A fórum a közeljövőben frissítésre kerül egy újabb, korszerűbb verzióra. Kisebb fennakadások előfordulhatnak emiatt.
Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

khepera
Ezredes
Ezredes
Status: Offline

Re: Találkozás hatósággal, gazdákkal, konkurenciával

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. május 3., kedd 14:07

KincskeresőKisködmön írta:Tegnap említettem a vadkamerákat.
Ma dacolva sárral és esővel kimentem egy olyan helyre ami pár éve telente a fatolvajok útvonala -- volt. Ma már nem az. Ott található ez a két nyugdíjas odvas fatörzs. A nagytestvér nem csak az országúton figyel, de ha akar akkor az erdőben is. És akar. Nem piti szájhősök figyelésére telepítenek technikát, de ha őket is rögzíti azt eltárolják. Ha idővel elszemtelenednek akkor mindig lesz "véletlenül pont ott" egy ügyeletes halőr vagy lakossági bejelentő, a további ügymenet pedig már ismert. El lehet gondolkodni. Kép Kép Kép

Ködmön, írtam privát üzenetet, nézd meg légyszíves!
The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 3., kedd 18:28

Még egy utolsó kiegészítés a vadkamerás témához.
Nem biztos, hogy mindegyik ilyen olcsó ami felé a gazdája ráadásul fehér esővédőt fog tenni. Egy drágább terepszínű esőálló kamera alatt kilombosodás után úgy elsétálsz, hogy nem is veszed észre.
Kép Nem látod?
Kép Pedig ott van, -na látod.

buszos
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: buszos » 2016. május 3., kedd 18:47

KincskeresőKisködmön írta:Még egy utolsó kiegészítés a vadkamerás témához.
Nem biztos, hogy mindegyik ilyen olcsó ami felé a gazdája ráadásul fehér esővédőt fog tenni. Egy drágább terepszínű esőálló kamera alatt kilombosodás után úgy elsétálsz, hogy nem is veszed észre.
Kép Nem látod?
Kép Pedig ott van, -na látod.

Az egészben a legszebb amikor a méregdrága kamerákat begyűjtik a réti niggerek ;)

HUN73r
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: HUN73r » 2016. május 3., kedd 18:51

Ezeket be lehet mérni jelkeresővel, ugye? Egyszer láttam a biztonsági kamerásokat, és mutatták is a közeli kamerák képét a kis monitorjukon. Amelyik nem hozzájuk tartozott, azokat is. Nekem nagyon nem tetszik ez a nagy testvér dolog. Kamerák figyelik, hogy merre jársz és bejeleznek ha nincs bekötve az öved. És már az erdőben is figyelnek :(

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. május 3., kedd 19:17

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2016. május 3., kedd 19:51

Ricordo - nekem is van kettő darab ilyen kamera, modern típus, vettem bele egy mobil SIM kártát és még Hollandiába is elküldte a képet SMS formájában, csak hogy 20,-Eurót megett egy hét alat.....lehet tárolni a képeket max 16GB kártyára - ez már egy pár ezer kép, a gép 8 ellemel kb egy fél évig dolgozik....

HUN73r - amire Te gondolsz, azok beépített vezetékes kamerák, amelyek üzemekbe vagy városokba vannak felszerelve, sokról fent van az Interneten a hozzáférés - főleg városi kamerákhoz......

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. május 3., kedd 20:17

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 21:00-kor.

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 3., kedd 21:15

Jól kell viselkedni és akkor nézhet a nagytesó míg el nem fárad. :lol:

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. május 3., kedd 21:40

KincskeresőKisködmön írta:Jól kell viselkedni és akkor nézhet a nagytesó míg el nem fárad. :lol:

:-bd
"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell."

csinga
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: csinga » 2016. május 3., kedd 21:43

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2016. május 3., kedd 21:54

KincskeresőKisködmön írta:Jól kell viselkedni és akkor nézhet a nagytesó míg el nem fárad. :lol:

Miért van az az érzésem hogy beindult a paráztatás azoknak is akik inkább az erdőt járják?Ha valaki erdőbe megy akkor minden odvas fát nézzen meg :x
Deus Lite

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 3., kedd 23:10

Azért van téves érzeted kedves norman kolléga mert nem az elejétől olvastad.
Keresd meg ebben a témában az első bejegyzésemet--nem kell sokat visszagörgetned. Paráznod sem kell az erdőben, odvas fát sem kell figyelned, --ha nem lelőhelyen sétálgatsz mert ha igen, akkor viszont előfordulhat hogy lesznek kitéve álcázott eszközök. ...Ennyi az egész. Figyelem, összpontosítás, szövegértés és nincs para.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KincskeresőKisködmön 2016. május 4., szerda 9:44-kor.

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. május 3., kedd 23:21

.

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. május 3., kedd 23:38

.

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 4., szerda 9:27

Ricordo írta:Nem alaptalan paráztatás. Van egy ismerősöm, aki erdőgazdaságban dolgozik és egész nap kinn van a terepen, tőle már tavaly nyáron hallottam, hogy náluk a vadászokon kívül az erdőbirtokossági társulat is vett jó pár vadkamerát, mert megunták az állandó falopásokat. Csak ott ment félre egy kicsit a dolog, hogy a rendőrségnek nem elég, ha olyan fotót csatolnak a feljelentéshez, amelyen a fával megrakott jármű látszik, mert csak azt fogadják el bizonyítékként, ha az is látszik, amikor a fát kivágják. Ezért már nem csak az utak mellé telepítik őket, hanem mindenfelé. És ezeket a cuccokat nem könnyű felfedezni. Olyan a működési elvük, hogy csak minimális kompromittáló elektromágneses kisugárzásuk van, tehát ez alapján reménytelen felderíteni őket. Passzív mozgásérzékelőjük van, tehát azt se lehet bemérni. Vannak olyan lézeres szkennerek, amivel a vadkamera optika tükröződése - vagy akár egy száloptikáé is - felderíthető, de ezeket jellemzően beltéri használatra tervezték, tehát erdőben nem igazán alkalmazhatók. Egy tuti módszer van: éjszaka a vadkamera infravörös tartományban dolgozó vakuval villant, ezt a jelet megfelelő eszközzel el lehet csípni.

D e ! ! !
A l a p t a l a n a p a r á z t a t á s, mert onnan és azzal a céllal indítottam a történetet, hogy a maguknak mindent megengedő, tilosban is járó lengetők nem lehetnek nyugodtak. Ennyi a mondanivaló. Te írod, hogy a f a l o p á s t unták meg azért rakták tele az erdőt kamerákkal. Lopni mégy?
Amit felvetettem nem azt a címet viseli, hogy variációk egy témára, tehát vonjuk le a tanulságot úgy, hogy maradjunk meg a valóság fonalánál. Ez nem teleregény ahol, hogy minél tovább tudják húzni, nyújtani, még a kanyarokba is tesznek kanyarokat. ... Köszönöm !

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2016. május 4., szerda 10:15

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabor 2016. május 5., csütörtök 15:21-kor.

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. május 4., szerda 11:37

.

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2016. május 4., szerda 11:40

.

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2016. május 4., szerda 13:33

,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabor 2016. május 5., csütörtök 15:21-kor.

rudis
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: rudis » 2016. május 4., szerda 17:29

Ricordo írta:Huhh, Te valamit nagyon benéztél, vagy én értettem félre, tehát félreértés detected. Szerintem én nem támadtalak semmivel és kikérem magamnak, hogy tolvajokkal hasonlítasz össze. Légy szíves visszanézni a korábbi hozzászólásaimat és látni fogod, hogy mindig határozottan kiálltam a jogszerű keresőzés mellett. Tehát nem értem ezt az ingerült reakciót és nem is akarok ezzel többet foglalkozni. A részemről ez a téma határozottan lezárva. ha ez ügyben bármi továbbit írsz, arra nem fogok reagálni.
KincskeresőKisködmön írta:D e ! ! ! A l a p t a l a n a p a r á z t a t á s, mert onnan és azzal a céllal indítottam a történetet, hogy a maguknak mindent megengedő, tilosban is járó lengetők nem lehetnek nyugodtak. Ennyi a mondanivaló. Te írod, hogy a f a l o p á s t unták meg azért rakták tele az erdőt kamerákkal. Lopni mégy?
Amit felvetettem nem azt a címet viseli, hogy variációk egy témára, tehát vonjuk le a tanulságot úgy, hogy maradjunk meg a valóság fonalánál. Ez nem teleregény ahol, hogy minél tovább tudják húzni, nyújtani, még a kanyarokba is tesznek kanyarokat. ... Köszönöm !

Kérdezném, hogy csak én látom azt, hogy mennyire gusztustalan beszélgetések zajlanak mostanság a fórumon? Ferinek a múltkor már törölni is kellett az egyik topicból.... Ha ilyenek a nem tilosban járó, "jogszerű" emberek, akkor milyen a "sötét" oldal? Aki meg azért szerel fel vadkamerát, hogy a keresősöket figyelgesse, az meg nyilván valamilyen komoly mentális problémával küszködik, de szerintem le se szarja senki ezt, csak néhány embernek az itt az érdeke, hogy folyamatosan presszúrálja és paráztassa a többieket, mert így akar kitűnni a nagy szürke masszából. Jó lenne már, ha befejeznétek ezt a folyamatos hisztériakeltést, ezzel se szimpatikusabbak nem lesztek, se a jó útra nem tereltek több embert, mert bennem pl. visszatetszést kelt az ilyen dolog, mint ami pl. ebben a vadkamera ügyben zajlik!

Vissza: “Fémkeresés”