Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Videók

kanbagoly
Ezredes
Ezredes
Status: Offline

Re: Videók

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2017. augusztus 9., szerda 8:47

guny írta:
176523 írta:Fémkeresővel már csak további tartozékaira sikerült bukkanni:
https://www.youtube.com/watch?v=4Abzpr6O7ZM&t=7s
Nem gyenge kabaréparódia ez a videó. :D

Nagy István detektora évekkel ezelőtt nagy méretű fémtárgyat jelzett a földben 1,2 méter mélységben.
Igen helyesen nem kezdte el kiásni, hanem jelentette ezt a helyi múzeumnak, hiszen ahogy mondja is: "bármi lehet...gyakorlatilag...."
A múzeum illetékeseivel együtt idén visszatértek a helyszínre, majd szakértő kezek által lett kiemelve a földből a nagyméretű fémtárgy....3cm mélységből...

Viccet félretéve: amikor meglengeti a gépe kb. max. 40cm-ről jelzi a hatalmas tárcsát....ez a realítás....Nagy István állításával szemben, aki ezt állítja: "ennek az érzékelése tehát 1méter 20 centi..."
Nem értem miért kell félrevezetni a pógárokat....illetve értem, de az meg igen ronda dolog....

A videó alatti komment is para....

Viszont van egy magyar felylesztésű gép, ami a héten volt tesztelve,a teszt eredmények szerint 25m mélységből jelzi a 15 forintos érmét, megmutatlya annak anyagát, és formályát, valamint leolvassa a feliratát...salynos elég drága, 15000Eur+ bérleti kaukció+egyszeri regisztrációs díly. Összesen 25000Euró/hó. Akit érdekel keressen, ingyen megnyalhatlya bárhol....
:lol:

De ez fel van tuningolva. KÉK ragszalaggal!

tuning.jpg
tuning.jpg (111.33 KiB) Megtekintve 582 alkalommal

176523
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: 176523 » 2017. augusztus 9., szerda 9:12

guny írta:Nem értem miért kell félrevezetni a pógárokat....illetve értem, de az meg igen ronda dolog....

Szerintem egyébként rosszul gondolod. Ezek tényleg ilyen "sötétek". :D Ez a videó körülbelül tükrözheti az egész sokéves hercehurca "komolyságát és szakértelmét" régészasszonyostul, riporterurastul, mindenestül.

Másik kedvencem, mikor riporter úr egyik nyilatkozatában sem felejti el büszkén megemlíteni, hogy neki számlája van a polgárdi kocsmában és ha valakinek új információ "jutna eszébe", akkor ihat rá. Megnézném mik sülnének ki, ha kiakasztanám a helyi kocsmában az ingyen sör a mucsaröcsögei aranykincsről híreket szolgáltatóknak táblát... :lol:

guny
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: guny » 2017. augusztus 9., szerda 10:58

kanbagoly írta:
guny írta:
176523 írta:Fémkeresővel már csak további tartozékaira sikerült bukkanni:
https://www.youtube.com/watch?v=4Abzpr6O7ZM&t=7s
Nem gyenge kabaréparódia ez a videó. :D

Nagy István detektora évekkel ezelőtt nagy méretű fémtárgyat jelzett a földben 1,2 méter mélységben.
Igen helyesen nem kezdte el kiásni, hanem jelentette ezt a helyi múzeumnak, hiszen ahogy mondja is: "bármi lehet...gyakorlatilag...."
A múzeum illetékeseivel együtt idén visszatértek a helyszínre, majd szakértő kezek által lett kiemelve a földből a nagyméretű fémtárgy....3cm mélységből...

Viccet félretéve: amikor meglengeti a gépe kb. max. 40cm-ről jelzi a hatalmas tárcsát....ez a realítás....Nagy István állításával szemben, aki ezt állítja: "ennek az érzékelése tehát 1méter 20 centi..."
Nem értem miért kell félrevezetni a pógárokat....illetve értem, de az meg igen ronda dolog....

A videó alatti komment is para....

Viszont van egy magyar felylesztésű gép, ami a héten volt tesztelve,a teszt eredmények szerint 25m mélységből jelzi a 15 forintos érmét, megmutatlya annak anyagát, és formályát, valamint leolvassa a feliratát...salynos elég drága, 15000Eur+ bérleti kaukció+egyszeri regisztrációs díly. Összesen 25000Euró/hó. Akit érdekel keressen, ingyen megnyalhatlya bárhol....
:lol:

De ez fel van tuningolva. KÉK ragszalaggal!

tuning.jpg

van eladó KÉK tuning szalagom, évtizedes kísérletek során polimer molekulaláncokból összeállított fejlesztés, import árú!, világszabadalom!
Ezt vegyed, mert tapasztalatok szerint rádob a gép mélységére legalább egy métert! Egyszerű alkalmazás, kiváló minőség, csúcsteljesítmény!
Akció! Csak most, AKCIÓban: 2000Euró/m
Ne dőlj be az egyéb hamisítványoknak, melyek már eltérő színükkel és olcsóságukkal is elárulják magukat!
Vedd az eredeti KÉK-et, melyről Európa legnagyobb tókerülő vitorlásversenyét, a Kékszalag-ot is elnevezték!

ficuscucis
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: ficuscucis » 2017. augusztus 9., szerda 18:29

Együgyű Károly írta:
ficuscucis írta:És azon elgondolkozott-e már valaki, hogy mi a leg értékállóbb dolog ? A nemesfémek ára állandóan ingadozik, az olajé is, az ingatlané is. De olyat még nem hallottam, hogy most vegyen Munkácsyt és antik érméket mert alacsony a tőzsdei ára. Szóval a műkincsek, antikvitások stabilan értékállóak. Hát ezért van minden...

Hello!

Ez érdekes dolog amit felvetettél, mert nem olyan rég pont ezen gondolkodtam én is. Per pillanat az ingatlan egy igen jó befektetési forma (főleg BP-en), ha hosszútávon kiadod, Airbnb-zni szeretnél, stb. Viszont ebben is van bőven rizikó: Airbnb-t el akarják lehetetleníteni, hosszútávú bérbe adás még jó lehet, viszont azt is eltudják tűntetni egy tollvonással, mint lehetőség. 44-45-ben, 56-ban lakások tűntek el, szóval ez sem rizikó mentes.
Műkincs is érdekes, az érme főként. Mikor még legelőszőr eladtak egy madaras Ottót, volt vagy 35e Euro (de majd kijavítanak). Azt felhígult a piac, talán a tizedét sem éri...
Én az aranyat választanám. ;) Az a bronzkorban is érték volt és a jövőben is az lesz mégha ingadozik az árfolyama is.

Mint minden üzleti tevékenység, így a befektetés is kellő tájékozottságot, megfontoltságot és nem kevés intuíciót igényel. A példáimból én a festményt az érme elé sorolnám. Ha hirtelen előkerülne 4-5 db. ismeretlen Rippl Rónai vagy Munkácsy, biztosan nem verné le a már ismert alkotások árait de ezek is jó áron kelnének el. Az érménél régi nagybirodalmak "ezüst aprópénzeit" kerülném mert azokból pár korsónyi bármikor előkerülhet. Akkor már inkább arany dukát. Ismétlem, nem gyűjtési hanem befektetési célból. Persze aki most vesz madaras Ottót olcsón egy idő után amikor majd eltűnnek a hirdetésekből akkor azok ára is kezd felfelé menni. Ha egy jólfizető autógyárban dolgoznék és előrelátóan a még kiskorú gyerekem esküvőjére spórolnék, mondjuk F.J. aranydukátokat vennék, és nem egy tétel nagy értékű darabot. Egyszerre nem is lenne annyi pénzem, meg ha időközben valamiért mégis hozzá kellene nyúlnom akkor sem az egész megtakarítást kellene dobra vernem. Még egy gondolat: 17 évvel ezelőtt pénzre volt szükségem ezért eladtam 4 db. ezüst Pengőt. Ma a többszörösét kapnám. Ez is az értékállóságot példázza.

guny
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: guny » 2017. szeptember 24., vasárnap 17:57

ha még járnak erre a fórumra olyanok, akiket ez érdekel esetleg:
https://www.youtube.com/watch?v=MckH8R-7Utc
(...és persze a sorozat további 3 része is elérhető...nézzétek, amíg le nem törlik...)
ez a nő, Mary Beard, majdnem mint Tony Robinson...egy dolog zavar picit, mikor kamera előtt az ujjával megtaperolja a több ezer éves dolgokat (falfestmények, szobrok, elszenesedett bútorok, stb...)...

templomos
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: templomos » 2017. szeptember 24., vasárnap 18:05

guny írta:ha még járnak erre a fórumra olyanok, akiket ez érdekel esetleg:
https://www.youtube.com/watch?v=MckH8R-7Utc
(...és persze a sorozat további 3 része is elérhető...nézzétek, amíg le nem törlik...)
ez a nő, Mary Beard, majdnem mint Tony Robinson...egy dolog zavar picit, mikor kamera előtt az ujjával megtaperolja a több ezer éves dolgokat (falfestmények, szobrok, elszenesedett bútorok, stb...)...

Nagyon jó sorozat,a spektrumon néztem....

guny
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: guny » 2017. szeptember 24., vasárnap 23:50

yoember
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: yoember » 2017. október 14., szombat 8:57