Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. április 13., szerda 13:49

Feri írta:Érkezett részünkre egy megkeresés. Beszéltem az illetővel telefonon, szerintem érdemes felvenni a kapcsolatot vele. Itt a lehetőség, hogy végre egy korrekt cikk jelenjen meg a fémkeresésről.


Tisztelt Högyeim/Uraim!
Olyan lelkes és sikeres fémkeresőktől szeretnék segítséget kérni, akik szívesen nyilatkoznának – akár név nélkül – napilapnak. Magazinos anyagot szeretnék írni a hobbiról, amelyet saját történekkel, akár legendákkal is színesítenék.
Elsősorban arra keresem a választ, milyen régebbi és újabb kori kutatható leleteket rejt a föld, kik hódolnak az ilyen hobbinak, mit találtak. Vagyis színes, szórakoztató riportot írnék. Időközben azonban megtudtam, hogy jelentős ellentét van a régészek és a fémkeresők között: a közelmúlt jogszabályi változásai gyakorlatilag ellehetetlenítették a keresést. Természetesen erre is ki kell térnem a komplexebb kép érdekében, mint ahogy a konfliktus alapjára is, vagyis az illegális kutatásra. Ennek ellenére a hangsúlyt az érdekességekre, sztorikra helyezném, és ígérem: éles határt húzok az önös érdekeket szolgáló kincsvadászok, és a törvénytisztelő fémkeresők között.
Ilyen riporthoz keresnék alanyokat. Kérem, akinek van egy kis ideje egy telefonbeszélgetésre, vagy később egy személyes találkozóra, írjon! Szívesen veszek néhány mondatos tanácsokat is a készülő anyaghoz!

Köszönettel:
VL
laszlo.visontai@freemail.hu
Szerintem elég anyag van a fórumon,miből lehetne csemegézni, még a nickek megjelenítése sem gond,nekem nem.Gondolom Feri engedélye kellene a fórumban elhangzott,dolgokról és a személyes hozzászólásokat nekünk kellene jóváhagyni.Nem vagyok paranoiás de ,jobb Columbo feleségének lenni(gyengébbek kedvéért,mindig szóba kerül a nyomozó
felesége a sorozatban,de sose látta senki :) ) Ha meg lenne belőle valami profit,mert Jézus sírját sem őrizték ingyen,rá fordítaná Feri a fórum csinosítására,jobbá tételére.Ez csak egy gondolat tőlem.Vagy szépen el kell jönni egy találkozóra és ott lehetne a beszélgetés..stb.Jó az óvatosság,nem hobbi-kertészek vagyunk :lol: De én támogatom az ötletet. %%-



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 13., szerda 14:51

Szerintem nincs rejtegetni valóm, jó ügyet szolgálna egy korrekt írás -- rövidesen be fogok jelentkezni az emilcímére. Nem szereplési vágyból hanem a jó ügy érdekében.



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. április 13., szerda 18:20

Feri írta:Érkezett részünkre egy megkeresés. Beszéltem az illetővel telefonon, szerintem érdemes felvenni a kapcsolatot vele. Itt a lehetőség, hogy végre egy korrekt cikk jelenjen meg a fémkeresésről.


Tisztelt Högyeim/Uraim!
Olyan lelkes és sikeres fémkeresőktől szeretnék segítséget kérni, akik szívesen nyilatkoznának – akár név nélkül – napilapnak. Magazinos anyagot szeretnék írni a hobbiról, amelyet saját történekkel, akár legendákkal is színesítenék.
Elsősorban arra keresem a választ, milyen régebbi és újabb kori kutatható leleteket rejt a föld, kik hódolnak az ilyen hobbinak, mit találtak. Vagyis színes, szórakoztató riportot írnék. Időközben azonban megtudtam, hogy jelentős ellentét van a régészek és a fémkeresők között: a közelmúlt jogszabályi változásai gyakorlatilag ellehetetlenítették a keresést. Természetesen erre is ki kell térnem a komplexebb kép érdekében, mint ahogy a konfliktus alapjára is, vagyis az illegális kutatásra. Ennek ellenére a hangsúlyt az érdekességekre, sztorikra helyezném, és ígérem: éles határt húzok az önös érdekeket szolgáló kincsvadászok, és a törvénytisztelő fémkeresők között.
Ilyen riporthoz keresnék alanyokat. Kérem, akinek van egy kis ideje egy telefonbeszélgetésre, vagy később egy személyes találkozóra, írjon! Szívesen veszek néhány mondatos tanácsokat is a készülő anyaghoz!

Köszönettel:
VL
laszlo.visontai@freemail.hu
Üdv.
Lehet tudni melyik napilap?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. április 13., szerda 23:25

attis írta:
Feri írta:Érkezett részünkre egy megkeresés. Beszéltem az illetővel telefonon, szerintem érdemes felvenni a kapcsolatot vele. Itt a lehetőség, hogy végre egy korrekt cikk jelenjen meg a fémkeresésről.


Tisztelt Högyeim/Uraim!
Olyan lelkes és sikeres fémkeresőktől szeretnék segítséget kérni, akik szívesen nyilatkoznának – akár név nélkül – napilapnak. Magazinos anyagot szeretnék írni a hobbiról, amelyet saját történekkel, akár legendákkal is színesítenék.
Elsősorban arra keresem a választ, milyen régebbi és újabb kori kutatható leleteket rejt a föld, kik hódolnak az ilyen hobbinak, mit találtak. Vagyis színes, szórakoztató riportot írnék. Időközben azonban megtudtam, hogy jelentős ellentét van a régészek és a fémkeresők között: a közelmúlt jogszabályi változásai gyakorlatilag ellehetetlenítették a keresést. Természetesen erre is ki kell térnem a komplexebb kép érdekében, mint ahogy a konfliktus alapjára is, vagyis az illegális kutatásra. Ennek ellenére a hangsúlyt az érdekességekre, sztorikra helyezném, és ígérem: éles határt húzok az önös érdekeket szolgáló kincsvadászok, és a törvénytisztelő fémkeresők között.
Ilyen riporthoz keresnék alanyokat. Kérem, akinek van egy kis ideje egy telefonbeszélgetésre, vagy később egy személyes találkozóra, írjon! Szívesen veszek néhány mondatos tanácsokat is a készülő anyaghoz!

Köszönettel:
VL
laszlo.visontai@freemail.hu
Üdv.
Lehet tudni melyik napilap?
Mondta, de nem emlékszem.


www.metaldetector.hu

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. április 15., péntek 13:08

Ez nem semmi! Már lapozni kell, hogy újságírásos beírást találjak. Ilyen jó időben ennyire ráértek?
Én meló után megyek ki! Nem irogatni, keresni!


A Whiter Shade of Pale

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. április 15., péntek 13:21

Procol Harum írta:Ez nem semmi! Már lapozni kell, hogy újságírásos beírást találjak. Ilyen jó időben ennyire ráértek?
Én meló után megyek ki! Nem irogatni, keresni!
óóó csak várd ki mi lesz itt amikor a megszólítottak hazaérnek a melóból :)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. április 16., szombat 12:16

Ez már tényleg kezd durva lenni :( Nem szeretek moderálni, de most már muszáj lesz.


www.metaldetector.hu

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. április 16., szombat 13:08

Moderáltam.
Szóval egy fémkeresésről szóló cikkhez keres az újságíró érdekes információkkal szolgálni tudó fémkeresősöket. Erről van szó. Aki nem akar, ne segítsen neki, de ebből ilyen kavarást csinálni se kell, amit most töröltem.


www.metaldetector.hu

marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. április 16., szombat 14:30

Te Feri, bocs, hogy beleszólok, de a főnök úr hozzászólását kifelejtetted!
Természetesen azzal együtt nyugodtan törölheted ezt is! :ymblushing:



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 16., szombat 15:04

Feri írta:Moderáltam.
Szóval egy fémkeresésről szóló cikkhez keres az újságíró érdekes információkkal szolgálni tudó fémkeresősöket. Erről van szó. Aki nem akar, ne segítsen neki, de ebből ilyen kavarást csinálni se kell, amit most töröltem.
Én felvettem vele a netes kapcsolatot, nagyon szimpatikus és jóindulatú ember !
Nem kakit kell kavarni netes arctalanság mögé bújva hanem merni kell kilépni a fényre...persze csak ha nem egy féreg hanem egyenes a gerince ! ;)



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. április 16., szombat 15:22

KincskeresőKisködmön írta:
Feri írta:Moderáltam.
Szóval egy fémkeresésről szóló cikkhez keres az újságíró érdekes információkkal szolgálni tudó fémkeresősöket. Erről van szó. Aki nem akar, ne segítsen neki, de ebből ilyen kavarást csinálni se kell, amit most töröltem.
Én felvettem vele a netes kapcsolatot, nagyon szimpatikus és jóindulatú ember !
Nem kakit kell kavarni netes arctalanság mögé bújva hanem merni kell kilépni a fényre...persze csak ha nem egy féreg hanem egyenes a gerince ! ;)
én is írtam neki, ha kell keressen, szívesen beszélgetek vele.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rudis » 2016. április 19., kedd 21:03




Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. április 19., kedd 21:15

rudis írta:http://lajk.startlap.hu/2016/04/19/tito ... oszniaban/

Biztos jó jelet adott :-) !
:-bd %%-



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 20., szerda 8:54

Origo mai cikk: Magyar régészlány Almásy nyomdokában. (Angol beteg)



Avatar
Túró
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 11:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Túró » 2016. április 29., péntek 12:08



Azért küzdj, hogy győzz, ne azért, hogy ne veszíts!

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. április 29., péntek 12:34

Túró írta:
Hűha!



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Sky » 2016. április 29., péntek 14:50

Túró írta:
Valaki lenyúlta a leletemet ;) :mrgreen: :lol:



Avatar
00fonix
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2015. október 3., szombat 16:50
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: 00fonix » 2016. április 29., péntek 15:01

Hu-ha mindenki álma!



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. április 29., péntek 20:57

Túró írta:


B-) nem rossz...



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. április 30., szombat 14:38

templomos írta:
rudis írta:http://lajk.startlap.hu/2016/04/19/tito ... oszniaban/

Biztos jó jelet adott :-) !
:-bd %%-
Kúúúúúúúvvvaaaa nagy ágyúgolyó. =))


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. május 4., szerda 8:30

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 4., szerda 11:55

Küldéskor lelassult a gépem majd megszakadt az oldallal a kapcsolatom amit harmadik próbálkozásra sikerült visszaállítanom ezért újra leírom és megpróbálom elküldeni a véleményemet. Tehát:
Daruskocsival észrevétlenül megemelni -- kint a szántóföldön éjszaka még talán, de otthon az udvaron? Jó mélyen alhatnak a szomszédok.
Más: itt a példa a mezőgazdasági gépek földben nyugvó tárgyakra gyakorolt hatására. A kőtáblától lényegesen kisebb súlyú és felületű tárgyak a boronába megakadva elutazhatnak a parcella másik végébe is, ahol majd forduláskor leesnek.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 4., szerda 12:04



"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. május 4., szerda 20:54

"és szabálysértéssé minősítené a fémkereső műszer jogellenes használatát. "
eddig is ez volt,nem?

"A meg nem fizetett örökségvédelmi bírság köztartozásához kapcsolt új joghatások (jelzálogjog, valamint annak fennállásáig további terhelési tilalom)"
Jöhet a jelzálog a házra,a banki mellé :clap:



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 5., csütörtök 15:14

Nem riogatás, csak tájékoztatás!

"A szabálysértésekről szóló törvény módosításával a fémkereső műszer jogellenes használata szabálysértéssé válna. Így azokban az esetben is lehetséges lenne a régészeti örökséget veszélyeztetőkkel szembeni hatósági fellépés, ha örökségvédelmi bírságot nem lehet kiróni, vagy büntető eljárást nem lehet kezdeményezni. A fémkeresőzők helyszíni bírságolására jogosítványt kapna a természetvédelmi őrszolgálat, az önkormányzati természetvédelmi őr, az erdészeti hatóság arra felhatalmazott ügyintézője, valamint a mezőőr is - áll a módosító javaslat indoklásában."

http://www.jogiforum.hu/hirek/35855


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Bob Rooney
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. április 13., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Bob Rooney » 2016. május 5., csütörtök 16:58

kanbagoly írta:Nem riogatás, csak tájékoztatás!

"A szabálysértésekről szóló törvény módosításával a fémkereső műszer jogellenes használata szabálysértéssé válna. Így azokban az esetben is lehetséges lenne a régészeti örökséget veszélyeztetőkkel szembeni hatósági fellépés, ha örökségvédelmi bírságot nem lehet kiróni, vagy büntető eljárást nem lehet kezdeményezni. A fémkeresőzők helyszíni bírságolására jogosítványt kapna a természetvédelmi őrszolgálat, az önkormányzati természetvédelmi őr, az erdészeti hatóság arra felhatalmazott ügyintézője, valamint a mezőőr is - áll a módosító javaslat indoklásában."

http://www.jogiforum.hu/hirek/35855

Ha jól értelmezem, akkor engedéllyel nem rendelkező fémkeresőst, ha nem régészeti lelőhelyen érik tetten, akkor ezután egy kis szabálysértési bírsággal megússza a dolgot, mondjuk mintha tilosban parkolna a kocsijával.
Ez így nem hangzik olyan rosszul szerintem.



kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. május 5., csütörtök 17:14

Na erre kiváncsi leszek! Ez egy jó hír lenne (nem bűncselekmény csak szabálysértés), ha el is fogadnák!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 5., csütörtök 17:44

kopasz79 írta:Na erre kiváncsi leszek! Ez egy jó hír lenne (nem bűncselekmény csak szabálysértés), ha el is fogadnák!
Ott írja ez nem zárja ki a büntetőjogi eljárást. Azért találták ki, hogy mindenképpen befigyeljen a bünti még akkor is ha valójában nem történt semmi amivel a keresőst sarokba lehet szorítani, ne legyen semminemű kibúvó. Ha "100 kilométeres körzetben" nem lenne lelőhely, akkor is büntethető lesz a fémkeresős.

Itt van a lényeg: " Így azokban az esetben is lehetséges lenne a régészeti örökséget veszélyeztetőkkel szembeni hatósági fellépés, ha örökségvédelmi bírságot nem lehet kiróni, vagy büntető eljárást nem lehet kezdeményezni."


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. május 5., csütörtök 18:05

Itt egy cikk a sírköves kollégáról.
Van kép is a kőről.
Link: http://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarszt ... ek/gtk6xft


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Főrégészúr
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 0:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Főrégészúr » 2016. május 5., csütörtök 18:17

A szabálysértéssel együtt fog járni a házkutatás is.Természetesen a gépet sem tarthatja meg.További szigorítások is várhatóak.Mivel hiába a kiadott engedélyek magas száma a múzeumokba leadott leletanyag még is igen csekély,gyakorlatilag semmi,emiatt talán meg is szűnik.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 5., csütörtök 18:23

billybad74 írta:Itt egy cikk a sírköves kollégáról.
Van kép is a kőről.
Link: http://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarszt ... ek/gtk6xft
"M. Balázs, aki szabadidejében fémdetektorral műkincsek után kutatott."

Állítólag 150 millióért lett volna rá vevő.

Na vissazregelt álnéven a provokátor aki kérte Ferit, hogy törölje a nickjét! :D
Igyekszik profilt váltani, de már a nickje és az első hozzászólása elárulta :D :D :D :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. május 5., csütörtök 19:07

kopasz79 írta:Na erre kiváncsi leszek! Ez egy jó hír lenne (nem bűncselekmény csak szabálysértés), ha el is fogadnák!

Ja,csak nehogy az alsó határ 100 rugó legyen...



Főrégészúr
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 0:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Főrégészúr » 2016. május 5., csütörtök 19:17

Berez írta:
kopasz79 írta:Na erre kiváncsi leszek! Ez egy jó hír lenne (nem bűncselekmény csak szabálysértés), ha el is fogadnák!

Ja,csak nehogy az alsó határ 100 rugó legyen...

Jelenleg 30 ezer Forintnál kezdődik a szabálysértési bírság.Valószínű ez az összeg emelkedni fog.
Természetesen ez nem csak ennyiből áll majd.Vizsgálat tárgyát képezik az esetlegesen tárolt,illetve értékesített műkincsek is.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. május 5., csütörtök 20:24

Főrégészúr írta:
Berez írta:
kopasz79 írta:Na erre kiváncsi leszek! Ez egy jó hír lenne (nem bűncselekmény csak szabálysértés), ha el is fogadnák!

Ja,csak nehogy az alsó határ 100 rugó legyen...

Jelenleg 30 ezer Forintnál kezdődik a szabálysértési bírság.Valószínű ez az összeg emelkedni fog.
Természetesen ez nem csak ennyiből áll majd.Vizsgálat tárgyát képezik az esetlegesen tárolt,illetve értékesített műkincsek is.
És megint témánál vagyunk.Rettegjen mindenki!Kamera,Ip cím stb. Ha ez nem elég akkor büntetés minden áron. :evil:
Lassan kitalálják hogy még egy fatolvaj is megbüntethet.
Vagy a Főrégészúr tényleg régész?


:?:

Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2016. május 5., csütörtök 20:37

norman írta:
Főrégészúr írta:
Berez írta:
kopasz79 írta:Na erre kiváncsi leszek! Ez egy jó hír lenne (nem bűncselekmény csak szabálysértés), ha el is fogadnák!

Ja,csak nehogy az alsó határ 100 rugó legyen...

Jelenleg 30 ezer Forintnál kezdődik a szabálysértési bírság.Valószínű ez az összeg emelkedni fog.
Természetesen ez nem csak ennyiből áll majd.Vizsgálat tárgyát képezik az esetlegesen tárolt,illetve értékesített műkincsek is.
És megint témánál vagyunk.Rettegjen mindenki!Kamera,Ip cím stb. Ha ez nem elég akkor büntetés minden áron. :evil:
Lassan kitalálják hogy még egy fatolvaj is megbüntethet.
Vagy a Főrégészúr tényleg régész?
És akkor még nyaljátok ezek se.gét!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 5., csütörtök 20:38

norman írta:
Főrégészúr írta:
Berez írta:
kopasz79 írta:Na erre kiváncsi leszek! Ez egy jó hír lenne (nem bűncselekmény csak szabálysértés), ha el is fogadnák!

Ja,csak nehogy az alsó határ 100 rugó legyen...

Jelenleg 30 ezer Forintnál kezdődik a szabálysértési bírság.Valószínű ez az összeg emelkedni fog.
Természetesen ez nem csak ennyiből áll majd.Vizsgálat tárgyát képezik az esetlegesen tárolt,illetve értékesített műkincsek is.
És megint témánál vagyunk.Rettegjen mindenki!Kamera,Ip cím stb. Ha ez nem elég akkor büntetés minden áron. :evil:
Lassan kitalálják hogy még egy fatolvaj is megbüntethet.
Vagy a Főrégészúr tényleg régész?
Ő az ÁlrégészUL ! :D

Inkább nem ragozom, anélkül is újra indul a cirkusz. :( Etet a troll és már van aki bekapta a horgot.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 5., csütörtök 22:43

Főrégészúr írta:A szabálysértéssel együtt fog járni a házkutatás is.Természetesen a gépet sem tarthatja meg.További szigorítások is várhatóak.Mivel hiába a kiadott engedélyek magas száma a múzeumokba leadott leletanyag még is igen csekély,gyakorlatilag semmi,emiatt talán meg is szűnik.
Javaslom a régész úrnak, hogy vegye fel a kapcsolatot Békés, Bacs kiskun, Baranya, Szabolcsi kollegaival, (nyilván ismeri őket) és kérdezzen rá valójában mennyi lelet került be az elmúlt évben keresosoktol.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Főrégészúr
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 0:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Főrégészúr » 2016. május 6., péntek 0:43

khepera írta:
Főrégészúr írta:A szabálysértéssel együtt fog járni a házkutatás is.Természetesen a gépet sem tarthatja meg.További szigorítások is várhatóak.Mivel hiába a kiadott engedélyek magas száma a múzeumokba leadott leletanyag még is igen csekély,gyakorlatilag semmi,emiatt talán meg is szűnik.
Javaslom a régész úrnak, hogy vegye fel a kapcsolatot Békés, Bacs kiskun, Baranya, Szabolcsi kollegaival, (nyilván ismeri őket) és kérdezzen rá valójában mennyi lelet került be az elmúlt évben keresosoktol.

Ezek a leletek régészeti szempontból nem fontosak.Sokkal lényegesebb a lelőhelyek megóvása.Sajnos sokan a kapott engedély mögé bújva intézik üzelmeiket.Nincs arra mód,sem idő sem anyagi forrás,hogy ezeket kirostálják.Éppen ezért vált szükségessé a törvényi szigorítás,mivel egyesek azzal védekeztek nem tudták,hogy régészetileg védett területen járnak.Ezt kitáblázni esztelenség lenne és nem preferálna visszatartó erőt,sőt..Legegyszerűbb egy általános,egyértelmű tiltás.A szigorítás érinteni fogja a szerződéssel rendelkezőket is.Nagy valószínűség szerint saját szakállukra nem kóborolhatnak minden felé.Szigorúan csak régész felügyelete mellett végezhetnek kutatást.Ezt az indokolja,hogy több ízben felmerült esetleges visszaélés.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. május 6., péntek 1:27

Nem baj, ha valaki több nicket használ, de ez már kezd tényleg nagyon a trollkodás irányába menni, és megint veszekedés lesz belőle :(


www.metaldetector.hu

Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. május 6., péntek 1:59

Feri írta:Nem baj, ha valaki több nicket használ, de ez már kezd tényleg nagyon a trollkodás irányába menni, és megint veszekedés lesz belőle :(
Kezedben a hatalom :)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma