Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Múzeumokkal való együttműködés

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. december 31., hétfő 13:44

..
Csatolmányok
buék.jpg
buék.jpg (239.16 KiB) Megtekintve 16946 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2019. január 20., vasárnap 16:09-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: yoember » 2018. december 31., hétfő 16:28

Uhh, komoly leletek, kösz, hogy megosztottad. Gyakrabban is rakhatnátok fel dolgokat.
A feszületről mit lehet tudni? Szinte hihetetlen, hogy a tallér is földből jött ennyire szép állapotban.
kanbagoly írta:Gazdag múzeumbarát Újévet mindenkinek!

Engedjetek meg egy kis 2018-as évből válogatást. Az óév sem telt el eseménytelenül, de a mieinknél jóval ütősebb leletekkel is gazdagodtak a múzeumok a kollégák által mint pld. az érdi kincs és egyéb, még nem publikus fantasztikus leletek/leletegyüttesek amikről még hallani fogtok a jövőben :)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. december 31., hétfő 20:49

..
Csatolmányok
bbb.jpg
bbb.jpg (162.86 KiB) Megtekintve 16866 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2019. január 20., vasárnap 16:09-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2018. december 31., hétfő 22:32

Köszönjük,hogy megosztottad velünk!
Milyen élmény ekben van részed... @-)
Irigylem..
BUÉK!
kanbagoly írta:Gazdag múzeumbarát Újévet mindenkinek!

Engedjetek meg egy kis 2018-as évből válogatást. Az óév sem telt el eseménytelenül, de a mieinknél jóval ütősebb leletekkel is gazdagodtak a múzeumok a kollégák által mint pld. az érdi kincs és egyéb, még nem publikus fantasztikus leletek/leletegyüttesek amikről még hallani fogtok a jövőben :)
buék.jpg



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. március 23., szombat 8:45

"Önkéntes régészek jelentkezzenek!"

http://www.promenad.hu/2019/03/22/felta ... cT7a0ILYqI


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. április 11., csütörtök 14:19



"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. április 11., csütörtök 20:23

Üdv!

Csak megint ez az undorító ellenségkép. Remélem, hogy csak a hatásvadász ujságírás szokásos megnyilvánulása.
A "Szürke Szférából" is kerülnek dolgok a Tudomány asztalára. Nem kellene szegregálni tovább a valaha gondtalan hobbisták táborát!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. április 11., csütörtök 22:47

luckyotter írta:
Üdv!

Csak megint ez az undorító ellenségkép. Remélem, hogy csak a hatásvadász ujságírás szokásos megnyilvánulása.
A "Szürke Szférából" is kerülnek dolgok a Tudomány asztalára. Nem kellene szegregálni tovább a valaha gondtalan hobbisták táborát!
Pedig a látszat csal, ez az egyesület az én tudomásom szerint eléggé liberális (nem vagyok tagja), tárt karokkal várnak mindenkit.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: allando » 2019. április 12., péntek 8:29

kanbagoly írta:
luckyotter írta:
Üdv!

Csak megint ez az undorító ellenségkép. Remélem, hogy csak a hatásvadász ujságírás szokásos megnyilvánulása.
A "Szürke Szférából" is kerülnek dolgok a Tudomány asztalára. Nem kellene szegregálni tovább a valaha gondtalan hobbisták táborát!
Pedig a látszat csal, ez az egyesület az én tudomásom szerint eléggé liberális (nem vagyok tagja), tárt karokkal várnak mindenkit.
Biztos szep es jo kezdemenyezes de a facebooktol idegenkedem. Meg mar abbahagytam a hobbit teljesen. A gepeimet is eladtam illetve a hibasakat lomtalanitaskor kiselejteztem.
Aztan ugyanaz aki oda csatlakozik valamelyik facebook csoportba ir es maris szem elott van. Nem ertek a facebookhoz mert nekem nincs (eleg oreg vagyok hozza) de szerintem ha rámegy valaki profiljara maris latja melyik csoport tagja... ha meg koveti akkor minden mozgast hozzaszolast beirast lat....
Vagy rosszul gondolom ilyen vén fejjel?


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

theemp
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017. május 3., szerda 11:35
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: theemp » 2019. április 12., péntek 14:23

Sztem nem gondolod feltétlenül rosszul. A Facebook-on rengeteg csoport van, ezek általában zárt csoportok, tehát nem léphet be és kommentelhet/oszthat meg bárki, csak aki a csopot tagja. A saját felületeden se jelennek meg a fémkereséssel kapcsolatos bejegyzések, csak a csoporton belül láthatóak. Van olyan is, hogy zárt, titkos csoport, amit "földi halandó" nem láthat, csak akkor, ha meghívják a csoportba és elfogadják a meghívását. Ennek ellenére bomlott már szét úgy ilyen csoport, hogy valaki felnyomta a másikat, nyilván irigységből, és elindult a bizalmatlanság. Másik az fb rohadtul szar az adatvédelemben, nemhiába ültek jónéhány kormányzati peren. Na meg őszintén, hiába zárt, meg titkos csopot, hülye lennék névvel, arccal megosztogatni olyant, ami esetleg illegális. Én egy kis időre feladtam a múzeummal történő együttműködést, mert bár segítőkészek, belefulladok az adminisztrációba, meg a múzeum nyakasságába, meg ahelyett, hogy lehetőségként tekintenének a fémkeresősökre, sok helyen inkább nyűgnek tartják, plusz alapból bizalmatlanok, sírrablónak tartanak minket, pedig nagyon hasznos része lehetne az egész a társadalomnak, ha megfelelő, és egyszerű mederbe lenne terelve. Plusz hozzájön a hülye média hatásvadász cikkei, tudósításai. Olyant is olvastam már, tipikus "borsonline" stílusban, hogy faluszélén elkaptak egy keresőst, a cikkben ott volt egy fénykép a találatokról, ami kb ha egy ezrest ér, de úgy állították be, hogy a kulturális örökség jórésze rajtunk keresztül kivándorol az országból, meg a képen látható értékek akár százezer forintra is rúghatnak. Ja, azt elfelejtik, hogy az esetek nagyrészében messze ne jön vissza, az amitidőt, benzint, felszerelést, stb. beleölsz, mert ritka ha találsz valami értelmeset. Pl. bár most még nincs engedélyem, alap, ha olyant találok, amit érdemes leadni, azt le fogom. Nyilvánvaló, hogy megvan a szleng, hogy adom le, mert hiába a becsületesség, ha "illegális" keresőzés közben találtad, és leadod, buksisimogatás helyett rendőri intézkedés az eredménye.
allando írta:
kanbagoly írta:
luckyotter írta:
Üdv!

Csak megint ez az undorító ellenségkép. Remélem, hogy csak a hatásvadász ujságírás szokásos megnyilvánulása.
A "Szürke Szférából" is kerülnek dolgok a Tudomány asztalára. Nem kellene szegregálni tovább a valaha gondtalan hobbisták táborát!
Pedig a látszat csal, ez az egyesület az én tudomásom szerint eléggé liberális (nem vagyok tagja), tárt karokkal várnak mindenkit.
Biztos szep es jo kezdemenyezes de a facebooktol idegenkedem. Meg mar abbahagytam a hobbit teljesen. A gepeimet is eladtam illetve a hibasakat lomtalanitaskor kiselejteztem.
Aztan ugyanaz aki oda csatlakozik valamelyik facebook csoportba ir es maris szem elott van. Nem ertek a facebookhoz mert nekem nincs (eleg oreg vagyok hozza) de szerintem ha rámegy valaki profiljara maris latja melyik csoport tagja... ha meg koveti akkor minden mozgast hozzaszolast beirast lat....
Vagy rosszul gondolom ilyen vén fejjel?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. május 14., kedd 11:11



"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Robi76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016. május 8., vasárnap 20:07
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: Robi76 » 2019. május 22., szerda 17:26

Épp a te cuccaidat mutogatták a tévében kanbagoly, 2 napja volt kb egy fémkeresős műsor, és pont ezt a fórumot mutatták! Meg is lepődtem.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Múzeumokkal való együttműködés

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. június 11., kedd 8:49



"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma