Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Dühöngő (politikamentes)

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 8., péntek 17:04

Tudjátok, mit mondanak a templomban?
Gondolattal, szóval, cselekedettel, mulasztással. Azzal lehet vétkezni. Tehát ha csak arra gondolsz is, hogy elmész keresőzni de nem teljesen szigorúan a jogi dolgok szerint ahogy azt parancsolják FENN akkor az ördögök fognak furulyázni a sípcsontodon :D
Kérdezzétek csak meg a pap bácsit! Vagy a Zorbánt :D



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. január 8., péntek 21:52

Ez itt a skizók címere. :D Nem tud a hülyéje megváltozni, pedig már a fél fórum és az index tudja a nevét, címét és a fényképe is körbejárt. De hát addig jár a korsó a kútra, míg el nem törik. Aki kihívja maga ellen a sorsot az meg is érdemli.
11714_646605865466674_5011382192569637206_n.jpg
11714_646605865466674_5011382192569637206_n.jpg (43.71 KiB) Megtekintve 18053 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. január 11., hétfő 20:08

Gabor írta:
Timber írta:
Gabor írta:
Timber írta:Ez most komoly, hogy erről szól a fémkeresés?

Nem erről szól! Vannak jogi keretei, amit szigorítani terveznek, nem úgy van, hogy oda mész, ahova akarsz! Ha elkapnak védett területen(nem mentség, hogy nem tudtad, hogy védett), akkor igen komoly büntetésre számíthatsz, ez már nem játék, nem kis szabálysértési bírságok vannak. Engedélyt lehet szerezni magánszemélynek is, és akkor nyugodtan keresőzhetsz a szabályok betartásával!
Olvastam. De nem érdekel. Nálam az szabály hogy aki oda meri tolni a képét, hogy mit csinálok a saját tulajdon földemen annak a rottweilerem fog válaszolni. Jogi keretben :D
A saját tulajdon földeden, ha esetleg védett és valami rossz szomszéd rád hívja a rendőröket az esetleges szigorítás után, akkor házkutatás, ha rájuk uszítod a kutyádat, akkor + hatóság elleni erőszak. Ez nem játék már. Kérj engedélyt a keresőzéshez, ha van földed az nagy előny ;)
Timber, üdv a sporttársak között!
Gábor, ez durva :( A valóság azért más. A spori alig kezdte, még jó hogy nem akasztást helyezel neki kilátásba. :mrgreen:


A Whiter Shade of Pale

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: buszos » 2016. február 9., kedd 20:55

http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

Elhiszem én , hogy örökségből van , de ezeket leszarja a KÖH? Tudom mi vagyunk az első számú közellenség , de az ilyeneket miért nem basszák nyakon?



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 9., kedd 21:00

buszos írta:http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

Elhiszem én , hogy örökségből van , de ezeket leszarja a KÖH? Tudom mi vagyunk az első számú közellenség , de az ilyeneket miért nem basszák nyakon?
Mert mi a baj vele? Cezarius római polgár árulja a római dolgait. Egy cseppet eltévedt az időben :D Legalább olcsón adja.



Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2016. február 10., szerda 6:21

Timber írta:
buszos írta:http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

Elhiszem én , hogy örökségből van , de ezeket leszarja a KÖH? Tudom mi vagyunk az első számú közellenség , de az ilyeneket miért nem basszák nyakon?
Mert mi a baj vele? Cezarius római polgár árulja a római dolgait. Egy cseppet eltévedt az időben :D Legalább olcsón adja.
Úgy kb az a baj vele hogy többek között pont az ilyen keresősök miatt szigorodnak és szigorodtak a törvények. És az ilyen keresősök miatt alakult ki a közvéleményben negatív kép a keresőzésről és a keresősökről.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 10., szerda 7:23

Krajczár írta:
Timber írta:
buszos írta:http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

Elhiszem én , hogy örökségből van , de ezeket leszarja a KÖH? Tudom mi vagyunk az első számú közellenség , de az ilyeneket miért nem basszák nyakon?
Mert mi a baj vele? Cezarius római polgár árulja a római dolgait. Egy cseppet eltévedt az időben :D Legalább olcsón adja.
Úgy kb az a baj vele hogy többek között pont az ilyen keresősök miatt szigorodnak és szigorodtak a törvények. És az ilyen keresősök miatt alakult ki a közvéleményben negatív kép a keresőzésről és a keresősökről.
Szerintem meg jó hogy ilyen sok mindent árul.Ezt kéne bemutatni a köz fos médiában.Ezen cuccok negyedére milliókat mondanak.Itt pedig kiderül hogy néhány 10 ezer ft ot ér az egész.Nézzétek meg a lejárt termékeit is.Irdatlan mennyiségű római cucc van "forgalomban" ez látszik is az értékeken. :-bd
De egyértelmű hogy ezen holmik is régészetileg óriási horderejű kincsek. :D


:?:

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. február 10., szerda 10:28

norman írta:
Krajczár írta:
Timber írta:
buszos írta:http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

Elhiszem én , hogy örökségből van , de ezeket leszarja a KÖH? Tudom mi vagyunk az első számú közellenség , de az ilyeneket miért nem basszák nyakon?
Mert mi a baj vele? Cezarius római polgár árulja a római dolgait. Egy cseppet eltévedt az időben :D Legalább olcsón adja.
Úgy kb az a baj vele hogy többek között pont az ilyen keresősök miatt szigorodnak és szigorodtak a törvények. És az ilyen keresősök miatt alakult ki a közvéleményben negatív kép a keresőzésről és a keresősökről.
Szerintem meg jó hogy ilyen sok mindent árul.Ezt kéne bemutatni a köz fos médiában.Ezen cuccok negyedére milliókat mondanak.Itt pedig kiderül hogy néhány 10 ezer ft ot ér az egész.Nézzétek meg a lejárt termékeit is.Irdatlan mennyiségű római cucc van "forgalomban" ez látszik is az értékeken. :-bd
De egyértelmű hogy ezen holmik is régészetileg óriási horderejű kincsek. :D
Lehetséges, hogy nagy horderejűek. Mint arról egyszer beszéltünk, nem a tárgyak maguk jelentősek, hanem az a kontextus, amiben elhelyezkedtek, és amit most már nem lehet megtudni, mivel a felfedezője kiárusította őket. Arról nem is beszélve, hogy a tárgyak jó része külföldre kerül, és ilyen módon végérvényesen elvész a hordozott információ. A kisebb leletek is lényegesek lehetnek, hiszen a sok kis mozaikból lehetne összeállítani egy adott terület történetét. Elképzelhető, hogy eddig fel nem fedezett obejktumnál kerültek elő. És akkor még nem beszéltünk arról a nagyon is valószínű verzióról, hogy ezek már ismert, de még fel nem tárt helyről lettek összeszedve.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 10., szerda 11:46

yoember írta:
norman írta:
Krajczár írta:
Timber írta:
buszos írta:http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

http://www.vatera.hu/listings/index.php ... obd=1&pt=2

Elhiszem én , hogy örökségből van , de ezeket leszarja a KÖH? Tudom mi vagyunk az első számú közellenség , de az ilyeneket miért nem basszák nyakon?
Mert mi a baj vele? Cezarius római polgár árulja a római dolgait. Egy cseppet eltévedt az időben :D Legalább olcsón adja.
Úgy kb az a baj vele hogy többek között pont az ilyen keresősök miatt szigorodnak és szigorodtak a törvények. És az ilyen keresősök miatt alakult ki a közvéleményben negatív kép a keresőzésről és a keresősökről.
Szerintem meg jó hogy ilyen sok mindent árul.Ezt kéne bemutatni a köz fos médiában.Ezen cuccok negyedére milliókat mondanak.Itt pedig kiderül hogy néhány 10 ezer ft ot ér az egész.Nézzétek meg a lejárt termékeit is.Irdatlan mennyiségű római cucc van "forgalomban" ez látszik is az értékeken. :-bd
De egyértelmű hogy ezen holmik is régészetileg óriási horderejű kincsek. :D
Lehetséges, hogy nagy horderejűek. Mint arról egyszer beszéltünk, nem a tárgyak maguk jelentősek, hanem az a kontextus, amiben elhelyezkedtek, és amit most már nem lehet megtudni, mivel a felfedezője kiárusította őket. Arról nem is beszélve, hogy a tárgyak jó része külföldre kerül, és ilyen módon végérvényesen elvész a hordozott információ. A kisebb leletek is lényegesek lehetnek, hiszen a sok kis mozaikból lehetne összeállítani egy adott terület történetét. Elképzelhető, hogy eddig fel nem fedezett obejktumnál kerültek elő. És akkor még nem beszéltünk arról a nagyon is valószínű verzióról, hogy ezek már ismert, de még fel nem tárt helyről lettek összeszedve.
Ezt azért nem teljes komolysággal mondtam ;) Nem értek egyet ezzel a zsibvásárral.
Az Újságírás fórumban ott van frankón, nemegy ember elmondja, hogy miért van a szigorítás. Igazából.
Mondták régiek hogy 10 és még több éve is ugyanígy nyíltan árulták. És nincs semmi belőle. Ha az volna a baj, azoknál razziáznának. Próbálj meg heroint árulni a Vaterán. van egy fogadásom hogy egy napon belül bezárnak sok évre.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. február 15., hétfő 23:09

Hogy győztök vitatkozni ki mit hova ad le,kinek milyen papirja van,ki mit kezd a leleteivel.ez mindenkinek a maganūgye teljes mertekben,azzal sem foglalkozik senki hogy a gazszamlam meg a netem ki e van fūzetve,elarulom nektek a normalis forumozot az erdekli vajon mit is talallt,esha nemtudja akkor esetleg segitseget ker a többiektol.es ismeretlenbe is de egyūtt örūlūnk es néha titkon irigykedūnk a masikra.tovabbi szep estet.szisztok



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. február 16., kedd 13:06

A dühöngő se azért van, hogy egymás személyét támadjátok ;)
A régebbi beírások is moderálva lesznek, kár kikeresni és újra előhozni őket. De lehet, hogy komplett témákat kell törölnöm, mert alapvetően ilynekkel vannak tele.


www.metaldetector.hu

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 16., kedd 13:13

Ibn írta:Hogy győztök vitatkozni ki mit hova ad le,kinek milyen papirja van,ki mit kezd a leleteivel.ez mindenkinek a maganūgye teljes mertekben,azzal sem foglalkozik senki hogy a gazszamlam meg a netem ki e van fūzetve,elarulom nektek a normalis forumozot az erdekli vajon mit is talallt,esha nemtudja akkor esetleg segitseget ker a többiektol.es ismeretlenbe is de egyūtt örūlūnk es néha titkon irigykedūnk a masikra.tovabbi szep estet.szisztok
A vita az jóóó :) Komolyra fordítva, ha komolyan vesszük (de csak ha nagyon komolyan vesszük) akkor nem a magánügye. Mert amit talált az nem az övé, hanem a tiéd, az enyém, a miénk. Persze teljesen felesleges ezt csoffadt kisbronzokról, ezer számra (szerencsésebb területeken) előkerülő fibulákról, fityfaszokról állítani, de ha már Seuso méretű és eszmei értékű motyókról beszélnénk akkor ez az állítás mindenképp megállná a helyét. Hogy hol a határ?...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

szigetlako
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 14:42
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: szigetlako » 2016. február 16., kedd 18:35

khepera írta:
Ibn írta:Hogy győztök vitatkozni ki mit hova ad le,kinek milyen papirja van,ki mit kezd a leleteivel.ez mindenkinek a maganūgye teljes mertekben,azzal sem foglalkozik senki hogy a gazszamlam meg a netem ki e van fūzetve,elarulom nektek a normalis forumozot az erdekli vajon mit is talallt,esha nemtudja akkor esetleg segitseget ker a többiektol.es ismeretlenbe is de egyūtt örūlūnk es néha titkon irigykedūnk a masikra.tovabbi szep estet.szisztok
A vita az jóóó :) Komolyra fordítva, ha komolyan vesszük (de csak ha nagyon komolyan vesszük) akkor nem a magánügye. Mert amit talált az nem az övé, hanem a tiéd, az enyém, a miénk. Persze teljesen felesleges ezt csoffadt kisbronzokról, ezer számra (szerencsésebb területeken) előkerülő fibulákról, fityfaszokról állítani, de ha már Seuso méretű és eszmei értékű motyókról beszélnénk akkor ez az állítás mindenképp megállná a helyét. Hogy hol a határ?...
Régebben is működött ha valami olyan került fel ide amire igényt tartott a múzeum akkor át lett adva. De azt elhiszed ha találnál pár aranyforintot Te sem a múzeumba szaladnál vele! Szerinted a Seuso méretű találatnál mennyi lehet a jutalom és mekkora az eszmei érték? Teljes Seuso mekkora érték? 10 milliárd? Vajon kifizetik mondjuk a 10%át jutalomként? 1%át? Lehet hogy még köszönömöt se mondanának. Jelen esetben senki sem fog leadni semmit.... és megmarad magánügynek :)



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. február 16., kedd 18:47

A vita az jóóó :) Komolyra fordítva, ha komolyan vesszük (de csak ha nagyon komolyan vesszük) akkor nem a magánügye. Mert amit talált az nem az övé, hanem a tiéd, az enyém, a miénk. Persze teljesen felesleges ezt csoffadt kisbronzokról, ezer számra (szerencsésebb területeken) előkerülő fibulákról, fityfaszokról állítani, de ha már Seuso méretű és eszmei értékű motyókról beszélnénk akkor ez az állítás mindenképp megállná a helyét. Hogy hol a határ?...[/quote]

Ezzel nem nagyon értek eggyet, mert mindenhol a világon ami a TE földedbe van, az a TIÉD - angliába se kobozza el az királynő amitt találsz, osztozkodol a tulajjal....és ha te vagy a tulaj, és keresőzöl a sajátodon, minden a TIÉD.....USA-ban is így működik....nálunk - nálatok ezt az egészet elbaxta a szoci - minden a miénk, minden az államé - hát szedjék össze a ganéjt amit kihordok a földemtre.....ne adj isten a saját földeden találnál kőolajat vagy bármit, jön az állami cég, kifosztja és téged lebaxnak, hogy szennyes a földed....



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 16., kedd 18:53

tibike írta:
Ezzel nem nagyon értek eggyet, mert mindenhol a világon ami a TE földedbe van, az a TIÉD - angliába se kobozza el az királynő amitt találsz, osztozkodol a tulajjal....és ha te vagy a tulaj, és keresőzöl a sajátodon, minden a TIÉD.....USA-ban is így működik....nálunk - nálatok ezt az egészet elbaxta a szoci - minden a miénk, minden az államé - hát szedjék össze a ganéjt amit kihordok a földemtre.....ne adj isten a saját földeden találnál kőolajat vagy bármit, jön az állami cég, kifosztja és téged lebaxnak, hogy szennyes a földed....

Ebben eléggé tévedsz! Angliában a kincsnek minősülőt nem tarthatod meg, a régészeti értéket is csak akkor, ha a múzeum nem tart rá igényt! Annyi a különbség, hogy nagyjából kifizetik a lelet értékét! Amerikában is ez a helyzet nemzeti kincsek az államé, ott is vannak régészetileg védett területek.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. február 16., kedd 19:07

Hat igen ha sueso t talallunk leadjuk,de ha joltudom a talallojat is felakasztottak.igaz ez az alitas sosem nyert bizonyittast,de ha jobban belegondolunk egy ilyen meretu lelet sok bajt hozhat magaval.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 16., kedd 19:09

szigetlako írta: ... De azt elhiszed ha találnál pár aranyforintot Te sem a múzeumba szaladnál vele! ...
Én leadnám. Pont azért, mert kevés kerül be és helytörténetileg fontosabb lehet, mint az hogy legyen egy kis zsebpénzem ami így is úgy is elkopik. Pár aranyforint ára szerintem senki életét nem változtatná meg gyökeresen, ezért nem látom értelmét az elkótyavetyélésnek.
(Nem vitaindító, ez csak az én nézetem.)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 16., kedd 19:10

Ibn írta:Hat igen ha sueso t talallunk leadjuk,de ha joltudom a talallojat is felakasztottak.igaz ez az alitas sosem nyert bizonyittast,de ha jobban belegondolunk egy ilyen meretu lelet sok bajt hozhat magaval.

Mert nem adta le! Ha leadta volna, akkor még élhetne szegény! Akkoriban a tárgyak nemesfémtartalma alapján súlyra fizettek volna a múzeumok, ami nem csekély összeg lehetett akkoriban, persze a valós értékéhez képest csekély.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 16., kedd 20:06

kanbagoly írta:
szigetlako írta: ... De azt elhiszed ha találnál pár aranyforintot Te sem a múzeumba szaladnál vele! ...
Én leadnám. Pont azért, mert kevés kerül be és helytörténetileg fontosabb lehet, mint az hogy legyen egy kis zsebpénzem ami így is úgy is elkopik. Pár aranyforint ára szerintem senki életét nem változtatná meg gyökeresen, ezért nem látom értelmét az elkótyavetyélésnek.
(Nem vitaindító, ez csak az én nézetem.)
Még ide tartozik, hogy két kollégát is ismerek akik találtak aranyforintot ééés a múzeumba szaladtak vele... a forintokat láttam, a két srácot meg ismerem... (nem vitaindítottam :))


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. február 16., kedd 20:21

khepera írta:
kanbagoly írta:
szigetlako írta: ... De azt elhiszed ha találnál pár aranyforintot Te sem a múzeumba szaladnál vele! ...
Én leadnám. Pont azért, mert kevés kerül be és helytörténetileg fontosabb lehet, mint az hogy legyen egy kis zsebpénzem ami így is úgy is elkopik. Pár aranyforint ára szerintem senki életét nem változtatná meg gyökeresen, ezért nem látom értelmét az elkótyavetyélésnek.
(Nem vitaindító, ez csak az én nézetem.)
Még ide tartozik, hogy két kollégát is ismerek akik találtak aranyforintot ééés a múzeumba szaladtak vele... a forintokat láttam, a két srácot meg ismerem... (nem vitaindítottam :))
én meg olyant hallottam hogy talált valaki egyszer pár aranyforintot eladta 10milláért és azóta is vidáman éldegél.semmi vita csak hallottam :D



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 16., kedd 20:38

Nehéz dolog lenne egy ilyen szituációban dönteni!
Jut eszembe! A szikáncsi aranyakból mennyi lehet még meg? :))
Mert azt is beszolgáltatták!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 16., kedd 20:47

Bobbácsi írta:Nehéz dolog lenne egy ilyen szituációban dönteni!
Jut eszembe! A szikáncsi aranyakból mennyi lehet még meg? :))
Mert azt is beszolgáltatták!

Azt beszolgáltatták és túl is élte a megtaláló meg jutalmat is kapott 1963-ban! "Az érmék közül két darabot a megtaláló kapott meg – 70 ezer forint, akkor mintegy ötévnyi átlagfizetésnek megfelelő jutalommal együtt – öt a Tornyai-múzeumba került, a lelet nagy részét pedig a Magyar Nemzeti Múzeum Éremtárában őrzik."



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 16., kedd 20:55

Ezt én is olvastam,láttam! :) És valójában? Picit jobban beleásod magad,akkor majd derül ki neked is pár érdekes dolog!



Avatar
Charlie Firpo
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 1., vasárnap 18:49
Tartózkodási hely: Bp.
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Charlie Firpo » 2016. február 16., kedd 22:03

A szikáncsi lelet:
Kép
Picinykét beállítottnak látszik, de a masina nagyon érdekes!



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 17., szerda 9:20

Charlie Firpo írta:A szikáncsi lelet:
Kép
Picinykét beállítottnak látszik, de a masina nagyon érdekes!
Ős Cobra :-bd



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. február 17., szerda 9:26

Gabor írta:
Bobbácsi írta:Nehéz dolog lenne egy ilyen szituációban dönteni!
Jut eszembe! A szikáncsi aranyakból mennyi lehet még meg? :))
Mert azt is beszolgáltatták!

Azt beszolgáltatták és túl is élte a megtaláló meg jutalmat is kapott 1963-ban! "Az érmék közül két darabot a megtaláló kapott meg – 70 ezer forint, akkor mintegy ötévnyi átlagfizetésnek megfelelő jutalommal együtt – öt a Tornyai-múzeumba került, a lelet nagy részét pedig a Magyar Nemzeti Múzeum Éremtárában őrzik."
Manapság mi a helyzet? Nem mintha mázsaszám szedném az aranyakat, de nem árt tudni. Jutalom jár vagy dutyi?
Bobbácsi írta:Ezt én is olvastam,láttam! :) És valójában? Picit jobban beleásod magad,akkor majd derül ki neked is pár érdekes dolog!
Mi? Én nem találtam semmit.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 17., szerda 12:42

Jutalom jár a megtalálónak!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 18., csütörtök 7:37

Na ez a gond.Lehet Én meg bemegyek és kikölcsönzök néhány bronzkori tárgyat a Szépművészetiből :lol:
http://www.origo.hu/kultura/kunszt/2016 ... arpad.html
És még mennyi hasonló eset lehet?


:?:

szigetlako
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 14:42
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: szigetlako » 2016. február 18., csütörtök 17:25

ul69 írta:
khepera írta:
kanbagoly írta:
szigetlako írta: ... De azt elhiszed ha találnál pár aranyforintot Te sem a múzeumba szaladnál vele! ...
Én leadnám. Pont azért, mert kevés kerül be és helytörténetileg fontosabb lehet, mint az hogy legyen egy kis zsebpénzem ami így is úgy is elkopik. Pár aranyforint ára szerintem senki életét nem változtatná meg gyökeresen, ezért nem látom értelmét az elkótyavetyélésnek.
(Nem vitaindító, ez csak az én nézetem.)
Még ide tartozik, hogy két kollégát is ismerek akik találtak aranyforintot ééés a múzeumba szaladtak vele... a forintokat láttam, a két srácot meg ismerem... (nem vitaindítottam :))
én meg olyant hallottam hogy talált valaki egyszer pár aranyforintot eladta 10milláért és azóta is vidáman éldegél.semmi vita csak hallottam :D
:lol:
Igy van mindenki döntse el maga mit tart helyesnek! Én nem hülyézem le aki lead ,és nem tolvajozom le aki esetleg elad.....mert magánügy :)



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. február 18., csütörtök 17:51

szigetlako - most nagyon okosat szólt - howgh!!! ^:)^



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. február 18., csütörtök 18:40

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:55-kor.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. február 18., csütörtök 18:41

:-bd



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. február 18., csütörtök 18:48

Igen ezt alairom,e szerint is megitelnek minket hogy itt hogyan nyilatkozunk,ez olyan mintha valamifele botrany kirobbana a muzeummal kapcsolatban vagy az igazgatojaval kapcsolatban a teveben,mi is eszerint itelnenk meg oket.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. február 18., csütörtök 18:51

Azért van még egy más dolog, amire sokan elfelejtkeznek - a dicsekvés meg az irigység. Ha elnézem a külföldi fórumokat. akkor a régi szoci fórumok tele vannak irigységgel, de az angol nyelvűek nem.....és már ne haragudjon meg senki, de felrakni a fórumokra pikáns találatokat már a hülyeség határán van.....szerintem az utólsó 60 év totálisan eltorzította az emberek véleményét....az olyan hogy én messzebb pisilek mind te - ez már engem nem izgat.....



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. február 18., csütörtök 19:03

Ibn írta:Igen ezt alairom,e szerint is megitelnek minket hogy itt hogyan nyilatkozunk,ez olyan mintha valamifele botrany kirobbana a muzeummal kapcsolatban vagy az igazgatojaval kapcsolatban a teveben,mi is eszerint itelnenk meg oket.
Lehetséges hogy meg is lehet őket ítélni :?:
Csak az látszik ami a "felszínen" van a kiállításokon, ami a pincék raktárak mélyén az nem.
Ki tudja milyen üzelmek csereberék stb zajlanak a kulisszák mögött?
Természetesen egy Seusó kincset nem lehet csak úgy eltüntetni de sok mindent igen.


:?:

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. február 18., csütörtök 19:05

Ricordo írta:Na, ismét a tárgynál vagyunk. Ezek azok a hozzászólások, amik alapján a fémkeresősöket megítélik.
Nem nagyon érdekel már engem se ez az egész megítélés. Mert még hová szigorítanak, ha szót merünk emelni az igazságtalanság ellen?
Kilövési engedélyt kapnak ránk a vadászok?
Más országokban miért tudnak normálisan viszonyulni? Itt üldözés és tiltás van.
Őszintén szólva sokban egyetértek a múzeumos kollégákkal, de kivárok. Nem én vagyok egyedül, aki nem a piacra termel, de a negatív, üldözni akaró emberekkel nem tudnék jópofizni.



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: tibike » 2016. február 18., csütörtök 19:08

Az ilyen meg is történik, csak hogy nagyon kevés kiszivárog ezekből az üzletek-cserékből.....egyszerűen tartsák a pofájukat a múzeum melósai.....és élnek..... :lol:



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. február 18., csütörtök 19:23

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:55-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. február 18., csütörtök 19:25

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:55-kor.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Dühöngő (politikamentes)

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 18., csütörtök 19:29

Timber írta:
Charlie Firpo írta:A szikáncsi lelet:
Kép
Picinykét beállítottnak látszik, de a masina nagyon érdekes!
Ős Cobra :-bd
Inkább Deus, mert a keresőfejnél van az elektronika, hátul csak az akksi szerintem. ;)



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma