Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. július 11., szombat 19:26

Semmit se tudsz velük csinálni!
Most nem nappal fogják szétb@szni a vetést , hanem este.
Ha éppen rajtakapod őket és szólsz nekik , hogy ugyan ne ássák már szét azt a nyamvadt kk falut , akkor elküldenek a pcsába vagy rosszabb esetbe leütnek ott helybe( hallottam már ilyenről is).
Sajnos ez van , a média meg pont ilyennek látja az egyszerű hobbikeresőst is és ezen marha nehéz lesz változtatni!Kb 15 - 20 % miatt szív a másik 80% .



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. július 12., vasárnap 2:05

De tudsz, ahogy írtam, el kell határolódni!



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. július 12., vasárnap 9:09

Krajczár írta:
Ranger67 írta:
a.kezdo írta:
yoember írta:Nos, a hosszú távú és konstruktív megoldások híve vagyok. A csoportosan elkövetett anyázás, meg a régész gatyájának emlegetése egyik kategóriába sem sorolható. Igazából fel kellene eszmélni abból az álomból, hogy a törvény javunkra való változása a régészek ellenében fog történni. Úgy gondolom, hogy az egyetlen módja ennek épp a régészekkel való együttműködés és a közvélemény felé való pozitív kép mutatása.
Több ilyen ember kellene!!!
Sajnos a közvéleményt nem te formálod, és nem is az 2-3 ezer fosztogató rabló, hanem az irányított média. Alapvetően tilt-megenged országban élünk a konstruktivitást az "új gazdasági mechanizmust" :D leállítását követően száműzták a magyar hatalmi gyakorlat szótárából. Szerintem te is tudod, hogy ha megnézel egy M1 híradót, hogy miről beszélek. A cél biztosan helyes, - védeni a kulturális örökséget - de azt tudomásul kell venni, hogy kilövési engedély, sőt felhívás van kiadva és ez alá játszik a média is. A konstruktivítás még csak fel sem merül! Én is úgy gondolom, hogy tökre jól működhetne ha a kijelölt régész kontaktom kapna képes mailt, koordinátákkal minden értékelhető találatról, vagy valami hasonló, és eldöntené, hogy kell -e a krajci vagy sem. De jelenleg erről szó sincs hisz bűnözőkről :twisted: beszélnek. Én alapvetően alapjogi kérdésekben látom a probléma fő okát: Nevezetesen, hogy a találónak van e bármi joga -akármilyen kevés- a földben lévő dolgokon. Jelenleg nincs, mint Kínában ahol még valamiféle kommunizmus van. Nálunk a tulajdont nagyon államhatalmi szempontból értékelik. Nem vagyok joghoz értő, és a történelmet is csak kapisgálom, de ennek komoly feudális illetve bolsevik gyökerei vannak, és ez a társadalmon az öntudatos polgárság hiányán is meglátszik!
Ne de messzire jutottam a szócsépléssel, addig csak óvatosan mert az éber elvtársak figyelnek :naughty:
Üdv!
Néhány gondolat: tilt-megenged országban élünk. Igen, egy normálisan működő országban ahol rend van ott bizony vannak dolgok amiket megtilt és vannak dolgok amiket megenged a törvény. Ez minden országban így van...konkrétan a fémkeresőzést szabályozó törvény nem szigorúbb mint bármely környező állam hasonló törvénye. Csak a magyar emberek jellemző tulajdonsága hogy sírnak mint a fürdős k...rva. Ezt nem én mondom, külföldi ismerőseim ilyennek látják az átlag magyart. Egyébként ez jól megfigyelhető itt a fémkeresők táborában is.
Más: A földtulajdon soha nem volt korlátlan jog. A földben levő ásványkincsek illetve jelentős értékű régészeti leletek mindig is az államot illették. Viszont visszatérve a földtulajdonosok jogaira...arra viszont van joguk a földtulajoknak hogy megszabják hogy kit engednek a földjükre. Ezt azért mondom mert van sok arrogáns fémkeresős aki azt képzeli hogy neki joga van bárkinek a földjén keresőzni...
Ismét egy másik gondolat: Úgy általában...belegondoltatok már abba hogy éppen mi vagyunk azok akik kitakarítjuk hazánk földjéből mindazokat a tárgyi emlékeket amik majd századok múlva bizonyíthatnák azt hogy mi itt éltünk 1100 vagy ki tudja hány éven át?? Különösen a jelenleg is zajló bevándorlás fényében van jelentősége ennek. Mielőtt eltűnnénk még fel is takarítunk magunk után...
A Kezdő felvetésével teljesen egyetértek, valóban nem születhet a régészek ellenében detektoros szabályozás, más milyen már annál inkább /külön érdekek szerint/ a szerveződést meg farizeuskodás lenne emlegetnem hisz ez ügyben úgysem tennék semmit, de biztos csatlakoznék
Kedves Krajcár, örülök, hogy vannak olyanok akik szerint minden rendben, ez így jó! A normálisan működő országok rendjéről és általában az állam által fenntartott rendről más a véleményem, de én egy megátalkodott deviáns vagyok. Szerintem a "rend" a polgárok rendje kell hogy legyen velük konstruktíve, az ő érdekükben. Az én rendemben nem képzelhető el olyan oktatási, energetikai, adó, szociális tv. amely csak a hatalom arroganciáját tükrözi, és még az alapvető civil fórumok véleményére sem kíváncsi.
Nos a külföldi barátaid akik szerint a magyarok állandóan rinyálnak, nagy valószínűséggel mindannyiunk nem túl távoli rokonai, mert ezek a rinyálok bizony nem igazán genetikai magyarok, mert olyan már nincs /én pl. sváb ősökkel rendelkezem/akkor viszont kollektívgeopszihhológia lehet a dologban, kárpátmedenceizmus, mely ezt a különleges tulajdonságot erősíti. A föld és kincsei tekintetében is igazad lehet, én csak a találó és a tulaj. némi minimális jogára céloztam, mert gondolom az angol szabályozás ellenérték rendszere vagy más országok kincs tekintetében alkalmazott %-os rendszere jobban ösztönöz a felajánlásra, együttműködésre, mint a krimianalizálás.
A végső konklúziód szerint te nem is űzted - űzöd ezt a hobbit vagy ha igen folyamatos lelkiismeret furdalás gyötört, megjegyzem néha engem is. Azért örülök, hogy az aktuálpolitika is megjelent -"bevándorlás"- a végén tényleg félő, hogy 2-3 ezer év múlva csupa szir font és libiai dínár várja, hogy valamely erősen tiltott keresős ráleljen!
Üdv!



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Garou » 2015. július 12., vasárnap 11:49

Ranger67 nagyon egyet értek veled, csak néhány szösszenetet emelnék ki, soha nem tudtam és nem is tudom el fogadni azt a törvényt, hogy ha valakinek a földjében van valami értékes dolog akkor az az államé, ez egy törvény igen de rossz törvény és még a komcsi időkben hozták ezt a törvényt, sok sok komcsi időkben rendszeresített törvényt, utcanevet, stb eltöröltek de azt, hogy ami a földben van az az államé, ez a törvény szar.
Érdekes a parlagfű az is a földben van de az már nem az államé ? ha nem takarítja ki a föld tulaja akkor bünteti őt az állam, ki az állam? az a baj, hogy az a néhány "úr" aki a törvényeket módosítgatja nem a lakosság javára, ők képzelik magukat az államnak, (és most eszemben sincs politizálni)
Ranger67 nek tökéletesn igaza van abban is, hogy ki itt a tiszta magyar? senki, honfolaláskor őseink keveredtek a kárpát medencében itt élő népekkel, utána tatár járás akit nem öltek meg azt meg erőszakolták, utána minden féle népek be telepítése, ez után a törökök itt voltak 150 évig, utána ismét betelepítések idegen országokből, nekem is apai és anyai ágon is vannak sváb felmenőim, de szerintem mindenkinek, akinek ics-el végződik a vezeték neve annak szerb felmenői biztosan vannak.
Magam részéről annyit, hogy azé a tárgy aki elvesztette, ha az már nem él akkor aki megtalálta, ha belegondolunk mind annyian ezért keresőzünk, aztán majd eldöntöm mi tévő legyek, ahogy Szechenyi mondta vala: a magam hasznára és a haza javára.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. július 13., hétfő 8:57



:?:

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: mala » 2015. július 15., szerda 9:03

Én annyit írnék a mostani fő témához, hogy a magyar lelőhelyek tudatos kifosztása már jónéhány évtizeddel ezelött jórészt lezaljott, annélkül, hogy az akkori rendszer ezt megakadályozta volna .Főleg igaz ez a dunántúltra, ahol jószerivel már a lelőhely nyomát sem találod meg. Aztán most meg a média minket tesz felelőssé az egészért, hiszen nálunk mindig kell bűnöst találni ! Szerintem a szabályozás vagy fél évszázadot késett, a média meg inkább a régi kincsrablásokról írna, akkor közelebb járna az igazsághoz.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. július 15., szerda 9:55

mala írta:Én annyit írnék a mostani fő témához, hogy a magyar lelőhelyek tudatos kifosztása már jónéhány évtizeddel ezelött jórészt lezaljott, annélkül, hogy az akkori rendszer ezt megakadályozta volna .Főleg igaz ez a dunántúltra, ahol jószerivel már a lelőhely nyomát sem találod meg. Aztán most meg a média minket tesz felelőssé az egészért, hiszen nálunk mindig kell bűnöst találni ! Szerintem a szabályozás vagy fél évszázadot késett, a média meg inkább a régi kincsrablásokról írna, akkor közelebb járna az igazsághoz.
Ez igaz lehet, bár folyamatban van most is. Egyik múzeumi ismerősöm mondta, hogy sokkal szorosabb kapcsolatot kellene kialakítani a keresősökkel, hiszen ők jóval több lelőhelyet ismernek, mint a régészek. És tuti minden területen lenne jópár múzeumbarát keresős aki segítene...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

mala
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:10
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: mala » 2015. július 15., szerda 10:30

khepera írta:
mala írta:Én annyit írnék a mostani fő témához, hogy a magyar lelőhelyek tudatos kifosztása már jónéhány évtizeddel ezelött jórészt lezaljott, annélkül, hogy az akkori rendszer ezt megakadályozta volna .Főleg igaz ez a dunántúltra, ahol jószerivel már a lelőhely nyomát sem találod meg. Aztán most meg a média minket tesz felelőssé az egészért, hiszen nálunk mindig kell bűnöst találni ! Szerintem a szabályozás vagy fél évszázadot késett, a média meg inkább a régi kincsrablásokról írna, akkor közelebb járna az igazsághoz.
Ez igaz lehet, bár folyamatban van most is. Egyik múzeumi ismerősöm mondta, hogy sokkal szorosabb kapcsolatot kellene kialakítani a keresősökkel, hiszen ők jóval több lelőhelyet ismernek, mint a régészek. És tuti minden területen lenne jópár múzeumbarát keresős aki segítene...
Na ja, az utólagos törvénymódosítással talán a régészek egy részének is lejött, hogy egy csónakban is evezhetnénk.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. július 21., kedd 11:58

Ez is Anglia. Érdemes rajta gondolkodni egy kicsit!

"Az Essex megyei rendőrség országos kampányt indított az illegális fémkeresősök ellen.
A célpontban azok a fémkeresősök állnak, akik engedély nélkül keresőznek. Ezen személyek azon túl, hogy birtokháborítást követnek el, történelmi és anyagi kárt okoznak a találatok be nem jelentésével, megzavarják a gazdák állatait, a vadállományt, valamint régészeti lelőhelyeket pusztítanak el.
Mivel az így fellelt régészeti tárgyak lopott holmik, így nem kerülnek regisztrálásra, tehát értékes történelmi információ vész el.
A rendőrség kéri a gazdákat, hogy jelentsék, ha gödröket és eldobált fémdarabokat találnak földjükön...."
( A cikk végén szereplő, rendőrséget is érintő 2011 es rally-n én is ott voltam, de nem találtam semmit.)

forrás:
http://www.eadt.co.uk/news/essex_police ... _1_4160315



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. július 21., kedd 20:46

a.kezdo írta:Ez is Anglia. Érdemes rajta gondolkodni egy kicsit!

"Az Essex megyei rendőrség országos kampányt indított az illegális fémkeresősök ellen.
A célpontban azok a fémkeresősök állnak, akik engedély nélkül keresőznek. Ezen személyek azon túl, hogy birtokháborítást követnek el, történelmi és anyagi kárt okoznak a találatok be nem jelentésével, megzavarják a gazdák állatait, a vadállományt, valamint régészeti lelőhelyeket pusztítanak el.
Mivel az így fellelt régészeti tárgyak lopott holmik, így nem kerülnek regisztrálásra, tehát értékes történelmi információ vész el.
A rendőrség kéri a gazdákat, hogy jelentsék, ha gödröket és eldobált fémdarabokat találnak földjükön...."
( A cikk végén szereplő, rendőrséget is érintő 2011 es rally-n én is ott voltam, de nem találtam semmit.)

forrás:
http://www.eadt.co.uk/news/essex_police ... _1_4160315

:((
legalább a parton nem fognak kérdezősködni továbbra sem, feltéve ha kijutok!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. július 24., péntek 8:25



The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2015. július 24., péntek 12:41

biztos velem a baj...... valamit nem értek.... honnan???
http://hvg.hu/gazdasag/20150724_Matolcs ... nyt_vettek_



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. július 24., péntek 16:18

"A lap korábban szerette volna megtudni a Belügyminisztériumtól, hogy a kerítés építésénél lesz-e régészeti felügyelet. Pintér Sándor akkor azzal hárított, nem ásnak majd olyan mélyre, hogy erre szükség legyen."

Mi se ásunk olyan mélyre! :D
Módosítsanak törvényt!!! Ebből is látszik mennyire fingjuk sincs az egészről.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. július 24., péntek 17:40




Jabba
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 22:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jabba » 2015. július 25., szombat 0:09

Raro írta:http://m.beol.hu/cikk/621497
Nocsak... :roll:
Mindig örülök, ha a "Profi"- régészek is ráindulnak, az " Amatőr"-régész által talált nyomra! :o3
Ez aztán a szimbiózis! =))

A lényeg, a lényeg.Most már a mjúzeum irodáiban is tudják azt, ami egy , az újságárusnál 30 éve megvásárolható lapban is olvasható volt.

-Bizony, a Mjúzeumtól néhány kilométerre van egy vár!! :ar!

Gondolom, hogy mindezek után, már nem kérdés, hogy a mjúzeum irodájában mi lesz az első kérdés reggel:

- " Jucika, Ibike, Zsuzsika...stb. , a kávé lefőtt-e már?" :violin:



Jabba
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 22:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Jabba » 2015. július 25., szombat 0:30

EZ ITT EGY FIZETETT REKLÁM!
(Kérjük, hogy 30 éven aluliak ne olvassák! )

Amennyiben, annyira "hernyó" vagy, hogy a gyűjteményedet nem tudod önmagad eladni, akkor vidd be a múzeumba!
Ők majd eladják!
Az önkormányzat , az adófizetők pénzéből mindenképpen FIZET!


http://www.origo.hu/kultura/20150724-mo ... rites.html

Vagy.

http://www.nlcafe.hu/ezvan/20110316/meg ... uveszetit/

http://archivum.magyarhirlap.hu/kronika ... menyt.html

http://www.kulturpart.hu/kepzo/18765/cs ... eti_muzeum

http://www.presztizs.com/kultura/palett ... leriaban-0


.............. :-(



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. július 27., hétfő 22:03

http://hvg.hu/kkv/20150727_L_Simon_szer ... gaz_ho#rss


Juhéjuj megvan a kulcs minden bajra. Ami én rám terhelőleg hatna az minden a feleségemé! Semmi közöm hozzá! :D Ja és a fémkeresőm se az enyém meg különben is nem tudtam használni mert a múltkor egyszer lemerült benne az akku.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Röno
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 10:47
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Röno » 2015. július 28., kedd 10:49




rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rudis » 2015. július 28., kedd 14:19

Gabi673 írta:Ranger67 nagyon egyet értek veled, csak néhány szösszenetet emelnék ki, soha nem tudtam és nem is tudom el fogadni azt a törvényt, hogy ha valakinek a földjében van valami értékes dolog akkor az az államé, ez egy törvény igen de rossz törvény és még a komcsi időkben hozták ezt a törvényt, sok sok komcsi időkben rendszeresített törvényt, utcanevet, stb eltöröltek de azt, hogy ami a földben van az az államé, ez a törvény szar.
Érdekes a parlagfű az is a földben van de az már nem az államé ? ha nem takarítja ki a föld tulaja akkor bünteti őt az állam, ki az állam? az a baj, hogy az a néhány "úr" aki a törvényeket módosítgatja nem a lakosság javára, ők képzelik magukat az államnak, (és most eszemben sincs politizálni)
Ranger67 nek tökéletesn igaza van abban is, hogy ki itt a tiszta magyar? senki, honfolaláskor őseink keveredtek a kárpát medencében itt élő népekkel, utána tatár járás akit nem öltek meg azt meg erőszakolták, utána minden féle népek be telepítése, ez után a törökök itt voltak 150 évig, utána ismét betelepítések idegen országokből, nekem is apai és anyai ágon is vannak sváb felmenőim, de szerintem mindenkinek, akinek ics-el végződik a vezeték neve annak szerb felmenői biztosan vannak.
Magam részéről annyit, hogy azé a tárgy aki elvesztette, ha az már nem él akkor aki megtalálta, ha belegondolunk mind annyian ezért keresőzünk, aztán majd eldöntöm mi tévő legyek, ahogy Szechenyi mondta vala: a magam hasznára és a haza javára.

http://www.hir24.hu/kulfold/2015/07/28/ ... nykincset/

Az Usa-ban 20 % az államé!



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. július 28., kedd 16:56



Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

desman
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 23:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: desman » 2015. július 28., kedd 17:02

http://privatbankar.hu/vasarlo/mire-kol ... sta-284022

Egyéb gyűjtemények

XIV-XVII. században Erdélyben vert ezüst tallérok – érmegyűjtemény 1 100 000 000 Ft
Ez hány darab tallér ki tudott ennyit összegyűjteni vagy csak pár darabért fizettek ki ennyi pénzt? Ja és hol találtak ennyit vagy örökölte valaki? :ugeek:
Ezeknek a millióknak csak egy kicsike részét kellett volna jutalomra áldozni hogy változzon a fémkeresős társadalom :doh:


A fémkeresőzés egy hobby - nem bűncselekmény. Ezt csak azok találták ki akik újabb bűnösöket akarnak, pedig így is van belőlük elég - akikre még nem találtak ki törvényeket!

rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rudis » 2015. július 28., kedd 21:35

desman írta:http://privatbankar.hu/vasarlo/mire-kol ... sta-284022

Egyéb gyűjtemények

XIV-XVII. században Erdélyben vert ezüst tallérok – érmegyűjtemény 1 100 000 000 Ft
Ez hány darab tallér ki tudott ennyit összegyűjteni vagy csak pár darabért fizettek ki ennyi pénzt? Ja és hol találtak ennyit vagy örökölte valaki? :ugeek:
Ezeknek a millióknak csak egy kicsike részét kellett volna jutalomra áldozni hogy változzon a fémkeresős társadalom :doh:

Állítólag 260 db.-ért adtak ennyit....azért ez erősen túl lett árazva, de valakik biztosan jól jártak....a bronzkincs leadója meg kapott 50 ezret...



desman
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 23:58
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: desman » 2015. július 28., kedd 23:13

rudis írta:
desman írta:http://privatbankar.hu/vasarlo/mire-kol ... sta-284022

Egyéb gyűjtemények

XIV-XVII. században Erdélyben vert ezüst tallérok – érmegyűjtemény 1 100 000 000 Ft
Ez hány darab tallér ki tudott ennyit összegyűjteni vagy csak pár darabért fizettek ki ennyi pénzt? Ja és hol találtak ennyit vagy örökölte valaki? :ugeek:
Ezeknek a millióknak csak egy kicsike részét kellett volna jutalomra áldozni hogy változzon a fémkeresős társadalom :doh:

Állítólag 260 db.-ért adtak ennyit....azért ez erősen túl lett árazva, de valakik biztosan jól jártak....a bronzkincs leadója meg kapott 50 ezret...
Ha nagyon tulárazom akkor sincs 50 millió.
Rtl halló hiradó!


A fémkeresőzés egy hobby - nem bűncselekmény. Ezt csak azok találták ki akik újabb bűnösöket akarnak, pedig így is van belőlük elég - akikre még nem találtak ki törvényeket!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. július 29., szerda 9:59

"közölte a Klapka György Múzeum igazgatója az MTI-vel."
3.JPG
3.JPG (34.63 KiB) Megtekintve 16987 alkalommal
Klapka Györgynek van múzeuma??? :o :o :o :o (Tudomtudom, ez csak vicc vót! :mrgreen: )
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2015. július 31., péntek 8:00-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. július 29., szerda 12:54

kanbagoly írta:http://hvg.hu/kkv/20150727_L_Simon_szer ... gaz_ho#rss


Juhéjuj megvan a kulcs minden bajra. Ami én rám terhelőleg hatna az minden a feleségemé! Semmi közöm hozzá! :D Ja és a fémkeresőm se az enyém meg különben is nem tudtam használni mert a múltkor egyszer lemerült benne az akku.
http://www.stop.hu/belfold/l-simon-arca ... r/1345502/

"L. Simon arcán vastag a bőr"


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. július 30., csütörtök 15:28

Egyre jobban bevonják a régészetet a politikába:
http://www.atv.hu/belfold/20150730-atv- ... /hirkereso


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. július 31., péntek 7:59

http://figyelo.hu/cikkek/422010-nem-gye ... venysertes

"Ezek után a külföldi közgyűjtemények és műgyűjtők igencsak meggondolják, hogy kölcsön merjenek-e adni akár csak egy műalkotást is valamelyik magyarországi múzeumnak. Precedenst teremtünk, veszélyes precedenst"


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. augusztus 3., hétfő 10:54




Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. augusztus 3., hétfő 15:47

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:28-kor.



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2015. augusztus 3., hétfő 16:36

Ricordo írta:Sajnos kígyót-békát összehordanak itt a fórumon L. Simon László államtitkár úrra a régészeket és a fémkeresősöket egyaránt szívató törvénymódosítások miatt. Örömmel tudatom, hogy ezek a vádak bizonyára alaptalanok, hiszen nem sorolja fel őket a nagyarabecsült államtitkár úr tevékenységét bemutató cikk:

http://hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20150803 ... lelomuvesz
Akkor is egy köcsög



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. augusztus 3., hétfő 17:18

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:28-kor.



Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. augusztus 7., péntek 8:11

Vannak már képek is... Mondjuk a darabszám, és a súly tekintetében van szórás az újságírók között :)

http://lajk.hu/2015/08/06/kincsre-bukka ... zmunkasok/



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. augusztus 7., péntek 9:58

Raro írta:Vannak már képek is... Mondjuk a darabszám, és a súly tekintetében van szórás az újságírók között :)

http://lajk.hu/2015/08/06/kincsre-bukka ... zmunkasok/
Új törvény van a találói jutalomra is. Arról nem esik szó sehol? Ahogy kinézett a csapat rájuk férne.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. augusztus 7., péntek 15:40

Szerintem is megérdemeltek volna legalább egy rekesz sört... aztán :violin: reggelig :D



Avatar
Túró
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 11:38
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Túró » 2015. augusztus 8., szombat 9:42



Azért küzdj, hogy győzz, ne azért, hogy ne veszíts!

Avatar
Fater
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 9:31
Tartózkodási hely: Egom
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Fater » 2015. augusztus 8., szombat 12:46

TÚRÓ írta:http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/la ... pat-623914
Ők sem hagytak ki minket!
És mindezt ki nyilatkozza rólunk!
http://www.minalunk.hu/Balatonszemes/in ... 8&area=285

pffff!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. augusztus 8., szombat 13:13

:-? Durva, hogy mennyi álrégész van :evil:



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. augusztus 8., szombat 14:20

1400 éves sírt talált egy fémkeresős Angliában. Én is voltam tagja ennek a klubnak pár éve.
Aki esetleg Google translate - tel fordítja le a cikket, a "sáros csizmák" a klub neve.
http://m.banburyguardian.co.uk/news/met ... -1-6890831



Raro
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 12:16
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Raro » 2015. augusztus 10., hétfő 12:25




Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. augusztus 10., hétfő 17:15

Akkor az Osztrák-Magyar az még 1892 előtti, mert a korona pénzrendszerben már 6,8 grammosakat vertek. Érdekes, hogy az érmék mind I.VH előtti. Ezek a pénzek már nem voltak forgalomban amikor elásták őket. Inkább lehetett gyűjtemény, vagy aranytartalék, mint egy bankár rejtése aki lenyúlt a baktól.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma