Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Tisztítási receptek

176523
Hadnagy
Hadnagy
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

HozzászólásSzerző: 176523 » 2018. január 31., szerda 10:08

Viszont arra már rájöttem, hogy a citromlé zöld foltját a rozsdamaró egy pillanat alatt leszedi. :lol:
Most próbálom a rozsdamaróét lecitromlevezni. :lol: :lol:

Bobbácsi
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Bobbácsi » 2018. január 31., szerda 12:07

Hali! Én az ezüstöt mindíg citromlében áztattam.
Ha bezöldül...akkor az vagy nem ezüst,csak ezüstözött...vagy pedig valami nagyon gyenge minőségű "ezüst".
Az arany tisztítására csak egy gondolat...azon egyáltalán rakódik le bármi is?????

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2018. január 31., szerda 16:25

Bobbácsi írta:Hali! Én az ezüstöt mindíg citromlében áztattam.
Ha bezöldül...akkor az vagy nem ezüst,csak ezüstözött...vagy pedig valami nagyon gyenge minőségű "ezüst".
Az arany tisztítására csak egy gondolat...azon egyáltalán rakódik le bármi is?????

...
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

Alithar
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Alithar » 2018. március 8., csütörtök 22:27

176523 írta:
Alithar írta:Makacsabb szennyeződések, az érmén maradt feketés, sötét foltok esetében, ha a fogkrém nem használ, esetleg egyetlen olyan vegyszert ajánlok, amely nem bántja, nem lép reakcióba az ezüsttel, ez pedig a durva neve ellenére a RO 55 rozsdaoldó.

Ha senki nem akar trécselni, akkor beidézek a topik elejéről egy hozzászólás részletet. Ez nekem simán bebarnítja az ezüstöt, akár 1-2 perc alatt is. A citromlé bezöldíti. Ráadásul boldog-boldogtalan citromlevez elmondása szerint. Ennek tudatában kérdezném én áztatnám valahogyan rosszul?? (Bár nem tudom hirtelen hogyan lehetne rosszul áztatni...) :D

Az attól is függ, hogy miféle ezüst. Maradok a saját korszaknál a példákkal élve. Ha kora római dénárról van szó, akkor még elég tiszta az anyaga, tehát a citromlé nem zöldíthetné be ( a zöldülést az ezüst mellé kevert réz váltja ki ). Ugyan ez a helyzet a RO 55-tel. Jó ezüstöt lehet drámaibban tisztítani, ha engedi. Más, ha égett. Akkor a RO 55 barnítja hamar. Egyébként is okozhat elszíneződést, de égésnél ez sokkal intenzívebben jelentkezik. Ha nem égett, a RO 55 -ös kezelés után egy gyenge fogkrémes kezelés ismét csillogóvá teszi.

A későbbi, elég sok réztartalommal bíró ezüstöt ( ami már-már billonos anyagú ) teljesen másképp kell kezelni. Ott bármilyen citromlé, RO 55 és egyéb maratás kihozza a rezet. Szerintem itt van a kutya elásva, rezes ezüstöt próbálsz tisztítani a nem annak való módszerrel.

Csuvi írta:Nekem is bezolditette, s jo csunya lett, csak polirral tudtam leszedni rola, akkor hasznaltam eloszor s utoljara citromlevet :D.

Ez is a rezes ezüstre jellemző. Azokat nem szabad a tiszta ezüstre való módszerrel pucolni, mert rosszabb lesz, mint koszosan volt.
" Amit életünkben teszünk, az örökkévalóban visszhangzik "

Csuvi
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2018. március 9., péntek 17:47

Alithar írta:
176523 írta:
Alithar írta:Makacsabb szennyeződések, az érmén maradt feketés, sötét foltok esetében, ha a fogkrém nem használ, esetleg egyetlen olyan vegyszert ajánlok, amely nem bántja, nem lép reakcióba az ezüsttel, ez pedig a durva neve ellenére a RO 55 rozsdaoldó.

Ha senki nem akar trécselni, akkor beidézek a topik elejéről egy hozzászólás részletet. Ez nekem simán bebarnítja az ezüstöt, akár 1-2 perc alatt is. A citromlé bezöldíti. Ráadásul boldog-boldogtalan citromlevez elmondása szerint. Ennek tudatában kérdezném én áztatnám valahogyan rosszul?? (Bár nem tudom hirtelen hogyan lehetne rosszul áztatni...) :D

Az attól is függ, hogy miféle ezüst. Maradok a saját korszaknál a példákkal élve. Ha kora római dénárról van szó, akkor még elég tiszta az anyaga, tehát a citromlé nem zöldíthetné be ( a zöldülést az ezüst mellé kevert réz váltja ki ). Ugyan ez a helyzet a RO 55-tel. Jó ezüstöt lehet drámaibban tisztítani, ha engedi. Más, ha égett. Akkor a RO 55 barnítja hamar. Egyébként is okozhat elszíneződést, de égésnél ez sokkal intenzívebben jelentkezik. Ha nem égett, a RO 55 -ös kezelés után egy gyenge fogkrémes kezelés ismét csillogóvá teszi.

A későbbi, elég sok réztartalommal bíró ezüstöt ( ami már-már billonos anyagú ) teljesen másképp kell kezelni. Ott bármilyen citromlé, RO 55 és egyéb maratás kihozza a rezet. Szerintem itt van a kutya elásva, rezes ezüstöt próbálsz tisztítani a nem annak való módszerrel.

Csuvi írta:Nekem is bezolditette, s jo csunya lett, csak polirral tudtam leszedni rola, akkor hasznaltam eloszor s utoljara citromlevet :D.

Ez is a rezes ezüstre jellemző. Azokat nem szabad a tiszta ezüstre való módszerrel pucolni, mert rosszabb lesz, mint koszosan volt.

Hasznos hozzaszolas, koszi :), viszont ha ecettel tisztitok barmilyen ezustot, legyen az gyenge minosegu rezes vagy tiszta, annal nincs elszinezodes, szepen megtisztitja, persze a egyenge minosegunek sosem lesz szep ezust szine inkabb szurke a szennyezettsegnek koszonhetoen, de az evszazados piszok lejon. Te mit ajanlanal gyenge ezust tisztitasara? Elore is koszi :).

tejesember
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: tejesember » 2018. március 10., szombat 13:32

:twisted: Sajnos ezeknek a gyenge érméknek a tisztítása úgy fejeződik be hogy a f..... ért kellett hozzá nyúlni. :evil:

176523
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: 176523 » 2018. március 11., vasárnap 12:22

3-4 óra citromlé után. A rozsdamaróra ugyanilyen jellegű barna elszíneződés lesz akár 2-3 perc után is, de nem illusztrálnám, mert azt nem tudom egyelőre leszedni. Persze nincs otthon laboratóriumom, de ha ez nem "rendes" ezüst, akkor nincsen "rendes" ezüst a földben.
??
zood2.jpg
zood2.jpg (142.37 KiB) Megtekintve 350 alkalommal

Menrot63
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Menrot63 » 2018. május 29., kedd 14:47

Kedves fórumtársak!
Még kezdő lengetősként, sőt még lengetni valóm sincs, arra a következtetésre jutottam, mielőtt beruházok egy detektorra, hogy az érmékkel szeretnék foglalkozni, csak azokat gyűjteni elsősorban.
Ezért gondoltam, mielőtt akár még a pénztárcámban lévő 92-es 5 forintost is megtisztítanám, átolvasok mindent, amit csak a tisztításról fellelek és a nálam okosabbak tapasztalatai alapján járok el.
Végig olvasva ezt a !csak! 7 oldalas topic-ot szembesülök vele, hogy az emberek arra lusták, hogy az első oldalra lapozzanak és átpörgessék a pár oldalt.
Alithar nagyon jól leírta, mit mivel és miért és több más oldalon is lehet találni tisztítási útmutatókat.
Ne legyünk restek csak beirni, hogy hogy mint hát nekem igy rossz úgy rossz, polirozok,csiszolok (ezeknél a hajam kitéptem) keresgélni kell, le vannak írva, a tanulás egyik legjobb methodikája az olvasás.
Amit pedig kénytelen kellettlen el kell fogadni, hogy nem lehet eredetire amatőr érmézőként visszavarázsolni egy római érmét!!!
Restaurátor talán tudja, de egyébként pedig a lehető legjobb tisztítási eredmény után úgy kell hagnyi ahogy van. Néha még a gyerekfogkefés tisztítás is már sok...
Tanuljunk! Tájékozódjunk!

Vissza: “Fémkeresés”