Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Videók

zoli87
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2015. július 14., kedd 19:47
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: zoli87 » 2018. május 31., csütörtök 21:47

Üdv!Pár napja vagyok magnum tulaj.Ma csinaltam egy kis tesztet a magam szórakoztatására.Fikàzást nem kérek csak egy komolytalan teszt de azért valamit elmond a gèpről.80mm hosszú 7db szeg,a szegfejek az 5ft-on vannak rajt.

https://youtu.be/ZGdm3VaAu54



Sky
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. november 24., kedd 23:18
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Sky » 2018. május 31., csütörtök 21:56

zoli87 írta:Üdv!Pár napja vagyok magnum tulaj.Ma csinaltam egy kis tesztet a magam szórakoztatására.Fikàzást nem kérek csak egy komolytalan teszt de azért valamit elmond a gèpről.80mm hosszú 7db szeg,a szegfejek az 5ft-on vannak rajt.

https://youtu.be/ZGdm3VaAu54
:clap:



newage
Százados
Százados
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2016. március 8., kedd 14:48
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: newage » 2018. június 1., péntek 20:31




vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2018. november 9., péntek 11:56




Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2018. november 10., szombat 12:21



There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2018. november 10., szombat 17:46

Szuper!Jó lenne egy ilyen csapat tagja lenni...
Azt látom mintha kevesebben lennének mint tavaly..?!Vagy csak a felvétel nem teljes..



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2018. november 11., vasárnap 18:18

Mariannék is alakítanak megint...
Teljesen életszerűen el van mesélve a történet. :lol:
Mindenesetre, ha véletlen mégis így volt, akkor meg csak a szokásos b@lfaszság a köbön.
Javasolnám nekik körbekérdezni az ovik homokozó maffiáiban, a szarkák és a pockok között. :lol:



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Timber » 2018. december 28., péntek 17:27

Német világháborús bunkerek fémkeresős feltárásai
https://www.youtube.com/watch?v=agY1_kLjUKA



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2019. február 1., péntek 16:49

A videóban 2:58-tól látható fémkereső az új Magnum??? Vagy csak hasonlít a Magnumra?



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: guny » 2019. április 19., péntek 6:38




176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. április 19., péntek 12:55

Fantasztikus előadás! :)
Egyrészt gyönyörűen megmutatja micsoda 'fingreszelgetés' megy csak ezen témában is száz éve, másrészt megadja az egyik kulcsát annak is, miért is nem kell keresőzni. Még a végén az elkövetkező száz évben nem lenne szükség 'fingreszelőkre' és további 'fingreszelgetésre'.

Javasolnék egy kísérletet: Tessék kivinni 10 embert egy általuk nem ismert területre, majd írassuk le velük a tájat/környéket! Először csak vessük össze a leírtakat, majd ha kételyeink lennének vigyünk oda egy tizenegyediket, mutassuk meg neki a leírásokat, hogy vajon ráismerne-e?! Ha még mindig bizonytalanok vagyunk nézzük meg a napjainkban készült lelőhelybejelentések és leírásoknak is hány százaléka tartalmaz nyilvánvaló hülyeséget! Nem példátlan mikor kilométeres eltérésekkel az égtájat sem sikerül eltalálni.

Következő felvetés: Mi az, hogy Földvár falunak 17, vagy mit tudom én hány helyét valószínűsítették már korábban? A valószínűsítő soha nem járt a környéken, vagy képtelen felismerni egy késő középkori falu nyomait? Egyik se túl hízelgő maradjunk annyiban. De tulajdonképpen miért is vesz bárki komolyan az ország másik végéből születő fotellokalizációkat? Persze tudom ez megoldható fotelből is.

További 'fingreszelgetés' helyett én biztosan megkeresném a helyi jó fémkeresőst. Nem, nem azt amelyik a dénár, meg a sestertius sort virítja, hanem azt amelyik ezresével borítja ki a hamis Ferdinándot és a 2 forintot sem érő kisbronzot. Majd az megmondja mi hol van.

Nagyon kíváncsi lennék arra is, hogy a nagy csindarattás fémkeresős kutatásoknak ez mind értelme volt? Ennyire nem találtak semmit, vagy ennyire lusták illetve hozzá nem értők levonni belőle bármit is? Mennyivel jobban nézett volna ki a 'fingreszelgetés' helyett, ha bemutatják itt és itt ezt meg azt találtuk, aztán majd mindenki eldönti mit akar hinni és mit tart belőle megalapozottnak. Persze elhangzik az is, hogy az ólomgolyókat korhatározni kéne. Tényleg nem ártana, de mi akadályozza meg? Lustaság, vagy hozzá nem értés? Oda kell adni valakinek, akit nem ezért fizetnek, akkor majd 3 hét alatt korhatározva lesz. Ha pedig tényleg ennyire nincs eredmény, akkor lehet, hogy a 20-30 legtöbb facebook csoportba gyűlölködő és legszebben "az aranyat és az ezüstöt már kiszedték" kórusozó helyett 2-3 olyat kellene 3-4 szántási évadra odaküldeni, aki nem csak a pénzért menne oda, nem derogál neki és bír is pár kilométert a szántásban sétálni, képes felismerni egy lelőhelyet és ha ez megtörtént akkor a leleteket is képes kellőképpen kiszedni. Bármennyire is nevetségesen hangzik, Földvár falu 17 helyéből ez mind valós problémának tűnik!



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: guny » 2019. április 19., péntek 20:28

176523 írta:Fantasztikus előadás! :)
Egyrészt gyönyörűen megmutatja micsoda 'fingreszelgetés' megy csak ezen témában is száz éve, másrészt....
Nyugi,
a "fingreszelgetésre" van még 7 évük, és 120milliójuk....



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. április 22., hétfő 17:53

guny írta:
2019. április 19., péntek 20:28
176523 írta:Fantasztikus előadás! :)
Egyrészt gyönyörűen megmutatja micsoda 'fingreszelgetés' megy csak ezen témában is száz éve, másrészt....
Nyugi,
a "fingreszelgetésre" van még 7 évük, és 120milliójuk....
Pap csak a saját igazát bizonygatja gőzerővel, holott nincs is igaza. :D Ez is csak a pénzről szól és a kivagyiságról.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2019. április 23., kedd 12:42-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Nándorfehérvár
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018. november 12., hétfő 18:20
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Nándorfehérvár » 2019. április 22., hétfő 20:00

zoli87 írta:
2018. május 31., csütörtök 21:47
Üdv!Pár napja vagyok magnum tulaj.Ma csinaltam egy kis tesztet a magam szórakoztatására.Fikàzást nem kérek csak egy komolytalan teszt de azért valamit elmond a gèpről.80mm hosszú 7db szeg,a szegfejek az 5ft-on vannak rajt.

https://youtu.be/ZGdm3VaAu54
Nem fikázásképpen,de.
Ugyanezt nem tudod megcsinálni több tucat éve földben levő átrozsdásodott szegekkel,ez csak a friss szegekkel műkődik.Rozsdás alapanyagot bőven fogsz találni hozzá a Magnummal,kiszedi azt is mindig.



vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2019. április 23., kedd 7:00

[/quote] Nem fikázásképpen,de.
Ugyanezt nem tudod megcsinálni több tucat éve földben levő átrozsdásodott szegekkel,ez csak a friss szegekkel műkődik.Rozsdás alapanyagot bőven fogsz találni hozzá a Magnummal,kiszedi azt is mindig.
[/quote]


https://www.youtube.com/watch?v=WHCYcrFbHQs

https://www.youtube.com/watch?v=pAqoUyQl5ac



Avatar
Gandalf
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2018. december 20., csütörtök 23:51
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2019. április 23., kedd 16:04

majestic12 írta:
2019. április 23., kedd 7:00
Nem fikázásképpen,de.
Ugyanezt nem tudod megcsinálni több tucat éve földben levő átrozsdásodott szegekkel,ez csak a friss szegekkel műkődik.Rozsdás alapanyagot bőven fogsz találni hozzá a Magnummal,kiszedi azt is mindig.
[/quote]


https://www.youtube.com/watch?v=WHCYcrFbHQs

https://www.youtube.com/watch?v=pAqoUyQl5ac
[/quote]

Ez az, ahogy a videokon van, valójában a kk rozsdás szeget is szűri. Szerintem a legjobb szűrésű gép, ami létezik. :!:



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. április 29., hétfő 10:38

Hogy néha írjak valami pozitívat is: (igaz mindezt úgy, hogy őt sem ismerem és vele sem beszéltem soha)
https://www.youtube.com/watch?v=5MNXkGJp_sI
Én úgy gondolom a témában 'megszólalni szokó' temérdek fotel és látszat szakértő, valamint szereplési viszketegségben szenvedő mellett az egyetlen korrekt, hiteles és elhivatott illető. (Még egyszer hangsúlyozom a gyakran nyilvánosan szereplők közül, tehát a nem mindennap címlapra törekvők között azért van több is.)
--------
Ezt csak azért írtam le, hogy tényleg egyértelmű legyen nem Rózsa Zoltán és az 'orosházi hozzáállás' ellen kívánnék beszélni. Az szerintem tök jó és tök jó, hogy valaki felvállalja minden erőszakos utálkozóval szemben is.
De magyarázza már el valaki, hogy a kitüntetést adók és a Rózsa Zoltán szavaival élve 'orosházi példálózók' nem látnak semmiféle ellentmondást?! Egész egyszerűen nem is értem milyen indíttatásból születnek bizonyos törvények. Ki veri ezeket keresztül? Miért díjazzák azt, vagy azt is, amit valószínűleg ők maguk nyilváníttattak törvényellenesnek? Miért nem csinálnak az 'orosházi modellre' törvényes lehetőséget, ha szerintük olyan jó? Vagy ennyire nincs képbe senki semmivel? Senki nem emlékszik mit csináltak valószínűleg ők maguk 2 évvel korábban? Hogy jön össze ez az egész?
Ha valaki nem értené, minden régészeti területen végzett fémkeresős tevékenység ásatásnak minősül, tehát ásatási engedélyhez kötött. Nem gondolom, hogy a fémkeresősnek szokott olyan lenni, még Orosházán sem.



lomposfarkas
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. január 11., hétfő 3:50
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: lomposfarkas » 2019. április 29., hétfő 15:26

" Egész egyszerűen nem is értem milyen indíttatásból születnek bizonyos törvények."

Én szeretem ezt a kérdést egyszerűen nézni. Talán konteó-gyanús, de néha segít egyszerűsíteni :) Az eufemizálva csak "törvényhozásnak" nevezett massza véleményem szerint két hozzáállással dolgozik:
Egyrészt van a kőkemény, számító bűnöző hozzáállás, amivel megalkotják pl. a személyre szabott törvényeket, vagy az érdekcsoportok által megvett törvényeket. Ennek a mentalitásnak a műve pl. a keresőzéssel kapcsolatos szabályzás, amikor is az építő lobbi érdekében megvágták a beruházások előtt kötelező előzetes feltárás anyagi és időbeli lehetőségeit (ami felvetésnek azért volt realitása), cserébe egy kis koncot vetettek a rövidebb pórázra fogott régésztársadalomnak és befenyítették a népellenség detektorosokat. (kicsit büszke is vagyok, mert amikor kisvárosom könyvtár-igazgatói székébe nem tudott bejutni az orsz. gyűlési képviselőnk kis kedvence, akkor törvénymódosítást tudtak eszközölni…. az más kérdés, hogy akkora marhák voltak, hogy a seggük alá tett törvénymódosítással sem tudták megoldani…)
És vannak azok a kretének, akik a valósággal való kapcsolatukat elveszítették akkor, mikor tizenévesen letették utolsó Rejtő vagy Verne regényüket és azóta valami álomvilágban élnek. Ez a csoport hozza pl .a „közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről” szóló törvényt, ami értelmében csak 8 cm-es késsel belezhetsz ki valakit :) és nem lehet nálad a kutyákra meg a drogos zombikra is hatásos paprikaspré.
Vagy teljesen rossz nyomon járok és tényleg szigorú szakmai szempontok határozzák meg a törvényhozás működését??



Darabosító
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019. március 19., kedd 2:17
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Darabosító » 2019. április 29., hétfő 20:36

"Vagy teljesen rossz nyomon járok és tényleg szigorú szakmai szempontok határozzák meg a törvényhozás működését??"
Sajnos más szakterület jogi aspektusait megélve, kétlem.
De azért hozzá tenném, hogy a magam részéről elkeserítő hozzáállást tapasztaltam szakemberektől is. Akik elismert, cselekvői pozícióban ülve, a problémát elismerve rángatták a vállukat. Illetve olyanoktól, akik látván a jogszabály életképtelen baromságait, de felismerve, hogy ők ezáltal előnybe kerülhetneknek, hátat fordítanak a jogszabállyal letaglózottaknak.



unikornis
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2017. július 30., vasárnap 18:30
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: unikornis » 2019. szeptember 19., csütörtök 19:14

'Detektoristák' első két évadja, magyar felírattal. Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta, szívet melengető, nagyon jó kis sorozat. Bemutatja azt a szolíd, élhető világot, ami nálunk nem lesz sajnos soha.

https://www.dailymotion.com/search/Euge ... ist/videos



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: norman » 2019. szeptember 22., vasárnap 11:10

unikornis írta:
2019. szeptember 19., csütörtök 19:14
'Detektoristák' első két évadja, magyar felírattal. Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta, szívet melengető, nagyon jó kis sorozat. Bemutatja azt a szolíd, élhető világot, ami nálunk nem lesz sajnos soha.

https://www.dailymotion.com/search/Euge ... ist/videos
Anno megnéztem az összes évadot.Tényleg jó kis sorozat,és valóban nagyon távol áll a mi "világunktól"
Köszi a linket.


:?:

vivid12
Százados
Százados
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 9:11
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: vivid12 » 2019. november 12., kedd 18:14




luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. december 14., szombat 9:25




luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. december 14., szombat 10:45

lomposfarkas írta:
2019. április 29., hétfő 15:26
" Egész egyszerűen nem is értem milyen indíttatásból születnek bizonyos törvények."

Én szeretem ezt a kérdést egyszerűen nézni. Talán konteó-gyanús, de néha segít egyszerűsíteni :) Az eufemizálva csak "törvényhozásnak" nevezett massza véleményem szerint két hozzáállással dolgozik:
Egyrészt van a kőkemény, számító bűnöző hozzáállás, amivel megalkotják pl. a személyre szabott törvényeket, vagy az érdekcsoportok által megvett törvényeket. Ennek a mentalitásnak a műve pl. a keresőzéssel kapcsolatos szabályzás, amikor is az építő lobbi érdekében megvágták a beruházások előtt kötelező előzetes feltárás anyagi és időbeli lehetőségeit (ami felvetésnek azért volt realitása), cserébe egy kis koncot vetettek a rövidebb pórázra fogott régésztársadalomnak és befenyítették a népellenség detektorosokat. (kicsit büszke is vagyok, mert amikor kisvárosom könyvtár-igazgatói székébe nem tudott bejutni az orsz. gyűlési képviselőnk kis kedvence, akkor törvénymódosítást tudtak eszközölni…. az más kérdés, hogy akkora marhák voltak, hogy a seggük alá tett törvénymódosítással sem tudták megoldani…)
És vannak azok a kretének, akik a valósággal való kapcsolatukat elveszítették akkor, mikor tizenévesen letették utolsó Rejtő vagy Verne regényüket és azóta valami álomvilágban élnek. Ez a csoport hozza pl .a „közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről” szóló törvényt, ami értelmében csak 8 cm-es késsel belezhetsz ki valakit :) és nem lehet nálad a kutyákra meg a drogos zombikra is hatásos paprikaspré.
Vagy teljesen rossz nyomon járok és tényleg szigorú szakmai szempontok határozzák meg a törvényhozás működését??
Kis hazánkban is halad az új világrend alapjainak megszilárdítása. A hatalom birtoklásának haszonélvezői csakis engedelmes cselédként kezelik az országlakosokat. Nincs helye ilyen-olyan kilengéseknek. Ökrök módjára be kell állni a sorba és húzni az igát! Aki kilóg a sorból, annak a fejére koppintanak.
Az átkosban sem volt ez másképpen. Lett volna Sümeg ügy, ha olyan közállapotok és jogszabályi háttér lett volna, ahol a megtaláló reális erkölcsi és anyagi megbecsülésben részesült volna? Persze egy bűnöző cselédnek ne legyenek igényei!
Az agyonrágott angol modellt fel sem hozom.
De amellett nem lehet elmenni, hogy onnét nem csempészik ki a műkincseket. Roskadoznak a látnivalóktól múzeumok és az átlátható és látogatható magángyűjtemények. A keresősök gyakran ünnepelt emberek a médiafelületek címlapján és nem űzött vadakként, gyomorgörccsel próbálnak szerény kis élményekre szert tenni.
A Reformkorban kik alapították az ország nagy közgyűjteményeit, az Akadémiát, az első felsőoktatási intézményeit, a kórházait és még sorolhatnám?... Az akkori leggazdagabb arisztokraták, bankárok, gyárosok, az egyházak és az uralkodó. Napjaink "elitjének" egy célja van, a vég nélküli harácsolás a megszerzett politikai és gazdasági hatalommal a kezében. Esze ágában sincs mecénásként fellépni az ország javainak gyarapításában. Napjainkban százmilliárdok mennek el olyan baromságokra, amelyeknek pár évtized múlva nulla, azaz 0 értéke lesz.



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. december 14., szombat 21:06

luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 9:25
https://youtu.be/GVYNTvJWQ54
:-o ,...ez valós vagy csak parasztvakítás ?



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2019. december 14., szombat 22:24

András76 írta:
2019. december 14., szombat 21:06
luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 9:25
https://youtu.be/GVYNTvJWQ54
:-o ,...ez valós vagy csak parasztvakítás ?
Akár valós is lehet, de gyanús, hogy egyfelől videózott és "véletlenül pont akkor" talált ekkora sárgát. Mint a detektor reklámvideókban, ahol "tök véletlenül" egy kamerás ember megy az ember után és "véletlenül" pont nagy leletet talál :D Másfelől megjelölte a helyet és nem ásott azonnal. Miért várt vele? Terepen nem valószínű, hogy egy ilyen X-hez még egyszer visszatalálsz.
De az is lehet, hogy egy-két jel van egész nap, és az csak arany lehet, mert lakatlan a hely és nincs összeszemetelve mint nálunk.
Jó volna megpróbálni egy ilyen helyen egy jobb keresővel, mire mennénk.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. december 14., szombat 23:17

Magnum Force írta:
2019. december 14., szombat 22:24
András76 írta:
2019. december 14., szombat 21:06
luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 9:25
https://youtu.be/GVYNTvJWQ54
:-o ,...ez valós vagy csak parasztvakítás ?
Akár valós is lehet, de gyanús, hogy egyfelől videózott és "véletlenül pont akkor" talált ekkora sárgát. Mint a detektor reklámvideókban, ahol "tök véletlenül" egy kamerás ember megy az ember után és "véletlenül" pont nagy leletet talál :D Másfelől megjelölte a helyet és nem ásott azonnal. Miért várt vele? Terepen nem valószínű, hogy egy ilyen X-hez még egyszer visszatalálsz.
De az is lehet, hogy egy-két jel van egész nap, és az csak arany lehet, mert lakatlan a hely és nincs összeszemetelve mint nálunk.
Jó volna megpróbálni egy ilyen helyen egy jobb keresővel, mire mennénk.
gold.jpg
gold.jpg (51.9 KiB) Megtekintve 22806 alkalommal
gold2.jpg
gold2.jpg (46.75 KiB) Megtekintve 22806 alkalommal
ez rög kb 8-10 cm átmérőjű szabálytalan gömb.

Egy 500 grammos aranytömb:
hossza - 6,5 cm
szélességhe - 3,5 cm
magassága - 1,4 cm

Ez is csak egy újabb kamuvideo. :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. december 14., szombat 23:34

kanbagoly írta:
2019. december 14., szombat 23:17
Magnum Force írta:
2019. december 14., szombat 22:24
András76 írta:
2019. december 14., szombat 21:06
luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 9:25
https://youtu.be/GVYNTvJWQ54
:-o ,...ez valós vagy csak parasztvakítás ?
Akár valós is lehet, de gyanús, hogy egyfelől videózott és "véletlenül pont akkor" talált ekkora sárgát. Mint a detektor reklámvideókban, ahol "tök véletlenül" egy kamerás ember megy az ember után és "véletlenül" pont nagy leletet talál :D Másfelől megjelölte a helyet és nem ásott azonnal. Miért várt vele? Terepen nem valószínű, hogy egy ilyen X-hez még egyszer visszatalálsz.
De az is lehet, hogy egy-két jel van egész nap, és az csak arany lehet, mert lakatlan a hely és nincs összeszemetelve mint nálunk.
Jó volna megpróbálni egy ilyen helyen egy jobb keresővel, mire mennénk.
gold.jpg

gold2.jpg

ez rög kb 8-10 cm átmérőjű szabálytalan gömb.

Egy 500 grammos aranytömb:
hossza - 6,5 cm
szélességhe - 3,5 cm
magassága - 1,4 cm

Ez is csak egy újabb kamuvideo. :D
Ez egy sorozat egy része. Gold nugget explorer.



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. december 15., vasárnap 13:38

luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 23:34
kanbagoly írta:
2019. december 14., szombat 23:17
Magnum Force írta:
2019. december 14., szombat 22:24
András76 írta:
2019. december 14., szombat 21:06
luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 9:25
https://youtu.be/GVYNTvJWQ54
:-o ,...ez valós vagy csak parasztvakítás ?
Akár valós is lehet, de gyanús, hogy egyfelől videózott és "véletlenül pont akkor" talált ekkora sárgát. Mint a detektor reklámvideókban, ahol "tök véletlenül" egy kamerás ember megy az ember után és "véletlenül" pont nagy leletet talál :D Másfelől megjelölte a helyet és nem ásott azonnal. Miért várt vele? Terepen nem valószínű, hogy egy ilyen X-hez még egyszer visszatalálsz.
De az is lehet, hogy egy-két jel van egész nap, és az csak arany lehet, mert lakatlan a hely és nincs összeszemetelve mint nálunk.
Jó volna megpróbálni egy ilyen helyen egy jobb keresővel, mire mennénk.
gold.jpg

gold2.jpg

ez rög kb 8-10 cm átmérőjű szabálytalan gömb.

Egy 500 grammos aranytömb:
hossza - 6,5 cm
szélességhe - 3,5 cm
magassága - 1,4 cm

Ez is csak egy újabb kamuvideo. :D
Ez egy sorozat egy része. Gold nugget explorer.

....na akkor én is kipróbálom az at goldomat valahol a keleti Kárpátokba, .... :P



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2019. december 15., vasárnap 17:24

András76 írta:
2019. december 15., vasárnap 13:38
luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 23:34
kanbagoly írta:
2019. december 14., szombat 23:17
Magnum Force írta:
2019. december 14., szombat 22:24
András76 írta:
2019. december 14., szombat 21:06
luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 9:25
https://youtu.be/GVYNTvJWQ54
:-o ,...ez valós vagy csak parasztvakítás ?
Akár valós is lehet, de gyanús, hogy egyfelől videózott és "véletlenül pont akkor" talált ekkora sárgát. Mint a detektor reklámvideókban, ahol "tök véletlenül" egy kamerás ember megy az ember után és "véletlenül" pont nagy leletet talál :D Másfelől megjelölte a helyet és nem ásott azonnal. Miért várt vele? Terepen nem valószínű, hogy egy ilyen X-hez még egyszer visszatalálsz.
De az is lehet, hogy egy-két jel van egész nap, és az csak arany lehet, mert lakatlan a hely és nincs összeszemetelve mint nálunk.
Jó volna megpróbálni egy ilyen helyen egy jobb keresővel, mire mennénk.
gold.jpg

gold2.jpg

ez rög kb 8-10 cm átmérőjű szabálytalan gömb.

Egy 500 grammos aranytömb:
hossza - 6,5 cm
szélességhe - 3,5 cm
magassága - 1,4 cm

Ez is csak egy újabb kamuvideo. :D
Ez egy sorozat egy része. Gold nugget explorer.

....na akkor én is kipróbálom az at goldomat valahol a keleti Kárpátokba, .... :P
Nekem piszkálja a csőrömet ez a dolog. Jó lenne kipróbálni egy ilyen helyen is. Van itt a fórumon valakinek ilyen tapasztalata?



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. december 15., vasárnap 18:52

András76 írta:
2019. december 14., szombat 21:06
luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 9:25
https://youtu.be/GVYNTvJWQ54
:-o ,...ez valós vagy csak parasztvakítás ?

Ez nem paraszt vakítás, ez reális.... DE nem szabad elfelejteni, hogy ez egy vulkanikus kiforrás talaj, ahol nincs más szennyezés csak a vulkanikus talaj és a sárga, amitt magával kinyomott a földből..... ha jól beálitja ka keresőt hogy ne jelezze a vulkanikus talaljt, akkor ami más azt szépen jelzi.... külömben is van több videója és a kereső valami MD 9050 tipus féle, tehátt nem valami csoda gép.....



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: András76 » 2019. december 15., vasárnap 18:59

tibike írta:
2019. december 15., vasárnap 18:52
András76 írta:
2019. december 14., szombat 21:06
luckyotter írta:
2019. december 14., szombat 9:25
https://youtu.be/GVYNTvJWQ54
:-o ,...ez valós vagy csak parasztvakítás ?

Ez nem paraszt vakítás, ez reális.... DE nem szabad elfelejteni, hogy ez egy vulkanikus kiforrás talaj, ahol nincs más szennyezés csak a vulkanikus talaj és a sárga, amitt magával kinyomott a földből..... ha jól beálitja ka keresőt hogy ne jelezze a vulkanikus talaljt, akkor ami más azt szépen jelzi.... külömben is van több videója és a kereső valami MD 9050 tipus féle, tehátt nem valami csoda gép.....
Szerinted a keleti kárpátokban lehetne találni ilyet, ...ha nem is ekkorát ? Mondjuk olyan helyen ahol már a rómaiak is bányászták a "sárga fémet" !



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. december 15., vasárnap 19:02

Na - Te mitt gondolsz? :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. december 16., hétfő 13:55

tibike írta:
2019. december 15., vasárnap 19:02
Na - Te mitt gondolsz? :D
Üdv!
Keresgélni kell! Kismagyarországon is volt aranybányászat. Vagy pl a rajnavidéki kelták is tele voltak sárgával... Mondjuk, volt idejük bíbelődni vele.



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2019. december 16., hétfő 23:37

luckyotter írta:
2019. december 16., hétfő 13:55
tibike írta:
2019. december 15., vasárnap 19:02
Na - Te mitt gondolsz? :D
Üdv!
Keresgélni kell! Kismagyarországon is volt aranybányászat. Vagy pl a rajnavidéki kelták is tele voltak sárgával... Mondjuk, volt idejük bíbelődni vele.
Aranybányák a Börzsönyben
https://www.youtube.com/watch?v=9wwArfqes-8



tibike
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 697
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 8:35
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: tibike » 2019. december 17., kedd 8:20

Magnum Force írta:
2019. december 16., hétfő 23:37
luckyotter írta:
2019. december 16., hétfő 13:55
tibike írta:
2019. december 15., vasárnap 19:02
Na - Te mitt gondolsz? :D
Üdv!
Keresgélni kell! Kismagyarországon is volt aranybányászat. Vagy pl a rajnavidéki kelták is tele voltak sárgával... Mondjuk, volt idejük bíbelődni vele.
Aranybányák a Börzsönyben
https://www.youtube.com/watch?v=9wwArfqes-8
Ott érdemes volna szétnézni egy jó keresővel, főleg a kihordott - nem feldolgozott halmokba... lehett, hogy valamit az elődök ott hagytak.... :D



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. december 17., kedd 9:10

tibike írta:
2019. december 17., kedd 8:20
Magnum Force írta:
2019. december 16., hétfő 23:37
luckyotter írta:
2019. december 16., hétfő 13:55
tibike írta:
2019. december 15., vasárnap 19:02
Na - Te mitt gondolsz? :D
Üdv!
Keresgélni kell! Kismagyarországon is volt aranybányászat. Vagy pl a rajnavidéki kelták is tele voltak sárgával... Mondjuk, volt idejük bíbelődni vele.
Aranybányák a Börzsönyben
https://www.youtube.com/watch?v=9wwArfqes-8
Ott érdemes volna szétnézni egy jó keresővel, főleg a kihordott - nem feldolgozott halmokba... lehett, hogy valamit az elődök ott hagytak.... :D
Meg a veremházaik környékén.



Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Timber » 2019. december 18., szerda 18:17

Még mindig vár a 25 milliós nyomravezetői díjra a férfi, aki lebuktatta a móri mészárosokat
Egy ember, aki amatőr kincsvadászként megoldotta Magyarország legvéresebb rablótámadását. Ám hiába találta meg a móri bankrabláshoz használt fegyvereket, kitüntetés helyett csak perköltséget akasztottak a nyakába. Soha nem kapott egy fillér nyomravezetői díjat sem! Hogyan lehetséges ez? György Gabriella riportja.
https://www.youtube.com/watch?v=xHux2gLuhFE



Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. január 8., szerda 22:57

Ezen jót szórakoztam, ...de a működési elvre kiváncsi lennék. Feri erre biztos tud technikai magyrázatot adni, hogy egy transzformátor hogyan képes erre ?
https://youtu.be/RU0ovOu-_zQ
Köszi



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Videók

Hozzászólás Szerző: Feri » 2020. január 13., hétfő 11:39

András76 írta:
2020. január 8., szerda 22:57
Ezen jót szórakoztam, ...de a működési elvre kiváncsi lennék. Feri erre biztos tud technikai magyrázatot adni, hogy egy transzformátor hogyan képes erre ?
https://youtu.be/RU0ovOu-_zQ
Köszi
Ez egy vicces beugrató videó. Ennyi erővel a telefontartó tapadókorongjával is lehetne fémet keresni - vannak is ilyen beugratós appok.


www.metaldetector.hu

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma