Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

garrettace150
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2016. május 4., szerda 20:09

rudis írta:
Ricordo írta:Huhh, Te valamit nagyon benéztél, vagy én értettem félre, tehát félreértés detected. Szerintem én nem támadtalak semmivel és kikérem magamnak, hogy tolvajokkal hasonlítasz össze. Légy szíves visszanézni a korábbi hozzászólásaimat és látni fogod, hogy mindig határozottan kiálltam a jogszerű keresőzés mellett. Tehát nem értem ezt az ingerült reakciót és nem is akarok ezzel többet foglalkozni. A részemről ez a téma határozottan lezárva. ha ez ügyben bármi továbbit írsz, arra nem fogok reagálni.
KincskeresőKisködmön írta:D e ! ! ! A l a p t a l a n a p a r á z t a t á s, mert onnan és azzal a céllal indítottam a történetet, hogy a maguknak mindent megengedő, tilosban is járó lengetők nem lehetnek nyugodtak. Ennyi a mondanivaló. Te írod, hogy a f a l o p á s t unták meg azért rakták tele az erdőt kamerákkal. Lopni mégy?
Amit felvetettem nem azt a címet viseli, hogy variációk egy témára, tehát vonjuk le a tanulságot úgy, hogy maradjunk meg a valóság fonalánál. Ez nem teleregény ahol, hogy minél tovább tudják húzni, nyújtani, még a kanyarokba is tesznek kanyarokat. ... Köszönöm !

Kérdezném, hogy csak én látom azt, hogy mennyire gusztustalan beszélgetések zajlanak mostanság a fórumon? Ferinek a múltkor már törölni is kellett az egyik topicból.... Ha ilyenek a nem tilosban járó, "jogszerű" emberek, akkor milyen a "sötét" oldal? Aki meg azért szerel fel vadkamerát, hogy a keresősöket figyelgesse, az meg nyilván valamilyen komoly mentális problémával küszködik, de szerintem le se szarja senki ezt, csak néhány embernek az itt az érdeke, hogy folyamatosan presszúrálja és paráztassa a többieket, mert így akar kitűnni a nagy szürke masszából. Jó lenne már, ha befejeznétek ezt a folyamatos hisztériakeltést, ezzel se szimpatikusabbak nem lesztek, se a jó útra nem tereltek több embert, mert bennem pl. visszatetszést kelt az ilyen dolog, mint ami pl. ebben a vadkamera ügyben zajlik!

nem csak te, unalmas már, régen azért jártam ide mert tanultam, örültem hogy osszák az észt, most azért járok ide az unatkozásom levezessem, erre ezt a sok marhaságot kell nézni.... mi van veletek? nem kell itt "okoskodni" egyszerűen huss... engedd el a füled mellett ami piszkál.... aki hazudik magának teszi, aki engedélyt kér, azért teszi mert szeretné csinálni, megkapja vagy sem nem a te bajod hanem az övé, nem kell szóvá tenni.... remélem nekem sikerülni fog, teszek majd fel mindent, leírom a menetét , hogy arról lehessen beszélgetni és nem másról...



kopasz79
Százados
Százados
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 22:32
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kopasz79 » 2016. május 4., szerda 22:55

Ne felejtse el senki, hogy ez nyilvános oldal, ami alapján téves képet kaphat egy teljesen laikus is a hobbiról... Nekem úgy tűnik, hogy egy pár embernek ez a szándékos kár okozása a fórummal.
Rajtam kívül sokaknál látom, hogy inkább már nem is kommentelnek, esztelen szélmalom harcnak tűnik az egész. Sajnálom a dolgot, én is vissza vonulok a háttérbe...



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 5., csütörtök 6:48

kopasz79 írta:Ne felejtse el senki, hogy ez nyilvános oldal, ami alapján téves képet kaphat egy teljesen laikus is a hobbiról... Nekem úgy tűnik, hogy egy pár embernek ez a szándékos kár okozása a fórummal.
Rajtam kívül sokaknál látom, hogy inkább már nem is kommentelnek, esztelen szélmalom harcnak tűnik az egész. Sajnálom a dolgot, én is vissza vonulok a háttérbe...
Egyetértek, ezt a vadkamerás témát is felesleges boncolgatni. Nyilvánvalóan nem azért vannak kihelyezve, hogy minket figyeljenek, az erdőgazdaságot pont kicsit sem érdekli ha valaki túrkál, nem az ő dolguk. Az a vadak megfigyelésére van illetve mint lentebb olvasható tök jó a fatolvajok lefülelésére. Nem kell mást belelátni abba amibe nincs más :)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
KingMidas
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. szeptember 17., csütörtök 9:06
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: KingMidas » 2016. május 11., szerda 23:11

Hát szerintem is csak vihar a biliben ez a vadkamera parázás.


There was a king with magic hands
There was a crown and a touch of GOLD.... :royalty-crown:

Avatar
Polaris
Százados
Százados
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 14:17
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Polaris » 2016. május 13., péntek 17:46

Nekem is az a benyomásom támadt átolvasva sok hozzászólást, hogy egyesek valóban szándékosan ijesztegetnek. Nekem van már engedélyem, de amikor nem volt, akkor se volt soha semmi bajom. Erdőben még annyira se. A vadkamera a vadra van. Nem a Nagy Testvér rakatta ki, hogy minket üldözzön :D



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. május 13., péntek 22:36

Szép estét!
Minap többszőr találkoztam vadászokkal.Jó lesz vigyázni, mert hamar pótólhatják a vashiányt egyes hobytársaknál.. :mrgreen:


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Timber
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2016. január 8., péntek 11:26
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Timber » 2016. május 14., szombat 0:03

reinold írta:Szép estét!
Minap többszőr találkoztam vadászokkal.Jó lesz vigyázni, mert hamar pótólhatják a vashiányt egyes hobytársaknál.. :mrgreen:
Egy kis éjjeli pálinkázás után :lol:



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. május 15., vasárnap 9:34

khepera írta:
kopasz79 írta:Ne felejtse el senki, hogy ez nyilvános oldal, ami alapján téves képet kaphat egy teljesen laikus is a hobbiról... Nekem úgy tűnik, hogy egy pár embernek ez a szándékos kár okozása a fórummal.
Rajtam kívül sokaknál látom, hogy inkább már nem is kommentelnek, esztelen szélmalom harcnak tűnik az egész. Sajnálom a dolgot, én is vissza vonulok a háttérbe...
Egyetértek, ezt a vadkamerás témát is felesleges boncolgatni. Nyilvánvalóan nem azért vannak kihelyezve, hogy minket figyeljenek, az erdőgazdaságot pont kicsit sem érdekli ha valaki túrkál, nem az ő dolguk. Az a vadak megfigyelésére van illetve mint lentebb olvasható tök jó a fatolvajok lefülelésére. Nem kell mást belelátni abba amibe nincs más :)
Így van, vad kamera már szinte minden vadásznak van, 20-30E-Ft ért lehet kapni a szórókat figyelik vele a les előtt, hogy milyen vadak mozognak és időben mikor, némely vadász elég hanyagul alacsonyra teszi de nem érdemes piszkálni némelyik típusban van gps jel adó, ha észre veszem a kamerát elfordulok és elkerülöm, nem a mi megfigyelésünkre van kihelyezve az biztos.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 2., szombat 20:51

Lloret de Mar, 20 perc alatt 5 keresős. Ebből 3 Garrett Ace, 1 Excalibur, 1 ismeretlen, vízálló gép. Na ezért nincs itt cucc :shock:

Kép



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. július 2., szombat 21:08

a.kezdo írta:Lloret de Mar, 20 perc alatt 5 keresős. Ebből 3 Garrett Ace, 1 Excalibur, 1 ismeretlen, vízálló gép. Na ezért nincs itt cucc :shock:

Kép
Még mindig az a durva érdes szúrós homok van ott? Amúgy meg elég hirtelen mélyül, nem lehet egyszerű a loretti öböl keresőzése.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 2., szombat 21:53

Igen és a környező strandokon is ez van. Kb 60 kilométerre északra voltam egy strandon, ott finom homok volt.
Közben beszéltem az egyik gyerekkel, orosz, de már itt lakik pár éve. 5 éve nyomja Excaliburrel. Tetszik neki, de érdekli a Magnum. Számot cseréltünk, lehet, hogy megejtünk egy gyors tesztet amíg itt vagyok. Ő is az elhagyott vékony láncokat szeretné kiszedni, mint minden vizes. :-) Azt mondja, az Excalibur érmére, gyűrűre és minden kerek dologra tökéletes. Bár néha beázik.
Jött a spanyol garrettos haverja is aztán. Mondták, hogy télen szoktak viharok lenni. Akkor szépen átrendeződik a part. Nagyobb viharok és hullámok után a nehezebb, nagyobb gyűrűk is feljönnek az alsó rétegekből. A sötét színű homokot kell keresni. Sokszor szemmel is lehet találni. Az orosz gyerek is úgy kezdte.



Rendy
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016. július 18., hétfő 23:18
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Rendy » 2016. július 19., kedd 14:56

Sziasztok!

lelkesen végigolvastam a témában írottakat. nem kétlem, hogy bizonyos esetekben, területeken flottul , gyorsan beszerezhetőek az engedélyek, de sajnos az én esetemben nagyon keserves a helyzet.
Megpróbálom összegezni az én esetemet, hátha segít a leírásom valakit, netán volna Valamelyikőtöknek ötlete, jó tanácsa ami elmozdíthatja ügyemet a holtpontról.
Röviden --Tehát engem kifejezetten a kitörés útvonalai érdekelnének. Ezek ma is leginkább erdős területek, részben Budapest kül- és belterületén elhelyezkedő természetvédelmi területek. Ezen területek 95%-a a Pilisi parkerdő Zrt. kezelésében vannak.
Azért, hogy ne kezdjek felesleges körökbe, ne induljak lehetetlen feladatnak, ezt elkerülendő első érdeklődésemet az engedélyek megszerzése témában ezért a Pilisi Parkerdő Zrt . illetékeseinek telefonos megkérdezésével kezdtem.
Egyértelműen megmondták, hogy amennyiben a területileg illetékes Nemzeti Parkok, Kormányhivatalok és minden érintett Tájvédelmi Körzet engedélyét beszerzem, akkor engedélyezik ők is az általam bejelölt területen a fémkeresőzést.
Az összes érintett hivatal illetékesét végigtelefonáltam. Mindenki nagyon kedvesen és készségesen állt az ügyem mellé. Segítő tanácsaikat megfogadva megírtam kérelmeimet, amely így végső terjedelmében a 3db térképmellékletekkel együtt elérte a 10 oldal terjedelmet.
Minden elismerésem az illetékeseknek, mert -- láss csodát-- a törvényben előírt eljárási határidők lejárta előtt megérkeztek az engedélyeim.
Igaz, egy kisebb kézikönyvnyi kitétellel, megkötéssel és némely területek kizárásával is, -- de megjött.
A különböző Kormányhivatalok és a megyei illetékességek útvesztőiben való néhány órányi telefonos bolyongás után már röpítettem is az legfelsőbb Örökségvédelmi Grémiumhoz friss engedélyeimet, hogy a Régészet és az Örökségvédelem szempontjai szerint is elbírálhassák immár egyre terjedelmesebb ügyemet. Meglepetésemre példás kedvességgel és nagyon nagy megértéssel kezelték beadványaimat, amely az eredeti kérelmem és a megkapott engedélyek teljes anyagát tekintve bőven a 20 oldalt meghaladó beadvány. Pár nap múlva már jött is a telefon, hogy mellékeljem a Pilisi Parkerdő Zrt. beleegyező nyilatkozatát, miszerint évente kevesebb , mint 10 (!) alkalommal , de kapirgálhatok a Pilisi Parkerdő területein.
Na, innen jön a lényeg. Az a Pilisi parkerdő Zrt., aki még áprilisban lelkesen úgy nyilatkozott, hogy amennyiben a területileg illetékes Kormány Hivatalok, és az Érintett Nemzeti Parkok áldását tartalmazó engedélyeim megvannak,akkor ők is, mint a terület egyszerű kezelői -- nem gördítenek akadályt.
Csak , hogy világosan értse mindenki a gubancot. Van egy hatalmas terület, amit kezel , hasznosít a Pilisi Parkerdő Zrt. Semmilyen hatósági jogkörrel nincs felruházva, de ő kezeli, hasznosítja. A felettesei a Nemzeti Park, a Budai Tájvédelmi Hivatal, a Pest Megyei Kormányhivatal.
Tehát, minden engedélyem megvan, de mégsem érek velük semmit, mert hiába engedélyezné még az Örökségvédelem is a tevékenységemet, időközben a PilisiParkerdő Zrt. , vagy ott valaki egyszerűen meggondolta magát, és az áprilisban tett ígérete ellenére nem ad ki ilyen hozzájárulást!. Hangsúlyozom -- annak ellenére sem, hogy az összes -- ergo -- felettes szervezet azt már jóváhagyta.
És mivel az egész engedélyezési eljárás három pilléren nyugszik -- azaz -- a terület használóján, a Járási vagy Országos Kormányhivatalon, és nem utolsó sorban a területileg illetékes Örökségvédelmen -- e szerint a három elem bármelyikének hiányában a többi tehetetlen, semmit sem ér!És mivel esetemben a terület hasznosítói jogosultságát bíró Pilisi Parkerdő az ígérete ellenére nem méltóztatik, ezért ugyan ott tartok, mint 4 hónappal ezelőtt!
Nyilván joggal kérdezhetnétek, hogy miért nem fordulok a területen magán földbirtokok gazdához? Sajnos a válasz egyszerű. Részben azért, mert azok a területek jórészt érdektelenek a szempontomból, másfelől -- és ez a nyomósabbik érv -- ezek a földterületek jellemzően osztatlan közös birtokok, ahol akár egyetlen hektárnyi földbirtok is több tucatnyi tulajdonos kezén van. Több száz érintett földtulajdonos HelyRajzi Számát és adatait megszerezve kellene tudnom tőlük hozzájáruló nyilatkozatot kicsikarni. Több hét nyomozás és a eszméletlen mennyiségű szabadidő feláldozásával eddig kb. 15.000Nm földterületre van hozzájáruló nyilatkozatom -- amit , mint tudjuk -- kb. pár óra alatt lenget végig az ember.
Bocsánat, a hosszas esetleírásért, de szerintem ez kiválóan megmutatja, hogy a Kormány terveit akár egyetlen érintettje is annak ellenére húzhatja pillanatok alatt keresztbe,-- ilyetén módon teljesen működő képtelenné téve a szándékot a tervet is -- hogy az amúgy minden érintett résztvevő ultra korrektül tette a dolgát, és csillagos ötösre díjazom hozzáállásukat, segítőkészségüket.
Az életemből eddig több mint 3 hónap röppent el erre, és ott tartok, ahol elindultam áprilisban. Illegális, megbüntethető, engedélyekkel nem rendelkező társadalmi hulladék vagyok. Egy naiv fémkereső detektoros akit minden jogkövető magatartása ellenére egyetlen főerdész taccsvonalon kívülre tehet.
Minden megoldás , ötlet, tipp érdekel..

Üdv --R



Avatar
Cobra
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 12:17
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Cobra » 2016. július 19., kedd 15:56

1. Példaértékű a hozzáállásod ! full respect !
2. kevesebb mint 10 nap? öljetek meg ! :(
3. Ez itt a Balkán ne felejtsd, a "Piros telefon" a mai napig a legjobb megoldás. Ha bedobod FB-n, hogy keresel kapcsolatot a 'céggel' - kis leírással és hogy minden share-t köszönsz - akkor előbb utóbb kiderül h van egy ismerősöd akinek a rokonának az ivócimborája ott dolgozik és tud segíteni...egyből olajozottabban megy majd igénylés... Sok sikert !


Túl rövid az élet, hogy rossz borokat igyunk.

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2016. július 19., kedd 17:46

Rendy írta:Sziasztok!

lelkesen végigolvastam a témában írottakat. nem kétlem, hogy bizonyos esetekben, területeken flottul , gyorsan beszerezhetőek az engedélyek, de sajnos az én esetemben nagyon keserves a helyzet.
Megpróbálom összegezni az én esetemet, hátha segít a leírásom valakit, netán volna Valamelyikőtöknek ötlete, jó tanácsa ami elmozdíthatja ügyemet a holtpontról.
Röviden --Tehát engem kifejezetten a kitörés útvonalai érdekelnének. Ezek ma is leginkább erdős területek, részben Budapest kül- és belterületén elhelyezkedő természetvédelmi területek. Ezen területek 95%-a a Pilisi parkerdő Zrt. kezelésében vannak.
Azért, hogy ne kezdjek felesleges körökbe, ne induljak lehetetlen feladatnak, ezt elkerülendő első érdeklődésemet az engedélyek megszerzése témában ezért a Pilisi Parkerdő Zrt . illetékeseinek telefonos megkérdezésével kezdtem.
Egyértelműen megmondták, hogy amennyiben a területileg illetékes Nemzeti Parkok, Kormányhivatalok és minden érintett Tájvédelmi Körzet engedélyét beszerzem, akkor engedélyezik ők is az általam bejelölt területen a fémkeresőzést.
Az összes érintett hivatal illetékesét végigtelefonáltam. Mindenki nagyon kedvesen és készségesen állt az ügyem mellé. Segítő tanácsaikat megfogadva megírtam kérelmeimet, amely így végső terjedelmében a 3db térképmellékletekkel együtt elérte a 10 oldal terjedelmet.
Minden elismerésem az illetékeseknek, mert -- láss csodát-- a törvényben előírt eljárási határidők lejárta előtt megérkeztek az engedélyeim.
Igaz, egy kisebb kézikönyvnyi kitétellel, megkötéssel és némely területek kizárásával is, -- de megjött.
A különböző Kormányhivatalok és a megyei illetékességek útvesztőiben való néhány órányi telefonos bolyongás után már röpítettem is az legfelsőbb Örökségvédelmi Grémiumhoz friss engedélyeimet, hogy a Régészet és az Örökségvédelem szempontjai szerint is elbírálhassák immár egyre terjedelmesebb ügyemet. Meglepetésemre példás kedvességgel és nagyon nagy megértéssel kezelték beadványaimat, amely az eredeti kérelmem és a megkapott engedélyek teljes anyagát tekintve bőven a 20 oldalt meghaladó beadvány. Pár nap múlva már jött is a telefon, hogy mellékeljem a Pilisi Parkerdő Zrt. beleegyező nyilatkozatát, miszerint évente kevesebb , mint 10 (!) alkalommal , de kapirgálhatok a Pilisi Parkerdő területein.
Na, innen jön a lényeg. Az a Pilisi parkerdő Zrt., aki még áprilisban lelkesen úgy nyilatkozott, hogy amennyiben a területileg illetékes Kormány Hivatalok, és az Érintett Nemzeti Parkok áldását tartalmazó engedélyeim megvannak,akkor ők is, mint a terület egyszerű kezelői -- nem gördítenek akadályt.
Csak , hogy világosan értse mindenki a gubancot. Van egy hatalmas terület, amit kezel , hasznosít a Pilisi Parkerdő Zrt. Semmilyen hatósági jogkörrel nincs felruházva, de ő kezeli, hasznosítja. A felettesei a Nemzeti Park, a Budai Tájvédelmi Hivatal, a Pest Megyei Kormányhivatal.
Tehát, minden engedélyem megvan, de mégsem érek velük semmit, mert hiába engedélyezné még az Örökségvédelem is a tevékenységemet, időközben a PilisiParkerdő Zrt. , vagy ott valaki egyszerűen meggondolta magát, és az áprilisban tett ígérete ellenére nem ad ki ilyen hozzájárulást!. Hangsúlyozom -- annak ellenére sem, hogy az összes -- ergo -- felettes szervezet azt már jóváhagyta.
És mivel az egész engedélyezési eljárás három pilléren nyugszik -- azaz -- a terület használóján, a Járási vagy Országos Kormányhivatalon, és nem utolsó sorban a területileg illetékes Örökségvédelmen -- e szerint a három elem bármelyikének hiányában a többi tehetetlen, semmit sem ér!És mivel esetemben a terület hasznosítói jogosultságát bíró Pilisi Parkerdő az ígérete ellenére nem méltóztatik, ezért ugyan ott tartok, mint 4 hónappal ezelőtt!
Nyilván joggal kérdezhetnétek, hogy miért nem fordulok a területen magán földbirtokok gazdához? Sajnos a válasz egyszerű. Részben azért, mert azok a területek jórészt érdektelenek a szempontomból, másfelől -- és ez a nyomósabbik érv -- ezek a földterületek jellemzően osztatlan közös birtokok, ahol akár egyetlen hektárnyi földbirtok is több tucatnyi tulajdonos kezén van. Több száz érintett földtulajdonos HelyRajzi Számát és adatait megszerezve kellene tudnom tőlük hozzájáruló nyilatkozatot kicsikarni. Több hét nyomozás és a eszméletlen mennyiségű szabadidő feláldozásával eddig kb. 15.000Nm földterületre van hozzájáruló nyilatkozatom -- amit , mint tudjuk -- kb. pár óra alatt lenget végig az ember.
Bocsánat, a hosszas esetleírásért, de szerintem ez kiválóan megmutatja, hogy a Kormány terveit akár egyetlen érintettje is annak ellenére húzhatja pillanatok alatt keresztbe,-- ilyetén módon teljesen működő képtelenné téve a szándékot a tervet is -- hogy az amúgy minden érintett résztvevő ultra korrektül tette a dolgát, és csillagos ötösre díjazom hozzáállásukat, segítőkészségüket.
Az életemből eddig több mint 3 hónap röppent el erre, és ott tartok, ahol elindultam áprilisban. Illegális, megbüntethető, engedélyekkel nem rendelkező társadalmi hulladék vagyok. Egy naiv fémkereső detektoros akit minden jogkövető magatartása ellenére egyetlen főerdész taccsvonalon kívülre tehet.
Minden megoldás , ötlet, tipp érdekel..

Üdv --R
olyasmi ez mint a 22-es csapdája.mire valahol találsz járható kaput a másik becsukódik.lehet nem elég ha telefonálgatsz és levelezel.talán azt várják hogy személyesen megjelenj..talán valóban kellene pár mecénás aki pártfogol..mondjuk most jó a holdállás.talán egyikre sincs szükséged esetleg egy jó cimborára :D legjobb barátod az ásód.nem beszél csak teszi a dolgát mig el nem törik :lol:



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. július 19., kedd 20:21

Szia, èn csak egyet tudnèk javasolni: ghillie ruha. :?



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. július 19., kedd 20:30

totya írta:Szia, èn csak egyet tudnèk javasolni: ghillie ruha. :?
Amíg egy helyben állsz addig frankó.Szántón ha frissen szántottak elég feltűnő a semmiben egy bokor ami mozog. :D
De erdőben is észrevenni ha a lomb ásni kezd.....


:?:

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. július 30., szombat 12:16

A lenti esetnek két tanulsága van:
1, igen is le kell jelenteni, de ha nincs papír akkor gombásztunk.
2, inkább reggel, talán a nappalos kollégák nem annyira morcosak...

Egy disznótor margójára...
Szerdán malacom volt... Nem nagy, egy 76 mm-es. Délután 4 körül kimentem lengetni, gyakorlatilag ezen túl más nem is került. Este 8 kor már otthon, természetesen a malacot visszatemettem és ahogy hazaértem megtettem a bejelentést a 107 es számon. A bejelentések egy új rendszer miatt vagy Miskolcra vagy Szombathelyre futnak be, ez épp vas és acél városának jutott...a beszélgetés röviden így zajlott (csak a fontosabb részeket írom le
- Jó estét jó estét stb
- Találtam egy tüzérségi lőszert ennek és ennek a falunak a közelében a pusztában.
- Rendben. Mondjon utcanevet!
- Hölgyem, a falutól kb 5 kilóméterre a semmi közepén, az egykori középkori falu valamikori neve: xyz, na annak a környékén.
- Pillanat, keresem, X...Y...Z...
-Hölgyem nem fogja megtalálni, az 1200 as években volt ott a falu.
- Értem. Mégis melyik a legközelebbi utca?
- Nem tudom. Messze van, teljesen mindegy.
- Rendben, kapcsolok valakit...
Nos a "valaki" végre felvette az adatokat.
Ennek örömére leküldtem a torkomon egy kellemes hideg Sopronit, közben elmerengtem rajta, hogy Tibor Fábián barátomnak jó is meg rossz is, mert közel lakik a sörgyárhoz, de nem iszik, bemerültem a kádba amikor fél 9 körül csörög a telefon.
- Jóestét jóestét stb... Ön tett bejelentést, magyarázza el merre van! Há mondom oszt hogy... Majd holnap kimegyek magukkal, úgyis mindjárt sötét van, GPS koordináták vannak de mással nem jelöltem meg, pont azért, ne tűnjön fel senkinek.
- Nekünk ma kell kimenni.
- Ok akkor megyek... Oda 20 km, 9 körül kint voltunk,. erősen sötétedett, két yard és én.
Az első kérdések egyike: Aztán a jogszabályokkal ugye tisztában van? Hol lehet keresőzni, hrsz, engedély stb. Kérem az engedélyét!
Na rögtön bűnözőnek éreztem magam és ez az érzés nem is hagyott el a beszélgetés és az ottlét végéig. Az engedélyt megnézte, számát felírta, a térképmetszeteknél feladta a helyszín azonosítását. Beszúrt egy botot és rákötött egy szalagot és 3/4 10 körül el is engedtek. Végtelenül hálás voltam, hogy nem nézte meg az izzókészletem és nem szondáztatott meg, valszeg már nem lenne jogsim...
Közben elmondta, hogy régebben ő is keresőzött Szeged környékén, de már abbahagyta a szabályszigorítások miatt. Azt sajnálom, hogy nem kérdeztem vissza, hogy ugyan melyik múzeumnak adta le az 1711 előtti dolgokat, lehet az lett volna a válasz, hogy ő olyat nem talált :)
Tegnap a tűzszerészeket kísértem ki, vidám, barátságos csapat, legalább háromszor köszönték meg, hogy bejelentést tettem, máskor is így járjak el. Hatástalan szerkezet volt, rosszul volt eredetileg megtöltve robbanóanyaggal és kilövés után lerobbant a feje. Tisztítás, azonosítás, lejelentés, beszélgetés, pacsi és haza.
Kíváncsi vagyok a rendőrségünk átlagának kommunikációs és hozzáállásbeli színvonala mikor fog végre túllépni a hetvenes éveken...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. július 30., szombat 14:07

Hali.
Azért az érdekes, hogy ha jól értelmezem, akkor mikor visszamentetek nem volt nálad gép,?
Elvileg sima sétálás közben is találhattad a malacot.Miért is kérte az engedélyt?
Viszont ebből is látszik, hogy senki nem fog bejelenteni és nem is visz be semmit leadni akinek nincs engedélye.


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. július 30., szombat 16:00

norman írta:Hali.
Azért az érdekes, hogy ha jól értelmezem, akkor mikor visszamentetek nem volt nálad gép,?
Elvileg sima sétálás közben is találhattad a malacot.Miért is kérte az engedélyt?
Viszont ebből is látszik, hogy senki nem fog bejelenteni és nem is visz be semmit leadni akinek nincs engedélye.
"Közben elmondta, hogy régebben ő is keresőzött Szeged környékén, de már abbahagyta a szabályszigorítások miatt."

Itt volt a kutya elásva!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. július 30., szombat 17:24

És van még egy tanulság, valóban van olyan zsaru aki tisztában van a jogszabályokkal velünk kapcsolatban (bár lehet csak az ex keresős) - amennyiben valóban szögre akasztotta a műszert, erre azért nem vennék mérget...
kanbagoly írta:
norman írta:Hali.
Azért az érdekes, hogy ha jól értelmezem, akkor mikor visszamentetek nem volt nálad gép,?
Elvileg sima sétálás közben is találhattad a malacot.Miért is kérte az engedélyt?
Viszont ebből is látszik, hogy senki nem fog bejelenteni és nem is visz be semmit leadni akinek nincs engedélye.
"Közben elmondta, hogy régebben ő is keresőzött Szeged környékén, de már abbahagyta a szabályszigorítások miatt."

Itt volt a kutya elásva!


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. július 30., szombat 23:44

khepera írta:És van még egy tanulság, valóban van olyan zsaru aki tisztában van a jogszabályokkal velünk kapcsolatban (bár lehet csak az ex keresős) - amennyiben valóban szögre akasztotta a műszert, erre azért nem vennék mérget...
kanbagoly írta:
norman írta:Hali.
Azért az érdekes, hogy ha jól értelmezem, akkor mikor visszamentetek nem volt nálad gép,?
Elvileg sima sétálás közben is találhattad a malacot.Miért is kérte az engedélyt?
Viszont ebből is látszik, hogy senki nem fog bejelenteni és nem is visz be semmit leadni akinek nincs engedélye.
"Közben elmondta, hogy régebben ő is keresőzött Szeged környékén, de már abbahagyta a szabályszigorítások miatt."

Itt volt a kutya elásva!
A mostani jog a leadás és a robbanószer bejelentése ellen van egyértelműen. Ettől mindenkinek rosszabb lett, a mohácsi fémkeresős cikkből is látszik, hogy ezt tudják is. Mi a logikus következő lépés: tovább szigorítani. Hiszen most több a jogsértés. Tehát üldözni, büntetni kell. Ez a logika nálunk, nem pedig olyan törvényt hozni hogy azt normális emberek be is tartsák.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. augusztus 3., szerda 9:55

Helyi történetre ma jött végzés, az alábbiakban kimásolom a rizsából a lényeget:

A bíróság

I. rendű vádlottat a (találó): .........
1 rendbeli tettesként elkövetett jogtalan elsajátítás vétsége (Btk.378& (1) bekezdés a) pontja) miatt és

II. rendű vádlottat (a találó asszonya aki értékesítette az aranyakat): ..........
1 rendbeli tettesként elkövetett orgazdaság bűntette (Btk.379& (1) bekezdés c) pontja) miatt,

egyaránt 3 (három) évre próbára bocsájtja.

...... helybenhagyólag lefoglalt arany ékszerek lefoglalását megszünteti és megállapítja, hogy azok az állam tulajdonába kerülnek.
...... kötelezi a bíróság a vádlottakat az eddig felmerült 185.166,- (egyszáznyolcvanötezer-egyszázhatvanhat) Ft bűnügyi költség egyetemlegesen történő megfizetésére.

Indoklás:

.....külterületén az ----- út végén xy megbízásából kapálta a szőlőt, amikor a szomszédos .... önkormányzat tulajdonát képező földterületre átment, s kapavágás során ismeretlen személy által földbe rejtett befőttes üveget talált, amelyben az alábbi értékek voltak elhelyezve: ...... I. rendű vádlott a talált értéktárgyakat eltulajdonította, és hazavitte. cselekményét összesen 1.553.940. Ft értékre követte el, mely az eljárás során történt lefoglalással megtérült.


(Az összes cucc 1900 utáni volt. A megtérülést úgy kell elképzelni, hogy a jóhiszemű vásárlóktól anyagi kártérítés nélkül elvettek mindent, így a vádlottaknak lett több mint 1,5 millió tartozásuk.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2016. augusztus 3., szerda 10:25-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. augusztus 3., szerda 10:22

kanbagoly írta:Helyi történetre ma jött végzés, az alábbiakban kimásolom a rizsából a lényeget:


I. rendű vádlott a (találó): .........
1 rendbeli tettesként elkövetett jogtalan elsajátítás vétsége (Btk.378& (1) bekezdés a) pontja) miatt és

II. rendű vádlott (a találó asszonya): ..........
1 rendbeli tettesként elkövetett orgazdaság bűntette (Btk.379& (1) bekezdés c) pontja) miatt,

egyaránt 3 (három) évre próbára bocsájtja.

...... helybenhagyólag lefoglalt arany ékszerek lefoglalását megszünteti és megállapítja, hogy azok az állam tulajdonába kerülnek.
...... kötelezi a bíróság a vádlottakat az eddig felmerült 185.166,- (egyszáznyolcvanötezer-egyszázhatvanhat) Ft bűnügyi költség egyetemlegesen történő megfizetésére.

Indoklás:

.....külterületén az ----- út végén xy megbízásából kapálta a szőlőt, amikor a szomszédos .... önkormányzat tulajdonát képező földterületre átment, s kapavágás során ismeretlen személy által földbe rejtett befőttes üveget talált, amelyben az alábbi értékek voltak elhelyezve: ...... I. rendű vádlott a talált értéktárgyakat eltulajdonította, és hazavitte. cselekményét összesen 1.553.940. Ft értékre követte el, mely az eljárás során történt lefoglalással megtérült.


(Az összes cucc 1900 utáni volt)

Szia!

Gondolom ez elsőfokon van, kellene fellebbezni!!!!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. augusztus 3., szerda 10:30

Gabor írta:
kanbagoly írta:Helyi történetre ma jött végzés, az alábbiakban kimásolom a rizsából a lényeget:


I. rendű vádlott a (találó): .........
1 rendbeli tettesként elkövetett jogtalan elsajátítás vétsége (Btk.378& (1) bekezdés a) pontja) miatt és

II. rendű vádlott (a találó asszonya): ..........
1 rendbeli tettesként elkövetett orgazdaság bűntette (Btk.379& (1) bekezdés c) pontja) miatt,

egyaránt 3 (három) évre próbára bocsájtja.

...... helybenhagyólag lefoglalt arany ékszerek lefoglalását megszünteti és megállapítja, hogy azok az állam tulajdonába kerülnek.
...... kötelezi a bíróság a vádlottakat az eddig felmerült 185.166,- (egyszáznyolcvanötezer-egyszázhatvanhat) Ft bűnügyi költség egyetemlegesen történő megfizetésére.

Indoklás:

.....külterületén az ----- út végén xy megbízásából kapálta a szőlőt, amikor a szomszédos .... önkormányzat tulajdonát képező földterületre átment, s kapavágás során ismeretlen személy által földbe rejtett befőttes üveget talált, amelyben az alábbi értékek voltak elhelyezve: ...... I. rendű vádlott a talált értéktárgyakat eltulajdonította, és hazavitte. cselekményét összesen 1.553.940. Ft értékre követte el, mely az eljárás során történt lefoglalással megtérült.


(Az összes cucc 1900 utáni volt)

Szia!

Gondolom ez elsőfokon van, kellene fellebbezni!!!!
Kézbesítéstől számított 8 napon belül lehet kérni tárgyalás tartását. Merthogy mindez az érintettek meghallgatása nélkül jött ki. Amúgy ha senki nem kér a további tortúrából, akkor jogerőre emelkedik. Természetesen a vádlottakat kihallgatták, de a talált tárgyak 99%-án túladtak és a jóhiszemű vásárlók most futhatnak a pénzük után, mert ugye a holmit azt elvették mindenkitől.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. augusztus 3., szerda 10:44

kanbagoly írta:
Gabor írta:
kanbagoly írta:Helyi történetre ma jött végzés, az alábbiakban kimásolom a rizsából a lényeget:


I. rendű vádlott a (találó): .........
1 rendbeli tettesként elkövetett jogtalan elsajátítás vétsége (Btk.378& (1) bekezdés a) pontja) miatt és

II. rendű vádlott (a találó asszonya): ..........
1 rendbeli tettesként elkövetett orgazdaság bűntette (Btk.379& (1) bekezdés c) pontja) miatt,

egyaránt 3 (három) évre próbára bocsájtja.

...... helybenhagyólag lefoglalt arany ékszerek lefoglalását megszünteti és megállapítja, hogy azok az állam tulajdonába kerülnek.
...... kötelezi a bíróság a vádlottakat az eddig felmerült 185.166,- (egyszáznyolcvanötezer-egyszázhatvanhat) Ft bűnügyi költség egyetemlegesen történő megfizetésére.

Indoklás:

.....külterületén az ----- út végén xy megbízásából kapálta a szőlőt, amikor a szomszédos .... önkormányzat tulajdonát képező földterületre átment, s kapavágás során ismeretlen személy által földbe rejtett befőttes üveget talált, amelyben az alábbi értékek voltak elhelyezve: ...... I. rendű vádlott a talált értéktárgyakat eltulajdonította, és hazavitte. cselekményét összesen 1.553.940. Ft értékre követte el, mely az eljárás során történt lefoglalással megtérült.


(Az összes cucc 1900 utáni volt)

Szia!

Gondolom ez elsőfokon van, kellene fellebbezni!!!!
Kézbesítéstől számított 8 napon belül lehet kérni tárgyalás tartását. Merthogy mindez az érintettek meghallgatása nélkül jött ki. Amúgy ha senki nem kér a további tortúrából, akkor jogerőre emelkedik. Természetesen a vádlottakat kihallgatták, de a talált tárgyak 99%-án túladtak és a jóhiszemű vásárlók most futhatnak a pénzük után, mert ugye a holmit azt elvették mindenkitől.

Tortúra, de az igazság a lényeg! Nem úgy volt, hogy házfelújításközben találták? Ha a saját házukban találták és/vagy el is mulasztották bejelenteni a talált tárgyakat, akkor is érdemes másodfokot megpróbálni, ha az sem jól dönt, akkor utána a harmadfokot...



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. augusztus 3., szerda 11:06

Eredeti sztori szerint pincemélyítés közben. Szerintem az ügyvédje beszélte rá az önkormányzati földre, hogy kisebb legyen a bünti. A srác azt mondta a tulaj kihalt és nincsenek örökösök, de akkor ki és minek bízta meg a pince mélyítésével és rendbetételével?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. augusztus 3., szerda 11:13

Ja hogy a sztori kerek legyen és tanulságos azoknak is akik nem olvasták a padlás-pince topikban az előzményeket: úgy került képbe a rendőrség, hogy mikor a srác pénzzé akarta tenni a cuccot egyik potenciális vevő akivel nem tudott megegyezni feljelentette, hogy valószínűleg bűncselekményből származó holmit árul. Sőtt egy kisebb értékű cuccot vásárolt is, amit a többivel együtt lefoglaltak aztán a rendőrök!


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. augusztus 3., szerda 11:42

Tanulságos történet. A közelünkben is volt egy hajszálra pontosan ugyanilyen eset valamikor az 1980-as években. 1944-ben elhurcolt zsidó család, szintén befőttes üvegben elrejtett értékeit találták meg a ház bontása közben.
Már akkor is, és most is felmerült bennem a következő. Miért kell a jóhiszemű vevőnek is bűnhődnie??? A rendőrség kimegy a vevőhöz. Megkérdi megvan-e az XY-tól vásárolt ilyen és ilyen tárgy. Válasz: - Sajnos már nincs meg. Ismeretlen embernek eladtam a bolhapiacon, az árát pedig a keresztfiamnak adtam ballagásra. (Vagy valami hasonló.)
Ilyenkor mi van???



Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2016. augusztus 3., szerda 12:42

Bizonyíték nélkül nem fogják a büntetőjogi felelősséged megállapítani. De: ha az eladás ellenére megállapítható az értéke, mert már mondjuk készült róla például értékbecslés vagy becsüs megvizsgálta, akkor nem számít, hogy nincs meg, mert megállapítható az értéke és van egyéb bizonyítási eszköz is a kezükben (pl. tanúvallomás), akkor simán meggyanúsíthatnak. Ha nincs meg a dolog, akkor, ami a helyébe lépett vagy pénzbeli értéke alapján felelsz érte.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. augusztus 3., szerda 12:52

Beteg ez az egész ahogy van. Feljelenteni a másikat irigységből vagy mert nem adta oda óccóba? Mitől az államé?



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. augusztus 3., szerda 13:31

kanbagoly írta:Eredeti sztori szerint pincemélyítés közben. Szerintem az ügyvédje beszélte rá az önkormányzati földre, hogy kisebb legyen a bünti. A srác azt mondta a tulaj kihalt és nincsenek örökösök, de akkor ki és minek bízta meg a pince mélyítésével és rendbetételével?

Így viszont már más felhangja van a történetnek. Valakinek a tulajdonában van a pince és az ott dolgozó nem vihet el a tulajdonos engedélye nélkül a talált értéket, mert az lopás! A másik, hogy ilyen értékű dolgot feltétlen be kellett volna jelenteni az önkormányzatnál. Nem vagyok jogász, de ilyen viszonylatban még kevéssel megúszta, azt hittem először, hogy saját tulajdonú épületben találta.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. augusztus 3., szerda 13:55

Gabor írta:
kanbagoly írta:Eredeti sztori szerint pincemélyítés közben. Szerintem az ügyvédje beszélte rá az önkormányzati földre, hogy kisebb legyen a bünti. A srác azt mondta a tulaj kihalt és nincsenek örökösök, de akkor ki és minek bízta meg a pince mélyítésével és rendbetételével?

Így viszont már más felhangja van a történetnek. Valakinek a tulajdonában van a pince és az ott dolgozó nem vihet el a tulajdonos engedélye nélkül a talált értéket, mert az lopás! A másik, hogy ilyen értékű dolgot feltétlen be kellett volna jelenteni az önkormányzatnál. Nem vagyok jogász, de ilyen viszonylatban még kevéssel megúszta, azt hittem először, hogy saját tulajdonú épületben találta.
Én már néztem át ilyen pincét telket, házfalat több embernek. Volt is hogy találtam nagyobb értéket. Nem publikus az irigyek miatt, mit de többet ért mint a telek.
De azt nem értem, mi köze ehhez az államnak, önkormányzatnak vagy más "szervnek"? A tulajé nyilván és valami nekem is járt a munkáért. Nem kezdtük nyálazni a paragrafusokat hogy hátha van egy hivatal amelyik el akarná venni.
Régen olyan jó volt ez a fórum, de most már csak nézek mint a borjú az újkapura, hogy keresősök ilyen dolgokat egyáltalán honnan vesznek?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. augusztus 3., szerda 14:11

Pirate írta:
Gabor írta:
kanbagoly írta:Eredeti sztori szerint pincemélyítés közben. Szerintem az ügyvédje beszélte rá az önkormányzati földre, hogy kisebb legyen a bünti. A srác azt mondta a tulaj kihalt és nincsenek örökösök, de akkor ki és minek bízta meg a pince mélyítésével és rendbetételével?

Így viszont már más felhangja van a történetnek. Valakinek a tulajdonában van a pince és az ott dolgozó nem vihet el a tulajdonos engedélye nélkül a talált értéket, mert az lopás! A másik, hogy ilyen értékű dolgot feltétlen be kellett volna jelenteni az önkormányzatnál. Nem vagyok jogász, de ilyen viszonylatban még kevéssel megúszta, azt hittem először, hogy saját tulajdonú épületben találta.
Én már néztem át ilyen pincét telket, házfalat több embernek. Volt is hogy találtam nagyobb értéket. Nem publikus az irigyek miatt, mit de többet ért mint a telek.
De azt nem értem, mi köze ehhez az államnak, önkormányzatnak vagy más "szervnek"? A tulajé nyilván és valami nekem is járt a munkáért. Nem kezdtük nyálazni a paragrafusokat hogy hátha van egy hivatal amelyik el akarná venni.
Régen olyan jó volt ez a fórum, de most már csak nézek mint a borjú az újkapura, hogy keresősök ilyen dolgokat egyáltalán honnan vesznek?
Onnan veszem, hogy én is érintett vagyok az ügyben, mint jóhiszemű vásárló. Itt a kezemben a végzés, abból másoltam az idézett részeket. Igaz, hogy a történet nem fémkeresős sztori, de nagy mértékben hasonló a szituáció. Megmondom őszintén a végeredményben nagyot csalódtam. Arra számítottam mivel nem régészeti korú és nem a kulturális örökség része a cucc, így bűncselekmény hiányában ejteni fogják a vádakat.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Brumi
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 8:44
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Brumi » 2016. augusztus 3., szerda 15:35

Btk. 378. § Jogtalan elsajátítás
"378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást védett kulturális javak körébe tartozó tárgyra vagy régészeti leletre követik el."



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. augusztus 4., csütörtök 8:00

Ptk. 5:64. § [Kincstalálás]

(1) Ha valaki olyan értékes dolgot talált, amelyet ismeretlen személyek elrejtettek, vagy amelynek tulajdonjoga egyébként feledésbe ment, köteles azt az államnak felajánlani.

(2) Ha az állam a dologra nem tart igényt, annak tulajdonát a találó szerzi meg; ellenkező esetben a találó a dolog értékéhez mérten megfelelő díjra jogosult.

(3) Ha az (1) bekezdésben megjelölt talált tárgy a védett kulturális javak körébe tartozik, annak tulajdonjoga az államot illeti meg.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: guny » 2016. augusztus 4., csütörtök 12:44

ha leadják mi lett volna a jutalom? régen megvolt, hogy a nemesfémet a fém értéken "jutalmazzák", de asszem ez kikerült már, és annyit ad/nem ad az állam amennyit akar....

tehát ha valaki tudja, "mi lett volna ha" leadják a jegyzőnek, az írja már le a tutit....
mert szerintem még az is lehet, hogy jobban jártak volna, mivel itt arany tárgyakról van szó....



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. augusztus 4., csütörtök 14:43

guny írta:ha leadják mi lett volna a jutalom? régen megvolt, hogy a nemesfémet a fém értéken "jutalmazzák", de asszem ez kikerült már, és annyit ad/nem ad az állam amennyit akar....

tehát ha valaki tudja, "mi lett volna ha" leadják a jegyzőnek, az írja már le a tutit....
mert szerintem még az is lehet, hogy jobban jártak volna, mivel itt arany tárgyakról van szó....

Ha szabályosan lejelenti, leadja és nem jelentkezik az igazolható tulajdonosa, akkor 90 nap múlva hazaviheti megőrzésre, de nem adhatja el a lejelentést követő 1 évig, ha addig sem jelentkezik a tulajdonos érte, akkor a megtaláló tulajdonába került volna az egész! Érdemes lett volna bejelentenie, mert akkor becsületes megtaláló/későbbi tulajdonos lehetett volna, nem orgazda...



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. augusztus 4., csütörtök 14:47

guny írta:ha leadják mi lett volna a jutalom? régen megvolt, hogy a nemesfémet a fém értéken "jutalmazzák", de asszem ez kikerült már, és annyit ad/nem ad az állam amennyit akar....

tehát ha valaki tudja, "mi lett volna ha" leadják a jegyzőnek, az írja már le a tutit....
mert szerintem még az is lehet, hogy jobban jártak volna, mivel itt arany tárgyakról van szó....
Hát, a jelenlegi helyzetnél mindenképp jobban járt volna anyagilag.
185.166 Ft bűnügyi költség megtérítése, plusz tartozik egy csomó pénzzel a jóhiszemű vevőknek, akiktől elkobozták a cuccokat...



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2016. augusztus 4., csütörtök 21:54

Gabor írta:
guny írta:ha leadják mi lett volna a jutalom? régen megvolt, hogy a nemesfémet a fém értéken "jutalmazzák", de asszem ez kikerült már, és annyit ad/nem ad az állam amennyit akar....

tehát ha valaki tudja, "mi lett volna ha" leadják a jegyzőnek, az írja már le a tutit....
mert szerintem még az is lehet, hogy jobban jártak volna, mivel itt arany tárgyakról van szó....

Ha szabályosan lejelenti, leadja és nem jelentkezik az igazolható tulajdonosa, akkor 90 nap múlva hazaviheti megőrzésre, de nem adhatja el a lejelentést követő 1 évig, ha addig sem jelentkezik a tulajdonos érte, akkor a megtaláló tulajdonába került volna az egész! Érdemes lett volna bejelentenie, mert akkor becsületes megtaláló/későbbi tulajdonos lehetett volna, nem orgazda...
Vedd be a gyógyszered!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. augusztus 4., csütörtök 22:15

shadow20 írta:
Gabor írta:
guny írta:ha leadják mi lett volna a jutalom? régen megvolt, hogy a nemesfémet a fém értéken "jutalmazzák", de asszem ez kikerült már, és annyit ad/nem ad az állam amennyit akar....

tehát ha valaki tudja, "mi lett volna ha" leadják a jegyzőnek, az írja már le a tutit....
mert szerintem még az is lehet, hogy jobban jártak volna, mivel itt arany tárgyakról van szó....

Ha szabályosan lejelenti, leadja és nem jelentkezik az igazolható tulajdonosa, akkor 90 nap múlva hazaviheti megőrzésre, de nem adhatja el a lejelentést követő 1 évig, ha addig sem jelentkezik a tulajdonos érte, akkor a megtaláló tulajdonába került volna az egész! Érdemes lett volna bejelentenie, mert akkor becsületes megtaláló/későbbi tulajdonos lehetett volna, nem orgazda...
Vedd be a gyógyszered!

Olvasgasd:
A régi szabályozás: "18/1960. (IV. 13.) Korm. rendelet a talált dolgok tekintetében követendő eljárásról

A Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyvéről szóló 1959 évi IV. törvény (a továbbiakban: Ptk.) 129-132. §-ai állapítják meg azokat a feltételeket, amelyeknek fennforgása esetében a személyi tulajdon szokásos tárgyai körébe tartozó dolgok tulajdonjogát találás útján meg lehet szerezni. Az ebbe a körbe tartozó, valamint az egyéb elveszett dolgok megtalálásával kapcsolatos eljárási szabályokat a Kormány az alábbiakban állapítja meg:
1. § (1) A találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc nap alatt a dolog elvesztőjének, tulajdonosának vagy más átvételre jogosult személynek (a továbbiakban: jogosult) átadni, vagy a jegyzőnek beszolgáltatni.
(2) A személyi tulajdon szokásos tárgyai körébe tartozó dolgoknak a jegyzőnek való beszolgáltatásakor a találó nyilatkozni köteles arra nézve, hogy igényt tart-e a dolog tulajdonjogára. A találó igénybejelentéséről a jegyző igazolást ad.
2. § (1) Ha a beszolgáltatott dolog átvételére jogosult személy [1. § (1) bekezdés] megállapítható, a rendőrség a dolgot haladéktalanul átadja a jogosultnak.
(2) Az olyan dolgot, amelynek az átvételére a jogosult személy nem állapítható meg, a jegyző a beszolgáltatástól számított három hónapon át megőrzi. Ha ez alatt az idő alatt a jogosult nem jelentkezik, a személyi tulajdon szokásos tárgyai körébe tartozó dolgot – ha ennek tulajdonjogára a beszolgáltatáskor igényt tartott – a találónak ki kell adni.
3. § (1) A találó a neki kiadott dolgot állagának sérelme nélkül használhatja, azonban nem idegenítheti el, nem terhelheti meg és használatát másnak nem engedheti át.
(2) Ha a jogosult a találástól számított egy éven belül sem a rendőrségnél, sem a találónál nem jelentkezik, a találó a neki kiadott dolog tulajdonjogát megszerzi [Ptk 129. §-ának (1) bekezdése].
(3) A tulajdonjog megszerzésével harmadik személynek a dolgot terhelő jogai megszűnnek.
4. § (1) Ha a jogosult a dologért a beszolgáltatástól számított három hónap alatt nem jelentkezett és – a személyi tulajdon szokásos tárgyai körébe tartozó dolog esetében – a találó a beszolgáltatáskor nem tartott igényt a dolog tulajdonjogára, a jegyző a talált dolgot értékesíti.
(2) A talált dolgok értékesítésére az adók behajtása során lefoglalt vagyontárgyak értékesítésére vonatkozó rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni azzal, hogy a talált dolog árát az a vállalat, szövetkezet vagy más szerv állapítja meg, amelynek a dolgot értékesítésre vagy megvételre átadták.
5. § (1) A közönség számára nyitva álló hivatali, vállalati, vagy más épületben vagy helyiségben, továbbá közforgalmú közlekedési és szállítási vállalat szállítóeszközén talált dolgot a találó köteles a hivatal vagy vállalat alkalmazottjának azonnal átadni. Az ilyen dolog tulajdonjogára a találó nem tarthat igényt.
(2) Ha a talált dolog átvételére jogosult személy [1. § (1) bekezdés] megállapítható, a hivatal vagy vállalat őt értesíti és jelentkezés esetében részére a dolgot haladéktalanul átadja.
(3) Az olyan talált dolgot, amelynek az átvételére jogosult személy nem állapítható meg, a hivatal vagy vállalat a beszolgáltatásától számított három hónapon át megőrzi, vagy pedig – ha a megőrzésre lehetősége nincs – azt a beszolgáltatástól számított nyolc napon belül a jegyzőnek átadja.
(4) Ha a jogosult a dologért három hónap alatt nem jelentkezett, a hivatal vagy vállalat, illetőleg a jegyző azt a 4. § (2) bekezdése szerint értékesíti.
6. § Ha a talált dolog – akár romlandósága miatt, akár pedig egyéb okból – nem tartható el, illetőleg nem őrizhető meg, a jegyző, illetőleg a hivatal vagy vállalat annak a 4. § (2) bekezdése szerint történő értékesítéséről haladéktalanul gondoskodik.
7. § (1) Ha a jogosult az értékesítés elôtt jelentkezik, a dolgot részére ki kell adni, az értékesítés után történő jelentkezés esetén pedig a befolyt összeget kell neki kifizetni. Elveszti azonban a jogosult a dolog tulajdonjogára, illetőleg az értékesítés során befolyt összegre vonatkozó igényt, ha a találástól számított egy éven belül nem jelentkezik (Ptk. 131. §).
(2) Az a vállalat, szövetkezet vagy más szerv, amelynek a talált dolgot értékesítésre vagy megvételre átadták, az értékesítés során befolyt összeget, illetőleg a dolog vételárát a pénzügyminiszter által erre a célra kijelölt bevételi számlára utalja át. Az átutalás megtörténtéről a jegyzőt, illetőleg a hivatalt vagy vállalatot haladéktalanul értesíteni kell.
8. § (1) Ez a rendelet az 1960. évi május hó 1. napján lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell; hatálybalépésével egyidejűleg a 1250/1948. (X. 5.) Korm. rendelet még hatályban lévő rendelkezései, valamint a 4122/1949. (VI. 30.) Korm. rendelete hatályát veszti.
(2) E rendelet végrehajtásától az érdekelt miniszterek a pénzügyminiszterrel egyetértésben gondoskodnak."


Az új törvény: "
2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről:
5:54. § [Tulajdonszerzés találással]
(1) Ha valaki feltehetően más tulajdonában álló, elveszett dolgot talál és azt birtokba veszi, megszerzi annak tulajdonjogát, ha arra igényt tart feltéve, hogy
a) megtett mindent annak érdekében, hogy a dolgot a tulajdonos visszakaphassa; és
b) a dolog tulajdonosa vagy az átvételre jogosult más személy a találástól számított egy éven belül, élő állat esetén három hónapon belül, a dologért nem jelentkezik.
(2) Ha a dolgot többen találják meg, a találótársakat a találó jogai együttesen, egymás között egyenlő arányban illetik meg és kötelességei egyetemlegesen terhelik. Találótárs az is, aki a dolgot elsőként felfedezte és annak birtokbavételére törekedett, de végül más vette azt előbb birtokba.
5:55. § [A találó kötelezettsége]
(1) A találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek átadni.
(2) A jegyzőnek való átadáskor a találó nyilatkozni köteles arra nézve, hogy igényt tart-e a dolog tulajdonjogára. A találó igénybejelentéséről a jegyző igazolást ad.
5:56. § [A jegyző eljárása]
(1) Ha az átadott dolog átvételére jogosult személye megállapítható, a jegyző a dolgot késedelem nélkül átadja a jogosultnak.
(2) Ha az átvételre jogosult személye nem állapítható meg, a jegyző a dolgot az átadástól számított három hónapon át megőrzi. Ha ez idő alatt a jogosult nem jelentkezik, a dolgot - ha ennek tulajdonjogára az átadáskor igényt tartott - a találónak ki kell adni.
5:57. § [A találó jogainak korlátai és a dolgot terhelő jogok sorsa]
(1) A találó a neki kiadott dolgot állagának sérelme nélkül használhatja, azonban azt nem idegenítheti el, nem terhelheti meg és használatát másnak nem engedheti át.
(2) A jogosult tulajdonszerzésével a harmadik személynek a dolgot terhelő jogai megszűnnek.
5:59. § [Közönség számára nyitva álló helyen talált dolog]
(1) A közönség számára nyitva álló épületben vagy helyiségben, továbbá közforgalmú közlekedési és szállítási vállalat szállítóeszközén talált dolgot a találó köteles az üzemeltető alkalmazottjának késedelem nélkül átadni. Az ilyen dolog tulajdonjogára a találó nem tarthat igényt.
(2) Ha a talált dolog átvételére jogosult személye megállapítható, az üzemeltető őt értesíti és jelentkezése esetén részére a dolgot késedelem nélkül átadja.
(3) Ha az átvételére jogosult személye nem állapítható meg, az üzemeltető a dolgot az átadástól számított három hónapon át megőrzi, vagy - ha a megőrzésre lehetősége nincs - azt az átadástól számított nyolc napon belül a jegyzőnek átadja.
(4) Ha a jogosult a dologért három hónap alatt nem jelentkezik, az üzemeltető vagy a jegyző azt értékesíti.
5:61. § [A tulajdonos jogai]
Ha a jogosult az értékesítés előtt jelentkezik, a dolgot részére ki kell adni, az értékesítés után történő jelentkezés esetén a befolyt összeget ki kell neki fizetni. Elveszti a jogosult a dolog tulajdonjogára vagy az értékesítés során befolyt összegre vonatkozó igényét, ha a találástól számított egy éven belül nem jelentkezik.
5:62. § [Találódíj]
(1) Ha a talált dolog nagyobb értékű, és annak tulajdonjogát a találó nem szerzi meg, a találó méltányos összegű találódíjra jogosult, ha mindent megtett annak érdekében, hogy a tulajdonos a dolgot visszakaphassa. A találódíj a találótársakat egyenlő arányban illeti meg.
(2) A találó a talált dolog kiadását költségkövetelésének és találódíjának kielégítéséig megtagadhatja.
(3) A találót ezek a jogok akkor is megilletik, ha a talált dolgot a hatóságnak adta át. A hatóság a dolgot vagy az értékesítéséből befolyt vételárat a találó hozzájárulásával adhatja ki az átvételre jogosultnak, kivéve, ha az átvételre jogosult a dolog értékét a hatóságnál letétbe helyezi. A letétbe helyezett összeg a letett dolog helyébe lép.

Felhívom a figyelmét, hogy:

„ Az érintett kérelmére, kezdeményezésére indult bírósági vagy hatósági eljárásban az eljárás lefolytatásához szükséges személyes adatok tekintetében, az érintett kérelmére indult más ügyben az általa megadott személyes adatok tekintetében az érintett hozzájárulását vélelmezni kell.” ( az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 6 .§ (6) bekezdése)"


Mindenképpen jobban járt volna, ha bejelenti mivel nem régészeti leletet talált, hanem beazonosítható modern aranyérméket, ezért talált tárgynak minősülnek. Ha meglett volna a tulajdonos, akkor is kapott volna jutalmat! Így orgazda lett priusszal + adóssággal, el lehet dönteni mi a helyes út...



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma