Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Újságírás

kanbagoly
Ezredes
Ezredes
Status: Offline

Re: Újságírás

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2017. január 28., szombat 11:11

ficuscucis írta:
kanbagoly írta:Valószínűleg a rönkházas bírósági cirkusz után és a trolloknak köszönhetően nincs vége a szigornak. Ma jött ki a ránk vonatkozó büntethetőségi tételek rendelete (10 ezertől 250 millióig!!!) Nem értem erre mi szükség. Pár ember az önös érdekeit előtérbe helyezve állandóan belefosik a közösbe. Ezt a képet egyenesen a régészek oldalára tette fel egy troll, találgatásokba nem akarok már belemenni pedig lenne tippem, hogy ki. :(

Hol lehet elolvasni ezt az új rendeletet? (Én nem látom olyan borúsan a számokat elvégre egy valóban hobbi lengető hogy tudna belefutni 250 milliós büntetésbe. Ahhoz kb. egy új seuso ügybe kellene keverednie.)

1.jpg
1.jpg (46.62 KiB) Megtekintve 2443 alkalommal

2.jpg
2.jpg (46.68 KiB) Megtekintve 2443 alkalommal

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... 100191.kor

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 28., szombat 13:07

kanbagoly írta:
ficuscucis írta:
kanbagoly írta:Valószínűleg a rönkházas bírósági cirkusz után és a trolloknak köszönhetően nincs vége a szigornak. Ma jött ki a ránk vonatkozó büntethetőségi tételek rendelete (10 ezertől 250 millióig!!!) Nem értem erre mi szükség. Pár ember az önös érdekeit előtérbe helyezve állandóan belefosik a közösbe. Ezt a képet egyenesen a régészek oldalára tette fel egy troll, találgatásokba nem akarok már belemenni pedig lenne tippem, hogy ki. :(

Hol lehet elolvasni ezt az új rendeletet? (Én nem látom olyan borúsan a számokat elvégre egy valóban hobbi lengető hogy tudna belefutni 250 milliós büntetésbe. Ahhoz kb. egy új seuso ügybe kellene keverednie.)

1.jpg

2.jpg

Köszönöm a segítséget, - elolvastam.
Viszont valamit nem értek. Azt írtad, hogy most jött ki, viszont ez a 191/2001.(X.18) kormányrendelet most pedig 2017-et írunk. A kihirdetés után 16 évvel helyezték volna hatályba? Nekem kicsit furcsa.

oldtimer
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: oldtimer » 2017. január 28., szombat 13:34

ficuscucis írta:
kanbagoly írta:
ficuscucis írta:

1.jpg

2.jpg

Viszont valamit nem értek. Azt írtad, hogy most jött ki, viszont ez a 191/2001.(X.18) kormányrendelet most pedig 2017-et írunk. A kihirdetés után 16 évvel helyezték volna hatályba? Nekem kicsit furcsa.

Miért furcsa? A kormányrendelet 2001-es, de többször módosították. Ez a jelenleg hatályos változat. Ha megnézted az oldalt, ezt az elején oda is írták.

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 28., szombat 14:09

oldtimer írta:
ficuscucis írta:
kanbagoly írta:
ficuscucis írta:

1.jpg

2.jpg

Miért furcsa? A kormányrendelet 2001-es, de többször módosították. Ez a jelenleg hatályos változat. Ha megnézted az oldalt, ezt az elején oda is írták.

2015-ben és 2016-ban módosították a büntethetőségi tételeket.
kanbagoly szerint viszont "ma jött ki a ránk vonatkozó büntethetőségi tételek rendelete (10 ezertől 250 millióig!!!)"
Nem kötekedésből írom azt amit, de ne fessük ok nélkül feketébbre a képet annál ami valójában. Nem a trollok miatt hoznak törvényt -mert akkor szép kis törvénytár lenne a politikai cikkek alá trollkodóknak köszönhetően. Minden trollbejegyzésre egy "büntető törvény"?

oldtimer
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: oldtimer » 2017. január 28., szombat 14:17

Lehet, hogy csupán egy félreértés történt. Nem azt írják, hogy 2017. január 28-án lépett érvénybe a rendelet, hanem, hogy (idézem): "A jogszabály mai napon (2017.01.28.) hatályos állapota".

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. január 28., szombat 14:50

oldtimer írta:Lehet, hogy csupán egy félreértés történt. Nem azt írják, hogy 2017. január 28-án lépett érvénybe a rendelet, hanem, hogy (idézem): "A jogszabály mai napon (2017.01.28.) hatályos állapota".

Pontosan. De azért "kapaszkodtam bele" a hsz.-be mert szerintem nem olyan sanyarú és kilátástalan a helyzetünk mint ahogy néhányan látják. Sok a félreértelmezésen, vagy feltételezésen alapuló vélemény. Nem véletlenül írtam az engedélyek oldalra, hogy akinek van már konkrét személyes tapasztalata a múzeumi hozzáállással kapcsolatban az írja meg. Így valós képet alkothatunk a helyzetünkről. (Amúgy ha lesz egy kis időm rá, próbából felkeresem az én illetékes múzeumomat. Majd megírom a végeredményt.)
További szép napot!

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2017. január 28., szombat 18:00

ficuscucis írta:
oldtimer írta:Lehet, hogy csupán egy félreértés történt. Nem azt írják, hogy 2017. január 28-án lépett érvénybe a rendelet, hanem, hogy (idézem): "A jogszabály mai napon (2017.01.28.) hatályos állapota".

Pontosan. De azért "kapaszkodtam bele" a hsz.-be mert szerintem nem olyan sanyarú és kilátástalan a helyzetünk mint ahogy néhányan látják. Sok a félreértelmezésen, vagy feltételezésen alapuló vélemény. Nem véletlenül írtam az engedélyek oldalra, hogy akinek van már konkrét személyes tapasztalata a múzeumi hozzáállással kapcsolatban az írja meg. Így valós képet alkothatunk a helyzetünkről. (Amúgy ha lesz egy kis időm rá, próbából felkeresem az én illetékes múzeumomat. Majd megírom a végeredményt.)
További szép napot!

Valóban benéztem, ez a hatályos. Ha jól tudom 2016-ban hozták a büntetési tételeket. Viszont ami itt ment korábban a fórumon annak bizony van köze a szigorításhoz, de nem akarom elölről kezdeni a cirkuszt. Így is már olyanokkal vádolnak egyesek amihez nekem semmi közöm.

Atlantisz
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Atlantisz » 2017. január 30., hétfő 18:50

Reader
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Reader » 2017. február 1., szerda 15:44

Indy1000
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Indy1000 » 2017. február 1., szerda 16:30

Atlantisz írta:https://youtu.be/u8AJptl0Jew

Fémkeresők érdekvédelme

Végre ezzel is foglalkozik valaki!

Indy1000
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Indy1000 » 2017. február 1., szerda 16:32

Ők se tesznek eleget minden előírásnak. Mindig az kiabál akinek a háza ég! :angry-extinguishflame: :lol:

Zoli13
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Zoli13 » 2017. február 8., szerda 13:01

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2017. február 8., szerda 20:49

Fater
Lengető
Lengető

Újságírás

HozzászólásSzerző: Fater » 2017. február 28., kedd 17:59

Jain
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Jain » 2017. február 28., kedd 19:47

Fater írta:http://index.hu/tudomany/tortenelem/2017/02/28/kimentek_a_mezore_es_2500_eves_aranykincsbe_botlottak/

Gratula nekik.Csak egy csepp szenzációhajhászatot érzek a cikkben.
Gép:TOM SELLECK

templomos
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: templomos » 2017. március 1., szerda 11:37

Jain írta:
Fater írta:http://index.hu/tudomany/tortenelem/2017/02/28/kimentek_a_mezore_es_2500_eves_aranykincsbe_botlottak/

Gratula nekik.Csak egy csepp szenzációhajhászatot érzek a cikkben.

Szerintem nem baj egy kis szenzációkeltés ,hasonló esetben itthon megindulna a lejárató kampány :)
Csodálatos dolgokat találtak,f@szomnak se kellene :liar: Csak reménykedni tudok hasonlóban :pray: %%-

ChiliPepper
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: ChiliPepper » 2017. március 6., hétfő 14:11

oldtimer írta:
ChiliPepper írta:Hát én ezt nem értem! Miért az ilyen trollokkal foglalkoznak?
Itt vettünk ketten egy detektort, mert a gránátot fordított ki az eke tavaly. Korábban is több ilyen eset volt, építkezésnél is. Átnézzük a területeinket, hogy ne kelljen már 70 év után is ezektől tartani. Jó hobbinak is tartom, érdekes, hogy mit lehet találni, az ember nem is hinné. Na most nem fogunk milliókat kifizetni hivatalos mentesítő cégnek, amikor mi ingyen, szórakozásból is megcsináljuk. Ebben semmi rosszat nem látok.

Szórakozásból gránátmentesíteni? Ez annyira durva, hogy el sem hiszem. Szerintem csak viccből írtad.

Ez egy jó hobbi szerintem, sok mindent találtunk. Gránátot azt pont nem :D De ha találunk, hívjuk a tűzszerészeket. Nem fogjuk piszkálni. Az a fontos, hogy amit átnéztünk, ott nyugodtak lehetünk, hogy NINCS vagy ha van, olyan mélyen hogy nem fog már előkerülni. Tudtommal sokan hadiznak, és olyanok ajánlották a Cobra gépet és elmondták, mi a teendő.

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2017. március 7., kedd 21:57

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2017. március 8., szerda 18:29

Szép leletek.
Megint csak jól látszik hogy néz ki egy feltárás.Milyen mélységekben és technikával.A sima fémkereső ilyen mélységbe sose lát le.
http://vs.hu/magazin/osszes/rezkori-lel ... ozben-0308
Na de ez egy lerágott téma.
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. március 9., csütörtök 9:52

ul69 írta:http://www.sciencemag.org/news/2016/03/slaughter-bridge-uncovering-colossal-bronze-age-battle

Látva a bevert koponyát és a csontba ékelődött nyílhegyet a Lord of War (Fegyvernepper) c. film jut az eszembe. Abban mondja Nicolas Cage: már az ősemberek mellkasában is találta nyílhegyeket, a háború egyidős az emberiséggel. -- Sajnos igaz. Köszi a megosztást !

Vissza: “Média, közösségi”