Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 1., kedd 20:49

Krajczár írta:
Ricordo írta:http://444.hu/2015/11/27/a-belugyminisz ... -akcioihoz

A miniszter behazudta, hogy ezeket a keresősök kocsijában foglalták le.
Na igen, a 444.hu egy rendkívül megbízható és autentikus hírforrás és még véletlenül sincs köze a balliberális oldalhoz és Soros Gyuri bácsihoz. De amiért rászántam magam az írásra az nem ez. Sokkal inkább az hogy jól megfigyelhető itt a fórumon is hogy vannak bizonyos kollégák...mindig ugyanazok...akik rendszeres kormányellenes propagandát fejtenek ki. Sokszor elgondolkodtam rajta hogy ti srácok ezt meggyőződésből csináljátok vagy fizetnek nektek ezért?
Már csak azért mert ha meggyőződésből csináljátok akkor szimplán ostobák vagytok. Viszont ha pénzért teszitek akkor az sokkal rosszabb mert akkor gazemberek vagytok.
Ugyanis rossz még belegondolni is abba hogy a jelenlegi történelmi helyzetben mi történne hazánkban ha a balliberális oldal kormányozná az országot...és egy ilyen helyzetben van bőr a képeteken agitálni az ellen a kormány ellen ami minden tőle telhetőt megtesz az országért. És most nehogy előhozakodjatok azzal hogy ti bizony jobbikosok vagytok...
Talán egy picit erősen fogalmaztam de szükségét éreztem ennek...már csak a fórum érdekében is. Mert azt látom hogy egyre kevesebb keresős látogat fel ide a fórumra. Leginkább azok tűntek el akik értékes és szakmai hozzászólásaikkal hozzájárultak ahhoz hogy valóban értékes tudás halmozódjon fel itt a fórumon. Ezek a kollégák pedig pontosan az egyre csökkenő szellemi nívó miatt léptek le...magyarul nem volt a továbbiakban kedvük a hülyeséget olvasni és alacsony szellemi szintű emberekkel vitatkozni. Ezelőtt 5-6 évvel ennek a fórumnak az elődjét-elődjeit élvezet volt olvasni...valóban magas szintű tudással rendelkező keresősök osztották meg a tudásukat és értékes információkat lehetett megtanulni, megtudni tőlük. Ma már ez nincs így...
Azt hiszem én sem fogom látogatni a fórumot a továbbiakban...
Téged már ismérünk elvtárs, és köszönjük építő dörgedelmeidet! Pártunk és kormányunk nem felejti acélos elvi alapon álló nézeteidet, melyekkel a gaz nyugatot és a liberális mételyt terjesztő másként gondolkodókat üldöződ! :violin:
Tényleg nem érhetünk fel hozzád alacsony szellemi szintünkről, mi csak TANÚ-i lehetünk kinyilatkoztatásaidnak. :ymhug:
KÖSZÖNJÜK :clap:



Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jain » 2015. december 1., kedd 20:59

Ranger67 írta:
Krajczár írta:
Ricordo írta:http://444.hu/2015/11/27/a-belugyminisz ... -akcioihoz

A miniszter behazudta, hogy ezeket a keresősök kocsijában foglalták le.
Na igen, a 444.hu egy rendkívül megbízható és autentikus hírforrás és még véletlenül sincs köze a balliberális oldalhoz és Soros Gyuri bácsihoz. De amiért rászántam magam az írásra az nem ez. Sokkal inkább az hogy jól megfigyelhető itt a fórumon is hogy vannak bizonyos kollégák...mindig ugyanazok...akik rendszeres kormányellenes propagandát fejtenek ki. Sokszor elgondolkodtam rajta hogy ti srácok ezt meggyőződésből csináljátok vagy fizetnek nektek ezért?
Már csak azért mert ha meggyőződésből csináljátok akkor szimplán ostobák vagytok. Viszont ha pénzért teszitek akkor az sokkal rosszabb mert akkor gazemberek vagytok.
Ugyanis rossz még belegondolni is abba hogy a jelenlegi történelmi helyzetben mi történne hazánkban ha a balliberális oldal kormányozná az országot...és egy ilyen helyzetben van bőr a képeteken agitálni az ellen a kormány ellen ami minden tőle telhetőt megtesz az országért. És most nehogy előhozakodjatok azzal hogy ti bizony jobbikosok vagytok...
Talán egy picit erősen fogalmaztam de szükségét éreztem ennek...már csak a fórum érdekében is. Mert azt látom hogy egyre kevesebb keresős látogat fel ide a fórumra. Leginkább azok tűntek el akik értékes és szakmai hozzászólásaikkal hozzájárultak ahhoz hogy valóban értékes tudás halmozódjon fel itt a fórumon. Ezek a kollégák pedig pontosan az egyre csökkenő szellemi nívó miatt léptek le...magyarul nem volt a továbbiakban kedvük a hülyeséget olvasni és alacsony szellemi szintű emberekkel vitatkozni. Ezelőtt 5-6 évvel ennek a fórumnak az elődjét-elődjeit élvezet volt olvasni...valóban magas szintű tudással rendelkező keresősök osztották meg a tudásukat és értékes információkat lehetett megtanulni, megtudni tőlük. Ma már ez nincs így...
Azt hiszem én sem fogom látogatni a fórumot a továbbiakban...
Téged már ismérünk elvtárs, és köszönjük építő dörgedelmeidet! Pártunk és kormányunk nem felejti acélos elvi alapon álló nézeteidet, melyekkel a gaz nyugatot és a liberális mételyt terjesztő másként gondolkodókat üldöződ! :violin:
Tényleg nem érhetünk fel hozzád alacsony szellemi szintünkről, mi csak TANÚ-i lehetünk kinyilatkoztatásaidnak. :ymhug:
KÖSZÖNJÜK :clap:
További vagdalkozásokat légyszi privátba küldjétek egymásnak és ezt mindenki nevében mondom aki nem akar szappanoperákat olvasni az értékes infók helyett. :ympray:



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 1., kedd 21:01

"Divide et impera!"
A politkába és jobb-bal oldalakba belepistultaknak ezt üzenem. Így lehet uralkodni. Ameddig te azzal foglakozol, hogy a "tieidet" bírálók hóttbizi az "ellenséghez" tartoznak, azt csinálnak veled, amit csak akarnak. Ezek ugyanannak a jobb és bal oldala. Így van kitalalálva, akár jobbos, akár balos vagy, az ő rendszerükben vagy.
Te azt hiszed amikor a jobb és a bal összecsap, hogy ellenségek:
:clap:
Pedig csak tapsolnak neked együtt, hogy milyen szépen bedőltél ;)



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 1., kedd 22:07

Csak arra szerettem volna célozni a korábbi beírásommal is, hogy egy csónakban evezünk. Mindannyian! Amíg ebből a csónakból egymást akarjuk kidobálni bármely okból, nem jutunk előbbre!



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 2., szerda 7:29

Egy utolsó, és lépek én is.

Csak, hogy lássuk mi is degradált bolsi, libsi csőcselék, hogy kormányunk mennyi jót tesz az országért, és értünk.

http://index.hu/gazdasag/2015/12/01/kozbeszerzes/



Avatar
Manta
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 10:32
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Manta » 2015. december 2., szerda 9:29

buktaede írta:Egy utolsó, és lépek én is.

Csak, hogy lássuk mi is degradált bolsi, libsi csőcselék, hogy kormányunk mennyi jót tesz az országért, és értünk.

http://index.hu/gazdasag/2015/12/01/kozbeszerzes/
Azért ez a törvény nem csak a kormánypártoknak, hanem a libsi csapatnak is tetszett. :)

"az Országgyűlés 119 igen szavazat és 69 nem szavazattal engedte át, a fideszes és KDNP-s képviselők mellett a Demokratikus Koalíció képviselői és Fodor Gábor liberális képviselő is igennel szavazott."


Argus-Delta

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 2., szerda 9:50

Pirate írta:"Divide et impera!"
A politkába és jobb-bal oldalakba belepistultaknak ezt üzenem. Így lehet uralkodni. Ameddig te azzal foglakozol, hogy a "tieidet" bírálók hóttbizi az "ellenséghez" tartoznak, azt csinálnak veled, amit csak akarnak. Ezek ugyanannak a jobb és bal oldala. Így van kitalalálva, akár jobbos, akár balos vagy, az ő rendszerükben vagy.
Te azt hiszed amikor a jobb és a bal összecsap, hogy ellenségek:
:clap:
Pedig csak tapsolnak neked együtt, hogy milyen szépen bedőltél ;)
Előre is elnézést kérek mert látom érdektelen és unalmas a téma, de egy megjegyzést még le kell írnom!
Szerintem Pirate nagyon rosszul látja a dolgot /és pont ez a látásmód amit el akarnak hitetni velünk azok akik csak azt mondják hogy legyintsetek a "politikára" persze így a politika azt csinálhat amit akar/ itt nem foci meccsről fradi-dózsa, jobb-bal kérdéséről való meddő vitatkozásról van szó. Itt arról van szó hogy az embereknek joguk van e kritizálni a mindenkori hatalmat? Jogukban áll e piedesztálra emelt NEMZETVEZETŐKET akár lehet Gyurcsány vagy Orbány vagy Vona kritizálni, tevékenységüket a közérdek szempontjából kivesézni, számonkérni? Jogot követelni arra hogy adóforintjaink elköltésébe életünk menetét alakító jogszabályok, struktúrák alkotásába beleszóljunk? Sajnos Krajcár hangjai engem a 70-es évek pol.foglalkozásaira emlékeztetnek, de ami ennél sokkal kellemetlenebb, hogy manapság Bacsó Péter örök klasszikusát látom újra aktualizálódni. Pelikán naivitásával, idealizmusával a légynek sem tudott ártani, de nála is elszakadt a cérna, talán egyszer így lesz ezzel a közönyös tömeggel, aki gond nélkül, némi ellenségkép /bankok, Eu, iszlám, migránsok, multik, liberálisok, homoszexuálisok, filozófusok, fémkeresősök, stb./ felmutatása mellett szemet huny a demokratikus rend /persze sosem volt jól megcsinálva/ felszámolására, 100-1000 Mrd forint közpénz klienturához való átjátszására, autoriter "közszolgálat" működtetésére. Igaz az is lehet, hogy csak én vagyok egy kivetni való kuruc, és mindebben tévedek!
Üdv!



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 2., szerda 11:03

Manta írta:
buktaede írta:Egy utolsó, és lépek én is.

Csak, hogy lássuk mi is degradált bolsi, libsi csőcselék, hogy kormányunk mennyi jót tesz az országért, és értünk.

http://index.hu/gazdasag/2015/12/01/kozbeszerzes/
Azért ez a törvény nem csak a kormánypártoknak, hanem a libsi csapatnak is tetszett. :)

"az Országgyűlés 119 igen szavazat és 69 nem szavazattal engedte át, a fideszes és KDNP-s képviselők mellett a Demokratikus Koalíció képviselői és Fodor Gábor liberális képviselő is igennel szavazott."
Nos akkor elmondom még egyszer. Nem vagyok semelyik oldalhoz sem hű, sőt a mostani politikusokat sem tartom politikusnak. Ahhoz véleményem szerint elengedhetetlen lenne valami hozzáértés, ne adj isten, végzettség. De ebbe ne menjünk bele. Egyszerűen nagyon nem tetszik, ami most az országban folyik. És azért, hogy a DK-s fiúk gondolnak a jövőre is, de mégis V. Misike állt elő a farbával. Mondhatnánk egyik kutya...
A megszólításom, amivel saját magamat is illettem, egyszerűen azért volt, mert Krajczár kolléga leszólásában kizárta, hogy jobbikosok lennénk. Ebben részemről igaza is van, hisz a Jobbik is olyan, mint a többi. A húsos fazék mellől már nem nagyon akarnak ellenzékeskedni.
Részemről az egész onnan indult, hogy a teljesen szükségtelen TEK-et próbálják még mindig mosdatni, de minél tovább magyarázzák a bizonyítványt, annál rosszabb lesz. Ettől függetlenül vannak olyan emberek, akik elhiszik, hogy veszélyben volt az életük, mert négy hülye gyerek hazavitt pár pukkanós cuccot. A tűzszerészek "izzadtak" attól, amit a srácok a Bakonyból a csomiban hazazötyköltek. Aha... :clap:



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 2., szerda 12:10

Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 2., szerda 13:28

Pirate írta:Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(
az itt a fő baj hogy car idő van meg sár és unalmatokban megosztottá váltatok :D :D amugy ha leng a gép elfelejti mindenki milyen párthoz tartozott pláne ha talál is valamit :D biztatásul annyit tudok mondani hogy szárad már az árverezett földek is... :lol: :lol: :lol:



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. december 2., szerda 17:49

Pirate írta:Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(
Üdv.

Tudnál esetleg konkrét linket adni a cikkről, videóról ami miatt "kibuktál?
Mert nem egészen értelek, mi azon a meglepő ha egy engedéllyel rendelkező nem örül az engedéllyel nem rendelkező kollégának.
Ez kb. olyan mintha a horgász/vadász akinek engedélye van az a "rapsicnak/orvvadásznak" szívélyesen eltűrné, sőt segítené abban hogy a legnagyobb halat, vagy kapitális vadat elejtse, ugye ezt nem gondolod komolyan. Szerinted miben kellene segítenie?



amrallye
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: amrallye » 2015. december 2., szerda 18:35

Üdv!Aki ebbe a fórumba beleviszi a politikát bármilyen módon,az nem ide való!Ez nem arról szól.Azért kíváncsi volnák kinek van engedélye?Hogyan lehet szerezni?Kivel kell jóban lenni?Amilyen feltételek vannak azzal egy mezei keresős mostanában nem rúg labdába.Nagyon belefolyt a politika ebbe a hobbiba!Nagyon sajnálom,és szerintem nem csak én.Meglátszik a fórumon is,mindenki fél,hátha éjjel kopogtatnak nála Akinek nem tetszett a környezet az már rég lelépett!Sok a besúgó itt köztünk.Az új törvényekkel próbálnak előnyt szerezni maguknak.Lehet jelen pillanatban jól járnak,de ki tudja mi lessz később?Nem tudják letagadni hogy mit csináltak!Lelkük rajta!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 2., szerda 20:18

negimen írta:
Pirate írta:Ezt kár is tovább ragozni. Én tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, magánügy.
Nekem az csak a bajom, hogy ezt az egész megosztottságot sikerült bevinni a keresősök közé. Azon kibuktam, amikor az egyik "múzeumos" kolléga egy az egybe nyomatta a régészek demagóg fosztogató/rabló fémkeresős propagandaszövegét az újságíróknak. Ez már nem magánügy, ezzel már árt a többieknek. Már hallottam olyat is, hogy ilyenek elzavartak más keresősöket, legközelebb talán fel is jelentik. Ahelyett hogy védenék. Ez itt a baj. Kaptál sajtpapírt, mindjárt osztod törvényt meg az igazságot :(
Üdv.

Tudnál esetleg konkrét linket adni a cikkről, videóról ami miatt "kibuktál?
Mert nem egészen értelek, mi azon a meglepő ha egy engedéllyel rendelkező nem örül az engedéllyel nem rendelkező kollégának.
Ez kb. olyan mintha a horgász/vadász akinek engedélye van az a "rapsicnak/orvvadásznak" szívélyesen eltűrné, sőt segítené abban hogy a legnagyobb halat, vagy kapitális vadat elejtse, ugye ezt nem gondolod komolyan. Szerinted miben kellene segítenie?
mindig ez az engedély :lol: utána jártam illetékes körökben.ilyen formanyomtatvány vagy engedély hivatalosan nem létezik amivel csak ugy kimehetsz keresgélni.valami papirt ugyan adhatnak de az csak kizárólag engedélyezett régészeti feltáráson teszi lehetővé a fémkereső használatát régész felügyelete mellett.tehát tulajdonképpen szükségtelen ebben az esetben mert ez bizalmon alapul nem papiron.
örökségvédelem alá nem eső területen régészeti szakon végzett egyén tehát régész és a földtulajdonos alapithat bizottságot és kérheti az adott terület régészeti feltárását az örökségvédelmi hivataltól(Forster Gyula hivatal).erre sincs formanyomtatvány csak megfogalmaznak egy beadványt.amennyiben örökségvédelem alá eső terület ugyan ez az eljárás.a végeredményt(leleteket adatokat )pedig a területileg illetékes múzeumba kell bevinni.ugyan ez az eljárás vonatkozik a múzeumban dolgozó régészekre is ha feltárni akarnak.
szóval hivatalos papír arra hogy valaki a saját szakállára kimenjen keresőzni nem létezik és pont



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 3., csütörtök 13:55

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:47-kor.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 3., csütörtök 15:51

Csak azért, mert megérdemlik...

http://nol.hu/belfold/senki-sem-kap-ann ... ek-1578195

Aranyosak a hozzászólások is, bár biztos mindenki hülye ebben az országban.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 3., csütörtök 16:11

A kifejezetten politikai témákat tényleg nem ártana mellőzni. Amennyire lehet.
Ebből mindig veszekedés és sértődés van, mert sokan azonosulnak egy-egy párttal, politikussal, eszmével és ezek személyes sértésnek érezhetik ezek szidalmazását és bírálatát.


www.metaldetector.hu

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 3., csütörtök 19:53

Szia Feri!

Úgy érzem, hogy ez nekem szólt, így engedd meg, hogy bocsánatot kérjek. Nem elnézést, mert az más téma...

Tudom, hogy a politika általában tabu téma egy fórumon, így én nem is politizálni szerettem volna.
Le is írtam, hogy nem tartozom semmiféle politikai párthoz, nem húzok sem jobbra, sem balra. Nekem amióta élek, csak a fogalom létezik, hogy „politikai elit”.

Egyszerűen csak skandalumnak tartom azt, hogy egy testület, ami arra lenne hivatott (legalábbis a neve alapján), hogy megvédjen bennünket a csúnya terroristáktól, az sajnos évek óta nem tudja igazolni, hogy szükség van rájuk, pláne ekkora anyagi javadalmazással. Amióta meg lettek csinálva, másról sem szól az életük, mint arról, hogy mindenféle felfújt csipri-csupri ügyekkel kívánják magukat legalizálni.

És most, ezekben a keresősök tekintetében viharos időszakban ismét jöttek, és előhúztak a farzsebből négy fiatal társunkat (akik ugyan roncsosok voltak) és csak azért, hogy létjogosultságukat igazolják, egy életre tönkre akarták őket tenni. Rájuk akartak verni egy olyan bűncselekményt, amivel ők még a legvadabb álmaikban sem találkoztak. Azért azt gondolom, hogy nem mindegy, hogy a Btk. 325. szakaszba ütköző lőszerrel-lőfegyverrel visszaélés miatt mérnek meg valakit, vagy a Btk. 314. szakaszba ütköző terrorcselekmény miatt. Ugyanis míg az elsőnél 2-8 évig terjed a bünti, addig a másiknál 10-20 évig. És hát a Tek-es fiúk nagyon a másodikat akarták rájuk verni, mert a hülyék hazavittek pár rozsdás szart, amit nem kellett volna. Nyilván ez is balhé, csak mondjuk ha egy szülő szemszögéből nézzük, nem mindegy, hogy a fia rossz esetben lecsücsül 1,5 évre, vagy rárohad a műanyag lakat, mert benézett valami rozsdás szart.

Ja, és egyébként szerintem lehet pálcát törni, de szerintem nem sok olyan kolléga van, aki ne találkozott volna valami olyannal, amit nem kell hazavinni.

Kedves Feri! Ennyit kívántam hozzáfűzni még. Ha úgy érzed, hogy ennek nincs helye, hogy felemeljük szavunkat (egyelőre csak itt a fórumon) a keresősökkel szembeni rosszindulattal szemben, akkor légy szíves töröld a regemet.

Minden jót! Olyan még nem volt, hogy szarabb ne lett volna.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 3., csütörtök 20:38

buktaede írta:Szia Feri!

Úgy érzem, hogy ez nekem szólt, így engedd meg, hogy bocsánatot kérjek. Nem elnézést, mert az más téma...

Tudom, hogy a politika általában tabu téma egy fórumon, így én nem is politizálni szerettem volna.
Le is írtam, hogy nem tartozom semmiféle politikai párthoz, nem húzok sem jobbra, sem balra. Nekem amióta élek, csak a fogalom létezik, hogy „politikai elit”.

Egyszerűen csak skandalumnak tartom azt, hogy egy testület, ami arra lenne hivatott (legalábbis a neve alapján), hogy megvédjen bennünket a csúnya terroristáktól, az sajnos évek óta nem tudja igazolni, hogy szükség van rájuk, pláne ekkora anyagi javadalmazással. Amióta meg lettek csinálva, másról sem szól az életük, mint arról, hogy mindenféle felfújt csipri-csupri ügyekkel kívánják magukat legalizálni.

És most, ezekben a keresősök tekintetében viharos időszakban ismét jöttek, és előhúztak a farzsebből négy fiatal társunkat (akik ugyan roncsosok voltak) és csak azért, hogy létjogosultságukat igazolják, egy életre tönkre akarták őket tenni. Rájuk akartak verni egy olyan bűncselekményt, amivel ők még a legvadabb álmaikban sem találkoztak. Azért azt gondolom, hogy nem mindegy, hogy a Btk. 325. szakaszba ütköző lőszerrel-lőfegyverrel visszaélés miatt mérnek meg valakit, vagy a Btk. 314. szakaszba ütköző terrorcselekmény miatt. Ugyanis míg az elsőnél 2-8 évig terjed a bünti, addig a másiknál 10-20 évig. És hát a Tek-es fiúk nagyon a másodikat akarták rájuk verni, mert a hülyék hazavittek pár rozsdás szart, amit nem kellett volna. Nyilván ez is balhé, csak mondjuk ha egy szülő szemszögéből nézzük, nem mindegy, hogy a fia rossz esetben lecsücsül 1,5 évre, vagy rárohad a műanyag lakat, mert benézett valami rozsdás szart.

Ja, és egyébként szerintem lehet pálcát törni, de szerintem nem sok olyan kolléga van, aki ne találkozott volna valami olyannal, amit nem kell hazavinni.

Kedves Feri! Ennyit kívántam hozzáfűzni még. Ha úgy érzed, hogy ennek nincs helye, hogy felemeljük szavunkat (egyelőre csak itt a fórumon) a keresősökkel szembeni rosszindulattal szemben, akkor légy szíves töröld a regemet.

Minden jót! Olyan még nem volt, hogy szarabb ne lett volna.
Nem kifejezetten rád gondoltam, csak annyi, hogy ne a veszekedésről szóljon a fórum.
Sajnos a politika beleszól a fémkeresésbe nagyon durván, ezért nem mondom, hogy egyáltalán ne legyen ez szóvá téve.
Én személyesen is ismerek politikust, viszonylag magas pozícióban, de teljesen nyilvánvaló, hogy ő se tudja, mit csinál. Így meg se kérdeztem, hogy miért nyomta meg a gombot a fémkeresés szigorításánál, mert nem is tud róla.


www.metaldetector.hu

rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rocco » 2015. december 4., péntek 12:08

Feri írta:
buktaede írta:Szia Feri!

Úgy érzem, hogy ez nekem szólt, így engedd meg, hogy bocsánatot kérjek. Nem elnézést, mert az más téma...

Tudom, hogy a politika általában tabu téma egy fórumon, így én nem is politizálni szerettem volna.
Le is írtam, hogy nem tartozom semmiféle politikai párthoz, nem húzok sem jobbra, sem balra. Nekem amióta élek, csak a fogalom létezik, hogy „politikai elit”.

Egyszerűen csak skandalumnak tartom azt, hogy egy testület, ami arra lenne hivatott (legalábbis a neve alapján), hogy megvédjen bennünket a csúnya terroristáktól, az sajnos évek óta nem tudja igazolni, hogy szükség van rájuk, pláne ekkora anyagi javadalmazással. Amióta meg lettek csinálva, másról sem szól az életük, mint arról, hogy mindenféle felfújt csipri-csupri ügyekkel kívánják magukat legalizálni.

És most, ezekben a keresősök tekintetében viharos időszakban ismét jöttek, és előhúztak a farzsebből négy fiatal társunkat (akik ugyan roncsosok voltak) és csak azért, hogy létjogosultságukat igazolják, egy életre tönkre akarták őket tenni. Rájuk akartak verni egy olyan bűncselekményt, amivel ők még a legvadabb álmaikban sem találkoztak. Azért azt gondolom, hogy nem mindegy, hogy a Btk. 325. szakaszba ütköző lőszerrel-lőfegyverrel visszaélés miatt mérnek meg valakit, vagy a Btk. 314. szakaszba ütköző terrorcselekmény miatt. Ugyanis míg az elsőnél 2-8 évig terjed a bünti, addig a másiknál 10-20 évig. És hát a Tek-es fiúk nagyon a másodikat akarták rájuk verni, mert a hülyék hazavittek pár rozsdás szart, amit nem kellett volna. Nyilván ez is balhé, csak mondjuk ha egy szülő szemszögéből nézzük, nem mindegy, hogy a fia rossz esetben lecsücsül 1,5 évre, vagy rárohad a műanyag lakat, mert benézett valami rozsdás szart.

Ja, és egyébként szerintem lehet pálcát törni, de szerintem nem sok olyan kolléga van, aki ne találkozott volna valami olyannal, amit nem kell hazavinni.

Kedves Feri! Ennyit kívántam hozzáfűzni még. Ha úgy érzed, hogy ennek nincs helye, hogy felemeljük szavunkat (egyelőre csak itt a fórumon) a keresősökkel szembeni rosszindulattal szemben, akkor légy szíves töröld a regemet.

Minden jót! Olyan még nem volt, hogy szarabb ne lett volna.
Nem kifejezetten rád gondoltam, csak annyi, hogy ne a veszekedésről szóljon a fórum.
Sajnos a politika beleszól a fémkeresésbe nagyon durván, ezért nem mondom, hogy egyáltalán ne legyen ez szóvá téve.
Én személyesen is ismerek politikust, viszonylag magas pozícióban, de teljesen nyilvánvaló, hogy ő se tudja, mit csinál. Így meg se kérdeztem, hogy miért nyomta meg a gombot a fémkeresés szigorításánál, mert nem is tud róla.
ENNYI!!!
A lényeg hogy nyomja meg a igen gombot ;)



Avatar
Röno
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 10:47
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Röno » 2015. december 4., péntek 15:31

rocco írta:
Feri írta:
buktaede írta:Szia Feri!

Úgy érzem, hogy ez nekem szólt, így engedd meg, hogy bocsánatot kérjek. Nem elnézést, mert az más téma...

Tudom, hogy a politika általában tabu téma egy fórumon, így én nem is politizálni szerettem volna.
Le is írtam, hogy nem tartozom semmiféle politikai párthoz, nem húzok sem jobbra, sem balra. Nekem amióta élek, csak a fogalom létezik, hogy „politikai elit”.

Egyszerűen csak skandalumnak tartom azt, hogy egy testület, ami arra lenne hivatott (legalábbis a neve alapján), hogy megvédjen bennünket a csúnya terroristáktól, az sajnos évek óta nem tudja igazolni, hogy szükség van rájuk, pláne ekkora anyagi javadalmazással. Amióta meg lettek csinálva, másról sem szól az életük, mint arról, hogy mindenféle felfújt csipri-csupri ügyekkel kívánják magukat legalizálni.

És most, ezekben a keresősök tekintetében viharos időszakban ismét jöttek, és előhúztak a farzsebből négy fiatal társunkat (akik ugyan roncsosok voltak) és csak azért, hogy létjogosultságukat igazolják, egy életre tönkre akarták őket tenni. Rájuk akartak verni egy olyan bűncselekményt, amivel ők még a legvadabb álmaikban sem találkoztak. Azért azt gondolom, hogy nem mindegy, hogy a Btk. 325. szakaszba ütköző lőszerrel-lőfegyverrel visszaélés miatt mérnek meg valakit, vagy a Btk. 314. szakaszba ütköző terrorcselekmény miatt. Ugyanis míg az elsőnél 2-8 évig terjed a bünti, addig a másiknál 10-20 évig. És hát a Tek-es fiúk nagyon a másodikat akarták rájuk verni, mert a hülyék hazavittek pár rozsdás szart, amit nem kellett volna. Nyilván ez is balhé, csak mondjuk ha egy szülő szemszögéből nézzük, nem mindegy, hogy a fia rossz esetben lecsücsül 1,5 évre, vagy rárohad a műanyag lakat, mert benézett valami rozsdás szart.

Ja, és egyébként szerintem lehet pálcát törni, de szerintem nem sok olyan kolléga van, aki ne találkozott volna valami olyannal, amit nem kell hazavinni.

Kedves Feri! Ennyit kívántam hozzáfűzni még. Ha úgy érzed, hogy ennek nincs helye, hogy felemeljük szavunkat (egyelőre csak itt a fórumon) a keresősökkel szembeni rosszindulattal szemben, akkor légy szíves töröld a regemet.

Minden jót! Olyan még nem volt, hogy szarabb ne lett volna.
Nem kifejezetten rád gondoltam, csak annyi, hogy ne a veszekedésről szóljon a fórum.
Sajnos a politika beleszól a fémkeresésbe nagyon durván, ezért nem mondom, hogy egyáltalán ne legyen ez szóvá téve.
Én személyesen is ismerek politikust, viszonylag magas pozícióban, de teljesen nyilvánvaló, hogy ő se tudja, mit csinál. Így meg se kérdeztem, hogy miért nyomta meg a gombot a fémkeresés szigorításánál, mert nem is tud róla.
ENNYI!!!
A lényeg hogy nyomja meg a igen gombot ;)
Igazábol nincs más választásuk.Egy agyatlan bábu mind akiknek azt kell csinálni amit mondanak a vezérek...különben nuku jo kis fizi!El sem olvassák mikröl szavaznak csak max azt hogy igent vagy nemet kell nyomni.De mi vagyunk a hülyék mert mi ültetünk oda ilyeneket!



mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: mala » 2015. december 4., péntek 16:22




Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. december 4., péntek 16:54

mala írta:Vajon mi lesz a büntetés...:
http://www.police.hu/hirek-es-informaci ... mkeresoket
De amikor közeledtek a rendőr autók akkor a keresős srácok eldobáltak volna mindent, akkor nem lennének ezek a tárgyak a fotón bűnjelek és nem lennének szarban, a tárgyakat a hatóság felértékeli és jól fel értékelik, mehetnek a fiúk jó költséges tárgyalásokra.
A szolgálaton kívüli rendőr is teherbe ejthetné az anyukáját.



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rocco » 2015. december 4., péntek 18:10

Röno írta:
rocco írta:
Feri írta:
buktaede írta:Szia Feri!

Úgy érzem, hogy ez nekem szólt, így engedd meg, hogy bocsánatot kérjek. Nem elnézést, mert az más téma...

Tudom, hogy a politika általában tabu téma egy fórumon, így én nem is politizálni szerettem volna.
Le is írtam, hogy nem tartozom semmiféle politikai párthoz, nem húzok sem jobbra, sem balra. Nekem amióta élek, csak a fogalom létezik, hogy „politikai elit”.

Egyszerűen csak skandalumnak tartom azt, hogy egy testület, ami arra lenne hivatott (legalábbis a neve alapján), hogy megvédjen bennünket a csúnya terroristáktól, az sajnos évek óta nem tudja igazolni, hogy szükség van rájuk, pláne ekkora anyagi javadalmazással. Amióta meg lettek csinálva, másról sem szól az életük, mint arról, hogy mindenféle felfújt csipri-csupri ügyekkel kívánják magukat legalizálni.

És most, ezekben a keresősök tekintetében viharos időszakban ismét jöttek, és előhúztak a farzsebből négy fiatal társunkat (akik ugyan roncsosok voltak) és csak azért, hogy létjogosultságukat igazolják, egy életre tönkre akarták őket tenni. Rájuk akartak verni egy olyan bűncselekményt, amivel ők még a legvadabb álmaikban sem találkoztak. Azért azt gondolom, hogy nem mindegy, hogy a Btk. 325. szakaszba ütköző lőszerrel-lőfegyverrel visszaélés miatt mérnek meg valakit, vagy a Btk. 314. szakaszba ütköző terrorcselekmény miatt. Ugyanis míg az elsőnél 2-8 évig terjed a bünti, addig a másiknál 10-20 évig. És hát a Tek-es fiúk nagyon a másodikat akarták rájuk verni, mert a hülyék hazavittek pár rozsdás szart, amit nem kellett volna. Nyilván ez is balhé, csak mondjuk ha egy szülő szemszögéből nézzük, nem mindegy, hogy a fia rossz esetben lecsücsül 1,5 évre, vagy rárohad a műanyag lakat, mert benézett valami rozsdás szart.

Ja, és egyébként szerintem lehet pálcát törni, de szerintem nem sok olyan kolléga van, aki ne találkozott volna valami olyannal, amit nem kell hazavinni.

Kedves Feri! Ennyit kívántam hozzáfűzni még. Ha úgy érzed, hogy ennek nincs helye, hogy felemeljük szavunkat (egyelőre csak itt a fórumon) a keresősökkel szembeni rosszindulattal szemben, akkor légy szíves töröld a regemet.

Minden jót! Olyan még nem volt, hogy szarabb ne lett volna.
Nem kifejezetten rád gondoltam, csak annyi, hogy ne a veszekedésről szóljon a fórum.
Sajnos a politika beleszól a fémkeresésbe nagyon durván, ezért nem mondom, hogy egyáltalán ne legyen ez szóvá téve.
Én személyesen is ismerek politikust, viszonylag magas pozícióban, de teljesen nyilvánvaló, hogy ő se tudja, mit csinál. Így meg se kérdeztem, hogy miért nyomta meg a gombot a fémkeresés szigorításánál, mert nem is tud róla.
ENNYI!!!
A lényeg hogy nyomja meg a igen gombot ;)
Igazábol nincs más választásuk.Egy agyatlan bábu mind akiknek azt kell csinálni amit mondanak a vezérek...különben nuku jo kis fizi!El sem olvassák mikröl szavaznak csak max azt hogy igent vagy nemet kell nyomni.De mi vagyunk a hülyék mert mi ültetünk oda ilyeneket!
Maradjunk ennyibe hogy ez igy van...;)
Oszt inkább foglalkozzunk a keresős társadalommal ;)



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: attis » 2015. december 5., szombat 7:46

Garou írta:
mala írta:Vajon mi lesz a büntetés...:
http://www.police.hu/hirek-es-informaci ... mkeresoket
De amikor közeledtek a rendőr autók akkor a keresős srácok eldobáltak volna mindent, akkor nem lennének ezek a tárgyak a fotón bűnjelek és nem lennének szarban, a tárgyakat a hatóság felértékeli és jól fel értékelik, mehetnek a fiúk jó költséges tárgyalásokra.
A szolgálaton kívüli rendőr is teherbe ejthetné az anyukáját.
ATV-híradóban tegnap volt róla szó."Halőr stílus". Büszkén nyilatkozik a rendőr "úr".17:45-ös híradó 19.perctől.
Ha valaki tudja linkelje be.Nekem nem lenni barát számítógép világa.Nem tok linkelni csak linkeskedni.



Avatar
Zoli13
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 14:17
Tartózkodási hely: Heves-Budapest
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Zoli13 » 2015. december 5., szombat 7:53




feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 5., szombat 9:10

Fasza, ott a cím a cetliken: Várpalota, Vásárhelyi A. u. 11.
Nem ismerős valakinek?


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 5., szombat 9:45

Ez is egy szépséges ügy. A gyanúsítottak helyében egy kicsit megfeszegetném a lakcímmel kapcsolatos dolgokat, mert gyanús, hogy a személyiségi jogok csorbultak picikét.

Aranyos volt a sheriff, aki megállapította, hogy fémkeresővel fém dolgokat kerestek. :shock: A fibulát már súgni kellett neki, mint polgárijenőnek. :lol:

Viszont azt valaki elárulhatná, mert az OV Úr nyilatkozata nem volt nekem világos, hogy aki a régészeti korú tárgyakat eltulajdonítja, akkor a lopás mit követ el? :mrgreen:

Egyébként ha ez a két személy elszórta volna azt a pár apró szart amit összeszedett, mire a szabadnapos baba begurul hozzájuk a szántásba, sőt az elemeket is eldobálták volna, akkor lehetett volna mondaniuk, hogy csak a feeling miatt volt náluk kereső. Hisz engedélyük nincs, de már akkora volt az elvonási tünet, hogy nekik már az imitáció is elég. Lehet hülyének nézi a bíró őket, de bebizonyítani az ellenkezőjét nemigen lehetne, és elem nélkül nincs szabálysértés. :D



feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 5., szombat 10:32

buktaede írta:Ez is egy szépséges ügy. A gyanúsítottak helyében egy kicsit megfeszegetném a lakcímmel kapcsolatos dolgokat, mert gyanús, hogy a személyiségi jogok csorbultak picikét.

Aranyos volt a sheriff, aki megállapította, hogy fémkeresővel fém dolgokat kerestek. :shock: A fibulát már súgni kellett neki, mint polgárijenőnek. :lol:

Viszont azt valaki elárulhatná, mert az OV Úr nyilatkozata nem volt nekem világos, hogy aki a régészeti korú tárgyakat eltulajdonítja, akkor a lopás mit követ el? :mrgreen:

Egyébként ha ez a két személy elszórta volna azt a pár apró szart amit összeszedett, mire a szabadnapos baba begurul hozzájuk a szántásba, sőt az elemeket is eldobálták volna, akkor lehetett volna mondaniuk, hogy csak a feeling miatt volt náluk kereső. Hisz engedélyük nincs, de már akkora volt az elvonási tünet, hogy nekik már az imitáció is elég. Lehet hülyének nézi a bíró őket, de bebizonyítani az ellenkezőjét nemigen lehetne, és elem nélkül nincs szabálysértés. :D
Pár apró szar? Te láttad a gyűjteményt a videón?


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. december 5., szombat 10:48

Az már biztos a házkutatás után volt kirakva - minden, amit elkoboztak ..... :lol:



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 5., szombat 11:09

"Pár apró szar? Te láttad a gyűjteményt a videón?"

Láttam, de akkor mondom még egyszer, lassabban.

Szántásban dagonya, jön a rend bátor őre. Nyilván ők is látták, nem csak ő őket. A náluk lévő, éppen akkor ásott dolgokat -ami nyilván nem a bemutatott teherautónyi mennyiség bűnjelcímkével ellátva Várpalota, Vásárhelyi A. u. 11. szám alatt lefoglalva- eldobálják az elemekkel együtt.

Nincs náluk bűnjel, ergo nincs bűncselekmény, "csak" szabálysértés. Nem ismernek be semmit, csak levegőztek. De legrosszabb esetben is azt mondják, hogy csak háborús dolgokat keresetek, de még nem leltek semmit. Nincs bűncselekmény gyanúja, nincs helye házkutatásnak. Gyűjtemény marad, eljárás későbbi szakaszában módosítanak a vallomáson, és jön a csak levegőztem működésképtelen géppel, hisz nincs benne elem. A lefoglalt gépet megnézik, és tényleg. Utólag lehet kapaszkodni, a bíró meg nem tudja megmérni, mert a szabálysértésnek nincs kísérleti stádiuma.

Lehet hülyeség amit írtam, de én biztos nem dőlnék bele a kardomba, elküldve hozzánk a yardot, hogy az asszonytól hozzák már el a gyűjtimet, mert van ám nekem szép tárlatom otthon.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 5., szombat 11:10

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:47-kor.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 5., szombat 11:18

Kedves Ricordo!

Nem a Btk. minősítés nem volt tiszta, csak az OV Úr nyilatkozatában felmerülő értelmetlen részt próbáltam kikarikírozni. Ezért volt számomra mókás a kmb-s is, amikor elmondta, hogy fémkeresővel kerestek fémet. Még jó, hogy nem ürgét, hogy a bőrébe varrhassák a titkos üzenetet.

De ha nem ment át, így utólag megmagyarázni már nem olyan jó.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 5., szombat 11:25

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:47-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 5., szombat 11:28

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:46-kor.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 5., szombat 11:40

Ricordo írta:Majdnem jó, amit írtál, de ezen a ponton döcög. Nincs olyan bíró, aki bekajálná, hogy elem nélkül, nosztalgiából lengettek és az ásó csak a fíling miatt volt a kezükben. Mondok egy jobbat, hogy lehet csökkenteni a jogi kockázatokat: semmit nem tartani otthon, hanem még időben leadni mindent a múzeumnak. Ha hazavitték és lefotózták volna maguknak, amit találtak, majd bevitték volna a múzeumba, akkor a fotókból szép gyűjteményük lehetett volna, amivel bárkinek eldicsekedhettek volna, hogy milyen szép dolgokat találtak, a leletek pedig oda kerültek volna, ahová valók: a múzeumba. Így meg mindent lefoglaltak tőlük, meghurcolják őket és ráadásul az RTL világgá kürtöli a szégyenüket. :(
buktaede írta:Gyűjtemény marad, eljárás későbbi szakaszában módosítanak a vallomáson, és jön a csak levegőztem működésképtelen géppel, hisz nincs benne elem. A lefoglalt gépet megnézik, és tényleg. Utólag lehet kapaszkodni, a bíró meg nem tudja megmérni, mert a szabálysértésnek nincs kísérleti stádiuma.
Nyilván nem is kell bekajálnia, de amit az ügyirat tartalmaz (bizonyítékok) az alapján kell döntenie, és nem tud mit tenni. Szerintem.
Egyébként abban igazad van, hogy ezen a szinten már értelmezhetetlen a gyűjtőszenvedély. Ez már harácsolás, tarhálás, szinte beteges. Egy vidéki falu helytörténeti gyűjteménye csak jelenthetne neki, de még egy-két kisebb múzeum is.
Amúgy meg, hogy a gyűjteményt elvitték, lehet jó is neki, mert már nem fért tőlük, azért is árulta el a szervnek, hogy ő gyűjtő is. A retek klubon kívül pedig az összes média ezt teszi, hiszen még olyat nem láttam, hogy ha az eljárás végén tisztán került ki a delikvens (mert sok olyan is van), akkor arról is írjanak, és megkövessék.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 5., szombat 11:55

Üdv mindenki.

Most újból megnéztem a filmecskét. 43-44 mp-nél igen érdekes dologra figyeltem fel. Az egyik cserépedény restaurálva van? Vagy csak nekem tűnik úgy? Még a végén kiderül, hogy a felvételen egyéb más dolgokat is szerepeltetnek, mint a TEK sajtótájékoztatóján.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. december 5., szombat 12:20

buktaede írta:Üdv mindenki.

Most újból megnéztem a filmecskét. 43-44 mp-nél igen érdekes dologra figyeltem fel. Az egyik cserépedény restaurálva van? Vagy csak nekem tűnik úgy? Még a végén kiderül, hogy a felvételen egyéb más dolgokat is szerepeltetnek, mint a TEK sajtótájékoztatóján.
Hali. Szerintem nem restaurált, ha arra a csuporra gondolsz, gondolom ilyen tarka az égetése...a többi edényke is házilagos javításúnak tűnik.
A körzeti meghízottól szerintem többet nem is kell elvárni :) de az elkövetők sem a túlságosan entellektuell kategóriát reprezentálhatják...balfaszok... már megint napirenden vagyunk miattuk...otthon tartani ennyit?!? Nagyon komoly gyűjtemény, ez már tényleg durva...az a gyönyörű kőbalta...egy tárlatnyi anyag :) ... jesszusom, hallunk még felőlük, az tuti. Megúszhatták volna simán szabálysértéssel, de nem , ők a tv-ben akartak lenni... na mindegy, mindenkinek jár 15 perc hírnév... idióták...na jó, abbahagyom.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Jain
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 19:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jain » 2015. december 5., szombat 12:31

A múzeum igazgatónője azért jól elmondta,hogy nincs emberük de majd az utókornak is kell hagyni valamit.....persze ha a föld meg a körülmények is úgy akarják.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. december 5., szombat 12:53

Jain írta:A múzeum igazgatónője azért jól elmondta,hogy nincs emberük de majd az utókornak is kell hagyni valamit.....persze ha a föld meg a körülmények is úgy akarják.
Jaja, ez az igazgatónő is épp olyan okos, mint az elkövetők lehettek. Én megértem, hogy kell nyomni a hivatalos demagóg dumát, hogy majd az utókor kiássa, meg minden, de akkor legalább tegye keresztbe az ujjait a háta mögött, amikor tudja, hogy hazudik...Inkább azt csinálhatná, hogy megbíz jópár keresőst, hogy a muzejum számára gyűjtsék be a leleteket a rizikósabb helyekről, oszt nem kéne neki még gondolkodni sem a történeten, csak restaurálni, meg rendszerezni, meg mittudomén mit még...De nem, mert ez túl egyszerű, így nem lehet... ami kocka, azt gurítjuk, a kereket meg felemelve visszük...
Mi lesz itt 20 év múlva?! Ami eddig még egybe volt lelet, majd szétszántják, vagy felszedik a keresősök, vagy megrohad.Múzeumba nem igen kerül.
Na ez az igazi eltapsolása a régészeti örökségnek, és még meg is dícsérik érte , hogy milyen jól megvédte a múzeum érdekeit...jaja, csak a leletek rovására.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2015. december 5., szombat 13:04

:D :D :D 20 év mulva már túl leszünk a ww3-as után, mindenki a megélhetésen fog vacilálni, nem lessz idő keresőzni..... :))



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma