Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Régész válaszol

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Status: Offline

Régész válaszol

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. június 26., péntek 23:30

Régész válaszo
www.metaldetector.hu

Ibn
Százados
Százados

Re: Régész válaszol

HozzászólásSzerző: Ibn » 2016. január 4., hétfő 21:47

Jonapot,a régészek is járnak ki fémkeresőzni?

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. január 4., hétfő 21:54

Ibn írta:Jonapot,a régészek is járnak ki fémkeresőzni?

Ezt komolyan kerdezted?
The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2016. január 4., hétfő 23:57

hallani minden félét róluk de leginkább vannak embereik akikkel megcsináltatják ezt.ők csak várják az eredményt bezacskózva eov koordinátákkal :D

Leopold
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Leopold » 2016. január 5., kedd 21:00

ul69 írta:

hallani minden félét róluk de leginkább vannak embereik akikkel megcsináltatják ezt.ők csak várják az eredményt bezacskózva eov koordinátákkal :D

Én is ilyen ember akarok lenni!!!!!
...vagy inkább régész....
...vagy inkább L.S.L.fia-ja,az inkább nem :ymsick:

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. január 6., szerda 8:33

ul69 írta:

Jól látod. A régész az az ember aki ül a múzeumban (többen is vannak egy múzeumban), jellemzően nem csinálnak semmit azon kívül, hogy várják a keresősöket akik bezacskózva, EOV-val ellátva leadják a sok kincset. Ezután feljelentik őket, majd elmennek a bíróságra tanúskodni. Ennyi a dolguk.
The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

kincsvadász
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: kincsvadász » 2016. január 6., szerda 10:59

Nekem is van olyan ismerősöm aki régészeknek dolgozik. Egy védett lelőhelyen volt egy kisebb darab termőföldje és onnan szokott leleteket leadni a múzeumnak. Először csak a földjére,majd az egész szigorúan védett területre megkapta az engedélyt ami területileg és időben is határozva van. Úgy hallottam hogy még ennek az emberkének is van egy vagy két detektorosa.....és igy kerülnek a tárgyak,érmek a múzeumba. Tehát a régészek nem járnak keresőzni.

Bobbácsi
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Bobbácsi » 2016. január 6., szerda 11:33

kincsvadász írta:Nekem is van olyan ismerősöm aki régészeknek dolgozik. Egy védett lelőhelyen volt egy kisebb darab termőföldje és onnan szokott leleteket leadni a múzeumnak. Először csak a földjére,majd az egész szigorúan védett területre megkapta az engedélyt ami területileg és időben is határozva van. Úgy hallottam hogy még ennek az emberkének is van egy vagy két detektorosa.....és igy kerülnek a tárgyak,érmek a múzeumba. Tehát a régészek nem járnak keresőzni.

Azért azt tedd hozzá,hogy ez a te véleményed! :)

Nekem az ismeretségi körömben van: Rendőr,vadász,történelemtanár,kőműves,bolti eladó stb...

Hogy a régészek keresőznek e,nem tudhatod!

De látom itt már minden topikban megy az adok-kapok! :))))))

Ez már nem is Fémkeresős fórum,hanem Én sokkal jobban tudom fórum! :)

Ezért nincs itt élet! :(

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2016. január 6., szerda 11:42

khepera írta:
ul69 írta:

Jól látod. A régész az az ember aki ül a múzeumban (többen is vannak egy múzeumban), jellemzően nem csinálnak semmit azon kívül, hogy várják a keresősöket akik bezacskózva, EOV-val ellátva leadják a sok kincset. Ezután feljelentik őket, majd elmennek a bíróságra tanúskodni. Ennyi a dolguk.

neked elhiszem mert közelebb vagy a tűzhöz :D most hogy igy leleplezted őket nem lesz belőle bajod? :lol: :lol:

DELTA1967
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: DELTA1967 » 2016. január 6., szerda 16:11

Járnak.Én tudok 2-ről is. De inkább ne feszegessük...

Ibn
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ibn » 2016. január 6., szerda 17:54

En nem vitatemat akartam indittani,csak kivancsi voltam ra hogy ok ki e mennek keresgelni.

Ibn
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ibn » 2016. január 6., szerda 20:08

Es a regeszek miert nincsenek joban velunk lengetosokkel?csak mivel biztosan sok jo hejet koszonhetnek nekunk es a mi faradalmunknak.

talentum
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: talentum » 2016. január 6., szerda 22:54

Ibn írta:Es a regeszek miert nincsenek joban velunk lengetosokkel?csak mivel biztosan sok jo hejet koszonhetnek nekunk es a mi faradalmunknak.

Valóban, viszont sok kopasz helyet is köszönhetnek nekünk, és fáradalmainknak :)
Hadd magyarázzam el! :)
Meghívod a haverodat két pofa sörre a kocsmába,iszogattok, majd a pultnál jól orrba b@..od hirtelen, hogy elterül...orravére-taknya egybe :)
Melyik "énedre" fog emlékezni az eset után sokáig? :)
Elmegy veled legközelebb inni? :)
Ééééteeeed?! :D

Aztán lehet, hogy később kibékültök, de azzal nem kevés meló lesz... :)
talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Pityu
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Pityu » 2016. január 7., csütörtök 15:16

sziasztok. azt azért hozzá tenném ,hogy nyugat európai országokban nem vág senki (pofán)azért mert van egy hobbid. ez csak az ilyen értelmes országokban van mint pl a miénk . veszel drága pénzért egy keresőt amit gyakorlatilag nem használhatsz mert pár megválasztott fa..
parasz.. kitalálta ezt a sza..t ami most van . az eszükbe se jutott ha nem büntetnének hanem jutalmaznák aki talál valamit a keresős szívesen odaadna mindent amit talál sőt együttműködne a régészekkel, mi is szeretjük a régészetet én legalábbis azért csinálom (csináltam). ami a zsiványokat illeti mindig voltak és lesznek is de ezért az egész közösséget büntetni ez azért undorító!!

Krajczár
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Krajczár » 2016. január 7., csütörtök 16:10

Pityu írta:sziasztok. azt azért hozzá tenném ,hogy nyugat európai országokban nem vág senki (pofán)azért mert van egy hobbid. ez csak az ilyen értelmes országokban van mint pl a miénk . veszel drága pénzért egy keresőt amit gyakorlatilag nem használhatsz mert pár megválasztott fa..
parasz.. kitalálta ezt a sza..t ami most van . az eszükbe se jutott ha nem büntetnének hanem jutalmaznák aki talál valamit a keresős szívesen odaadna mindent amit talál sőt együttműködne a régészekkel, mi is szeretjük a régészetet én legalábbis azért csinálom (csináltam). ami a zsiványokat illeti mindig voltak és lesznek is de ezért az egész közösséget büntetni ez azért undorító!!

Hallod Pityukám, ezért a hozzászólásért kár volt koptatnod a billentyűket. Ezt a témát már százszor és ezerszer kivesézték itt a fórumon pro és kontra. Röviden csak annyit hogy az általad emlegetett rendkívül tökéletes nyugaton sem mindenhol keresőzhetsz korlátlanul...még a bezzeg Angliában sem. A jelenlegi magyar szabályozás nem szigorúbb mint az átlag európai ez ügyben hozott törvények. Több keresős is végigjárta már a törvényes utat engedély ügyben és sikerrel jártak. Úgyhogy drága jó fa..parasz... barátom ezért kár volt megszólalnod.

Garou
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Garou » 2016. január 7., csütörtök 17:40

=))
Krajczár írta:
Pityu írta:sziasztok. azt azért hozzá tenném ,hogy nyugat európai országokban nem vág senki (pofán)azért mert van egy hobbid. ez csak az ilyen értelmes országokban van mint pl a miénk . veszel drága pénzért egy keresőt amit gyakorlatilag nem használhatsz mert pár megválasztott fa..

Hallod Pityukám, ezért a hozzászólásért kár volt koptatnod a billentyűket. Ezt a témát már százszor és ezerszer kivesézték itt a fórumon pro és kontra. Röviden csak annyit hogy az általad emlegetett rendkívül tökéletes nyugaton sem mindenhol keresőzhetsz korlátlanul...még a bezzeg Angliában sem. A jelenlegi magyar szabályozás nem szigorúbb mint az átlag európai ez ügyben hozott törvények. Több keresős is végigjárta már a törvényes utat engedély ügyben és sikerrel jártak. Úgyhogy drága jó fa..parasz... barátom ezért kár volt megszólalnod.

Krajczár "rossz" vagy, =)) %%-

Numi Tarem
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Numi Tarem » 2016. január 7., csütörtök 22:37

Tehát legalulról:Zsivány?gondolom az aki eladásra megélhetés szempontjából csinál amitt csinál,szar ügy zsiványok voltak s lesznek is ,középen akik a a találás élményért az adrinalért=ez ad egy pluszt megcsiptem meg fogtam én vagyok a jani gyerek,,vanak hogy a régészeket akkarják segiteni ha tudnák s tudják,,s elfogadnák ámbár van rá példa.A régész nem szereti a fémkeresöst mert feldulja a lelőhelyet s itt nem egy magányos érmére gondolok de egy olyan példa helyzetre ahol a spéci gép be van álitva mitt találjon s meg is találja a gép kezelő ki is szedi de nem ugy mint egy régész,az adott jelre odafigyel természetesen pinpointerel óvatoságal de a tárgy környezetére nem figyel....egy hivatásos máskép járna el nem csak az adot fémtágy érdekelné...nem asz mondom hogy ez nem megoldható helyzet értem fémkeresős --régész,szerintem ha lenne egy konkrét törvény a fémkeresőzésre mármint nem az abszolut eltiltásra de egy ki egyezés elfogadható feltételekel stb.a zsiványokat kicsit ki dobná a játékból,a jani gyerekek ugy mond megmaradhatnának aki meg arégészekel idáig is jóbban volt ...

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2016. január 7., csütörtök 22:43

Régebben volt, hogy régészek érdemben válaszoltak leletekkel kapcsolatos kérdésekre. Végül is ezért van ez a téma. De ha ellenséges hozzáállást tapasztalnak, konkrét kérdést meg senki nem tesz fel, akkor elég logikus, hogy mi az eredmény.
www.metaldetector.hu

Pityu
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Pityu » 2016. január 8., péntek 11:22

Krajcár üdvözöllek . nem szoktam személyeskedni de ha valamivel nem vagy tisztában jobban néz utána mert baromságokat írsz. én keresőztem Angliában szívesen segítek a jogszabályokkal kapcsolatban. de téged biztos nem érdekel mert amit írtál abból azt gyanítom ,h egy hungarista f...p vagy , egyébként amint látod nem régen regisztráltam így azt amit te már kiveséztél többezerszer azt én nem olvastam. Ja és nekem nem azzal van a bajom hogy szabályoznak meg hogy engedélyt kell kérni hanem azzal ahogy .

Pityu
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Pityu » 2016. január 8., péntek 12:18

Ha egy régészt is megbántottam volna az első hozzászólásommal akkor tőlük bocsánatot kérek. A médiában úgy állítanak be minket mint bűnözőket ez egy kicsit kiverte a biztosítékot nálam. Tudom ,hogy féltik a lelőhelyek épségét ezt meg is értem . De nem hiszem ,hogy ezek az új jogszabályok segítenek a megvédésükben. Akik hobbiként keresőznek csak a föld tetejét kapirgálják nem hiszem ,hogy egy fel nem fedezett lelőhelyben nagy kárt tudnék okozni a kis műanyag lapátommal. És ha olyat találok ami bejelentés köteles azt úgyis otthagyom. A tárgy pontos helyét és elhelyezkedését már az eke megváltoztatta a földművelés során nem értem milyen kárt tudnék én okozni a lelőhelyben. Ha regisztrálnának bennünket és vizsgához kötnék a keresőzést emellett ha kijelölnék térképen a régészetileg lezárt területeket szerintem nem lenne ennyi probléma ,sok településen nem töltik fel az önkormányzat honlapjára a lezárt területek térképét így nem is tudhatom hogy a tilosban járok. Ha van köztetek régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi .

Vissza: “Média, közösségi”