Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Lelőhelyek

Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. június 26., péntek 20:01

Lelőhelyek


www.metaldetector.hu

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 20., péntek 11:51

Lelőhely az istálló padlózatában:

Kép

Több kép nincs, nem járultak hozzá. Mindenkinek a fantáziájára van bízva. :D
Amúgy a lényeg nem itt volt, hanem a pince padlózatában. De azt már korábban megtalálták a tulajdonosok.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. május 20., péntek 13:05

kanbagoly írta:Lelőhely az istálló padlózatában:

Kép

Több kép nincs, nem járultak hozzá. Mindenkinek a fantáziájára van bízva. :D
Amúgy a lényeg nem itt volt, hanem a pince padlózatában. De azt már korábban megtalálták a tulajdonosok.
Jaj ne már.Legalább írd körbe.


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 20., péntek 13:17

norman írta:
kanbagoly írta:Lelőhely az istálló padlózatában:

Kép

Több kép nincs, nem járultak hozzá. Mindenkinek a fantáziájára van bízva. :D
Amúgy a lényeg nem itt volt, hanem a pince padlózatában. De azt már korábban megtalálták a tulajdonosok.
Jaj ne már.Legalább írd körbe.
Nem lehet. Van egy másik sztori is itt helyben, ahol pince mélyítés közben találtak egy befőttes üveg aranyat alkalmi munkások. Több mint fél éve húzzák az ügyet, mert jóakarók feljelentették őket. Olyasmi címszavon, hogy "köztudottan szerény körülmények között élő család, valószínűleg bűcselekményből származó aranyakkal" ... Egyenlőre nem tudják bűncselekményhez kötni az esetet. Ha igaz amit állítanak nem is fogják, de azért mindent lefoglaltak. Megszakértette egy igazságügyi szakértő aki megállapította, hogy az egész cucc az 1900-as évek elejére tehető, nem régészeti korú. A szennyeződés és az állapot arra utal, hogy valóban föld alól kerülhetett elő az egész. Úgy tudom most valahogy kerül ügyészség elé, bíróságra az ügy. Kíváncsi vagyok a végére.

Amúgy szakértő nélkül is egyértelmű volt a kincs kora, mert F.J. érmékkel volt tele. Óraláncok, cigaretta tárca meg ilyesmik.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. május 20., péntek 13:21

kanbagoly írta:
norman írta:
kanbagoly írta:Lelőhely az istálló padlózatában:

Kép

Több kép nincs, nem járultak hozzá. Mindenkinek a fantáziájára van bízva. :D
Amúgy a lényeg nem itt volt, hanem a pince padlózatában. De azt már korábban megtalálták a tulajdonosok.
Jaj ne már.Legalább írd körbe.
Nem lehet. Van egy másik sztori is itt helyben, ahol pince mélyítés közben találtak egy befőttes üveg aranyat alkalmi munkások. Több mint fél éve húzzák az ügyet, mert jóakarók feljelentették őket. Olyasmi címszavon, hogy "köztudottan szerény körülmények között élő család, valószínűleg bűcselekményből származó aranyakkal" ... Egyenlőre nem tudják bűncselekményhez kötni az esetet. Ha igaz amit állítanak nem is fogják, de azért mindent lefoglaltak. Megszakértette egy igazságügyi szakértő aki megállapította, hogy az egész cucc az 1900-as évek elejére tehető, nem régészeti korú. A szennyeződés és az állapot arra utal, hogy valóban föld alól kerülhetett elő az egész. Úgy tudom most valahogy kerül ügyészség elé, bíróságra az ügy. Kíváncsi vagyok a végére.

Amúgy szakértő nélkül is egyértelmű volt a kincs kora, mert F.J. érmékkel volt tele. Óraláncok, cigaretta tárca meg ilyesmik.
Mázlisták :)


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 20., péntek 13:30

norman írta:
kanbagoly írta:
norman írta:
kanbagoly írta:Lelőhely az istálló padlózatában:

Kép

Több kép nincs, nem járultak hozzá. Mindenkinek a fantáziájára van bízva. :D
Amúgy a lényeg nem itt volt, hanem a pince padlózatában. De azt már korábban megtalálták a tulajdonosok.
Jaj ne már.Legalább írd körbe.
Nem lehet. Van egy másik sztori is itt helyben, ahol pince mélyítés közben találtak egy befőttes üveg aranyat alkalmi munkások. Több mint fél éve húzzák az ügyet, mert jóakarók feljelentették őket. Olyasmi címszavon, hogy "köztudottan szerény körülmények között élő család, valószínűleg bűcselekményből származó aranyakkal" ... Egyenlőre nem tudják bűncselekményhez kötni az esetet. Ha igaz amit állítanak nem is fogják, de azért mindent lefoglaltak. Megszakértette egy igazságügyi szakértő aki megállapította, hogy az egész cucc az 1900-as évek elejére tehető, nem régészeti korú. A szennyeződés és az állapot arra utal, hogy valóban föld alól kerülhetett elő az egész. Úgy tudom most valahogy kerül ügyészség elé, bíróságra az ügy. Kíváncsi vagyok a végére.

Amúgy szakértő nélkül is egyértelmű volt a kincs kora, mert F.J. érmékkel volt tele. Óraláncok, cigaretta tárca meg ilyesmik.
Mázlisták :)
Azok. De a profilképüket mint egy véres kardot végig hordták az egész városban a rendőrök. Az asszonyét és az emberét is. Azóta ha látják őket újjal mutogatnak rájuk. Amúgy nem irigylem tőlük a találatot, mert tényleg elég csórók.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Garrett
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 7:33
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Garrett » 2016. május 20., péntek 14:59

mázlisták!!na megyek a pincébe :D :D :D :D



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. május 27., péntek 12:14

Bizony!
Az elhagyott pincéket nagyon érdemes átnézni. De bontandó, omladozó házakat, tanyákat is. Nekem megérte.
Házbontó cigóval beszélgettem egyszer a témáról és néha komoly értékbe is futnak. Befalazott, elásott értéktárgyak, lezsírozva eldugott VH vagy vadász fegyverek. Csatorna összefolyókban például ki gondolná, hogy mennyiszer találnak aranyat? Fülbevalót elsősorban.
Vannak nevetséges dolgok is. Egy olyan bádogdobozt találtam egyszer leborult fal alatt, amiben 60-as évekből való lottószelvények voltak ezerszámra. Legutóbbi ami említésre méltó az hogy olyan rézhüvelyt találtam egy beomlott ólban, ami vázának volt megcsinálva művészi kivitelben címerrel és egyéb díszítésekkel, az orosz fronton készült, bele van vésve a dátum is.



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. május 27., péntek 13:32

kanbagoly írta:
norman írta:
kanbagoly írta:Lelőhely az istálló padlózatában:

Kép

Több kép nincs, nem járultak hozzá. Mindenkinek a fantáziájára van bízva. :D
Amúgy a lényeg nem itt volt, hanem a pince padlózatában. De azt már korábban megtalálták a tulajdonosok.
Jaj ne már.Legalább írd körbe.
Nem lehet. Van egy másik sztori is itt helyben, ahol pince mélyítés közben találtak egy befőttes üveg aranyat alkalmi munkások. Több mint fél éve húzzák az ügyet, mert jóakarók feljelentették őket. Olyasmi címszavon, hogy "köztudottan szerény körülmények között élő család, valószínűleg bűcselekményből származó aranyakkal" ... Egyenlőre nem tudják bűncselekményhez kötni az esetet. Ha igaz amit állítanak nem is fogják, de azért mindent lefoglaltak. Megszakértette egy igazságügyi szakértő aki megállapította, hogy az egész cucc az 1900-as évek elejére tehető, nem régészeti korú. A szennyeződés és az állapot arra utal, hogy valóban föld alól kerülhetett elő az egész. Úgy tudom most valahogy kerül ügyészség elé, bíróságra az ügy. Kíváncsi vagyok a végére.

Amúgy szakértő nélkül is egyértelmű volt a kincs kora, mert F.J. érmékkel volt tele. Óraláncok, cigaretta tárca meg ilyesmik.
Üdv.
Úgy tudom,ha bejelented a jegyzőnél a bárminemű talált tárgyat(utcán elhagyott pénztárca,nyaklánc stb is)és jelzed hogy igényt tartasz rá,tiéd lehet.
Három hónapot kell várni(azt hiszem)hogy jelentkezzen a jogos tulaja(100-150 éves cuccnál érdekes lenne)és elbirtokoltad.
Onnan fogva jóindulatú szomszéd is kinyalhasssssa !!Törvényileg a tiéd!!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 27., péntek 14:54

attis írta:
kanbagoly írta:
norman írta:
kanbagoly írta:Lelőhely az istálló padlózatában:

Kép

Több kép nincs, nem járultak hozzá. Mindenkinek a fantáziájára van bízva. :D
Amúgy a lényeg nem itt volt, hanem a pince padlózatában. De azt már korábban megtalálták a tulajdonosok.
Jaj ne már.Legalább írd körbe.
Nem lehet. Van egy másik sztori is itt helyben, ahol pince mélyítés közben találtak egy befőttes üveg aranyat alkalmi munkások. Több mint fél éve húzzák az ügyet, mert jóakarók feljelentették őket. Olyasmi címszavon, hogy "köztudottan szerény körülmények között élő család, valószínűleg bűcselekményből származó aranyakkal" ... Egyenlőre nem tudják bűncselekményhez kötni az esetet. Ha igaz amit állítanak nem is fogják, de azért mindent lefoglaltak. Megszakértette egy igazságügyi szakértő aki megállapította, hogy az egész cucc az 1900-as évek elejére tehető, nem régészeti korú. A szennyeződés és az állapot arra utal, hogy valóban föld alól kerülhetett elő az egész. Úgy tudom most valahogy kerül ügyészség elé, bíróságra az ügy. Kíváncsi vagyok a végére.

Amúgy szakértő nélkül is egyértelmű volt a kincs kora, mert F.J. érmékkel volt tele. Óraláncok, cigaretta tárca meg ilyesmik.
Üdv.
Úgy tudom,ha bejelented a jegyzőnél a bárminemű talált tárgyat(utcán elhagyott pénztárca,nyaklánc stb is)és jelzed hogy igényt tartasz rá,tiéd lehet.
Három hónapot kell várni(azt hiszem)hogy jelentkezzen a jogos tulaja(100-150 éves cuccnál érdekes lenne)és elbirtokoltad.
Onnan fogva jóindulatú szomszéd is kinyalhasssssa !!Törvényileg a tiéd!!


A srác ott baltázta el, hogy egyből elkezdte értékesíteni a cuccot. Ezért a rendőrök a feljelentését követően mindent lefoglaltak. Azt is ami már el lett adva. Majd meglátjuk mi lesz a vége. Beszéltem az egyik nyomozóval, aki azt szorgalmazza, hogy mivel nem a törvénynek megfelelően járt el a találó, reményei szerint a bíróság az államnak ítéli a cuccot. Ez azért érdekes, mert mint írtam semmi nem régészeti korú és a kulturális örökség részét sem képezi belőle semmi. Nem tudom a rend őre mire alapozza amit mondott. Én nem értek vele egyet. Amúgy sem értem kit ért az állam alatt, mert hogy ezek a dolgok nem kerülnek múzeumba az biztos. De akkor hová kerülnének?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

garrettace150
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: garrettace150 » 2016. május 27., péntek 18:32

kanbagoly írta:
attis írta:
kanbagoly írta:
norman írta:
kanbagoly írta:Lelőhely az istálló padlózatában:

Kép

Több kép nincs, nem járultak hozzá. Mindenkinek a fantáziájára van bízva. :D
Amúgy a lényeg nem itt volt, hanem a pince padlózatában. De azt már korábban megtalálták a tulajdonosok.
Jaj ne már.Legalább írd körbe.
Nem lehet. Van egy másik sztori is itt helyben, ahol pince mélyítés közben találtak egy befőttes üveg aranyat alkalmi munkások. Több mint fél éve húzzák az ügyet, mert jóakarók feljelentették őket. Olyasmi címszavon, hogy "köztudottan szerény körülmények között élő család, valószínűleg bűcselekményből származó aranyakkal" ... Egyenlőre nem tudják bűncselekményhez kötni az esetet. Ha igaz amit állítanak nem is fogják, de azért mindent lefoglaltak. Megszakértette egy igazságügyi szakértő aki megállapította, hogy az egész cucc az 1900-as évek elejére tehető, nem régészeti korú. A szennyeződés és az állapot arra utal, hogy valóban föld alól kerülhetett elő az egész. Úgy tudom most valahogy kerül ügyészség elé, bíróságra az ügy. Kíváncsi vagyok a végére.




Amúgy szakértő nélkül is egyértelmű volt a kincs kora, mert F.J. érmékkel volt tele. Óraláncok, cigaretta tárca meg ilyesmik.
Üdv.
Úgy tudom,ha bejelented a jegyzőnél a bárminemű talált tárgyat(utcán elhagyott pénztárca,nyaklánc stb is)és jelzed hogy igényt tartasz rá,tiéd lehet.
Három hónapot kell várni(azt hiszem)hogy jelentkezzen a jogos tulaja(100-150 éves cuccnál érdekes lenne)és elbirtokoltad.
Onnan fogva jóindulatú szomszéd is kinyalhasssssa !!Törvényileg a tiéd!!


A srác ott baltázta el, hogy egyből elkezdte értékesíteni a cuccot. Ezért a rendőrök a feljelentését követően mindent lefoglaltak. Azt is ami már el lett adva. Majd meglátjuk mi lesz a vége. Beszéltem az egyik nyomozóval, aki azt szorgalmazza, hogy mivel nem a törvénynek megfelelően járt el a találó, reményei szerint a bíróság az államnak ítéli a cuccot. Ez azért érdekes, mert mint írtam semmi nem régészeti korú és a kulturális örökség részét sem képezi belőle semmi. Nem tudom a rend őre mire alapozza amit mondott. Én nem értek vele egyet. Amúgy sem értem kit ért az állam alatt, mert hogy ezek a dolgok nem kerülnek múzeumba az biztos. De akkor hová kerülnének?

Aukcióra....



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. november 2., csütörtök 15:26

Hali.
Régi vizimalmok környékérő valakinek tapasztalat?
1800-as évekből.


:?:

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: templomos » 2017. november 2., csütörtök 18:27

norman írta:Hali.
Régi vizimalmok környékérő valakinek tapasztalat?
1800-as évekből.
Még azok jók,majdnem annyira mint egy csàrdahely,egy kettőhöz még kis ivó is tartozott.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2017. november 4., szombat 8:10

Mit mondotok mi a reális egy ilyen helyen? Ez nem régészeti, nem kell mellébeszélni. :)
Itt 10 km-en belül van 8 komplett újkori település, ami az 1800-as évek elejétől az 1900-as évek közepéig halt ki, tehát nem középkori falvakról beszélek. Van térképek szerint ugyanilyen időszakra legalább 30-40 malom, csárda ilyesmi jelölve. Nagyrészük ott is van, látni a nyomait. Van benne szántásos és nem szántásos. Hát nem találtam mondjuk 10-nél több értelmes dolgot úgy egybe az összesen. Nem, nem én vagyok a béna és nem szedte le a többi keresős.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: templomos » 2017. november 4., szombat 11:18

176523 írta:Mit mondotok mi a reális egy ilyen helyen? Ez nem régészeti, nem kell mellébeszélni. :)
Itt 10 km-en belül van 8 komplett újkori település, ami az 1800-as évek elejétől az 1900-as évek közepéig halt ki, tehát nem középkori falvakról beszélek. Van térképek szerint ugyanilyen időszakra legalább 30-40 malom, csárda ilyesmi jelölve. Nagyrészük ott is van, látni a nyomait. Van benne szántásos és nem szántásos. Hát nem találtam mondjuk 10-nél több értelmes dolgot úgy egybe az összesen. Nem, nem én vagyok a béna és nem szedte le a többi keresős.

Pedig így olvasva kóser a hely(ek)...van ott dolog csak fel kell ismerni...vagy cseréld le a gépet esetleg be kell állítani.Vagy a jelölés sántít ,nézd meg több térképen 1,2,3,4, katonai felmérést ajánlom..de ajánlom a Kincsvadászat alapfok c. könyvet ott vannak fotók különböző korokból "leletek" és be tudod lőni ,lehet amit régen kibasztál a szemétbe az érték. :) ha kell privátba küld el a e-mail-ed és eltolom.sok sikert. %%-



Menrot63
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. január 19., szombat 19:18

Sziasztok,

Lehet, hogy parittyával lövés egy Boeingre, de valaki tud belépési adatokat ide:

https://archeodatabase.hnm.hu/hu

Azt megköszönném :)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 19., szombat 22:34

Menrot63 írta:Sziasztok,

Lehet, hogy parittyával lövés egy Boeingre, de valaki tud belépési adatokat ide:

https://archeodatabase.hnm.hu/hu

Azt megköszönném :)
Bárki regisztrálhat, de a lelőhelyeket és az alapinformációkat anélkül is megtudod nézni.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Menrot63
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. január 20., vasárnap 8:53

kanbagoly írta:
Menrot63 írta:Sziasztok,

Lehet, hogy parittyával lövés egy Boeingre, de valaki tud belépési adatokat ide:

https://archeodatabase.hnm.hu/hu

Azt megköszönném :)
Bárki regisztrálhat, de a lelőhelyeket és az alapinformációkat anélkül is megtudod nézni.
Köszi kanbagoly, de térképet sajnos nem láthatsz és dokumentumokat sem, le vannak korlátozva az opciok sima reg.nél.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. január 20., vasárnap 10:03

Amekkora eszement baromságok vannak benne nem is csoda, hogy nem merik egyesek nyíltan felvállalni. :lol:
Ősi barátságunkra való tekintettel újabb három jó tanács, ha újfent nem is fog tetszeni, de egyszer talán rájössz.
1. Ha van engedélyed (aminek törvényességébe most ne is keveredjünk bele) és az fontos neked, akkor ezt a témát itt ne feszegesd tovább, mert kanbagoly "barátai", akik még saját nagyon titkos és felsőbbrendű csoportjaikban is egymást jelentgetik be és fel úgy bemószerolnak téged villámgyorsan pár jó pontért még a jóistennél is, hogy ihajj.
2. Ez a térképesdi a lusták és telhetetlenek szükséglete. Szépen fogd magad, menjél oda, vedd észre, keresd meg! Ha nem látod próbáld újra! Hidd el hosszú távon kifizetődő és sokkal érdekesebb is. Utóbbi esetben még arra is meglesz az esélyed, hogy a mindenféle szeméten kívül zsákszámnyi értelmes dolgot is találj. A vakon megyek a térkép után dolognak pedig jó eséllyel az lesz a vége, hogy előbb-utóbb beállsz kántálni a már mindent leraboltak a köcsög fémkeresősök népes kórusba.
3. Ez a térkép pedig tényleg egy semmitérő, pontatlan, hiányos, igen nagy százalékban fotelből összeokoskodott katyvasz. (legalábbis erre felé mindenképpen) A pár belecsatolt értelmesebb ásatási jelentést pedig biztosan letölti neked a régész ha szépen megkéred mikor mész bejelenteni az "öntőműhelyt". (Na az még lesz egy műsor. Öntőműhelyt találtam, itt az egy árva darab hulladék, ami akár pont bele is illesztődhetne ebbe a képbe itt ni. Fémkereső fórumon is megmondták... ÚÚ belegondolni is rossz!) :)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 20., vasárnap 16:08

176523 írta: ... kanbagoly "barátai", akik még saját nagyon titkos és felsőbbrendű csoportjaikban is egymást jelentgetik be és fel úgy bemószerolnak téged villámgyorsan pár jó pontért még a jóistennél is, hogy ihajj.
...
Pont az ilyen vádaskodások és támadások miatt van külön csoport. Akárhányszor nyitna az ember, elveszi a kedvét egy ilyen beszólogató megmondó ember. Semmi rosszat nem feltételeztem Menrótról. Akiket ismerek múzeumbarátokat, volt aki többször is szót emelt és vitába szállt feketézőkkel (többek között én is), de egyáltalán nincs tudomásom olyanról, hogy bármelyikünk is akár 1 embert feljelentett volna. Ez puszta rágalom. Az már más, hogy vannak hülyék akik lebuktatják magukat. De ahhoz nekünk semmi közünk.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Menrot63
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. január 20., vasárnap 18:07

kanbagoly írta:
176523 írta: ... kanbagoly "barátai", akik még saját nagyon titkos és felsőbbrendű csoportjaikban is egymást jelentgetik be és fel úgy bemószerolnak téged villámgyorsan pár jó pontért még a jóistennél is, hogy ihajj.
...
Pont az ilyen vádaskodások és támadások miatt van külön csoport. Akárhányszor nyitna az ember, elveszi a kedvét egy ilyen beszólogató megmondó ember. Semmi rosszat nem feltételeztem Menrótról. Akiket ismerek múzeumbarátokat, volt aki többször is szót emelt és vitába szállt feketézőkkel (többek között én is), de egyáltalán nincs tudomásom olyanról, hogy bármelyikünk is akár 1 embert feljelentett volna. Ez puszta rágalom. Az már más, hogy vannak hülyék akik lebuktatják magukat. De ahhoz nekünk semmi közünk.
Számos nevű barátom, köszönöm tanácsaid! Nem mindenhol olyan régészek vannak akik utálattal néznek a keresősökre.

Sajnálom, hogy neked mindenféle tárgy szemét.

Őszintén megmondom, amikor kellek a múzeumnak,akkor elmegyek és keresőzöm nekik. Ha éppen nincs feltárás, akkor kimegyek NEM RÉGÉSZETI LELŐHELYRE és élvezem a hobbim. Ha netán mégis fontos információhordozóra akadnék, akkor beadom. Ennyi és még nem akasztottak fel érte.

Have a nice day!



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. január 21., hétfő 11:25

kanbagoly írta:
176523 írta: ... kanbagoly "barátai", akik még saját nagyon titkos és felsőbbrendű csoportjaikban is egymást jelentgetik be és fel úgy bemószerolnak téged villámgyorsan pár jó pontért még a jóistennél is, hogy ihajj.
...
Pont az ilyen vádaskodások és támadások miatt van külön csoport. Akárhányszor nyitna az ember, elveszi a kedvét egy ilyen beszólogató megmondó ember. Semmi rosszat nem feltételeztem Menrótról. Akiket ismerek múzeumbarátokat, volt aki többször is szót emelt és vitába szállt feketézőkkel (többek között én is), de egyáltalán nincs tudomásom olyanról, hogy bármelyikünk is akár 1 embert feljelentett volna. Ez puszta rágalom. Az már más, hogy vannak hülyék akik lebuktatják magukat. De ahhoz nekünk semmi közünk.
Kanbagoly!
Ha nem tűnt volna fel rólad egy büdös rossz szót nem mondtam. Ugyan nem ismerjük egymást, de a megnyilvánulások alapján rólad gondolnám utoljára. Amit mondtam viszont saját füllel hallottam egy telefonbeszélgetésben. Neveket nem tudok, mert nem vagyok semmiféle "gyülekezetnek" tagja, nem tudom ki kicsoda és nem is érdekel. Te valószínűleg nem is feltételezted, viszont "barátaidról" már nem lennék meggyőződve. Mutatták egyszer azt a csoportot, tíz percre olvastam bele, más sem volt, mint vateráról, egyéb csoportokból és még más helyekről belinkelt dolgok és utálkozás tonnaszám. Mer az aranyat már eladta, mer az ezüstöt már eladta, ez is ebből vett házat, az meg abból, így köcsög, úgy köcsög, jól feljelentem. Kötve hiszem, hogy bármelyik is megtette. De kérdem én miért nem? És pont akkor volt téma ez a honlap, akkor volt pár napig nyilvános. Szerintem magadtól is kitalálod mik voltak a reakciók. Igazából tök fölösleges is viszályt szítani, nagyon jól tudja mindenki kiknél megy át a nagy tömegű cucc (hogy ezek egyáltalán hogyan "teremnek" az szerintem megint megérne egy jó hosszú mesét, úgyhogy hagyjuk is) és senkit nem érdekel. Pillanatok alatt lehetne beszüntetni az egész kócerájt, ha bárkinek az érdeke is ez lenne. Akkor te tényleg úgy gondolod, hogy elérsz ezzel valamit?
Viszont ha téged zavar a megítélésed és nem először jön le úgy, hogy igen akkor ne csinálj mártírt magadból! Hidd el nekem semmi bajom nincs azzal, hogy te múzeumba jársz (ezzel szerintem másnak se), meg én tőlem amúgy is azt csinálsz, amit akarsz. De basszus ez a tenyérbemászó pedálozás, folyamatos indulatkeltés, egymásnak ugrasztás, utálkozás irritáló. Lehetne ezt "kulturáltan" is csinálni, lásd Orosháza. Őfelőlük miért nem lehet ilyet látni? És mindehhez a prédikáláshoz semmi jogi alapod nincsen. Az esetek 90%-ában ugyanúgy törvényellenesen vagy kint és csinálod, amit csinálsz. Ha 57 papír lesz nálad akkor is, a papírjaid pont annyit érnek mint amit a szomszéd gyerekkel iratok. Sőt egyszer majd valakinek betelik a hócipője és följelent titeket múzeumostól, örökségvédelmestül, mindenestül, sőt az lesz a legszebb, ha netán olyan teszi meg, aki elől el van viddve a jól tejelő munka, aztán majd lehet kamillázni. Ha ragaszkodsz hozzá beidézem neked a pontos törvényszövegeket, bár szerintem te is nagyon jól tudod.
Mindezek örömére linkeld már be nekem légyszi a csatatérkutatások eredményeit, tényleg érdekelne! De ne a minden fél évben megjelenő fémkeresősök lepték el a mohácsi csatateret celebcikkeket. Sőt térképek se érdekelnek, csak azt tedd be, amit kiszedtetek. Köszi. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára 176523 2019. január 21., hétfő 11:42-kor.



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. január 21., hétfő 11:32

Menrot63 írta: Ha éppen nincs feltárás, akkor kimegyek NEM RÉGÉSZETI LELŐHELYRE és élvezem a hobbim. Ha netán mégis fontos információhordozóra akadnék, akkor beadom. Ennyi és még nem akasztottak fel érte.
Két idézet tőled:
"Római területen találtam."
"Dokumentált lelöhely..."
Legalább arra emlékeznél mit hantáztál 2 nappal korábban. :)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 21., hétfő 15:33

176523 írta:
kanbagoly írta:
176523 írta: ... kanbagoly "barátai", akik még saját nagyon titkos és felsőbbrendű csoportjaikban is egymást jelentgetik be és fel úgy bemószerolnak téged villámgyorsan pár jó pontért még a jóistennél is, hogy ihajj.
...
Pont az ilyen vádaskodások és támadások miatt van külön csoport. Akárhányszor nyitna az ember, elveszi a kedvét egy ilyen beszólogató megmondó ember. Semmi rosszat nem feltételeztem Menrótról. Akiket ismerek múzeumbarátokat, volt aki többször is szót emelt és vitába szállt feketézőkkel (többek között én is), de egyáltalán nincs tudomásom olyanról, hogy bármelyikünk is akár 1 embert feljelentett volna. Ez puszta rágalom. Az már más, hogy vannak hülyék akik lebuktatják magukat. De ahhoz nekünk semmi közünk.
Kanbagoly!
Ha nem tűnt volna fel rólad egy büdös rossz szót nem mondtam. Ugyan nem ismerjük egymást, de a megnyilvánulások alapján rólad gondolnám utoljára. Amit mondtam viszont saját füllel hallottam egy telefonbeszélgetésben. Neveket nem tudok, mert nem vagyok semmiféle "gyülekezetnek" tagja, nem tudom ki kicsoda és nem is érdekel. Te valószínűleg nem is feltételezted, viszont "barátaidról" már nem lennék meggyőződve. Mutatták egyszer azt a csoportot, tíz percre olvastam bele, más sem volt, mint vateráról, egyéb csoportokból és még más helyekről belinkelt dolgok és utálkozás tonnaszám. Mer az aranyat már eladta, mer az ezüstöt már eladta, ez is ebből vett házat, az meg abból, így köcsög, úgy köcsög, jól feljelentem. Kötve hiszem, hogy bármelyik is megtette. De kérdem én miért nem? És pont akkor volt téma ez a honlap, akkor volt pár napig nyilvános. Szerintem magadtól is kitalálod mik voltak a reakciók. Igazából tök fölösleges is viszályt szítani, nagyon jól tudja mindenki kiknél megy át a nagy tömegű cucc (hogy ezek egyáltalán hogyan "teremnek" az szerintem megint megérne egy jó hosszú mesét, úgyhogy hagyjuk is) és senkit nem érdekel. Pillanatok alatt lehetne beszüntetni az egész kócerájt, ha bárkinek az érdeke is ez lenne. Akkor te tényleg úgy gondolod, hogy elérsz ezzel valamit?
Viszont ha téged zavar a megítélésed és nem először jön le úgy, hogy igen akkor ne csinálj mártírt magadból! Hidd el nekem semmi bajom nincs azzal, hogy te múzeumba jársz (ezzel szerintem másnak se), meg én tőlem amúgy is azt csinálsz, amit akarsz. De basszus ez a tenyérbemászó pedálozás, folyamatos indulatkeltés, egymásnak ugrasztás, utálkozás irritáló. Lehetne ezt "kulturáltan" is csinálni, lásd Orosháza. Őfelőlük miért nem lehet ilyet látni? És mindehhez a prédikáláshoz semmi jogi alapod nincsen. Az esetek 90%-ában ugyanúgy törvényellenesen vagy kint és csinálod, amit csinálsz. Ha 57 papír lesz nálad akkor is, a papírjaid pont annyit érnek mint amit a szomszéd gyerekkel iratok. Sőt egyszer majd valakinek betelik a hócipője és följelent titeket múzeumostól, örökségvédelmestül, mindenestül, sőt az lesz a legszebb, ha netán olyan teszi meg, aki elől el van viddve a jól tejelő munka, aztán majd lehet kamillázni. Ha ragaszkodsz hozzá beidézem neked a pontos törvényszövegeket, bár szerintem te is nagyon jól tudod.
Mindezek örömére linkeld már be nekem légyszi a csatatérkutatások eredményeit, tényleg érdekelne! De ne a minden fél évben megjelenő fémkeresősök lepték el a mohácsi csatateret celebcikkeket. Sőt térképek se érdekelnek, csak azt tedd be, amit kiszedtetek. Köszi. :)
Ezek pld. fenn vannak a neten:
http://www.roncskutatok.hu/kutatasi-bes ... sekcsanad/
https://www.honvedelem.hu/cikk/34264
http://www.roncskutatok.hu/egy-szovjet- ... -kutatasa/

Roncsdarabokból meg nem másolnám be az összeset:
xxx.jpg
xxx.jpg (258.27 KiB) Megtekintve 20823 alkalommal
Nagyobb elemeket emeltünk ki pld. Bácsbokodon, Bátaapátiban. Több, újrahasznosított roncsdarabot elkunyeráltunk, illetve vásároltunk és ajánlottuk fel a múzeum javára, kutattunk fel és kölcsönkértük civilektől a szolnoki repülő múzeum és a helyi múzeum kiállítására. De több mások által szervezett kutatáshoz is csatlakoztunk, együtt kutattunk pld. Seregélyesen az orosz kutatókkal is. Sajnos a kutatócsoport nevét már elfelejtettem, de az volt az első hivatalos, közös nemzetközi roncskutatás az országban. Ha nem tévedek a csoport vezetője Vitalij Latarcev aki Horthy István lezuhanási helyének kutatását vezette. Az Oroszországi kutatásra mi is meghívást kaptunk, akkori kutatótársam csatlakozott, de én sajnos nem tudtam elmenni rá. Kutatásaink során emlékhelyet állítottunk a 16. határvadász zászlóalj utóvédszakaszának Bácsbokod határában hősi halált halt magyar bakáknak akik a szovjet 46. hadsereget tartóztatták fel önfeláldozva, hogy a visszavonulók a bajai dunahídon átkelhessenek, valamint felvettük a kapcsolatot a lengyel katonai attaséval, hogy a lengyel pilóták maradványai amiket mi találtunk meg végre hazai földben nyugodhassanak. A település azóta is gyümölcsöző testvérvárosi kapcsolatot ápol a lengyelekkel. Nem hirdetem az igét, csupán csak úgy látom értelmét a kutatásnak, ha nem saját magának gyűjt az ember és rendesen rögzítve, dokumentálva van minden, hogy az utókor is megismerhesse.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Menrot63
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. január 21., hétfő 20:44

Kedves számos,
Feri bá ugarán római lelőhely van, védett. A mellette lévő pitypangföld nem védett, akkor az már nem is rómás? Azok tán egy helyre koncentrálódnak? Szórvány ismerős? No de mindegy, majd forgatsz ezen egyet :)
Néha úgy érzem, hogy neked ez a másik hobbid, hogy szítsd itt a népet...
De jó jelet kívánok! Legyen szép a földed! Ende



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2019. január 22., kedd 8:43

kanbagoly írta: Nem hirdetem az igét, csupán csak úgy látom értelmét a kutatásnak, ha nem saját magának gyűjt az ember és rendesen rögzítve, dokumentálva van minden, hogy az utókor is megismerhesse.
Félreérthető voltam, nem erre gondoltam, hanem a mohácsi csatás keresésekre. Visszaidézett mondatoddal egyébként egyetértek. Ezek a hadszíntér kutatások így teljesen jók. Így kellene mindent. De régészeti oldalon ez nem így van. Ki se kellene ejteni a fémkereső szót, ilyen szinten kellene csak folyamatosan publikálni mindent, akárcsak a szűk környéken és sokkal nagyobb foganatja lenne, mint fenyegetőzni és üresen prédikálni.
Vegyük példának a nemrég talált hajót. Nyugodtan javíts ki, ha tévedek, tényleg nem vagyok rendesen képben semmiféle csoport és réteg tevékenységével. Nekem az jött le az egészből, hogy egy horgász megtalálta, mégha talán nem is tudta mit talált, majd szólt a fémkeresősnek. A cikkek mind arra vannak kihegyezve, hogy ííí a fémkeresős, úúú a fémkeresős, minden cikkben 136x szerepel a fémkeresős szó és egyéb hülye jelzők garmadája. Tartalmi, tényeket közlő írás nulla. Mi köze is volt a fémkeresősnek az egészhez? Semmi. A horgászról mindenki hallgat, viszont legalább megint úgy jön le, hogy csak ki kell sétálni egy fémkeresővel a partra és garantált 3 tonna arany. El van szórva az utálkozás, egymásnak ugrasztás csírája. Legközelebb tudod mikor fog a horgász neked szólni... És mivel semmi mindenki számára kézzelfogható eredmény és információ, majd a következő horgász is elgondolkodik, hogy miért is jó az neki, hogy bulvárrovat hőst csináljon egy fémkeresőből.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. január 22., kedd 9:54

176523 írta:
kanbagoly írta: Nem hirdetem az igét, csupán csak úgy látom értelmét a kutatásnak, ha nem saját magának gyűjt az ember és rendesen rögzítve, dokumentálva van minden, hogy az utókor is megismerhesse.
Félreérthető voltam, nem erre gondoltam, hanem a mohácsi csatás keresésekre. Visszaidézett mondatoddal egyébként egyetértek. Ezek a hadszíntér kutatások így teljesen jók. Így kellene mindent. De régészeti oldalon ez nem így van. Ki se kellene ejteni a fémkereső szót, ilyen szinten kellene csak folyamatosan publikálni mindent, akárcsak a szűk környéken és sokkal nagyobb foganatja lenne, mint fenyegetőzni és üresen prédikálni.
Vegyük példának a nemrég talált hajót. Nyugodtan javíts ki, ha tévedek, tényleg nem vagyok rendesen képben semmiféle csoport és réteg tevékenységével. Nekem az jött le az egészből, hogy egy horgász megtalálta, mégha talán nem is tudta mit talált, majd szólt a fémkeresősnek. A cikkek mind arra vannak kihegyezve, hogy ííí a fémkeresős, úúú a fémkeresős, minden cikkben 136x szerepel a fémkeresős szó és egyéb hülye jelzők garmadája. Tartalmi, tényeket közlő írás nulla. Mi köze is volt a fémkeresősnek az egészhez? Semmi. A horgászról mindenki hallgat, viszont legalább megint úgy jön le, hogy csak ki kell sétálni egy fémkeresővel a partra és garantált 3 tonna arany. El van szórva az utálkozás, egymásnak ugrasztás csírája. Legközelebb tudod mikor fog a horgász neked szólni... És mivel semmi mindenki számára kézzelfogható eredmény és információ, majd a következő horgász is elgondolkodik, hogy miért is jó az neki, hogy bulvárrovat hőst csináljon egy fémkeresőből.
Ja hát a mohácsi kutatáson én csak a legelsőn vettem részt, de nem nyerte el a tetszésemet viszont mostanra már talán kicsiszolódott. Ami miatt egyre többet foglalkoznak a kutatással az annyi, hogy közeleg az 500. évforduló és 2 konkurens kutatózsoport feszült egymásnak. Az érdi kincs fémkeresősét ismerem, rendes becsületes gyerek. Az öreg aki szólt a srácnak nem tudta mit talált, foglma nem volt elsüllyedt hajóról kincsről meg pláne nem. Ő csak kimerítette a lelőhelyet gép nélkül szemre. Ha jól tudom egy kolompszerűséget, 1-2 baltát és egy csákányt talált + pár darab teljesen szétkorrodált amorf nagyvasat. Semmit nem vitt múzemba ami szebb vas volt azt szépen fényesre flexelte. Szó nem volt kincsről. Azt, hogy hogy futottak össze a fémkeresős sráccal nem tudom, de elsőnek csak a "kolompot" mutatta meg az öreg ami valójában egy szétroncsolódott ón pálinkásflaska. Ez keltette fel a múzembarát érdeklődését aki nélkül a történet itt be is fejeződött volna. Azt, hogy a média így felkapta a történetet és durván elbulvárosították, beleírtak egy halom fasságot, maga a találó is cikinek tartja, de erről nem tehet. Ami pedig az eredményt illeti, a többezer darab érme restaurálása, feldolgozása és a háttértörténet felkutatása valószínűleg évekig el fog tartani.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2019. február 2., szombat 20:30

Menrot63 írta:Kedves számos,
Feri bá ugarán római lelőhely van, védett. A mellette lévő pitypangföld nem védett, akkor az már nem is rómás? Azok tán egy helyre koncentrálódnak? Szórvány ismerős? No de mindegy, majd forgatsz ezen egyet :)
Néha úgy érzem, hogy neked ez a másik hobbid, hogy szítsd itt a népet...
De jó jelet kívánok! Legyen szép a földed! Ende

Ennek bizony igy már magyarázkodós szaga van!
Talan legközelebb elsőre kell pontosabban fogalmazni.
Első olvasásra én is elcsodálkoztam milyen bátran kiirod, hogy te milyen helyen keresőzöl.



Menrot63
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2019. február 2., szombat 21:17

Bobbácsi írta:
Menrot63 írta:Kedves számos,
Feri bá ugarán római lelőhely van, védett. A mellette lévő pitypangföld nem védett, akkor az már nem is rómás? Azok tán egy helyre koncentrálódnak? Szórvány ismerős? No de mindegy, majd forgatsz ezen egyet :)
Néha úgy érzem, hogy neked ez a másik hobbid, hogy szítsd itt a népet...
De jó jelet kívánok! Legyen szép a földed! Ende

Ennek bizony igy már magyarázkodós szaga van!
Talan legközelebb elsőre kell pontosabban fogalmazni.
Első olvasásra én is elcsodálkoztam milyen bátran kiirod, hogy te milyen helyen keresőzöl.
Ne haragudj, de nem is hiszem, hogy itt valakinek is magyarázkodnom kellene csupa idegen között... Kár is volt lemenni számos szintjére... Legközelebb, nem irok.



Pats
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019. március 19., kedd 4:31
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Pats » 2019. március 25., hétfő 7:58

Sziasztok.
Csak egy kis infó, péntek este 8 körül hívott egy vadász ismerősöm, hogy két ember sétálgat a földemen. infra távcsővel látták.
Több hozászolásban is olvastam hogy akik engedély nélkül keresgélnek azok este járnak ki, hát már este sem érdemes mert bukta van.
Én nem csináltam volna belőle nagy ügyet ha találkozok velük, szerintem meglátták a kocsi lámpáit és leléptek!



Vertigo18
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019. január 7., hétfő 20:13
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Vertigo18 » 2019. március 25., hétfő 8:23

Nem tudom mennyire ide tartozik, de ennél közelebb álló témát nem találtam neki, így itt teszem fel a kérdést: használ valaki a "lelőhelyek" megjelölésére bármiféle telefonos Appot? Mező közepén éjjel, amikor nem szívesen világítgat az ember, ráadásul sehol egy fa, nehéz ugyanoda visszatalálni sokszor, ahol találtunk valamit. Ennek a problémának a megoldására találtam a "Relic Hunter" nevű appot, ami tetszett is, miközben használtam. Sajnos azonban azt vettem észre, hogy csak 10 darab "leletet" kezel, affelett fizetős az app, így eléggé vérszegény.

Ezért érdekelne, ki mit használ, ha használtok valamit!?



Avatar
Goldfinger
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016. február 10., szerda 20:02
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Goldfinger » 2019. március 25., hétfő 9:17

Vertigo18 írta:Nem tudom mennyire ide tartozik, de ennél közelebb álló témát nem találtam neki, így itt teszem fel a kérdést: használ valaki a "lelőhelyek" megjelölésére bármiféle telefonos Appot? Mező közepén éjjel, amikor nem szívesen világítgat az ember, ráadásul sehol egy fa, nehéz ugyanoda visszatalálni sokszor, ahol találtunk valamit. Ennek a problémának a megoldására találtam a "Relic Hunter" nevű appot, ami tetszett is, miközben használtam. Sajnos azonban azt vettem észre, hogy csak 10 darab "leletet" kezel, affelett fizetős az app, így eléggé vérszegény.

Ezért érdekelne, ki mit használ, ha használtok valamit!?
Egyszerű Google Térkép. Egyszer úgy rámsötétedett, hogy alig találtam ki egy bozótos helyről. Azóta használom.



Vertigo18
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019. január 7., hétfő 20:13
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Vertigo18 » 2019. március 25., hétfő 13:38

Én éppenhogy visszatalálni akarok oda, ahol volt már lelet... Igen, a Google térkép is előjött, mint alternatíva, de sokkal inkább valami célszoftvert szeretnék, klikkelgetve kiválasztani mit is találtam, a többit meg magától végezné, mint az általam fentebb említett szoftver - sajnos csak - próbaverziója...



luckyotter
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2017. január 10., kedd 14:14
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: luckyotter » 2019. március 25., hétfő 13:43

Goldfinger írta:
Vertigo18 írta:Nem tudom mennyire ide tartozik, de ennél közelebb álló témát nem találtam neki, így itt teszem fel a kérdést: használ valaki a "lelőhelyek" megjelölésére bármiféle telefonos Appot? Mező közepén éjjel, amikor nem szívesen világítgat az ember, ráadásul sehol egy fa, nehéz ugyanoda visszatalálni sokszor, ahol találtunk valamit. Ennek a problémának a megoldására találtam a "Relic Hunter" nevű appot, ami tetszett is, miközben használtam. Sajnos azonban azt vettem észre, hogy csak 10 darab "leletet" kezel, affelett fizetős az app, így eléggé vérszegény.

Ezért érdekelne, ki mit használ, ha használtok valamit!?
Egyszerű Google Térkép. Egyszer úgy rámsötétedett, hogy alig találtam ki egy bozótos helyről. Azóta használom.
Geo Tracker



Vertigo18
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019. január 7., hétfő 20:13
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Vertigo18 » 2019. március 25., hétfő 14:00

[/quote]Geo Tracker[/quote]

Ez megint "csak" egy szokványos Gps-követő program...



HUN73r
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 5., péntek 14:48
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: HUN73r » 2019. március 25., hétfő 20:30

Egy egyszerű hagyományos GPS a jó szerintem. Azon is be lehet jelölgetni a pontokat. Akkor CSAK TE tudod hol vagy. ;)



Vertigo18
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019. január 7., hétfő 20:13
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Vertigo18 » 2019. március 26., kedd 19:29

HUN73r írta:Egy egyszerű hagyományos GPS a jó szerintem. Azon is be lehet jelölgetni a pontokat. Akkor CSAK TE tudod hol vagy. ;)
Persze, én értem amit írtok, csak nem ez volt a kérés! :)

Ha szeretnék tőletek megbízható HAJÓutat kérni, akkor nem feltétlenül lesz jó, ha repülőt ajánlotok. Persze, oda visz az is, gyorsabb is, élvezetes is, de HAJÓutat kerestem... :)

De köszönöm szépen a segítséget!



lomposfarkas
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. január 11., hétfő 3:50
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: lomposfarkas » 2019. március 26., kedd 21:39

Helló. Térképészkedéshez tudom ajánlani az Oruxmaps appot + Openstreetmap térképet. Az app ingyenesen is teljesen jól működik, de támogathatod a fejlesztőt. Itt kell letölteni, a Playon a fizetős verzió van fenn:
https://www.oruxmaps.com/cs/en/
Térképet itt lehet letölteni:
https://openmaps.eu/mapsforgedownload
Az OSM nagyon feljött az utóbbi években, rengeteg földút, felület, objektum került fel rá, túrázásra is alkalmas.
Bár kezdőként idegen lehet az útpont import/export kezelése, de cserébe az Oruxba be lehet hívni (és kimenteni is) a Google Earth-ben készített kml fájlokat is. Pl. ezzel a weblappal készített köröket is jól megjeleníti:
http://kml4earth.appspot.com/circlegen.html
Kép
Bónuszként kezeli a Garmin img tipusú térképfájlokat is, a Topoguide nyilván még mond valamit a gyűröttebb képűeknek :) Ingyenes domborzati modellt is kezel, a képen épp abból szedte a 115m magasságot.
Szóval poénnak nem rossz, hogy használj "hagyományos GPS-t" (akármit is jelentsen ez...), de kár elmenni a mai telefonos lehetőségek mellett, amit javíthatunk-kombinálhatunk bluetooth külső gps vevővel, pozíció átlagolással.
Hagyományos navigáció :)
https://99percentinvisible.org/article/ ... g-20s-30s/



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2019. március 27., szerda 21:08

lomposfarkas írta:Helló. Térképészkedéshez tudom ajánlani az Oruxmaps appot + Openstreetmap térképet. Az app ingyenesen is teljesen jól működik, de támogathatod a fejlesztőt. Itt kell letölteni, a Playon a fizetős verzió van fenn:
https://www.oruxmaps.com/cs/en/
Térképet itt lehet letölteni:
https://openmaps.eu/mapsforgedownload
Az OSM nagyon feljött az utóbbi években, rengeteg földút, felület, objektum került fel rá, túrázásra is alkalmas.
Bár kezdőként idegen lehet az útpont import/export kezelése, de cserébe az Oruxba be lehet hívni (és kimenteni is) a Google Earth-ben készített kml fájlokat is. Pl. ezzel a weblappal készített köröket is jól megjeleníti:
http://kml4earth.appspot.com/circlegen.html
Kép
Bónuszként kezeli a Garmin img tipusú térképfájlokat is, a Topoguide nyilván még mond valamit a gyűröttebb képűeknek :) Ingyenes domborzati modellt is kezel, a képen épp abból szedte a 115m magasságot.
Szóval poénnak nem rossz, hogy használj "hagyományos GPS-t" (akármit is jelentsen ez...), de kár elmenni a mai telefonos lehetőségek mellett, amit javíthatunk-kombinálhatunk bluetooth külső gps vevővel, pozíció átlagolással.
Hagyományos navigáció :)
https://99percentinvisible.org/article/ ... g-20s-30s/
Ezekben az aplikációkban van 3 tengelyű digitális iránytű is ami követi a megadott pontot és mutatja a távolságot?


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

lomposfarkas
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. január 11., hétfő 3:50
Status: Offline

Re: Lelőhelyek

Hozzászólás Szerző: lomposfarkas » 2019. március 28., csütörtök 1:36

Tud légvonalban útpontra navigálni (ennek minden paraméterét közölni) de nem iránytűvel, mert a gps-t használja. Gps nélkül nem is tudna távolsággal kalkulálni. A telefonokban az iránytű amúgy se nagy durranás egy tisztességes mágnestűs eszköz mellett.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma