Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Tisztítási receptek

176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2018. január 31., szerda 10:08

Viszont arra már rájöttem, hogy a citromlé zöld foltját a rozsdamaró egy pillanat alatt leszedi. :lol:
Most próbálom a rozsdamaróét lecitromlevezni. :lol: :lol:



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2018. január 31., szerda 12:07

Hali! Én az ezüstöt mindíg citromlében áztattam.
Ha bezöldül...akkor az vagy nem ezüst,csak ezüstözött...vagy pedig valami nagyon gyenge minőségű "ezüst".
Az arany tisztítására csak egy gondolat...azon egyáltalán rakódik le bármi is?????



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2018. január 31., szerda 16:25

Bobbácsi írta:Hali! Én az ezüstöt mindíg citromlében áztattam.
Ha bezöldül...akkor az vagy nem ezüst,csak ezüstözött...vagy pedig valami nagyon gyenge minőségű "ezüst".
Az arany tisztítására csak egy gondolat...azon egyáltalán rakódik le bármi is?????


...


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
Alithar
Százados
Százados
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2015. július 13., hétfő 11:25
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: Alithar » 2018. március 8., csütörtök 22:27

176523 írta:
Alithar írta: Makacsabb szennyeződések, az érmén maradt feketés, sötét foltok esetében, ha a fogkrém nem használ, esetleg egyetlen olyan vegyszert ajánlok, amely nem bántja, nem lép reakcióba az ezüsttel, ez pedig a durva neve ellenére a RO 55 rozsdaoldó.
Ha senki nem akar trécselni, akkor beidézek a topik elejéről egy hozzászólás részletet. Ez nekem simán bebarnítja az ezüstöt, akár 1-2 perc alatt is. A citromlé bezöldíti. Ráadásul boldog-boldogtalan citromlevez elmondása szerint. Ennek tudatában kérdezném én áztatnám valahogyan rosszul?? (Bár nem tudom hirtelen hogyan lehetne rosszul áztatni...) :D
Az attól is függ, hogy miféle ezüst. Maradok a saját korszaknál a példákkal élve. Ha kora római dénárról van szó, akkor még elég tiszta az anyaga, tehát a citromlé nem zöldíthetné be ( a zöldülést az ezüst mellé kevert réz váltja ki ). Ugyan ez a helyzet a RO 55-tel. Jó ezüstöt lehet drámaibban tisztítani, ha engedi. Más, ha égett. Akkor a RO 55 barnítja hamar. Egyébként is okozhat elszíneződést, de égésnél ez sokkal intenzívebben jelentkezik. Ha nem égett, a RO 55 -ös kezelés után egy gyenge fogkrémes kezelés ismét csillogóvá teszi.

A későbbi, elég sok réztartalommal bíró ezüstöt ( ami már-már billonos anyagú ) teljesen másképp kell kezelni. Ott bármilyen citromlé, RO 55 és egyéb maratás kihozza a rezet. Szerintem itt van a kutya elásva, rezes ezüstöt próbálsz tisztítani a nem annak való módszerrel.

Csuvi írta: Nekem is bezolditette, s jo csunya lett, csak polirral tudtam leszedni rola, akkor hasznaltam eloszor s utoljara citromlevet :D.
Ez is a rezes ezüstre jellemző. Azokat nem szabad a tiszta ezüstre való módszerrel pucolni, mert rosszabb lesz, mint koszosan volt.


" Amit életünkben teszünk, az örökkévalóban visszhangzik "

Csuvi
Százados
Százados
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2015. október 28., szerda 11:42
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: Csuvi » 2018. március 9., péntek 17:47

Alithar írta:
176523 írta:
Alithar írta: Makacsabb szennyeződések, az érmén maradt feketés, sötét foltok esetében, ha a fogkrém nem használ, esetleg egyetlen olyan vegyszert ajánlok, amely nem bántja, nem lép reakcióba az ezüsttel, ez pedig a durva neve ellenére a RO 55 rozsdaoldó.
Ha senki nem akar trécselni, akkor beidézek a topik elejéről egy hozzászólás részletet. Ez nekem simán bebarnítja az ezüstöt, akár 1-2 perc alatt is. A citromlé bezöldíti. Ráadásul boldog-boldogtalan citromlevez elmondása szerint. Ennek tudatában kérdezném én áztatnám valahogyan rosszul?? (Bár nem tudom hirtelen hogyan lehetne rosszul áztatni...) :D
Az attól is függ, hogy miféle ezüst. Maradok a saját korszaknál a példákkal élve. Ha kora római dénárról van szó, akkor még elég tiszta az anyaga, tehát a citromlé nem zöldíthetné be ( a zöldülést az ezüst mellé kevert réz váltja ki ). Ugyan ez a helyzet a RO 55-tel. Jó ezüstöt lehet drámaibban tisztítani, ha engedi. Más, ha égett. Akkor a RO 55 barnítja hamar. Egyébként is okozhat elszíneződést, de égésnél ez sokkal intenzívebben jelentkezik. Ha nem égett, a RO 55 -ös kezelés után egy gyenge fogkrémes kezelés ismét csillogóvá teszi.

A későbbi, elég sok réztartalommal bíró ezüstöt ( ami már-már billonos anyagú ) teljesen másképp kell kezelni. Ott bármilyen citromlé, RO 55 és egyéb maratás kihozza a rezet. Szerintem itt van a kutya elásva, rezes ezüstöt próbálsz tisztítani a nem annak való módszerrel.

Csuvi írta: Nekem is bezolditette, s jo csunya lett, csak polirral tudtam leszedni rola, akkor hasznaltam eloszor s utoljara citromlevet :D.
Ez is a rezes ezüstre jellemző. Azokat nem szabad a tiszta ezüstre való módszerrel pucolni, mert rosszabb lesz, mint koszosan volt.
Hasznos hozzaszolas, koszi :), viszont ha ecettel tisztitok barmilyen ezustot, legyen az gyenge minosegu rezes vagy tiszta, annal nincs elszinezodes, szepen megtisztitja, persze a egyenge minosegunek sosem lesz szep ezust szine inkabb szurke a szennyezettsegnek koszonhetoen, de az evszazados piszok lejon. Te mit ajanlanal gyenge ezust tisztitasara? Elore is koszi :).



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2018. március 10., szombat 13:32

:twisted: Sajnos ezeknek a gyenge érméknek a tisztítása úgy fejeződik be hogy a f..... ért kellett hozzá nyúlni. :evil:



176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2018. március 11., vasárnap 12:22

3-4 óra citromlé után. A rozsdamaróra ugyanilyen jellegű barna elszíneződés lesz akár 2-3 perc után is, de nem illusztrálnám, mert azt nem tudom egyelőre leszedni. Persze nincs otthon laboratóriumom, de ha ez nem "rendes" ezüst, akkor nincsen "rendes" ezüst a földben.
??
zood2.jpg
zood2.jpg (142.37 KiB) Megtekintve 19559 alkalommal



Menrot63
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: Menrot63 » 2018. május 29., kedd 14:47

Kedves fórumtársak!
Még kezdő lengetősként, sőt még lengetni valóm sincs, arra a következtetésre jutottam, mielőtt beruházok egy detektorra, hogy az érmékkel szeretnék foglalkozni, csak azokat gyűjteni elsősorban.
Ezért gondoltam, mielőtt akár még a pénztárcámban lévő 92-es 5 forintost is megtisztítanám, átolvasok mindent, amit csak a tisztításról fellelek és a nálam okosabbak tapasztalatai alapján járok el.
Végig olvasva ezt a !csak! 7 oldalas topic-ot szembesülök vele, hogy az emberek arra lusták, hogy az első oldalra lapozzanak és átpörgessék a pár oldalt.
Alithar nagyon jól leírta, mit mivel és miért és több más oldalon is lehet találni tisztítási útmutatókat.
Ne legyünk restek csak beirni, hogy hogy mint hát nekem igy rossz úgy rossz, polirozok,csiszolok (ezeknél a hajam kitéptem) keresgélni kell, le vannak írva, a tanulás egyik legjobb methodikája az olvasás.
Amit pedig kénytelen kellettlen el kell fogadni, hogy nem lehet eredetire amatőr érmézőként visszavarázsolni egy római érmét!!!
Restaurátor talán tudja, de egyébként pedig a lehető legjobb tisztítási eredmény után úgy kell hagnyi ahogy van. Néha még a gyerekfogkefés tisztítás is már sok...
Tanuljunk! Tájékozódjunk!



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2018. augusztus 17., péntek 16:01

Üdvözletem! :)
Segítségeteket szeretném kérni.-Tegnapi,balatoni lelés,keményen összeállva.
Kisebb kagylókkal,sóderrel kevert cementes cucc rejt valami kis láncot. Sárgul,de nem biztos hogy sárga. :)
Csat részéből ítélve nem régi,de viszont kegyetlen masszív. Miben ajánlatos áztatni,hogy ki tudjon bontakozni az,ami engem érdekel. :D

Kép

Kép

Köszi. :)



allando
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2016. szeptember 7., szerda 20:16
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: allando » 2018. augusztus 17., péntek 18:20

kis-vakond írta:Üdvözletem! :)
Segítségeteket szeretném kérni.-Tegnapi,balatoni lelés,keményen összeállva.
Kisebb kagylókkal,sóderrel kevert cementes cucc rejt valami kis láncot. Sárgul,de nem biztos hogy sárga. :)
Csat részéből ítélve nem régi,de viszont kegyetlen masszív. Miben ajánlatos áztatni,hogy ki tudjon bontakozni az,ami engem érdekel. :D

Kép

Kép

Köszi. :)
Barmivel. A sargat nem kezdi ki.
Finoman ket rongy korott kalapacvsal tord szet....
Utana ecet. Az marja a meszes kagylot.
Aztan fogkefevel pucolgasd.....Szerintem.


An unidentified coin is a piece of metal. An identified coin is a piece of history.
Kb magyarul: Egy azonosítatlan érme, csak egy darab fém - egy azonosított érme egy darab történelem.

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2018. augusztus 17., péntek 21:57

Barmivel. A sargat nem kezdi ki.
Finoman ket rongy korott kalapacvsal tord szet....
Utana ecet. Az marja a meszes kagylot.
Aztan fogkefevel pucolgasd.....Szerintem.[/quote]

Köszi ;)
Akkor a mai 700ból :D :whistle: veszek holnap ecetet. :mrgreen: :mrgreen:



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: norman » 2019. február 1., péntek 8:15

Hali.
Próbálta már valaki?
Vannak videók de azokon egyébbként is jó állapotú érméket pucolgatnak vele.
http://www.detector.hu/restauralo-tisztito-ceruza-szett


:?:

ENTONI
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019. március 9., szombat 15:38
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: ENTONI » 2019. október 8., kedd 22:41

Sziasztok!

Már elolvastam elég sok írást a forumról.
De lenne egy két kérdésem kezdő érmetisztítóként, a római bronz érmék
tisztításával kapcsolatban. A desztillált víz helyett megfelelő-e a kovald
féle desztillált víz minőségű többszörösen ioncserélt víz is? Jelenleg csak ezt
tudtam beszerezni. Illetve a manuális tisztításhoz megfelelő-e a bambusz
nyárs, fogpiszkáló,illetve a fogkefe? Nem szeretném, hogy a patina
bármilyen mértékben is sérüljön. (Csak azért kérdezek mert biztosra szeretnék menni :) )
A válaszokat előre is köszönöm!



m6photo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019. december 20., péntek 21:16
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: m6photo » 2020. január 2., csütörtök 2:14

Hello!

Mit ajanlotok? Mint a beton ugy ra van rakodva a cucc...
1 forintos (utolso forgalomban levo) méretu, mit rejthet a kosz?
Kép

Kép



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: talentum » 2020. január 3., péntek 20:21

m6photo írta:
2020. január 2., csütörtök 2:14
Hello!

Mit ajanlotok? Mint a beton ugy ra van rakodva a cucc...
1 forintos (utolso forgalomban levo) méretu, mit rejthet a kosz?
Kép

Kép
Római kisbronz, de felesleges vele foglalkozni.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

m6photo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019. december 20., péntek 21:16
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: m6photo » 2020. január 3., péntek 20:31

talentum írta:
2020. január 3., péntek 20:21
m6photo írta:
2020. január 2., csütörtök 2:14
Hello!

Mit ajanlotok? Mint a beton ugy ra van rakodva a cucc...
1 forintos (utolso forgalomban levo) méretu, mit rejthet a kosz?
Kép

Kép
Római kisbronz, de felesleges vele foglalkozni.
annyira se, hogy megtudjam mikori es ki van rajta?!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: talentum » 2020. január 3., péntek 20:39

m6photo írta:
2020. január 3., péntek 20:31
talentum írta:
2020. január 3., péntek 20:21
m6photo írta:
2020. január 2., csütörtök 2:14
Hello!

Mit ajanlotok? Mint a beton ugy ra van rakodva a cucc...
1 forintos (utolso forgalomban levo) méretu, mit rejthet a kosz?
Kép

Kép
Római kisbronz, de felesleges vele foglalkozni.
annyira se, hogy megtudjam mikori es ki van rajta?!
Sztem nem fogod megtudni. Vedd elő a római császárok képét-felsorolását kb 300-tól, és egyiket képzeld rá. De told bele citromlébe, oszt meglátod, hogy látsz-e valamit.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

176523
Százados
Százados
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2017. június 29., csütörtök 8:03
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: 176523 » 2020. január 4., szombat 7:53

m6photo írta:
2020. január 2., csütörtök 2:14
Hello!
Mit ajanlotok? Mint a beton ugy ra van rakodva a cucc...
1 forintos (utolso forgalomban levo) méretu, mit rejthet a kosz?
Kép alapján (pláne ezen kép alapján) nehéz megmondani, így a tévedés jogát fenntartom, de ez úgy tűnik, hogy nem koszos, hanem egyszerűen ez ilyen, ennyi és sosem fog többet mutatni. A kis kráterek nekem anyagkipattogzódásnak tűnnek.
Fogj valami nem durva, nem érdes felületű, kézreálló fémet, mártsd az érmét vízbe, majd adj neki nyugodtan erőből! Ha látod, hogy jön róla le valami, akkor tetszés szerint csináld, amíg úgy érzed. Ha semmi és csak a fém csúszik fémen érzés van, akkor nem koszos. Tipikus fémtárgyak, amikkel biztosan lehet jól tartva érmepucolást gyorsan, karcmentesen csinálni: fogorvosi hegyes "szike", orvosi kés alakú, formájú "szike", ezüstszál, rotring, injekciós tűk és ebből kifolyólag biztosan még ezer más. Ha ilyen nincs kéznél fogsz egy egyszerű bármilyen érmét és azzal próbálkozol ezen ugyanígy.
Tipikusan ez a folyamat az, ami élőben baromi egyszerű és fél pillanat, de nem lehet szemléletesen leírni.



Avatar
Risingsun
Százados
Százados
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. március 13., vasárnap 9:18
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: Risingsun » 2020. január 4., szombat 14:43



www.femkereso.eoldal.hu

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: norman » 2020. január 28., kedd 11:30

Hú szegényt jól megmaratták.
https://m.facebook.com/robert.nemeth.31 ... ments_list.[3982387878453328%252C3982388015119981]%253Astory_location.5%253Aattached_story_attachment_style.album%253Aview_time.1580207014%253Afilter.h_nor%26__tn__%3DEHH-R%26cached_data%3Dfalse%26ftid%3D&mdp=1&mdf=1


:?:

Avatar
András76
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2017. június 14., szerda 10:57
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: András76 » 2020. január 28., kedd 14:11

norman írta:
2020. január 28., kedd 11:30
Hú szegényt jól megmaratták.
https://m.facebook.com/robert.nemeth.31 ... ments_list.[3982387878453328%252C3982388015119981]%253Astory_location.5%253Aattached_story_attachment_style.album%253Aview_time.1580207014%253Afilter.h_nor%26__tn__%3DEHH-R%26cached_data%3Dfalse%26ftid%3D&mdp=1&mdf=1
Ez valami bizánci érme lenne ?
http://www.coinproject.com/coin_detail.php?coin=234095



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: norman » 2021. január 4., hétfő 20:08

Hali.Ha valaki nem érti a google fórdítóval is jó.
Nem mindet hallottam eddig.Esetleg valakinek valamelyik bevàllt?
10 eljàràs főleg ezüstre.Az ammóniàs vagy szalmiàkszeszes megoldàst ami hígított ammónia próbàllta màr valaki?Àrpi stb erősen ragaszkodó szennyeződéseknél?Nem savas ,súrolós megoldàs ami jó?

https://www.tipsbulletin.com/how-to-clean-silver-coins/


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2021. január 5., kedd 10:34

norman írta:
2021. január 4., hétfő 20:08
Hali.Ha valaki nem érti a google fórdítóval is jó.
Nem mindet hallottam eddig.Esetleg valakinek valamelyik bevàllt?
10 eljàràs főleg ezüstre.Az ammóniàs vagy szalmiàkszeszes megoldàst ami hígított ammónia próbàllta màr valaki?Àrpi stb erősen ragaszkodó szennyeződéseknél?Nem savas ,súrolós megoldàs ami jó?

https://www.tipsbulletin.com/how-to-clean-silver-coins/


Engem nem izgat a tisztítás, van restaurátorunk. De akit ez izgat annak itt elérhető áron meglehet szerezni az ismereteket:


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Dolby
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2017. január 6., péntek 20:25
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: Dolby » 2021. január 17., vasárnap 13:42

Jó napot!
Ez jó lehet vas, réz dolgokat tisztítani?!
Csatolmányok
IMG_20210117_133844.jpg
IMG_20210117_133844.jpg (2.63 MiB) Megtekintve 12560 alkalommal



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: zeus » 2021. január 18., hétfő 16:42

Nem rossz nekem is van már rég óta de ennek is vannak korlátai viszont olyan helyekről is kiszedi a koszt ahova be sem látsz. Ezenkívül a a lányaim a saját ékszereiket is ebben tisztítják,, tehát mindent tisztíthatsz benne ami belefér. de órát ne !!!!--



Leopold
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 18:58
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: Leopold » 2021. január 18., hétfő 18:53

Értem, köszi a választ! :-bd


uote=zeus post_id=22962 time=1610984563 user_id=94]
Nem rossz nekem is van már rég óta de ennek is vannak korlátai viszont olyan helyekről is kiszedi a koszt ahova be sem látsz. Ezenkívül a a lányaim a saját ékszereiket is ebben tisztítják,, tehát mindent tisztíthatsz benne ami belefér. de órát ne !!!!--
[/quote]



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Tisztítási receptek

Hozzászólás Szerző: norman » 2023. november 26., vasárnap 8:52

Ilyesmit vagy a sima rezgéses fogkő eltávolítót próbálta már valaki érme tisztításhoz?
https://www.keverocsor.hu/woodpecker-ud ... irect_link


:?:

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma