Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 19:43

Újságírás


www.metaldetector.hu

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. július 10., péntek 12:56

Biztos olvastátok már , de azért belinkelem!
Facebook kommentek is faszák!

http://www.magyarmuzeumok.hu/muhely/258 ... len_kirako



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. július 10., péntek 22:05

buszos írta:Biztos olvastátok már , de azért belinkelem!
Facebook kommentek is faszák!

http://www.magyarmuzeumok.hu/muhely/258 ... len_kirako
Ezek az FB commentek arcpirítóan primitívek. Ez a hepciáskodó, önérzetes hozzállás nem nagyon használ a fémkeresősök pozitív megítélésének. Mondom ezt keresősként. Vagy szerintük ki kéne tüntetni azt, aki bronzkori erődítménybe jár áskálni?



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. július 11., szombat 8:59

Írd meg nekik f@szbukon, értékelni fogják!
A jövőben messziről elkerülik majd a bronzkori földvárat!



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. július 11., szombat 10:36

Nos, a hosszú távú és konstruktív megoldások híve vagyok. A csoportosan elkövetett anyázás, meg a régész gatyájának emlegetése egyik kategóriába sem sorolható. Igazából fel kellene eszmélni abból az álomból, hogy a törvény javunkra való változása a régészek ellenében fog történni. Úgy gondolom, hogy az egyetlen módja ennek épp a régészekkel való együttműködés és a közvélemény felé való pozitív kép mutatása.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. július 11., szombat 10:39

yoember írta:Nos, a hosszú távú és konstruktív megoldások híve vagyok. A csoportosan elkövetett anyázás, meg a régész gatyájának emlegetése egyik kategóriába sem sorolható. Igazából fel kellene eszmélni abból az álomból, hogy a törvény javunkra való változása a régészek ellenében fog történni. Úgy gondolom, hogy az egyetlen módja ennek épp a régészekkel való együttműködés és a közvélemény felé való pozitív kép mutatása.
Több ilyen ember kellene!!!



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. július 11., szombat 11:15



Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. július 11., szombat 11:25

Az nem szerepel a cikkben, hogy hány évet kaptak ezek az elvetemült kincstolvajok. Vagy ott nem állambácsié, amit a saját birtokodon találsz? [-x


www.metaldetector.hu

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. július 11., szombat 11:32

a.kezdo írta:
yoember írta:Nos, a hosszú távú és konstruktív megoldások híve vagyok. A csoportosan elkövetett anyázás, meg a régész gatyájának emlegetése egyik kategóriába sem sorolható. Igazából fel kellene eszmélni abból az álomból, hogy a törvény javunkra való változása a régészek ellenében fog történni. Úgy gondolom, hogy az egyetlen módja ennek épp a régészekkel való együttműködés és a közvélemény felé való pozitív kép mutatása.
Több ilyen ember kellene!!!
Sajnos a közvéleményt nem te formálod, és nem is az 2-3 ezer fosztogató rabló, hanem az irányított média. Alapvetően tilt-megenged országban élünk a konstruktivitást az "új gazdasági mechanizmust" :D leállítását követően száműzták a magyar hatalmi gyakorlat szótárából. Szerintem te is tudod, hogy ha megnézel egy M1 híradót, hogy miről beszélek. A cél biztosan helyes, - védeni a kulturális örökséget - de azt tudomásul kell venni, hogy kilövési engedély, sőt felhívás van kiadva és ez alá játszik a média is. A konstruktivítás még csak fel sem merül! Én is úgy gondolom, hogy tökre jól működhetne ha a kijelölt régész kontaktom kapna képes mailt, koordinátákkal minden értékelhető találatról, vagy valami hasonló, és eldöntené, hogy kell -e a krajci vagy sem. De jelenleg erről szó sincs hisz bűnözőkről :twisted: beszélnek. Én alapvetően alapjogi kérdésekben látom a probléma fő okát: Nevezetesen, hogy a találónak van e bármi joga -akármilyen kevés- a földben lévő dolgokon. Jelenleg nincs, mint Kínában ahol még valamiféle kommunizmus van. Nálunk a tulajdont nagyon államhatalmi szempontból értékelik. Nem vagyok joghoz értő, és a történelmet is csak kapisgálom, de ennek komoly feudális illetve bolsevik gyökerei vannak, és ez a társadalmon az öntudatos polgárság hiányán is meglátszik!
Ne de messzire jutottam a szócsépléssel, addig csak óvatosan mert az éber elvtársak figyelnek :naughty:
Üdv!



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. július 11., szombat 12:10

Szerintem nem ő, hanem mi mindannyian formáljuk a közvéleményt.
Kicsit olyannak látom ezt, mint amikor két óvodás egymásnak háttal duzzog. Az egyik félnek nyitni kell, nem pedig várni a másikra. Én is csak ezt látom elképzelhető megoldásnak. Lassú, de még mindig jobb, mint ami most van. Kisebb csoportok már el is kezdték, néha lehet hallani róluk.
Írtam a régi fórumon is, el kellene határolódni a nemzeti park közepén földvárat széttúró emberektől, azok ők, ezek vagyunk mi, mi ilyet nem csinálunk. Ehhez lenne jó egy klub.
Addig mindenkit egy kalap alá vesznek a régészek, politikusok, média, mezőőrök stb. , most csak "fémkeresősök" léteznek. Ide tartozik mindenki, aki fémkeresőt lengetve tölti az idejét. Elég vegyes tábor!
Aztán majd eljönne az az idő, amit írtál, hogy emailben küldöd a fotót és koordinátát...



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. július 11., szombat 12:49

Feri írta:
Az nem szerepel a cikkben, hogy hány évet kaptak ezek az elvetemült kincstolvajok. Vagy ott nem állambácsié, amit a saját birtokodon találsz? [-x
Ha lopásból származik és ez egyértelműen bizonyítható, akkor elveheti az állam. Mivel eddig ezt nem sikerült bizonyítani, így az övék.
Eredeti cikkben olvastam.



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2015. július 11., szombat 13:39

Ranger67 írta:
a.kezdo írta:
yoember írta:Nos, a hosszú távú és konstruktív megoldások híve vagyok. A csoportosan elkövetett anyázás, meg a régész gatyájának emlegetése egyik kategóriába sem sorolható. Igazából fel kellene eszmélni abból az álomból, hogy a törvény javunkra való változása a régészek ellenében fog történni. Úgy gondolom, hogy az egyetlen módja ennek épp a régészekkel való együttműködés és a közvélemény felé való pozitív kép mutatása.
Több ilyen ember kellene!!!
Sajnos a közvéleményt nem te formálod, és nem is az 2-3 ezer fosztogató rabló, hanem az irányított média. Alapvetően tilt-megenged országban élünk a konstruktivitást az "új gazdasági mechanizmust" :D leállítását követően száműzták a magyar hatalmi gyakorlat szótárából. Szerintem te is tudod, hogy ha megnézel egy M1 híradót, hogy miről beszélek. A cél biztosan helyes, - védeni a kulturális örökséget - de azt tudomásul kell venni, hogy kilövési engedély, sőt felhívás van kiadva és ez alá játszik a média is. A konstruktivítás még csak fel sem merül! Én is úgy gondolom, hogy tökre jól működhetne ha a kijelölt régész kontaktom kapna képes mailt, koordinátákkal minden értékelhető találatról, vagy valami hasonló, és eldöntené, hogy kell -e a krajci vagy sem. De jelenleg erről szó sincs hisz bűnözőkről :twisted: beszélnek. Én alapvetően alapjogi kérdésekben látom a probléma fő okát: Nevezetesen, hogy a találónak van e bármi joga -akármilyen kevés- a földben lévő dolgokon. Jelenleg nincs, mint Kínában ahol még valamiféle kommunizmus van. Nálunk a tulajdont nagyon államhatalmi szempontból értékelik. Nem vagyok joghoz értő, és a történelmet is csak kapisgálom, de ennek komoly feudális illetve bolsevik gyökerei vannak, és ez a társadalmon az öntudatos polgárság hiányán is meglátszik!
Ne de messzire jutottam a szócsépléssel, addig csak óvatosan mert az éber elvtársak figyelnek :naughty:
Üdv!

Hát az elég gáz ahogy a média beszél rólunk de azért néhány régész körmére is nézhetnének! Honnan van egy régésznek othon olyan gyűjteménye amit egy múzeum is megirigyelne. De ebbe nem akarok belefolyni. Viszont ezt a hobbit több ezren űzik és ezt nem így kellett volna hogy simán betiltják. Az én munkám a világ egyik legstresszesebb munkája és egy néhány órás lengetés igen eltereli a gondolataimat ill. kitisztul a fejem! Ez most megszűnt! Szerintem nem a "hobbi" keresők használatát kellett volna beszüntetni hisz azok max. 30cm mélyre látnak az eke ami 50-60cm mélyen szánt az meg úgy is össze tör ebben a mélységben minden nagyobb tárgyat az a néhány érme ami megmarad de azok egy részét is összetörik a munkálatok során azt meghagyhatták volna nekünk! Itt a mélykeresők ill. a talaj radarok használatát kellett volna betiltani hisz azok használatával fosztogatnak. Ez az én elképzelésem!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. július 11., szombat 13:43

Ki kellene vetnie magából a fémkeresős közösségnek a valóban régészeti lelőhelyeket fosztogató, bunkó fémkeresősöket, mert miattuk ítélik meg így a hobbi keresőst és az összes "fémkeresőst".



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. július 11., szombat 14:30

Gabor írta:Ki kellene vetnie magából a fémkeresős közösségnek a valóban régészeti lelőhelyeket fosztogató, bunkó fémkeresősöket, mert miattuk ítélik meg így a hobbi keresőst és az összes "fémkeresőst".
És azt hogy akarod kivitelezni?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. július 11., szombat 15:43

Kb. egy hónapja felhívott valaki az RTL-től, hogy nyilatkoznék-e a TV-ben annak kapcsán, hogy április 1-től változtak a szabályok. Úgy vettem észre, az illető kritikusan áll az új törvényhez. Nem vállaltam szereplést, persze azt elmondtam neki, amit tudni kell, meg azt is, hogy a keresősök nem igazán szeretnek bűnözőként szerepelni, de igazából felesleges. Végül Johnnyt ajánlottam, aki szokott szerepelni, nem tudom, mi lett, mert nem nézek TV-t. Az RTL-t aligha a fémkeresés meg a régészet érdekli. Szerintem vagy egy eladható sztori kellett nekik, amivel a nézőszámot lehet emelni, vagy politikailag akarják felhasználni, hogy a jelenlegi kormányzatnak keresztbetegyenek, vagy mindkettő. Egyik esetben se a valós probléma érdekli őket.


www.metaldetector.hu

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. július 11., szombat 16:50

A.kezdo és Gabor jó dolgokat írt, nekem is hasonló gondolataim vannak. Szerintem 3 terület van, ahol eldőlhet a keresőzés jövője.
1. Az, hogy hogyan tudunk bánni a médiával, milyen képet alakítunk ki magunkról. Itt értem elsősorban az internetet, illetve a Feri által írt lehetsőget.
2. Milyen a kapcsolatunk a régészekkel, múzeumokkal.
3. Toleráljuk-e a régészeti területeket kutató, valamint a megélhetési keresősöket.
Úgy gondolom ezekben a kérdésekben kellene egyfajta konszenzus a tisztelt egybegyűltek között, különben felesleges minden hőbörgés, maximum annyi eredménye lesz, hogy még jobban mélyítjük a hobbink sírját.



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2015. július 11., szombat 16:54

Pedig jó lett volna néhány jó szó! :)
Mi lenne ha egy újságot dobnánk ki? Elsőre csak néhány oldalas lenne! Hát ha jobban figyelnének ránk.
Na persze az anyagi része az kérdéses, talán dobhatnánk össze!? :-?



Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2015. július 11., szombat 17:34

Ranger67 írta:
a.kezdo írta:
yoember írta:Nos, a hosszú távú és konstruktív megoldások híve vagyok. A csoportosan elkövetett anyázás, meg a régész gatyájának emlegetése egyik kategóriába sem sorolható. Igazából fel kellene eszmélni abból az álomból, hogy a törvény javunkra való változása a régészek ellenében fog történni. Úgy gondolom, hogy az egyetlen módja ennek épp a régészekkel való együttműködés és a közvélemény felé való pozitív kép mutatása.
Több ilyen ember kellene!!!
Sajnos a közvéleményt nem te formálod, és nem is az 2-3 ezer fosztogató rabló, hanem az irányított média. Alapvetően tilt-megenged országban élünk a konstruktivitást az "új gazdasági mechanizmust" :D leállítását követően száműzták a magyar hatalmi gyakorlat szótárából. Szerintem te is tudod, hogy ha megnézel egy M1 híradót, hogy miről beszélek. A cél biztosan helyes, - védeni a kulturális örökséget - de azt tudomásul kell venni, hogy kilövési engedély, sőt felhívás van kiadva és ez alá játszik a média is. A konstruktivítás még csak fel sem merül! Én is úgy gondolom, hogy tökre jól működhetne ha a kijelölt régész kontaktom kapna képes mailt, koordinátákkal minden értékelhető találatról, vagy valami hasonló, és eldöntené, hogy kell -e a krajci vagy sem. De jelenleg erről szó sincs hisz bűnözőkről :twisted: beszélnek. Én alapvetően alapjogi kérdésekben látom a probléma fő okát: Nevezetesen, hogy a találónak van e bármi joga -akármilyen kevés- a földben lévő dolgokon. Jelenleg nincs, mint Kínában ahol még valamiféle kommunizmus van. Nálunk a tulajdont nagyon államhatalmi szempontból értékelik. Nem vagyok joghoz értő, és a történelmet is csak kapisgálom, de ennek komoly feudális illetve bolsevik gyökerei vannak, és ez a társadalmon az öntudatos polgárság hiányán is meglátszik!
Ne de messzire jutottam a szócsépléssel, addig csak óvatosan mert az éber elvtársak figyelnek :naughty:
Üdv!
Néhány gondolat: tilt-megenged országban élünk. Igen, egy normálisan működő országban ahol rend van ott bizony vannak dolgok amiket megtilt és vannak dolgok amiket megenged a törvény. Ez minden országban így van...konkrétan a fémkeresőzést szabályozó törvény nem szigorúbb mint bármely környező állam hasonló törvénye. Csak a magyar emberek jellemző tulajdonsága hogy sírnak mint a fürdős k...rva. Ezt nem én mondom, külföldi ismerőseim ilyennek látják az átlag magyart. Egyébként ez jól megfigyelhető itt a fémkeresők táborában is.
Más: A földtulajdon soha nem volt korlátlan jog. A földben levő ásványkincsek illetve jelentős értékű régészeti leletek mindig is az államot illették. Viszont visszatérve a földtulajdonosok jogaira...arra viszont van joguk a földtulajoknak hogy megszabják hogy kit engednek a földjükre. Ezt azért mondom mert van sok arrogáns fémkeresős aki azt képzeli hogy neki joga van bárkinek a földjén keresőzni...
Ismét egy másik gondolat: Úgy általában...belegondoltatok már abba hogy éppen mi vagyunk azok akik kitakarítjuk hazánk földjéből mindazokat a tárgyi emlékeket amik majd századok múlva bizonyíthatnák azt hogy mi itt éltünk 1100 vagy ki tudja hány éven át?? Különösen a jelenleg is zajló bevándorlás fényében van jelentősége ennek. Mielőtt eltűnnénk még fel is takarítunk magunk után...



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. július 11., szombat 18:16

buszos írta:
Gabor írta:Ki kellene vetnie magából a fémkeresős közösségnek a valóban régészeti lelőhelyeket fosztogató, bunkó fémkeresősöket, mert miattuk ítélik meg így a hobbi keresőst és az összes "fémkeresőst".
És azt hogy akarod kivitelezni?

A kivitelezés az nem egyszerű az biztos, el kell tőlük határolódni, passzívan lehet ignorálni őket, keresős találkozókon, piacokon nem venni tőlük semmit, ha jó ismerős, akkor figyelmeztetni rendszeresen, hogy nem jó, ha tilosban jár meg temesse be a gödreit, stb..

Valamilyen egyesületet kellene létrehozni és megjelenni a médiában, hogy nem minden fémkeresős "rabló"...



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. július 11., szombat 18:18

yoember írta:A.kezdo és Gabor jó dolgokat írt, nekem is hasonló gondolataim vannak. Szerintem 3 terület van, ahol eldőlhet a keresőzés jövője.
1. Az, hogy hogyan tudunk bánni a médiával, milyen képet alakítunk ki magunkról. Itt értem elsősorban az internetet, illetve a Feri által írt lehetsőget.
2. Milyen a kapcsolatunk a régészekkel, múzeumokkal.
3. Toleráljuk-e a régészeti területeket kutató, valamint a megélhetési keresősöket.
Úgy gondolom ezekben a kérdésekben kellene egyfajta konszenzus a tisztelt egybegyűltek között, különben felesleges minden hőbörgés, maximum annyi eredménye lesz, hogy még jobban mélyítjük a hobbink sírját.

A 3. ponthoz, ha vízi "megélhetési" keresős vagy akár szolgáltatásként keres elveszett tárgyakat megrendelésre etikusan, akkor az még belefér szerintem. A lelőhelyeket lerablók és társaik nem.



buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. július 11., szombat 19:26

Semmit se tudsz velük csinálni!
Most nem nappal fogják szétb@szni a vetést , hanem este.
Ha éppen rajtakapod őket és szólsz nekik , hogy ugyan ne ássák már szét azt a nyamvadt kk falut , akkor elküldenek a pcsába vagy rosszabb esetbe leütnek ott helybe( hallottam már ilyenről is).
Sajnos ez van , a média meg pont ilyennek látja az egyszerű hobbikeresőst is és ezen marha nehéz lesz változtatni!Kb 15 - 20 % miatt szív a másik 80% .



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. július 12., vasárnap 2:05

De tudsz, ahogy írtam, el kell határolódni!



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. július 12., vasárnap 9:09

Krajczár írta:
Ranger67 írta:
a.kezdo írta:
yoember írta:Nos, a hosszú távú és konstruktív megoldások híve vagyok. A csoportosan elkövetett anyázás, meg a régész gatyájának emlegetése egyik kategóriába sem sorolható. Igazából fel kellene eszmélni abból az álomból, hogy a törvény javunkra való változása a régészek ellenében fog történni. Úgy gondolom, hogy az egyetlen módja ennek épp a régészekkel való együttműködés és a közvélemény felé való pozitív kép mutatása.
Több ilyen ember kellene!!!
Sajnos a közvéleményt nem te formálod, és nem is az 2-3 ezer fosztogató rabló, hanem az irányított média. Alapvetően tilt-megenged országban élünk a konstruktivitást az "új gazdasági mechanizmust" :D leállítását követően száműzták a magyar hatalmi gyakorlat szótárából. Szerintem te is tudod, hogy ha megnézel egy M1 híradót, hogy miről beszélek. A cél biztosan helyes, - védeni a kulturális örökséget - de azt tudomásul kell venni, hogy kilövési engedély, sőt felhívás van kiadva és ez alá játszik a média is. A konstruktivítás még csak fel sem merül! Én is úgy gondolom, hogy tökre jól működhetne ha a kijelölt régész kontaktom kapna képes mailt, koordinátákkal minden értékelhető találatról, vagy valami hasonló, és eldöntené, hogy kell -e a krajci vagy sem. De jelenleg erről szó sincs hisz bűnözőkről :twisted: beszélnek. Én alapvetően alapjogi kérdésekben látom a probléma fő okát: Nevezetesen, hogy a találónak van e bármi joga -akármilyen kevés- a földben lévő dolgokon. Jelenleg nincs, mint Kínában ahol még valamiféle kommunizmus van. Nálunk a tulajdont nagyon államhatalmi szempontból értékelik. Nem vagyok joghoz értő, és a történelmet is csak kapisgálom, de ennek komoly feudális illetve bolsevik gyökerei vannak, és ez a társadalmon az öntudatos polgárság hiányán is meglátszik!
Ne de messzire jutottam a szócsépléssel, addig csak óvatosan mert az éber elvtársak figyelnek :naughty:
Üdv!
Néhány gondolat: tilt-megenged országban élünk. Igen, egy normálisan működő országban ahol rend van ott bizony vannak dolgok amiket megtilt és vannak dolgok amiket megenged a törvény. Ez minden országban így van...konkrétan a fémkeresőzést szabályozó törvény nem szigorúbb mint bármely környező állam hasonló törvénye. Csak a magyar emberek jellemző tulajdonsága hogy sírnak mint a fürdős k...rva. Ezt nem én mondom, külföldi ismerőseim ilyennek látják az átlag magyart. Egyébként ez jól megfigyelhető itt a fémkeresők táborában is.
Más: A földtulajdon soha nem volt korlátlan jog. A földben levő ásványkincsek illetve jelentős értékű régészeti leletek mindig is az államot illették. Viszont visszatérve a földtulajdonosok jogaira...arra viszont van joguk a földtulajoknak hogy megszabják hogy kit engednek a földjükre. Ezt azért mondom mert van sok arrogáns fémkeresős aki azt képzeli hogy neki joga van bárkinek a földjén keresőzni...
Ismét egy másik gondolat: Úgy általában...belegondoltatok már abba hogy éppen mi vagyunk azok akik kitakarítjuk hazánk földjéből mindazokat a tárgyi emlékeket amik majd századok múlva bizonyíthatnák azt hogy mi itt éltünk 1100 vagy ki tudja hány éven át?? Különösen a jelenleg is zajló bevándorlás fényében van jelentősége ennek. Mielőtt eltűnnénk még fel is takarítunk magunk után...
A Kezdő felvetésével teljesen egyetértek, valóban nem születhet a régészek ellenében detektoros szabályozás, más milyen már annál inkább /külön érdekek szerint/ a szerveződést meg farizeuskodás lenne emlegetnem hisz ez ügyben úgysem tennék semmit, de biztos csatlakoznék
Kedves Krajcár, örülök, hogy vannak olyanok akik szerint minden rendben, ez így jó! A normálisan működő országok rendjéről és általában az állam által fenntartott rendről más a véleményem, de én egy megátalkodott deviáns vagyok. Szerintem a "rend" a polgárok rendje kell hogy legyen velük konstruktíve, az ő érdekükben. Az én rendemben nem képzelhető el olyan oktatási, energetikai, adó, szociális tv. amely csak a hatalom arroganciáját tükrözi, és még az alapvető civil fórumok véleményére sem kíváncsi.
Nos a külföldi barátaid akik szerint a magyarok állandóan rinyálnak, nagy valószínűséggel mindannyiunk nem túl távoli rokonai, mert ezek a rinyálok bizony nem igazán genetikai magyarok, mert olyan már nincs /én pl. sváb ősökkel rendelkezem/akkor viszont kollektívgeopszihhológia lehet a dologban, kárpátmedenceizmus, mely ezt a különleges tulajdonságot erősíti. A föld és kincsei tekintetében is igazad lehet, én csak a találó és a tulaj. némi minimális jogára céloztam, mert gondolom az angol szabályozás ellenérték rendszere vagy más országok kincs tekintetében alkalmazott %-os rendszere jobban ösztönöz a felajánlásra, együttműködésre, mint a krimianalizálás.
A végső konklúziód szerint te nem is űzted - űzöd ezt a hobbit vagy ha igen folyamatos lelkiismeret furdalás gyötört, megjegyzem néha engem is. Azért örülök, hogy az aktuálpolitika is megjelent -"bevándorlás"- a végén tényleg félő, hogy 2-3 ezer év múlva csupa szir font és libiai dínár várja, hogy valamely erősen tiltott keresős ráleljen!
Üdv!



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. július 12., vasárnap 11:49

Ranger67 nagyon egyet értek veled, csak néhány szösszenetet emelnék ki, soha nem tudtam és nem is tudom el fogadni azt a törvényt, hogy ha valakinek a földjében van valami értékes dolog akkor az az államé, ez egy törvény igen de rossz törvény és még a komcsi időkben hozták ezt a törvényt, sok sok komcsi időkben rendszeresített törvényt, utcanevet, stb eltöröltek de azt, hogy ami a földben van az az államé, ez a törvény szar.
Érdekes a parlagfű az is a földben van de az már nem az államé ? ha nem takarítja ki a föld tulaja akkor bünteti őt az állam, ki az állam? az a baj, hogy az a néhány "úr" aki a törvényeket módosítgatja nem a lakosság javára, ők képzelik magukat az államnak, (és most eszemben sincs politizálni)
Ranger67 nek tökéletesn igaza van abban is, hogy ki itt a tiszta magyar? senki, honfolaláskor őseink keveredtek a kárpát medencében itt élő népekkel, utána tatár járás akit nem öltek meg azt meg erőszakolták, utána minden féle népek be telepítése, ez után a törökök itt voltak 150 évig, utána ismét betelepítések idegen országokből, nekem is apai és anyai ágon is vannak sváb felmenőim, de szerintem mindenkinek, akinek ics-el végződik a vezeték neve annak szerb felmenői biztosan vannak.
Magam részéről annyit, hogy azé a tárgy aki elvesztette, ha az már nem él akkor aki megtalálta, ha belegondolunk mind annyian ezért keresőzünk, aztán majd eldöntöm mi tévő legyek, ahogy Szechenyi mondta vala: a magam hasznára és a haza javára.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. július 13., hétfő 8:57



:?:

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: mala » 2015. július 15., szerda 9:03

Én annyit írnék a mostani fő témához, hogy a magyar lelőhelyek tudatos kifosztása már jónéhány évtizeddel ezelött jórészt lezaljott, annélkül, hogy az akkori rendszer ezt megakadályozta volna .Főleg igaz ez a dunántúltra, ahol jószerivel már a lelőhely nyomát sem találod meg. Aztán most meg a média minket tesz felelőssé az egészért, hiszen nálunk mindig kell bűnöst találni ! Szerintem a szabályozás vagy fél évszázadot késett, a média meg inkább a régi kincsrablásokról írna, akkor közelebb járna az igazsághoz.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. július 15., szerda 9:55

mala írta:Én annyit írnék a mostani fő témához, hogy a magyar lelőhelyek tudatos kifosztása már jónéhány évtizeddel ezelött jórészt lezaljott, annélkül, hogy az akkori rendszer ezt megakadályozta volna .Főleg igaz ez a dunántúltra, ahol jószerivel már a lelőhely nyomát sem találod meg. Aztán most meg a média minket tesz felelőssé az egészért, hiszen nálunk mindig kell bűnöst találni ! Szerintem a szabályozás vagy fél évszázadot késett, a média meg inkább a régi kincsrablásokról írna, akkor közelebb járna az igazsághoz.
Ez igaz lehet, bár folyamatban van most is. Egyik múzeumi ismerősöm mondta, hogy sokkal szorosabb kapcsolatot kellene kialakítani a keresősökkel, hiszen ők jóval több lelőhelyet ismernek, mint a régészek. És tuti minden területen lenne jópár múzeumbarát keresős aki segítene...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: mala » 2015. július 15., szerda 10:30

khepera írta:
mala írta:Én annyit írnék a mostani fő témához, hogy a magyar lelőhelyek tudatos kifosztása már jónéhány évtizeddel ezelött jórészt lezaljott, annélkül, hogy az akkori rendszer ezt megakadályozta volna .Főleg igaz ez a dunántúltra, ahol jószerivel már a lelőhely nyomát sem találod meg. Aztán most meg a média minket tesz felelőssé az egészért, hiszen nálunk mindig kell bűnöst találni ! Szerintem a szabályozás vagy fél évszázadot késett, a média meg inkább a régi kincsrablásokról írna, akkor közelebb járna az igazsághoz.
Ez igaz lehet, bár folyamatban van most is. Egyik múzeumi ismerősöm mondta, hogy sokkal szorosabb kapcsolatot kellene kialakítani a keresősökkel, hiszen ők jóval több lelőhelyet ismernek, mint a régészek. És tuti minden területen lenne jópár múzeumbarát keresős aki segítene...
Na ja, az utólagos törvénymódosítással talán a régészek egy részének is lejött, hogy egy csónakban is evezhetnénk.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. július 21., kedd 11:58

Ez is Anglia. Érdemes rajta gondolkodni egy kicsit!

"Az Essex megyei rendőrség országos kampányt indított az illegális fémkeresősök ellen.
A célpontban azok a fémkeresősök állnak, akik engedély nélkül keresőznek. Ezen személyek azon túl, hogy birtokháborítást követnek el, történelmi és anyagi kárt okoznak a találatok be nem jelentésével, megzavarják a gazdák állatait, a vadállományt, valamint régészeti lelőhelyeket pusztítanak el.
Mivel az így fellelt régészeti tárgyak lopott holmik, így nem kerülnek regisztrálásra, tehát értékes történelmi információ vész el.
A rendőrség kéri a gazdákat, hogy jelentsék, ha gödröket és eldobált fémdarabokat találnak földjükön...."
( A cikk végén szereplő, rendőrséget is érintő 2011 es rally-n én is ott voltam, de nem találtam semmit.)

forrás:
http://www.eadt.co.uk/news/essex_police ... _1_4160315



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. július 21., kedd 20:46

a.kezdo írta:Ez is Anglia. Érdemes rajta gondolkodni egy kicsit!

"Az Essex megyei rendőrség országos kampányt indított az illegális fémkeresősök ellen.
A célpontban azok a fémkeresősök állnak, akik engedély nélkül keresőznek. Ezen személyek azon túl, hogy birtokháborítást követnek el, történelmi és anyagi kárt okoznak a találatok be nem jelentésével, megzavarják a gazdák állatait, a vadállományt, valamint régészeti lelőhelyeket pusztítanak el.
Mivel az így fellelt régészeti tárgyak lopott holmik, így nem kerülnek regisztrálásra, tehát értékes történelmi információ vész el.
A rendőrség kéri a gazdákat, hogy jelentsék, ha gödröket és eldobált fémdarabokat találnak földjükön...."
( A cikk végén szereplő, rendőrséget is érintő 2011 es rally-n én is ott voltam, de nem találtam semmit.)

forrás:
http://www.eadt.co.uk/news/essex_police ... _1_4160315

:((
legalább a parton nem fognak kérdezősködni továbbra sem, feltéve ha kijutok!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. július 24., péntek 8:25



The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2015. július 24., péntek 12:41

biztos velem a baj...... valamit nem értek.... honnan???
http://hvg.hu/gazdasag/20150724_Matolcs ... nyt_vettek_



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. július 24., péntek 16:18

"A lap korábban szerette volna megtudni a Belügyminisztériumtól, hogy a kerítés építésénél lesz-e régészeti felügyelet. Pintér Sándor akkor azzal hárított, nem ásnak majd olyan mélyre, hogy erre szükség legyen."

Mi se ásunk olyan mélyre! :D
Módosítsanak törvényt!!! Ebből is látszik mennyire fingjuk sincs az egészről.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. július 24., péntek 17:40




Jabba
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 22:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jabba » 2015. július 25., szombat 0:09

Raro írta:http://m.beol.hu/cikk/621497
Nocsak... :roll:
Mindig örülök, ha a "Profi"- régészek is ráindulnak, az " Amatőr"-régész által talált nyomra! :o3
Ez aztán a szimbiózis! =))

A lényeg, a lényeg.Most már a mjúzeum irodáiban is tudják azt, ami egy , az újságárusnál 30 éve megvásárolható lapban is olvasható volt.

-Bizony, a Mjúzeumtól néhány kilométerre van egy vár!! :ar!

Gondolom, hogy mindezek után, már nem kérdés, hogy a mjúzeum irodájában mi lesz az első kérdés reggel:

- " Jucika, Ibike, Zsuzsika...stb. , a kávé lefőtt-e már?" :violin:



Jabba
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 22:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jabba » 2015. július 25., szombat 0:30

EZ ITT EGY FIZETETT REKLÁM!
(Kérjük, hogy 30 éven aluliak ne olvassák! )

Amennyiben, annyira "hernyó" vagy, hogy a gyűjteményedet nem tudod önmagad eladni, akkor vidd be a múzeumba!
Ők majd eladják!
Az önkormányzat , az adófizetők pénzéből mindenképpen FIZET!


http://www.origo.hu/kultura/20150724-mo ... rites.html

Vagy.

http://www.nlcafe.hu/ezvan/20110316/meg ... uveszetit/

http://archivum.magyarhirlap.hu/kronika ... menyt.html

http://www.kulturpart.hu/kepzo/18765/cs ... eti_muzeum

http://www.presztizs.com/kultura/palett ... leriaban-0


.............. :-(



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. július 27., hétfő 22:03

http://hvg.hu/kkv/20150727_L_Simon_szer ... gaz_ho#rss


Juhéjuj megvan a kulcs minden bajra. Ami én rám terhelőleg hatna az minden a feleségemé! Semmi közöm hozzá! :D Ja és a fémkeresőm se az enyém meg különben is nem tudtam használni mert a múltkor egyszer lemerült benne az akku.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Röno
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 10:47
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Röno » 2015. július 28., kedd 10:49




rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rudis » 2015. július 28., kedd 14:19

Gabi673 írta:Ranger67 nagyon egyet értek veled, csak néhány szösszenetet emelnék ki, soha nem tudtam és nem is tudom el fogadni azt a törvényt, hogy ha valakinek a földjében van valami értékes dolog akkor az az államé, ez egy törvény igen de rossz törvény és még a komcsi időkben hozták ezt a törvényt, sok sok komcsi időkben rendszeresített törvényt, utcanevet, stb eltöröltek de azt, hogy ami a földben van az az államé, ez a törvény szar.
Érdekes a parlagfű az is a földben van de az már nem az államé ? ha nem takarítja ki a föld tulaja akkor bünteti őt az állam, ki az állam? az a baj, hogy az a néhány "úr" aki a törvényeket módosítgatja nem a lakosság javára, ők képzelik magukat az államnak, (és most eszemben sincs politizálni)
Ranger67 nek tökéletesn igaza van abban is, hogy ki itt a tiszta magyar? senki, honfolaláskor őseink keveredtek a kárpát medencében itt élő népekkel, utána tatár járás akit nem öltek meg azt meg erőszakolták, utána minden féle népek be telepítése, ez után a törökök itt voltak 150 évig, utána ismét betelepítések idegen országokből, nekem is apai és anyai ágon is vannak sváb felmenőim, de szerintem mindenkinek, akinek ics-el végződik a vezeték neve annak szerb felmenői biztosan vannak.
Magam részéről annyit, hogy azé a tárgy aki elvesztette, ha az már nem él akkor aki megtalálta, ha belegondolunk mind annyian ezért keresőzünk, aztán majd eldöntöm mi tévő legyek, ahogy Szechenyi mondta vala: a magam hasznára és a haza javára.

http://www.hir24.hu/kulfold/2015/07/28/ ... nykincset/

Az Usa-ban 20 % az államé!



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. július 28., kedd 16:56



Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma