69 írta:
billybad74 írta:
zeus írta:Már mindegy a média csak kapirgál de mi a francot volt egy helyen öt tűzszerész ezelőtt sok évvel szintén felrobbant egy löveg és meghalt a katona --katonák? akkor azt mondta a hivatal hogy változtatnak a szabályon és a hatástalanításkor több személy nem tartózkodhat a közelben.Tehát akár mennyire értenek a munkájukhoz nem kellene körbe állni és nézni a kolléga hatástalanítását.Sajnos a gyerekeik fel nőnek mire meg értik hogy mi történt.

Én jó messze lakom a helytől de még így is kurva nagyot szólt és olyan volt mintha nem egy valami robbant volna fel.Lehet,hogy amit éppen bütyköltek az alatt vagy a közelében több cucc is volt és mikor elműködött a többi is beindult.Meg ott van a légnyomás az is csúnya dolgokat művel ha nem is voltak a cucc közelében akkor is végzetes lehetett.
Nem hiszem,hogy könnyelműek vagy felelőtlenek lettek volna de semmi konkrét dolog nem került még nyilvánosságra még fotók sem de azok nem is lesznek.

annyit hallottam katona ismerőstől hogy a hatástalanított bombát (kat) szállitották a helyszinen oda ahol majd felrobbantják.tehát valószínűleg valamilyen járműben ültek amikor felrobbant a bomba amit vittek..ekkora bombát háztömbök bunkerek elpusztitására tervezték.max egy krátert tudnának lefotózni a helyén..

Egy dolog biztos,hogy soha nem fogjuk az igazságot megtudni.
Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2016. július 4., hétfő 14:16

billybad74 írta:
ul69 írta:
billybad74 írta:
zeus írta:Már mindegy a média csak kapirgál de mi a francot volt egy helyen öt tűzszerész ezelőtt sok évvel szintén felrobbant egy löveg és meghalt a katona --katonák? akkor azt mondta a hivatal hogy változtatnak a szabályon és a hatástalanításkor több személy nem tartózkodhat a közelben.Tehát akár mennyire értenek a munkájukhoz nem kellene körbe állni és nézni a kolléga hatástalanítását.Sajnos a gyerekeik fel nőnek mire meg értik hogy mi történt.

Én jó messze lakom a helytől de még így is kurva nagyot szólt és olyan volt mintha nem egy valami robbant volna fel.Lehet,hogy amit éppen bütyköltek az alatt vagy a közelében több cucc is volt és mikor elműködött a többi is beindult.Meg ott van a légnyomás az is csúnya dolgokat művel ha nem is voltak a cucc közelében akkor is végzetes lehetett.
Nem hiszem,hogy könnyelműek vagy felelőtlenek lettek volna de semmi konkrét dolog nem került még nyilvánosságra még fotók sem de azok nem is lesznek.

annyit hallottam katona ismerőstől hogy a hatástalanított bombát (kat) szállitották a helyszinen oda ahol majd felrobbantják.tehát valószínűleg valamilyen járműben ültek amikor felrobbant a bomba amit vittek..ekkora bombát háztömbök bunkerek elpusztitására tervezték.max egy krátert tudnának lefotózni a helyén..

olyan sok variáció nincs.vagy volt a bombában egy rejtett időzitő amiről nem tudtak vagy emberi mulasztás esetleg szerencsétlen véletlenek sorozata.egy biztos hogy szállitották amire az ilyesmi kényesen reagálhat..nem sok tűzszerész vonult nyugdijba...

KingMidas
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: KingMidas » 2016. július 4., hétfő 15:49

ul69 írta:
billybad74 írta:
ul69 írta:
billybad74 írta:

olyan sok variáció nincs.vagy volt a bombában egy rejtett időzitő amiről nem tudtak vagy emberi mulasztás esetleg szerencsétlen véletlenek sorozata.egy biztos hogy szállitották amire az ilyesmi kényesen reagálhat..nem sok tűzszerész vonult nyugdijba...

Ezek hősök, nem lehet elvenni tőlük, ha esetleg hibáztak, még akkor se! ^:)^
Ezek a katonák békeidőben is éles bevetéseket teljesítenek és az életüket kockáztatják!
Akik elszórják a k. bombáikat, azokkal hatástalaníttatnám! Nem a katonákkal, hanem az azokat utasítókkal, mert a politikusok akarnak mindig háborút és újabb fegyvereket.
There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

KingMidas
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: KingMidas » 2016. július 4., hétfő 15:57

kis-vakond írta:
Timber írta:
billybad74 írta:
Nowy írta:
billybad74 írta:http://www.blikk.hu/aktualis/belfold/megerkeztek-az-elso-fenykepek-a-hortobagyi-robbanas-helyszinerol-galeria/6l5wxyg

Azt mondják 250 kilós bomba robbant fel kb 70-80 kilóméterre lakunk légvonalban a helytől és még így is nagyot szólt.

Még ott is lehetett hallani? :O

5-6 másodperc biztos volt a buhanás az összes kutya ugatott a faluba.Nem vagyok szakértő de egy 250 kilós bomba robbanása ilyen messze elhallatszik és ilyen hosszan?

Ezt akartam én is linkelni. Nekem nem kellenek ilyen éles vasak. Tegnap is találtam a Cobrával majdnem méterre a föld alatt egy vh aknagránátot.
Ti mit csináltok az ilyennel? Azt mondják nem olyan veszélyes ennyire sok idő után a vizes földben és temessem vissza. Mert olyan a hely, ahol madár se jár. Rajtunk kívül.

Hello.
Már hogy a picsba ne lenne veszélyes ha éles??
Lehet hogy pont a környezeti viszonyok változásától "indul" be.Hosszú időn keresztül vizes
közegben volt,nem lehet tudni miként reagál esetleg a tűző napon,levegőn,száradáskor.
Feltétlenül be kell jelenteni!! A helyi rendőri szervnél,vagy
a területileg illetékes jegyzőnél -nem kell parázni,ha mégis,akkor meg van egy anonim bejelentési lehetőség is.
(én anno a 112őt hívtam,ügyeletes járőr jött,a fémkeresővel nem is foglalkoztak,és kb 1 hét után vitték el a tűzszerészek)

Csak nehogy újra rátaláljon egy "közülünk" való,aki a jó jel reményében eszeveszett lendülettel ásson (rá).
:? :?

Ezért is lenne jó, ha liberálisab szabályokat vezetnének be. Mert bejelented, rendben. Engedély? Ja, bocsánat, gombászás közben találtam véletlenül. A vargányára volt rátapadva.
Ezért is nagyon megéri a minket fenyegetni, mert a legtöbb robbanótest bizony ott marad. Jobbik esetben elásva és nem kidobva és otthagyva kiszáradni.
Én is úgy tudom, ezek már csak erős behatásra robbannak vagy arra se. Sose hallottam olyat, hogy valamelyik kereső kollegánk felrobbant volna ilyentől ha nem próbálta szétszedni.
There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Bob Rooney
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: Bob Rooney » 2016. július 7., csütörtök 10:32

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2016. július 7., csütörtök 13:16

A "beszólásokat" kéretik mellőzni. Itt azért eléggé egyértelmű a helyzet, ráadásul senkinek se használnak a gúnyos vagy egyenesen gusztustalan megjegyzések.
www.metaldetector.hu

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. július 7., csütörtök 13:50

"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2016. július 7., csütörtök 14:40

kanbagoly írta:http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/kozelet/a-korabban-gyanus-tevekenyseg-akar-hasznos-is-lehet-673208

Na ugye hogy lehet normálisabban is hozzá állni a dolgokhoz.Nem elijeszteni kell a rejtőzködő de jó szándékú embereket hanem nyitni feléjük.Ha ijesztgetés meg fenyegetés van akkor senki nem fog leadni semmit.
Deus Lite

HUN73r
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: HUN73r » 2016. július 7., csütörtök 15:23

norman írta:
kanbagoly írta:http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/kozelet/a-korabban-gyanus-tevekenyseg-akar-hasznos-is-lehet-673208

Na ugye hogy lehet normálisabban is hozzá állni a dolgokhoz.Nem elijeszteni kell a rejtőzködő de jó szándékú embereket hanem nyitni feléjük.Ha ijesztgetés meg fenyegetés van akkor senki nem fog leadni semmit.

Van ilyen is, örülök neki. Ez egy normális emberi hozzáállás szerintem. Nagyon tetszik a horgászos hasonlat, én is ilyen sportember volnék.
Én még kivárok, mi lesz ebből. Én is és sok barátom is van, akik sokat tudnánk segíteni, sok helyet tudunk, sok leletünk van ami érdekelheti a múzeumot is. Ha mindez lopás és a helyeinkről ki vagyunk tiltva ha bejelentjük, akkor? Szerintem hatalmas leletmennyiség és tudásanyag van a birtokunkban amit lehetne hasznosítani. Az új törvény óta volt az ismerősi körben, aki sose adott el leletet, de mégis eladta a kényes holmit hogy egy házkutatásnál ne húzhassák rá hofy tolvaj, más úgy eldugta, hogy most se ő nem láthatja se a régészek.
Ez igen-igen kedvező jel, hogy van ilyen régészi megnyilvánulás.

Gőgős
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Gőgős » 2016. július 7., csütörtök 15:36

Bob Rooney írta:http://www.haon.hu/illegalis-kincsvadaszt-kapcsolt-le-a-hajdusagi-muzeum-regesze/3101117

Én is ismerem a "hölgyikét"... Ha tehetné ,nyilvános akasztással végezné ki a keresős társadalmat!
Mérhetetlenül rossz indulatú X( Senki ne talizzon vele a szántóföldön!!! :evil:

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2016. július 7., csütörtök 16:05

Gőgős írta:
Bob Rooney írta:http://www.haon.hu/illegalis-kincsvadaszt-kapcsolt-le-a-hajdusagi-muzeum-regesze/3101117

Én is ismerem a "hölgyikét"... Ha tehetné ,nyilvános akasztással végezné ki a keresős társadalmat!
Mérhetetlenül rossz indulatú X( Senki ne talizzon vele a szántóföldön!!! :evil:

ennyit sasolja a terepet hogy felétek mindenki ismeri?milyen gyorsan futottál? :D :D miért nem próbáltad elcsábitani? :lol: rengeteg kérdésem lenne még de neccesek :D :D

templomos
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: templomos » 2016. július 7., csütörtök 18:36

Feri írta:A "beszólásokat" kéretik mellőzni. Itt azért eléggé egyértelmű a helyzet, ráadásul senkinek se használnak a gúnyos vagy egyenesen gusztustalan megjegyzések.

Igaz tiltja a fórum szabályzat.... :) tudtam hogy moderálni fogod,de hála az égnek akinek szántam az üzit megkapta.a többi az ő dolga :D

June
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: June » 2016. július 7., csütörtök 19:46

Azért az már elég arcpirító (hogy finoman fogalmazzak) ha valakit egy kovácsolt vasszögért megrángatnak!
Imádlak Magyarország!

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2016. július 7., csütörtök 20:26

June írta:Azért az már elég arcpirító (hogy finoman fogalmazzak) ha valakit egy kovácsolt vasszögért megrángatnak!
Imádlak Magyarország!

az egy bronzkori vasszeg ami oriási horderejű régészeti lelet nem is beszélve a bronzkori alemánium karikáról vagy a már akkor is feltalált töltényhüvelyről :D :D :D de hogy Pestről oda utazik egy marék szemétért mintha arra nem lenne.. :doh:

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2016. július 7., csütörtök 20:40

ul69 írta:
June írta:Azért az már elég arcpirító (hogy finoman fogalmazzak) ha valakit egy kovácsolt vasszögért megrángatnak!
Imádlak Magyarország!

az egy bronzkori vasszeg ami oriási horderejű régészeti lelet nem is beszélve a bronzkori alemánium karikáról vagy a már akkor is feltalált töltényhüvelyről :D :D :D de hogy Pestről oda utazik egy marék szemétért mintha arra nem lenne.. :doh:

Na jó, azért valszeg nem véletlenül utazott több száz kilométert.De még az se kizárt hogy valakinek a területére tévedt?
Pont akkor,pont arra tévedtek a hatóságok és kiszúrták?
Deus Lite

Török
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Török » 2016. július 7., csütörtök 20:57

norman írta:
ul69 írta:
Imádlak Magyarország!

Na jó, azért valszeg nem véletlenül utazott több száz kilométert.De még az se kizárt hogy valakinek a területére tévedt?

Ez az eset kísértetiesen hasonlít egy kb 4-5 évvel ez előttire. Ott is egy nyírségi múzeum igazgatónője és annak élettársa hívták rá a rendőröket két keresősre majd a náluk talált kopott római kis bronzokat sebtiben felértékelték a csillagos égig így megvalósult a bűnelkövetés.
A történet pikantériája, hogy az illető "hölgy" élettársa abban az időben az egyetlen olyan honi keresős volt aki hivatalosan, a múzeum megbízásából keresőzhetett. Egy egy útépítésnél őt küldte ki a múzeum és vastag pénzekért végezte el azt amiért most minket üldöznek.

negimen
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: negimen » 2016. július 8., péntek 6:10

Török írta:
norman írta:
ul69 írta:
Imádlak Magyarország!

Ez az eset kísértetiesen hasonlít egy kb 4-5 évvel ez előttire. Ott is egy nyírségi múzeum igazgatónője és annak élettársa hívták rá a rendőröket két keresősre majd a náluk talált kopott római kis bronzokat sebtiben felértékelték a csillagos égig így megvalósult a bűnelkövetés.
A történet pikantériája, hogy az illető "hölgy" élettársa abban az időben az egyetlen olyan honi keresős volt aki hivatalosan, a múzeum megbízásából keresőzhetett. Egy egy útépítésnél őt küldte ki a múzeum és vastag pénzekért végezte el azt amiért most minket üldöznek.

Tisztelt Mindenki !
Ti nem olvastátok el figyelmesen a cikket?
ÁSATÁSI területen volt fényes nappal, ami azért már a pofátlanság teteje, nem hiszem hogy "nem vette észre" hogy hová "tévedt", így szerintem itt megint nem a rozsdás szögről szól a dolog elsősorban, nem az a fő ok amiért "megrángatják". Aki ennyire bátor/hülye? az megérdemli a sorsát.

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2016. július 8., péntek 7:22

negimen írta:
Török írta:
norman írta:
ul69 írta:
Imádlak Magyarország!

Tisztelt Mindenki !
ÁSATÁSI területen volt fényes nappal, ami azért már a pofátlanság teteje, nem hiszem hogy "nem vette észre" hogy hová "tévedt", így szerintem itt megint nem a rozsdás szögről szól a dolog elsősorban, nem az a fő ok amiért "megrángatják". Aki ennyire bátor/hülye? az megérdemli a sorsát.

egészen biztos hogy azért ment oda fényes nappal mert az együttműködés lojalitás és a jóindulat vezérelte.már pont megtalálta a bronzkori banya vasorrát és éppen indult volna leadni amikor emezek eltürelmetlenkedték az egészet :D :lol:

oldtimer
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: oldtimer » 2016. július 8., péntek 8:32

negimen írta:
Török írta:
norman írta:
ul69 írta:
Imádlak Magyarország!

Tisztelt Mindenki !

Valami ilyesmi jutott nekem is eszembe... Ha esetleg valóban meghurcolják, az biztosan nem a szög miatt lesz, hanem:
1. Engedély nélkül keresőzött, ami tudjuk, hogy eleve szabályellenes, és kizárt, hogy ő ezt ne tudta volna. Valószínűleg úgy ment ki, hogy tisztában volt a rizikóval, de bevállalta és így járt.
2. Ásatásra ment keresőzni, ami szerintem több, mint bátorság. Inkább vakmerőség. A legnagyobb dilettantizmus, amit el tudok képzelni. Bár lehet, hogy ő egy kamikaze keresős volt...
3. Teljesen mindegy mit talált, mert akár egy kopott római kisbronznak sem a piaci értékét veszik figyelembe a büntetés megállapításakor, ez is meg vagyon írva. Itt a fórumon is számtalanszor ki lett tárgyalva, hogy a bírság kiszabásakor nem számít milyen értékű lelet van nálad.

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. július 8., péntek 9:12

Nem ő volt az első ember (meg nem is az utolsó) aki úgy gondolja dacol és tojik a szabályokra és ha már lúd, akkor legyen kövér. Az, hogy ne ismerte volna a szabályokat elég valószínűtlen 1,5 évvel a törvmódi után, miközben egy profi GTI-t kezelni tud és még lelőhelyet is be tud azonosítani, hol számíthat komolyabb leletre. Ezen nincs mit szépíteni, hiába nem volt nála más (még), csak egy rozsdás vasszeg. Lehet belőle okulni.
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

Vissza: “Média, közösségi”