Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. március 25., szombat 15:30




reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. március 25., szombat 15:37



Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2017. március 25., szombat 16:35

Szapulás??? Ahogy elokerult rogton ott volt par hiéna. Tán dicseretet vartal???


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2017. március 25., szombat 20:03

khepera írta:
Szapulás??? Ahogy elokerult rogton ott volt par hiéna. Tán dicseretet vartal???
Ugyan Khepera! Az ártatlanság vélelme őket is megilleti. Biztosan abszolút tisztességes srácok voltak, és teljesen jóhiszeműen mentek oda, hogy segítsenek a múzeumi dolgozóknak a feltárás mielőbbi befejezése érdekében. Nem is értem miért kellett negatív kicsengésű megjegyzést tenni rájuk a bejátszásban szereplő régésznek... ;)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. március 25., szombat 21:04

oldtimer írta:
khepera írta:
Szapulás??? Ahogy elokerult rogton ott volt par hiéna. Tán dicseretet vartal???
Ugyan Khepera! Az ártatlanság vélelme őket is megilleti. Biztosan abszolút tisztességes srácok voltak, és teljesen jóhiszeműen mentek oda, hogy segítsenek a múzeumi dolgozóknak a feltárás mielőbbi befejezése érdekében. Nem is értem miért kellett negatív kicsengésű megjegyzést tenni rájuk a bejátszásban szereplő régésznek... ;)
Tök szívesen olvasnám ki, hogy kommunikálta volna le a szitut a régész helyében. Pld. engedély nélküli hobbisták milyen célból, indíttatásból igyekeztek a régészeket beelőzni??? Kíváncsi lennék pár liberális megfogalmazásra, ezen hogy lehetne szépíteni! :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. március 25., szombat 21:38

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:14-kor.



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jain » 2017. március 25., szombat 22:04

ficuscucis írta:
Úgy látom te sem a jó oldalon állsz barátocskám !!! Az ilyen mocskok miatt üldözik a valódi hobbilengetőket is!!!
Azt hiányolom, hogy miért csak "távoltartotta" őket a rendőrség, miért nem fogták el és nem göngyölítették vissza a szálakat a megbízóig és orgazdáig! Amíg nem ez történik nem lesz rend ezen a téren.
Ja és mellesleg dobják őket a padlóla le.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. március 25., szombat 22:04

ficuscucis írta:
Úgy látom te sem a jó oldalon állsz barátocskám !!! Az ilyen mocskok miatt üldözik a valódi hobbilengetőket is!!!
Azt hiányolom, hogy miért csak "távoltartotta" őket a rendőrség, miért nem fogták el és nem göngyölítették vissza a szálakat a megbízóig és orgazdáig! Amíg nem ez történik nem lesz rend ezen a téren.
nem az oldalakról van itt szó ha nem két érdekes dologról.azon hogy ki milyen zöldséget rak még hozzá már rég át kellene siklani mert nem az a lényeg...pl érdekes hogy azok a kövek belelógtak az ekébe és csak most vette észre vagy hogy került a szarmaták közé aza hórihorgas vuki :D :D persze a korlátok miatt ez fel sem tűnt a hozzászólóknak amin meg se lepődtem :D :D :D



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. március 25., szombat 22:15

én inkább kiszállok még itt az elején. a kérdés marad: ki hogyan kommunikálta volna le a régész helyében? Hogy lehet azon szépíteni, hogy vannak gátlástalan tagok?
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2017. március 25., szombat 22:35-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

digger
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. március 25., szombat 22:22

Furcsa lett ez a honlap....nem is szoktam már régóta hozzászólni, csak olvasgatok....nem semmi azért, hogy egy beírásra milyen módon reagáltok....ilyenkor azért eléggé jellemző képet lehet kapni, hogyan ambicionálja magát egy-egy fórumtárs, ezzel a hobbival és hobbista sorstársaival kapcsolatban. Nem tudom, és nem értem, hogy a honlapgazda kivételével, hogyan veszi a bátorságot akárki is, hogy a másikat ilyen hangon rendre utasítsa vagy minősítse, különösen úgy, hogy fingja sincs arról, hogy mit akart mondani, vagy éreztetni reinold azzal az egy szerencsétlen mondattal. "Ne ítélkezzetek, hogy ne ítéltessetek" - és ezt nem én mondtam, de jó lesz megfogadni, mert két évezredes bölcsesség.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2017. március 26., vasárnap 1:40

Szép estét Urak!
Sajnos sok helyen olvasom, ha egy régész nyilatkozik, nem marad el a hobby fémkeresősök becsmérése.Nos,ezt egy szerencsésen összehozott törvényalkotással ill. hozzá állással nagyon is jó irányba lehetne terelni! Ezt sajnos a régész társadalomnak kellene erőltetni-lévén abból a meggondolásból, miszerint, a másik oldalon nincs összetartás.Ha lenne is rá igény,akkor sem ad erre lehetőséget a törvény! Értem ezalatt egy egyesület létre hozásának gondolata alatt.A mostani törvényi szabályzás, mint tudjuk, nem jó!Megbukott! A gyakorlatban nehezen kivitelezhető!A legtöbb hoby keresős meg sem próbálja emiatt a törvényes utat járni./Egy osztatlan közös tulajdonú földterületnek számtalan tulajdonosa lehet az esetleges örökösödésből adódóan is.Ebből kifolyólag szinte lehetetlen mindegyiktől bele egyező nyilatkozatot kérni, főleg, ha külföldön él./
A további szigorítások lehetőségével, pedig az a probléma, hogy amit eddig ,etikus okokból egy hobysta elkerült,azután, már nem lesz veszteni valója, és bizony nem néz semmit-senkit.Szerintem ezek a "hiénák" is így voltak már vele, vagy ki tudja milyen megfontolásból..Jelzem, nem védek senkit!
Ugyanakkor, saját véleményem szerint nyitottabbnak kellene lennie a régész társadalomnak a hoby keresősök felé, mint eddig, de azért vannak kivételek, csak sajnos nem mondható el általánosan./A Hiénázás,Fosztogatózás,Rablózás nem megoldás erre a problémára!/
Gondolok itt a megyei múzeumok különböző hozzá állására a fémkeresőzés, mint hobyhoz, ugyanolyan törvényi szabályzás mellett.Valahol pozitívan állnak a "kezdő" keresőshöz /még nem dolgozott együtt a múzeummal/, valahol- gondolatban négyeltetnék őket fel- abszolute negatívan állnak az emberhez.Pedig az örökségvédelem elméletileg közös cél lenne, de nem így, és ilyen formában, ahogy most megy!Az angol példa kiváló ellenérv erre a helyzetre!Csak át kellene ültetni a magyar jogrendbe!Ennyire egyszerű!!!!!
Viszont a személyeskedés, megmutatja egy ember kulturális szintjét, még ha az tudatlanságból,félre értelmezésből adódik is!Tartom magamat annyira úriembernek, hogy az ilyen játszmákba nem megyek bele!Fölösleges is lenne!
Eme sorok, remélem érthetőek lesznek keresős társaim számára, mely kizárólag az én szubjektív véleményem, melyet hoby keresősök véleményéből-tapasztalatából vontam le, mint majdnem kívül álló./Ha úgy tetszik, egy másik országból látom- olvasom az ehhez kapcsolódó sorokat./
Jó jelet Mindenkinek!
Üdv:
Reinold


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2017. március 26., vasárnap 8:16

Bár NEM én írtam a "hiénát", de mégis úgy érzem szólnom kell. Minden egészséges közösség kiveti magából azokat a tagokat, akik tevékenységükkel rontanak a közösség megítélésén.
"Régész nyilatkozik..., törvényalkotás..., nyitottság..., angol példa..., stb." Ezek csupa általános dolgok, amit már sokan, sokszor leírtak itt a fórumon. Most viszont egy KONKRÉT esetről volt szó, amit lehet szépíteni a rossz törvényi szabályozással, de igazolni NEM. Szerintem erre utalt kanbagoly, hogy minként lehetett volna ezt a KONKRÉT esetet úgy lekommunikálni, hogy a régészeket megelőző fémkeresősök pozitívan jöjjenek ki belőle.
A probléma a fejekben van, a gondolkodásmódban. Ez mindkét oldalra igaz.
Egyébként én sem akarok vitát generálni, ezért ehhez az ügyhöz ez az utolsó hozzászólásom.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2017. március 26., vasárnap 8:52

oldtimer írta:Bár NEM én írtam a "hiénát", de mégis úgy érzem szólnom kell. Minden egészséges közösség kiveti magából azokat a tagokat, akik tevékenységükkel rontanak a közösség megítélésén.
"Régész nyilatkozik..., törvényalkotás..., nyitottság..., angol példa..., stb." Ezek csupa általános dolgok, amit már sokan, sokszor leírtak itt a fórumon. Most viszont egy KONKRÉT esetről volt szó, amit lehet szépíteni a rossz törvényi szabályozással, de igazolni NEM. Szerintem erre utalt kanbagoly, hogy minként lehetett volna ezt a KONKRÉT esetet úgy lekommunikálni, hogy a régészeket megelőző fémkeresősök pozitívan jöjjenek ki belőle.
A probléma a fejekben van, a gondolkodásmódban. Ez mindkét oldalra igaz.
Egyébként én sem akarok vitát generálni, ezért ehhez az ügyhöz ez az utolsó hozzászólásom.
Mindenki kiszáll :)
Csak UL teszi fel az egyetlen (kettő) tök jogos kérdést. (Az valóban teljesen marginális, hogy kedves keresőstársak amint felbukkan valami már el is lepik, mint szart a legyek, akkor is, ha egy ilyen tök jelentéktelen leletről van szó, mint egy római kori in situ kőszarkofág). Gondolom egyébként normálisan feltárni szerették volna, dokumentálni a leleteket, restaurálni majd pedig a nagyközönséggel láttatni valahol, ahol megérdemli. Tehát valóban ne ítélkezzünk előre, ez is egy elképzelhető forgatókönyv...
DE UL ragadta meg az igazi lényegi kérdéseket, miszerint hogyhogy csak most került elő és mit keresett a szarmaták közt egy germán. Tök mindegy, hogy két külön írásról van szó!


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. március 26., vasárnap 17:12

Biztosan meg akarták kímélni a régészeket a sok ásástól! :roll:



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. március 26., vasárnap 21:03

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:15-kor.



dunapentele
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 2:06
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: dunapentele » 2017. március 27., hétfő 19:50

Más megyében normálisabb a hozzáállás mindkét részről :) Alul a bekeretezett rész .
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kultura/ ... ek-715880/
És még egy normális hangvételű cikk :
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kultura/ ... et-716135/



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2017. március 27., hétfő 20:04

dunapentele írta:Más megyében normálisabb a hozzáállás mindkét részről :) Alul a bekeretezett rész .
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kultura/ ... ek-715880/
És még egy normális hangvételű cikk :
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kultura/ ... et-716135/
Bizony... Es a kiallitas baromi jo lett!


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Norbat
Százados
Százados
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016. március 16., szerda 17:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Norbat » 2017. március 31., péntek 18:02




Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2017. március 31., péntek 22:03

oldtimer írta:Bár NEM én írtam a "hiénát", de mégis úgy érzem szólnom kell. Minden egészséges közösség kiveti magából azokat a tagokat, akik tevékenységükkel rontanak a közösség megítélésén.
"Régész nyilatkozik..., törvényalkotás..., nyitottság..., angol példa..., stb." Ezek csupa általános dolgok, amit már sokan, sokszor leírtak itt a fórumon. Most viszont egy KONKRÉT esetről volt szó, amit lehet szépíteni a rossz törvényi szabályozással, de igazolni NEM. Szerintem erre utalt kanbagoly, hogy minként lehetett volna ezt a KONKRÉT esetet úgy lekommunikálni, hogy a régészeket megelőző fémkeresősök pozitívan jöjjenek ki belőle.
A probléma a fejekben van, a gondolkodásmódban. Ez mindkét oldalra igaz.
Egyébként én sem akarok vitát generálni, ezért ehhez az ügyhöz ez az utolsó hozzászólásom.
Egyetértek !!!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 1., szombat 19:54



"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2017. április 1., szombat 20:21

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezért szeretem április elsejét!!!!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 1., szombat 22:42

oldtimer írta:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezért szeretem április elsejét!!!!
Nem kellett volna egyből lelőni a poént! :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 3., hétfő 21:03

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:11-kor.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2017. április 13., csütörtök 15:39



Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

garrettace150
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2017. április 15., szombat 9:11




Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jain » 2017. április 18., kedd 13:22




mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: mala » 2017. április 19., szerda 21:15


Nahát, már 1926-ban is voltak olyan emberek , akik nem adták le önként a talált kincseket...



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: guny » 2017. április 19., szerda 22:27

mala írta:

Nahát, már 1926-ban is voltak olyan emberek , akik nem adták le önként a talált kincseket...

De szerencsére a halőr hálózat már akkor is működött.... :)]
(gondolom néztek mint a moziban, hogy a szerencséjükre irigy világ hogyan tanítja őket -addigi egyszerű, törvénytisztelő szántó-vetőket- móresre....biztos megtisztelték ezután az államot minden jóval...afféle mintaállampolgárrá lettek...hisz mitől lehet tüske bennük...no megint csak megy az agyam....)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 20., csütörtök 14:42

Nem riogatásból vagy feszkeltésből, de itt a legújabb fémkeresőzéssel kapcsolatos hír:
fémker.jpg
fémker.jpg (177.14 KiB) Megtekintve 13887 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2017. április 20., csütörtök 16:04

kanbagoly írta:Nem riogatásból vagy feszkeltésből, de itt a legújabb fémkeresőzéssel kapcsolatos hír:
fémker.jpg


az indítvány nem az itélet a kisérlet nem egyenlő a tettel.majd a végeredményt is linkeld be :D
mondjuk pont a hajdúságban volt vagy még van a hernyós per is aki olvasott róla..hát na...



Avatar
Highlander
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 22:46
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Highlander » 2017. április 20., csütörtök 16:07

ul69 írta:
kanbagoly írta:Nem riogatásból vagy feszkeltésből, de itt a legújabb fémkeresőzéssel kapcsolatos hír:
fémker.jpg


az indítvány nem az itélet a kisérlet nem egyenlő a tettel.majd a végeredményt is linkeld be :D
mondjuk pont a hajdúságban volt vagy még van a hernyós per is aki olvasott róla..hát na...
Azt hiszem én is eltaposhattam egypár védett hernyót fémkeresőzés közben. Melyikért fognak leültetni?
Abszurd ez az egész nagy magyar helyzet.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. április 20., csütörtök 16:08

Azért azt a lényeges momentumot tegyük hozzá hogy kiemelt régészeti lelőhelyen bukott.A többi "híres" estetek is.Nem a mezei szántásba. :!:


:?:

Avatar
Highlander
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 22:46
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Highlander » 2017. április 20., csütörtök 16:23

norman írta:Azért azt a lényeges momentumot tegyük hozzá hogy kiemelt régészeti lelőhelyen bukott.A többi "híres" estetek is.Nem a mezei szántásba. :!:
Ahhoz már pofátlanság is kell. Vagy nagyon kezdő volt. Én az ilyet tiszteletben tartom, sosem megyek ilyen helyre.



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 20., csütörtök 16:34

Azert en örülök, hogy nincs halalbuntetes! :D
(Metáldetektort is csak kepen lattam eddig, csak altalanossagban ertettem!)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. április 20., csütörtök 17:08

Azért azt megnézte valaki oda-vissza hány kilométer volt a hely? Nem kell ám mindent elbagatelizálni. Ahogy normann írja a címlapsztorik kiemelt lelőhelyeken születnek és miattuk tartunk ott ahol vagyunk az állandóan lehurrogó kommentelők is ebbe egy picit belegondolhatnának, de távol áll tőlem, hogy vitába szálljak.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. április 20., csütörtök 17:31

Az igazság az hogy magyarország 90% régészeti lelőhely..a 95% meg szántóföld kis tulzással..tehát a hibalehetőség már akkor fent áll amikor elővettük a műszert :)



Reader
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. december 4., vasárnap 22:43
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Reader » 2017. április 20., csütörtök 17:47

Nekem is az az eset ugrott be, mikor az elso cikkben ugy nyilatkozott a regesz, hogy a keresos bement a FELTARASRA, aztan kiderult, hogy szantofold volt az is... :D



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. április 20., csütörtök 18:02

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:13-kor.



digger
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: digger » 2017. április 20., csütörtök 19:00

Jújjjjj, ezt a csúnya bácsit akkor nagyon vesézzétek ki, és fessen nadrágot gyorsan mindenki!
Nálunk speciel a külterület 68 százaléka (!) régészeti lelőhely ( a térképen több kilométeres körben vannak bekerítve 2-300 méteres tényleges helyek), továbbá vannak szigorúan védett lelőhelyek (oda nem is megyek) így max. a régi tehénlegelőn, meg a ligetben lengethetnénk 10 filléresre.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. április 20., csütörtök 20:01

kanbagoly írta:Azért azt megnézte valaki oda-vissza hány kilométer volt a hely? Nem kell ám mindent elbagatelizálni. Ahogy normann írja a címlapsztorik kiemelt lelőhelyeken születnek és miattuk tartunk ott ahol vagyunk az állandóan lehurrogó kommentelők is ebbe egy picit belegondolhatnának, de távol áll tőlem, hogy vitába szálljak.
Ez így igaz.Aki több száz kilométert megy egy helyért az minden csak nem amatőr és nem is kezdő.Tudatosan választja ki a helyet.Aki ilyen bátor az viselje is a felelősséget.Én arra céloztam hogyha nem védett helyen "kapnak" el valakit azért azt nem fogják meghurcolni most sem.


:?:

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma