Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Fémkereső engedély

csontosmate
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. január 21., szombat 16:48
Status: Offline

Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: csontosmate » 2017. január 23., hétfő 20:51

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a 18. életévét be nem töltött személy , hobbi szintű , magán használatra válthat-e esetleg engedélyt?



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: talentum » 2017. január 23., hétfő 21:46

csontosmate írta:Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a 18. életévét be nem töltött személy , hobbi szintű , magán használatra válthat-e esetleg engedélyt?
Kizárt.
Felnőtt is csak akkor, ha van már múzeummal kötött szerződése.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2017. január 23., hétfő 22:16

csontosmate írta:Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a 18. életévét be nem töltött személy , hobbi szintű , magán használatra válthat-e esetleg engedélyt?

Szia. Tuti nem! Tapasztaltuk :( Gyerkőcöm 16,múzeum által szervezett bejáráson részt vehet,gépezhet,de
az egyénileg indított kérelmek esetében elutasították.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 24., kedd 10:43

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:28-kor.



garrettace150
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2017. január 24., kedd 18:51

Megkérdezhetem mit jelent a múzeumos szerződes" ?

Előre is köszönöm !



ficuscucis
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 24., kedd 19:55

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:29-kor.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: talentum » 2017. január 24., kedd 20:06

garrettace150 írta:Megkérdezhetem mit jelent a múzeumos szerződes" ?

Előre is köszönöm !
Nem vagyok a dologban igazán illetékes(mivelhogy nekem nincs), de ez egy múzeummal kötött szerződés, ami taglalja a jogokat , és kötelességeket, tehát összefoglalja azokat a dolgokat, hogy mi módon detektorozhat egy magánszemély egy múzeum égisze alatt, és milyen következménye van , ha nem tartod be a szerződést. Ez intézményenként változó szöveggel van leírva, de a lényeg általában ugyanaz. Ha nincs ilyen papírod egy múzeumtól, akkor már magánemberként sem kérvényezheted a KÖH- nél(tudom,tudom már rég nem az a neve ) egy földterületre a detektorozási igényedet...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

garrettace150
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2017. január 24., kedd 20:24

talentum írta:
garrettace150 írta:Megkérdezhetem mit jelent a múzeumos szerződes" ?

Előre is köszönöm !
Nem vagyok a dologban igazán illetékes(mivelhogy nekem nincs), de ez egy múzeummal kötött szerződés, ami taglalja a jogokat , és kötelességeket, tehát összefoglalja azokat a dolgokat, hogy mi módon detektorozhat egy magánszemély egy múzeum égisze alatt, és milyen következménye van , ha nem tartod be a szerződést. Ez intézményenként változó szöveggel van leírva, de a lényeg általában ugyanaz. Ha nincs ilyen papírod egy múzeumtól, akkor már magánemberként sem kérvényezheted a KÖH- nél(tudom,tudom már rég nem az a neve ) egy földterületre a detektorozási igényedet...
Köszönöm szèpen Talentum !! elolvastam közben.



És a ficus kedves... a cikkben nem az én érdemem van... nem értem a mellébeszélésed, mint már sok esetben az oldalon.. de köszönöm a magyar közlönyt, hasznos oldal.
üdv



garrettace150
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2017. január 24., kedd 20:25

talentum írta:
garrettace150 írta:Megkérdezhetem mit jelent a múzeumos szerződes" ?

Előre is köszönöm !
Nem vagyok a dologban igazán illetékes(mivelhogy nekem nincs), de ez egy múzeummal kötött szerződés, ami taglalja a jogokat , és kötelességeket, tehát összefoglalja azokat a dolgokat, hogy mi módon detektorozhat egy magánszemély egy múzeum égisze alatt, és milyen következménye van , ha nem tartod be a szerződést. Ez intézményenként változó szöveggel van leírva, de a lényeg általában ugyanaz. Ha nincs ilyen papírod egy múzeumtól, akkor már magánemberként sem kérvényezheted a KÖH- nél(tudom,tudom már rég nem az a neve ) egy földterületre a detektorozási igényedet...

pontosítsak: a múzeum által mehetsz ki fémkeresőt használva a megjelölt területre "feltárni"



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. január 24., kedd 20:34

talentum írta:
garrettace150 írta:Megkérdezhetem mit jelent a múzeumos szerződes" ?

Előre is köszönöm !
Nem vagyok a dologban igazán illetékes(mivelhogy nekem nincs), de ez egy múzeummal kötött szerződés, ami taglalja a jogokat , és kötelességeket, tehát összefoglalja azokat a dolgokat, hogy mi módon detektorozhat egy magánszemély egy múzeum égisze alatt, és milyen következménye van , ha nem tartod be a szerződést. Ez intézményenként változó szöveggel van leírva, de a lényeg általában ugyanaz. Ha nincs ilyen papírod egy múzeumtól, akkor már magánemberként sem kérvényezheted a KÖH- nél(tudom,tudom már rég nem az a neve ) egy földterületre a detektorozási igényedet...
Leirja mit hogyan kell vezetni. A szerzodo felek jogait es kotelezettsegeit. Ha igenyt tart ra a muzeum es a keresos segiteni is szeretne akkor kutatasi tervet, celokat is megjelolhetnek. Valamint megjelol egy embert a muzeumtol kapcsolattartonak. Akinek elsokorben tartozol beszamoloval mikor hol keresozol, mit talaltal. A hivatal magaban hiaba ad ki engedelyt ha nics intezmeny aki befogadja az esetleges leketeket. Ha a muzeum barmi oknal fogva nem tudja a leketeket fogadni akkor szerzodes sincs ergo nincs engedely. Az ok sajnos lehet az is, hogy egyszeruen tulterhelt a muzeum, keves az emberuk es nincs kapacitasa, vagy csak max 1-2 femkeresost tud fogadni. Ezert a muzeumok erdekeltek erosen szurni kire aldozzak az energiajukat. Aki szerzodeshez ill. engedelyhez jut az becsulje meg nagyon!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

ficuscucis
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 24., kedd 20:56

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:30-kor.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. január 24., kedd 21:20

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:31-kor.



garrettace150
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2017. január 25., szerda 9:22

ficuscucis írta:Kedves garrettace150 !
Ha már megszólítottál akkor Neked címezve írom a következőket de tudom hogy minden némán figyelő érintetthez el fog jutni.
Szóval nem népmesei hőst játszok itt, nem is vagyok unatkozó magányos aki különféle oldalakon éli ki magát, hanem: volt annyi önfegyelmem, hogy már az első törvényi szabályozás után letettem a gépemet mert nem adom meg "nekik" egy bukás utáni kéjelgés lehetőségét. Ettől büszkébb vagyok. De! Nem csak én tudom, hogy sokan vannak akik a mára megszerezhetetlen engedély nélkül hódolnak tovább a szenvedélyüknek. Ők nem mondják meg a véleményüket mert nem akarnak látókörbe kerülni. én viszont megmondom, direkt keményen odaszúrva és cinikusan - mert véleményem szerint az ilyen ellehetetlenítő, tehát cinikus törvényeket hozók megérdemlik. Én megkerülöm a törvényhozók által elénk épített falat és tulajdonosi hozzájárulással a régi zárt épületekben, pincékben látom a folytatást.(Épülten belüli használatot nem szabályoz a törvény.) A nagypofámat meg továbbra sem fogom befogni ha esetleg újabb visszásságot találok. Ez van.
Hát összefoglalva ennyi.

Ez "is" egy járható út! De, nyugodj meg.

De azért lehetetlen nincs :) A legnagyobb bajuk az h 2000 előtt és még utána is jó pár évig a malmukra hajtották a vizet. közben szépen lassan eltűntek értékes/érdekes leletek az országból. Láttam egy videót ahol Lassányi úr a Seusóra utal hogy a Sümeg kifosztotta a helyet, magyarul.. Azt miért nem mondja hogy otthagyták a lelőhelyet, csak úgy ott? Sümeget vádolják azzal hogy külföldre került a lelet. Összefüggések hadát hozzák létre az akkori Sümeggel és a mostani Sümegekkel. Közben minden a "régi" :D :-@ :roll: :)) =)) B-)



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: anno » 2017. április 28., péntek 15:09

Sziasztok!

Kis segítség. Vízi keresőzéshez kértem volna ki idén is az engedélyt Balatonra. Előző két évben gond nélkül meg is kaptam.

Ugyanazokat a dolgokat csatoltam hozzá, erre most hiánypótlás.

1. illeték (ez be van fizetve, csak időhúzás)
2. eov meg lett küldve, szerintük nem jó, eddig jó volt. Honnan tudok eov térképet még leszedni a Balcsira.
3. megbízási szerződés XXX Muzeummal??? Ez meg mi a szösz? Azért vizikeresőztem eddig is, mert a régészeti dolgok érdekeltek.

Segítségeteket előre is köszönöm!



ficuscucis
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. május 2., kedd 21:46

;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficuscucis 2017. október 29., vasárnap 19:32-kor.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2017. május 3., szerda 10:47

ficuscucis írta:Valaki magyarázza el nekem, hogy a feltárás és a hobbi keresőzés (amikor csak találomra kimegyek) azonos dolog-e ?
Szerinted azonos??? Feltárást régész végezhet külön engedéllyel, feltáráson segíthetsz fémkeresővel is, ha kapcsolatban állsz a múzeummal. Hobbi keresőzésnél nem áshatsz a szántás alá 30cm körül meg kell állnod, ha több leletet összetapadva találsz vagy kis területen sok lelet, akkor szintén meg kell állnod és telefonálni a múzeumnak! Nem végezhetsz feltárást hobbi keresősként, minden régészeti leltet dokumentálni kell, ha kimész előre lejelenteni, naplózni, stb..



Avatar
Simba
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2015. november 19., csütörtök 8:36
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: Simba » 2017. május 3., szerda 11:30

Gabor írta:
ficuscucis írta:Valaki magyarázza el nekem, hogy a feltárás és a hobbi keresőzés (amikor csak találomra kimegyek) azonos dolog-e ?
Szerinted azonos??? Feltárást régész végezhet külön engedéllyel, feltáráson segíthetsz fémkeresővel is, ha kapcsolatban állsz a múzeummal. Hobbi keresőzésnél nem áshatsz a szántás alá 30cm körül meg kell állnod, ha több leletet összetapadva találsz vagy kis területen sok lelet, akkor szintén meg kell állnod és telefonálni a múzeumnak! Nem végezhetsz feltárást hobbi keresősként, minden régészeti leltet dokumentálni kell, ha kimész előre lejelenteni, naplózni, stb..
Én úgy tudtam már tíz éve is, hogy a feltárás egyik fajtája a műszeres lelőhely-felderítés. Ugyanúgy engedélyköteles volt már akkor is, mint az ásatás, ami ugyanúgy feltárás.
Tehát jogilag akkor se kereshettél engedély nélkül 1711 előtti tárgyat például római pénzt stb. Csak az változott meg, hogy most már nem mondhatod, hogy mást keresel mert bezárták azt a kiskaput is. De mindig van másik :)



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2017. május 3., szerda 12:05

Simba írta:
Gabor írta:
ficuscucis írta:Valaki magyarázza el nekem, hogy a feltárás és a hobbi keresőzés (amikor csak találomra kimegyek) azonos dolog-e ?
Szerinted azonos??? Feltárást régész végezhet külön engedéllyel, feltáráson segíthetsz fémkeresővel is, ha kapcsolatban állsz a múzeummal. Hobbi keresőzésnél nem áshatsz a szántás alá 30cm körül meg kell állnod, ha több leletet összetapadva találsz vagy kis területen sok lelet, akkor szintén meg kell állnod és telefonálni a múzeumnak! Nem végezhetsz feltárást hobbi keresősként, minden régészeti leltet dokumentálni kell, ha kimész előre lejelenteni, naplózni, stb..
Én úgy tudtam már tíz éve is, hogy a feltárás egyik fajtája a műszeres lelőhely-felderítés. Ugyanúgy engedélyköteles volt már akkor is, mint az ásatás, ami ugyanúgy feltárás.
Tehát jogilag akkor se kereshettél engedély nélkül 1711 előtti tárgyat például római pénzt stb. Csak az változott meg, hogy most már nem mondhatod, hogy mást keresel mert bezárták azt a kiskaput is. De mindig van másik :)

Részben igaz, de azt is régészek és szakemberek végezhetik profi módszerekkel, földradar, stb.
Hobbi keresős nem mélykeresőzhet régész nélkül. A műszeres lelőhely felderítés meg a feltárás nem ugyanaz. Más ha régész, szakember végzi, más, ha hobbi keresős.



ficuscucis
Status: Offline

Re: Fémkereső engedély

Hozzászólás Szerző: ficuscucis » 2017. május 4., csütörtök 8:37

;)



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma