Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Hihetetlennek tűnő történetek

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Status: Offline

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. június 26., péntek 23:30

www.metaldetector.hu

templomos
Ezredes
Ezredes

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

HozzászólásSzerző: templomos » 2015. július 19., vasárnap 14:01

Egy Angol,kolléga úgy döntött kora reggel sétál egy kicsit,és beleesett egy csúnya-csúnya 15.századi, gyémánt kővel is berakott aranygyűrűbe!A labló,tolvaj :lol: hogyan kis hazánkban nevezik,bement a British -múzeumba ,hogy átadja a leletet,a jutalom felső határát rongyos 20.000 ezer fontba állapították meg :) de mivel később licit ment rá ,csekély 35.000 ezer fonton osztozott a kincsvadász és a földtulaj.Igen aki korán kell aranyat lel. :clap:

https://uk.news.yahoo.com/15th-century- ... ml#c7sWN7Q

Alithar
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Alithar » 2015. július 24., péntek 8:34

templomos írta:Egy Angol,kolléga úgy döntött kora reggel sétál egy kicsit,és beleesett egy csúnya-csúnya 15.századi, gyémánt kővel is berakott aranygyűrűbe!A labló,tolvaj :lol: hogyan kis hazánkban nevezik,bement a British -múzeumba ,hogy átadja a leletet,a jutalom felső határát rongyos 20.000 ezer fontba állapították meg :) de mivel később licit ment rá ,csekély 35.000 ezer fonton osztozott a kincsvadász és a földtulaj.Igen aki korán kell aranyat lel. :clap:

https://uk.news.yahoo.com/15th-century- ... ml#c7sWN7Q

Én korán keltem, hol az aranyam? :D

Érdekes sztori, ez is tökéletesen megmutatja, hogy mennyi szerencsére van szükség ehhez a hobbihoz! :) Nem elég a jó gép, jó adag mázli is kell.
" Amit életünkben teszünk, az örökkévalóban visszhangzik "

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2015. november 8., vasárnap 16:11

Ma nem voltam sehol, de ezt találtam:
Salvador Alvarenga, az El Salvador-béli halász hihetetlen, de igaz története 2014-ből:
http://legendavadasz.hu/hihetetlen/a-sa ... -tortenete

A történetből persze könyv készült, ez az angol nyelvű cikk ennek kivonatából íródott:
http://www.theguardian.com/world/2015/n ... ok-extract
Ez a cikk pl említi, hogy amikor társa pár együtt töltött keserves hónap után meghalt, ő még napokig beszélt hozzá és úgy tett, mintha még élne.
Magnum kerek fej eladó!

Procol Harum
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Procol Harum » 2015. november 8., vasárnap 18:05

a.kezdo írta:Ma nem voltam sehol, de ezt találtam:
Salvador Alvarenga, az El Salvador-béli halász hihetetlen, de igaz története 2014-ből:
http://legendavadasz.hu/hihetetlen/a-sa ... -tortenete

A történetből persze könyv készült, ez az angol nyelvű cikk ennek kivonatából íródott:
http://www.theguardian.com/world/2015/n ... ok-extract
Ez a cikk pl említi, hogy amikor társa pár együtt töltött keserves hónap után meghalt, ő még napokig beszélt hozzá és úgy tett, mintha még élne.

" Pi élete" a valóságban.
A Whiter Shade of Pale

Vasili Kolsov
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Vasili Kolsov » 2015. december 11., péntek 10:49

Sziasztok!

Talán ez a topik illik leginkább a történetemhez. Egy garancián túli XP Deus fejet küldtem el a Tatabányai kereskedő Győri üzletébe, mivel meghibásodott. Idestova 15 hete adtam fel a helyi postán Győrbe, állítólag onnét utazott Franciaországba, ahol szakértő kezek fogják megjavítani. Két hete azt hittem, hogy végre lezárul ez a kálvária, ki gondolná, hogy ennyi időt vesz igénybe egy fej javítása? Musculus (ha jól írom a nevét) -t elérni szinte lehetetlenség, ha mégis felvenné a telefont, pont úton van az üzlete felé, de majd amint beér, visszahív.. Azt mondanom se kell, rendre elfelejt visszahívni. Található néhány telefonszám a honlapjukon, felhívtam egy másik számot, hátha előrébb leszek. Két napja egy női hang vette fel, beszéltem vele, majd ígéretet tett, hogy visszahív. Persze ez se történt meg, ma újra hívtam, persze azzal kezdtem a mondókám, hogy nem szeretném a türelmetlenség látszatát kelteni. Két hete még azt mondta Musculus, hogy elkészült a fej, beázás okozta a meghibásodást, 25.000 ft lesz a javítási költség. Ma azt mondta a hölgy, hogy nem tudták megjavítani a fejet, 30.000 forintért tudnak adni egy használt fejet :D Kapaszkodjatok meg, a csigazabálók nem tudják megjavítani a az általuk gyártott fejet :D Mi ez, ha nem hihetetlennek tűnő történet? Most vagy nagyon be akar csapni engem a magyar kereskedő, vagy pedig képtelen megjavítani a gyár az általa elkészített fejet. Ma délután hívni fog a hölgy, azt még megvárom, kíváncsi leszek, hogy a használt fejre vállal-e garanciát, vagy pedig benne van a pakliban, hogy azzal is így fogok járni? :D Mindenesetre kérni fogom a "javíthatatlan fejet", ha már nem tudják megjavítani, nem is kell nekik. Abba bele se merek gondolni, hogy időközben megsemmisült. Lehet írok pár sort a Franciaországi anyavállalathoz, számomra ez hihetetlen, a fej száma alapján nyomon lehet követni. Szerintetek ez nem hihetetlennek tűnő történet? :-)

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2015. december 11., péntek 11:18

Vasili Kolsov írta:Sziasztok!

Talán ez a topik illik leginkább a történetemhez. Egy garancián túli XP Deus fejet küldtem el a Tatabányai kereskedő Győri üzletébe, mivel meghibásodott. Idestova 15 hete adtam fel a helyi postán Győrbe, állítólag onnét utazott Franciaországba, ahol szakértő kezek fogják megjavítani. Két hete azt hittem, hogy végre lezárul ez a kálvária, ki gondolná, hogy ennyi időt vesz igénybe egy fej javítása? Musculus (ha jól írom a nevét) -t elérni szinte lehetetlenség, ha mégis felvenné a telefont, pont úton van az üzlete felé, de majd amint beér, visszahív.. Azt mondanom se kell, rendre elfelejt visszahívni. Található néhány telefonszám a honlapjukon, felhívtam egy másik számot, hátha előrébb leszek. Két napja egy női hang vette fel, beszéltem vele, majd ígéretet tett, hogy visszahív. Persze ez se történt meg, ma újra hívtam, persze azzal kezdtem a mondókám, hogy nem szeretném a türelmetlenség látszatát kelteni. Két hete még azt mondta Musculus, hogy elkészült a fej, beázás okozta a meghibásodást, 25.000 ft lesz a javítási költség. Ma azt mondta a hölgy, hogy nem tudták megjavítani a fejet, 30.000 forintért tudnak adni egy használt fejet :D Kapaszkodjatok meg, a csigazabálók nem tudják megjavítani a az általuk gyártott fejet :D Mi ez, ha nem hihetetlennek tűnő történet? Most vagy nagyon be akar csapni engem a magyar kereskedő, vagy pedig képtelen megjavítani a gyár az általa elkészített fejet. Ma délután hívni fog a hölgy, azt még megvárom, kíváncsi leszek, hogy a használt fejre vállal-e garanciát, vagy pedig benne van a pakliban, hogy azzal is így fogok járni? :D Mindenesetre kérni fogom a "javíthatatlan fejet", ha már nem tudják megjavítani, nem is kell nekik. Abba bele se merek gondolni, hogy időközben megsemmisült. Lehet írok pár sort a Franciaországi anyavállalathoz, számomra ez hihetetlen, a fej száma alapján nyomon lehet követni. Szerintetek ez nem hihetetlennek tűnő történet? :-)

nincs ebben semmi hihetetlen.a gelka megszűnt de az űrt mindig kitölti valami más ami ugy kezd működni mint az eredeti :lol: tehát amikor elromlott az ndk turmixgép vagy a rakéta porszivó alig egy év múlva mikor még mindig bementél érdeklődni hogy mikor lesz kész felajánlottak egy eredeti ruszki kávédarálót helyette némi ráfizetéssel persze ami másnap bedöglött :lol: :lol: :lol: lehet még nem ment nyugdijba az összes gelkás :lol: :lol:

Pirate
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Pirate » 2015. december 11., péntek 16:16

ul69 írta:

nincs ebben semmi hihetetlen.a gelka megszűnt de az űrt mindig kitölti valami más ami ugy kezd működni mint az eredeti :lol: tehát amikor elromlott az ndk turmixgép vagy a rakéta porszivó alig egy év múlva mikor még mindig bementél érdeklődni hogy mikor lesz kész felajánlottak egy eredeti ruszki kávédarálót helyette némi ráfizetéssel persze ami másnap bedöglött :lol: :lol: :lol: lehet még nem ment nyugdijba az összes gelkás :lol: :lol:

Kapsz helyette egy szovjet aknakeresőt :lol:

Vasili Kolsov
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Vasili Kolsov » 2015. december 11., péntek 17:00

2 év garanciát vállalnak a használt fej akkumulátorára, ergo ha beázás következtében ismét gondom adódna a fejjel, előről kezdődne minden. Postázás Győrbe, ott várakozik, hogy összejöjjön néhány hibás fej amit már érdemes kiküldeni a gyártóhoz, gyártónál 10 hét javítási idő, itthon ismét pár hét várakozás, majd közlik velem, hogy nem tudták megjavítani, ezért adnak egy használt fejet 30.000 forintért :D Videón láttam már szétszedve deus fejet, egy panel található benne, no ezt képtelenek kicserélni az XP gyárban, szerintem elgondolkodtató és tanúságos történet ez. Vajon miért árulnak hozzá vízi szettet, ha valójában nem vízálló az XP Deus feje?? Egy ekkora üzletet bonyolító cégnek nincs akkora presztízs érzése, hogy ne jelentsen ki ilyet, miszerint nem tudja megjavítani az általa forgalomba helyezett terméket? Bandi (delta gyártója) vagy a Feri (e honlap üzemeltetője) kijelentene ilyet, hogy nem tudja megjavítani az általa gyártott gépet, viszont vásárolhatsz tőle használtat? Mindenesetre én ragaszkodom ahhoz a fejhez, melyet elküldtem javításra. Az én tulajdonomat képezi az a termék. Nem érdekel feláron mások által letett (kétes előéletű) keresőfej. Egy költői kérdés. Vajon az XP mérnökei, esetleg a gazdasági igazgatója azt tanácsolta a musculusnak, hogy adj egy használt keresőfejet annak a szegény ördögnek, mivel mi képtelenek vagyunk megjavítani a kiküldött keresőfejet? Ez életszerű szerintetek? Azt mondta a hölgy, hogy úgy tudja, nem küldték meg a keresőfejet, tehát még mindig franciaországban dekkol. musculus másfél hete azt mondta telefonba, hogy megjött a fej, beázás okozta a vesztét, 25.000 forint lesz. Szó nem volt arról, hogy nem tudták megjavítani. Ilyen a mesében sincs, képtelenek kicserélni egy panelt abban a gyárban, ahol naponta százával gyártják a keresőket. Hihetetlennek tűnő történet, okuljatok belőle!

Fülöpke
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Fülöpke » 2015. december 11., péntek 17:13

Nyilván a fej javításának, stb. van egy bizonyos átfutási ideje, ez még egy dolog, de, amiket utána írtál az már a kereskedőt minősíti. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy a fej már nem garanciális?, ennek ellenére ez elég kellemetlenül hathat, hogy javíthatatlan, kérdés ilyen esetben kinek mennyi a felelőssége. Sajnos a kereskedők hamar elfelejtik, hogy ők vannak a vevőkért és nem fordítva, de hallottam már hasonló fejes történetet ugyaninnen csak akkor valaki nagy értékű fejét felejtették el visszajuttatni. Próbáld meg letisztázni személyesen.

Vasili Kolsov
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Vasili Kolsov » 2015. december 11., péntek 17:45

Ez nem számít nagy értékű fejnek? :) Az XP Deus fejeitől jelenleg nem nagyon van drágább a piacon. Egy hónappal előtte járt le a garanciája, hogy meghibásodott a fej. Itt a fórumon hirdettem a gépet, szerettem volna eladni, mikor jelentkezett rá egy komolynak tűnő vevő, elővettem és kipróbáltam a gépet, akkor vettem észre, hogy valami nem okés vele. Gerjedt nagyon, amint mozgattam a fejet a levegőben, egyfolytában jelzett. Egyik haverom itt a fórumon vett egy használt fejet, persze már nem volt garanciális. Párszor használta, az is megadta magát. Nem villogott a led, töltőt nem ismerte fel. A youtube videóján látható módon kivette az akkumulátorát, az rendben volt. Csak 50.000 forintja bánta. Egyik ismerősöm francia nyelvet tanít, le fogom vele fordíttatni a kérelmem és elküldöm a az anyavállalat címére. Foglalják nekem írásba, hogy nem javítható az alábbi sorszámú fej, majd pedig juttassák el azt a részemre. Ha rendelkezek egy mercedes típusú gépkocsival, melyről megállapítják, hogy nem javítható, azt vajon milyen jogcímen veszik el tőlem?? Ilyen nincs, ez abszurdum, nem tarthatja meg a márkaszerviz a tulajdonomban lévő gépkocsit, még ha nem is tudják megjavítani.

Fülöpke
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Fülöpke » 2015. december 11., péntek 18:05

Nem mondtam egy szóval se, talán rosszul fogalmaztam. Ez már így konkrétan ki lett jelentve, hogy visszatartják a keresőfejet? Egyértelmű, hogy ilyen nincs. Az össze-vissza halandzsázás nem túl egyenes dolog sajnos, szerintem ne is legyél szívbajos.. Nyugodtan kérd vissza a fejet, vissza is fogod kapni, mert olyan sincs, "hogy bocs idő közben megsemmisült", mivel a javításokat dokumentálnia kell a cégnek, attól független, hogy felajánlottak neked egy használt fejet. Ennek ellenére ne hagyd hülyére venni magad, ha sokat szórakoznak kérj személyes találkozót, mert az a legtisztább.

Jain
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Jain » 2015. december 11., péntek 18:29

Egyébként,én eddig úgy képzeltem,hogy ha egy fej szar akkor az meg van b/szva és javíthatatlan.Jó tudni,hogy ezzel nem éri meg várni és jobban megéri egy újat venni.Már persze annak,akinek ilyen tipusa van.
Gép:TOM SELLECK(volt)

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. december 11., péntek 20:52

Vasili Kolsov írta:Ez nem számít nagy értékű fejnek? :) Az XP Deus fejeitől jelenleg nem nagyon van drágább a piacon. Egy hónappal előtte járt le a garanciája, hogy meghibásodott a fej. Itt a fórumon hirdettem a gépet, szerettem volna eladni, mikor jelentkezett rá egy komolynak tűnő vevő, elővettem és kipróbáltam a gépet, akkor vettem észre, hogy valami nem okés vele. Gerjedt nagyon, amint mozgattam a fejet a levegőben, egyfolytában jelzett. Egyik haverom itt a fórumon vett egy használt fejet, persze már nem volt garanciális. Párszor használta, az is megadta magát. Nem villogott a led, töltőt nem ismerte fel. A youtube videóján látható módon kivette az akkumulátorát, az rendben volt. Csak 50.000 forintja bánta. Egyik ismerősöm francia nyelvet tanít, le fogom vele fordíttatni a kérelmem és elküldöm a az anyavállalat címére. Foglalják nekem írásba, hogy nem javítható az alábbi sorszámú fej, majd pedig juttassák el azt a részemre. Ha rendelkezek egy mercedes típusú gépkocsival, melyről megállapítják, hogy nem javítható, azt vajon milyen jogcímen veszik el tőlem?? Ilyen nincs, ez abszurdum, nem tarthatja meg a márkaszerviz a tulajdonomban lévő gépkocsit, még ha nem is tudják megjavítani.

Szerintem, mivel nem 1-2 személyes manufaktúra cég és digitális eszközöket gyártanak, ezért nem éri meg nekik a javítás, lehet nem is javítható mert pl. ki van öntve műgyantával, a garancia idő meg már lejárt. Én az IT szektorban dolgozom és a digitális kütyükre mikor tőlem élettartam becslést kérnek(ami nem jósolható) azt szoktam mondani, amíg a garancia idő tart! Alapvetően tovább bírják, de néha vannak rossz szériák, ez van nagyüzemi gyártásnál.

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. december 11., péntek 21:08

Fülöpke írta:

Nyilván a fej javításának, stb. van egy bizonyos átfutási ideje, ez még egy dolog, de, amiket utána írtál az már a kereskedőt minősíti. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy a fej már nem garanciális?, ennek ellenére ez elég kellemetlenül hathat, hogy javíthatatlan, kérdés ilyen esetben kinek mennyi a felelőssége. Sajnos a kereskedők hamar elfelejtik, hogy ők vannak a vevőkért és nem fordítva, de hallottam már hasonló fejes történetet ugyaninnen csak akkor valaki nagy értékű fejét felejtették el visszajuttatni. Próbáld meg letisztázni személyesen.

Nagyon sok cég több okból kiönti színes műgyantával az elektronikát, pl. vízhatlan lesz, ütésálló, nem lehet belepiszkálni, nehezebben másolható, stb., gyakorlatilag ezek a kiöntött elektronikák tervezetten javíthatatlanok!!!

Kép

Vasili Kolsov
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Vasili Kolsov » 2015. december 12., szombat 7:04

Esetemben nagyon jó lett volna, ha kiöntik az egészet műgyantával, hiszen akkor nem hibásodott volna meg, már rég el tudtam volna adni, csupán 110.000 forintot buktam volna rajta.

http://kepfeltoltes.hu/151212/deusinsid ... es.hu_.jpg

Itt nagyon jól látható, hogy ez bizony nincs kiöntve műgyantával. Legalább írták volna rá, hogy ne használjad vízben, mert beázik! Ha mégis vízbe mártod, sajnos nem tudjuk kijavítani a nem rendeltetésszerű használat következtében előidézett meghibásodást. Ellenben azt olvasni, hogy a legjobb vízi kereső, horror áron még vízi szettet is lehet hozzá vásárolni. XXI. században élünk, idestova ötven éve történt, hogy ember lépett a holdra. Ez nem száz forintos tömegtermék, azért ezt ne feledjük.

Prowler
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Prowler » 2015. december 12., szombat 8:00

Vasili Kolsov írta:Esetemben nagyon jó lett volna, ha kiöntik az egészet műgyantával, hiszen akkor nem hibásodott volna meg, már rég el tudtam volna adni, csupán 110.000 forintot buktam volna rajta.

Itt nagyon jól látható, hogy ez bizony nincs kiöntve műgyantával. Legalább írták volna rá, hogy ne használjad vízben, mert beázik! Ha mégis vízbe mártod, sajnos nem tudjuk kijavítani a nem rendeltetésszerű használat következtében előidézett meghibásodást. Ellenben azt olvasni, hogy a legjobb vízi kereső, horror áron még vízi szettet is lehet hozzá vásárolni. XXI. században élünk, idestova ötven éve történt, hogy ember lépett a holdra. Ez nem száz forintos tömegtermék, azért ezt ne feledjük.

És mi van akkor,ha párától megy tönkre?Akkor sincs rá gari?Kicsit elszomorító,hogy egy ilyen drága gép és ilyen sz@rul van megcsinálva.
Na de mit vár az ember a franciáktól,akik normális autót sem tudnak gyártani.
Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

ghrt
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: ghrt » 2015. december 12., szombat 8:44

Nem értem mire vársz még. Önbizalom hiányod van? Itt mindenki megerősített. Írjál egy szép levelet az anyacégnek :) És szerintem nem kell Franciául irni,elég Angolul.

Ezek után neked nem javított fej jár, hanem vadonatúj(dobozos)

buszos
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: buszos » 2015. december 12., szombat 9:32

ghrt írta:Nem értem mire vársz még. Önbizalom hiányod van? Itt mindenki megerősített. Írjál egy szép levelet az anyacégnek :) És szerintem nem kell Franciául irni,elég Angolul.

Ezek után neked nem javított fej jár, hanem vadonatúj(dobozos)

Ámen!

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. december 12., szombat 10:30

Vasili Kolsov írta:Esetemben nagyon jó lett volna, ha kiöntik az egészet műgyantával, hiszen akkor nem hibásodott volna meg, már rég el tudtam volna adni, csupán 110.000 forintot buktam volna rajta.

Értem, hát ez elég kellemetlen :? Az a gond, hogy garancia időn túl van, így nincs garancia, drágának meg nekünk drága, a franciáknak 1 havi átlagbér egy komplett szett Deus. Remélem azért fontosnak tartják a cég hírnevét és adnak újat helyette!

Vissza: “Média, közösségi”