Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 688
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. december 3., szombat 15:36

Az a gond továbbra is hogyha valaki szeretne némi keresetkiegészítést ,akkor az már megélhetési?Legálisan miért ne lehetne bárhol keresgélni régészeti területeken kívül?Lejelenteni a találatokat és ami nem kell a múzeumnak azzal lehetne rendelkezni.Nekem ne mondja senki hogy aki engedélyt kér egy területre az nem sejti hogy van arra valami.Ahol nem volt semmi régen oda lehet menni évekig akkor se fog találni semmit.Ami továbbra is érdekes hogy érezhetően vannak itt "sokan" akiknek nem jelent problémát "hobbiból" több százezres gépeket venniük.
Ezen felül hol vannak azok akik még többet költenek mély keresőkre pl.
Valszeg mindent engedéllyel csinálnak és lejelentenek mindent :D
Na meg fura azért azt tálalni itt a fórumon mintha minden méteren milliós kincseket lehetne találni.Holott ha csak úgy mászkál az ember akkor nemigen talál semmit.


:?:

Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. december 3., szombat 21:29

ficuscucis írta:
Russky írta:
Bobbácsi írta:
Krajczár írta:
Bobbácsi írta:
ficuscucis írta:A "Rigón" már a Monor közelében feltárt szarmata sírokról szóló cikk sem kommentelhető. Liberálisabb detektoros szabályozást szeretnénk amikor véleményt sem lehet mondani egy régészeti témájú cikkhez? Miért nem lehet? Esetleg politikailag lenne inkorrekt? Hogy? Vagy sérthetné a szarmata közösséget? Ez már nem vicc ez már horror. Na szerintem ez a túlszabályozás. Tiltsuk, abból nem lesz baj.

Én ezt a monori dolgot egészen közelről láttam. A feltárás elejétől a végéig. Közel lakok a helyhez...és akkor pont arra dolgoztunk.
Egyszer kétszer még oda is kíváncsiskodtam. :)
No!
Amit én nem értek ebben a törvényszigorításban az az,hogy Monoron is úgy kezdték a történetet,hogy munkagépekkel eltúrtak vagy ötven centi földet kb. 3000nm.-ről. Ezek után jöttek a régészek!
Na most! Én mint amatőr kincskereső, nekem miért nem szabad a felső harminc centiben kaparásznom?
Persze mert megbolygatom a területet és elvesznek az infók a régészek számára!
Elmondanám,hogy amikor még legálisan lehetett lengetni...nem messze a monori feltárástól jópárszor keresgéltem. Találtam is ezt-azt....
Persze a felső harminc centiben!
Gondoljunk már bele,mi mindent tolhattak össze Monoron a munkagépek halomba...aztán szállították el valahová töltőföldnek!
Persze ez nem baj! Csak TE ne kaparásszál,mert még találsz egy törött fibulát!
Bobbácsi, egy picit ki kell hogy igazítsalak. Sosem lehetett legálisan lengetni. Csak annyi volt a különbség hogy volt az a bizonyos 1711-es dátum de gondoljatok csak vissza hány bukta volt akkor is. A másik gondolatom ficuscucis mondanivalójával kapcsolatban. Liberálisabb szabályozást szeretnénk, mondod te. Ez alatt mit értesz? Azt hogy bárhol bármikor engedély nélkül lehessen keresgélni aztán meg a gazdák akiknek engedély nélkül összetúrod a földjét meg csendben magában morogjon mert a liberális szabályozás szerint neked jogod van? Vagy hogy legálisan kereskedhess a kiásott tárgyaiddal? Tudod, mondok én neked valamit lassan 10 éve keresőzök de én sose kértem engedélyt és nem is fogok de ennek ellenére soha nem volt gondom sem a hatóságokkal sem a gazdákkal. Sőt a törvényi szabályozással sincs bajom...olyan helyekre nem megyek ahová nem szabad és ennyi. Nem árulom a holmijaimat és így nem kerülök a hatóságok látókörébe és ennyi. A liberális szabályozásért olyanok kardoskodnak akik úgymond a megélhetési keresősök táborába tartoznak, mert ha tényleg csak hobbi keresős vagy akkor szépen végig járod a hivatali utat és megkapod az engedélyt és kereshetsz is legálisan.
Szia! Miért nem volt olyan,hogy legális?
Régen ha semmiféle védelem alatt nem állt a föld ...a tulaj megengette,akkor lehetett legálisan keresgetni.
A törvényi tiltást,talán tavaly hozták meg az okosok! :)
Változnak az idők. Valamikor régen Brazíliában bárki vághatott fát az esőerdőkben. Mára ott tartanak, hogy csak engedéllyel, név szerint regisztrálva tarthat valaki motoros láncfűrészt és még csak be sem indította. A vágási engedély külön tortúra.
De ez nem erdészeti fórum. Arról írj, hogy Brazíliában hogy lehet hobbi detektorozni.
Nem mondod???



Török
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 20:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Török » 2016. december 3., szombat 21:52

Russky írta:
ficuscucis írta:
Russky írta:
Bobbácsi írta:
Krajczár írta:
Bobbácsi írta:
ficuscucis írta:A "Rigón" már a Monor közelében feltárt szarmata sírokról szóló cikk sem kommentelhető. Liberálisabb detektoros szabályozást szeretnénk amikor véleményt sem lehet mondani egy régészeti témájú cikkhez? Miért nem lehet? Esetleg politikailag lenne inkorrekt? Hogy? Vagy sérthetné a szarmata közösséget? Ez már nem vicc ez már horror. Na szerintem ez a túlszabályozás. Tiltsuk, abból nem lesz baj.

Én ezt a monori dolgot egészen közelről láttam. A feltárás elejétől a végéig. Közel lakok a helyhez...és akkor pont arra dolgoztunk.
Egyszer kétszer még oda is kíváncsiskodtam. :)
No!
Amit én nem értek ebben a törvényszigorításban az az,hogy Monoron is úgy kezdték a történetet,hogy munkagépekkel eltúrtak vagy ötven centi földet kb. 3000nm.-ről. Ezek után jöttek a régészek!
Na most! Én mint amatőr kincskereső, nekem miért nem szabad a felső harminc centiben kaparásznom?
Persze mert megbolygatom a területet és elvesznek az infók a régészek számára!
Elmondanám,hogy amikor még legálisan lehetett lengetni...nem messze a monori feltárástól jópárszor keresgéltem. Találtam is ezt-azt....
Persze a felső harminc centiben!
Gondoljunk már bele,mi mindent tolhattak össze Monoron a munkagépek halomba...aztán szállították el valahová töltőföldnek!
Persze ez nem baj! Csak TE ne kaparásszál,mert még találsz egy törött fibulát!
Bobbácsi, egy picit ki kell hogy igazítsalak. Sosem lehetett legálisan lengetni. Csak annyi volt a különbség hogy volt az a bizonyos 1711-es dátum de gondoljatok csak vissza hány bukta volt akkor is. A másik gondolatom ficuscucis mondanivalójával kapcsolatban. Liberálisabb szabályozást szeretnénk, mondod te. Ez alatt mit értesz? Azt hogy bárhol bármikor engedély nélkül lehessen keresgélni aztán meg a gazdák akiknek engedély nélkül összetúrod a földjét meg csendben magában morogjon mert a liberális szabályozás szerint neked jogod van? Vagy hogy legálisan kereskedhess a kiásott tárgyaiddal? Tudod, mondok én neked valamit lassan 10 éve keresőzök de én sose kértem engedélyt és nem is fogok de ennek ellenére soha nem volt gondom sem a hatóságokkal sem a gazdákkal. Sőt a törvényi szabályozással sincs bajom...olyan helyekre nem megyek ahová nem szabad és ennyi. Nem árulom a holmijaimat és így nem kerülök a hatóságok látókörébe és ennyi. A liberális szabályozásért olyanok kardoskodnak akik úgymond a megélhetési keresősök táborába tartoznak, mert ha tényleg csak hobbi keresős vagy akkor szépen végig járod a hivatali utat és megkapod az engedélyt és kereshetsz is legálisan.
Szia! Miért nem volt olyan,hogy legális?
Régen ha semmiféle védelem alatt nem állt a föld ...a tulaj megengette,akkor lehetett legálisan keresgetni.
A törvényi tiltást,talán tavaly hozták meg az okosok! :)
Változnak az idők. Valamikor régen Brazíliában bárki vághatott fát az esőerdőkben. Mára ott tartanak, hogy csak engedéllyel, név szerint regisztrálva tarthat valaki motoros láncfűrészt és még csak be sem indította. A vágási engedély külön tortúra.
De ez nem erdészeti fórum. Arról írj, hogy Brazíliában hogy lehet hobbi detektorozni.
Nem mondod???
Na igen, a mértéktelenség és a pofátlanság sajnos szigorítást von maga után, legyen az hobbi fémkeresés vagy erdő irtás.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 3., szombat 22:31

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:30-kor.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 3., szombat 22:36

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:30-kor.



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. december 4., vasárnap 7:13

ficuscucis írta:Egy barátomnak mondta múzeumlátogatás alkalmával régész: betonvassal "kikopogtatják" a római szarkofágokat, majd felnyitják és kifosztják. Ez szerinted a hobbi detektorozás kategóriába tartozik?
Nem, ez már nem az. De magasan nem érdekli a törvényhozókat, hogy Te meg mi csak kedvtelésből, magunk szórakoztatására vagyunk kint a terepen. Nekik potenciális esély vagyunk a leletek "rossz kezekbe" kerülésére és ezt az esélyt csökkenteni akarják.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 4., vasárnap 9:59

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:31-kor.



Avatar
Eugen
Százados
Százados
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 19:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Eugen » 2016. december 5., hétfő 18:12

http://csodalatos.co/2016/12/03/az-59-e ... resojevel/

Nálunk már ezért többet kapnánk, mint egy gyilkos.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 5., hétfő 18:41

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:32-kor.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. december 5., hétfő 19:48

ficuscucis írta:
Eugen írta:http://csodalatos.co/2016/12/03/az-59-e ... resojevel/

Nálunk már ezért többet kapnánk, mint egy gyilkos.
"Ábrándos eszmefuttatásomban" ezért írtam azt, hogy a tucatokat szabadon tarthassa meg és akár el is adhassa a hobbista. Legyen az a jutalma ... az igazi nagy leleteket meg vigye tőle ingyér' az állam. Szerintem ha így működne, több önkéntes beszolgáltatás lenne.
Amúgy egy elég fos klub ( sokadszor mennek vissza olyan helyekre, ahonnan már évek óta nem jön semmi ) , ahol az illető találta, úgyhogy tényleg szerencséje volt :lol:



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. december 5., hétfő 20:05

Elég mélyen volt, remélem ACE-val találta...... a.kezdo - nincs pontosabb infód a keresőről? ;)



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. december 5., hétfő 21:27

tibike írta:Elég mélyen volt, remélem ACE-val találta...... a.kezdo - nincs pontosabb infód a keresőről? ;)
Deus-t használt az illető, de kétes, vasas jel volt, aztán a deus-os valakit megkért a klubból, hogy húzza át fölötte az ő saját gépét, ami egy Fisher volt. Ez az illető javasolta, hogy ássa meg. Jött pár ólom lemez darab, alatta 3 érme, ekkor hagyták abba az ásást.
Forrás :
http://www.metaldetectingforum.co.uk/vi ... 24&t=72419



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: guny » 2016. december 6., kedd 8:27

remélem valaki egyszer elkezdi már végre összelapátolni a kirakóst....
azért mégiscsak elszomorító a "módszer", hogy mindenfelé szétszórva ott van feltárás, ahol valami fejlesztés lesz a felszinen (ez még nem baj), DE, ezek a feltárások, meg a belőlük kinyert információik nincsenek összefésülve a többi/korábbi infókkal...szóval a sok kis apró szétszórt kirakósból eleve nehéz összképet varázsolni, de hogy ez nincs összehangolva, és meg se próbálja senki, az azért eléggé szomorú.....
http://magyarhirlap.hu/cikk/73570/Ezust ... dett_falut



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. december 9., péntek 18:50




Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. december 9., péntek 19:40

Milyen jó a tiltás!
http://index.hu/tudomany/tortenelem/201 ... _daniaban/
Ezek az ostoba viking kincskeresők...



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. december 19., hétfő 21:29

OzonNetwork
Franciaország madártávlatból



Avatar
Fater
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:31
Tartózkodási hely: Egom
Status: Offline

Újságírás

Hozzászólás Szerző: Fater » 2016. december 20., kedd 13:08

http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/ ... oru_ermek/
"A Móra Ferenc Múzeum munkatársa ötmillió forintra becsülte az értéküket." LOL!



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 20., kedd 16:02

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:13-kor.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. december 20., kedd 19:19

Fater írta:http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/ ... oru_ermek/
"A Móra Ferenc Múzeum munkatársa ötmillió forintra becsülte az értéküket." LOL!
Bolgárok sajnos a legjobb hamisítók ...én egy fólist se vennék tőlük.. :lol:



Russky
Százados
Százados
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 20:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Russky » 2016. december 20., kedd 20:34

A cikkben azt említi az emberünk, hogy ha tényleg olyan értékes mint, ahogy elsőre saccolták, akkor az élete gyökeresen megváltozik.
Aki itthon talál egy ilyet, azé is. Sajnos.
http://24.hu/tudomany/2016/12/20/kozepk ... erdejeben/



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 21., szerda 8:32

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:25-kor.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. december 22., csütörtök 9:19

Na meg ilyen sincs otthon ;)
Tombola az egyik angol fórumon. Előre kellett jegyet venni a sorsolásra.

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=lZh2EIcd4M0[/bbvideo]



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2016. december 22., csütörtök 9:57

a.kezdo írta:Na meg ilyen sincs otthon ;)
Tombola az egyik angol fórumon. Előre kellett jegyet venni a sorsolásra.

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=lZh2EIcd4M0[/bbvideo]
Talán jobb is, hogy nincs itthon ilyen :D

Viccet félre téve a Gary's detecting oldalán régebben (amíg nem lett fizetős a fóruma) volt olyan, hogy leteszteltek egy mondjuk 450 fontos bulgár gépet, és azt sorsolta ki a Gary úgy, hogy előtte lehetett venni 45 db 10 fontos tombolát (no overseas).

Ezt a Feri is megcsinálhatná, hogy 2600 Ftért adna egy Magnum tombolát. Amikor elfogyna a 100 darab tombola, akkor lenne a sorsolás! :dance:

Vagy tovább megyek: karácsonyra való tekintettel az első 100 regisztráló között sorsolná ki az ajándék Magnumját =p~



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. december 22., csütörtök 17:37

a.kezdo írta:Na meg ilyen sincs otthon ;)
Tombola az egyik angol fórumon. Előre kellett jegyet venni a sorsolásra.

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=lZh2EIcd4M0[/bbvideo]
Azért a sokorói találkozón csak kisorsoltak egy deust!!(rengeteg más mellett)
Nekem külön motiváció ha van sorsolás.Tavaly azért is mentem le.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. december 23., péntek 19:51



Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. december 28., szerda 20:19

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:26-kor.



Guriga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. szeptember 10., szombat 18:23
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Guriga » 2017. január 25., szerda 18:45




ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 25., szerda 19:16

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:27-kor.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2017. január 26., csütörtök 14:42

ficuscucis írta:
Elolvastam. Értem. A cikk szerint a 'Zorbán szabálytalanul zárta el a fűtést ezért szétdurrant a csővezeték ami eláztatta 150 év dokumentációját. Egy pártnak sem voltam és nem is vagyok sem tagja, sem híve. Én középen állok és innen mondom (és ne töröld Feri!) hogy elmegy a jók..va anyjába a cikk írója hogy egy igen sajnálatos műszaki balesetbe belekeveri a miniszterelnököt. Hát hol élünk?!!!
:D Kiváló cikk! Most NEM minket tesznek felelőssé a kulturális örökség pusztulásáért. Ezt is tudni kell értékelni. :)


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 688
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. január 26., csütörtök 15:18

Darwin írta:
ficuscucis írta:
Elolvastam. Értem. A cikk szerint a 'Zorbán szabálytalanul zárta el a fűtést ezért szétdurrant a csővezeték ami eláztatta 150 év dokumentációját. Egy pártnak sem voltam és nem is vagyok sem tagja, sem híve. Én középen állok és innen mondom (és ne töröld Feri!) hogy elmegy a jók..va anyjába a cikk írója hogy egy igen sajnálatos műszaki balesetbe belekeveri a miniszterelnököt. Hát hol élünk?!!!
:D Kiváló cikk! Most NEM minket tesznek felelőssé a kulturális örökség pusztulásáért. Ezt is tudni kell értékelni. :)
Azért az eléggé ironikus ,hogyha egy múzeumba lenne csőtörés a pincében, akkor ott is mennyi minden semmisülne meg.
Az évek alatt felhalmozott régészeti " jelentőségű" holmik amik zsákokban rohadnak egyébként is. :(


:?:

newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: newage » 2017. január 26., csütörtök 16:03




tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2017. január 26., csütörtök 16:18

Ahogy elnézem az egész problémát, nálatok ezt a keresőzést egy kicsit "inteligensebben" oldották meg mind nálunk - Felvidék...Egyszerűen elétek álitottak annyi problémát, hogy komplikálják a dolgot, és az embernek lassan elmegy a kedve a papirok után szaladgálni, nálunk meg egyszerűen betiltották.... :lol: :lol: :lol:



ChiliPepper
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. november 12., szombat 13:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ChiliPepper » 2017. január 27., péntek 10:55

"A használat engedélyeztetéshez mostantól szükséges egy múzeummal kötött megállapodás, mely a múzeum és a fémkeresős tevékenységet végző személy között jön létre"
Ez most komoly? Én még eléggé kezdő vagyok, de több helyre van engedélyem szóban a tulajdonosoktól és írásban is megadják ha kell. Tudtommal ennyi elég, ezzel mehetek engedélyért.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. január 27., péntek 11:25

Valószínűleg a rönkházas bírósági cirkusz után és a trolloknak köszönhetően nincs vége a szigornak. Ma jött ki a ránk vonatkozó büntethetőségi tételek rendelete (10 ezertől 250 millióig!!!) Nem értem erre mi szükség. Pár ember az önös érdekeit előtérbe helyezve állandóan belefosik a közösbe. Ezt a képet egyenesen a régészek oldalára tette fel egy troll, találgatásokba nem akarok már belemenni pedig lenne tippem, hogy ki. :(
TROLL.jpg
TROLL.jpg (67.71 KiB) Megtekintve 13331 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ChiliPepper
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. november 12., szombat 13:08
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ChiliPepper » 2017. január 27., péntek 12:05

Hát én ezt nem értem! Miért az ilyen trollokkal foglalkoznak?
Itt vettünk ketten egy detektort, mert a gránátot fordított ki az eke tavaly. Korábban is több ilyen eset volt, építkezésnél is. Átnézzük a területeinket, hogy ne kelljen már 70 év után is ezektől tartani. Jó hobbinak is tartom, érdekes, hogy mit lehet találni, az ember nem is hinné. Na most nem fogunk milliókat kifizetni hivatalos mentesítő cégnek, amikor mi ingyen, szórakozásból is megcsináljuk. Ebben semmi rosszat nem látok.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 27., péntek 17:46

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:28-kor.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 27., péntek 17:53

(%)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 7:29-kor.



garrettace150
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2017. január 27., péntek 21:24




Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2017. január 28., szombat 9:54

ficuscucis írta:
kanbagoly írta:Valószínűleg a rönkházas bírósági cirkusz után és a trolloknak köszönhetően nincs vége a szigornak. Ma jött ki a ránk vonatkozó büntethetőségi tételek rendelete (10 ezertől 250 millióig!!!) Nem értem erre mi szükség. Pár ember az önös érdekeit előtérbe helyezve állandóan belefosik a közösbe. Ezt a képet egyenesen a régészek oldalára tette fel egy troll, találgatásokba nem akarok már belemenni pedig lenne tippem, hogy ki. :(
TROLL.jpg
Hol lehet elolvasni ezt az új rendeletet? (Én nem látom olyan borúsan a számokat elvégre egy valóban hobbi lengető hogy tudna belefutni 250 milliós büntetésbe. Ahhoz kb. egy új seuso ügybe kellene keverednie.)
Tévedsz! Simán belefuthat bárki, mert adott esetben nem a tárgy "piaci értékét" veszik figyelembe, hanem az "eszmei jelentőségét". Az "eszmei jelentőséget" pedig a szakhatóság állapítja meg, nem az elkövető. Előfordulhat tehát, hogy egy "piaci értéken" kommersz tárgyat (például érmét) több százezer, vagy akár millió forintra értékelnek fel. Így a tájékozatlan, naiv keresős nyugodt szívvel áll a vizsgálat elé, gondolván, hogy csak néhány "vacak" apróságot talált, és aztán hideg zuhanyként jön a több milliós bírság...
Volt már erről többször szó itt a fórumon.



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2017. január 28., szombat 9:57

ChiliPepper írta:Hát én ezt nem értem! Miért az ilyen trollokkal foglalkoznak?
Itt vettünk ketten egy detektort, mert a gránátot fordított ki az eke tavaly. Korábban is több ilyen eset volt, építkezésnél is. Átnézzük a területeinket, hogy ne kelljen már 70 év után is ezektől tartani. Jó hobbinak is tartom, érdekes, hogy mit lehet találni, az ember nem is hinné. Na most nem fogunk milliókat kifizetni hivatalos mentesítő cégnek, amikor mi ingyen, szórakozásból is megcsináljuk. Ebben semmi rosszat nem látok.
Szórakozásból gránátmentesíteni? Ez annyira durva, hogy el sem hiszem. Szerintem csak viccből írtad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára oldtimer 2017. január 28., szombat 11:47-kor.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma