Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Régész válaszol

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 23:30

Régész válaszo


www.metaldetector.hu

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 4., hétfő 21:47

Jonapot,a régészek is járnak ki fémkeresőzni?



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. január 4., hétfő 21:54

Ibn írta:Jonapot,a régészek is járnak ki fémkeresőzni?
Ezt komolyan kerdezted?


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. január 4., hétfő 23:57

Ibn írta:Jonapot,a régészek is járnak ki fémkeresőzni?
hallani minden félét róluk de leginkább vannak embereik akikkel megcsináltatják ezt.ők csak várják az eredményt bezacskózva eov koordinátákkal :D



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2016. január 5., kedd 21:00

ul69 írta:
Ibn írta:Jonapot,a régészek is járnak ki fémkeresőzni?
hallani minden félét róluk de leginkább vannak embereik akikkel megcsináltatják ezt.ők csak várják az eredményt bezacskózva eov koordinátákkal :D
Én is ilyen ember akarok lenni!!!!!
...vagy inkább régész....
...vagy inkább L.S.L.fia-ja,az inkább nem :ymsick:



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. január 6., szerda 8:33

ul69 írta:
Ibn írta:Jonapot,a régészek is járnak ki fémkeresőzni?
hallani minden félét róluk de leginkább vannak embereik akikkel megcsináltatják ezt.ők csak várják az eredményt bezacskózva eov koordinátákkal :D
Jól látod. A régész az az ember aki ül a múzeumban (többen is vannak egy múzeumban), jellemzően nem csinálnak semmit azon kívül, hogy várják a keresősöket akik bezacskózva, EOV-val ellátva leadják a sok kincset. Ezután feljelentik őket, majd elmennek a bíróságra tanúskodni. Ennyi a dolguk.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2016. január 6., szerda 10:59

Nekem is van olyan ismerősöm aki régészeknek dolgozik. Egy védett lelőhelyen volt egy kisebb darab termőföldje és onnan szokott leleteket leadni a múzeumnak. Először csak a földjére,majd az egész szigorúan védett területre megkapta az engedélyt ami területileg és időben is határozva van. Úgy hallottam hogy még ennek az emberkének is van egy vagy két detektorosa.....és igy kerülnek a tárgyak,érmek a múzeumba. Tehát a régészek nem járnak keresőzni.



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. január 6., szerda 11:33

kincsvadász írta:Nekem is van olyan ismerősöm aki régészeknek dolgozik. Egy védett lelőhelyen volt egy kisebb darab termőföldje és onnan szokott leleteket leadni a múzeumnak. Először csak a földjére,majd az egész szigorúan védett területre megkapta az engedélyt ami területileg és időben is határozva van. Úgy hallottam hogy még ennek az emberkének is van egy vagy két detektorosa.....és igy kerülnek a tárgyak,érmek a múzeumba. Tehát a régészek nem járnak keresőzni.
Azért azt tedd hozzá,hogy ez a te véleményed! :)

Nekem az ismeretségi körömben van: Rendőr,vadász,történelemtanár,kőműves,bolti eladó stb...

Hogy a régészek keresőznek e,nem tudhatod!

De látom itt már minden topikban megy az adok-kapok! :))))))

Ez már nem is Fémkeresős fórum,hanem Én sokkal jobban tudom fórum! :)

Ezért nincs itt élet! :(



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. január 6., szerda 11:42

khepera írta:
ul69 írta:
Ibn írta:Jonapot,a régészek is járnak ki fémkeresőzni?
hallani minden félét róluk de leginkább vannak embereik akikkel megcsináltatják ezt.ők csak várják az eredményt bezacskózva eov koordinátákkal :D
Jól látod. A régész az az ember aki ül a múzeumban (többen is vannak egy múzeumban), jellemzően nem csinálnak semmit azon kívül, hogy várják a keresősöket akik bezacskózva, EOV-val ellátva leadják a sok kincset. Ezután feljelentik őket, majd elmennek a bíróságra tanúskodni. Ennyi a dolguk.
neked elhiszem mert közelebb vagy a tűzhöz :D most hogy igy leleplezted őket nem lesz belőle bajod? :lol: :lol:



Avatar
DELTA1967
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: DELTA1967 » 2016. január 6., szerda 16:11

Járnak.Én tudok 2-ről is. De inkább ne feszegessük...



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 6., szerda 17:54

En nem vitatemat akartam indittani,csak kivancsi voltam ra hogy ok ki e mennek keresgelni.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 6., szerda 20:08

Es a regeszek miert nincsenek joban velunk lengetosokkel?csak mivel biztosan sok jo hejet koszonhetnek nekunk es a mi faradalmunknak.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. január 6., szerda 22:54

Ibn írta:Es a regeszek miert nincsenek joban velunk lengetosokkel?csak mivel biztosan sok jo hejet koszonhetnek nekunk es a mi faradalmunknak.
Valóban, viszont sok kopasz helyet is köszönhetnek nekünk, és fáradalmainknak :)
Hadd magyarázzam el! :)
Meghívod a haverodat két pofa sörre a kocsmába,iszogattok, majd a pultnál jól orrba b@..od hirtelen, hogy elterül...orravére-taknya egybe :)
Melyik "énedre" fog emlékezni az eset után sokáig? :)
Elmegy veled legközelebb inni? :)
Ééééteeeed?! :D

Aztán lehet, hogy később kibékültök, de azzal nem kevés meló lesz... :)


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Pityu
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 12:09
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Pityu » 2016. január 7., csütörtök 15:16

sziasztok. azt azért hozzá tenném ,hogy nyugat európai országokban nem vág senki (pofán)azért mert van egy hobbid. ez csak az ilyen értelmes országokban van mint pl a miénk . veszel drága pénzért egy keresőt amit gyakorlatilag nem használhatsz mert pár megválasztott fa..
parasz.. kitalálta ezt a sza..t ami most van . az eszükbe se jutott ha nem büntetnének hanem jutalmaznák aki talál valamit a keresős szívesen odaadna mindent amit talál sőt együttműködne a régészekkel, mi is szeretjük a régészetet én legalábbis azért csinálom (csináltam). ami a zsiványokat illeti mindig voltak és lesznek is de ezért az egész közösséget büntetni ez azért undorító!!



Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2016. január 7., csütörtök 16:10

Pityu írta:sziasztok. azt azért hozzá tenném ,hogy nyugat európai országokban nem vág senki (pofán)azért mert van egy hobbid. ez csak az ilyen értelmes országokban van mint pl a miénk . veszel drága pénzért egy keresőt amit gyakorlatilag nem használhatsz mert pár megválasztott fa..
parasz.. kitalálta ezt a sza..t ami most van . az eszükbe se jutott ha nem büntetnének hanem jutalmaznák aki talál valamit a keresős szívesen odaadna mindent amit talál sőt együttműködne a régészekkel, mi is szeretjük a régészetet én legalábbis azért csinálom (csináltam). ami a zsiványokat illeti mindig voltak és lesznek is de ezért az egész közösséget büntetni ez azért undorító!!
Hallod Pityukám, ezért a hozzászólásért kár volt koptatnod a billentyűket. Ezt a témát már százszor és ezerszer kivesézték itt a fórumon pro és kontra. Röviden csak annyit hogy az általad emlegetett rendkívül tökéletes nyugaton sem mindenhol keresőzhetsz korlátlanul...még a bezzeg Angliában sem. A jelenlegi magyar szabályozás nem szigorúbb mint az átlag európai ez ügyben hozott törvények. Több keresős is végigjárta már a törvényes utat engedély ügyben és sikerrel jártak. Úgyhogy drága jó fa..parasz... barátom ezért kár volt megszólalnod.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 7., csütörtök 17:40

=))
Krajczár írta:
Pityu írta:sziasztok. azt azért hozzá tenném ,hogy nyugat európai országokban nem vág senki (pofán)azért mert van egy hobbid. ez csak az ilyen értelmes országokban van mint pl a miénk . veszel drága pénzért egy keresőt amit gyakorlatilag nem használhatsz mert pár megválasztott fa..
parasz.. kitalálta ezt a sza..t ami most van . az eszükbe se jutott ha nem büntetnének hanem jutalmaznák aki talál valamit a keresős szívesen odaadna mindent amit talál sőt együttműködne a régészekkel, mi is szeretjük a régészetet én legalábbis azért csinálom (csináltam). ami a zsiványokat illeti mindig voltak és lesznek is de ezért az egész közösséget büntetni ez azért undorító!!
Hallod Pityukám, ezért a hozzászólásért kár volt koptatnod a billentyűket. Ezt a témát már százszor és ezerszer kivesézték itt a fórumon pro és kontra. Röviden csak annyit hogy az általad emlegetett rendkívül tökéletes nyugaton sem mindenhol keresőzhetsz korlátlanul...még a bezzeg Angliában sem. A jelenlegi magyar szabályozás nem szigorúbb mint az átlag európai ez ügyben hozott törvények. Több keresős is végigjárta már a törvényes utat engedély ügyben és sikerrel jártak. Úgyhogy drága jó fa..parasz... barátom ezért kár volt megszólalnod.
Krajczár "rossz" vagy, =)) %%-



Numi Tarem
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. december 29., kedd 12:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Numi Tarem » 2016. január 7., csütörtök 22:37

Tehát legalulról:Zsivány?gondolom az aki eladásra megélhetés szempontjából csinál amitt csinál,szar ügy zsiványok voltak s lesznek is ,középen akik a a találás élményért az adrinalért=ez ad egy pluszt megcsiptem meg fogtam én vagyok a jani gyerek,,vanak hogy a régészeket akkarják segiteni ha tudnák s tudják,,s elfogadnák ámbár van rá példa.A régész nem szereti a fémkeresöst mert feldulja a lelőhelyet s itt nem egy magányos érmére gondolok de egy olyan példa helyzetre ahol a spéci gép be van álitva mitt találjon s meg is találja a gép kezelő ki is szedi de nem ugy mint egy régész,az adott jelre odafigyel természetesen pinpointerel óvatoságal de a tárgy környezetére nem figyel....egy hivatásos máskép járna el nem csak az adot fémtágy érdekelné...nem asz mondom hogy ez nem megoldható helyzet értem fémkeresős --régész,szerintem ha lenne egy konkrét törvény a fémkeresőzésre mármint nem az abszolut eltiltásra de egy ki egyezés elfogadható feltételekel stb.a zsiványokat kicsit ki dobná a játékból,a jani gyerekek ugy mond megmaradhatnának aki meg arégészekel idáig is jóbban volt ...



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Feri » 2016. január 7., csütörtök 22:43

Régebben volt, hogy régészek érdemben válaszoltak leletekkel kapcsolatos kérdésekre. Végül is ezért van ez a téma. De ha ellenséges hozzáállást tapasztalnak, konkrét kérdést meg senki nem tesz fel, akkor elég logikus, hogy mi az eredmény.


www.metaldetector.hu

Pityu
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 12:09
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Pityu » 2016. január 8., péntek 11:22

Krajcár üdvözöllek . nem szoktam személyeskedni de ha valamivel nem vagy tisztában jobban néz utána mert baromságokat írsz. én keresőztem Angliában szívesen segítek a jogszabályokkal kapcsolatban. de téged biztos nem érdekel mert amit írtál abból azt gyanítom ,h egy hungarista f...p vagy , egyébként amint látod nem régen regisztráltam így azt amit te már kiveséztél többezerszer azt én nem olvastam. Ja és nekem nem azzal van a bajom hogy szabályoznak meg hogy engedélyt kell kérni hanem azzal ahogy .



Pityu
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 12:09
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Pityu » 2016. január 8., péntek 12:18

Ha egy régészt is megbántottam volna az első hozzászólásommal akkor tőlük bocsánatot kérek. A médiában úgy állítanak be minket mint bűnözőket ez egy kicsit kiverte a biztosítékot nálam. Tudom ,hogy féltik a lelőhelyek épségét ezt meg is értem . De nem hiszem ,hogy ezek az új jogszabályok segítenek a megvédésükben. Akik hobbiként keresőznek csak a föld tetejét kapirgálják nem hiszem ,hogy egy fel nem fedezett lelőhelyben nagy kárt tudnék okozni a kis műanyag lapátommal. És ha olyat találok ami bejelentés köteles azt úgyis otthagyom. A tárgy pontos helyét és elhelyezkedését már az eke megváltoztatta a földművelés során nem értem milyen kárt tudnék én okozni a lelőhelyben. Ha regisztrálnának bennünket és vizsgához kötnék a keresőzést emellett ha kijelölnék térképen a régészetileg lezárt területeket szerintem nem lenne ennyi probléma ,sok településen nem töltik fel az önkormányzat honlapjára a lezárt területek térképét így nem is tudhatom hogy a tilosban járok. Ha van köztetek régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi .



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 8., péntek 12:47

Pityu írta:Ha egy régészt is megbántottam volna az első hozzászólásommal akkor tőlük bocsánatot kérek. A médiában úgy állítanak be minket mint bűnözőket ez egy kicsit kiverte a biztosítékot nálam. Tudom ,hogy féltik a lelőhelyek épségét ezt meg is értem . De nem hiszem ,hogy ezek az új jogszabályok segítenek a megvédésükben. Akik hobbiként keresőznek csak a föld tetejét kapirgálják nem hiszem ,hogy egy fel nem fedezett lelőhelyben nagy kárt tudnék okozni a kis műanyag lapátommal. És ha olyat találok ami bejelentés köteles azt úgyis otthagyom. A tárgy pontos helyét és elhelyezkedését már az eke megváltoztatta a földművelés során nem értem milyen kárt tudnék én okozni a lelőhelyben. Ha regisztrálnának bennünket és vizsgához kötnék a keresőzést emellett ha kijelölnék térképen a régészetileg lezárt területeket szerintem nem lenne ennyi probléma ,sok településen nem töltik fel az önkormányzat honlapjára a lezárt területek térképét így nem is tudhatom hogy a tilosban járok. Ha van köztetek régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi .
Ha a föld felszinén gép nélkül összeszeded azt pár fémanyagot és hazaviszed,már kárt okoztál a lelőhelyben. A kár okozás nem azt jelenti,hogy kiásod a mélyen lénő leleteket. Ha a datálásra szolgáló érmét pl hazaviszed és nem leadod már sok infót megsemmisítettél. Ha kijelölnék a térképen a lezárt részeket,szerinted az esetleg érintetlen rész is nem lenne pár hét alatt kopaszra szedve? Ugye ezt a mondatodat te sem gondolod komolyan. :doh: Ha pedig szoktál leadni,akkor ilyet nem kell kiírnod,hogy "régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi".akkor hívnak kérés nélkül is csak győzz járni. ;)



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 8., péntek 14:41

Akkor én már nagy kárt okoztam! :D :D :D Tíz perc alatt egy Mária Terézia krajcárba botlottam a saját földemen a hó alatt az első keresésem alkalmával.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 8., péntek 14:53

Na megint csak vitatema lett a dologbol,de azert en meg egy dolgot nemertek,fontos a lelohej pontos beazonosittasa,es a korulotte levo foldreteg vizsgallasa is,akkor mar csak egyet nemertek,a traktorok miert szanthatnak?mutragyak meg szetmarjak a femet.ez egy sima kerdes necsinaljatok belolle vitat csak en nemertem miert engednek szantani a flldeken.



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 8., péntek 15:01

Timber írta:Akkor én már nagy kárt okoztam! :D :D :D Tíz perc alatt egy Mária Terézia krajcárba botlottam a saját földemen a hó alatt az első keresésem alkalmával.
1711 előtti a régészeti korú.



buktaede
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. január 8., péntek 15:02

Kedves Ibn!

Nekem nem oly régen azt mondta erre egy rangidős bronzkoros régész, hogy a szántás, a műtrágya nem árt azzal a leleteknek, hogy apróra zúzza. :shock: Jól van az ott a fődben, kell az utókornak is. Hát szerintem ezért... Bár nem értem, hogy egy 50 literes cserépedény 0,5X0,5 cm-esre szántott puzzlejából az utókor mit fog kirakni és kikövetkeztetni, amikor a most feltárt edényeket sem minden esetben lehet összeillesztgetni.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. január 8., péntek 15:08

Ibn írta:Na megint csak vitatema lett a dologbol,de azert en meg egy dolgot nemertek,fontos a lelohej pontos beazonosittasa,es a korulotte levo foldreteg vizsgallasa is,akkor mar csak egyet nemertek,a traktorok miert szanthatnak?mutragyak meg szetmarjak a femet.ez egy sima kerdes necsinaljatok belolle vitat csak en nemertem miert engednek szantani a flldeken.

Védett területeken korlátozva van a termőföldművelés, különben meg 30cm-re mennek le a mélyszántásnál(a nem védett területen), az újabb komolyabb gépek mélyebbre "látnak" , mint amilyen mélyre az eke megy szerintem.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 8., péntek 15:13

Ez lehet az igaz. Nem baj ha összezúzod. Csak nehogy a tied legyen! :D



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 8., péntek 15:27

Timber írta:Ez lehet az igaz. Nem baj ha összezúzod. Csak nehogy a tied legyen! :D
De neked vagy egy keresősnek amúgy minek??



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 8., péntek 16:55

Nowy írta:
Timber írta:Ez lehet az igaz. Nem baj ha összezúzod. Csak nehogy a tied legyen! :D
De neked vagy egy keresősnek amúgy minek??
Ez egy olyan gonoszság. Csak. Két napja van keresőm és már megrontott :D
Mert minden a Zállamé :D



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 8., péntek 17:30

Az en ismerosomeknek tobb szaz hektarjuk van es naluk a melyszantas 40 cm er.de aszem meg is kaptam a valaszt a kerdesemre.valojaban ha van sapka a nyuszikann az a baj ha mincs akkor meg az.egyszoval nemenjen sehova.



Pityu
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 12:09
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Pityu » 2016. január 8., péntek 19:00

Szia Nowy. Nem adtam le semmit mert nem hozom haza. Nekem nem kell a házkutatás meg a bírság.A Görögöknél hasonló a szabályozás a miénkhez annyi különbséggel hogy 3 napon belül megkapom a kártyát amivel mehetek a terepre és a tetektort is regiszrálják és 1 évre szól, náluk letölthető az összes térkép egyébként szigorúan ellenörzik a lezárt területeket es elég kemény buntetés vár a tilosban járókra. A tengerpartok nagy részére megadják a engedélyt ott ha valaki megélhetésből keresőzik sok értékes dolgot össze lehet szedni.



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2016. január 8., péntek 21:17

Gabor írta:
Ibn írta:Na megint csak vitatema lett a dologbol,de azert en meg egy dolgot nemertek,fontos a lelohej pontos beazonosittasa,es a korulotte levo foldreteg vizsgallasa is,akkor mar csak egyet nemertek,a traktorok miert szanthatnak?mutragyak meg szetmarjak a femet.ez egy sima kerdes necsinaljatok belolle vitat csak en nemertem miert engednek szantani a flldeken.

Védett területeken korlátozva van a termőföldművelés, különben meg 30cm-re mennek le a mélyszántásnál(a nem védett területen), az újabb komolyabb gépek mélyebbre "látnak" , mint amilyen mélyre az eke megy szerintem.

Én mezőgazdasági végzettséggel rendelkezem első sorban és hidd el megy az a 30cm simán sok esetben 40-45cm-re is!



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. január 8., péntek 21:38

És ott van még a rigolírozás.Az 50cm mélység körül van. (Erre azt hiszem van valami támogatás is.)
Nekünk volt földünk egy regisztrált lelőhely mellett,előírás volt a 30 cm.Mondjuk akkor még 15re sem tudtam lebökni az ásót :D
Most lebökném :D :D



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2016. január 9., szombat 16:09

kis-vakond írta:És ott van még a rigolírozás.Az 50cm mélység körül van. (Erre azt hiszem van valami támogatás is.)
Nekünk volt földünk egy regisztrált lelőhely mellett,előírás volt a 30 cm.Mondjuk akkor még 15re sem tudtam lebökni az ásót :D
Most lebökném :D :D

Van egy másik eke amit fakitermelés után használnak a gyökerek lazítása véget, nos nem holmi MTZ húzza! Egy fej az egész de majd 1,5m magas! Elég sűrűn bevetik és tudjuk hogy egy öreg erdő amit kivágásra ítéltek nem 30-50éves és ki tudja mi van az avar alatt!



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 9., szombat 20:31

Szoval nemszehetem ki azt a szerencsetlen szorvanyleletet ami evente athejeztetik es uj foldben megforgattatik,mert tanult emberkeknek tudni kell a pontos lelohejet es a korulotte levo fold is erdekli oket.igaz kozben meg jol meg is tarcsazzak amit a mult hatrahagyott,aztan megszorjak némi szintetikus műtragyaval amit a patikaban leadott öreg gyogyszerekbol öszemixelnek,aztann vegul is majd egyszer valaki kimegy a szantofoldre engedelyel es lelkiismeretesen atnezi megtalalja bekonyveli,leadja.de ahogy elnezem a szantofoldek menyiseget ez talann sosem kovetkezik be,de legalabbis nem az en eletemben.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 9., szombat 20:33

Es valojaban eme tema le is zarattatot nalam.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 9., szombat 20:35

Ja es amugy vannak itt regeszek,mert felraknak nekik valamit hogy hatha tudjak mi ez.koszi



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. január 9., szombat 21:26

Nowy írta:
Pityu írta:Ha egy régészt is megbántottam volna az első hozzászólásommal akkor tőlük bocsánatot kérek. A médiában úgy állítanak be minket mint bűnözőket ez egy kicsit kiverte a biztosítékot nálam. Tudom ,hogy féltik a lelőhelyek épségét ezt meg is értem . De nem hiszem ,hogy ezek az új jogszabályok segítenek a megvédésükben. Akik hobbiként keresőznek csak a föld tetejét kapirgálják nem hiszem ,hogy egy fel nem fedezett lelőhelyben nagy kárt tudnék okozni a kis műanyag lapátommal. És ha olyat találok ami bejelentés köteles azt úgyis otthagyom. A tárgy pontos helyét és elhelyezkedését már az eke megváltoztatta a földművelés során nem értem milyen kárt tudnék én okozni a lelőhelyben. Ha regisztrálnának bennünket és vizsgához kötnék a keresőzést emellett ha kijelölnék térképen a régészetileg lezárt területeket szerintem nem lenne ennyi probléma ,sok településen nem töltik fel az önkormányzat honlapjára a lezárt területek térképét így nem is tudhatom hogy a tilosban járok. Ha van köztetek régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi .
Ha a föld felszinén gép nélkül összeszeded azt pár fémanyagot és hazaviszed,már kárt okoztál a lelőhelyben. A kár okozás nem azt jelenti,hogy kiásod a mélyen lénő leleteket. Ha a datálásra szolgáló érmét pl hazaviszed és nem leadod már sok infót megsemmisítettél. Ha kijelölnék a térképen a lezárt részeket,szerinted az esetleg érintetlen rész is nem lenne pár hét alatt kopaszra szedve? Ugye ezt a mondatodat te sem gondolod komolyan. :doh: Ha pedig szoktál leadni,akkor ilyet nem kell kiírnod,hogy "régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi".akkor hívnak kérés nélkül is csak győzz járni. ;)
Ok, Nowy, én hiszek neked, hogy nálatok ilyen egyszerű az egész. Jópárszor leadsz leleteket, és hívnak is ásatásokra. És melyik megyében is van ez?


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. január 9., szombat 21:28

Ezt jól megaszontad Ibn! ^:)^



akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:53
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: akárki szalámi » 2016. január 9., szombat 21:33

Epistola az ismeretlen régészhez

A régész
olyan,
minden érdekli,
mit mondasz, de felbosszantja, mit eléje hordasz.

A régész oly, ki
látja íróasztala porát,
de kevéssé látja a
mezők, s erdők
harmatát.

Tudomány szolgája ő,
gondolkodik, elmélkedik
kutat, de nem biztos, hogy szereti
ha kontár keresztezi az utat.

Feladata sokszor kényszer,
nem azt túrja mi kénye, s kedve
szerint néki kell..

Munkája vala megérteni miről tárgyak mesélnek,
de nem csupán a tárgyak,
a rétegek melyben leletnek is
regélnek..

jobb lenne tán nékik, ha
nem kupolás palota ostobái
szabnák dolgukat, de agyuk s szívük
szerint láthatnák az múlti sorsokat

S ti kik neves útodi vagytok
az bölcs Hérodotosznak,
fogadjátok segítő kezeit az sártúró
bolondoknak...


https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma