A fórum a közeljövőben frissítésre kerül egy újabb, korszerűbb verzióra. Kisebb fennakadások előfordulhatnak emiatt.
Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Hihetetlennek tűnő történetek

kovalik
Százados
Százados
Status: Offline

Re: Hihetetlennek tűnő történetek

HozzászólásSzerző: kovalik » 2016. április 12., kedd 11:06

miféle fajta peták ez? :-D

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 12., kedd 19:36

kovalik írta:miféle fajta peták ez? :-D

"Teréz anyu" a Habsburg fajtából. :lol:
A további sorsa az volt, hogy hazafelé megálltam egy utcazenészt hallgatni aki valami szájberelektronikával szép barokk muzsikát játszott. Én bohém módon élem az életem, ezért miután "jól kihallgatóztam magam" odamentem és stílszerűen "régi muzsikáért régi pénzt" szöveggel odaadtam neki. Őszintén és nagyon örült!
Utána még két dolog jutott az eszembe. (Ugyebár múlt évről beszélek, még nem tisztult le az új törvény életbelépése után, hogy ki kivel van.) Ha lebuktam volna engedélynélküli keresőzés miatt akkor mit foglaltak volna le? A szemeim és a kezeimet? A másik pedig, hogy mi is vagyok én? Élő szövet detektor vázon? :shock: :lol:

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 13., szerda 11:17

KincskeresőKisködmön írta:
kovalik írta:miféle fajta peták ez? :-D

"Teréz anyu" a Habsburg fajtából. :lol:
A további sorsa az volt, hogy hazafelé megálltam egy utcazenészt hallgatni aki valami szájberelektronikával szép barokk muzsikát játszott. Én bohém módon élem az életem, ezért miután "jól kihallgatóztam magam" odamentem és stílszerűen "régi muzsikáért régi pénzt" szöveggel odaadtam neki. Őszintén és nagyon örült!
Utána még két dolog jutott az eszembe. (Ugyebár múlt évről beszélek, még nem tisztult le az új törvény életbelépése után, hogy ki kivel van.) Ha lebuktam volna engedélynélküli keresőzés miatt akkor mit foglaltak volna le? A szemeim és a kezeimet? A másik pedig, hogy mi is vagyok én? Élő szövet detektor vázon? :shock: :lol:

Ez klassz. Gondolom meglepődött :)
The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 13., szerda 14:38

Egy pillanatig. De amikor tudatosult benne a dolog akkor végtelenül örült. - És akkor már ketten örültünk ugyan annak. ...Az életünk olyan amilyenné tesszük.

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 13., szerda 18:51

KincskeresőKisködmön írta:Egy pillanatig. De amikor tudatosult benne a dolog akkor végtelenül örült. - És akkor már ketten örültünk ugyan annak. ...Az életünk olyan amilyenné tesszük.

Ennyi...

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 15., péntek 15:36

Hogy lehet fontos információkhoz jutni egy beszélgetés során.
A faluban én "bekőtözött" státuszú vagyok. Ehhez jön még ráadásként, hogy a közvetlen környezetemben sok egyszerű ember él. Ha kifekszel napozni akkor semmittevő vagy, ha nem a kocsmában könyökölve gagyogsz akkor rátarti, nem közösségi...stb. --Nem véletlen, hogy a múlt héten kiszortíroztam minden "limlomot" mert ezek közül valamelyik előbb-utóbb rámküldi a rendőröket. Látják, hogy megyek a természetbe hátizsákkal, de nem tudják mit csinálok. "Akkó' jelencsük fő' oszt majd megtuggyuk miccsiná'." ... Ennek ellenére megtaláltam azokat a helybélieket is akikkel értelmesen lehet beszélgetni. Ma a hazafelé buszozás közben is egy ilyen illetővel társalogtam helytörténeti dolgokról, és eljutottunk a "francia futásig"! Így maradt meg a népnyelvben a napóleoni háborúk idején elkövetett francia fosztogatás megnevezése. 4-5 fős lovaskatonák járták a vidéket és rajtaütöttek a falusiakon. És most jön a lényeg! A parasztok sem hagyták magukat és volt amikor ők győztek, azaz agyonverték és elásták a fosztogatókat. Egy ilyen helyet tudtam meg a beszélgető partneremtől. Az ő gyerekkorában egy katona maradványait kiásták és látta is az egyenruha stb. maradványokat. Viszont még kb. 4 katona valahol ott van a föld alatt. Meg van az elkövetkezendő hetek programja. Felkutatni, behatárolni és átnézni a területet. Háát...ha lesz valami akkor ide is felteszem a képeket, meg új korszakot nyitok mert viszem a múzeumba.(Eddig még nem találtam arra érdemeset.) Lehet drukkolni.

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 15., péntek 15:41

KincskeresőKisködmön írta:Hogy lehet fontos információkhoz jutni egy beszélgetés során.
A faluban én "bekőtözött" státuszú vagyok. Ehhez jön még ráadásként, hogy a közvetlen környezetemben sok egyszerű ember él. Ha kifekszel napozni akkor semmittevő vagy, ha nem a kocsmában könyökölve gagyogsz akkor rátarti, nem közösségi...stb. --Nem véletlen, hogy a múlt héten kiszortíroztam minden "limlomot" mert ezek közül valamelyik előbb-utóbb rámküldi a rendőröket. Látják, hogy megyek a természetbe hátizsákkal, de nem tudják mit csinálok. "Akkó' jelencsük fő' oszt majd megtuggyuk miccsiná'." ... Ennek ellenére megtaláltam azokat a helybélieket is akikkel értelmesen lehet beszélgetni. Ma a hazafelé buszozás közben is egy ilyen illetővel társalogtam helytörténeti dolgokról, és eljutottunk a "francia futásig"! Így maradt meg a népnyelvben a napóleoni háborúk idején elkövetett francia fosztogatás megnevezése. 4-5 fős lovaskatonák járták a vidéket és rajtaütöttek a falusiakon. És most jön a lényeg! A parasztok sem hagyták magukat és volt amikor ők győztek, azaz agyonverték és elásták a fosztogatókat. Egy ilyen helyet tudtam meg a beszélgető partneremtől. Az ő gyerekkorában egy katona maradványait kiásták és látta is az egyenruha stb. maradványokat. Viszont még kb. 4 katona valahol ott van a föld alatt. Meg van az elkövetkezendő hetek programja. Felkutatni, behatárolni és átnézni a területet. Háát...ha lesz valami akkor ide is felteszem a képeket, meg új korszakot nyitok mert viszem a múzeumba.(Eddig még nem találtam arra érdemeset.) Lehet drukkolni.

Hajrá! Nagy szerencse kell hozzá, ha felkapta az eke akkor dirib darab csontok nagyobb területen, ha nem akkor meg mélyen van és egyben, nem nehéz elmenni mellette... Van, hogy egy középkori falu (15 ház) mellett 10 méterre már nulla anyag van.

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 15., péntek 16:03

Azért vagyok beizgulva, mert ez nem egy művelt, hanem erdei terület. Amikor az erdészházat építették gondolom az alap ásáskor hantolhatták ki.
Több konkrétumot majd akkor írok ha lejártam a területet. Nem akarom, hogy megelőzzenek. (IP cím ugyebár és van aki hajlandó akár 2-300km-t is menni egy jó hely reményében.) ;)

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 15., péntek 16:11

KincskeresőKisködmön írta:Azért vagyok beizgulva, mert ez nem egy művelt, hanem erdei terület. Amikor az erdészházat építették gondolom az alap ásáskor hantolhatták ki.
Több konkrétumot majd akkor írok ha lejártam a területet. Nem akarom, hogy megelőzzenek. (IP cím ugyebár és van aki hajlandó akár 2-300km-t is menni egy jó hely reményében.) ;)

Hú baszki drukkolok!

ha valóban bolygatatlan sírra találsz akkor szólj a múzeumnak és együtt bontsátok ki. Örülni fognak!

billybad74
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: billybad74 » 2016. április 15., péntek 18:36

khepera írta:
KincskeresőKisködmön írta:Azért vagyok beizgulva, mert ez nem egy művelt, hanem erdei terület. Amikor az erdészházat építették gondolom az alap ásáskor hantolhatták ki.

Hú baszki drukkolok!

ha valóban bolygatatlan sírra találsz akkor szólj a múzeumnak és együtt bontsátok ki. Örülni fognak!

Nem adok 1 napot és ebbe is bele fog kötni valaki a fórumon.
Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 15., péntek 19:35

billybad74 írta:
khepera írta:

Hú baszki drukkolok!

pedig egy ilyen "találat" az nagyot szólhat és nagy élmény lehet ott lenni a szakszerű feltárásánál.

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 15., péntek 20:46

billybad74 írta:
khepera írta:

Hú baszki drukkolok!

Hadd' kössön. Ha nem veszed fel a kesztyűt akkor a párbaj elmarad. Ez ilyen egyszerű de hatékony.

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 17., vasárnap 19:41

Hááát gyerekek!
Most jöttem meg a "francia futásból" illetve csak félútról. Kb. 3km-t tekertem, toltam a bringát az erdőben hegyen-völgyön. Aztán kezdett a fák közt homály lenni és visszafordultam, nehogy belekerüljek valami vadpörköltbe. Szóval ez kb. olyan lesz mint a maláj gép esete. 50 éve történt, az erdészház vagy áll még vagy annak is meg kell keresni a helyét. Alaptáborokat kell létesítenem mint a csúcstámadásoknál szokták olyan messze lesz, de nem ment el a kedvem tőle, csak nem lesz gyors siker. -- Meg van az egész nyári programom.

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 17., vasárnap 21:02

KincskeresőKisködmön írta:Hááát gyerekek!
Most jöttem meg a "francia futásból" illetve csak félútról. Kb. 3km-t tekertem, toltam a bringát az erdőben hegyen-völgyön. Aztán kezdett a fák közt homály lenni és visszafordultam, nehogy belekerüljek valami vadpörköltbe. Szóval ez kb. olyan lesz mint a maláj gép esete. 50 éve történt, az erdészház vagy áll még vagy annak is meg kell keresni a helyét. Alaptáborokat kell létesítenem mint a csúcstámadásoknál szokták olyan messze lesz, de nem ment el a kedvem tőle, csak nem lesz gyors siker. -- Meg van az egész nyári programom.

Kitartas!

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. április 17., vasárnap 21:12

A mepar topográfiai térképén keresd az erdészházat, tuti jelöli, ha ma már nincs meg akkor is. A fentrol.hu légiképek is 50-60-80-as években készültek, nagyon jó erre a célra.
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

marika

HozzászólásSzerző: marika » 2016. április 18., hétfő 6:52

Beszari! Ha ezeket komolyan gondolod enyhén túlgondolod és túlaggódod a történetet!

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 18., hétfő 11:31

marika írta:

Beszari! Ha ezeket komolyan gondolod enyhén túlgondolod és túlaggódod a történetet!

Köszönjük, hogy ismét egy építő jellegű hozzászólást tudtál idebiggyeszteni és simán degradálni másokat. Így tovább, remélem lassan eltűnsz a fórumról...

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 18., hétfő 13:27

Kép Hagy kheprea kolléga ! Írtam már, az ilyeneknek az a halál ha valóban átnézel rajtuk és nem reagálsz.
Amúgy ma reggel ezt a vázlatot kaptam az illetőtől. Pont az erdei részt nem rajzolta le. ... Nem tehet róla már koránál fogva meszesednek az agyi erei.
Az lesz hogy a javasolt alkalmazásokkal fogok először neten rákeresni.

Csiga
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: Csiga » 2016. április 18., hétfő 15:31

Van egy saját hihetetlen történetem az elveszettnek hitt családi kinccsel.
Én hatalmas sikert értem el etéren, mert meglett a dédapa által elásott csomag, amit nemzedékek kerestek sikertelenül. Szegényt elvitte az ávh és senkinek se mondta meg, hova tette előtte családi ezüstöt és ékszereket. Többet nem jött vissza. A családi legenda szerint egy tölgyfa mellé ásta de nem lett meg sok ásásra sem és el lett úgy intézve hogy lehet, az ávósok mégis kihúzhatták belőle és azoké lett. A helyet annó téeszesítették, én is turkáltam ott gyerekként. Egy betemetett kút oldalában volt a holmi egy méterre. Nem volt könnyű, de behatárolt volt a terület és minden szemetet kiásogattam ami első sorban a kút környékén volt igen sok. És sok jó is a pipakupaktól az alu pengőn át az ezüst pénzig. Réz kolomp is volt, sajna össze nyomva, és sok más is. Meg fogok nézni más kutakat is.
Igen jelentős érték, de nem államé és nem régészeti.

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 18., hétfő 15:47

KincskeresőKisködmön írta:Kép Hagy kheprea kolléga ! Írtam már, az ilyeneknek az a halál ha valóban átnézel rajtuk és nem reagálsz.
Amúgy ma reggel ezt a vázlatot kaptam az illetőtől. Pont az erdei részt nem rajzolta le. ... Nem tehet róla már koránál fogva meszesednek az agyi erei.
Az lesz hogy a javasolt alkalmazásokkal fogok először neten rákeresni.

Ok szólj ha nincs meg vagy nem találod az alkalmazásokat küldök / dünk linket

Vissza: “Média, közösségi”