Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Hihetetlennek tűnő történetek

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. november 5., szombat 10:37

Ibn írta:sziasztok-itt olaszban a fonokom veje epitkezesbe kezdet-megvette a telket-engedejek stb-jon a bager elkezdi markolaszni a tlajt-hat mit talall?JuliusCezar idejebol egyrakat ekszer es erme-karkotok-nagyekek gyuruk miegymas-persze a bagerkezeln rogton jelentette-most lezartak a teruletet es kutatnak-termeszetesen hejesen cselekedett a tulaj meg majd infartot kapott-


Tök jó! Fényképek nincsenek? :)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Ibn
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 19:31
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: Ibn » 2016. november 5., szombat 14:34

sajna nincs-a fonokom kotyintota el magat-volt itt a veje de az nemigen akart rola beszelni-anyit mondott eleg sok mindenk talaltak-es hogy sok volt az arany ekszer-gondolom o megtartota volna



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. november 24., csütörtök 14:17

Egy kis szösszenet tőlem ,ma elgondolkodtam mi régen több évtizedig hobbik voltak ma szabálysértés és bűncselekmény lehet ha nem nézünk utána mielőtt választanánk hobbit.Felsorolok párat persze pozitív szemszögből,nem a negatív oldalát nézve :ugeek: Most a fémkeresőzést hagyom,nincs mondanivalóm meg lerágott csont az egész!Nézzük 1984 -ben milyen szakkörök voltak és lehetett űzni hobbi szinten is.(Kérném a politikát mellőzni nem azért osztom meg)


Fotó szakkör :Ma már személyiség védelem,objektum védelem (ami nem rossz)egyebek ismerete mi -mit merít ki törvényi ismeret..
Növényismereti szakkör:Boldogan tanultuk és szedtük a virágokat és mindenkinek volt a könyvében egy perforált virág
ma :Sok növény védett ami nem baj,de olyan gyomok is amit nagyapáink etették a tehenekkel..tehát ha nem vagy óvatos és nem jársz utána akkor könnyen feljelentenek ha összetalálkozol egy t.őrrel és a kezedben van egy szál hóvirág az 10 és a kalapodon árvalányhaj az is 10 ezer plusz természetkárosításért is feljelentenek.
Kőtan szakkör:A csillogó bolondok arany(rézérc)a kristályos kő mi a mészkő mellett honos,lenyomatok az őskorból minden rendes egrinek volt az erkélyén vagy a polcán.Ma minden magánterület,természetvédelmi terület,az eged aljában ha kirándulsz nem érdemes a földből kifordult lenyomatot elvinni mert ha elkapnak akkor biztos vésővel vágtad ki szándékosan rongáltál és rögtön feljelentenek természetkárosításért.
Régész szakkör:Na ez volt az első szakkör miben jártam :) 15 évesen a telken talált cserepeket,egyebeket vígan vittem be a régész bácsi elmondta mi volt hogy volt és mondta vigyázzak rá és olvassak sokat!Ma ha nem szólsz és kiderül ,ha felhúzol egy wc-t a telken és találsz hasonló "mannát"akkor nem elég a kulturális örökség rongálása címen jelentenek fel hanem a 10ezer plusz áfa/nap /ember fizetheted a régészeket !
Modell szakkör: Nyomtuk a Tiszán a modell hajót csakúgy zúgott :lol: ma ha rossz helyen nyomod, természetvédelmi és gáthasználati bírságot is kapsz..ó azok a repülők .nyomtuk mindenhol és csodáltuk a reptüket..ma próbáld meg!Főleg ha drónt..simán feljelentenek légijármű jogszerű vezetése miatt!
Kémia szakkör:Hipó és kénsavból állt a wc papír rakétánk hajtóműve,és mennyi csodálatos és látványos kísérlet ,ma ha veszel hobbi kémiai labor készletet a hasbró-tol :D és valaki viccből feljelent számíthatsz a rövid éjszakára ,és mikorra kiderül nem vagy drogkészítő és ..ba gyáros addig jól meghurcolnak!
Rovar szakkör:Minden kisdobosnak ,volt bon-bon dobozban olcsó tűvel felszúrt bogarai,boldogan dicsekedtünk vele,ma már figyelni kell ha nincs rovarismeret mi védett mi nem,a bon-bon több 100ezer és milliós bírságra lehet számítani.

Na előjáróban ennyi ha hobbit szeretnél váltani vagy a kölyköknek nézel elfoglaltságot,kezd úgy nézd meg a btk-át.
Változnak az idők....



ficuscucis
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. november 24., csütörtök 16:33

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:46-kor.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: negimen » 2016. november 24., csütörtök 18:38

ficuscucis írta:Kb. ezt pedzegettem csak más megközelítésből. Mára a totális tiltások országa lettünk. ...majd ha lesz időm a "törvényoldalon" --nem összeugratási céllal--folytatom a gondolataimat és véleményemet.
(-- A rovargyűjteményhez: nekem általánosban biológia órára még kötelező volt bizonyos rovarokból gyűjteményt összeállitani ! Osztályozták !)
Jaa! És ha ma történne a "Tüskevár": Matulát lecsuknák, Tutajost intézetbe vinnék. Éles lőfegyver nem megfelelő tárolása, kiskorú személynek történő folytatólagos átadása, engedély nélküli horgászat, rákászat, vadászat, védett madár -héja- lelövése, madarak élő és fészkelőhelyének folyamatos zavarása, kiskorú vízijárművel történő engedély nélküli közlekedése, tűzifa gyűjtéssel elkövetett folytatólagos természetkárosítás... :D
És a legfontosabb! Középkori lelőhely bolygatása-megváltoztatása!!! :o
Na szóval ez az amerikaiak által kitalált hőn áhított DEMOKRÁCIA.......
Mindenki szabad.... mindent szabad....... kivéve amit törvény tilt ( ésszerű vagy sem) :)



ficuscucis
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. november 24., csütörtök 20:32

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:46-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. november 24., csütörtök 21:10

ficuscucis írta:Én a vicces oldaláról közelítettem meg, - nem lenne jó elvinni a sehová nemvezető politikai síkra.
ez már tiszta amerika :D volt ott is boszorkányüldözés vagy hasonló? :D



Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2016. november 25., péntek 4:59

negimen írta:
ficuscucis írta:Kb. ezt pedzegettem csak más megközelítésből. Mára a totális tiltások országa lettünk. ...majd ha lesz időm a "törvényoldalon" --nem összeugratási céllal--folytatom a gondolataimat és véleményemet.
(-- A rovargyűjteményhez: nekem általánosban biológia órára még kötelező volt bizonyos rovarokból gyűjteményt összeállitani ! Osztályozták !)
Jaa! És ha ma történne a "Tüskevár": Matulát lecsuknák, Tutajost intézetbe vinnék. Éles lőfegyver nem megfelelő tárolása, kiskorú személynek történő folytatólagos átadása, engedély nélküli horgászat, rákászat, vadászat, védett madár -héja- lelövése, madarak élő és fészkelőhelyének folyamatos zavarása, kiskorú vízijárművel történő engedély nélküli közlekedése, tűzifa gyűjtéssel elkövetett folytatólagos természetkárosítás... :D
És a legfontosabb! Középkori lelőhely bolygatása-megváltoztatása!!! :o
Na szóval ez az amerikaiak által kitalált hőn áhított DEMOKRÁCIA.......
Mindenki szabad.... mindent szabad....... kivéve amit törvény tilt ( ésszerű vagy sem) :)
Gyerekek, ne sírjatok már hogy micsoda diktatúra van meg hogy bezzeg 1984-ben milyen jó volt. Egyszerűen hánynom kell már ettől. Mindig voltak törvények amik szabályozták az életet ...ez így van mióta ember él a földön.
Ha itt akkora diktatúra lenne hogy még Matula bácsit is lecsuknák akkor ti sem sírhatnátok tele az internetet mindenféle hülyeséggel. Tudomásul kell venni hogy van amit lehet és van amit nem...pontosabban azt is lehet amit nem csak nem kell túlzásba vinni...vagy ha túlzásba viszed és lebuksz akkor nem kell sírni hogy diktatúra van.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2016. november 25., péntek 8:27

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 28., szombat 8:47-kor.



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2017. január 8., vasárnap 22:13

Nem találtam erre topikot, sőt szavakat sem, de ezt nem bírtam ki megosztás nélkül

http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/ ... -csatorna/

Vizi-Vakond :D



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: talentum » 2017. január 10., kedd 0:31

Együgyű Károly írta:Nem találtam erre topikot, sőt szavakat sem, de ezt nem bírtam ki megosztás nélkül

http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/ ... -csatorna/

Vizi-Vakond :D
És tényleg ő lesz az!! :P


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
Swiss Army Knife
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. december 12., kedd 5:48
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

Hozzászólás Szerző: Swiss Army Knife » 2023. október 13., péntek 19:47

Ezt nem én találtam sajnos, de igen érdekes, már-már hihetetlen, hogy ez egy római katonai kés a 3. századból! Tehát a svájci bicska, avagy swiss army knife is ókori eredetű. A késpenge elrozsdásodott, de az ezüst részek jó megtartásúak.

Roman Army Knife (201-300 AD); has a spoon, knife, fork, spike, spatula and pick allowing the user to even clean between their teeth after eating. It was part of the equipment of Roman legions.
This folding eating gadget has a three-pronged fork, a spoon,a spatula,a pick, a spike and an iron knife that has eroded away. There is a hinge to allow each item to be folded out when it was needed, or folded away for ease of transporting it.
The spike might of helped in extracting the meat from snails, and the spatula in scraping sauce out of narrow-necked bottles. Some have even suggested the pick with the tiny spoon on the end could have been used to remove earwax.
Material : Silver and Iron
© The Fitzwilliam Museum
387752791_274178492268177_1047703597929494206_n.jpg
387752791_274178492268177_1047703597929494206_n.jpg (49.9 KiB) Megtekintve 3113 alkalommal



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma