Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. július 29., szerda 9:45

kemcsi99 írta:Sziasztok !

Én egy vadddisznó családdal találkoztam a hétvégén éjszaka, hát elég rémisztő volt azt sem tudtam mit csináljak.
Ti hogy vagytok felkészülve a hasonló találkákra kutya, vaddisznó stb mit tegyek futás vagy lassan elmenjek ?

Üdv

Kemcsi
Nekem eddig a "lapáttal csapkodok egy követ és ettől megijednek és távoznak" módszer bevált. Többször kerültem elég közeli kapcsolatba velük, mivel az ösvényükön tevkénykedtem, és csak akkor vettük észre egymást, amikor 10 méterre voltak. Arra viszont nem esküdnék meg, hogy ez beválik a kicsinyeit vezető nősténynél is.



kemcsi99
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. július 15., szerda 8:25
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kemcsi99 » 2015. július 29., szerda 9:57

yoember írta:
kemcsi99 írta:Sziasztok !

Én egy vadddisznó családdal találkoztam a hétvégén éjszaka, hát elég rémisztő volt azt sem tudtam mit csináljak.
Ti hogy vagytok felkészülve a hasonló találkákra kutya, vaddisznó stb mit tegyek futás vagy lassan elmenjek ?

Üdv

Kemcsi
Nekem eddig a "lapáttal csapkodok egy követ és ettől megijednek és távoznak" módszer bevált. Többször kerültem elég közeli kapcsolatba velük, mivel az ösvényükön tevkénykedtem, és csak akkor vettük észre egymást, amikor 10 méterre voltak. Arra viszont nem esküdnék meg, hogy ez beválik a kicsinyeit vezető nősténynél is.
Ez egy tarló és egy kiszáradóban lévő mocsaras rész határán volt, biztos ott dagonyáztak apa anya gyerekek.
Miután észleltek kijöttek a tarlóra kb 20 méterre tőlem és nem tágítottak amíg el nem mentem.
Nem vagyok egy nagy erdőjáró halász vadász típus, nem igazán tudom mit tegyek de baszott nagyok voltak.......



Avatar
Cobra
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 12:17
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Cobra » 2015. július 29., szerda 10:11

Többször találkoztam malacokkal, egyszer annyira nem vettem őket észre, hogy bekerültem a konda közepére mire feltűnt mi van :D de akkor is csak annyi volt, hogy rám állítottak két őrszemet, akik lesték minden mozdulatomat, két oldalról, némán ...én persze nem mozdultam...és amikor a konda odébbtúrta magát mentek ők is velük.

Anyakocához csak egyszer kerültem nagyon közel, úgy tíz méterre, akkor sem vettem volna észre ha nem közli velem, hogy RÖFF. Lassan felállt - épp pihent az árnyékban - én meg lassan hátráltam és próbáltam nyugodt hangon beszélni vele..."jólvan..nyugismalac...okosmalac...nembántabácsi"..amíg a kis csíkosok elpilinkéztek a másik irányba ott posztolt közöttünk, majd utánukfordult.

Szerintem amíg nyugodt vagy és nem pánikolsz, nem érzik a fenyegetést...addig nincs baj, addig te is csak egy állat vagy a többi között.


Túl rövid az élet, hogy rossz borokat igyunk.

Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2015. július 29., szerda 11:41

kemcsi99 írta:Sziasztok !

Én egy vadddisznó családdal találkoztam a hétvégén éjszaka, hát elég rémisztő volt azt sem tudtam mit csináljak.
Ti hogy vagytok felkészülve a hasonló találkákra kutya, vaddisznó stb mit tegyek futás vagy lassan elmenjek ?

Üdv

Kemcsi
Ha csak diszkóból hazafelé jöttél éppen és úgy találkoztál velük az egy dolog de ha éjszaka jársz pittyegni több dologra is számíthatsz!
Én az orvvadászoktól jobban tartanék mint a vadaktól.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

yóbarát
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. július 21., kedd 21:39
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: yóbarát » 2015. július 29., szerda 11:58

A vaddisznó "lélektana": a "csíkos"-malacos koca a veszélyes, mert akkor még igen intenzív az anyában az ivadékgondozási ösztön. Ilyen esetben nincs két egyforma reakció. Minden attól függ, hogy a koca mennyire érzi támadva a kicsinyeit. Minden évszakban túrázok, párszor volt ilyen találkozásom. Hirtelen felkapott faággal ütögettem a legközelebbi fa törzsét, közben "hujjogtam" ahogy hajtásban a hajtók szoktak. Bejött. Volt eset amikor kutyaugatást utánoztam, az is bejött. Most tavasszal pedig elővettem a legvadabb Tarzan ordításomat. Olyan 10 m-re voltam fölöttük hegyoldalban. Ez is bejött, igaz nem pánikolt a koca hanem visszapofázva, lassan méltóságteljesen elterelgette a kis csíkosokat. Szerencsére közelharcban nem volt részem, de egy olyan szituban csak az ásóm élében és a gyors félreugrásokban bízhatnék.



kemcsi99
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015. július 15., szerda 8:25
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kemcsi99 » 2015. július 29., szerda 12:01

Mardjunk abban hogy az éjszakai egészségügyi sétámon voltam, nappal már nem merek sétálgatni.
Ez az egész kezd egy lehetetlen küldetés lenni se éjjel se nappal pedig nagyon jó hobbi.
A kritikus időpontban megjelent a semmi közepén egy autó is nagy reflektorokkal egyszerre malacok meg autó úgy sepertem haza mint a vadliba.

Egyre jobban azt érzem,hogy ezek a dolgok nekem nem hiányoznak......



yóbarát
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. július 21., kedd 21:39
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: yóbarát » 2015. július 29., szerda 12:07

yóbarát írta:A vaddisznó "lélektana": a "csíkos"-malacos koca a veszélyes, mert akkor még igen intenzív az anyában az ivadékgondozási ösztön. Ilyen esetben nincs két egyforma reakció. Minden attól függ, hogy a koca mennyire érzi támadva a kicsinyeit. Minden évszakban túrázok, párszor volt ilyen találkozásom. Hirtelen felkapott faággal ütögettem a legközelebbi fa törzsét, közben "hujjogtam" ahogy hajtásban a hajtók szoktak. Bejött. Volt eset amikor kutyaugatást utánoztam, az is bejött. Most tavasszal pedig elővettem a legvadabb Tarzan ordításomat. Olyan 10 m-re voltam fölöttük hegyoldalban. Ez is bejött, igaz nem pánikolt a koca hanem visszapofázva, lassan méltóságteljesen elterelgette a kis csíkosokat. Szerencsére közelharcban nem volt részem, de egy olyan szituban csak az ásóm élében és a gyors félreugrásokban bízhatnék.
Jut még eszembe! Az hogy befigyeltek a vaddisznók csak a kiváncsiságuk miatt volt. A vadsertés amúgy is igen értelmes, tedd hozzá, hogy az ő aktív napszakában mentél arra egy olyan géppel aminek a hangját ők is hallották folyamatosan. Természetes, hogy kiálltak egy kis továbbképzésre.



Róbert Gida
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. augusztus 1., szombat 18:10
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Róbert Gida » 2015. augusztus 1., szombat 18:18

Sziasztok! Régi tag vagyok csak valahol elveszett a regisztrációm..mindegy is.
Én hanyagoltam mostanság a lengetést bár a gépem megvan.Az idén hallottam ,hogy törvényi módosítások lettek időközben s, így komoly retorzióra számíthat akit fémkeresőzésen kapnak. Mit tudni erről? Mert a neten nem találtam nyomát. Ősszel egyszer találkoztam rendőrökkel amikor utoljára kint voltam.A kérdésükre őszintén válaszoltam hogy keresőztem.Őket nem izgatta.Tovább ment mindenki a dolgára. Szóval a kérdésem csak ennyi. Ki szabad merészkedni a szántóföldekre.Persze nem régészetileg védett vagy bevetett földre.Csak ahol nem tesz kárt az ember.Vagy esetleg a tulajdonos engedélyével is rendelkezik.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. augusztus 1., szombat 18:58

Róbert Gida írta:Sziasztok! Régi tag vagyok csak valahol elveszett a regisztrációm..mindegy is.
Én hanyagoltam mostanság a lengetést bár a gépem megvan.Az idén hallottam ,hogy törvényi módosítások lettek időközben s, így komoly retorzióra számíthat akit fémkeresőzésen kapnak. Mit tudni erről? Mert a neten nem találtam nyomát. Ősszel egyszer találkoztam rendőrökkel amikor utoljára kint voltam.A kérdésükre őszintén válaszoltam hogy keresőztem.Őket nem izgatta.Tovább ment mindenki a dolgára. Szóval a kérdésem csak ennyi. Ki szabad merészkedni a szántóföldekre.Persze nem régészetileg védett vagy bevetett földre.Csak ahol nem tesz kárt az ember.Vagy esetleg a tulajdonos engedélyével is rendelkezik.
Nem! Hatósági/örökségvédelmi engedély kell hozzá! :(



Róbert Gida
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. augusztus 1., szombat 18:10
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Róbert Gida » 2015. augusztus 1., szombat 21:01

Erre gondolsz?

(2) A védetté nyilvánított régészeti lelőhelyen örökségvédelmi engedély szükséges
a) az 50 cm mélységet meghaladó gépi földmunkához, valamint
b) a régészeti emlékek megóvási, konzerválási munkálataihoz.

Nem tűnik egyértelműnek...bár nem vagyok jogász. :shock:



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. augusztus 1., szombat 22:13

Róbert Gida írta:Erre gondolsz?

(2) A védetté nyilvánított régészeti lelőhelyen örökségvédelmi engedély szükséges
a) az 50 cm mélységet meghaladó gépi földmunkához, valamint
b) a régészeti emlékek megóvási, konzerválási munkálataihoz.

Nem tűnik egyértelműnek...bár nem vagyok jogász. :shock:

Nem! Engedély kell a használatához, ahhoz is, hogy otthon bekapcsold!



Róbert Gida
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. augusztus 1., szombat 18:10
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Róbert Gida » 2015. augusztus 2., vasárnap 8:53

Az engedély megszerzéséhez mi kell?

Vagy nem lehet megszerezni akinek nincs ismeretsége?



Róbert Gida
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. augusztus 1., szombat 18:10
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Róbert Gida » 2015. augusztus 2., vasárnap 9:15

Megtaláltam a választ .El van lehetetlenítve a dolog. Sejtettem. Illegalitásba helyezték ezt is.
várható volt!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. augusztus 2., vasárnap 10:45

Róbert Gida írta:Megtaláltam a választ .El van lehetetlenítve a dolog. Sejtettem. Illegalitásba helyezték ezt is.
várható volt!

Az EU-ban is szabályozva van, még a liberális angoloknál is! Több országban meg engedély kell a tartásához.
Nem jó az új törvény, de szabályozás kellett szerintem.



Róbert Gida
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. augusztus 1., szombat 18:10
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Róbert Gida » 2015. augusztus 2., vasárnap 15:46

Szabályozás meg az ellehetetlenítés szerintem nem összekeverendő.

Az első gond ,hogy sok földterület ki sincs parcellázva.Még az sem biztos ,hogy ki a tulajdonos.Maximum azt lehet megtalálni aki művel, bérli,stb.

Ha a be nem vetett szántóföldön keresőzöl.Visszaásod a nyomaid.Kárt nem teszel.(Én pl a szemet is zsebreteszem ha már kiástam)

Az értékeket visszajuttatod vagy így vagy úgy az emberiségnek,megóvod a pusztulástól egy olyan közegből mented ki amiben biztos a pusztulása.

Mindez csak egy hobbi mint a horgászat. Nem hiszem hogy itt bárki ebből gazdagodna meg. A pár kopott kis pénz és egyéb sokszor már eke sértette dolgok kimentésével.

Legyen persze szabályozás.Legyenek egyesületek, tagdíjak. De illegalitásba helyezni egy hobbit ami nagyon sok hasznos dolgot is tehet,és tesz is. Ez nem okos dolog.



doi35
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. július 9., csütörtök 12:59
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: doi35 » 2015. augusztus 2., vasárnap 17:05

Szoktam nézni az "Időutazó csapatot" és ott mindig letolják a felső 25-30cm földréteget! Nem értem mért zavarja a régészeket ha azt a réteget mi átvizsgáljuk az alá a hobbikeresők úgy se nagyon látnak! A másik meg a védett területeket úgy is elkerüljük!
Meglehet fordítani még ezt a törvényt valahogy?
Jobb lett volna ha kiadnak egy hobbi keresős kis könyvet amit mindenki kivált és ha kapsz egy ellenőrzést kint a határban akkor aláírásával igazolja a erre hivatalos személy hogy nem jársz tilósban. Ez csak egy példa a sok közül! :shifty:



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: anno » 2015. augusztus 2., vasárnap 17:08

Róbert Gida írta:Szabályozás meg az ellehetetlenítés szerintem nem összekeverendő.

Az első gond ,hogy sok földterület ki sincs parcellázva.Még az sem biztos ,hogy ki a tulajdonos.Maximum azt lehet megtalálni aki művel, bérli,stb.

Ha a be nem vetett szántóföldön keresőzöl.Visszaásod a nyomaid.Kárt nem teszel.(Én pl a szemet is zsebreteszem ha már kiástam)

Az értékeket visszajuttatod vagy így vagy úgy az emberiségnek,megóvod a pusztulástól egy olyan közegből mented ki amiben biztos a pusztulása.

Mindez csak egy hobbi mint a horgászat. Nem hiszem hogy itt bárki ebből gazdagodna meg. A pár kopott kis pénz és egyéb sokszor már eke sértette dolgok kimentésével.

Legyen persze szabályozás.Legyenek egyesületek, tagdíjak. De illegalitásba helyezni egy hobbit ami nagyon sok hasznos dolgot is tehet,és tesz is. Ez nem okos dolog.
Ajánlom figyelmedbe a törvények, jogszabályok topikot ott le van írva minden, és a témához tartozik.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. augusztus 2., vasárnap 18:32

Róbert Gida írta:Szabályozás meg az ellehetetlenítés szerintem nem összekeverendő.

Az első gond ,hogy sok földterület ki sincs parcellázva.Még az sem biztos ,hogy ki a tulajdonos.Maximum azt lehet megtalálni aki művel, bérli,stb.

Ha a be nem vetett szántóföldön keresőzöl.Visszaásod a nyomaid.Kárt nem teszel.(Én pl a szemet is zsebreteszem ha már kiástam)

Az értékeket visszajuttatod vagy így vagy úgy az emberiségnek,megóvod a pusztulástól egy olyan közegből mented ki amiben biztos a pusztulása.

Mindez csak egy hobbi mint a horgászat. Nem hiszem hogy itt bárki ebből gazdagodna meg. A pár kopott kis pénz és egyéb sokszor már eke sértette dolgok kimentésével.

Legyen persze szabályozás.Legyenek egyesületek, tagdíjak. De illegalitásba helyezni egy hobbit ami nagyon sok hasznos dolgot is tehet,és tesz is. Ez nem okos dolog.

Nem tetszik így a törvény nekem sem, de az illegalitás túlzás. Arról nem az örökségvédelem tehet, hogy nincsenek tisztázott tulajdonviszonyok. Angliában is kell a tulajdonos engedélye! Szigorúbb törvényt meg azárt hoztak, mert sokan "lerabolták" az országot és fosztogattak/fosztogatnak, ők a kisebbsége a keresősöknek, de miattuk lett szigorítás. :ymdevil:



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2015. augusztus 2., vasárnap 19:27

Gabor írta:
Róbert Gida írta:Szabályozás meg az ellehetetlenítés szerintem nem összekeverendő.

Az első gond ,hogy sok földterület ki sincs parcellázva.Még az sem biztos ,hogy ki a tulajdonos.Maximum azt lehet megtalálni aki művel, bérli,stb.

Ha a be nem vetett szántóföldön keresőzöl.Visszaásod a nyomaid.Kárt nem teszel.(Én pl a szemet is zsebreteszem ha már kiástam)

Az értékeket visszajuttatod vagy így vagy úgy az emberiségnek,megóvod a pusztulástól egy olyan közegből mented ki amiben biztos a pusztulása.

Mindez csak egy hobbi mint a horgászat. Nem hiszem hogy itt bárki ebből gazdagodna meg. A pár kopott kis pénz és egyéb sokszor már eke sértette dolgok kimentésével.

Legyen persze szabályozás.Legyenek egyesületek, tagdíjak. De illegalitásba helyezni egy hobbit ami nagyon sok hasznos dolgot is tehet,és tesz is. Ez nem okos dolog.

Nem tetszik így a törvény nekem sem, de az illegalitás túlzás. Arról nem az örökségvédelem tehet, hogy nincsenek tisztázott tulajdonviszonyok. Angliában is kell a tulajdonos engedélye! Szigorúbb törvényt meg azárt hoztak, mert sokan "lerabolták" az országot és fosztogattak/fosztogatnak, ők a kisebbsége a keresősöknek, de miattuk lett szigorítás. :ymdevil:
Én is adtam le pár dolgot a múzeumnak, de úgy kezeltek mint egy bűnözőt.Így megbántam....., hogy még azt is bevittem nekik!! Én többet még a környékére se megyek a múzeumnak, és maradok a ,,sötét" oldalon. Ahol én lakom a területek 70% régészetileg védett, úgyhogy csak megyek és nem foglalkozok semmivel csak a tulajtól kérek engedélyt! Szerintem nem mi fagyunk a ,,Fosztogatók"!! Hanem a megmentők!!!



Róbert Gida
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. augusztus 1., szombat 18:10
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Róbert Gida » 2015. augusztus 2., vasárnap 19:59

Sajnos a Múzeumi dolgozók ..nem tudok rá jobb szót.Be lettek oltva a fémkeresősök ellen.
Mifelénk is hallottam,hogy amit bevisznek a keresősök azt bedobják egy cipős dobozba és alkalmadtán kidobják.
Grátiszként úgy bánnak az emberrel mint ha a hátsófelükből rántották volna elő.

Persze olyat is hallani ,hogy a múzeumból kerülnek eladásra dolgok,tűnnek el a raktárakból tárgyak. Ez nem fáj senkinek amíg egyszer egy szervezet felül nem vizsgálja.... No de eltértem a tárgytól.

Miért nem lehet normális törvényeket hozni, szabályozni és módot találni arra hogy az ember élhessen a hobbijának.

Mert az hogy én engedélyt kérjek minden egyes területre ahova odatévedek,megkeresni a tulajt még hagyján.Aztán megvizsgálni hogy minden tekintetben rendben van e ,hogy én ott keresőzzek.Aztán 30-40 napot várni.No persze aztán gondolom mivel kiteszem magam a kirakatba majd jönnek a jószándékú emberek házkutatást tartani nehogy hazahozzak pár kopott kisbronzot!

A vége az lesz hogy elmegyek inkább horgászni aztán hagyom a régiségeket szétmállani a földben mert ez az állam érdeke ha hasznot nem lát belőle.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. augusztus 2., vasárnap 20:58

***
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2015. augusztus 2., vasárnap 21:01-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. augusztus 2., vasárnap 21:00

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:29-kor.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. augusztus 2., vasárnap 21:00

***



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2015. augusztus 2., vasárnap 21:11

Ricordo írta:Ettől eltérő tapasztalataim vannak. Múlt héten vittem be ezt-azt, szépen elbeszélgettünk egy fekete kávé mellett és közben szó esett egy másik leletről, amit még 2011-ben vittem be. Szépen előszedték egy papírdobozból és össze tudtuk hasonlítani a most leadott régiséggel. Az a tapasztalatom, hogy nagyon fontos, hogy pontosan be lehessen azonosítani, hogy mi honnan származik. Ha csak úgy beviszed, de nem tudod pontosan megmutatni, hogy honnan származik, vagy neadjisten több helyről származó dolgokat összekeverve adsz le, akkor valóban sanszosabb, hogy kidobják. Ez elsősosorban a cserepekre vonatkozik, mert olyat még nem hallottam, hogy régi pénzt, vagy fibulát kidobtak volna. Vagy az is lehet, hogy ha valaki egy jól ismert, kutatott lelőhelyről visz be egy zacskó jellegtelen cserepet, ahonnan már van a múzeum gyűjteményében megfelelő mennyiségű, reprezentatív leletanyag, akkor azzal nem foglalkoznak, mert nem érdekes számukra tudományos szempontból. Ezért érdemes előre tisztázni, hogy amit nem kér a múzeum, azt inkább adják vissza. Ugyanis ha bekerül a múzeum állományába, akkor már selejtezést követően sem adhatják vissza, mert ezt jogszabály tiltja. Üdv. ------
Róbert Gida írta:Sajnos a Múzeumi dolgozók ..nem tudok rá jobb szót.Be lettek oltva a fémkeresősök ellen.
Mifelénk is hallottam,hogy amit bevisznek a keresősök azt bedobják egy cipős dobozba és alkalmadtán kidobják.
Grátiszként úgy bánnak az emberrel mint ha a hátsófelükből rántották volna elő.

Persze olyat is hallani ,hogy a múzeumból kerülnek eladásra dolgok,tűnnek el a raktárakból tárgyak. Ez nem fáj senkinek amíg egyszer egy szervezet felül nem vizsgálja.... No de eltértem a tárgytól.

Miért nem lehet normális törvényeket hozni, szabályozni és módot találni arra hogy az ember élhessen a hobbijának.

Mert az hogy én engedélyt kérjek minden egyes területre ahova odatévedek,megkeresni a tulajt még hagyján.Aztán megvizsgálni hogy minden tekintetben rendben van e ,hogy én ott keresőzzek.Aztán 30-40 napot várni.No persze aztán gondolom mivel kiteszem magam a kirakatba majd jönnek a jószándékú emberek házkutatást tartani nehogy hazahozzak pár kopott kisbronzot!

A vége az lesz hogy elmegyek inkább horgászni aztán hagyom a régiségeket szétmállani a földben mert ez az állam érdeke ha hasznot nem lát belőle.

Hát inkább legyen nálam amit sokszor kemény 15km-es sétával 40 fokban, izzadtan találtam mint ,hogy ott porosodjon egy dobozba. És felháborodtak hogy még kordinátát sem vittem nekik!! Mondtam neki , hogy inkább magának kellene nekem kordinátákat mondani, nem itt maszatolni a múzeumba!! :twisted:



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. augusztus 2., vasárnap 21:20

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:29-kor.



kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2015. augusztus 2., vasárnap 21:43

Ricordo írta:
Róbert Gida írta:Sajnos a Múzeumi dolgozók ..nem tudok rá jobb szót.Be lettek oltva a fémkeresősök ellen.
Mifelénk is hallottam,hogy amit bevisznek a keresősök azt bedobják egy cipős dobozba és alkalmadtán kidobják.
Grátiszként úgy bánnak az emberrel mint ha a hátsófelükből rántották volna elő.

Persze olyat is hallani ,hogy a múzeumból kerülnek eladásra dolgok,tűnnek el a raktárakból tárgyak. Ez nem fáj senkinek amíg egyszer egy szervezet felül nem vizsgálja.... No de eltértem a tárgytól.

Miért nem lehet normális törvényeket hozni, szabályozni és módot találni arra hogy az ember élhessen a hobbijának.

Mert az hogy én engedélyt kérjek minden egyes területre ahova odatévedek,megkeresni a tulajt még hagyján.Aztán megvizsgálni hogy minden tekintetben rendben van e ,hogy én ott keresőzzek.Aztán 30-40 napot várni.No persze aztán gondolom mivel kiteszem magam a kirakatba majd jönnek a jószándékú emberek házkutatást tartani nehogy hazahozzak pár kopott kisbronzot!

A vége az lesz hogy elmegyek inkább horgászni aztán hagyom a régiségeket szétmállani a földben mert ez az állam érdeke ha hasznot nem lát belőle.
Teljesen jogos a felháborodás. Ha nincs engedélyed akkor "tartsd nyitva a szemed" és tanulj meg gyorsan futni bárhol,bármilyen földön is lengess az országban. Ismerek olyan kollégát aki múzeumnak ad le leleteket,hol kisebb,hol nagyobb értékűt,mivel engedéllyel és megbizással dolgozik,igy a múzeum még fizet is a komolyabb leletekért,amiről számlát is ad. Néhány keresős talált leleteit szintén ő továbbitja a múzeumnak és igy simán megy minden. Mindenkinek jut valamennyi. Persze mérget azért nem vennék rá hogy igy is minden eljut a múzeumhoz..... :roll:



kincsvadász
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2015. július 16., csütörtök 15:35
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: kincsvadász » 2015. augusztus 2., vasárnap 21:47

Ricordo írta:***
....de legalább igy nem vész kárba minden.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. augusztus 2., vasárnap 22:23

Róbert Gida írta:Sajnos a Múzeumi dolgozók ..nem tudok rá jobb szót.Be lettek oltva a fémkeresősök ellen.
Mifelénk is hallottam,hogy amit bevisznek a keresősök azt bedobják egy cipős dobozba és alkalmadtán kidobják.
Grátiszként úgy bánnak az emberrel mint ha a hátsófelükből rántották volna elő.

Persze olyat is hallani ,hogy a múzeumból kerülnek eladásra dolgok,tűnnek el a raktárakból tárgyak. Ez nem fáj senkinek amíg egyszer egy szervezet felül nem vizsgálja.... No de eltértem a tárgytól.

Miért nem lehet normális törvényeket hozni, szabályozni és módot találni arra hogy az ember élhessen a hobbijának.

Mert az hogy én engedélyt kérjek minden egyes területre ahova odatévedek,megkeresni a tulajt még hagyján.Aztán megvizsgálni hogy minden tekintetben rendben van e ,hogy én ott keresőzzek.Aztán 30-40 napot várni.No persze aztán gondolom mivel kiteszem magam a kirakatba majd jönnek a jószándékú emberek házkutatást tartani nehogy hazahozzak pár kopott kisbronzot!

A vége az lesz hogy elmegyek inkább horgászni aztán hagyom a régiségeket szétmállani a földben mert ez az állam érdeke ha hasznot nem lát belőle.

Az esteleges régész vagy múzeológus lopása nem mentesíti erkölcsileg a "fosztogató" keresősöket!!! Többen gazdagodtak meg régészeti leletek ellopásával, nem szántóföldi szórványra gondolok, aki tudatosan lop megélhetésből, az nem hobby keresős...

A horgászathoz is engedély kell és vannak szabályok.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2015. augusztus 2., vasárnap 22:50

Ricordo írta:Csak az a baj, hogy ami nálad marad, az előbb-utóbb kárba fog veszni. Ha eladod, akkor az lopás, mert hiába Te találtad, a törvény szerint az állam tulajdona. Ha nem adod el, hanem otthon gyűjtöd, akkor mit érsz vele? Persze, szép, izgalmas és szép emlékeket idéz fel, amikor később nézegeted, de közben szép lassan elfelejted, hogy pontosan hol találtad, megöregszel és meghalsz. Aztán az örököseid jó eséllyel kidobják, mert nem értenek hozzá - már ha korábban nem jut erre a sorsra, mondjuk egy lomtalanítás, nagytakarítás vagy az asszony hirtelen támadt ötlete nyomán. Tehát elvész. Vagy ha az örökösök meg is tartják, ők már nem fogják tudni a találás körülményeit, tehát a tudomány számára akkor is elvész. És akkor még nem írtam olyan patetikus dolgokat, hogy ezek a leletek a megtaláló személyétől függetlenül elvileg valamennyünk, minden magyar ember közös öröksége kellene, hogy legyen. Szóltam, uff!
shadow20 írta: Hát inkább legyen nálam amit sokszor kemény 15km-es sétával 40 fokban, izzadtan találtam mint ,hogy ott porosodjon egy dobozba. És felháborodtak hogy még kordinátát sem vittem nekik!! Mondtam neki , hogy inkább magának kellene nekem kordinátákat mondani, nem itt maszatolni a múzeumba!! :twisted:
Igazad van Ricordo!



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: yoember » 2015. augusztus 2., vasárnap 23:01

Ricordo írta:Csak az a baj, hogy ami nálad marad, az előbb-utóbb kárba fog veszni. Ha eladod, akkor az lopás, mert hiába Te találtad, a törvény szerint az állam tulajdona. Ha nem adod el, hanem otthon gyűjtöd, akkor mit érsz vele? Persze, szép, izgalmas és szép emlékeket idéz fel, amikor később nézegeted, de közben szép lassan elfelejted, hogy pontosan hol találtad, megöregszel és meghalsz. Aztán az örököseid jó eséllyel kidobják, mert nem értenek hozzá - már ha korábban nem jut erre a sorsra, mondjuk egy lomtalanítás, nagytakarítás vagy az asszony hirtelen támadt ötlete nyomán. Tehát elvész. Vagy ha az örökösök meg is tartják, ők már nem fogják tudni a találás körülményeit, tehát a tudomány számára akkor is elvész. És akkor még nem írtam olyan patetikus dolgokat, hogy ezek a leletek a megtaláló személyétől függetlenül elvileg valamennyünk, minden magyar ember közös öröksége kellene, hogy legyen. Szóltam, uff!
Részben egyetértek veled, mégis azt gondolom, hogy ez a hobbi a keresésről, találásról, gyűjtésről szól. Ebből a hármasból én személy szerint egyet sem tudnék kihagyni. Az egészet azért csináljuk, mert a történelem kézzel foghatóvá válik, és valamilyen kapcsolat jön létre a tárgyat elhagyó személy és köztünk, ami több száz éven át ível. Ahogyan a börzén vásárolt éremről sem tudjuk, hogy hol került elő vagy milyen tudományos értéke lehet, hiszen nem ez a jelentősége. Persze ilyenkor a szórvány leletekről beszélek. Régészeti területek, települések, temetők kutatását helytelenítem. De vajon az egyénnek nincs joga ezekhez az élményekhez, csak a kollektívának?
Mindazonáltal a jelenlegi szabályozás enyhítését csak a régész szakmával és a múzeumokkal való együttműködés hozhatja el. De mindezt nem azért gondolom így, mert hiszek a minden az államé lózungban, hanem saját jól felfogott érdekeben.



Jabba
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015. július 24., péntek 22:58
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Jabba » 2015. augusztus 3., hétfő 2:51

Gabor írta:
Róbert Gida írta:Sajnos a Múzeumi dolgozók ..nem tudok rá jobb szót.Be lettek oltva a fémkeresősök ellen.
Mifelénk is hallottam,hogy amit bevisznek a keresősök azt bedobják egy cipős dobozba és alkalmadtán kidobják.
Grátiszként úgy bánnak az emberrel mint ha a hátsófelükből rántották volna elő.

Persze olyat is hallani ,hogy a múzeumból kerülnek eladásra dolgok,tűnnek el a raktárakból tárgyak. Ez nem fáj senkinek amíg egyszer egy szervezet felül nem vizsgálja.... No de eltértem a tárgytól.

Miért nem lehet normális törvényeket hozni, szabályozni és módot találni arra hogy az ember élhessen a hobbijának.

Mert az hogy én engedélyt kérjek minden egyes területre ahova odatévedek,megkeresni a tulajt még hagyján.Aztán megvizsgálni hogy minden tekintetben rendben van e ,hogy én ott keresőzzek.Aztán 30-40 napot várni.No persze aztán gondolom mivel kiteszem magam a kirakatba majd jönnek a jószándékú emberek házkutatást tartani nehogy hazahozzak pár kopott kisbronzot!

A vége az lesz hogy elmegyek inkább horgászni aztán hagyom a régiségeket szétmállani a földben mert ez az állam érdeke ha hasznot nem lát belőle.

Az esteleges régész vagy múzeológus lopása nem mentesíti erkölcsileg a "fosztogató" keresősöket!!! Többen gazdagodtak meg régészeti leletek ellopásával, nem szántóföldi szórványra gondolok, aki tudatosan lop megélhetésből, az nem hobby keresős...

A horgászathoz is engedély kell és vannak szabályok.

Gábor!

" A horgászathoz is engedély kell és vannak szabályok" /Gábor/


Ez a horgászatos dolog, rossz példa.Több szempontból is. Nem gondoltad át, még dolgozz rajta egy kicsit.Drukkolok.

Pl.

1. Valóban engedély kell a horgászathoz, de néhány halacskát haza is vihetsz, a többit meg visszadobod. :-)

2. A magán tavaknál a tulajdonos írja a szabályokat.:-)

....etc.

Tehát, a hasonlatod ebben a formájában, még egy csiszolatlan gyémánt.:-)



desman
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2015. június 30., kedd 23:58
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: desman » 2015. augusztus 3., hétfő 8:23

Miken nem tudtok vitatkozni , de értelme semmi meg a topic neve sem ez. Semmilyen találkozós történetet nem látok, nyitassatok egy Vitatkozzunk a szabályozásról oldalt.
Köszi.


A fémkeresőzés egy hobby - nem bűncselekmény. Ezt csak azok találták ki akik újabb bűnösöket akarnak, pedig így is van belőlük elég - akikre még nem találtak ki törvényeket!

The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2015. augusztus 3., hétfő 22:12

desman írta:Miken nem tudtok vitatkozni , de értelme semmi meg a topic neve sem ez. Semmilyen találkozós történetet nem látok, nyitassatok egy Vitatkozzunk a szabályozásról oldalt.
Köszi.
Egyet értek!!

Üdv The Great Rat



Hun or
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 17:14
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: Hun or » 2015. augusztus 4., kedd 19:35

Beindult a nyomozás szegény "halőrünk" ellen. A rendőrök sorra járják az érintett embereket begyűjteni az infókat. Gondolom most a zabszem se férne be neki. Ha lesznek új infók jelentkezek.



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. augusztus 4., kedd 19:46

Hun or írta:Beindult a nyomozás szegény "halőrünk" ellen. A rendőrök sorra járják az érintett embereket begyűjteni az infókat. Gondolom most a zabszem se férne be neki. Ha lesznek új infók jelentkezek.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :)) :)) :))


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. augusztus 7., péntek 20:45

:clap: egy mondás a bölcstől! "jó tett helyébe jót várj...ha rossz a tett a sors megtalál :ugeek: előbb-utóbb :lol:



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. augusztus 7., péntek 20:47

vodicska írta:
reinold írta:
Hun or írta:A sztori:
Egyik este az aratás után a bálázók arra lettek figyelmesek, hogy valaki a földeken fényszóróval és annélkül is száguldozik a tarlón.
Kihívták a polgárőröket akik viszont szóltak a rendőröknek is.
Amikor ezek számon kérték mit is csinál és mit keres ott azt mondta el akart kapni egy keresőst de az meglépett előle. Azok persze nem hittek neki mivel pont az ő kocsija alá volt elrejtve a saját keresője.
Arra hivatkozott, hogy megengedték neki és már máskor is segített a múzeumnak.
Ezt követően a polgármesteri hivatal lekérdezte a múzeumtól és persze semmiről nem tudtak. Ezzel egyidőben fel is jelentették szegény párát.
Előbb- utóbb csúnyán megjárja a gyerek.
Annyit mindenesetre elért, hogy most már éjjellátókkal is figyelik a környéket.
És most miért nem áll ki nagy mellényel a híradóba???? :?: :?: :?:
Jól szájon kéne vágni az ilyent. a hasonló mentalitású emberek ártanak a legtöbbet a fémkeresősök megítélésének. De az élet más területein is szép számmal akadnak hasonló faszkalapok.
Lesz híradó......türelem :dance:



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. augusztus 9., vasárnap 1:12

templomos írta:
vodicska írta:
reinold írta:
Hun or írta:A sztori:
Egyik este az aratás után a bálázók arra lettek figyelmesek, hogy valaki a földeken fényszóróval és annélkül is száguldozik a tarlón.
Kihívták a polgárőröket akik viszont szóltak a rendőröknek is.
Amikor ezek számon kérték mit is csinál és mit keres ott azt mondta el akart kapni egy keresőst de az meglépett előle. Azok persze nem hittek neki mivel pont az ő kocsija alá volt elrejtve a saját keresője.
Arra hivatkozott, hogy megengedték neki és már máskor is segített a múzeumnak.
Ezt követően a polgármesteri hivatal lekérdezte a múzeumtól és persze semmiről nem tudtak. Ezzel egyidőben fel is jelentették szegény párát.
Előbb- utóbb csúnyán megjárja a gyerek.
Annyit mindenesetre elért, hogy most már éjjellátókkal is figyelik a környéket.
És most miért nem áll ki nagy mellényel a híradóba???? :?: :?: :?:
Jól szájon kéne vágni az ilyent. a hasonló mentalitású emberek ártanak a legtöbbet a fémkeresősök megítélésének. De az élet más területein is szép számmal akadnak hasonló faszkalapok.
Lesz híradó......türelem :dance:
Ha lesz a híradóban, linkeljétek már be légyszi!!! Előre is köszönöm!! ;) ui:Nincs magyar TV-m!


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. augusztus 9., vasárnap 11:21

Hun or írta:Beindult a nyomozás szegény "halőrünk" ellen. A rendőrök sorra járják az érintett embereket begyűjteni az infókat. Gondolom most a zabszem se férne be neki. Ha lesznek új infók jelentkezek.
Azóta valami jó hír ezzel kapcsolatban?


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. augusztus 25., kedd 20:34




Válasz küldése Előző témaKövetkező téma