Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 19., kedd 12:29

Hali.
Aki teheti nézze meg a videók fórumba belinkelt Angol sorozatot.Egy film amibe a főszerep a detektorozásé.Minden elhangzik benne arról ott hogy mennek a dolgok.Teljesen azt kéne átvenni Itthon is.Van benne egyesület,tagdíj,rivális egyesület stb.
6 részes,nagyon ajánlom mindenkinek.


:?:

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. január 19., kedd 12:54

norman írta:Hali.
Aki teheti nézze meg a videók fórumba belinkelt Angol sorozatot.Egy film amibe a főszerep a detektorozásé.Minden elhangzik benne arról ott hogy mennek a dolgok.Teljesen azt kéne átvenni Itthon is.Van benne egyesület,tagdíj,rivális egyesület stb.
6 részes,nagyon ajánlom mindenkinek.
Szia norman!
Valamit nem jól csinálok? Nekem ez jön le:
TÁJÉKOZTATÁS

Tájékoztatjuk a felhasználót, hogy a jelen honlapon közzétett tartalom, mint elektronikus hírközlő hálózat útján közzétett adat ideiglenes hozzáférhetetlenné tételét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal 3056588546 számú határozatával, 90 napos időtartamra elrendelte. Az ideiglenes hozzáférhetetlenné tétel elrendelésére tiltott szerencsejáték szervezés megvalósítása miatt került sor. Az ideiglenes hozzáférhetetlenné tétel elrendelésének jogalapja a szerencsejáték szervezéséről szóló 1991. évi XXXIV. törvény 2. § (2) bekezdése, 37. § 14. pontja, illetve 36/G. § (1) bekezdése.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 19., kedd 13:07

Szia!
A linken a film címe van meg a felirat.Nem a torrent!

Az ncore-on fent van felirattal együtt.
Ha jó vagy angolból akkor a you tubon van fent pár rész.
Detectorist címmel.


:?:

Kossuth
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 9:17
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Kossuth » 2016. január 19., kedd 13:15

norman írta:Szia!
A linken a film címe van meg a felirat.Nem a torrent!

Az ncore-on fent van felirattal együtt.
Ha jó vagy angolból akkor a you tubon van fent pár rész.
Detectorist címmel.

Jó kis sorozat, nekem tetszett!
Remélem lesz 2. évada is.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 19., kedd 14:03

Mennyire egyszerű az egész.Egyesület tagdíjjal.Nem kell engedélyeket hajtani,elmennek a gazdához és megkérdezik lehet-e átnézni a telkét.
Ha akkora horderejű dolgot találnak jelentik a múzeumnak.Ők kimennek és az egyesület segítségével feltárják a helyszínt.
Az a gond ha nálunk valaki elad akár egy db érmét is akkor az megélhetési?
Azért egy nagy igazság is van a filmben.Van aki egy életen át keresi az aranyát és lehet hogy akkor se talál.Miért hiszi azt mindenki hogy aki nem ad le az biztosan milliós cuccokat talál? :?:


:?:

Avatar
Betyarka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Betyarka » 2016. január 20., szerda 11:14

Minek meghívózni.
Már a 2. évadnak és kint van 6 része.
Csak nyitott oldalakon kell keresni.
Nem értem a vihar tárgyát. :)



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. január 20., szerda 12:21

Betyarka írta:Minek meghívózni.
Már a 2. évadnak és kint van 6 része.
Csak nyitott oldalakon kell keresni.
Nem értem a vihar tárgyát. :)
Köszi, akkor az amatőr webes, csak magyarul tudók számára kérnék egy linket ahol felirattal végignézhető!
Köszönettel!



Avatar
Betyarka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Betyarka » 2016. január 20., szerda 18:56

olyan nincs.



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2016. január 21., csütörtök 19:35




Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2016. január 31., vasárnap 19:02

oldtimer írta:
Krajczár írta:Ugyan már, ne csináljatok úgy mintha nem lennének ilyen keresősök akik védett régészeti lelőhelyeket járnak le és amit találnak azt eladják. Én magam is szinte csak ilyen keresősöket ismerek akik néznek rám hülyén amikor olyan dolgokról kezdek nekik beszélni hogy múzeumokkal való együttműködés vagy arról hogy a földből előkerült tárgyak a mi örökségünk amit erkölcstelenség kiárusítani stb, stb. Nem kéne álszentnek lenni. Nem az újságíró a hibás azért mert megírja az igazságot.

Krajczár! Nem figyeltél. Rossz irányba viszed a beszélgetést. Itt most nem a megélhetési keresősök erkölcsi megítéléséről van szó, akik eladják amit találnak, hanem az újságírókéról, akik vakítanak és ráadásul pontatlanul közlik a helyszínt. :)
Egy ideje nem voltam a fórum közelében de látom meg lettem szólítva. Nyilván nem tudom hogy a cikkben szereplő sztori megtörtént e a valóságban vagy sem de ismét elolvasva akár meg is történhetett mivel egy-egy ilyen keresős kiruccanás így szokott lezajlani. Az hogy pontatlanul közölte a helyszínt lehet akár szándékos is a részéről de maga a történet életszerű. A megélhetési keresősök is léteznek szép számmal tehát nem értem ezt a felhördülést. Az újságíró a hibás azért mert megírja a valóságot??
Megint csak azt mondom...ne legyünk álszentek.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 31., vasárnap 19:42

Mar tobbször olvastam hogy megelhetési keresösök,enis eleg sok mindent talallok,de ha eladnam se élnék meg belölle,igaz még sosem értékeltettem fel semmit a leletekböl.de nemis tervezem.es akarhogyan is szamolok el nem tudom kepzelni miket kéne talani hogy ebbol valaki megeljen.



June
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. október 30., péntek 9:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: June » 2016. január 31., vasárnap 21:03

Ibn írta:Mar tobbször olvastam hogy megelhetési keresösök,enis eleg sok mindent talallok,de ha eladnam se élnék meg belölle,igaz még sosem értékeltettem fel semmit a leletekböl.de nemis tervezem.es akarhogyan is szamolok el nem tudom kepzelni miket kéne talani hogy ebbol valaki megeljen.
Ezen már én is elgondolkodtam.... Nem értem én sem, hogy miket, és mennyit kéne találni ahhoz, hogy valaki megéljen belőle... Havonta két, három aranyat?



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 31., vasárnap 21:25

Látom nemvagyok egyedūl evvel a kerdéssel.ha esetleg van itt hozza értö egyėn akkor megválaszolhatná nekūnk ezt.



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. február 1., hétfő 6:00

Ha azt akarod, hogy valakit, valakiket utáljon és üldözzön a nagyközönség, akkor illesd valamilyen negatív jelzővel pl: "megélhetési keresős" és üldözött lesz saját szűk hazájában.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 1., hétfő 7:34

Ibn írta:Látom nemvagyok egyedūl evvel a kerdéssel.ha esetleg van itt hozza értö egyėn akkor megválaszolhatná nekūnk ezt.
Sokak szenében mindenki megélhetési aki valaha valamit is eladott.
Szerintem az a megélhetés, ha módszeresen védett helyeket is felkutatva a hét 6 napján valaki keresőzik.
Kimegy éjszaka is és kimondottan eladásra "termel"
A másik típus ha valaki hobbiból keresőzik néha talál egy két jobb érmét,szórvány dolgot.Ezeket eladja majd befekteti a pénzt gépfejlesztésbe, elemekre,benzinre stb.
Nos elvileg ezek is megélhetésiek.
A harmadik aki mindent visz a múzeumba leadni.Nincs szüksége a hobbijához egy kis anyagi segítségre.Állítólag..... :?:


:?:

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. február 1., hétfő 10:30

Akkor szamoljunk kicsit,van egy lakasom ahol ugye fentartasi koltseg van kb 60 000.-,van autom fentartas uzemanyaggal mindennel 40 000.-(persze az allitolagos megelhetesinek sokkal tobbet kell mennie autoval ugyhogy neki a duplaja is lehet) elelmiszer,ruhazat,telefon,internet,egyebb kiadasok 60 000.-,es meg igen szolidan szamoltam, aki ennyit kitud termelni havonta keresozesbol annak gratulallok,en itt ott leadom a nagyobb hulladekvasat amit begyujtottem de az meg ūzemanyagra is keves.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 1., hétfő 10:38

June írta:
Ibn írta:Mar tobbször olvastam hogy megelhetési keresösök,enis eleg sok mindent talallok,de ha eladnam se élnék meg belölle,igaz még sosem értékeltettem fel semmit a leletekböl.de nemis tervezem.es akarhogyan is szamolok el nem tudom kepzelni miket kéne talani hogy ebbol valaki megeljen.
Ezen már én is elgondolkodtam.... Nem értem én sem, hogy miket, és mennyit kéne találni ahhoz, hogy valaki megéljen belőle... Havonta két, három aranyat?
Ha valaki rá van állva és elég gátlástalan, simán meg tud élni belőle főleg ha kiegészíti más egyéb rabsickodással is. Sajnos tudok ilyen "kollégáról". Tavalyi év csak a két legnagyobb találatom feketepiaci értéke kb. közel egy éves átlagkeresetnek felelt volna meg és akkor a többi lelettel még nem is számoltam. Nem hiszem, hogy én vagyok a fémkeresősök közül az egyetlen olyan szerencsés, aki időnként talál a gyűjtők által is keresett értékes dolgokat, de sajnos ezekből igen kevés kerül be a múzeumba.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. február 1., hétfő 10:48

Lehet a tudatlansagomnak tudhato be,de elkepzelni sem tudom mi az ami ekkora erteket kepvisel,foleg hogy abbol megeljen valaki.soktol hallom hogy kardot talalnak,igen am egy elrozsdasodott valamit ami behatarolhatatlan,vagy ermeket,milyet?ugyhogy ezt a temat passzolom is.de lehet ez annak tudhato be hogy nemjarok regeszeti teruletre.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 1., hétfő 11:01

Ibn írta:Lehet a tudatlansagomnak tudhato be,de elkepzelni sem tudom mi az ami ekkora erteket kepvisel,foleg hogy abbol megeljen valaki.soktol hallom hogy kardot talalnak,igen am egy elrozsdasodott valamit ami behatarolhatatlan,vagy ermeket,milyet?ugyhogy ezt a temat passzolom is.de lehet ez annak tudhato be hogy nemjarok regeszeti teruletre.
Hát a legalja pedig kimondottan célzottan megy főleg olyan helyekre, ahol a régészek valami értékeset találtak.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 1., hétfő 11:26

kanbagoly írta:
June írta:
Ibn írta:Mar tobbször olvastam hogy megelhetési keresösök,enis eleg sok mindent talallok,de ha eladnam se élnék meg belölle,igaz még sosem értékeltettem fel semmit a leletekböl.de nemis tervezem.es akarhogyan is szamolok el nem tudom kepzelni miket kéne talani hogy ebbol valaki megeljen.
Ezen már én is elgondolkodtam.... Nem értem én sem, hogy miket, és mennyit kéne találni ahhoz, hogy valaki megéljen belőle... Havonta két, három aranyat?
Ha valaki rá van állva és elég gátlástalan, simán meg tud élni belőle főleg ha kiegészíti más egyéb rabsickodással is. Sajnos tudok ilyen "kollégáról". Tavalyi év csak a két legnagyobb találatom feketepiaci értéke kb. közel egy éves átlagkeresetnek felelt volna meg és akkor a többi lelettel még nem is számoltam. Nem hiszem, hogy én vagyok a fémkeresősök közül az egyetlen olyan szerencsés, aki időnként talál a gyűjtők által is keresett értékes dolgokat, de sajnos ezekből igen kevés kerül be a múzeumba.

Akkor te nagyon jó környéken húzod vagy marha nagy mázlista vagy!
Mint mindenki én is ismerek olyan keresőst , aki eladja amit talál( de nem ebből él) . 10 ből mondjuk 8 szor még az üzemanyagot se szedik meg.Így jópáran már eladták a gépet, a többi meg erősen hajlik rá, hogy eladja.
Ráadásul kockáztat , nem is keveset, főleg most.Régen még egy enye benyével meg lehetett úszni a dolgot , de mostmár nem azt a világot éljük!
A lelőhelyek többsége kivan szipolyozva a végtelenségig.Ahol a régi öregek szedtek 10 - 15 éve 100 kisbronzot , most szednek rajta 5- 10 darabot.
Mint köztudott 100 forintért veszik át a kerek egész kisbronzot. Szerintem nem akkor biznisz ez , hogy ebből meg lehessen élni.
Egy kommersz de marha szép ezüst a vaterán 5- 10 ezer forint.Mikor találsz ezüstöt? Egy évbe jó ha szedsz 4 -5 darabot azok is mind szétkopva.
Régen 10 - 20 éveel ezelőtt még fizetés kiegészítésnek jó lehetett a keresőzés , de azok az idők rég elmúltak!
Ha célzottan csak a ellőhelyeket húzod , akkor se tudsz annyit összeszedni, hogy az a havi 150 - 200 ezer meglegyen.Mit csinálsz ha befog a tél és 3 hónapig nem tudsz kimenni? Mit csinálsz nyáron, mikor vetés van mindenhol?
Ismerek olyat aki csak az erdőt járja. Kimegy 50 szer és semmit se szed.
Szóval SZERINTEM ( bár biztos rosszul tudom) ez a keresőzés mára csak egy hobbi, vagyis most már az se igazán, mert engedély nélkül bárhol elkaszálhatnak.
A horgászat, na az egy jó kis hobbi, persze ugyan úgy viszi a pénzt mintha ásni mennél, de ott legalább "nyugoccság" van!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 1., hétfő 11:53

buszos írta:
kanbagoly írta:
June írta:
Ibn írta:Mar tobbször olvastam hogy megelhetési keresösök,enis eleg sok mindent talallok,de ha eladnam se élnék meg belölle,igaz még sosem értékeltettem fel semmit a leletekböl.de nemis tervezem.es akarhogyan is szamolok el nem tudom kepzelni miket kéne talani hogy ebbol valaki megeljen.
Ezen már én is elgondolkodtam.... Nem értem én sem, hogy miket, és mennyit kéne találni ahhoz, hogy valaki megéljen belőle... Havonta két, három aranyat?
Ha valaki rá van állva és elég gátlástalan, simán meg tud élni belőle főleg ha kiegészíti más egyéb rabsickodással is. Sajnos tudok ilyen "kollégáról". Tavalyi év csak a két legnagyobb találatom feketepiaci értéke kb. közel egy éves átlagkeresetnek felelt volna meg és akkor a többi lelettel még nem is számoltam. Nem hiszem, hogy én vagyok a fémkeresősök közül az egyetlen olyan szerencsés, aki időnként talál a gyűjtők által is keresett értékes dolgokat, de sajnos ezekből igen kevés kerül be a múzeumba.

Akkor te nagyon jó környéken húzod vagy marha nagy mázlista vagy!
Mint mindenki én is ismerek olyan keresőst , aki eladja amit talál( de nem ebből él) . 10 ből mondjuk 8 szor még az üzemanyagot se szedik meg.Így jópáran már eladták a gépet, a többi meg erősen hajlik rá, hogy eladja.
Ráadásul kockáztat , nem is keveset, főleg most.Régen még egy enye benyével meg lehetett úszni a dolgot , de mostmár nem azt a világot éljük!
A lelőhelyek többsége kivan szipolyozva a végtelenségig.Ahol a régi öregek szedtek 10 - 15 éve 100 kisbronzot , most szednek rajta 5- 10 darabot.
Mint köztudott 100 forintért veszik át a kerek egész kisbronzot. Szerintem nem akkor biznisz ez , hogy ebből meg lehessen élni.
Egy kommersz de marha szép ezüst a vaterán 5- 10 ezer forint.Mikor találsz ezüstöt? Egy évbe jó ha szedsz 4 -5 darabot azok is mind szétkopva.
Régen 10 - 20 éveel ezelőtt még fizetés kiegészítésnek jó lehetett a keresőzés , de azok az idők rég elmúltak!
Ha célzottan csak a ellőhelyeket húzod , akkor se tudsz annyit összeszedni, hogy az a havi 150 - 200 ezer meglegyen.Mit csinálsz ha befog a tél és 3 hónapig nem tudsz kimenni? Mit csinálsz nyáron, mikor vetés van mindenhol?
Ismerek olyat aki csak az erdőt járja. Kimegy 50 szer és semmit se szed.
Szóval SZERINTEM ( bár biztos rosszul tudom) ez a keresőzés mára csak egy hobbi, vagyis most már az se igazán, mert engedély nélkül bárhol elkaszálhatnak.
A horgászat, na az egy jó kis hobbi, persze ugyan úgy viszi a pénzt mintha ásni mennél, de ott legalább "nyugoccság" van!
Alapjában véve igazad van, de a megélhetésiek egyik jellemzője, hogy nem földhözrögzöttek. Akár 2-300 kilométert is hajlandóak vezetni mondjuk karácsony éjjelén is a kincs reményében, hogy a telihold fénye mellett kifosszanak egy ígéretes helyet. Hidd el van ilyen cellajelölt most is a köhösök látószögében.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 1., hétfő 12:07

kanbagoly írta:
buszos írta:
kanbagoly írta:
June írta:
Ibn írta:Mar tobbször olvastam hogy megelhetési keresösök,enis eleg sok mindent talallok,de ha eladnam se élnék meg belölle,igaz még sosem értékeltettem fel semmit a leletekböl.de nemis tervezem.es akarhogyan is szamolok el nem tudom kepzelni miket kéne talani hogy ebbol valaki megeljen.
Ezen már én is elgondolkodtam.... Nem értem én sem, hogy miket, és mennyit kéne találni ahhoz, hogy valaki megéljen belőle... Havonta két, három aranyat?
Ha valaki rá van állva és elég gátlástalan, simán meg tud élni belőle főleg ha kiegészíti más egyéb rabsickodással is. Sajnos tudok ilyen "kollégáról". Tavalyi év csak a két legnagyobb találatom feketepiaci értéke kb. közel egy éves átlagkeresetnek felelt volna meg és akkor a többi lelettel még nem is számoltam. Nem hiszem, hogy én vagyok a fémkeresősök közül az egyetlen olyan szerencsés, aki időnként talál a gyűjtők által is keresett értékes dolgokat, de sajnos ezekből igen kevés kerül be a múzeumba.

Akkor te nagyon jó környéken húzod vagy marha nagy mázlista vagy!
Mint mindenki én is ismerek olyan keresőst , aki eladja amit talál( de nem ebből él) . 10 ből mondjuk 8 szor még az üzemanyagot se szedik meg.Így jópáran már eladták a gépet, a többi meg erősen hajlik rá, hogy eladja.
Ráadásul kockáztat , nem is keveset, főleg most.Régen még egy enye benyével meg lehetett úszni a dolgot , de mostmár nem azt a világot éljük!
A lelőhelyek többsége kivan szipolyozva a végtelenségig.Ahol a régi öregek szedtek 10 - 15 éve 100 kisbronzot , most szednek rajta 5- 10 darabot.
Mint köztudott 100 forintért veszik át a kerek egész kisbronzot. Szerintem nem akkor biznisz ez , hogy ebből meg lehessen élni.
Egy kommersz de marha szép ezüst a vaterán 5- 10 ezer forint.Mikor találsz ezüstöt? Egy évbe jó ha szedsz 4 -5 darabot azok is mind szétkopva.
Régen 10 - 20 éveel ezelőtt még fizetés kiegészítésnek jó lehetett a keresőzés , de azok az idők rég elmúltak!
Ha célzottan csak a ellőhelyeket húzod , akkor se tudsz annyit összeszedni, hogy az a havi 150 - 200 ezer meglegyen.Mit csinálsz ha befog a tél és 3 hónapig nem tudsz kimenni? Mit csinálsz nyáron, mikor vetés van mindenhol?
Ismerek olyat aki csak az erdőt járja. Kimegy 50 szer és semmit se szed.
Szóval SZERINTEM ( bár biztos rosszul tudom) ez a keresőzés mára csak egy hobbi, vagyis most már az se igazán, mert engedély nélkül bárhol elkaszálhatnak.
A horgászat, na az egy jó kis hobbi, persze ugyan úgy viszi a pénzt mintha ásni mennél, de ott legalább "nyugoccság" van!
Alapjában véve igazad van, de a megélhetésiek egyik jellemzője, hogy nem földhözrögzöttek. Akár 2-300 kilométert is hajlandóak vezetni mondjuk karácsony éjjelén is a kincs reményében, hogy a telihold fénye mellett kifosszanak egy ígéretes helyet. Hidd el van ilyen cellajelölt most is a köhösök látószögében.
Ilyenek mindig voltak és lesznek!Szerintem ha ennyire megszigorítják a dolgot akkor egyre kevesebb.
Ezeket meg is kell ám fogni a területen.Este ez nem egyszerű művelet. Komoly éjjellátó + megszervezett csapatmunka szügségeltetik hozzá.
A sarokba szorított "vad" meg tudjuk milyen.
Én még mindig azt mondom , ha ezt a szabályozást bevezették volna a 90 es évekbe akkor értelme is lett volna. Mostmár eső után köpönyeg!



marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 1., hétfő 12:41

buszos írta: ...éjjelén is a kincs reményében, hogy a telihold fénye mellett kifosszanak egy ígéretes helyet. Hidd el van ilyen cellajelölt most is a köhösök látószögében.
Most világosodtam meg! Egyetlen helyre járok éjjel, oda is csak azért, hogy a konkurencia ne tudja meg, illetve annyit vagyok ott, hogy még a végén minden lökött kedvet kapna hozzá. Már 3x jártam úgy, hogy beborítom a biciklit a gazba és mikor mennék haza tök lapos a kerék. Soha az életbe sehol máshol, semmikor nem fordult ez elő. Háromszor azért már nem lehet véletlen... De ezennel megvan hála neked, a geci köhösök! Legközelebb figyelek és adok a pofájukra! =)) =)) =))



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. február 1., hétfő 12:53

Nagyon igazat adok abban, hogy eső után köpönyeg! Ha 20-30 éve megy ez a fene nagy szigor, el is hinném hogy védeni akarják a földben található régészeti dolgokat. Miért pont most jut eszükbe, mikor már elvitték a legtöbbet, mert 90 vagy nagyobb százalékban le van minden fémkeresőzve?
Megélni az én véleményem szerint lehet még mindig, de célzottan és profi módon kell akkor rámenni. Én nem ilyen vagyok, de nagyon szép érmegyűjteményem van. És értékes is, de inkább számomra, de anyagiakban is szépen fialna ha eladnám, annyira azért nem, hogy meló helyett megérje. Természetesen örököltem, nem találtam - amit találok az mind az államé. "Az állam én vagyok" - mondá (állítólag) XIV. Lajos.
Egy tökéletes kisbronz nekem éppen olyan öröm, mint az a ritka ezüst, ami pénzben is sokat ér. Megélhetésre kevés lenne ha eladogatnám is, de meg tudom érteni ha valakinek van egy pl. 500 000-t érő lelete és eladja még akkor is ha nem a pénzre utazik. Ami nekem van az nekem is megér annyit hogy sosem adom el. Aki százasért vagy kevesebbért adja a kisbronzait az semmire se becsüli, nem? Ennyi erővel guberálhatna sörösdobozt vagy hulladékvasat.
Amelyik a lelőhelyek kifosztására megy megélhetési okból, pénzért, nem is tartom igazi fémkeresősnek, annak a fémkereső csak egy eszköz amit használ, mint a betörőnek a pajszer. Vannak ilyenek, de ezeket és a normálisan, hobbiból keresőzőket összemosni demagógia.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 1., hétfő 13:49

marika írta:
buszos írta: ...éjjelén is a kincs reményében, hogy a telihold fénye mellett kifosszanak egy ígéretes helyet. Hidd el van ilyen cellajelölt most is a köhösök látószögében.
Most világosodtam meg! Egyetlen helyre járok éjjel, oda is csak azért, hogy a konkurencia ne tudja meg, illetve annyit vagyok ott, hogy még a végén minden lökött kedvet kapna hozzá. Már 3x jártam úgy, hogy beborítom a biciklit a gazba és mikor mennék haza tök lapos a kerék. Soha az életbe sehol máshol, semmikor nem fordult ez elő. Háromszor azért már nem lehet véletlen... De ezennel megvan hála neked, a geci köhösök! Legközelebb figyelek és adok a pofájukra! =)) =)) =))
Te Marika véletlenül nem te voltál Messa-lina az index fémkeresős topikjában?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 1., hétfő 15:48

kanbagoly írta:...
Szeretnéd? Ha ettől jobb napod lesz, akkor lehetek az is. :o)



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 1., hétfő 16:06

Szerintem gyertek inkább horgászni vagy túrázni!
A keresőzésnek leáldozott!
El kell adni a gépet , venni helyette peca botot meg túra bakancsot. Ez az én véleményem!



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. február 1., hétfő 16:34

buszos írta:Szerintem gyertek inkább horgászni vagy túrázni!
A keresőzésnek leáldozott!
El kell adni a gépet , venni helyette peca botot meg túra bakancsot. Ez az én véleményem!
Ezt jól megmondtad! :laughing-rofl: :laughing-rolling: :laughing-rollingred: :lol: :D
Ott is xar az idő? ;) Itt is. De a hétvégén megyek, ha -10 fok lesz akkor is!
Ne égess már! Tegnap beszeltem rá egy barátomat! Mit csináljon aki nem régiben kezdte vagy most fogja?
A Szlovákoknál több éve teljesen be vagyunk tiltva állítólag. De azért átjárunk oda is, onnan meg ide :mrgreen: Még németekkel is voltunk már nyáron hadizni.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 1., hétfő 16:47

Sky írta:
buszos írta:Szerintem gyertek inkább horgászni vagy túrázni!
A keresőzésnek leáldozott!
El kell adni a gépet , venni helyette peca botot meg túra bakancsot. Ez az én véleményem!
Ezt jól megmondtad! :laughing-rofl: :laughing-rolling: :laughing-rollingred: :lol: :D
Ott is xar az idő? ;) Itt is. De a hétvégén megyek, ha -10 fok lesz akkor is!
Ne égess már! Tegnap beszeltem rá egy barátomat! Mit csináljon aki nem régiben kezdte vagy most fogja?
A Szlovákoknál több éve teljesen be vagyunk tiltva állítólag. De azért átjárunk oda is, onnan meg ide :mrgreen: Még németekkel is voltunk már nyáron hadizni.
Minden elismerésem!
Ezek szerint ti vagytok a kemény mag!
Én is megyek majd lassan, csak én "halackára" fogok vadászni!
Legalább több marad nektek!

UI: Én befejeztem , mindenkitől elnézést kérek a topic szét Offolásáért.Remélem ha Feri olvassa kimoderálja ezt a sok nem ide illő maszlagot amit összehordtam , hordtunk!



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 1., hétfő 16:49

Mindenki a találás öröméért csinálja és ha már talál minél értékesebb vagy ritkább vagy szebb annál jobb, vagy nem? Tudom már unjátok de mehetne akár úgy is mint a BBC kisfilmjében, ha a tulajnak és találónak joga lenne, akkor meg kellene tőlük venni ha kell az államnak azaz a szakszerveknek. Tényleg kövezzetek meg, de ez pontos datálós, minden kis szir- szar számít dolog szerintem túl van egy kicsit spirázva, főleg a szorványoknál, a kutya nem fogja ezt kiértékelni, persze az opció fontos lehet, valakinek. Ha annyira érdekelné az érintetteket fellőhetnének egy nyilvános anonim vagy nem anonim adatbázist és mindenki hozzátehetné a kis infóját. Persze akkor hol lenne a szakma privilégiuma?
Üdv!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 687
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 1., hétfő 17:20

Ranger67 írta:Mindenki a találás öröméért csinálja és ha már talál minél értékesebb vagy ritkább vagy szebb annál jobb, vagy nem? Tudom már unjátok de mehetne akár úgy is mint a BBC kisfilmjében, ha a tulajnak és találónak joga lenne, akkor meg kellene tőlük venni ha kell az államnak azaz a szakszerveknek. Tényleg kövezzetek meg, de ez pontos datálós, minden kis szir- szar számít dolog szerintem túl van egy kicsit spirázva, főleg a szorványoknál, a kutya nem fogja ezt kiértékelni, persze az opció fontos lehet, valakinek. Ha annyira érdekelné az érintetteket fellőhetnének egy nyilvános anonim vagy nem anonim adatbázist és mindenki hozzátehetné a kis infóját. Persze akkor hol lenne a szakma privilégiuma?
Üdv!
Egyszer lehetne egy olyan tárlat, ami a múzeumi pincékben és raktárakban évek óta porosodó leleteket mutatná be.
Biztos sok érdekesség lenne ott.


:?:

Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. február 1., hétfő 17:22

buszos írta:
Sky írta:
buszos írta:Szerintem gyertek inkább horgászni vagy túrázni!
A keresőzésnek leáldozott!
El kell adni a gépet , venni helyette peca botot meg túra bakancsot. Ez az én véleményem!
Ezt jól megmondtad! :laughing-rofl: :laughing-rolling: :laughing-rollingred: :lol: :D
Ott is xar az idő? ;) Itt is. De a hétvégén megyek, ha -10 fok lesz akkor is!
Ne égess már! Tegnap beszeltem rá egy barátomat! Mit csináljon aki nem régiben kezdte vagy most fogja?
A Szlovákoknál több éve teljesen be vagyunk tiltva állítólag. De azért átjárunk oda is, onnan meg ide :mrgreen: Még németekkel is voltunk már nyáron hadizni.
Minden elismerésem!
Ezek szerint ti vagytok a kemény mag!
Én is megyek majd lassan, csak én "halackára" fogok vadászni!
Legalább több marad nektek!

UI: Én befejeztem , mindenkitől elnézést kérek a topic szét Offolásáért.Remélem ha Feri olvassa kimoderálja ezt a sok nem ide illő maszlagot amit összehordtam , hordtunk!
Szerintem te is kinn leszel szombaton géppel a kézbe :mrgreen:



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. február 1., hétfő 17:30

norman írta:
Ranger67 írta:Mindenki a találás öröméért csinálja és ha már talál minél értékesebb vagy ritkább vagy szebb annál jobb, vagy nem? Tudom már unjátok de mehetne akár úgy is mint a BBC kisfilmjében, ha a tulajnak és találónak joga lenne, akkor meg kellene tőlük venni ha kell az államnak azaz a szakszerveknek. Tényleg kövezzetek meg, de ez pontos datálós, minden kis szir- szar számít dolog szerintem túl van egy kicsit spirázva, főleg a szorványoknál, a kutya nem fogja ezt kiértékelni, persze az opció fontos lehet, valakinek. Ha annyira érdekelné az érintetteket fellőhetnének egy nyilvános anonim vagy nem anonim adatbázist és mindenki hozzátehetné a kis infóját. Persze akkor hol lenne a szakma privilégiuma?
Üdv!
Egyszer lehetne egy olyan tárlat, ami a múzeumi pincékben és raktárakban évek óta porosodó leleteket mutatná be.
Biztos sok érdekesség lenne ott.
Igen, és a fémkeresőknél találhatókat is!
Szerintem tódulnának az emberek, sok ember lehet olyan mint én és Ranger, hogy a találás öröméért keresünk.
Ez az adatbázis nagyon szép lenne, de a másik oldalról is kéne erre nyitottság! Ezt mi nem tudjuk megcsinálni. Azt látom, hogy sajnálatos módon a fémkeresést a bűnözéssel azonosítják sok éve. Ezt nem szándékozom kifejteni, csak felbosszant a téma, de így azért mitőlünk se várhatják el azt a ami a külföldi, toleránsabb társadalmakban megy.



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. február 1., hétfő 17:32

Csak hogy legyen egy-két vidám percetek: http://www.diszpolgar.hu/femdetektoros-kincsvadaszat 8-)
Itt legalább pozitív színben vagyunk feltüntetve.



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. február 2., kedd 8:13

Talán olvastátok , azért gondoltam megosztom .

http://hvg.hu/kultura/20160201_Megjotte ... alt_rendki



Felix Detectorivs
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. február 1., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Felix Detectorivs » 2016. február 2., kedd 10:06

Sky írta:
norman írta:
Ranger67 írta:Mindenki a találás öröméért csinálja és ha már talál minél értékesebb vagy ritkább vagy szebb annál jobb, vagy nem? Tudom már unjátok de mehetne akár úgy is mint a BBC kisfilmjében, ha a tulajnak és találónak joga lenne, akkor meg kellene tőlük venni ha kell az államnak azaz a szakszerveknek. Tényleg kövezzetek meg, de ez pontos datálós, minden kis szir- szar számít dolog szerintem túl van egy kicsit spirázva, főleg a szorványoknál, a kutya nem fogja ezt kiértékelni, persze az opció fontos lehet, valakinek. Ha annyira érdekelné az érintetteket fellőhetnének egy nyilvános anonim vagy nem anonim adatbázist és mindenki hozzátehetné a kis infóját. Persze akkor hol lenne a szakma privilégiuma?
Üdv!
Egyszer lehetne egy olyan tárlat, ami a múzeumi pincékben és raktárakban évek óta porosodó leleteket mutatná be.
Biztos sok érdekesség lenne ott.
Igen, és a fémkeresőknél találhatókat is!
Szerintem tódulnának az emberek, sok ember lehet olyan mint én és Ranger, hogy a találás öröméért keresünk.
Ez az adatbázis nagyon szép lenne, de a másik oldalról is kéne erre nyitottság! Ezt mi nem tudjuk megcsinálni. Azt látom, hogy sajnálatos módon a fémkeresést a bűnözéssel azonosítják sok éve. Ezt nem szándékozom kifejteni, csak felbosszant a téma, de így azért mitőlünk se várhatják el azt a ami a külföldi, toleránsabb társadalmakban megy.
Egy adatbázis nem lenne rossz. Akár magán kezdeményezésben. De a lelőhely koordinátáit ki fogja feltölteni? Anélkül viszont semmit se ér.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 420
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 2., kedd 11:31

Felix Detectorivs írta:
Sky írta:
norman írta:
Ranger67 írta:Mindenki a találás öröméért csinálja és ha már talál minél értékesebb vagy ritkább vagy szebb annál jobb, vagy nem? Tudom már unjátok de mehetne akár úgy is mint a BBC kisfilmjében, ha a tulajnak és találónak joga lenne, akkor meg kellene tőlük venni ha kell az államnak azaz a szakszerveknek. Tényleg kövezzetek meg, de ez pontos datálós, minden kis szir- szar számít dolog szerintem túl van egy kicsit spirázva, főleg a szorványoknál, a kutya nem fogja ezt kiértékelni, persze az opció fontos lehet, valakinek. Ha annyira érdekelné az érintetteket fellőhetnének egy nyilvános anonim vagy nem anonim adatbázist és mindenki hozzátehetné a kis infóját. Persze akkor hol lenne a szakma privilégiuma?
Üdv!
Egyszer lehetne egy olyan tárlat, ami a múzeumi pincékben és raktárakban évek óta porosodó leleteket mutatná be.
Biztos sok érdekesség lenne ott.
Igen, és a fémkeresőknél találhatókat is!
Szerintem tódulnának az emberek, sok ember lehet olyan mint én és Ranger, hogy a találás öröméért keresünk.
Ez az adatbázis nagyon szép lenne, de a másik oldalról is kéne erre nyitottság! Ezt mi nem tudjuk megcsinálni. Azt látom, hogy sajnálatos módon a fémkeresést a bűnözéssel azonosítják sok éve. Ezt nem szándékozom kifejteni, csak felbosszant a téma, de így azért mitőlünk se várhatják el azt a ami a külföldi, toleránsabb társadalmakban megy.
Egy adatbázis nem lenne rossz. Akár magán kezdeményezésben. De a lelőhely koordinátáit ki fogja feltölteni? Anélkül viszont semmit se ér.
Volt már ilyen, én magam kettőt is csináltam Fémkeresők Virtuális Múzeuma néven. A lényege az volt, hogy a leleteket ki lehessen ilyen módon állítani, és egy összekötő kapocs legyen a fémkeresősök és a régészek, illetve igazi múzeumok között.
Az első valamikor nagyon régen kb. 2003-2004-ben volt, akkor e-mailben lehetett beküldeni képeket leletekről. A következő pár év múlva egy fényképalbum és fórum ötvözete volt, ahova regisztráció után önállóan lehetett feltölteni képeket, leírást fűzni hozzájuk, illetve segítséget nyújtani az azonosításban. Egész jó dolgokat lehetett látni. Még egy komplett lovas is felkerült, legalábbis a fémrészek.
Itt van a régi fórumban az ehhez tartozó téma: http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosi ... 1194622150
Nagyon jó volt, de megszűnt a tárhelye. Sajnos egyrészt van egy paranoia is, miszerint le fogják nyomozni a feltöltőket, ami a valóságban soha nem történt meg.
Mostanra, ha jól látom, nagyjából sikerült a múzeumbarát fémkeresősöket kiutálni erről a fórumról, a régészekről nem is beszélve, ami azért elég nagy öngól :(
Ha van igény ilyen múzeumra, lehet róla szó.


www.metaldetector.hu

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 2., kedd 12:14

"Mostanra, ha jól látom, nagyjából sikerült a múzeumbarát fémkeresősöket kiutálni erről a fórumról, a régészekről nem is beszélve, ami azért elég nagy öngól :("

Melyik volt előbb? A tyúk, vagy a tojás? Az önkéntes száműzetésüket nem igazán értem, hiszen ahhoz, hogy ilyen "színvonalas" eszmecserék folytak, azért erősen hozzátették ők is magukat. Szerintem.

A múzeum ötlet nem rossz, azonban pont a múzeumbarát kollégák oltották az emberekbe a paranoiát. Ez látszik a feltöltött leletek mennyiségében is.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. február 2., kedd 15:42

buktaede írta:"Mostanra, ha jól látom, nagyjából sikerült a múzeumbarát fémkeresősöket kiutálni erről a fórumról, a régészekről nem is beszélve, ami azért elég nagy öngól :("

Melyik volt előbb? A tyúk, vagy a tojás? Az önkéntes száműzetésüket nem igazán értem, hiszen ahhoz, hogy ilyen "színvonalas" eszmecserék folytak, azért erősen hozzátették ők is magukat. Szerintem.

A múzeum ötlet nem rossz, azonban pont a múzeumbarát kollégák oltották az emberekbe a paranoiát. Ez látszik a feltöltött leletek mennyiségében is.
Jót és igazat szóltál, vicc és hátsó gondolat nélkül írom ezt. %%- :-bd



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. február 2., kedd 15:53

buktaede írta:"Mostanra, ha jól látom, nagyjából sikerült a múzeumbarát fémkeresősöket kiutálni erről a fórumról, a régészekről nem is beszélve, ami azért elég nagy öngól :("

Melyik volt előbb? A tyúk, vagy a tojás? Az önkéntes száműzetésüket nem igazán értem, hiszen ahhoz, hogy ilyen "színvonalas" eszmecserék folytak, azért erősen hozzátették ők is magukat. Szerintem.

A múzeum ötlet nem rossz, azonban pont a múzeumbarát kollégák oltották az emberekbe a paranoiát. Ez látszik a feltöltött leletek mennyiségében is.


Namármost : ha kevesebbet is írnak azok a múzeumbarát keresősök, akik eddig többször erősen hallatták hangjukat, az nem jelenti azt, hogy nincsenek itt. Csupáncsak elmondták a véleményüket, (ki-ki affinitása, habitusa szerint) :roll: azt a másik oldal lereagálta, ahogy tudta( a színvonalat mindig az adott ember hozta magával) ;) a vélemények ütköztetése megtörtént, előrejutás meg nem igazán. Újat mondani egyik fél sem tud már, minek akkor pofázni?
Aki akart , elgondolkodott úgyis rajta, akárhol is állt eddig, és biztosra veszem, hogy sok ember fejében szöget ütöttek az elhangzottak, még ha nem is gondolkodik rajta éjjel-nappal...
Nekem egyébként sokkal jobban tetszettek azok az emberek, akik szélsőséges megnyilvánulások ,és a másik oldal ledegradálása nélkül mutatták be, hogy mit is találtak, és adtak le- be a múzeumba, és valahogy barátságosabb , valamint megértőbb módon kezelték azokat, akik ezt még nem érthetik meg ...
Köszönöm nekik, hogy a tetteikkel "beszéltek" inkább...mert az ilyen példa tud vonzó és követendő lenni igazán...

Ne felejtse el a "múzeumos" oldal, hogy a legtöbben azért ragadtunk a kezünkbe előszőr detektort, mert kincset akartunk keresni...aztán sokan már csak gyűjtögetni a magunk örömére, aztán többen már valami (köz)hasznosat is tervezünk tenni az életünkben...és ez nem megy olyan gyorsan, ahogy most leírtam, hosszabb folyamat is lehet...a gondolkodásnak meg kell tapasztalnia egy komoly Pálfordulást.

Ha a szélsőséges megnyilvánulások visszaszorulnak, a két oldal biztosan fog közeledni egymáshoz, mert nem azt mondja a történet, hogy utáld az ellenkező véleményen lévőt...próbáld megérteni inkább...

Ha a múzeumok is megnyílnak majd , és nem lesz a legtöbb detektoros emberke bűnöző a szemükben , akkor a folyamat gyorsabb lesz.
Valamint ha a leadó keresőst nem nézik, és kiáltják ki idiótának a többiek,(legtöbben még elképzelni sem tudják, mi motíválja a múzeumbarátot) akkor szintén lesz előrehaladás.
Kivárjuk. :P


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma