Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Leadtam a múzeumnak

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

HozzászólásSzerző: Feri » 2016. február 15., hétfő 16:33

Van dühöngő is a fórumon, ha valaki mérgelődni akar. De ezen a témán már mindenki kimérgelődhette magát.
Újra vannak szabályok a fórumon, fenn el lehet olvasni.
Tényleg nagyon rontja a színvonalat a veszekedés. És nem visz semmit előbbre.
www.metaldetector.hu

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. február 15., hétfő 16:45

Bobbácsi írta:A Szlovákot nem értem....

Amúgy meg nézd meg! Bármelyik topikban tudtok egy perc alatt egymás nyakának esni!
Aztán Feri nem győz radírozni!
Ez a fémkeresős fórum?
Kezd az egész színvonaltalan lenni!

Egyszer okostelóról tettél fel bekapcsolt gps mellett képeket és a háttérinfókban ott volt a koordináta. Még én szóltam neked privátban a régi új törlődött fórumon, hogy szerkeszd, vagy vedd le a képet nehogy valaki visszaéljen vele. Feltéve persze ha te ugyanaz a Bobbácsi vagy aki a törlődött fórumon is volt. De lehet összekevertelek Papabearral. Na mindegy. Ezért írtam amit írtam. :D Most már mellőzném ami nem tartozik a topik témájához.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2016. február 15., hétfő 16:48-kor.

Bobbácsi
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Bobbácsi » 2016. február 15., hétfő 16:48

Valakivel összekeversz. Sosem jártam szlovákban. Tőzsgyökeres Magyar vagyok!

Marcus Antonius
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Marcus Antonius » 2016. február 15., hétfő 17:05

Bobbácsi írta:Valakivel összekeversz. Sosem jártam szlovákban. Tőzsgyökeres Magyar vagyok!

Attól még lehetsz színmagyar :D

Ranger67
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Ranger67 » 2016. február 15., hétfő 17:19

kis-vakond írta:üdv

Norman!
-Szerinted amennyi negatív megnyilvánulás,hsz jön,akkor amikor egy "múzeumbarát" véleményt ír,képet tölt fel,
még mer,vagy van kedve bármit is közszemlére tenni??
Nagyon sajnálom hogy ilyenné vállt ez a fórum.Óriási ellenszenvet vált ki némely felhasználóból ha pozitív
beszámolóról esik szó keresős és múzeum közt.

Ranger!
Igen,sajnos mondhatjuk hogy ez az ára a nyugodt lengetésnek.
De amikor felkérnek hogy vegyél részt egy feltáráson,bejáráson akkor látod igazán hogy
valamit-valamiért.
Szerinted besétálhattam volna vállamon egy keresővel mondjuk a Cseszneki várba?? vagy Alsóheténybe egy római birtokra?
Keszthely-fenékpusztára egy római erőd feltárására??
Nem.Na látod,ez a "fizetség".
Volt arra példa,hogy egy bejárás végén már nem igazán lett volna idő a találatok szemügyre venni,leadni és
a következő találkáig a birtokunkba volt. igaz nem eget verő,20-25db kisbronzról van szó.
Azt,hogy a leadottak közül mi kerül a leltárba,az már nem az én dolgom.Tőlem átveszik,aláírják,ennyi.
Nem az feladatom ezek ellenőrzése.DE ő sem kételkedik abban,hogy az esetleges begyűjtés találatai
nem estek át egy esetleges válogatáson. :D :D
A találás öröme a lényeg,és ha sikerül kialakítani egy jól működő kapcsolatot,olyan helyekre
is rámehetsz (hivatalosan)amiről sokan csak álmodoznak.

Remélem nem léptem bele senki lelkivilágába,szép hangokat-
üdv-kv-

Ja,és a pénteki fibit sem tartom meg.:D

Köszönöm kis-vakond!
Értem és szeretnék én is ilyen kapcsolatot, de Normanhoz hasonlóan Borsodi vagyok, ráadásul nem túl fiatal és fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá, nem tolhatok be egy talicska dénárt mert csak karperec lenne a vége, meg nincs is. Szóval várom a kellő alkalmat, hátha összehoz a jó sors egy régésszel. Mostanság nehéz szerintem csak úgy bevinni valamit, hogy belebotlottam vagy kiásta a kutya.

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2016. február 15., hétfő 17:47

Marcus Antonius írta:
Bobbácsi írta:Valakivel összekeversz. Sosem jártam szlovákban. Tőzsgyökeres Magyar vagyok!

Attól még lehetsz színmagyar :D

Na akkor én is felnyomom a vérnyomásotokat: ha sokszor ilyet mond nekem az asszony - hogy ő gyökértől szlovák, akkor azt szokom bedobni hogy: jártak itt középeurópába a hunok, törökök, tatárok, aztán a francia hadsereg - Napóleonnal, aztán a németek, oroszok meg nem tudom még ki.....mind katona volt, és ha csak a fele baxni akart, akkor kivel? - hát csak az itteni lányokkal, amelyik nem mászot fel a fára, mind - vagy majdnem mind boldogítva volt.....közép európa már évek óta úgy meg van genetikailag keverve - mind a xar, és olyatt állítani hogy én vérbeli ez vagy az vagyok, kujva nagy bátorság - hacsak az elődjeik nem laktak valami elhagyott helyen...... :))

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. február 16., kedd 12:11

Sziasztok,

Bevittem ma egy halom cumót - volt benne egy két szíven csücske darab is, szvasztikás fibula, avar szíjvég, honfoglalás kori veret, buzogányfej stb... Ami érdekes, hogy egy dolog villanyozta fel igazán a régész urat, mégpedig ez:
Kép
Kb egy jó évvel ezelőtti találat, annó egy hónapig nem érkezett megfejtés, aztán valaki itt a fórumon világitott rá: plumbata darab.
na ilyen a környékről még nem került elő, ezért ha valóban az akkor azt mondják ez a legértékesebb a bevitt leletek közül.

Csak érdekességképp írtam le a sztorit, én majdnem eldobtam, az avar szíjvégnél meg majdnem beszartam...
The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

talentum
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: talentum » 2016. február 16., kedd 12:14

khepera írta:Sziasztok,

Bevittem ma egy halom cumót - volt benne egy két szíven csücske darab is, szvasztikás fibula, avar szíjvég, honfoglalás kori veret, buzogányfej stb... Ami érdekes, hogy egy dolog villanyozta fel igazán a régész urat, mégpedig ez:
Kép
Kb egy jó évvel ezelőtti találat, annó egy hónapig nem érkezett megfejtés, aztán valaki itt a fórumon világitott rá: plumbata darab.
na ilyen a környékről még nem került elő, ezért ha valóban az akkor azt mondják ez a legértékesebb a bevitt leletek közül.

Csak érdekességképp írtam le a sztorit, én majdnem eldobtam, az avar szíjvégnél meg majdnem beszartam...

Hali!
A szvasztikás fibiről légyszi dobj fel képet!
Köszi!
talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. február 16., kedd 12:24

talentum írta:
khepera írta:Sziasztok,

Kép

Hali!
A szvasztikás fibiről légyszi dobj fel képet!
Köszi!

Kép
Kép

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2016. február 16., kedd 13:12

Hali.
Jó ez a súlyozás.Gondolom jobban és messzebbre repült a nyil ill.a dárda is.Használták elvileg ezt a megoldást bárminél. :?:
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. február 16., kedd 13:17

norman írta:Hali.
Jó ez a súlyozás.Gondolom jobban és messzebbre repült a nyil ill.a dárda is.Használták elvileg ezt a megoldást bárminél. :?:

https://www.google.hu/search?q=plumbata ... q=plumbata

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 5., kedd 10:06

S ziasztok,

Amiért érdemes a nagyobb vasakat megásni...
12-13. századi kengyel illetve pallos ellensúly (pallosgomb). Maga a szerszám valszeg egy elég nagy kétkezes piszkafa lehetett...
Kép
Kép
Kép

Explorer
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Explorer » 2016. április 5., kedd 16:04

Ez olyan mintha 4 balta fibula lenne összekomponálva.[/quote]
Kép
Kép[/quote]

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. április 5., kedd 20:52

khepera írta:S ziasztok,

12-13. századi kengyel illetve pallos ellensúly (pallosgomb). Maga a szerszám valszeg egy elég nagy kétkezes piszkafa lehetett...
Kép
Kép
Kép

A vak is látja, hogy az egy egykaros mérleg ellensúlya. :D
(Na jó ezt csak viccnek szántam )

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 6., szerda 8:32

kanbagoly írta:
khepera írta:S ziasztok,

Kép
Kép
Kép

A vak is látja, hogy az egy egykaros mérleg ellensúlya. :D
(Na jó ezt csak viccnek szántam )

ááá jóvanna! Igen, ez volt az első ötletem :) Mert a pallosgomb valószínűtlenebb volt.

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. április 9., szombat 18:40

Még nem, de a jövő héten...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KincskeresőKisködmön

HozzászólásSzerző: KincskeresőKisködmön » 2016. május 20., péntek 18:57

Kép
Mivel harmadik hete nem érkezett válasz a kapcsolatkereső levelemre ezért ma bevittem a múzeumba és otthagytam a portán -- azaz leadtam.
Ezennel nincs semmi olyan a birtokomban amit törvény szerint le kellene adni -- és be is fejeztem a lengetést. Én nem fogok áldozati báránya lenni a nagyok játékának. Én ezt vontam le elmúlt hetek eseményeiből és az ominózus újságcikkből.
Majd ha egyszer talán letisztul a hobbidetektorozás körül művi úton felkorbácsolt indulat akkor...addig viszlát! Maradok az Önök hű olvasója.

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2016. május 28., szombat 8:50

KincskeresőKisködmön írta:Kép
Mivel harmadik hete nem érkezett válasz a kapcsolatkereső levelemre ezért ma bevittem a múzeumba és otthagytam a portán -- azaz leadtam.
Ezennel nincs semmi olyan a birtokomban amit törvény szerint le kellene adni -- és be is fejeztem a lengetést. Én nem fogok áldozati báránya lenni a nagyok játékának. Én ezt vontam le elmúlt hetek eseményeiből és az ominózus újságcikkből.
Majd ha egyszer talán letisztul a hobbidetektorozás körül művi úton felkorbácsolt indulat akkor...addig viszlát! Maradok az Önök hű olvasója.

Milyen újságcikk?

silverman
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: silverman » 2016. május 30., hétfő 21:37

Ranger67 írta:
norman írta:A fórum neve "leadtam a múzeumnak" :!:
Nem pedig az hogy adj le mindent a múzeumnak :!:
Szóval hol vannak a leadások és a képek?Arra is kíváncsi lennék hogy a baráti vállveregetésen és az engedélyezett keresőzésen kívül milyen elismerés jár?Pl ha esetleg valami csoda folytán kiállításra kerül egy darab odaírják-e a leadó nevét?
Számomra ez olyan mintha minden munkát elvégeznék amit ők nem.Annyi a dolguk hogy bekönyvelik a leletet.
Azért azt is megnézném hogy a leadott leletek megvannak-e még egyáltalán?Valaki ellenőrzi :?:

Nagyon jogos felvetés, nekem is kissé egyoldalúnak tűnik a dolog! Bár úgy látszik ez az ára, hogy nyugodtan lengessen az ember.
Nem tudom, ha komolyabb értékű dologra lel az emberfia akkor némi találói jutalom, vagy úgyis az államé vót?
Ugyan nem vagyok rászorulva a jutalomra, de a fene tudja valahogy mégis jobb érzés ha érzem a dolog értékét ha már nem az enyém, ez valószínűleg a kincskeresős véna.

Igen igen... én is azért nyitom meg a topikot hogy lássam mit adtatok le a múzeumnak. Persze vannak oldalak ahonnan a fanyalgók ki vannak rekesztve! Vaze ez kirekesztés! Jogvédööök! Kirekesztenek!! Bemondásra semmit se hiszünk el! Lássuk.... és azt is ahol ki van (lesz) állítva!
Őőő az ezt találtamba láttam hogy volt valaki aki felrakott pár sárgát...hogy nem ő találta de le van adva ... mit kapott cserébe? Átvételi elismervény? Jutalom? Mennyi jutalom?

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2016. május 30., hétfő 21:46

silverman írta: ... mit kapott cserébe? Átvételi elismervény? Jutalom? Mennyi jutalom?

Ennyire nagyon nehéz elhinni, hogy valaki csak is azért csinálja, mert kedvét leli a találásban, a felfedezésben és semmi több? :D

Vissza: “Fémkeresés”