Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2020. január 8., szerda 13:07

András76 írta:
2020. január 8., szerda 12:00
https://www.erdon.ro/kek-hirek/helyi-ke ... n-2589615/
...emiatt a rendőrség ellenörzést tartott az összes engedélyel rendelkező fémkeresősnél !

Romániában....gondolom... :roll:



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. január 8., szerda 13:52

templomos írta:
2020. január 8., szerda 13:07
András76 írta:
2020. január 8., szerda 12:00
https://www.erdon.ro/kek-hirek/helyi-ke ... n-2589615/
...emiatt a rendőrség ellenörzést tartott az összes engedélyel rendelkező fémkeresősnél !

Romániában....gondolom... :roll:
Igen



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Archer » 2020. január 8., szerda 14:11

András76 írta:
2020. január 8., szerda 13:52
templomos írta:
2020. január 8., szerda 13:07
András76 írta:
2020. január 8., szerda 12:00
https://www.erdon.ro/kek-hirek/helyi-ke ... n-2589615/
...emiatt a rendőrség ellenörzést tartott az összes engedélyel rendelkező fémkeresősnél !

Romániában....gondolom... :roll:
Igen
Én otthagyom az ilyen pukkanókat ahol vannak. Legfeljebb ha olyan helyen van, bejelentem.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2020. február 1., szombat 17:17

András76 írta:
2020. január 2., csütörtök 20:16
toni írta:
2020. január 2., csütörtök 19:55
Szerintem aki min 2 évet aktívan járja a határt talált "követ-kövecskét" amit nem ismert fel és eldobott.
És meteorit volt. Az interneten különböző receptek vannak amelyek elég nagy pontossággal kimutassák hogy meteorit,vagy nem. Pinpointer amit használok,szintén felismeri.

Egy sima egyszerű mágnessel is fel lehet ismerni, ugyanis nagyon nagy a vas tartalma,......ebből következik, hogyha a keresőkön magas a vasszűrés beállítás akkor simán ottmarad !
Arra tud valaki egy jó okosságot, hogyan lehet a meteoritot megismerni. Mágnes jó lenne, de gyepvas ércet és salakot is vonzza!



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. február 1., szombat 19:36

Timber írta:
2020. február 1., szombat 17:17
András76 írta:
2020. január 2., csütörtök 20:16
toni írta:
2020. január 2., csütörtök 19:55
Szerintem aki min 2 évet aktívan járja a határt talált "követ-kövecskét" amit nem ismert fel és eldobott.
És meteorit volt. Az interneten különböző receptek vannak amelyek elég nagy pontossággal kimutassák hogy meteorit,vagy nem. Pinpointer amit használok,szintén felismeri.

Egy sima egyszerű mágnessel is fel lehet ismerni, ugyanis nagyon nagy a vas tartalma,......ebből következik, hogyha a keresőkön magas a vasszűrés beállítás akkor simán ottmarad !
Arra tud valaki egy jó okosságot, hogyan lehet a meteoritot megismerni. Mágnes jó lenne, de gyepvas ércet és salakot is vonzza!
....a meteorit egy kőzet sok vastartalommal, míg a vasérc egy fém. Csak meg lehet külömböztetni a követ a fémtől !?
Mondom én, .....de a szakemberek ezt biztos jobban tudják.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: talentum » 2020. február 1., szombat 22:17

András76 írta:
2020. február 1., szombat 19:36
Timber írta:
2020. február 1., szombat 17:17
András76 írta:
2020. január 2., csütörtök 20:16
toni írta:
2020. január 2., csütörtök 19:55
Szerintem aki min 2 évet aktívan járja a határt talált "követ-kövecskét" amit nem ismert fel és eldobott.
És meteorit volt. Az interneten különböző receptek vannak amelyek elég nagy pontossággal kimutassák hogy meteorit,vagy nem. Pinpointer amit használok,szintén felismeri.

Egy sima egyszerű mágnessel is fel lehet ismerni, ugyanis nagyon nagy a vas tartalma,......ebből következik, hogyha a keresőkön magas a vasszűrés beállítás akkor simán ottmarad !
Arra tud valaki egy jó okosságot, hogyan lehet a meteoritot megismerni. Mágnes jó lenne, de gyepvas ércet és salakot is vonzza!
....a meteorit egy kőzet sok vastartalommal, míg a vasérc egy fém. Csak meg lehet külömböztetni a követ a fémtől !?
Mondom én, .....de a szakemberek ezt biztos jobban tudják.
Szakember nem vagyok, de a vasérc nem fém, hanem szintén kőzet, amiből majd kiolvasszák a vasat. Na a meteorit: fajsújos anyag, :) ha megemeled megérted hogy értem. A külseje olvadt -égett, de ha szétrobbant, akkor nem minden esetben. NINCS benne légbuborék, zárvány,üregecske, stb. Semmi!! Teljesen tömör, mágnes fogja.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. február 2., vasárnap 9:50

talentum írta:
2020. február 1., szombat 22:17
András76 írta:
2020. február 1., szombat 19:36
Timber írta:
2020. február 1., szombat 17:17
András76 írta:
2020. január 2., csütörtök 20:16
toni írta:
2020. január 2., csütörtök 19:55
Szerintem aki min 2 évet aktívan járja a határt talált "követ-kövecskét" amit nem ismert fel és eldobott.
És meteorit volt. Az interneten különböző receptek vannak amelyek elég nagy pontossággal kimutassák hogy meteorit,vagy nem. Pinpointer amit használok,szintén felismeri.

Egy sima egyszerű mágnessel is fel lehet ismerni, ugyanis nagyon nagy a vas tartalma,......ebből következik, hogyha a keresőkön magas a vasszűrés beállítás akkor simán ottmarad !
Arra tud valaki egy jó okosságot, hogyan lehet a meteoritot megismerni. Mágnes jó lenne, de gyepvas ércet és salakot is vonzza!
....a meteorit egy kőzet sok vastartalommal, míg a vasérc egy fém. Csak meg lehet külömböztetni a követ a fémtől !?
Mondom én, .....de a szakemberek ezt biztos jobban tudják.
Szakember nem vagyok, de a vasérc nem fém, hanem szintén kőzet, amiből majd kiolvasszák a vasat. Na a meteorit: fajsújos anyag, :) ha megemeled megérted hogy értem. A külseje olvadt -égett, de ha szétrobbant, akkor nem minden esetben. NINCS benne légbuborék, zárvány,üregecske, stb. Semmi!! Teljesen tömör, mágnes fogja.
Egyet értek,...



Schatzi89
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020. január 23., csütörtök 7:44
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Schatzi89 » 2020. február 5., szerda 20:49

Vannak kő, vas és kő-vas, pallazit (olivin és vasnikkel tartalom), és ritka a mezosziderit (kő-vas nikkel szemcsékkel). Nagyvonalakban.....

Sok földi kőzetet is vonz a mágnes, amik ráadásul laikus szemnek tűnhetnek meteoritnak.

Itt egy jó segédlet azonosításhoz. ...
(Nem tudtam belinkelni, így keressétek; útmutató meteoritok azonosításához, kereséséhez hunmet.com)

Szép estét!



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. február 5., szerda 21:19

Schatzi89 írta:
2020. február 5., szerda 20:49
Vannak kő, vas és kő-vas, pallazit (olivin és vasnikkel tartalom), és ritka a mezosziderit (kő-vas nikkel szemcsékkel). Nagyvonalakban.....

Sok földi kőzetet is vonz a mágnes, amik ráadásul laikus szemnek tűnhetnek meteoritnak.

Itt egy jó segédlet azonosításhoz. ...
(Nem tudtam belinkelni, így keressétek; útmutató meteoritok azonosításához, kereséséhez hunmet.com)

Szép estét!
Igen,...a letölthető PDF-ek igen hasznosak lehetnek. Igy az elsőt letöltve elég bő infóval lát el.
Köszi



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. február 8., szombat 21:55




zwhed
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2019. szeptember 4., szerda 10:06
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zwhed » 2020. február 12., szerda 19:09

Gratula, szép eredmény, így tovább!!!

https://cimlap.blog.hu/#bloghu/szolnoki ... za_videken



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. február 12., szerda 21:07

zwhed írta:
2020. február 12., szerda 19:09
Gratula, szép eredmény, így tovább!!!

https://cimlap.blog.hu/#bloghu/szolnoki ... za_videken
...egy ilyen csoporthoz én is szivesen csatlakoznék !!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 14., csütörtök 9:12

Lehet hogy volt már....
Érdekes cikk.Két év ugymond tanulás ,utána ingyenes bedolgozás.Végűl mindent leadni.
Akit lehet pedig beszervezni besugónak.Ennek olyan szaga van hogy csak bizonyos emberek férjenek a mézes bödönhöz.
https://www.google.com/amp/s/index.hu/t ... tokkal/amp


:?:

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2020. május 14., csütörtök 10:06

norman írta:
2020. május 14., csütörtök 9:12
Lehet hogy volt már....
Érdekes cikk.Két év ugymond tanulás ,utána ingyenes bedolgozás.Végűl mindent leadni.
Akit lehet pedig beszervezni besugónak.Ennek olyan szaga van hogy csak bizonyos emberek férjenek a mézes bödönhöz.
https://www.google.com/amp/s/index.hu/t ... tokkal/amp
Zállamé minden. Punktum. Te meg maraggyáotthon! :lol:
"Érdemes lehet összevetni, más országokban hogyan működik a régészeti lelőhelyek védelme. Dániában oldották meg a legideálisabban, ott az egész múzeumi rendszert úgy találták ki, hogy a régészek együttműködnek a keresősökkel, akik a védett műemlékek és régészeti lelőhelyeken kívül teljesen szabadon és legálisan keresőzhetnek. A dán állam aztán a megtalált és beszolgáltatott leletekért kompenzációs díjat fizet, bár ez nem éri el azt a szintet, hogy megérjen csak ezért keresőzni. Dániában jellemző módon azért szolgáltatják be a leleteket, mert egyrészt törvénytisztelőek, másrészt teljesen elkötelezettek a nemzeti örökségvédelem iránt."



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 14., csütörtök 12:48

Timber írta:
2020. május 14., csütörtök 10:06
norman írta:
2020. május 14., csütörtök 9:12
Lehet hogy volt már....
Érdekes cikk.Két év ugymond tanulás ,utána ingyenes bedolgozás.Végűl mindent leadni.
Akit lehet pedig beszervezni besugónak.Ennek olyan szaga van hogy csak bizonyos emberek férjenek a mézes bödönhöz.
https://www.google.com/amp/s/index.hu/t ... tokkal/amp
Zállamé minden. Punktum. Te meg maraggyáotthon! :lol:
"Érdemes lehet összevetni, más országokban hogyan működik a régészeti lelőhelyek védelme. Dániában oldották meg a legideálisabban, ott az egész múzeumi rendszert úgy találták ki, hogy a régészek együttműködnek a keresősökkel, akik a védett műemlékek és régészeti lelőhelyeken kívül teljesen szabadon és legálisan keresőzhetnek. A dán állam aztán a megtalált és beszolgáltatott leletekért kompenzációs díjat fizet, bár ez nem éri el azt a szintet, hogy megérjen csak ezért keresőzni. Dániában jellemző módon azért szolgáltatják be a leleteket, mert egyrészt törvénytisztelőek, másrészt teljesen elkötelezettek a nemzeti örökségvédelem iránt."
Hát ja ennyi lenne a lényeg.Régészeti lelőhelyen kívüli fémkeresés.Szórványok szedegetése.


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. május 14., csütörtök 14:56

"...tagjaik közé pedig várják a hasonló érdeklődésűeket."

https://www.veol.hu/kultura/helyi-kultu ... dz4nDHfETE


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2020. május 14., csütörtök 16:21

kanbagoly írta:
2020. május 14., csütörtök 14:56
"...tagjaik közé pedig várják a hasonló érdeklődésűeket."

https://www.veol.hu/kultura/helyi-kultu ... dz4nDHfETE
Ez teljesen rendben is van,szuper gondolat.
DE mi van velem? Én annakidején úgy tudtam hódolni e hobbinak,hogy este meló után kiugrottam sötétedésig 2-3 órát,vagy hétvégén kora reggel,mert kb. ennyi szabadidőm volt.
Sosem adtam el semmit,nem kereskedtem cuccokksl, sőt...több régésszel is megismerkedtem közben.
Én nem tudok 200 km utazni,nincs rá komplett hétvégém,hogy kapirgáljak a múzeumnak, ergo velünk b@sztak ki de rendesen az okosok!



sjonna35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: sjonna35 » 2020. május 14., csütörtök 18:04

Bobbácsi írta:
2020. május 14., csütörtök 16:21
kanbagoly írta:
2020. május 14., csütörtök 14:56
"...tagjaik közé pedig várják a hasonló érdeklődésűeket."

https://www.veol.hu/kultura/helyi-kultu ... dz4nDHfETE
Ez teljesen rendben is van,szuper gondolat.
DE mi van velem? Én annakidején úgy tudtam hódolni e hobbinak,hogy este meló után kiugrottam sötétedésig 2-3 órát,vagy hétvégén kora reggel,mert kb. ennyi szabadidőm volt.
Sosem adtam el semmit,nem kereskedtem cuccokksl, sőt...több régésszel is megismerkedtem közben.
Én nem tudok 200 km utazni,nincs rá komplett hétvégém,hogy kapirgáljak a múzeumnak, ergo velünk b@sztak ki de rendesen az okosok!
Így vagyunk ezzel valamennyien. Folytatni kell amit eddig, betartva saját törvényeinket, hiszen tehet az ember bármit, úgyis összemossák az illegális kereskedőkkel, fosztogatókkal. Ennyi.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 14., csütörtök 18:21

sjonna35 írta:
2020. május 14., csütörtök 18:04
Bobbácsi írta:
2020. május 14., csütörtök 16:21
kanbagoly írta:
2020. május 14., csütörtök 14:56
"...tagjaik közé pedig várják a hasonló érdeklődésűeket."

https://www.veol.hu/kultura/helyi-kultu ... dz4nDHfETE

Ez teljesen rendben is van,szuper gondolat.
DE mi van velem? Én annakidején úgy tudtam hódolni e hobbinak,hogy este meló után kiugrottam sötétedésig 2-3 órát,vagy hétvégén kora reggel,mert kb. ennyi szabadidőm volt.
Sosem adtam el semmit,nem kereskedtem cuccokksl, sőt...több régésszel is megismerkedtem közben.
Én nem tudok 200 km utazni,nincs rá komplett hétvégém,hogy kapirgáljak a múzeumnak, ergo velünk b@sztak ki de rendesen az okosok!
Így vagyunk ezzel valamennyien. Folytatni kell amit eddig, betartva saját törvényeinket, hiszen tehet az ember bármit, úgyis összemossák az illegális kereskedőkkel, fosztogatókkal. Ennyi.
Azért én mindig leakadok annál a résznél hogy minden normális helyen van némi ellenszolgáltatás.Nem igaz hogy nincs rá némi keret hogy a saját pénzből vett,többszázezres géppel talált leletekért dijazást adjanak.Ha lenne benne pénz máris kifehéredne a dolog.
De itt valahogy mindent ingyen és bérmentve szetetnének.
Ami meg még szebb hogy kiépítés alatt van egy frankó besúgó rendszer.Hiába nem ad el valaki semmit csak gyűjtögeti elöbb utóbb utoléri egy figyelő szemecske.
Mindemellett nem a magányosan a határtban bóklászó 20-25 cm en kotorászó kereső jelent veszéjt.


:?:

sjonna35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: sjonna35 » 2020. május 15., péntek 9:53

norman írta:
2020. május 14., csütörtök 18:21
sjonna35 írta:
2020. május 14., csütörtök 18:04
Bobbácsi írta:
2020. május 14., csütörtök 16:21
kanbagoly írta:
2020. május 14., csütörtök 14:56
"...tagjaik közé pedig várják a hasonló érdeklődésűeket."

https://www.veol.hu/kultura/helyi-kultu ... dz4nDHfETE

Ez teljesen rendben is van,szuper gondolat.
DE mi van velem? Én annakidején úgy tudtam hódolni e hobbinak,hogy este meló után kiugrottam sötétedésig 2-3 órát,vagy hétvégén kora reggel,mert kb. ennyi szabadidőm volt.
Sosem adtam el semmit,nem kereskedtem cuccokksl, sőt...több régésszel is megismerkedtem közben.
Én nem tudok 200 km utazni,nincs rá komplett hétvégém,hogy kapirgáljak a múzeumnak, ergo velünk b@sztak ki de rendesen az okosok!
Így vagyunk ezzel valamennyien. Folytatni kell amit eddig, betartva saját törvényeinket, hiszen tehet az ember bármit, úgyis összemossák az illegális kereskedőkkel, fosztogatókkal. Ennyi.
Azért én mindig leakadok annál a résznél hogy minden normális helyen van némi ellenszolgáltatás.Nem igaz hogy nincs rá némi keret hogy a saját pénzből vett,többszázezres géppel talált leletekért dijazást adjanak.Ha lenne benne pénz máris kifehéredne a dolog.
De itt valahogy mindent ingyen és bérmentve szetetnének.
Ami meg még szebb hogy kiépítés alatt van egy frankó besúgó rendszer.Hiába nem ad el valaki semmit csak gyűjtögeti elöbb utóbb utoléri egy figyelő szemecske.
Mindemellett nem a magányosan a határtban bóklászó 20-25 cm en kotorászó kereső jelent veszéjt.
Volt hogy találkoztam erdésszel, láttam messziről megáll és néz. Kiszáll a kocsiból és kiált, hogy maga mit csinál itt? Elég morcosnak tűnt, de nem rezeltem be. Halál nyugodtan leraktam a gépet és elindultam felé. Közben többször kiáltotta ugyanazt, de nem válaszoltam, ki kellett várnia míg odaérek hozzá. Megálltam előtte, nyújtottam a kezem és bemutatkoztam. Elmondtam mit csinálok, kérdezte engedély van e, mondom nincs és nem is lesz, mert macera és nem ártok én senkinek, nem rongálok meg semmit, csak hódolok kicsit a hobbimnak, tisztelem a természetet. Láttam rajta, hogy a korrektség és az őszinteség megenyhíti és elmondta, szereti tudni hogy az ő területén mi történik, mondtam tiszta sor, pár órát még itt leszek, aztán megyek. Ennyi volt.

Volt, hogy gazda kapott el a földjén, ott is ugyanezt tettem. Megbeszéltük, hogy ha bevetette nem megyek rá és betemetem a lyukat. Panaszkodott, hogy sokan nem teszik. Hiszem, hogy nagyon sokat számít a hozzáállás, hogy hogyan kezelünk embereket.

Persze adódhat helyzet, amikor mindez kevés, mert az emberek ge**k. Emlékezzünk csak a régen itt sokat emlegetett Jászsági esetre. A nagy "múzeumbarát keresős" halőrre. Aki felnyomott lengetőket (igaz lelőhelyen, de ez tök mindegy), pöffeszkedett a tévében, majd őt is megfogták valahol tiltott helyen lengetni. Ha ez velem történik, hogy felnyom és tudom ki az, biztosan megkeresem az illetőt és nem érdekel mekkora, úgy elverem hogy arra örökre emlékezni fog. Ezek a legnagyobb tolvajok és spiclik.

Ha majd úgy működik minden, mint Angliában, majd akkor igen..



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 15., péntek 10:58

A gond hogy ezek az erdészek,földtulajok stb ki lesznek oktatva hogy nem beszélgetni kell hanem hívni a szerveket és jól megszívatni a keresőst.Mindemellett erősödni fog a saját terület védelme érzés is .....


:?:

Carei
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2019. április 29., hétfő 21:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Carei » 2020. május 15., péntek 12:44

A leggusztustalanabb az pedig,hogy a múzeumok ingyen hozzá juthatnak leletekhez a fémkeresősök által. A múzeumoknak nem kell alkalmazottakat foglalkoztatni.Nem kerül költségbe semmi. A sült galamb a szájukba repül szó szerint. A fémkeresősök boldogok mivel tudnak keresőzni legálisan. Abba viszont nem gondolnak bele,hogy a múzeum vezetői nevetnek rajtuk. Hozzátok csak befelé a sok leletet. Angliától nagyon messze vagyunk. Mentálisan is.Ott nagyon hálásak a detektorosoknak.Nagyon kíváncsi lennék ha valaki leadna egy értékes leletet,mivel kompenzálná őt a múzeum. Egy kis vállveregetés. Jól van fiam.Így tovább.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 15., péntek 17:26

Carei írta:
2020. május 15., péntek 12:44
A leggusztustalanabb az pedig,hogy a múzeumok ingyen hozzá juthatnak leletekhez a fémkeresősök által. A múzeumoknak nem kell alkalmazottakat foglalkoztatni.Nem kerül költségbe semmi. A sült galamb a szájukba repül szó szerint. A fémkeresősök boldogok mivel tudnak keresőzni legálisan. Abba viszont nem gondolnak bele,hogy a múzeum vezetői nevetnek rajtuk. Hozzátok csak befelé a sok leletet. Angliától nagyon messze vagyunk. Mentálisan is.Ott nagyon hálásak a detektorosoknak.Nagyon kíváncsi lennék ha valaki leadna egy értékes leletet,mivel kompenzálná őt a múzeum. Egy kis vállveregetés. Jól van fiam.Így tovább.
Tény hogy egyszerűen és gyorsan lehet így raktárakat ”kutatási” céllal telerakni.Ami érdekes hogy a leletekhez képest kevés komolyabb kiállítás létezik.Valami egyensúly kéne az tény.Valahogy a két véglet között lavíroznak a témában.


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. május 15., péntek 20:12

norman írta:
2020. május 15., péntek 17:26
Carei írta:
2020. május 15., péntek 12:44
A leggusztustalanabb az pedig,hogy a múzeumok ingyen hozzá juthatnak leletekhez a fémkeresősök által. A múzeumoknak nem kell alkalmazottakat foglalkoztatni.Nem kerül költségbe semmi. A sült galamb a szájukba repül szó szerint. A fémkeresősök boldogok mivel tudnak keresőzni legálisan. Abba viszont nem gondolnak bele,hogy a múzeum vezetői nevetnek rajtuk. Hozzátok csak befelé a sok leletet. Angliától nagyon messze vagyunk. Mentálisan is.Ott nagyon hálásak a detektorosoknak.Nagyon kíváncsi lennék ha valaki leadna egy értékes leletet,mivel kompenzálná őt a múzeum. Egy kis vállveregetés. Jól van fiam.Így tovább.
Tény hogy egyszerűen és gyorsan lehet így raktárakat ”kutatási” céllal telerakni.Ami érdekes hogy a leletekhez képest kevés komolyabb kiállítás létezik.Valami egyensúly kéne az tény.Valahogy a két véglet között lavíroznak a témában.
A fémkeresőzésben az a csodálatos, hogy baromi gyorsan lehet a tudást felszippantani. Vesz az ember egy sárgát és féléven belül átlátja az egész rendszert múzeumostól, régészestől, angliástól.

Nyilván túlnőtt már ezen a tetrarchiás tucatérme feloldáson is:
mm.png
mm.png (63.52 KiB) Megtekintve 24542 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Carei
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2019. április 29., hétfő 21:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Carei » 2020. május 16., szombat 2:00

Kanbagoly! Elég hülye név na mindegy. Szerintem soha ne írj nekem. Én sem teszem. Szia.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2020. május 16., szombat 8:37

Carei írta:
2020. május 16., szombat 2:00
Kanbagoly! Elég hülye név na mindegy. Szerintem soha ne írj nekem. Én sem teszem. Szia.
Nem szokásom a nickekbe belekötni, de ha már a hülye neveket feszegetjük valószínűleg nem a nagymagyar öntudatod miatt használod a falud román nevét nicknek és szidod itt a rendszert egy magyar fórumon ugye? Amúgy nem érdekel, hogy román vagy de ha már itt vagy akkor legalább viselkedj vendégként. Viszont ha mégis magyarnak tartod magad, sajnálom hogy odáig sem jutottál, hogy legalább a ránk való tisztelet jeléül Carei helyett a Nagykároly nevet használd vagy valami mást ami nem román.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
PanzerShrek
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019. június 25., kedd 13:13
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: PanzerShrek » 2020. május 16., szombat 10:30

sjonna35 írta:
2020. május 15., péntek 9:53
norman írta:
2020. május 14., csütörtök 18:21
sjonna35 írta:
2020. május 14., csütörtök 18:04
Bobbácsi írta:
2020. május 14., csütörtök 16:21
kanbagoly írta:
2020. május 14., csütörtök 14:56
"...tagjaik közé pedig várják a hasonló érdeklődésűeket."

https://www.veol.hu/kultura/helyi-kultu ... dz4nDHfETE

Ez teljesen rendben is van,szuper gondolat.
DE mi van velem? Én annakidején úgy tudtam hódolni e hobbinak,hogy este meló után kiugrottam sötétedésig 2-3 órát,vagy hétvégén kora reggel,mert kb. ennyi szabadidőm volt.
Sosem adtam el semmit,nem kereskedtem cuccokksl, sőt...több régésszel is megismerkedtem közben.
Én nem tudok 200 km utazni,nincs rá komplett hétvégém,hogy kapirgáljak a múzeumnak, ergo velünk b@sztak ki de rendesen az okosok!
Így vagyunk ezzel valamennyien. Folytatni kell amit eddig, betartva saját törvényeinket, hiszen tehet az ember bármit, úgyis összemossák az illegális kereskedőkkel, fosztogatókkal. Ennyi.
Azért én mindig leakadok annál a résznél hogy minden normális helyen van némi ellenszolgáltatás.Nem igaz hogy nincs rá némi keret hogy a saját pénzből vett,többszázezres géppel talált leletekért dijazást adjanak.Ha lenne benne pénz máris kifehéredne a dolog.
De itt valahogy mindent ingyen és bérmentve szetetnének.
Ami meg még szebb hogy kiépítés alatt van egy frankó besúgó rendszer.Hiába nem ad el valaki semmit csak gyűjtögeti elöbb utóbb utoléri egy figyelő szemecske.
Mindemellett nem a magányosan a határtban bóklászó 20-25 cm en kotorászó kereső jelent veszéjt.
Volt hogy találkoztam erdésszel, láttam messziről megáll és néz. Kiszáll a kocsiból és kiált, hogy maga mit csinál itt? Elég morcosnak tűnt, de nem rezeltem be. Halál nyugodtan leraktam a gépet és elindultam felé. Közben többször kiáltotta ugyanazt, de nem válaszoltam, ki kellett várnia míg odaérek hozzá. Megálltam előtte, nyújtottam a kezem és bemutatkoztam. Elmondtam mit csinálok, kérdezte engedély van e, mondom nincs és nem is lesz, mert macera és nem ártok én senkinek, nem rongálok meg semmit, csak hódolok kicsit a hobbimnak, tisztelem a természetet. Láttam rajta, hogy a korrektség és az őszinteség megenyhíti és elmondta, szereti tudni hogy az ő területén mi történik, mondtam tiszta sor, pár órát még itt leszek, aztán megyek. Ennyi volt.

Volt, hogy gazda kapott el a földjén, ott is ugyanezt tettem. Megbeszéltük, hogy ha bevetette nem megyek rá és betemetem a lyukat. Panaszkodott, hogy sokan nem teszik. Hiszem, hogy nagyon sokat számít a hozzáállás, hogy hogyan kezelünk embereket.

Persze adódhat helyzet, amikor mindez kevés, mert az emberek ge**k. Emlékezzünk csak a régen itt sokat emlegetett Jászsági esetre. A nagy "múzeumbarát keresős" halőrre. Aki felnyomott lengetőket (igaz lelőhelyen, de ez tök mindegy), pöffeszkedett a tévében, majd őt is megfogták valahol tiltott helyen lengetni. Ha ez velem történik, hogy felnyom és tudom ki az, biztosan megkeresem az illetőt és nem érdekel mekkora, úgy elverem hogy arra örökre emlékezni fog. Ezek a legnagyobb tolvajok és spiclik.

Ha majd úgy működik minden, mint Angliában, majd akkor igen..
A korrektség beválik. Saját tapasztalat is ez. Én egy ismerős földjén kezdtem a "szakmát" akinek a családi legendárium szerint nagy kincset áshattak el a területén. Azt nem találtam meg /még ;-) /, de mást igen aminek mindenki örült, mivel nem nyúltam le. Mondhattam volna, hogy itt van egy rakás koszos szemét, csak ez jött és az igazit megtartom, de nem tettem. Természetesen a többiek is szívesen látnak, de ahol nem ismernek, ott is meg lehet találni a hangot az emberekkel. A bujkálás ellenben olyan benyomást tesz, hogy rosszban sántikálsz. Rossz hozzáállás.



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zoli » 2020. május 16., szombat 12:14

norman írta:
2020. május 14., csütörtök 9:12
Lehet hogy volt már....
Érdekes cikk.Két év ugymond tanulás ,utána ingyenes bedolgozás.Végűl mindent leadni.
Akit lehet pedig beszervezni besugónak.Ennek olyan szaga van hogy csak bizonyos emberek férjenek a mézes bödönhöz.
https://www.google.com/amp/s/index.hu/t ... tokkal/amp


Én nagyon szeretem a hobbimat és kibírtam a két évet semmi bajom nem lett ettől, örülök ha van lehetőség és lex...om hogy nem adnak érte semmit, vagyis bocs, adnak érte rengeteget, mivel nyugodtan tudok keresőzni, hasonló gondolkodású jó srácokkal csajokkal, minden idegeskedés, feszültség nélkül, ennél többre nem is vágyom és hogy le kell adni ez abszolút nem érdekel , mivel amúgy sem tudtam mit csinálni a tárgyakkal, nálam csak tönkre mentek volna, restaurálni nem tudtam, csak szétcsesztem volna őket, én inkább leadtam és így azóta jobban is érzem magam és valamilyen szintem , még büszke is vagyok rá.
Ja és bocs, még besúgó sem lettem, végül is, akár lehettem volna, lehetőségem lett volna rá sajnos nem egyszer, de nem lettem .

Különben itt ez a Pest-megyei példa van, de minden megyében máshogy állnak a dolgokhoz, van olyan is hogy nem kell két év, de van olyan is ahol nem is lehet önállóan kutatni , csak régészekkel, nagyon változó, mindenesetre aki akar az tud szabályosan kutatni és szerintem ez a lényeg, igaz ennek ára van, néha áldozatokat is kell hozni, de mit lehet ingyen megkapni ? Szerintem olyan nem létezik, egyszer mindenért fizetni kell.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 16., szombat 17:08

Na legalább ennyit mozgott a fórum.Sajna semmihez semmi hozzászólás sincs jó ideje.


:?:

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2020. május 16., szombat 20:31

zoli írta:
2020. május 16., szombat 12:14

Én nagyon szeretem a hobbimat és kibírtam a két évet semmi bajom nem lett ettől
Zoli, hogyan működik ez, mondanál róla többet? Minden hétvégén, vagy hétköznap is ott kell lenni ez idő alatt az ásatásokon? A 2 év leteltével kapsz valamilyen szerződést? Onnantól te döntöd el, hogy hol keresel, vagy megmondják merre menj?

norman írta:
2020. május 16., szombat 17:08
Na legalább ennyit mozgott a fórum.Sajna semmihez semmi hozzászólás sincs jó ideje.
Igen, bár különös módon mindig kb. ugyanazok szólnak hozzá. 1500 tag van, ebből 10-15 az, aki érdemben ír a témákhoz. A többiek minek regeltek vajon?



ENTONI
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019. március 9., szombat 15:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ENTONI » 2020. május 16., szombat 20:58

zoli írta:
2020. május 16., szombat 12:14
norman írta:
2020. május 14., csütörtök 9:12
Lehet hogy volt már....
Érdekes cikk.Két év ugymond tanulás ,utána ingyenes bedolgozás.Végűl mindent leadni.
Akit lehet pedig beszervezni besugónak.Ennek olyan szaga van hogy csak bizonyos emberek férjenek a mézes bödönhöz.
https://www.google.com/amp/s/index.hu/t ... tokkal/amp


Én nagyon szeretem a hobbimat és kibírtam a két évet semmi bajom nem lett ettől, örülök ha van lehetőség és lex...om hogy nem adnak érte semmit, vagyis bocs, adnak érte rengeteget, mivel nyugodtan tudok keresőzni, hasonló gondolkodású jó srácokkal csajokkal, minden idegeskedés, feszültség nélkül, ennél többre nem is vágyom és hogy le kell adni ez abszolút nem érdekel , mivel amúgy sem tudtam mit csinálni a tárgyakkal, nálam csak tönkre mentek volna, restaurálni nem tudtam, csak szétcsesztem volna őket, én inkább leadtam és így azóta jobban is érzem magam és valamilyen szintem , még büszke is vagyok rá.
Ja és bocs, még besúgó sem lettem, végül is, akár lehettem volna, lehetőségem lett volna rá sajnos nem egyszer, de nem lettem .

Különben itt ez a Pest-megyei példa van, de minden megyében máshogy állnak a dolgokhoz, van olyan is hogy nem kell két év, de van olyan is ahol nem is lehet önállóan kutatni , csak régészekkel, nagyon változó, mindenesetre aki akar az tud szabályosan kutatni és szerintem ez a lényeg, igaz ennek ára van, néha áldozatokat is kell hozni, de mit lehet ingyen megkapni ? Szerintem olyan nem létezik, egyszer mindenért fizetni kell.
Örülök, hogy nem csak én gondolkodok így (azért gondolom vagyunk egy páran)! Köszönöm szépen,hogy ezt leírtad :clap:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ENTONI 2020. május 17., vasárnap 11:55-kor.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 16., szombat 21:27

A leírtak szerint nem szerződés hanem önkéntes munka van.Jó hogy nálunk ennyi az önérzetes ember.
A mindig emlegetett Angliában pl senki nem határolódik el hogy anyagi haszna legyen belőle ha valami szépet talál.....


:?:

ENTONI
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019. március 9., szombat 15:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ENTONI » 2020. május 16., szombat 21:29

yoember írta:
2020. május 16., szombat 20:31
zoli írta:
2020. május 16., szombat 12:14

Én nagyon szeretem a hobbimat és kibírtam a két évet semmi bajom nem lett ettől
Zoli, hogyan működik ez, mondanál róla többet? Minden hétvégén, vagy hétköznap is ott kell lenni ez idő alatt az ásatásokon? A 2 év leteltével kapsz valamilyen szerződést? Onnantól te döntöd el, hogy hol keresel, vagy megmondják merre menj?

norman írta:
2020. május 16., szombat 17:08
Na legalább ennyit mozgott a fórum.Sajna semmihez semmi hozzászólás sincs jó ideje.
Igen, bár különös módon mindig kb. ugyanazok szólnak hozzá. 1500 tag van, ebből 10-15 az, aki érdemben ír a témákhoz. A többiek minek regeltek vajon?
Szia! Bocsi, hogy Zoli helyett válaszolok, de ha Pest megyei vagy akkor megpróbálok leírni egy két dolgot. Pest megyében a megyileg illetékes múzeum a Ferenczy múzeum, ezért ha szeretnéd legálisan csinálni a dolgot, akkor náluk pontosabban a Közösségi Régészeti Egyesület programjaira kell jelentkezned. Azt itt tudod megtenni: http://www.kozossegiregeszet.hu/oldalak/regisztral.php . Ezzel nem lépsz be az egyesületbe, csak részt vehetsz majd a programjain. Többek között leltárokon, terepi munkákon és tudomány népszerűsítő előadásokon is. A leltárak és előadások Gödöllőn, a terepi munkák elszórtan szoktak lenni Pest megyében. A leltárak hétvégenként az előadások péntekenként szoktak legtöbbször lenni, a terepi munkák meg elszórtan a hét folyamán, de ez változó. Egy év aktív részvétel után fémkeresőt is használhatsz majd a terepi munkák során (persze ezek régészek felügyeletével történnek) és két év aktív részvétel után léphetsz majd be az egyesületbe és mondják majd azt (ha addig kialakul a kölcsönös bizalom), hogy kaphatsz együttműködési megállapodást. Az aktív részvétel havi 1-2 alkalmat takar, bármelyik programon. Nem kell minden egyes programon ott lenni. A lényeg, hogy ha egész évben megjelensz kétszer és mindenből ki akarod magad húzni és nem vagy hajlandó tanulni, akkor ne várd el a két év után a szerződést, mert nem fogsz kapni. Ha jól tudom a szerződést évente kell megújítani, és egyszerre mindig 8 települést választhatsz ki ahol keresőzni szeretnél (a további folyamatot tudod szerintem tulaj, örökségvédelmi hivatal, stb.). A talált régészeti tárgyakat havonta bírod leadni az arra kijelölt alkalmakkor, de rugalmasak. Ha majd jelentkezel a programokra, bevesznek a kör e-mail-be, ott értesítenek majd minden programról és eseményről. A társaság és az egyesület is nagyon jó, sokat lehet tanulni, én szeméy szerint nagyon élvezem. (Igaz még csak idéntől veszek részt a programokon) Remélem mindent jól írtam és nem írtam nagy hülyeséget, azért várjuk meg Zolit is : D.
Remélem segíthettem egy kicsit.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 16., szombat 21:35

Tehát ha jól értem akkor ha két évig tanúltam akkor is ugyanúgy kell mondenféle engedély,papír stb.
Akkor minek az egész?Most is lehet ily módon engedélyt kapni ha türelmes az ember.
Két év tanulás?)))
Vannak it jópáran aki évekig húzták le a terepet most meg szépen beállnak a közösségbe .Kicsit képmutatás.


:?:

ENTONI
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019. március 9., szombat 15:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ENTONI » 2020. május 16., szombat 21:56

norman írta:
2020. május 16., szombat 21:35
Tehát ha jól értem akkor ha két évig tanúltam akkor is ugyanúgy kell mondenféle engedély,papír stb.
Akkor minek az egész?Most is lehet ily módon engedélyt kapni ha türelmes az ember.
Két év tanulás?)))
Vannak it jópáran aki évekig húzták le a terepet most meg szépen beállnak a közösségbe .Kicsit képmutatás.
Itt a tanuláson kívül a kölcsönös bizalom kialakítása a lényeg. Gondolom volt már nem egy rossz tapasztalat. Ez idő alatt majd megismernek és ha látják, hogy jók az indítékaid, nem rossz a szándékod akkor semmi akadálya nem lesz a szerződésnek és utána már bírsz egyedül keresőzni. (Ezenkívül gondolom egy másik cél bepillantást nyerni a múzeumok és régész szakma működésébe is.) Ez nem lehetetlen, mint azt sokan gondolják. Tanulni meg mindig tud az ember. Tudom, hogy sokan már évtizedek hódolnak ennek a hobbinak és azt is, hogy közüllük sokakat nem a rossz szándék vezérli. Macerának macera és idő az biztos, de ha az ember legálisan és nyugodtan szeretné űzni kedvenc hobbiját, akkor az szerintem megér ennyit. Legalábbis számomra megéri, az biztos. Ezenkívül már ez idő alatt is volt lehetőségem megismerni nem egy kedves személyt a program keretein belül akikkel egyezik a hobbim és érdeklődési köröm, aminek ugyan csak nagyon örülök.
Én így látom és így fogom fel ezt az egész dolgot, aztán lehet bennem van a hiba.



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zoli » 2020. május 17., vasárnap 11:07

Kozmosz17 írta:
2020. május 16., szombat 21:29
yoember írta:
2020. május 16., szombat 20:31
zoli írta:
2020. május 16., szombat 12:14

Én nagyon szeretem a hobbimat és kibírtam a két évet semmi bajom nem lett ettől
Zoli, hogyan működik ez, mondanál róla többet? Minden hétvégén, vagy hétköznap is ott kell lenni ez idő alatt az ásatásokon? A 2 év leteltével kapsz valamilyen szerződést? Onnantól te döntöd el, hogy hol keresel, vagy megmondják merre menj?

norman írta:
2020. május 16., szombat 17:08
Na legalább ennyit mozgott a fórum.Sajna semmihez semmi hozzászólás sincs jó ideje.
Igen, bár különös módon mindig kb. ugyanazok szólnak hozzá. 1500 tag van, ebből 10-15 az, aki érdemben ír a témákhoz. A többiek minek regeltek vajon?
Szia! Bocsi, hogy Zoli helyett válaszolok, de ha Pest megyei vagy akkor megpróbálok leírni egy két dolgot. Pest megyében a megyileg illetékes múzeum a Ferenczy múzeum, ezért ha szeretnéd legálisan csinálni a dolgot, akkor náluk pontosabban a Közösségi Régészeti Egyesület programjaira kell jelentkezned. Azt itt tudod megtenni: http://www.kozossegiregeszet.hu/oldalak/regisztral.php . Ezzel nem lépsz be az egyesületbe, csak részt vehetsz majd a programjain. Többek között leltárokon, terepi munkákon és tudomány népszerűsítő előadásokon is. A leltárak és előadások Gödöllőn, a terepi munkák elszórtan szoktak lenni Pest megyében. A leltárak hétvégenként az előadások péntekenként szoktak legtöbbször lenni, a terepi munkák meg elszórtan a hét folyamán, de ez változó. Egy év aktív részvétel után fémkeresőt is használhatsz majd a terepi munkák során (persze ezek régészek felügyeletével történnek) és két év aktív részvétel után léphetsz majd be az egyesületbe és mondják majd azt (ha addig kialakul a kölcsönös bizalom), hogy kaphatsz együttműködési megállapodást. Az aktív részvétel havi 1-2 alkalmat takar, bármelyik programon. Nem kell minden egyes programon ott lenni. A lényeg, hogy ha egész évben megjelensz kétszer és mindenből ki akarod magad húzni és nem vagy hajlandó tanulni, akkor ne várd el a két év után a szerződést, mert nem fogsz kapni. Ha jól tudom a szerződést évente kell megújítani, és egyszerre mindig 8 települést választhatsz ki ahol keresőzni szeretnél (a további folyamatot tudod szerintem tulaj, örökségvédelmi hivatal, stb.). A talált régészeti tárgyakat havonta bírod leadni az arra kijelölt alkalmakkor, de rugalmasak. Ha majd jelentkezel a programokra, bevesznek a kör e-mail-be, ott értesítenek majd minden programról és eseményről. A társaság és az egyesület is nagyon jó, sokat lehet tanulni, én szeméy szerint nagyon élvezem. (Igaz még csak idéntől veszek részt a programokon) Remélem mindent jól írtam és nem írtam nagy hülyeséget, azért várjuk meg Zolit is : D.
Remélem segíthettem egy kicsit.


Sziasztok !
Tökéletesen leírtad a lényeget, ennél jobban én sem tudtam volna összefoglalni, viszont azzal kiegészíteném, hogy a koordináló régész felügyeletével tudsz kutatni és természetesen a régészeti lelőhelyek kivételével, valamilyen szinten pont ez is a lényege az egésznek hogy a környezetemben rengeteg terület van és mindig vannak új helyek amiket felfedezzünk, évről évre sikerül is új helyeket találni . Persze ez mellet szerveznek közös kutatásokat is itt P.M-ben mint írtad is( PL Muhi, és még több hasonló program, sorolhatnám.... ) amelyeken általában szintén lehet keresőzni, így nekem maximálisan kielégíti ez irányban az igényeimet és szerintem ettől is tökéletes ez a program, hogy mindenkinek jó legyen, én adom a szabadidőmet, tudásomat , ők viszont lehetőséget a hobbim gyakorlásához, ez egy körforgás és nekem így kerek .

Az meg szerintem egy nagy tévhit, hogy a múzeumoknak ez mekkora business, persze biztos megéri, mert egyébként nem foglalkoznának vele az tuti, de ez inkább a tudományos része és az információ a területről ami nagyon fontos egy múzeumnak, mivel ezeknek a tárgyaknak a restaurálása, feldolgozása, szakszerű tárolása nem kevés pénzbe kerül és az nagy teher egy ilyen intézménynek. Erre is megoldást kell találnia először is , hogy jól működhessen ez az egész rendszer, ezért is vannak olyan múzeumok aki inkább el is zárkózik ettől a lehetőségtől, mert nincs rá kapacitásuk vagy esetleg emberük erre a feladatra, vagy esetleg előfordulhat hogy az elveivel nem egyezik, de szerencsére én úgy látom ez egyre ritkább a területi múzeumoknál és a végén az is lehet egy ok, hogy nincs megkeresés a mi részünkről mint önkéntesek és ebben az esetben nem is foglalkoznak ezzel a lehetőséggel, viszont ez érthető is .



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: zoli » 2020. május 17., vasárnap 11:39

norman írta:
2020. május 16., szombat 21:27
A leírtak szerint nem szerződés hanem önkéntes munka van.Jó hogy nálunk ennyi az önérzetes ember.
A mindig emlegetett Angliában pl senki nem határolódik el hogy anyagi haszna legyen belőle ha valami szépet talál.....
Norman!
Én megértelek és biztos hogy ha angliai modellt be tudnák vezetni az nagyon jó is lehetne és nem is vitázni szeretnék veled, de ez két teljesen más dimenzió, szerintem ez itt egyáltalán nem tudna működni, ott évtizedek alatt alakult ki ez a rendszer, meg van az anyagi alapja is minden múzeumnál a jog-rendszerük és a magántulajdon rendszere is teljesen más mint minálunk. Magyarországon ezt nem fogják valószínűleg egy fémkeresős törvényért megbolygatni, ahhoz ez a hobbi egy nagyon jelentéktelen kis porszem és itt már el is veszett minden, esélytelen.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. május 17., vasárnap 11:54

Hát nem egyszerű az tény.De az is érdekes hogy pl festményeket stb lehet jó pénzért kölcsönözni.Szerintem meg lenne háttér csak nincs az a múzeum/állam ami fizetne ha ingyen is meg lehet szerezni a leleteket.Ez így mindenkinek teljesen jó.
Másik kérdés ,ha én nem régészeti helyen akarok lengetni akkor minek is a múzeum,KÖH,stb?Ez olyan mintha minden terület védett lenne.A vicces persze hogy igencsak kutakodni kell hogy pontosan hol is vannak a védett helyek.


:?:

Nezelodo
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2019. április 21., vasárnap 20:30
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Nezelodo » 2020. május 17., vasárnap 15:01

Ha mar erre ment el a tema itt , kerdeznek par dolgot ... Addig oke , hogy sikerul bekerulni egy regesz-civil kozossegbe es lehet veluk , esetleg idovel , talan onalloan is keresozni . De mi a helyzet , pl az olyan talalatokkal amik bar nem regeszeti koruak , de mondjuk egy hobbista szempotjabol erdekes es ertekes lehet . A megtalalt szebb gombok , kituntetesek , ovcsattok ill. XVIII.-XIX. szazadi szebb ermek , ezust krajcarokkal mi tortenik . Ezek is a muzeumhoz kerulnek ? Vagy a terulet tulajdonosahoz ? Mi a bevett gyakorlat erre ?



Horka
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. február 15., hétfő 9:33
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Horka » 2020. május 17., vasárnap 18:41

Nezelodo írta:
2020. május 17., vasárnap 15:01
Ha mar erre ment el a tema itt , kerdeznek par dolgot ... Addig oke , hogy sikerul bekerulni egy regesz-civil kozossegbe es lehet veluk , esetleg idovel , talan onalloan is keresozni . De mi a helyzet , pl az olyan talalatokkal amik bar nem regeszeti koruak , de mondjuk egy hobbista szempotjabol erdekes es ertekes lehet . A megtalalt szebb gombok , kituntetesek , ovcsattok ill. XVIII.-XIX. szazadi szebb ermek , ezust krajcarokkal mi tortenik . Ezek is a muzeumhoz kerulnek ? Vagy a terulet tulajdonosahoz ? Mi a bevett gyakorlat erre ?
Az a Tiéd lehet, legalábbis nálunk, de lehet, hogy máshol, másképp van.
Viszont, gyakran elkérnek dolgokat a régészek, mert a néprajzos kollégák tudják használni, vagy érdekes valamilyen szempontból. És itt nem az számít, hogy vas, vagy ezüst. És ha kérik, ezeket a találatokat általában szívesen adjuk is, mert azzal, hogy hivatalosan és engedéllyel keresőzhetsz, valószínűleg megváltozik a szemléleted is. Hajrá!



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma