Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Régész válaszol

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 8., péntek 12:47

Pityu írta:Ha egy régészt is megbántottam volna az első hozzászólásommal akkor tőlük bocsánatot kérek. A médiában úgy állítanak be minket mint bűnözőket ez egy kicsit kiverte a biztosítékot nálam. Tudom ,hogy féltik a lelőhelyek épségét ezt meg is értem . De nem hiszem ,hogy ezek az új jogszabályok segítenek a megvédésükben. Akik hobbiként keresőznek csak a föld tetejét kapirgálják nem hiszem ,hogy egy fel nem fedezett lelőhelyben nagy kárt tudnék okozni a kis műanyag lapátommal. És ha olyat találok ami bejelentés köteles azt úgyis otthagyom. A tárgy pontos helyét és elhelyezkedését már az eke megváltoztatta a földművelés során nem értem milyen kárt tudnék én okozni a lelőhelyben. Ha regisztrálnának bennünket és vizsgához kötnék a keresőzést emellett ha kijelölnék térképen a régészetileg lezárt területeket szerintem nem lenne ennyi probléma ,sok településen nem töltik fel az önkormányzat honlapjára a lezárt területek térképét így nem is tudhatom hogy a tilosban járok. Ha van köztetek régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi .
Ha a föld felszinén gép nélkül összeszeded azt pár fémanyagot és hazaviszed,már kárt okoztál a lelőhelyben. A kár okozás nem azt jelenti,hogy kiásod a mélyen lénő leleteket. Ha a datálásra szolgáló érmét pl hazaviszed és nem leadod már sok infót megsemmisítettél. Ha kijelölnék a térképen a lezárt részeket,szerinted az esetleg érintetlen rész is nem lenne pár hét alatt kopaszra szedve? Ugye ezt a mondatodat te sem gondolod komolyan. :doh: Ha pedig szoktál leadni,akkor ilyet nem kell kiírnod,hogy "régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi".akkor hívnak kérés nélkül is csak győzz járni. ;)



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 8., péntek 14:41

Akkor én már nagy kárt okoztam! :D :D :D Tíz perc alatt egy Mária Terézia krajcárba botlottam a saját földemen a hó alatt az első keresésem alkalmával.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 8., péntek 14:53

Na megint csak vitatema lett a dologbol,de azert en meg egy dolgot nemertek,fontos a lelohej pontos beazonosittasa,es a korulotte levo foldreteg vizsgallasa is,akkor mar csak egyet nemertek,a traktorok miert szanthatnak?mutragyak meg szetmarjak a femet.ez egy sima kerdes necsinaljatok belolle vitat csak en nemertem miert engednek szantani a flldeken.



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 8., péntek 15:01

Timber írta:Akkor én már nagy kárt okoztam! :D :D :D Tíz perc alatt egy Mária Terézia krajcárba botlottam a saját földemen a hó alatt az első keresésem alkalmával.
1711 előtti a régészeti korú.



buktaede
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. január 8., péntek 15:02

Kedves Ibn!

Nekem nem oly régen azt mondta erre egy rangidős bronzkoros régész, hogy a szántás, a műtrágya nem árt azzal a leleteknek, hogy apróra zúzza. :shock: Jól van az ott a fődben, kell az utókornak is. Hát szerintem ezért... Bár nem értem, hogy egy 50 literes cserépedény 0,5X0,5 cm-esre szántott puzzlejából az utókor mit fog kirakni és kikövetkeztetni, amikor a most feltárt edényeket sem minden esetben lehet összeillesztgetni.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. január 8., péntek 15:08

Ibn írta:Na megint csak vitatema lett a dologbol,de azert en meg egy dolgot nemertek,fontos a lelohej pontos beazonosittasa,es a korulotte levo foldreteg vizsgallasa is,akkor mar csak egyet nemertek,a traktorok miert szanthatnak?mutragyak meg szetmarjak a femet.ez egy sima kerdes necsinaljatok belolle vitat csak en nemertem miert engednek szantani a flldeken.

Védett területeken korlátozva van a termőföldművelés, különben meg 30cm-re mennek le a mélyszántásnál(a nem védett területen), az újabb komolyabb gépek mélyebbre "látnak" , mint amilyen mélyre az eke megy szerintem.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 8., péntek 15:13

Ez lehet az igaz. Nem baj ha összezúzod. Csak nehogy a tied legyen! :D



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 8., péntek 15:27

Timber írta:Ez lehet az igaz. Nem baj ha összezúzod. Csak nehogy a tied legyen! :D
De neked vagy egy keresősnek amúgy minek??



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 8., péntek 16:55

Nowy írta:
Timber írta:Ez lehet az igaz. Nem baj ha összezúzod. Csak nehogy a tied legyen! :D
De neked vagy egy keresősnek amúgy minek??
Ez egy olyan gonoszság. Csak. Két napja van keresőm és már megrontott :D
Mert minden a Zállamé :D



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 8., péntek 17:30

Az en ismerosomeknek tobb szaz hektarjuk van es naluk a melyszantas 40 cm er.de aszem meg is kaptam a valaszt a kerdesemre.valojaban ha van sapka a nyuszikann az a baj ha mincs akkor meg az.egyszoval nemenjen sehova.



Pityu
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 12:09
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Pityu » 2016. január 8., péntek 19:00

Szia Nowy. Nem adtam le semmit mert nem hozom haza. Nekem nem kell a házkutatás meg a bírság.A Görögöknél hasonló a szabályozás a miénkhez annyi különbséggel hogy 3 napon belül megkapom a kártyát amivel mehetek a terepre és a tetektort is regiszrálják és 1 évre szól, náluk letölthető az összes térkép egyébként szigorúan ellenörzik a lezárt területeket es elég kemény buntetés vár a tilosban járókra. A tengerpartok nagy részére megadják a engedélyt ott ha valaki megélhetésből keresőzik sok értékes dolgot össze lehet szedni.



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2016. január 8., péntek 21:17

Gabor írta:
Ibn írta:Na megint csak vitatema lett a dologbol,de azert en meg egy dolgot nemertek,fontos a lelohej pontos beazonosittasa,es a korulotte levo foldreteg vizsgallasa is,akkor mar csak egyet nemertek,a traktorok miert szanthatnak?mutragyak meg szetmarjak a femet.ez egy sima kerdes necsinaljatok belolle vitat csak en nemertem miert engednek szantani a flldeken.

Védett területeken korlátozva van a termőföldművelés, különben meg 30cm-re mennek le a mélyszántásnál(a nem védett területen), az újabb komolyabb gépek mélyebbre "látnak" , mint amilyen mélyre az eke megy szerintem.

Én mezőgazdasági végzettséggel rendelkezem első sorban és hidd el megy az a 30cm simán sok esetben 40-45cm-re is!



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. január 8., péntek 21:38

És ott van még a rigolírozás.Az 50cm mélység körül van. (Erre azt hiszem van valami támogatás is.)
Nekünk volt földünk egy regisztrált lelőhely mellett,előírás volt a 30 cm.Mondjuk akkor még 15re sem tudtam lebökni az ásót :D
Most lebökném :D :D



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2016. január 9., szombat 16:09

kis-vakond írta:És ott van még a rigolírozás.Az 50cm mélység körül van. (Erre azt hiszem van valami támogatás is.)
Nekünk volt földünk egy regisztrált lelőhely mellett,előírás volt a 30 cm.Mondjuk akkor még 15re sem tudtam lebökni az ásót :D
Most lebökném :D :D

Van egy másik eke amit fakitermelés után használnak a gyökerek lazítása véget, nos nem holmi MTZ húzza! Egy fej az egész de majd 1,5m magas! Elég sűrűn bevetik és tudjuk hogy egy öreg erdő amit kivágásra ítéltek nem 30-50éves és ki tudja mi van az avar alatt!



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 9., szombat 20:31

Szoval nemszehetem ki azt a szerencsetlen szorvanyleletet ami evente athejeztetik es uj foldben megforgattatik,mert tanult emberkeknek tudni kell a pontos lelohejet es a korulotte levo fold is erdekli oket.igaz kozben meg jol meg is tarcsazzak amit a mult hatrahagyott,aztan megszorjak némi szintetikus műtragyaval amit a patikaban leadott öreg gyogyszerekbol öszemixelnek,aztann vegul is majd egyszer valaki kimegy a szantofoldre engedelyel es lelkiismeretesen atnezi megtalalja bekonyveli,leadja.de ahogy elnezem a szantofoldek menyiseget ez talann sosem kovetkezik be,de legalabbis nem az en eletemben.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 9., szombat 20:33

Es valojaban eme tema le is zarattatot nalam.



Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 9., szombat 20:35

Ja es amugy vannak itt regeszek,mert felraknak nekik valamit hogy hatha tudjak mi ez.koszi



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. január 9., szombat 21:26

Nowy írta:
Pityu írta:Ha egy régészt is megbántottam volna az első hozzászólásommal akkor tőlük bocsánatot kérek. A médiában úgy állítanak be minket mint bűnözőket ez egy kicsit kiverte a biztosítékot nálam. Tudom ,hogy féltik a lelőhelyek épségét ezt meg is értem . De nem hiszem ,hogy ezek az új jogszabályok segítenek a megvédésükben. Akik hobbiként keresőznek csak a föld tetejét kapirgálják nem hiszem ,hogy egy fel nem fedezett lelőhelyben nagy kárt tudnék okozni a kis műanyag lapátommal. És ha olyat találok ami bejelentés köteles azt úgyis otthagyom. A tárgy pontos helyét és elhelyezkedését már az eke megváltoztatta a földművelés során nem értem milyen kárt tudnék én okozni a lelőhelyben. Ha regisztrálnának bennünket és vizsgához kötnék a keresőzést emellett ha kijelölnék térképen a régészetileg lezárt területeket szerintem nem lenne ennyi probléma ,sok településen nem töltik fel az önkormányzat honlapjára a lezárt területek térképét így nem is tudhatom hogy a tilosban járok. Ha van köztetek régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi .
Ha a föld felszinén gép nélkül összeszeded azt pár fémanyagot és hazaviszed,már kárt okoztál a lelőhelyben. A kár okozás nem azt jelenti,hogy kiásod a mélyen lénő leleteket. Ha a datálásra szolgáló érmét pl hazaviszed és nem leadod már sok infót megsemmisítettél. Ha kijelölnék a térképen a lezárt részeket,szerinted az esetleg érintetlen rész is nem lenne pár hét alatt kopaszra szedve? Ugye ezt a mondatodat te sem gondolod komolyan. :doh: Ha pedig szoktál leadni,akkor ilyet nem kell kiírnod,hogy "régész keressen meg szívesen elmegyek ásatásokra segíteni ha időm engedi".akkor hívnak kérés nélkül is csak győzz járni. ;)
Ok, Nowy, én hiszek neked, hogy nálatok ilyen egyszerű az egész. Jópárszor leadsz leleteket, és hívnak is ásatásokra. És melyik megyében is van ez?


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. január 9., szombat 21:28

Ezt jól megaszontad Ibn! ^:)^



akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 20:53
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: akárki szalámi » 2016. január 9., szombat 21:33

Epistola az ismeretlen régészhez

A régész
olyan,
minden érdekli,
mit mondasz, de felbosszantja, mit eléje hordasz.

A régész oly, ki
látja íróasztala porát,
de kevéssé látja a
mezők, s erdők
harmatát.

Tudomány szolgája ő,
gondolkodik, elmélkedik
kutat, de nem biztos, hogy szereti
ha kontár keresztezi az utat.

Feladata sokszor kényszer,
nem azt túrja mi kénye, s kedve
szerint néki kell..

Munkája vala megérteni miről tárgyak mesélnek,
de nem csupán a tárgyak,
a rétegek melyben leletnek is
regélnek..

jobb lenne tán nékik, ha
nem kupolás palota ostobái
szabnák dolgukat, de agyuk s szívük
szerint láthatnák az múlti sorsokat

S ti kik neves útodi vagytok
az bölcs Hérodotosznak,
fogadjátok segítő kezeit az sártúró
bolondoknak...


https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

marika
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. január 10., vasárnap 16:05

Napok óta azon agyalok ki lehet a topikban a régész, de az istennek sem tudok rájönni!? =))



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. január 10., vasárnap 16:25

marika írta:Napok óta azon agyalok ki lehet a topikban a régész, de az istennek sem tudok rájönni!? =))
Hát mindenki. :mrgreen:



buktaede
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. január 10., vasárnap 17:49

Hi!
Az előző fórumon volt egy, talán "medieval" néven regelve. Jelenléte, tanácsai, segítsége hasznos volt. Azonban az új törvény óta ha van is, valahogy meg kívánja tartani az inkognitóját. Kár...



kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. január 10., vasárnap 18:34

buktaede írta:Hi!
Az előző fórumon volt egy, talán "medieval" néven regelve. Jelenléte, tanácsai, segítsége hasznos volt. Azonban az új törvény óta ha van is, valahogy meg kívánja tartani az inkognitóját. Kár...
Na és sivataglakó!Aki tudja ki ő az tudja.Én nem írom ki mert talán nem véletlen "nincs itt"! :!:
Vagy itt van!? :?:


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2016. január 10., vasárnap 20:39

kutakodo írta:
buktaede írta:Hi!
Az előző fórumon volt egy, talán "medieval" néven regelve. Jelenléte, tanácsai, segítsége hasznos volt. Azonban az új törvény óta ha van is, valahogy meg kívánja tartani az inkognitóját. Kár...
Na és sivataglakó!Aki tudja ki ő az tudja.Én nem írom ki mert talán nem véletlen "nincs itt"! :!:
Vagy itt van!? :?:
Nem érdemes érdeklődni, mert kezdünk ott tartani mint a tetves indexes fórum, mint tudásban és emberekben. A régi fórumon ismertünk mindenkit kaptunk tanácsokat és megválaszolták kérdéseinket. Most csak a fikázás és ki ha én nem vagyok a ka.d be a fa..om- van. Aki ki jár és csinálja az nem írogat és vannak a sz gépen keresgélők akiknek a gépe 500cm-ről hozza a 2 fillérest.
Nem véletlen hogy az aki TUD az már nem segít, látják Ők is a dolgot.
Egyébként is 90% szerencse 5% gép 5% tudás ennyi.... nincs min vitatkozni.

Uff A nagy Patkány

U.I.: ne offuljuk szét a topicot!!



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: rocco » 2016. január 10., vasárnap 21:02

[quote="akárki szalámi"]Epistola az ismeretlen régészhez

A régész
olyan,
minden érdekli,
mit mondasz, de felbosszantja, mit eléje hordasz.

A régész oly, ki
látja íróasztala porát,
de kevéssé látja a
mezők, s erdők
harmatát.

Tudomány szolgája ő,
gondolkodik, elmélkedik
kutat, de nem biztos, hogy szereti
ha kontár keresztezi az utat.

Feladata sokszor kényszer,
nem azt túrja mi kénye, s kedve
szerint néki kell..

Munkája vala megérteni miről tárgyak mesélnek,
de nem csupán a tárgyak,
a rétegek melyben leletnek is
regélnek..

jobb lenne tán nékik, ha
nem kupolás palota ostobái
szabnák dolgukat, de agyuk s szívük
szerint láthatnák az múlti sorsokat

S ti kik neves útodi vagytok
az bölcs Hérodotosznak,
fogadjátok segítő kezeit az sártúró
bolondoknak...[/quote
Ez nagyon költői volt!!!



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. január 11., hétfő 8:28

The Great Rat írta:
kutakodo írta:
buktaede írta:Hi!
Az előző fórumon volt egy, talán "medieval" néven regelve. Jelenléte, tanácsai, segítsége hasznos volt. Azonban az új törvény óta ha van is, valahogy meg kívánja tartani az inkognitóját. Kár...
Na és sivataglakó!Aki tudja ki ő az tudja.Én nem írom ki mert talán nem véletlen "nincs itt"! :!:
Vagy itt van!? :?:
Nem érdemes érdeklődni, mert kezdünk ott tartani mint a tetves indexes fórum, mint tudásban és emberekben. A régi fórumon ismertünk mindenkit kaptunk tanácsokat és megválaszolták kérdéseinket. Most csak a fikázás és ki ha én nem vagyok a ka.d be a fa..om- van. Aki ki jár és csinálja az nem írogat és vannak a sz gépen keresgélők akiknek a gépe 500cm-ről hozza a 2 fillérest.
Nem véletlen hogy az aki TUD az már nem segít, látják Ők is a dolgot.
Egyébként is 90% szerencse 5% gép 5% tudás ennyi.... nincs min vitatkozni.

Uff A nagy Patkány

U.I.: ne offuljuk szét a topicot!!
Nálad az igazság!


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

kutakodo
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 12:20
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: kutakodo » 2016. január 11., hétfő 9:06

The Great Rat írta:
kutakodo írta:
buktaede írta:Hi!
Az előző fórumon volt egy, talán "medieval" néven regelve. Jelenléte, tanácsai, segítsége hasznos volt. Azonban az új törvény óta ha van is, valahogy meg kívánja tartani az inkognitóját. Kár...
Na és sivataglakó!Aki tudja ki ő az tudja.Én nem írom ki mert talán nem véletlen "nincs itt"! :!:
Vagy itt van!? :?:
Nem érdemes érdeklődni, mert kezdünk ott tartani mint a tetves indexes fórum, mint tudásban és emberekben. A régi fórumon ismertünk mindenkit kaptunk tanácsokat és megválaszolták kérdéseinket. Most csak a fikázás és ki ha én nem vagyok a ka.d be a fa..om- van. Aki ki jár és csinálja az nem írogat és vannak a sz gépen keresgélők akiknek a gépe 500cm-ről hozza a 2 fillérest.
Nem véletlen hogy az aki TUD az már nem segít, látják Ők is a dolgot.
Egyébként is 90% szerencse 5% gép 5% tudás ennyi.... nincs min vitatkozni.

Uff A nagy Patkány

U.I.: ne offuljuk szét a topicot!!
Sziasztok(szia Patkány kolléga)!
Igazad van sok mindenben!Az új tagok már úgysem tudják meg mi volt a régi fórumon.Szép volt,jó volt,más világ lett.Sajnos.
És szerintem amit ide bárki is ír az nem a topic szétoffolása!Mert a topic szerintem teljesen fölösleges!Végigfutottam gyorsan az egészet(nem volt sok idő)!És azt vettem észre,hogy a régész SAJNOS már nem válaszol!


"Ember lelkű földeken sétál gyöngy tekintetem,titkos madárral sűrűbe száll,
Ha érthetnélek süllyedő ólomszívű múlt idő elmondanád,hogy van hazám..."

Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2016. január 11., hétfő 20:02

Kár. Nagyon hasznos lenne ha régészek is írnának. Ezek szerint romlott a viszony :( Ezért akarják a szigorításokat. Vagy azért romlott mert szigorítanak?


A Whiter Shade of Pale

szigetlako
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 14:42
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: szigetlako » 2016. január 12., kedd 19:20

Tegyetek csak fel valami ,,olyat,, biztos hogy válaszolnak :) ha nem is ide de a postaládába megy majd pár levél ;)



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. január 15., péntek 13:57

doi35 írta:
Gabor írta:
Ibn írta:Na megint csak vitatema lett a dologbol,de azert en meg egy dolgot nemertek,fontos a lelohej pontos beazonosittasa,es a korulotte levo foldreteg vizsgallasa is,akkor mar csak egyet nemertek,a traktorok miert szanthatnak?mutragyak meg szetmarjak a femet.ez egy sima kerdes necsinaljatok belolle vitat csak en nemertem miert engednek szantani a flldeken.

Védett területeken korlátozva van a termőföldművelés, különben meg 30cm-re mennek le a mélyszántásnál(a nem védett területen), az újabb komolyabb gépek mélyebbre "látnak" , mint amilyen mélyre az eke megy szerintem.

Én mezőgazdasági végzettséggel rendelkezem első sorban és hidd el megy az a 30cm simán sok esetben 40-45cm-re is!

Csak azt már nem mélyszántásnak hívják.



Avatar
Ryne2
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016. január 9., szombat 7:39
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ryne2 » 2016. január 15., péntek 15:51

Igazából itt nem is teljesen a szántással vagy annak mélységével van a gond(igaz sok leletet feldarabolnak az ekék és különböző lazítók) de a műtrágya mindent visz, semmi sem ússza meg és mélységtől független mert a csapadékvízzel bemosódik!


Explorer 2 + Platypus

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. január 25., hétfő 20:05

Na most akkor van itt igazi régész vagy nincs itt igazi régész.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. január 26., kedd 12:15

Ibn írta:Na most akkor van itt igazi régész vagy nincs itt igazi régész.
Biztosan vannak. Az lehet, hogy olvassák amit írunk, de ők nem írnak. Mért állnának szóba ilyen "bűnözőkkel"?



Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2016. január 26., kedd 12:43

Szerintem inkább az ezt találtam rovat érdekli őket. Talán UL69, igen, ő lehet, hogy az.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. január 26., kedd 14:51

Brumi írta:Szerintem inkább az ezt találtam rovat érdekli őket. Talán UL69, igen, ő lehet, hogy az.
akár lehetek régész ha ennyire akarod :D aranyat ezüstöt leadhatjátok nálam.vállon veregetést én is tudok adni érte :D



buktaede
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. január 26., kedd 19:23

És ugye, hogy ugye?

Sokáig kerestem az igazságot itt a fórum sorai között olvasgatva. Eddig kellet várnom a felvilágosulásig. De megérte, mert most már tudom: megélhetési keresős = régész.

Köszönöm! =)) =)) =))

(ugyan megígértem, hogy nem poénkodok többet, de ezt a magas labdát...) Ha kell, szívesen elmagyarázom...



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. január 26., kedd 20:03

Majd kapsz a fejedre megint! :))



Avatar
NighthuNter
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015. augusztus 31., hétfő 16:25
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: NighthuNter » 2016. február 2., kedd 9:21

Piszkalja csorom mindeg, "talajmuveles" a szoc rendszer talajmuvelese nagyon durva dolgokat alkotott a talajjal, szonelkul szethordott " kurganok" remelem jol irom, azokat a dombokat irom igy amik a varos es a falu hatart orzik, nalunk az idosek roviden orzoknek hivjak." nalunk mai napig neki mennek tololappal a gazdak hatha lelnek valamit" egy ket szantas es a kovetkezo terepjarasnal betudva a mezogazdasagi megmuvelest kissebbnek irjak a regeszek a dombot.,vagy azt hiszem 30 cm a felszanthato melyseg vedet teruleten 100 bol 2 gazda betartja , na nalunk senki .45 ig ahogy irva lett az elobb ba is csuszik..ha a regeszek eves szinten szamolna 2 szantasal max akkor 5 ev alatt ez hanyszor fordul + ba menyi baronat, tarcsat, talajmarot ez rotakapa tagos traktorra szerelt verzio, erosebb torzsas termesnel talajig engedett fukaszat kap, ami raadasul paritya kent lovi ki a talaj felso reszet, menekultem mar elolle ejszaka," nem vicces" Na itt annyira osszekeveredik a talaj egyreszt a hejen se marad, haztaji tragyakihordasrol nem beszeltem120-150 cm leengedett talajlazitorol se,csak nezetek egyszer vegig egy ilyet ezen a talajon miert nem engedett keresozni, mert itt akkora talajkeveredes hogy ezt regesz meg nem matatja,en fultanu de szemtanu is van , ezt a regesz is kitalicskazza."pl szedtem ki palinkaskupakbol denart, regi pepsis kupakbol romai koves gyurut" kozbe szo neerje a hazelejet muzeumban megtekintheto . meg egy szo melo utan nem akarom sajnaltatni magam. Ki as le 45 cm melyebre szelektalva.leg aktivabb napon is csak 83 lyukat tolok , ha igy szamolom minden 500 dikra talan egyszer. Egyebkent meg ha melyseg zavarja a regeszeket, miert nem tiltjak be azon femkeresoket amik oket zavarjak, es adjak meg azt a valasztekot amik nekik jok, hetkoznapi emberek szamara," mert egy valamivel egyet ertek 45 cm mejebb dolgokhoz semmi kozunk,ugyan igy varak, egyeb romok,kastelyok, muemlekvedelmi helyek, es a valoban tisztesegesen kezelt szantok, osgyepek, es szantasra sem hasznalhato vedett legelohelyek, kurganok. ha meg 45 cm melyebbre csuszunk a tobbi retenett teruleten helyszint jegyezve leadjuk.Ez igy nem lenne ertelmes? "Egyebkent kell regesz es JOJJJOn Is! telefonrol irok nehezkes.
szep idot nektek es sok szep talalato sracok"


:!! "Lengetni késő délutánból éjszakába" ;)) 8-x

Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Régész válaszol

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2016. február 2., kedd 23:49

Én ezt a keresőzést egy olyan keresőzési napló félével oldanám meg,mint a horgászoknak van a fogási napló.
Év elején kiváltod,ha mész lengetni beírod a koordinátákat,hogy hol voltál,mit találtál.Ha jön a rendőr,halőr,mezőőr,leellenőriz beírja,hogy mit talált nálad.Ezt havonta be kellene mutatnod az illetékes múzeumnál,(ők dokumentálnák,hogy merre jártál )és egyben le is adnád amit találtál.Ennyi.


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma