Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Újságírás

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 8., hétfő 15:16

buktaede írta:Kedves Feri. Itt van a csendőrpertu, amiről beszéltem. Visszajöttek, akiket hiányoltál, emelkedett is a szakmai színvonal.

Üdv khepera. Idéznélek.

"Látom fogtad a lényeget a mi szempontunkból. Nekünk meg az az indifferens, hogy sikkasztott, hisz mindennapos. De ha valaki 10 milliót keresőbe feccöl az nem szórványleleteket gyűjtöget..."

Mivel nem voltam képben, utána néztem. Minelab E-Track kb. 600. 000 Ft. Ebből 15 db-ot is meg lehet venni 10 millából. Egyébként ismerted a madarat, vagy a vallomását, miszerint ő lelőhelyeket, sírokat akart fosztogatni. Mert a gondolatmenetedre átültetve, ha sikítok 10 milliót, és abból veszek egy olyan autót, ami alkalmas 200 km/h-nál nagyobb sebességre, akkor azt biztos azért vettem, mert én ezután csak minimum annyival akarok közlekedni. Az a baj veled, hogy igen nagy személyiség fejlődésen mentél keresztül, vagy valami trauma érhetett. Pár hónapja még szidtad a jogalkotót, miszerint elcseszett az új törvény, most meg már mindenkiben a megélhetésit látod, aki nem a múzeummal működik együtt.

Hello kanbagoly. Szólnék hozzád is.

"A hozzászólásaid alapján én eddig meg voltam róla győződve hogy téged marhára nem érdekel mit gondolnak rólunk, ugyanis ez is egy nyílt fórum és talán még többen olvassák az itteni megnyilvánulásaidat, mint holmi kis vacak online újságot."

Azt már több alkalommal is írtad, hogy nem értetted meg hozzászólásom lényegét, volt, hogy el kellett magyaráznom. Hogy megértsd a magyar nyelvet, sajnos nem tudok segíteni. Ez még az általános iskola alsó tagozatában kimaradhatott neked (szövegértés). Utólag már nehéz pótolni. Egyébként magyar nyelv, mondatelemzés. A mottód is értelmezhetetlen, hiszen a második mondatban nincs alany, és az elsőből sem lehet következtetni arra, hogy ki "vonzza be".

No de mindegy, Ti kelletek a fórumnak, a Ti tudásotok bármi áron is. Azt gondolom, Tiétek a pálya, a hozzászólásom úgyis törölve lesz.
Csak a megszólított jogán, Bagoly majd ír a saját meglátásával kapcsolatban (téged nem ismerlek személyesen, őt igen, csak annyit, hogy eléggé mellélőttél a szövegértésével, intelligenciájával, olvasottságával kapcsolatban stb...
A Minelabbal semmi baj, én is vennék ha lenne rá pénzem. Ha 10 millát költenék a hobbimra akkor már magamnak sem tudnám bemagyarázni, hogy hobbizok...
A meglátásom az új törvénnyel kapcsolatban nem változott, egy szóval nem mondtam, hogy megélhetési aki nem együttműködő, szerintem ebből a hobbiból nemigen lehet megélni, de ha ezt mondtam volna idézd légyszíves. Bocs de azért meg nem kérek elnézést mert én együttműködő vagyok...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 8., hétfő 15:39

Nem kívántam kommentálni, mert amikor egymás helyesírását vesézzük az már nagyon gáz. Főleg ha aki oktat az is tele van mondatalkotási hibákkal. Az én felfogásom szerint viszont egy szabadidős fórumon simán bele kellene férjen ennyi. Engem még buktaede helyesírási hibái sem zavarnak. Annál inkább az indexes +orákulum+ stílusa.

Lehet a haiku rendezte át az agytekervényeit. Azt se képes felfogni kit illetnek itt a troll jelzővel.:D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 8., hétfő 17:10

Ezt most már hagyjátok abba!
Ezt hívják emberi játszmának a pszichológusok. Arról lehet felismerni, hogy mindig ugyanaz az adok-kapok ismétlődik vég nélkül. És a személyek is ugyanazok. Hónapok óta ez megy.
Már pontosan lehet tudni, hogy X ember vagy csapat beírására Y-ék valami "jót" fognak válaszolni és viszont. Szerintem a legtöbb fórumozó kapásból fel tudja sorolni azt a pár nicket, amelyek itt folyton csépelik egymást.

Fontos jellemzője a játszmázásnak az ún. kétfedelű kommunikáció. Vagyis igazából sose arról van szó, ami a szavak szó szerinti jelentése, az csak ürügy, mint pl. a helyesírás vagy a jogszabályok, hanem arról szól, hogy kinek van igaza, ki szól be jobban, ki talál több hibát a másikban vagyis ki "győz". Igazából minden résztvevő veszít, mert értékes időt, energiát fektet felesleges dolgokba, idegesíti is magát, ezeken rágódik és szépen fizikailag is megbetegíti magát. Ez magánügy, de a fórumot is rongálja, ami nem ezért van.
Mindig van egy provokció ún. "horog", ami pl. lehet egy szó, kifejezés, viselkedésmód, ami többé-kevesbé mindig rejtett és amire a másik "ráharap" és akkor kezdődik a hirig.
A játszma tudattalan, tehát a játszmázók nincsenek tudatában, mit tesznek.
Ezért írtam le, hogy most már tudatos legyen és tudatosan dönthessetek úgy, hogy nem csináljátok.
Ez az egész olyan, mint pl. amikor a Dumb és Dumberben azon veszekednek, hogy a tripla stipi-stopit meg lehet-e duplázni.
Van, aki jót röhög az ilyeneken, másokat pedig zavar, és itt a fórumon azért az utóbbiak vannak többségben.

Úgy lehet kiszállni, hogy amikor felmegy a pumpa és valami jó csípőset odaszólnál, vagy kényszert érzel, hogy válaszolj, akkor tudatosítod, hogy éppen bekapod a másik horgát és csak azért se teszed. Nem kötelező válaszolni. Amit másvalaki ír, az igazából csakis róla szól. Akkor is, ha nyíltan vagy burkoltan téged bírál, minősít vagy támad vele, vagy akár csak te érzed támadásnak.
Ráadásul ezzel te győztél ;)


www.metaldetector.hu

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 8., hétfő 17:59

Feri írta:Ezt most már hagyjátok abba!
Ezt hívják emberi játszmának a pszichológusok. Arról lehet felismerni, hogy mindig ugyanaz az adok-kapok ismétlődik vég nélkül. És a személyek is ugyanazok. Hónapok óta ez megy.
Már pontosan lehet tudni, hogy X ember vagy csapat beírására Y-ék valami "jót" fognak válaszolni és viszont. Szerintem a legtöbb fórumozó kapásból fel tudja sorolni azt a pár nicket, amelyek itt folyton csépelik egymást.

Fontos jellemzője a játszmázásnak az ún. kétfedelű kommunikáció. Vagyis igazából sose arról van szó, ami a szavak szó szerinti jelentése, az csak ürügy, mint pl. a helyesírás vagy a jogszabályok, hanem arról szól, hogy kinek van igaza, ki szól be jobban, ki talál több hibát a másikban vagyis ki "győz". Igazából minden résztvevő veszít, mert értékes időt, energiát fektet felesleges dolgokba, idegesíti is magát, ezeken rágódik és szépen fizikailag is megbetegíti magát. Ez magánügy, de a fórumot is rongálja, ami nem ezért van.
Mindig van egy provokció ún. "horog", ami pl. lehet egy szó, kifejezés, viselkedésmód, ami többé-kevesbé mindig rejtett és amire a másik "ráharap" és akkor kezdődik a hirig.
A játszma tudattalan, tehát a játszmázók nincsenek tudatában, mit tesznek.
Ezért írtam le, hogy most már tudatos legyen és tudatosan dönthessetek úgy, hogy nem csináljátok.
Ez az egész olyan, mint pl. amikor a Dumb és Dumberben azon veszekednek, hogy a tripla stipi-stopit meg lehet-e duplázni.
Van, aki jót röhög az ilyeneken, másokat pedig zavar, és itt a fórumon azért az utóbbiak vannak többségben.

Úgy lehet kiszállni, hogy amikor felmegy a pumpa és valami jó csípőset odaszólnál, vagy kényszert érzel, hogy válaszolj, akkor tudatosítod, hogy éppen bekapod a másik horgát és csak azért se teszed. Nem kötelező válaszolni. Amit másvalaki ír, az igazából csakis róla szól. Akkor is, ha nyíltan vagy burkoltan téged bírál, minősít vagy támad vele, vagy akár csak te érzed támadásnak.
Ráadásul ezzel te győztél ;)
ennek a személyeskedésnek nincs is értelme..fölösleges megnevezni ki idéz folyton olyan zugfirkász cikkeket ahol valamiért belekeveredik a fémkereső szó még ha köze sincs a kettőnek egymáshoz és vele összefüggésben a tek lecsap...ha épp nem fogtak ránk valami új jogszabályt...blablabla :D :D
valóban fárasztó játék ez csak nem ezzel kellene játszaniuk ha nem amivel egy idősek :lol:



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 8., hétfő 18:33

ul69 írta:
Feri írta:Ezt most már hagyjátok abba!
Ezt hívják emberi játszmának a pszichológusok. Arról lehet felismerni, hogy mindig ugyanaz az adok-kapok ismétlődik vég nélkül. És a személyek is ugyanazok. Hónapok óta ez megy.
Már pontosan lehet tudni, hogy X ember vagy csapat beírására Y-ék valami "jót" fognak válaszolni és viszont. Szerintem a legtöbb fórumozó kapásból fel tudja sorolni azt a pár nicket, amelyek itt folyton csépelik egymást.

Fontos jellemzője a játszmázásnak az ún. kétfedelű kommunikáció. Vagyis igazából sose arról van szó, ami a szavak szó szerinti jelentése, az csak ürügy, mint pl. a helyesírás vagy a jogszabályok, hanem arról szól, hogy kinek van igaza, ki szól be jobban, ki talál több hibát a másikban vagyis ki "győz". Igazából minden résztvevő veszít, mert értékes időt, energiát fektet felesleges dolgokba, idegesíti is magát, ezeken rágódik és szépen fizikailag is megbetegíti magát. Ez magánügy, de a fórumot is rongálja, ami nem ezért van.
Mindig van egy provokció ún. "horog", ami pl. lehet egy szó, kifejezés, viselkedésmód, ami többé-kevesbé mindig rejtett és amire a másik "ráharap" és akkor kezdődik a hirig.
A játszma tudattalan, tehát a játszmázók nincsenek tudatában, mit tesznek.
Ezért írtam le, hogy most már tudatos legyen és tudatosan dönthessetek úgy, hogy nem csináljátok.
Ez az egész olyan, mint pl. amikor a Dumb és Dumberben azon veszekednek, hogy a tripla stipi-stopit meg lehet-e duplázni.
Van, aki jót röhög az ilyeneken, másokat pedig zavar, és itt a fórumon azért az utóbbiak vannak többségben.

Úgy lehet kiszállni, hogy amikor felmegy a pumpa és valami jó csípőset odaszólnál, vagy kényszert érzel, hogy válaszolj, akkor tudatosítod, hogy éppen bekapod a másik horgát és csak azért se teszed. Nem kötelező válaszolni. Amit másvalaki ír, az igazából csakis róla szól. Akkor is, ha nyíltan vagy burkoltan téged bírál, minősít vagy támad vele, vagy akár csak te érzed támadásnak.
Ráadásul ezzel te győztél ;)
ennek a személyeskedésnek nincs is értelme..fölösleges megnevezni ki idéz folyton olyan zugfirkász cikkeket ahol valamiért belekeveredik a fémkereső szó még ha köze sincs a kettőnek egymáshoz és vele összefüggésben a tek lecsap...ha épp nem fogtak ránk valami új jogszabályt...blablabla :D :D
valóban fárasztó játék ez csak nem ezzel kellene játszaniuk ha nem amivel egy idősek :lol:
Ez az újságírás topic, tehát szerintem belefér minden olyan cikk ami rólunk, keresősökről szól...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 8., hétfő 19:53

Erről beszélek. Ha buktaede és ul69 nem reagálna arra, amit kanbagoly és kephera ír, és viszont, igen jelentősen javulna a fórumon a légkör ;)


www.metaldetector.hu

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 8., hétfő 20:12

Feri írta:Erről beszélek. Ha buktaede és ul69 nem reagálna arra, amit kanbagoly és kephera ír, és viszont, igen jelentősen javulna a fórumon a légkör ;)
részben igazad van nem kellene foglalkozni ezzel.csak ha elkezdődik valami fórumos élet pl az ezt találtamban vagy a videóknál stb.szóval amiről a fórumozás szólna mindig lecsap a tek vagy a törvény és szétrebben mindenki.valóban áldatlan állapot ez.majd próbálom magam türtőztetni :D :D esetleg beszélek erről Edével is hogy ne foglalkozzon vele mert Donkihóte se sokra ment a szélmalommal.felülünk Roszinantéra és megyünk pittyegtetni :lol: :lol:



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 9., kedd 6:04

ul69 írta:
Feri írta:Erről beszélek. Ha buktaede és ul69 nem reagálna arra, amit kanbagoly és kephera ír, és viszont, igen jelentősen javulna a fórumon a légkör ;)
részben igazad van nem kellene foglalkozni ezzel.csak ha elkezdődik valami fórumos élet pl az ezt találtamban vagy a videóknál stb.szóval amiről a fórumozás szólna mindig lecsap a tek vagy a törvény és szétrebben mindenki.valóban áldatlan állapot ez.majd próbálom magam türtőztetni :D :D esetleg beszélek erről Edével is hogy ne foglalkozzon vele mert Donkihóte se sokra ment a szélmalommal.felülünk Roszinantéra és megyünk pittyegtetni :lol: :lol:
Momentán egyetértek :)
Sajnos az új törvény óta a fórum kissé ellaposodott - érthetően - pláne az ezt találtam topic.
Függetlenül a pártállástól (leadós vagy nem, múzeumbarát vagy nem, együttműködő vagy nem, megbízással / engedéllyel ballagó vagy nem) kössön össze minket itt a hobbi, mert minden normális keresősnek ez hobbi, akinek meg nem hobbi hanem keresetkiegészítés (és ezen van a hangsúly) az meg számomra nem keresős hanem segédmunkás...
Pusztán arra kérnék mindenkit, hogy legyen tisztában azzal, hogy ezt a fórumot nem csak keresősök olvassák és részben az itteni megnyilvánulások adnak alapot a velünk kapcsolatos véleményalkotásra.
Tehát (akinek nem inge...) mindenkinek saját maga dolga hogyan, merre, mikor, de ne húzogassuk készakarva az oroszlán bajszát. A helyzet jobb nem lesz egyhamar, legalább rosszabb ne legyen. Nyilván látjuk mindenfelől, hogy nagyon nem egyszerű ledönteni a bizalmatlanság falait még azoknak sem akik évek óta járnak a múzeumba. Kényszerűségből jár sok hobbista titokban és nem mer bevinni találatokat hanem gyűjtögeti őket, majd leadja ha már lesz pappere, vagy ki sem megy stb. Na jó csippanást mindenkinek!


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 9., kedd 8:32

Szia ul69!
Köszi, nem kell velem beszélned, olvasni azért még talán tudok.
Próbálok nem reagálni még akkor sem, ha megszólítanak. Ezentúl nem fogok véleményt nyilvánítani semmiről, nem fogok "horgászni" csak kérdezni, ha okom lesz rá.
Oszt majd meglátjuk meddig fog ez így maradni...



rudis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 22:57
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: rudis » 2016. február 9., kedd 9:09

Vannak itt a régi fórumról is páran, csak más néven :-) ....meg öregszünk is.....jómagam is, az elejétől fogva fórumtag voltam, de már nagyon keveset járok ki....nem is igazán sok értelme van, meg veszélyes is....párszor elmondtam itt anno a véleményemet erről az együttműködéssel kapcsolatban, meg, hogy mi lesz szerintem.....akkor kitúrtak innen a nagy együttműködők, akik azóta köddé váltak..... persze egy-kettőnek megérte törleszkedni, a többieket meg nagy ívben leszarja.....sovány vigasz, de minden gondolatom szó szerint bejött, az új szabályozással kapcsolatban, bár inkább lottó ötösöm lett volna....persze látni kell, hogy nagy ívben leszarja itt mindenki a keresősöket, csak kellett egy bűnbak, amire ki lehetett hegyezni egy törvényt, ami mindenkit hátrányosan érint, legfőképpen a szakmát ténylegesen is gyakorló régészeket.....a cél mára már teljesen nyílvánvalóan az volt, hogy büntetlenül lehessen végrehajtani a nagy beruházásokat, eldózerolni kk. templomokat, és helyzetbe hozni törvényesen, engedéllyel felruházva olyan haver cégeket, akik majd feltárnak mindent faszán, ahogy nekik tetszik......aki ezt nem látja az igencsak ostoba szerintem.....már a régészek is látják, csak elkéstek vele, saját magoknak kavarták ki a szart, és pontosan az ellenkezőjét érték el vele, mint ami tényleg optimális lehetne az együttműködést illetően....pénz, pénz, pénz, és szabad rablás, törvényseítve az állami szektorban, erről szól manapság minden.......az illegális műkincspiac meg dübörög tovább a nagy emberekkel az élen, és nem a hobbi fémkeresősök működtetik a garett 250-el, meg a kisfejes deussal, azért azt gondolom mindenki vágja, aki nem teljesen retardált......régésztől is vannak információim első kézből, hogyan mennek a dolgok a háttérben, úgyhogy ne akarja nekem itt senki megmagyarázni a tuti happyt, nem azért írtam ide, hanem azért mert a múltkor jót röhögtem, amikor feszólitottak itt valakit, hogy adja le a Mátyás aranyat, meg azelőtt egy másik az aranygyűrűt....emberek, azért lehet lelkesnek lenni, és a római mell vagy lovasszobrot én is leadnám, de azért agyatlannak nem kell lenni, főleg nem ebben a mai világban és mai törvényi szabályozásban.....persze hülyének lenni mindenkinek szíve joga.....kicsit hosszúra sikeredett, de a lényeg benne van talán.....csákány



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 9., kedd 9:45

rudis írta:Vannak itt a régi fórumról is páran, csak más néven :-) ....meg öregszünk is.....jómagam is, az elejétől fogva fórumtag voltam, de már nagyon keveset járok ki....nem is igazán sok értelme van, meg veszélyes is....párszor elmondtam itt anno a véleményemet erről az együttműködéssel kapcsolatban, meg, hogy mi lesz szerintem.....akkor kitúrtak innen a nagy együttműködők, akik azóta köddé váltak..... persze egy-kettőnek megérte törleszkedni, a többieket meg nagy ívben leszarja.....sovány vigasz, de minden gondolatom szó szerint bejött, az új szabályozással kapcsolatban, bár inkább lottó ötösöm lett volna....persze látni kell, hogy nagy ívben leszarja itt mindenki a keresősöket, csak kellett egy bűnbak, amire ki lehetett hegyezni egy törvényt, ami mindenkit hátrányosan érint, legfőképpen a szakmát ténylegesen is gyakorló régészeket.....a cél mára már teljesen nyílvánvalóan az volt, hogy büntetlenül lehessen végrehajtani a nagy beruházásokat, eldózerolni kk. templomokat, és helyzetbe hozni törvényesen, engedéllyel felruházva olyan haver cégeket, akik majd feltárnak mindent faszán, ahogy nekik tetszik......aki ezt nem látja az igencsak ostoba szerintem.....már a régészek is látják, csak elkéstek vele, saját magoknak kavarták ki a szart, és pontosan az ellenkezőjét érték el vele, mint ami tényleg optimális lehetne az együttműködést illetően....pénz, pénz, pénz, és szabad rablás, törvényseítve az állami szektorban, erről szól manapság minden.......az illegális műkincspiac meg dübörög tovább a nagy emberekkel az élen, és nem a hobbi fémkeresősök működtetik a garett 250-el, meg a kisfejes deussal, azért azt gondolom mindenki vágja, aki nem teljesen retardált......régésztől is vannak információim első kézből, hogyan mennek a dolgok a háttérben, úgyhogy ne akarja nekem itt senki megmagyarázni a tuti happyt, nem azért írtam ide, hanem azért mert a múltkor jót röhögtem, amikor feszólitottak itt valakit, hogy adja le a Mátyás aranyat, meg azelőtt egy másik az aranygyűrűt....emberek, azért lehet lelkesnek lenni, és a római mell vagy lovasszobrot én is leadnám, de azért agyatlannak nem kell lenni, főleg nem ebben a mai világban és mai törvényi szabályozásban.....persze hülyének lenni mindenkinek szíve joga.....kicsit hosszúra sikeredett, de a lényeg benne van talán.....csákány
És igen, de nagyon! ^:)^
Köszi nagyon jó ténymegállapítás!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 9., kedd 12:46

Ranger67 írta:
rudis írta:Vannak itt a régi fórumról is páran, csak más néven :-) ....meg öregszünk is.....jómagam is, az elejétől fogva fórumtag voltam, de már nagyon keveset járok ki....nem is igazán sok értelme van, meg veszélyes is....párszor elmondtam itt anno a véleményemet erről az együttműködéssel kapcsolatban, meg, hogy mi lesz szerintem.....akkor kitúrtak innen a nagy együttműködők, akik azóta köddé váltak..... persze egy-kettőnek megérte törleszkedni, a többieket meg nagy ívben leszarja.....sovány vigasz, de minden gondolatom szó szerint bejött, az új szabályozással kapcsolatban, bár inkább lottó ötösöm lett volna....persze látni kell, hogy nagy ívben leszarja itt mindenki a keresősöket, csak kellett egy bűnbak, amire ki lehetett hegyezni egy törvényt, ami mindenkit hátrányosan érint, legfőképpen a szakmát ténylegesen is gyakorló régészeket.....a cél mára már teljesen nyílvánvalóan az volt, hogy büntetlenül lehessen végrehajtani a nagy beruházásokat, eldózerolni kk. templomokat, és helyzetbe hozni törvényesen, engedéllyel felruházva olyan haver cégeket, akik majd feltárnak mindent faszán, ahogy nekik tetszik......aki ezt nem látja az igencsak ostoba szerintem.....már a régészek is látják, csak elkéstek vele, saját magoknak kavarták ki a szart, és pontosan az ellenkezőjét érték el vele, mint ami tényleg optimális lehetne az együttműködést illetően....pénz, pénz, pénz, és szabad rablás, törvényseítve az állami szektorban, erről szól manapság minden.......az illegális műkincspiac meg dübörög tovább a nagy emberekkel az élen, és nem a hobbi fémkeresősök működtetik a garett 250-el, meg a kisfejes deussal, azért azt gondolom mindenki vágja, aki nem teljesen retardált......régésztől is vannak információim első kézből, hogyan mennek a dolgok a háttérben, úgyhogy ne akarja nekem itt senki megmagyarázni a tuti happyt, nem azért írtam ide, hanem azért mert a múltkor jót röhögtem, amikor feszólitottak itt valakit, hogy adja le a Mátyás aranyat, meg azelőtt egy másik az aranygyűrűt....emberek, azért lehet lelkesnek lenni, és a római mell vagy lovasszobrot én is leadnám, de azért agyatlannak nem kell lenni, főleg nem ebben a mai világban és mai törvényi szabályozásban.....persze hülyének lenni mindenkinek szíve joga.....kicsit hosszúra sikeredett, de a lényeg benne van talán.....csákány
És igen, de nagyon! ^:)^
Köszi nagyon jó ténymegállapítás!
Igen, ez telitalálat szerintem is :-bd


www.metaldetector.hu

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 9., kedd 13:06

Feri írta:
Ranger67 írta:
rudis írta:Vannak itt a régi fórumról is páran, csak más néven :-) ....meg öregszünk is.....jómagam is, az elejétől fogva fórumtag voltam, de már nagyon keveset járok ki....nem is igazán sok értelme van, meg veszélyes is....párszor elmondtam itt anno a véleményemet erről az együttműködéssel kapcsolatban, meg, hogy mi lesz szerintem.....akkor kitúrtak innen a nagy együttműködők, akik azóta köddé váltak..... persze egy-kettőnek megérte törleszkedni, a többieket meg nagy ívben leszarja.....sovány vigasz, de minden gondolatom szó szerint bejött, az új szabályozással kapcsolatban, bár inkább lottó ötösöm lett volna....persze látni kell, hogy nagy ívben leszarja itt mindenki a keresősöket, csak kellett egy bűnbak, amire ki lehetett hegyezni egy törvényt, ami mindenkit hátrányosan érint, legfőképpen a szakmát ténylegesen is gyakorló régészeket.....a cél mára már teljesen nyílvánvalóan az volt, hogy büntetlenül lehessen végrehajtani a nagy beruházásokat, eldózerolni kk. templomokat, és helyzetbe hozni törvényesen, engedéllyel felruházva olyan haver cégeket, akik majd feltárnak mindent faszán, ahogy nekik tetszik......aki ezt nem látja az igencsak ostoba szerintem.....már a régészek is látják, csak elkéstek vele, saját magoknak kavarták ki a szart, és pontosan az ellenkezőjét érték el vele, mint ami tényleg optimális lehetne az együttműködést illetően....pénz, pénz, pénz, és szabad rablás, törvényseítve az állami szektorban, erről szól manapság minden.......az illegális műkincspiac meg dübörög tovább a nagy emberekkel az élen, és nem a hobbi fémkeresősök működtetik a garett 250-el, meg a kisfejes deussal, azért azt gondolom mindenki vágja, aki nem teljesen retardált......régésztől is vannak információim első kézből, hogyan mennek a dolgok a háttérben, úgyhogy ne akarja nekem itt senki megmagyarázni a tuti happyt, nem azért írtam ide, hanem azért mert a múltkor jót röhögtem, amikor feszólitottak itt valakit, hogy adja le a Mátyás aranyat, meg azelőtt egy másik az aranygyűrűt....emberek, azért lehet lelkesnek lenni, és a római mell vagy lovasszobrot én is leadnám, de azért agyatlannak nem kell lenni, főleg nem ebben a mai világban és mai törvényi szabályozásban.....persze hülyének lenni mindenkinek szíve joga.....kicsit hosszúra sikeredett, de a lényeg benne van talán.....csákány
És igen, de nagyon! ^:)^
Köszi nagyon jó ténymegállapítás!
Igen, ez telitalálat szerintem is :-bd
Valóban jól összeszedett gondolatsor. Ami engem személy szerint zavar... (én is elég régi bútordarab vagyok, és én mondjuk ugyan azon a néven), nem váltam köddé. Soha nem törleszkedtem és nem a törvénymódosítással kezdtem el az együttműködést, hanem már a hobbi kezdésével együtt. Szóval ne essünk már át annak a szerencsétlen pacinak hol az egyik hol a másik oldalára egyik fél részéről se. Aki nem együttműködő az értelemszerűen nem (vagy inkább nem értelemszerűen) bűnöző, de könyörgöm, aki együttműködő azért az se legyen már értelemszerűen besúgó, nyalizós és törleszkedő... A Mátyás arany... Az pont annyira érték vagy nem érték a múzeumnak, mint bármi más. (na jó, ebből azért kevesebb jön elő, mint fibulából). Sokan azt felejtik el, hogy az igazi érték az információ. Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek. De ha egy ismeretlen helyről jön elő 15, plusz kilószám kerámia és kő akkor meg igen, hisz ott templom volt valószínűleg. Szerintem ez elég könnyen érthető. Más kérdés, hogy mit csináljon a keresős. Bevigye és kockáztassa azt, hogy nyakon verik, hisz önmaga szolgáltat bizonyítékot önmaga ellen vagy ne vigye be és így olyan információtól menti meg a régészetet ami elég fontos lett volna...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 422
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 9., kedd 13:23

khepera írta:
Feri írta:
Ranger67 írta:
rudis írta:Vannak itt a régi fórumról is páran, csak más néven :-) ....meg öregszünk is.....jómagam is, az elejétől fogva fórumtag voltam, de már nagyon keveset járok ki....nem is igazán sok értelme van, meg veszélyes is....párszor elmondtam itt anno a véleményemet erről az együttműködéssel kapcsolatban, meg, hogy mi lesz szerintem.....akkor kitúrtak innen a nagy együttműködők, akik azóta köddé váltak..... persze egy-kettőnek megérte törleszkedni, a többieket meg nagy ívben leszarja.....sovány vigasz, de minden gondolatom szó szerint bejött, az új szabályozással kapcsolatban, bár inkább lottó ötösöm lett volna....persze látni kell, hogy nagy ívben leszarja itt mindenki a keresősöket, csak kellett egy bűnbak, amire ki lehetett hegyezni egy törvényt, ami mindenkit hátrányosan érint, legfőképpen a szakmát ténylegesen is gyakorló régészeket.....a cél mára már teljesen nyílvánvalóan az volt, hogy büntetlenül lehessen végrehajtani a nagy beruházásokat, eldózerolni kk. templomokat, és helyzetbe hozni törvényesen, engedéllyel felruházva olyan haver cégeket, akik majd feltárnak mindent faszán, ahogy nekik tetszik......aki ezt nem látja az igencsak ostoba szerintem.....már a régészek is látják, csak elkéstek vele, saját magoknak kavarták ki a szart, és pontosan az ellenkezőjét érték el vele, mint ami tényleg optimális lehetne az együttműködést illetően....pénz, pénz, pénz, és szabad rablás, törvényseítve az állami szektorban, erről szól manapság minden.......az illegális műkincspiac meg dübörög tovább a nagy emberekkel az élen, és nem a hobbi fémkeresősök működtetik a garett 250-el, meg a kisfejes deussal, azért azt gondolom mindenki vágja, aki nem teljesen retardált......régésztől is vannak információim első kézből, hogyan mennek a dolgok a háttérben, úgyhogy ne akarja nekem itt senki megmagyarázni a tuti happyt, nem azért írtam ide, hanem azért mert a múltkor jót röhögtem, amikor feszólitottak itt valakit, hogy adja le a Mátyás aranyat, meg azelőtt egy másik az aranygyűrűt....emberek, azért lehet lelkesnek lenni, és a római mell vagy lovasszobrot én is leadnám, de azért agyatlannak nem kell lenni, főleg nem ebben a mai világban és mai törvényi szabályozásban.....persze hülyének lenni mindenkinek szíve joga.....kicsit hosszúra sikeredett, de a lényeg benne van talán.....csákány
És igen, de nagyon! ^:)^
Köszi nagyon jó ténymegállapítás!
Igen, ez telitalálat szerintem is :-bd
Valóban jól összeszedett gondolatsor. Ami engem személy szerint zavar... (én is elég régi bútordarab vagyok, és én mondjuk ugyan azon a néven), nem váltam köddé. Soha nem törleszkedtem és nem a törvénymódosítással kezdtem el az együttműködést, hanem már a hobbi kezdésével együtt. Szóval ne essünk már át annak a szerencsétlen pacinak hol az egyik hol a másik oldalára egyik fél részéről se. Aki nem együttműködő az értelemszerűen nem (vagy inkább nem értelemszerűen) bűnöző, de könyörgöm, aki együttműködő azért az se legyen már értelemszerűen besúgó, nyalizós és törleszkedő... A Mátyás arany... Az pont annyira érték vagy nem érték a múzeumnak, mint bármi más. (na jó, ebből azért kevesebb jön elő, mint fibulából). Sokan azt felejtik el, hogy az igazi érték az információ. Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek. De ha egy ismeretlen helyről jön elő 15, plusz kilószám kerámia és kő akkor meg igen, hisz ott templom volt valószínűleg. Szerintem ez elég könnyen érthető. Más kérdés, hogy mit csináljon a keresős. Bevigye és kockáztassa azt, hogy nyakon verik, hisz önmaga szolgáltat bizonyítékot önmaga ellen vagy ne vigye be és így olyan információtól menti meg a régészetet ami elég fontos lett volna...
Ezért gondoltam a fémkeresős múzeum felújítására. Ebbe bele lehetne írni a tudomány számára fontos infókat. Mondjuk a helyszín problémás, azt aligha fogja bárki is nyilvánosan megadni, de megoldható az is.


www.metaldetector.hu

marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 9., kedd 14:56

khepera írta:Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek.
Kivéve, ha ők az egész ásatáson nem találtak annyit, vagy úgy gondolták ásatás után, hogy a templom a tatárjáráskor elpusztult, vagy kiderül, hogy elsétáltak 2 méterrel a sokkal nagyobb "templom" mellett, etcetc, órákat tudnák mesélni, izé hazudozni. :D
Látjátok így kell amúgy bemenni a múzeumba! Nem 3 szaros kisbronzot kell vinni, meg egy marék cserepet, hanem apám ni mit találtam utánatok! :D
Én az aranyat is hiába szoktam mutogatni, csak a kályhacsempéikre, siggilátákra, fajanszaikra izgulnak. :D



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 9., kedd 15:04

marika írta:
khepera írta:Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek.
Kivéve, ha ők az egész ásatáson nem találtak annyit, vagy úgy gondolták ásatás után, hogy a templom a tatárjáráskor elpusztult, vagy kiderül, hogy elsétáltak 2 méterrel a sokkal nagyobb "templom" mellett, etcetc, órákat tudnák mesélni, izé hazudozni. :D
Látjátok így kell amúgy bemenni a múzeumba! Nem 3 szaros kisbronzot kell vinni, meg egy marék cserepet, hanem apám ni mit találtam utánatok! :D
Én az aranyat is hiába szoktam mutogatni, csak a kályhacsempéikre, siggilátákra, fajanszaikra izgulnak. :D
látom Te is talicskán szoktad betolni a múzeumba a sok cuccot :D :D a csempét mivel szeded a sötétben? általában erős fényszórót használok hogy jól lássanak :lol: :lol:



marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 9., kedd 15:11

Errefelé idomítva vannak, csak rájukszólok, hogy ugrás a zsákba és már le se tudom rázni őket. :lol:



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2016. február 9., kedd 15:18

Feri írta:
Ranger67 írta:
rudis írta:Vannak itt a régi fórumról is páran, csak más néven :-) ....meg öregszünk is.....jómagam is, az elejétől fogva fórumtag voltam, de már nagyon keveset járok ki....nem is igazán sok értelme van, meg veszélyes is....párszor elmondtam itt anno a véleményemet erről az együttműködéssel kapcsolatban, meg, hogy mi lesz szerintem.....akkor kitúrtak innen a nagy együttműködők, akik azóta köddé váltak..... persze egy-kettőnek megérte törleszkedni, a többieket meg nagy ívben leszarja.....sovány vigasz, de minden gondolatom szó szerint bejött, az új szabályozással kapcsolatban, bár inkább lottó ötösöm lett volna....persze látni kell, hogy nagy ívben leszarja itt mindenki a keresősöket, csak kellett egy bűnbak, amire ki lehetett hegyezni egy törvényt, ami mindenkit hátrányosan érint, legfőképpen a szakmát ténylegesen is gyakorló régészeket.....a cél mára már teljesen nyílvánvalóan az volt, hogy büntetlenül lehessen végrehajtani a nagy beruházásokat, eldózerolni kk. templomokat, és helyzetbe hozni törvényesen, engedéllyel felruházva olyan haver cégeket, akik majd feltárnak mindent faszán, ahogy nekik tetszik......aki ezt nem látja az igencsak ostoba szerintem.....már a régészek is látják, csak elkéstek vele, saját magoknak kavarták ki a szart, és pontosan az ellenkezőjét érték el vele, mint ami tényleg optimális lehetne az együttműködést illetően....pénz, pénz, pénz, és szabad rablás, törvényseítve az állami szektorban, erről szól manapság minden.......az illegális műkincspiac meg dübörög tovább a nagy emberekkel az élen, és nem a hobbi fémkeresősök működtetik a garett 250-el, meg a kisfejes deussal, azért azt gondolom mindenki vágja, aki nem teljesen retardált......régésztől is vannak információim első kézből, hogyan mennek a dolgok a háttérben, úgyhogy ne akarja nekem itt senki megmagyarázni a tuti happyt, nem azért írtam ide, hanem azért mert a múltkor jót röhögtem, amikor feszólitottak itt valakit, hogy adja le a Mátyás aranyat, meg azelőtt egy másik az aranygyűrűt....emberek, azért lehet lelkesnek lenni, és a római mell vagy lovasszobrot én is leadnám, de azért agyatlannak nem kell lenni, főleg nem ebben a mai világban és mai törvényi szabályozásban.....persze hülyének lenni mindenkinek szíve joga.....kicsit hosszúra sikeredett, de a lényeg benne van talán.....csákány
És igen, de nagyon! ^:)^
Köszi nagyon jó ténymegállapítás!
Igen, ez telitalálat szerintem is :-bd

Nem kéne olyan topicot nyitni lassan, hogy „Ez megy a háttérben”?



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. február 9., kedd 15:46

Pulek írta:
Feri írta:
Ranger67 írta:
rudis írta:Vannak itt a régi fórumról is páran, csak más néven :-) ....meg öregszünk is.....jómagam is, az elejétől fogva fórumtag voltam, de már nagyon keveset járok ki....nem is igazán sok értelme van, meg veszélyes is....párszor elmondtam itt anno a véleményemet erről az együttműködéssel kapcsolatban, meg, hogy mi lesz szerintem.....akkor kitúrtak innen a nagy együttműködők, akik azóta köddé váltak..... persze egy-kettőnek megérte törleszkedni, a többieket meg nagy ívben leszarja.....sovány vigasz, de minden gondolatom szó szerint bejött, az új szabályozással kapcsolatban, bár inkább lottó ötösöm lett volna....persze látni kell, hogy nagy ívben leszarja itt mindenki a keresősöket, csak kellett egy bűnbak, amire ki lehetett hegyezni egy törvényt, ami mindenkit hátrányosan érint, legfőképpen a szakmát ténylegesen is gyakorló régészeket.....a cél mára már teljesen nyílvánvalóan az volt, hogy büntetlenül lehessen végrehajtani a nagy beruházásokat, eldózerolni kk. templomokat, és helyzetbe hozni törvényesen, engedéllyel felruházva olyan haver cégeket, akik majd feltárnak mindent faszán, ahogy nekik tetszik......aki ezt nem látja az igencsak ostoba szerintem.....már a régészek is látják, csak elkéstek vele, saját magoknak kavarták ki a szart, és pontosan az ellenkezőjét érték el vele, mint ami tényleg optimális lehetne az együttműködést illetően....pénz, pénz, pénz, és szabad rablás, törvényseítve az állami szektorban, erről szól manapság minden.......az illegális műkincspiac meg dübörög tovább a nagy emberekkel az élen, és nem a hobbi fémkeresősök működtetik a garett 250-el, meg a kisfejes deussal, azért azt gondolom mindenki vágja, aki nem teljesen retardált......régésztől is vannak információim első kézből, hogyan mennek a dolgok a háttérben, úgyhogy ne akarja nekem itt senki megmagyarázni a tuti happyt, nem azért írtam ide, hanem azért mert a múltkor jót röhögtem, amikor feszólitottak itt valakit, hogy adja le a Mátyás aranyat, meg azelőtt egy másik az aranygyűrűt....emberek, azért lehet lelkesnek lenni, és a római mell vagy lovasszobrot én is leadnám, de azért agyatlannak nem kell lenni, főleg nem ebben a mai világban és mai törvényi szabályozásban.....persze hülyének lenni mindenkinek szíve joga.....kicsit hosszúra sikeredett, de a lényeg benne van talán.....csákány
És igen, de nagyon! ^:)^
Köszi nagyon jó ténymegállapítás!
Igen, ez telitalálat szerintem is :-bd

Nem kéne olyan topicot nyitni lassan, hogy „Ez megy a háttérben”?
Lehet. Most nyitottam egy önvédelmi topicot.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 9., kedd 16:31

ul69 írta:
marika írta:
khepera írta:Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek.
Kivéve, ha ők az egész ásatáson nem találtak annyit, vagy úgy gondolták ásatás után, hogy a templom a tatárjáráskor elpusztult, vagy kiderül, hogy elsétáltak 2 méterrel a sokkal nagyobb "templom" mellett, etcetc, órákat tudnák mesélni, izé hazudozni. :D
Látjátok így kell amúgy bemenni a múzeumba! Nem 3 szaros kisbronzot kell vinni, meg egy marék cserepet, hanem apám ni mit találtam utánatok! :D
Én az aranyat is hiába szoktam mutogatni, csak a kályhacsempéikre, siggilátákra, fajanszaikra izgulnak. :D
látom Te is talicskán szoktad betolni a múzeumba a sok cuccot :D :D a csempét mivel szeded a sötétben? általában erős fényszórót használok hogy jól lássanak :lol: :lol:
Ul96, ahogy lentebb beszéltük, inkább hagyjuk egymás baszogatását. Teljesen normálisan írtam amit írtam, nem volt benne se fölényeskedés, se bántás, még elítélés sem. Itt úgy látom mindenki kurvára okos, de mindenesetre az összes régésznél és történésznél okosabb, ki vagyok én, hogy hozzászóljak ehhez a fennkölt vitához...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 9., kedd 16:42

Megint csak a felesleges veszekedés megy.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 9., kedd 17:00

marika írta:
khepera írta:Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek.
Kivéve, ha ők az egész ásatáson nem találtak annyit, vagy úgy gondolták ásatás után, hogy a templom a tatárjáráskor elpusztult, vagy kiderül, hogy elsétáltak 2 méterrel a sokkal nagyobb "templom" mellett, etcetc, órákat tudnák mesélni, izé hazudozni. :D
Látjátok így kell amúgy bemenni a múzeumba! Nem 3 szaros kisbronzot kell vinni, meg egy marék cserepet, hanem apám ni mit találtam utánatok! :D
Én az aranyat is hiába szoktam mutogatni, csak a kályhacsempéikre, siggilátákra, fajanszaikra izgulnak. :D
Egyébként jók az ötleteid, miszerint egy 16. századi templomról úgy gondolják, hogy az Árpád korban elpusztult. Merhogy feltárták és nem jöttek rá. Mer hülyék. Meg egy templom mellett általában két méterre van egy másik. Mesélj még órákat...
Ezt meg csak példaként említettem de persze nyugodtan lehet belekötni az élő fába is miután Feri megkért minket vegyünk vissza kicsit :)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 9., kedd 17:03

khepera írta:
marika írta:
khepera írta:Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek.
Kivéve, ha ők az egész ásatáson nem találtak annyit, vagy úgy gondolták ásatás után, hogy a templom a tatárjáráskor elpusztult, vagy kiderül, hogy elsétáltak 2 méterrel a sokkal nagyobb "templom" mellett, etcetc, órákat tudnák mesélni, izé hazudozni. :D
Látjátok így kell amúgy bemenni a múzeumba! Nem 3 szaros kisbronzot kell vinni, meg egy marék cserepet, hanem apám ni mit találtam utánatok! :D
Én az aranyat is hiába szoktam mutogatni, csak a kályhacsempéikre, siggilátákra, fajanszaikra izgulnak. :D
Egyébként jók az ötleteid, miszerint egy 16. századi templomról úgy gondolják, hogy az Árpád korban elpusztult. Merhogy feltárták és nem jöttek rá. Mer hülyék. Meg egy templom mellett általában két méterre van egy másik. Mesélj még órákat...
Ezt meg csak példaként említettem de persze nyugodtan lehet belekötni az élő fába is miután Feri megkért minket vegyünk vissza kicsit :)

Ebből az lesz, hogy a hobbi keresősök sem kaphatnak majd engedélyt!!!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 9., kedd 17:41

Gabor írta:
khepera írta:
marika írta:
khepera írta:Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek.
Kivéve, ha ők az egész ásatáson nem találtak annyit, vagy úgy gondolták ásatás után, hogy a templom a tatárjáráskor elpusztult, vagy kiderül, hogy elsétáltak 2 méterrel a sokkal nagyobb "templom" mellett, etcetc, órákat tudnák mesélni, izé hazudozni. :D
Látjátok így kell amúgy bemenni a múzeumba! Nem 3 szaros kisbronzot kell vinni, meg egy marék cserepet, hanem apám ni mit találtam utánatok! :D
Én az aranyat is hiába szoktam mutogatni, csak a kályhacsempéikre, siggilátákra, fajanszaikra izgulnak. :D
Egyébként jók az ötleteid, miszerint egy 16. századi templomról úgy gondolják, hogy az Árpád korban elpusztult. Merhogy feltárták és nem jöttek rá. Mer hülyék. Meg egy templom mellett általában két méterre van egy másik. Mesélj még órákat...
Ezt meg csak példaként említettem de persze nyugodtan lehet belekötni az élő fába is miután Feri megkért minket vegyünk vissza kicsit :)

Ebből az lesz, hogy a hobbi keresősök sem kaphatnak majd engedélyt!!!
Momentán bárki kaphat engedélyt, csak baromi nehézkes. Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy itt már lassan divat lesz mindenkit szidni. A hatóságot az idióta és balfasz törvényért, a régészeket csak úgy mert régészek és nem ujjonganak annak, ha előlük bárki bármilyen leletnek látszó tárgyat elvisz és nem tudják felfogni, a szántásban nem rombolunk összefüggéseket, az együttműködő keresősöket meg azért, mert ezeknek a semmihez nem értőknek (régészek) nyalnak, dörgölőznek stb. Van pár ember aki ha vége a minimaxnak itt osztja az okosságot és hergeli az embereket hatalmas tapasztalattal a háta mögött. Na jó, megpróbálok leállni mert úgy érzem széllel szemben hugyozok. Értelmesen vitatkozni úgy gondolom nem tudunk egyesekkel, veszekedni meg nem akarok, abban nem vagyok jó...
Ezennel felajánlom UL-nak, Buktának (akár egyszerre is bár az nem hiszem, hogy menne) illetve a most csatlakozott Marikának, hogy privátban, telefonon, akár személyesen is ütköztessük az érveinket, itt befejeztem. (csodálkoznék ha bármelyikük élne a lehetőséggel)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 9., kedd 18:13

Nem igazán értem, hogy most engem miért találtál meg. Holnap kereslek privátban, most nem érek rá. Ott beszéljünk, majd utána akár személyesen is, ha gondolod.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 9., kedd 18:15

khepera írta:
Gabor írta:
khepera írta:
marika írta:
khepera írta:Ha egy már feltárt és lezárt 16. sz-i templom mellől előjön 15 Ferdinánd dénár egy szántás után az sokat nem számít senkinek.
Kivéve, ha ők az egész ásatáson nem találtak annyit, vagy úgy gondolták ásatás után, hogy a templom a tatárjáráskor elpusztult, vagy kiderül, hogy elsétáltak 2 méterrel a sokkal nagyobb "templom" mellett, etcetc, órákat tudnák mesélni, izé hazudozni. :D
Látjátok így kell amúgy bemenni a múzeumba! Nem 3 szaros kisbronzot kell vinni, meg egy marék cserepet, hanem apám ni mit találtam utánatok! :D
Én az aranyat is hiába szoktam mutogatni, csak a kályhacsempéikre, siggilátákra, fajanszaikra izgulnak. :D
Egyébként jók az ötleteid, miszerint egy 16. századi templomról úgy gondolják, hogy az Árpád korban elpusztult. Merhogy feltárták és nem jöttek rá. Mer hülyék. Meg egy templom mellett általában két méterre van egy másik. Mesélj még órákat...
Ezt meg csak példaként említettem de persze nyugodtan lehet belekötni az élő fába is miután Feri megkért minket vegyünk vissza kicsit :)

Ebből az lesz, hogy a hobbi keresősök sem kaphatnak majd engedélyt!!!
Momentán bárki kaphat engedélyt, csak baromi nehézkes. Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy itt már lassan divat lesz mindenkit szidni. A hatóságot az idióta és balfasz törvényért, a régészeket csak úgy mert régészek és nem ujjonganak annak, ha előlük bárki bármilyen leletnek látszó tárgyat elvisz és nem tudják felfogni, a szántásban nem rombolunk összefüggéseket, az együttműködő keresősöket meg azért, mert ezeknek a semmihez nem értőknek (régészek) nyalnak, dörgölőznek stb. Van pár ember aki ha vége a minimaxnak itt osztja az okosságot és hergeli az embereket hatalmas tapasztalattal a háta mögött. Na jó, megpróbálok leállni mert úgy érzem széllel szemben hugyozok. Értelmesen vitatkozni úgy gondolom nem tudunk egyesekkel, veszekedni meg nem akarok, abban nem vagyok jó...
Ezennel felajánlom UL-nak, Buktának (akár egyszerre is bár az nem hiszem, hogy menne) illetve a most csatlakozott Marikának, hogy privátban, telefonon, akár személyesen is ütköztessük az érveinket, itt befejeztem. (csodálkoznék ha bármelyikük élne a lehetőséggel)
Marikával folytattam eszmecserét szakmailag.. ez nem értem miért zavar? :D nem tudom mi újat tudnál mondani telefonba és amúgy sem érdekelne..különben is megigértem hogy nem vitatkozok.erről ennyit.



buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. február 9., kedd 18:37

Kedves khepera!
Az a baj veled is, és másokkal is, hogy amíg kicsi parazsat is láttok a tűzhelyben, nem tudjátok megállni, hogy ne kezdjétek el szítani. Ezt kérte Feri is, hogy hagyjátok kialudni. Úgy látom, megint összezavarodtál, bár már többször is leírtam, én nem vagyok ul69, és ő sem buktaede. Azt is mondtam, hogy ezt Feri is meg tudná neked erősíteni. Az imént, ha jól láttam, két perc különbséggel írtunk. Feri talán meg tudja neked mondani, hogy két külön ip címről történt mindez. Ha ez megtörténik, nem kell arra gondolni, hogy a titkosszolgálat keze van az ügyben, vagy akkora számítógép guru vagyok, egyszerűen ez az igazság. Sajnos nem tudok neked garantálni egy konferenciabeszélgetést sem, mert nem tudom hogy kell, de amit ígértem, holnap kereslek privátban. Most a családommal is kellene foglalkoznom, nem csak ezzel a katyvasszal.
Ui.: Kérdezd meg Gabor barátodat, hogy őt sem bántottam azzal, hogy mekkora hülyeséget írt a gázpisztoly használatával kapcsolatban, úgy adtam tanácsot, mintha ő nem is írt volna előttem semmit.
Oszt hali.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 9., kedd 19:25

Azt hiszem teljesen inkorrekt az együttműködő kollégákat megbélyegezni, mint ahogy nem lehet elítélni azt sem aki szabadabban szeretne hódólni a hobbijának. Aki szorosan együttműködik az egy amolyan amatőr régész, a többiek meg talán jobban megmaradtak kicskereső kisködmönnek. Nincs miért fújjolni egymásra, a régi fórumon nekem khepera sok megfejtés ben segített, ha jól emlékszem és soha nem volt negatív zönge. Feri jól látja ez inkább egy hecc játszma, és tényleg csak arról szól. Szóval Urak jó lenne valami előremutatót hallani, valami olyat mint a BBC kisfilmben!
Üdv!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 9., kedd 19:34

Ranger67 írta:Azt hiszem teljesen inkorrekt az együttműködő kollégákat megbélyegezni, mint ahogy nem lehet elítélni azt sem aki szabadabban szeretne hódólni a hobbijának. Aki szorosan együttműködik az egy amolyan amatőr régész, a többiek meg talán jobban megmaradtak kicskereső kisködmönnek. Nincs miért fújjolni egymásra, a régi fórumon nekem khepera sok megfejtés ben segített, ha jól emlékszem és soha nem volt negatív zönge. Feri jól látja ez inkább egy hecc játszma, és tényleg csak arról szól. Szóval Urak jó lenne valami előremutatót hallani, valami olyat mint a BBC kisfilmben!
Üdv!
LIKE


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 9., kedd 20:01

khepera írta:blablabla
Bár halál reménytelen de hátha ki tudlak zökkenteni a jól betanult forgatókönyvedből.
Felhívnám a figyelmedet, hogy lövésem sincs "ki" vagy te, gőzöm nincs "kicsoda" a buktaede, és fingom nincs ki az az ul69. Ha mégis tudnám, azt még akkor sem érteném, hogy szegény gyereket tényleg minek kevered bele? :D:D Továbbá fogalmam sincs arról se kinek mi a szokásos mondókája, de nem is érdekel. Senkit nem neveztem meg, senkihez nem szóltam, magam szórakoztatására írom le, amit írok. Teszek rá mi a te véleményed rólam, a világról, az időjárásról. Teszek rá mi mindenki más véleménye rólam, a világról, az időjárásról. Magasról teszek rá ki mivel foglalkozik és mivel nem.
Na ezek tudatában, ha barátkozni szeretnél nyugodtan keress! :lol:
Továbbiakban szintén nem kívánok senkit megszólítani, minden ilyen nemű képzelgés a képzelet és az elmebaj műve.
Viszont bátran fölajánlom mindenkinek akinek gondja-baja van bárkivel nyugodtan címezze az összes keresetlen jelzőjét nekem, én önként leszek a hibás mindenért. Így hasznomat veszitek, ti is jól megmondtátok, senki nem fog nyafogni, hogy vérigsértették, engem meg nem érdekel. Sőt ha valaki már tényleg nagyon elrúgta a pöttyöst, akkor Feri is nyugodtan tiltson ki mindig engem, aztán pikk-pakk visszajövök csak nektek, csak értetek. =))



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. február 9., kedd 20:43

Biztos kint hideg van, az emberek unatkoznak, az asszony már egy ideje nem érdekes nekünk......mondjam tovább.....egyszerűen uborka szezon...hát baxogassuk egymást itt a Neten.....ez külföldön is így megy....... :D :D :D



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 9., kedd 20:49

tibike írta:Biztos kint hideg van, az emberek unatkoznak, az asszony már egy ideje nem érdekes nekünk......mondjam tovább.....egyszerűen uborka szezon...hát baxogassuk egymást itt a Neten.....ez külföldön is így megy....... :D :D :D
Nem baxogat itt senki senkit :)
Edével majd megdumáljuk, Mária meg ahogy mondta csak magában beszél


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 9., kedd 20:54

khepera írta:
tibike írta:Biztos kint hideg van, az emberek unatkoznak, az asszony már egy ideje nem érdekes nekünk......mondjam tovább.....egyszerűen uborka szezon...hát baxogassuk egymást itt a Neten.....ez külföldön is így megy....... :D :D :D
Nem baxogat itt senki senkit :)
Edével majd megdumáljuk, Mária meg ahogy mondta csak magában beszél
Most jó az idő. Egy órát ma is voltam a környéken.



marika
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 10., szerda 7:57

khepera írta: Mária meg ahogy mondta csak magában beszél
Hú ezt jól elbaltáztam, pedig már olyannyira cseverészhetnékem volt... :(( :((
De ha már így házhoz jöttél a pofonért, akkor megkérdem kivel és legfőképp miről kellene beszélnem?
Tizensok éve ugyanaz a műsor. Nyálcsorgatás holmi ködbe vesző egyesületek és klubbok után. Kitett ezekért valaha is valamit? Ja senki. Egy szalmaszálat nem tettetek keresztbe, csak a sült galambot várjátok, majd a másik elintézi. Beszari mamlasz, lusta disznó bagázs! Tehetetlenségetekben nyírjátok egymást belemagyarázott és képzelgett pitiáner hülyeségeken. Akkor törném darabokra a keresőt, ha ilyenekkel kellene közösködnöm! :D
És ha majd egyszer eljön a csudaszép világ még nekem kellene ezért tagdíjat fizetnem... Na jó vicc, illetve ez már tényleg viccnek is rossz! =)) =))



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 10., szerda 8:13

marika írta:
khepera írta: Mária meg ahogy mondta csak magában beszél
Hú ezt jól elbaltáztam, pedig már olyannyira cseverészhetnékem volt... :(( :((
De ha már így házhoz jöttél a pofonért, akkor megkérdem kivel és legfőképp miről kellene beszélnem?
Tizensok éve ugyanaz a műsor. Nyálcsorgatás holmi ködbe vesző egyesületek és klubbok után. Kitett ezekért valaha is valamit? Ja senki. Egy szalmaszálat nem tettetek keresztbe, csak a sült galambot várjátok, majd a másik elintézi. Beszari mamlasz, lusta disznó bagázs! Tehetetlenségetekben nyírjátok egymást belemagyarázott és képzelgett pitiáner hülyeségeken. Akkor törném darabokra a keresőt, ha ilyenekkel kellene közösködnöm! :D
És ha majd egyszer eljön a csudaszép világ még nekem kellene ezért tagdíjat fizetnem... Na jó vicc, illetve ez már tényleg viccnek is rossz! =)) =))
Kedves Mária, asszem azzal járnánk mindannyian a legjobban ha nem látogatnád a fórumot. Ezek szerint az is hülye aki egyesületet vizionál, az is csúszómászó aki a múzeummal működik együtt, eljutunk odáig, hogy a hihetetlen tapasztalataiddal te vagy egyedül értékes tagja ennek a közösségnek. Csinálj inkább egy saját fórumot és ott egyet tudsz érteni mindenben magaddal. Ne akarj te tagdíjat fizetni, ne akarj együttműködni se, határozd meg a jogszabályokat ahogyan tanították neked. Kritizálsz mindenkit, közben minősíthetetlen stílusban beszélsz általad nem ismert emberekről (csatlakoztál idén januárban, teszem fel keresőt is kb egy éve vettél a kezedbe) de osztod az észt. Asszem a többiek nevében is kérlek tisztelettel, ne nevezz SENKIT se beszarinak, se lusta disznónak, se bagázsnak. Mégis ki a f@sznak képzeled magad, hogy ezzel a stílussal ide gyere? Régebben itt a fórumon az volt a szokás, hogy aki új belépő volt az először figyelt, tanult, kérdezgetett, majd illedelmesen hozzászólt. Szerintem inkább menj a haverokkal játszatok valami korban hozzád illőt, nézzétek meg még egyszer a tini ninját, és ha már érettnek érzed magad a kulturált társalgásra akkor gyere vissza.
Erre nem föltétlen kell válaszolnod mert intelligensen nem tudsz, a többire meg nem vagyok kíváncsi. Részemről lezártam a közös fórumon a beszélgetést veled is, UL lal és Edével is.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 10., szerda 8:47

marika írta:
khepera írta: Mária meg ahogy mondta csak magában beszél
Hú ezt jól elbaltáztam, pedig már olyannyira cseverészhetnékem volt... :(( :((
De ha már így házhoz jöttél a pofonért, akkor megkérdem kivel és legfőképp miről kellene beszélnem?
Tizensok éve ugyanaz a műsor. Nyálcsorgatás holmi ködbe vesző egyesületek és klubbok után. Kitett ezekért valaha is valamit? Ja senki. Egy szalmaszálat nem tettetek keresztbe, csak a sült galambot várjátok, majd a másik elintézi. Beszari mamlasz, lusta disznó bagázs! Tehetetlenségetekben nyírjátok egymást belemagyarázott és képzelgett pitiáner hülyeségeken. Akkor törném darabokra a keresőt, ha ilyenekkel kellene közösködnöm! :D
És ha majd egyszer eljön a csudaszép világ még nekem kellene ezért tagdíjat fizetnem... Na jó vicc, illetve ez már tényleg viccnek is rossz! =)) =))
Annyiban magamra veszem amit mondtál, hogy valóban csak álmodozom, és reménykedek egy jobb, szabadabb, mondjuk klubbos /raly stb/ rendszerben és tényleg disznó és lusta módon semmit nem teszek érte, gondolom ezért nem vagyok szorosan együttműködő sem, mert nekem kellene lépnem bizonytalan irányba. Sajnos ilyen a habitusom és biztos akadnak még hasonszőrűek rajtam kívül. Igaz a sült galambos megállapításod. Annyival azért árnyalnám a dolgot, hogy ez csak egy hobbi /mondjuk nagyon hiányzik a kaland ha nincs/és nem létkérdés. A létkérdések tekintetében nem egészen így viszonyulok. Ugyanakkor megtapasztaltam az életben, hogy vannak olyan szervező, a közért tenni kívánó személyiségek akik vállukra tudnak ilyesmit venni, na azokat szívesen támogatnám. Hogy ez birkaság? - lehet. Amikor gyerkőc voltam akkor sem akartam őrsvezető lenni /bár lehet hogy jól esett volna egy ilyen kitüntető figyelem, de nem voltam rá méltó/, de volt olyan aki büszkén vállalta, persze azért ha lenne is ilyen személy aligha hiszem, hogy ilyen stílusú megnyilvánulásoknak szívesen kitenné magát.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 10., szerda 14:18

Ez mi? Írtam volna a talléros újságcikkre és az jött hogy a kért hozzászólás nem létezik. :o Pedig ez legalább egy pozitív cikk volt.

Ez volt: Vásárhely legnagyobb ezüst tallérlelete a Tornyai-múzeumban



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 10., szerda 14:20

Na mindegy. Bemásolom akkor én. Jó cikk:

Vásárhely legnagyobb ezüst tallérlelete a Tornyai-múzeumban

Amatőr kincskeresők “garázdálkodását” jelentették 2009 év végén a Tornyai János Múzeum munkatársainak. A szakemberek azonnal a megbolygatott kingéci határszélre siettek és a sarjadó őszi búzával borított területen elkezdődött a lelőhely felderítése. Alig pár perc elteltével a fémkereső műszer éles sípolással jelzett: a régészek lába alól hamarosan 67 db 16. századi ezüsttallér került elő. Hódmezővásárhely legjelentősebb középkori éremkincséből február 11-én, csütörtökön 17 órai kezdettel nyílik kiállítás a múzeum földszintjén. A kingéci tallérleletről Bernátsky Ferenc helytörténész és Csányi Viktor régész tollából egy impozáns katalógus is megjelent.
2009. december 14-én és 15-én a Hódmezővásárhelyhez tartozó Kingécen egy lakossági bejelentést követően került elő a város határából eddig ismert legnagyobb ezüst tallérlelet. A 67 darab 16. századi a tizenötéves háború első harmadára keltezhető veretből álló, évszázadokkal ezelőtt elrejtett leletegyüttes Vásárhely első, hitelesen dokumentált körülmények között feltárt késő középkori éremkincse. A tallérokat egy körülbelül 500 négyzetméteres területről, a szántás felső rétegéből gyűjtötték össze a szakemberek. Az ezüstpénzek mellett napvilágot látott 16 szirmú, virág alakú, aranyozott bronzveret arra utal, hogy a tallérokat egy díszes, feltehetően bőrből készült erszényben rejtették el.

A kingéci lelet teljes anyagát bemutató kiállításban és több, mint százhatvan oldalas katalógusban megtekinthető a kincs feltárásának, restaurálásának és tudományos feldolgozásának folyamata. A Tornyai János Múzeum munkatársai az egyes veretek meghatározása és leírása mellett kísérletet tettek a leletegyüttes korabeli értékének, elrejtése hátterének és elrejtője társadalmi helyzetének felvázolására is. A tallérok 1526/27 és 1594 között, egy közel 70 évet felölelő időszak alatt készültek. Az éremlelet 66 veretét összesen 28 kibocsátó készíttette, 31 különböző verdében. A múzeum munkatársai az éremkincs legfiatalabb darabjából arra következtetnek, hogy az erszény tulajdonosa nem sokkal 1594-et követően áshatta el vagyonának egy részét. Az egyik veret azonban egy korabeli hamisítvány, egy ezüstfóliával bevont rézkorong. A látogatókat számos fotó és illusztráció vezeti be középkori pénzverés világába.

Az érdeklődő nagyközönség február 11-én 17 órától tekintheti meg a tallérleletet bemutató kiállítást. A könyvbemutatóval egybekötött eseményen köszöntőt mond Nagy Imre, a hódmezővásárhelyi közgyűjtemény igazgatója, a kiállítást Tóth Csaba, a Magyar Nemzeti Múzeum numizmatikusa nyitja meg. A csütörtöki rendezvényen Bernátsky Ferenc helytörténész és Csányi Viktor régész, a kötet szerzői mutatják be a kingéci ásatásokat, a leletmentés és a tallérok feltárásának folyamatát. Az esten Garamvölgyi Anett népdalénekes és a Németh László Gimnázium diákjainak közreműködésével idézik meg a 16. század hangulatát.

Article printed from Szeged Ma – tények és vélemények: http://szegedma.hu

URL to article: http://szegedma.hu/hir/szeged/2016/02/v ... umban.html



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 689
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 10., szerda 14:37

Itt az ékes bizonyíték mennyire számít a felső rétegben a tárgyak helye.A dühöngőben írták nemrég:
"Mint arról egyszer beszéltünk, nem a tárgyak maguk jelentősek, hanem az a kontextus, amiben elhelyezkedtek, "
Nos hol van pl itt a kontextus?A 67 db érmét 500!!!nm en találták meg.Ennyire széthúzta a szántás.
Annyi amit ki lehet deríteni hogy vagy elásták vagy egyszerűen elhagyták az érmét tartalmazó erszényt.Többet nem lehet tudni.
Valszeg egy kereskedő gyorsan elásta vagy csak leszakadt az övéről lovaglás közben. :?:


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Újságírás

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 10., szerda 14:48

Timber írta:Ez mi? Írtam volna a talléros újságcikkre és az jött hogy a kért hozzászólás nem létezik. :o Pedig ez legalább egy pozitív cikk volt.

Ez volt: Vásárhely legnagyobb ezüst tallérlelete a Tornyai-múzeumban
Igen ez a cikk, így ebben a formában elég félreérthető, erre fel sem figyeltem. :D Szerintem nem ismered az előzményeket.

Amúgy én linkeltem de töröltem, a többivel amiket nemrég írtam, mert semmi értelmét nem látom érdemben szólni amíg nem tisztul egy picit a fórum. A leadós topikba is nagy értelme volt marikának odabökni a marhaságot.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma