Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2015. augusztus 17., hétfő 8:41

Ha már egyesület, akkor esetleg meghívhatná egy fórumra L.Simont. Megkérhetnénk, hogy álljon az ügyünk mellé...



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. augusztus 17., hétfő 9:16

Kultúráért felelős államtitkár.... ez nagyon beteg. Többet kéne kocsmába járnom, nem vagyok ehhez elég kulturált! =))
De azért elteszem aláírásnak, hogy a látszat meglegyen!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zeus » 2015. augusztus 17., hétfő 21:31

Tegyétek ki a Facebook-ra ez az ürgét meg kell szégyeníteni bár én a lenyilazását javaslom.



MeteoritMan
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: MeteoritMan » 2015. augusztus 18., kedd 12:53

kanbagoly írta:Mi a túró ez a 2 meg 7 méter mélyen kutatás???? Meg vannak ezek húzatva? Mi köze ennek a fémkeresőzéshez???? A mi műszereink jó ha az átlag 20-30 cm-t tudják az előforduló normál tárgyakra.
Elnézést, a www.lengetes.hu oldalnak tényleg nincs köze a fémkeresőzéshez, de mivel tagja vagyok a Fémkereső Egyesülenek, és saját honlapjuk nincs, így biztosítok helyet az enyémen. A roncsolásmentes talajvizsgálatok, amivel foglalkozom (pl. Geoscan) akár 50 méter mélyen is pontosak, de ez sem ide tartozik, én csak 7 méterig dolgozom.



MeteoritMan
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: MeteoritMan » 2015. augusztus 18., kedd 13:01

Viszont a Fémkereső Egyesületnek van e-mail címe, ha van kérdésetek, akkor bátran írjatok: orfe.hun@gmail.com



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. augusztus 18., kedd 13:06

MeteoritMan írta:
kanbagoly írta:Mi a túró ez a 2 meg 7 méter mélyen kutatás???? Meg vannak ezek húzatva? Mi köze ennek a fémkeresőzéshez???? A mi műszereink jó ha az átlag 20-30 cm-t tudják az előforduló normál tárgyakra.
Elnézést, a http://www.lengetes.hu oldalnak tényleg nincs köze a fémkeresőzéshez, de mivel tagja vagyok a Fémkereső Egyesülenek, és saját honlapjuk nincs, így biztosítok helyet az enyémen. A roncsolásmentes talajvizsgálatok, amivel foglalkozom (pl. Geoscan) akár 50 méter mélyen is pontosak, de ez sem ide tartozik, én csak 7 méterig dolgozom.
Ezzel a cuccal el kellene határolódnod tőlünk. Neked is jobb lenne, meg nekünk is. Ezt gondold végig és kombinálj egy kívülálló észjárásával akinek lövése sincs mi a fémkeresőzés és mik a korlátok.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. augusztus 19., szerda 21:47



Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2015. augusztus 19., szerda 23:49

Azt tudom,h a Szlovákoknál tiltott a keresőzés,de a Cseheknél nem tudom mi a helyzet. Nem derül ki a cikkből,
hogy buktak le. Mondjuk a 10% is szép kis pénz lett volna,nálunk még ennyit sem kapna a megtaláló.



MeteoritMan
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: MeteoritMan » 2015. augusztus 20., csütörtök 9:44

kanbagoly írta:
MeteoritMan írta:
kanbagoly írta:Mi a túró ez a 2 meg 7 méter mélyen kutatás???? Meg vannak ezek húzatva? Mi köze ennek a fémkeresőzéshez???? A mi műszereink jó ha az átlag 20-30 cm-t tudják az előforduló normál tárgyakra.
Elnézést, a http://www.lengetes.hu oldalnak tényleg nincs köze a fémkeresőzéshez, de mivel tagja vagyok a Fémkereső Egyesülenek, és saját honlapjuk nincs, így biztosítok helyet az enyémen. A roncsolásmentes talajvizsgálatok, amivel foglalkozom (pl. Geoscan) akár 50 méter mélyen is pontosak, de ez sem ide tartozik, én csak 7 méterig dolgozom.
Ezzel a cuccal el kellene határolódnod tőlünk. Neked is jobb lenne, meg nekünk is. Ezt gondold végig és kombinálj egy kívülálló észjárásával akinek lövése sincs mi a fémkeresőzés és mik a korlátok.
Értem, amit mondasz, és teljesen igazad is van. Viszont emellett fémkeresős vagyok, ezt nem tagadom le, mert a fémkeresős nem bűnöző! Amikor ilyet hallok, valahogy sosem állom meg, hogy ne világosítsam fel...



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. augusztus 20., csütörtök 22:47

http://www.abroadintheyard.com/plymouth ... oom-floor/

A fickó új házba költözés után egy kis egyenetlenséget vett észre a padlón. Gyanúsnak találta, majd ásni kezdett, és végül egy késő középkori kutat valamint annak oldalában egy kardot talált a nappalija alatt.



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. augusztus 23., vasárnap 19:57

http://news.yahoo.com/metal-detectors-s ... A310m.html

Két fémkeresős találta a kincset 2012-ben Jersey szigetén. Valószínűleg Caesar seregeinek támadásakor temették el a kb. 70 000 darab érmét, melyek között több arany torkot és ezüst fibulát is találtak. A lelet értékét durván 10 millió fontra becsülik.
https://en.wikipedia.org/wiki/Grouville_Hoard



desman
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 23:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: desman » 2015. augusztus 24., hétfő 9:43

Most kaptam egy kör emailt ha igaz érdekes lesz: most rákerestem és kacsa! :hand:
TBarataim, érdekes és egyszeri a lehetőség!!!

Augusztus 27-én, 00,30 órakor nézzetek fel az éjszakai égboltra. Ezen az éjszakán a Mars bolygó mindössze 34,65 ezer mérföldre fog elhaladni a Földtől. Szabad szemmel a bolygó úgy fog látszani, mint a telihold. A látvány olyan lesz, mintha két hold lenne fölöttünk! Legközelebb az ilyen jelenség, amikor a Mars ennyire meg fogja közelíteni a Földet, csak 2287. évben várható.

Osszátok meg ezt a hírt a barátaitokkal, mert közülük senki ilyet még nem látott, … és már nem is fog.



Csak legyen tiszta az égbolt !


A fémkeresőzés egy hobby - nem bűncselekmény. Ezt csak azok találták ki akik újabb bűnösöket akarnak, pedig így is van belőlük elég - akikre még nem találtak ki törvényeket!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. augusztus 25., kedd 20:41




Agent Smith
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 23:06
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Agent Smith » 2015. augusztus 25., kedd 22:56

Remélem nem bántok meg senkit, de ez nagyon sz@r. :shifty:

Véletlenül akadtál erre,vagy a rajongók ezrei közé tartozol te is Templomos?



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. augusztus 26., szerda 8:37

Nem vagyok rajongó :D Véletlen műve ,igen nem egy slágergyanús szám =))



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. augusztus 26., szerda 21:18

Agent Smith írta:
Remélem nem bántok meg senkit, de ez nagyon sz@r. :shifty:

Véletlenül akadtál erre,vagy a rajongók ezrei közé tartozol te is Templomos?
Én se ismertem ezt a fost de van dalszövege is:

"Harcolj halőr, harcolj halőr
Orvhalászoknál* nincs malőr
Harcolj halőr, harcolj halőr
Jobb vagyok én, mint a gátőr
Harcolj halőr, harcolj halőr
Ha kirúgnak, még lehetsz fegyőr
Harcolj velem…
Harcolj halőr!"

Lábjegyzet: (*Orvhalászoknál= értsd ezalatt a fémkeresős konkurenst, hogy szabadon rabolhass, mint egyeduralkodó kiskakas a szemétdombodon!)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2015. augusztus 27., csütörtök 6:33




Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. augusztus 27., csütörtök 18:08

kanbagoly írta:
Agent Smith írta:
Remélem nem bántok meg senkit, de ez nagyon sz@r. :shifty:

Véletlenül akadtál erre,vagy a rajongók ezrei közé tartozol te is Templomos?
Én se ismertem ezt a fost de van dalszövege is:

"Harcolj halőr, harcolj halőr
Orvhalászoknál* nincs malőr
Harcolj halőr, harcolj halőr
Jobb vagyok én, mint a gátőr
Harcolj halőr, harcolj halőr
Ha kirúgnak, még lehetsz fegyőr
Harcolj velem…
Harcolj halőr!"

Lábjegyzet: (*Orvhalászoknál= értsd ezalatt a fémkeresős konkurenst, hogy szabadon rabolhass, mint egyeduralkodó kiskakas a szemétdombodon!)
:dance: Ott a pont jó meglátás... :-bd



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. augusztus 27., csütörtök 22:32




Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2015. augusztus 28., péntek 20:13




Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zeus » 2015. augusztus 28., péntek 20:45

És ezután jön a sárga csillag mint Hitler idejében természetesen csakis a mi érdekünkben miután már rájuk szavaztunk.
Hát székely bácsi mondaná aganyé az ganyé is marad.



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. augusztus 29., szombat 6:50

Na és ehhez mit szóltok?
http://leleplezo.eu/?modul=oldal&tartalom=1195686
Már csak azt kellene,hogy kamerát rakjanak az egyik szemünk helyére!


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. augusztus 29., szombat 9:19

Prowler írta:
Na és ehhez mit szóltok?
http://leleplezo.eu/?modul=oldal&tartalom=1195686
Már csak azt kellene,hogy kamerát rakjanak az egyik szemünk helyére!
Szerintem ez csak gerjesztés,olyanról halottam hogy egy chip-es kártyán lesz minden adat személyi,tb,stb.
Az arckép tárolás is hihető,bár nekem már van elől -oldal profilos :lol: a lényeg az a biztos ami már elmúlt!



dunapentele
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 2:06
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: dunapentele » 2015. szeptember 7., hétfő 16:48




tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. szeptember 7., hétfő 19:02

templomos írta:
Prowler írta:
Na és ehhez mit szóltok?
http://leleplezo.eu/?modul=oldal&tartalom=1195686
Már csak azt kellene,hogy kamerát rakjanak az egyik szemünk helyére!
Szerintem ez csak gerjesztés,olyanról halottam hogy egy chip-es kártyán lesz minden adat személyi,tb,stb.
Az arckép tárolás is hihető,bár nekem már van elől -oldal profilos :lol: a lényeg az a biztos ami már elmúlt!

Na néééé..... egy kibasz.... csippet nem lehett lemásolni, úgy mind egy mobil kártyát? Aztán két - három - 500 csip fog jelentkezni a monitorokon, na és most mellyik az igazi? Vagy netán leárnyékolni - hogy ne lehessen követni? Mindig akad ellenszer...... :lol:



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 7., hétfő 20:22

A "néger fiú az alagútban " esete , jutott hirtelen eszembe mikor állítják hogy ott van de senki nem látja,el ne üssük őt! :D
A média segítségével elérte ,a törvényhozó ,hogy kell paranoiát és a gyanakvást elültetni a keresősök között,már az is elkezd futni a szántón meg hasal aki nem volt ilyen.És inkább más keresőstől kell tartani,nem a legeltető embertől ,példa erre a halőr barátunk.Én az émászos kocsit is rendőrnek látom. :o Egy öreg labló,keresős azt mondta "Aki nem fél,tart a lebukástól,az adja el a keresőjét és menjen horgászni" Nekem is lejött belőle,a tanúság hogy mi azt meg tartom magamnak 8-) Ma a plázában 5-7 római délelőtt iskola időben , :D ott jampiztak a díszkertben,az arra sétáló nyugger mama beszólt a férjének "Miklós már ide is jönnek a bevándorlók?" =)) Mi tagadás teljesen olyanok voltak mint a tévében,de ők nem azok.Csodálkozom hogy ,egy két római család nem csatlakozik a menethez mekkora lehetőség :lol: Na nem politizálok ..de ez is hasonló paranoiaként fogják fel egyes emberek,de nem győződnek meg róla hogy nem is kell parázni.Összefoglalóan nem biztos hogy , minden zöld suzuki és ranger terepjáró,természetőré ,a messzinek tűnő alak nem megbúvó rendőr,halőr csak egy madárijesztő... :-B



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. szeptember 9., szerda 6:15

templomos írta:A "néger fiú az alagútban " esete , jutott hirtelen eszembe mikor állítják hogy ott van de senki nem látja,el ne üssük őt! :D
A média segítségével elérte ,a törvényhozó ,hogy kell paranoiát és a gyanakvást elültetni a keresősök között,már az is elkezd futni a szántón meg hasal aki nem volt ilyen.És inkább más keresőstől kell tartani,nem a legeltető embertől ,példa erre a halőr barátunk.Én az émászos kocsit is rendőrnek látom. :o Egy öreg labló,keresős azt mondta "Aki nem fél,tart a lebukástól,az adja el a keresőjét és menjen horgászni" Nekem is lejött belőle,a tanúság hogy mi azt meg tartom magamnak 8-) Ma a plázában 5-7 római délelőtt iskola időben , :D ott jampiztak a díszkertben,az arra sétáló nyugger mama beszólt a férjének "Miklós már ide is jönnek a bevándorlók?" =)) Mi tagadás teljesen olyanok voltak mint a tévében,de ők nem azok.Csodálkozom hogy ,egy két római család nem csatlakozik a menethez mekkora lehetőség :lol: Na nem politizálok ..de ez is hasonló paranoiaként fogják fel egyes emberek,de nem győződnek meg róla hogy nem is kell parázni.Összefoglalóan nem biztos hogy , minden zöld suzuki és ranger terepjáró,természetőré ,a messzinek tűnő alak nem megbúvó rendőr,halőr csak egy madárijesztő... :-B
Na ja... csak emellett olyan bírságokról hallani, melyek összege felülről kopogtatja a fél millát... Fel kell venni a múzeumokkal a kapcsolatot - aki komolyan akar hobbizni és nem bujkálni, meg sajna végig kell járni az engedélyszerzés rögös útját. Vannak már jó példák, nem lehetetlen.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 12., szombat 11:51

khepera írta:
templomos írta:A "néger fiú az alagútban " esete , jutott hirtelen eszembe mikor állítják hogy ott van de senki nem látja,el ne üssük őt! :D
A média segítségével elérte ,a törvényhozó ,hogy kell paranoiát és a gyanakvást elültetni a keresősök között,már az is elkezd futni a szántón meg hasal aki nem volt ilyen.És inkább más keresőstől kell tartani,nem a legeltető embertől ,példa erre a halőr barátunk.Én az émászos kocsit is rendőrnek látom. :o Egy öreg labló,keresős azt mondta "Aki nem fél,tart a lebukástól,az adja el a keresőjét és menjen horgászni" Nekem is lejött belőle,a tanúság hogy mi azt meg tartom magamnak 8-) Ma a plázában 5-7 római délelőtt iskola időben , :D ott jampiztak a díszkertben,az arra sétáló nyugger mama beszólt a férjének "Miklós már ide is jönnek a bevándorlók?" =)) Mi tagadás teljesen olyanok voltak mint a tévében,de ők nem azok.Csodálkozom hogy ,egy két római család nem csatlakozik a menethez mekkora lehetőség :lol: Na nem politizálok ..de ez is hasonló paranoiaként fogják fel egyes emberek,de nem győződnek meg róla hogy nem is kell parázni.Összefoglalóan nem biztos hogy , minden zöld suzuki és ranger terepjáró,természetőré ,a messzinek tűnő alak nem megbúvó rendőr,halőr csak egy madárijesztő... :-B
Na ja... csak emellett olyan bírságokról hallani, melyek összege felülről kopogtatja a fél millát... Fel kell venni a múzeumokkal a kapcsolatot - aki komolyan akar hobbizni és nem bujkálni, meg sajna végig kell járni az engedélyszerzés rögös útját. Vannak már jó példák, nem lehetetlen.
A Fél millás bünti az csak riadalom keltés,nagyon olyan helyen és nagy kárt okozó tényálláskor ,szabják ki és a bíróság indítványozhatja a mocsKÖH -ös büntetést ami valóban 500 ezer sőt 1,5 milla is lehet.Pár 3:-O régen bekóstolt ennyivel ,de nem sikerült nekik [-x Egy gazda a traktorával elszántotta egy Árpád-kori templom szélét,mert belógott a vetésbe,na ő kapott 300.000 forint büntetést mert szándékosság felmerült.Nem kell itt senkivel tárgyalni,mindenki saját belátása szerint lengessen ,hála a természetnek 1 hónap múlva 5-kor már sötétedik ^:)^ ez a legjobb barátja a keresősnek,meg a fejlámpa =)) Jaaa Januártól indul Mezőőr, és Halgazdálkodási referens (Halőr)Heves-megyei agrárkamara?Szervezésében,ha meglesz a létszám :)) aki érez magában elhívatottságot és törvényes keretek között megszabadulhat a konkurenciától ,indulhat. =)) =))



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 15., kedd 10:17

Nem semmi szövegek. Meglátásom szerint, és ezzel nem akarok senkit bántani, a legjobban a keresősök ragasztják egymásra a parát. Én is olvasom ezeket, de a tapasztalatom nem ez. Például nyáron a Balatonon abszolúte senki nem bántott, még adták is az ötleteket, hol keresőzzek. De előtte egy ismerőst nem lehetett leállítani, hogy ne vigyem a gépet, ez milyen veszélyes, új törvény szerint illegális, a rendőr meglát, akkor annyi, a konkurencia rámhívja :lol:
Azért betartom az alapvető óvatossági szabályokat terepen is és vigyázok, nem is ért semmi atrocitás.

http://www.numismatics.hu/kiemelt/domit ... rtenelmet/



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. szeptember 15., kedd 10:42

templomos írta:
khepera írta:
templomos írta:A "néger fiú az alagútban " esete , jutott hirtelen eszembe mikor állítják hogy ott van de senki nem látja,el ne üssük őt! :D
A média segítségével elérte ,a törvényhozó ,hogy kell paranoiát és a gyanakvást elültetni a keresősök között,már az is elkezd futni a szántón meg hasal aki nem volt ilyen.És inkább más keresőstől kell tartani,nem a legeltető embertől ,példa erre a halőr barátunk.Én az émászos kocsit is rendőrnek látom. :o Egy öreg labló,keresős azt mondta "Aki nem fél,tart a lebukástól,az adja el a keresőjét és menjen horgászni" Nekem is lejött belőle,a tanúság hogy mi azt meg tartom magamnak 8-) Ma a plázában 5-7 római délelőtt iskola időben , :D ott jampiztak a díszkertben,az arra sétáló nyugger mama beszólt a férjének "Miklós már ide is jönnek a bevándorlók?" =)) Mi tagadás teljesen olyanok voltak mint a tévében,de ők nem azok.Csodálkozom hogy ,egy két római család nem csatlakozik a menethez mekkora lehetőség :lol: Na nem politizálok ..de ez is hasonló paranoiaként fogják fel egyes emberek,de nem győződnek meg róla hogy nem is kell parázni.Összefoglalóan nem biztos hogy , minden zöld suzuki és ranger terepjáró,természetőré ,a messzinek tűnő alak nem megbúvó rendőr,halőr csak egy madárijesztő... :-B
Na ja... csak emellett olyan bírságokról hallani, melyek összege felülről kopogtatja a fél millát... Fel kell venni a múzeumokkal a kapcsolatot - aki komolyan akar hobbizni és nem bujkálni, meg sajna végig kell járni az engedélyszerzés rögös útját. Vannak már jó példák, nem lehetetlen.
A Fél millás bünti az csak riadalom keltés,nagyon olyan helyen és nagy kárt okozó tényálláskor ,szabják ki és a bíróság indítványozhatja a mocsKÖH -ös büntetést ami valóban 500 ezer sőt 1,5 milla is lehet.Pár 3:-O régen bekóstolt ennyivel ,de nem sikerült nekik [-x Egy gazda a traktorával elszántotta egy Árpád-kori templom szélét,mert belógott a vetésbe,na ő kapott 300.000 forint büntetést mert szándékosság felmerült.Nem kell itt senkivel tárgyalni,mindenki saját belátása szerint lengessen ,hála a természetnek 1 hónap múlva 5-kor már sötétedik ^:)^ ez a legjobb barátja a keresősnek,meg a fejlámpa =)) Jaaa Januártól indul Mezőőr, és Halgazdálkodási referens (Halőr)Heves-megyei agrárkamara?Szervezésében,ha meglesz a létszám :)) aki érez magában elhívatottságot és törvényes keretek között megszabadulhat a konkurenciától ,indulhat. =)) =))
Én asszem egész pontosan egyszer mentem ki éjszaka, másnap mentem vissza betemetni meg elsimítani a gödreimet, és úgy döntöttem lengessen éjszaka akinek hat anyja van :) nem nekem való...
Nálunk a megyében ki lett adva rendőröknek, polgárőröknek, NP őröknek egy előadás keretein belül. Az más kérdés, hogy egy polgárőrt (ha csak nem túlbuzgó) pont nem érdekel ki mit lóbál...az NP őr meg úgyis felnégyel, ha ásol egy ősgyepen ha van keresőd ha nincs...
nyilván két út van, a legális meg a nem. Mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai, ha engedéllyel mész és betartod a benne foglaltakat akkor egyrészt be vagy területileg határolva, mindenféle papírmunkád van mellette és mindent le kell adni - viszont nyugi van, meghívnak ásatásokra, ha segítség kell és van egy jó érzés mögötte, hogy a fehér oldalon állsz... ha a sötét oldal harcosa vagy akkor élhetsz a gyűjtőszenvedélynek, mész amikor akarsz, senki nem kér számon semmit - de a kard ott lóg a fejed fölött... Dönthet mindenki.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 15., kedd 14:25

Igen,nem egy lagzis-menet éjszaka főleg vadászidényben :) de van éjszakai horgászat,túrázás,vadászat szerintem simán belefér a lengetés mint technikai sport :lol: persze nem egy családbarát főleg aki házas, :) Még nappal kukorica és napraforgó között is simán lehet menni,de csak sorokban mint dagadék én is elférek :oops: persze vannak olyan helyek hol figyelik,éjjel látóval mint Tác és hála a halőrnek Jászdózsát is,de nem egyfolytában nincs rá pénz.Azért "sajnálom"aki a déli határnál lakik annak sem éjjele ,sem nappala :evil: nehogy bevándorlónak nézzék :)



gsmart03
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. szeptember 15., kedd 10:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: gsmart03 » 2015. szeptember 15., kedd 14:49

templomos írta:Igen,nem egy lagzis-menet éjszaka főleg vadászidényben :) de van éjszakai horgászat,túrázás,vadászat szerintem simán belefér a lengetés mint technikai sport :lol: persze nem egy családbarát főleg aki házas, :) Még nappal kukorica és napraforgó között is simán lehet menni,de csak sorokban mint dagadék én is elférek :oops: persze vannak olyan helyek hol figyelik,éjjel látóval mint Tác és hála a halőrnek Jászdózsát is,de nem egyfolytában nincs rá pénz.Azért "sajnálom"aki a déli határnál lakik annak sem éjjele ,sem nappala :evil: nehogy bevándorlónak nézzék :)
miből gondolod hogy tacot figyelik? Jártál arra mostanában?


MD3030 (1 ft-os 30 cm-ről)

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. szeptember 15., kedd 16:59

Köztudott , hogy Tácot az a bizonyos( direkt nem írom ki) család figyelgeti , mivel ők járnak oda, "az ő helyük"
Nekik van éjjellátó , ha rádmegy a sün az miattuk lesz.
Jobb elkerülni még a környékét is ( legalább is én így vagyok vele), nem hiányzik a balhé senkinek!

Ui: bocs az offolásért , nem ebbe a topicba tartozik!



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 15., kedd 19:01

gsmart03 írta:
templomos írta:Igen,nem egy lagzis-menet éjszaka főleg vadászidényben :) de van éjszakai horgászat,túrázás,vadászat szerintem simán belefér a lengetés mint technikai sport :lol: persze nem egy családbarát főleg aki házas, :) Még nappal kukorica és napraforgó között is simán lehet menni,de csak sorokban mint dagadék én is elférek :oops: persze vannak olyan helyek hol figyelik,éjjel látóval mint Tác és hála a halőrnek Jászdózsát is,de nem egyfolytában nincs rá pénz.Azért "sajnálom"aki a déli határnál lakik annak sem éjjele ,sem nappala :evil: nehogy bevándorlónak nézzék :)
miből gondolod hogy tacot figyelik? Jártál arra mostanában?
Nekem még Vác is messze van nem Tác :) Nem csak gondlom , olvastam ott van valami emlékpark a Gorsium gondolom a környékét már belengették :) nem éri meg főleg ha buksz akkor több száz kilométert kell megtenni ,a rendőrségre..stb ~x(


http://www.iranymagyarorszag.hu/gorsium ... 245/kep-1/

Elég csábító szántók vannak arra,persze csak mezőgazdasági és agrártudományi szempontból :liar:



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 18:28

Tisztelt Mindenki !

Jó példaként ide is belinkelem, hátha olyanok is olvassák akik szeretnének együttműködni a múzeumokkal.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

üdv.
negimen



Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. szeptember 28., hétfő 11:14




Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. szeptember 28., hétfő 11:50




copfi
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. július 15., szerda 0:01
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: copfi » 2015. szeptember 29., kedd 10:39

Üdv Jóemberek!
http://bigblue.reblog.hu/post-018

Szép napot! copfi



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. október 1., csütörtök 6:17

negimen írta:Tisztelt Mindenki !

Jó példaként ide is belinkelem, hátha olyanok is olvassák akik szeretnének együttműködni a múzeumokkal.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

üdv.
negimen
Gratula! Igazán jó látni, hogy néhány helyen milyen komoly kapcsolat alakult ki...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. október 1., csütörtök 9:55




Válasz küldése Előző témaKövetkező téma