Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Leadtam a múzeumnak

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. január 22., péntek 23:50

norman írta:
yoember írta:Pár cucc, ami mostanában leadásra került.

http://kepfeltoltes.hu/160122/DSC_0463_ ... es.hu_.jpg
Hali.
Távol álljon tőlem minden rossz indulat,de ezeknek a régészetileg "nagy horderejű "dolgoknak örülnek a múzeumban?
Ezek - számos más tárggyal együtt - egy eddig ismeretlen lelőhelyről kerültek elő. Nem a leletek nagy horderejűek, hanem az általuk rekonstruálható objektum. A terület a későbbiekben feltárásra fog kerülni.



marika
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. január 23., szombat 8:40

yoember írta: A terület a későbbiekben feltárásra fog kerülni.
Azért abba ne nagyon éld bele magad, hogy 5 kisbronz után bármi is fel lesz ásva a hatodikon kívül. :P



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 23., szombat 10:02

yoember írta:
norman írta:
yoember írta:Pár cucc, ami mostanában leadásra került.

http://kepfeltoltes.hu/160122/DSC_0463_ ... es.hu_.jpg
Hali.
Távol álljon tőlem minden rossz indulat,de ezeknek a régészetileg "nagy horderejű "dolgoknak örülnek a múzeumban?
Ezek - számos más tárggyal együtt - egy eddig ismeretlen lelőhelyről kerültek elő. Nem a leletek nagy horderejűek, hanem az általuk rekonstruálható objektum. A terület a későbbiekben feltárásra fog kerülni.
Bocsesz.A számos más tárgyat nem láttam.Milyen objektum lehet ott?Nekem néhány elhagyott érmének tűnik.Ha minden ilyen dologra kimennének ásatást csinálni akkor mi lenne a régészekkel?
Amúgy mi érdekeset lehet még megtudni a Rómaiakról? :?:


:?:

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. január 23., szombat 11:01

norman írta:
yoember írta:
norman írta:
yoember írta:Pár cucc, ami mostanában leadásra került.

http://kepfeltoltes.hu/160122/DSC_0463_ ... es.hu_.jpg
Hali.
Távol álljon tőlem minden rossz indulat,de ezeknek a régészetileg "nagy horderejű "dolgoknak örülnek a múzeumban?
Ezek - számos más tárggyal együtt - egy eddig ismeretlen lelőhelyről kerültek elő. Nem a leletek nagy horderejűek, hanem az általuk rekonstruálható objektum. A terület a későbbiekben feltárásra fog kerülni.
Bocsesz.A számos más tárgyat nem láttam.Milyen objektum lehet ott?Nekem néhány elhagyott érmének tűnik.Ha minden ilyen dologra kimennének ásatást csinálni akkor mi lenne a régészekkel?
Amúgy mi érdekeset lehet még megtudni a Rómaiakról? :?:
Valószínűleg katonai, ezt fogja kideríteni a további vizsgálat. Azért mennek ki, mert nem mindennapi a hely. Sok mindent nem tudnak még. Nem feltétlenül birodalmi méretekben, hanem lokálisan. Pannónia írásos emlékei nagyon szegényesek.

A többi kommentre nem akarok reagálni, nem szeretném a Törvények, jogszabályok topic szintjére zülleszteni.



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. január 23., szombat 11:19

yoember írta:
norman írta:
yoember írta:
norman írta:
yoember írta:Pár cucc, ami mostanában leadásra került.

http://kepfeltoltes.hu/160122/DSC_0463_ ... es.hu_.jpg
Hali.
Távol álljon tőlem minden rossz indulat,de ezeknek a régészetileg "nagy horderejű "dolgoknak örülnek a múzeumban?
Ezek - számos más tárggyal együtt - egy eddig ismeretlen lelőhelyről kerültek elő. Nem a leletek nagy horderejűek, hanem az általuk rekonstruálható objektum. A terület a későbbiekben feltárásra fog kerülni.
Bocsesz.A számos más tárgyat nem láttam.Milyen objektum lehet ott?Nekem néhány elhagyott érmének tűnik.Ha minden ilyen dologra kimennének ásatást csinálni akkor mi lenne a régészekkel?
Amúgy mi érdekeset lehet még megtudni a Rómaiakról? :?:
Valószínűleg katonai, ezt fogja kideríteni a további vizsgálat. Azért mennek ki, mert nem mindennapi a hely. Sok mindent nem tudnak még. Nem feltétlenül birodalmi méretekben, hanem lokálisan. Pannónia írásos emlékei nagyon szegényesek.

A többi kommentre nem akarok reagálni, nem szeretném a Törvények, jogszabályok topic szintjére zülleszteni.
Ahelyett,hogy örülnétek annak,hogy van olyan aki lead dolgokat és kommunikál a régészekkel megint elkezditek piszkálni.
Ennyire irigyek vagytok vagy rosszindulatúak vagy csak unatkoztok?Feri igazán rendet tehetne itt a régi fórumon is ez ment sokan nem is regeltek be ide ezért bezzeg aki az észt osztja az mind átjött.
Mi a fene lett ezzel a fórummal?


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2016. január 23., szombat 11:41

buktaede írta:Hogyne örülnének az ilyennek. Az 1567-ik Cinquecento család mindennapjairól még semmit nem tudnak. Így legalább őket is megismerhetik, mert ők egy rendkívül különleges család voltak. :mrgreen:

Erről Csoki bácsi aranyköpése jut eszembe: Lóf@sz jön itt chicano-k, nem csillag. ;)
Meglepő hozzászólás olyan valakitől, aki nemrégiben azt sérelmezte, hogy cinikus megjegyzést tettem és kiforgattam a szavait. Neki szabad, csak mástól esik rosszul, igaz? Na és toleráljuk a másikat, meg szüntessük be az ellenségeskedést... Hm...

Idézetek:
"Már megint ez a cinizmus!
[...]
De hajrá, azért lehet kiemelgetni egy-egy részt az eszmecseréből, és kiforgatni a fórumozók szavát! Ezt az ellenségeskedést kellene befejezni, tolerálni a másikat, összefogni akár az ilyen megélhetésiek ellen, és próbálni valamit kezdeni a jelenlegi helyzettel. Mert ami most itt folyik, az sehová nem vezet."



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. január 23., szombat 17:46

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:56-kor.



buktaede
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2016. január 23., szombat 18:21

Tisztelt oldtimer. Valóban, részben igazad van. Így elnézést kérek, de nem tőled, hanem yoembertól, mert vélhetően ő is félreértett. Ugyanis nem cinikus akartam lenni, hanem egy poént próbáltam elsütni. Ez úgy tűnik nem ment át, ezért bocs. Mentségemre szóljon, hogy a leadott dolgokról készült kép alapján "ítélkeztem", és szerintem 5-6 törött kisbronz annyira hiányzik egy múzeumnak, főleg a Dunántúlon, mint sz@r a zsebbe. Mert ha csak annyi lett volna a leadott cucc, mint amennyi nekünk bemutatásra került, azzal szerintem csak a gond van, mert illene azt lepapírozni, hogy honnan, kitől, mikor jött. Nagyon sok, korszakalkotó információáradatot nem hordoz magában.
Az idézett részt pedig továbbra is fenntartom, és megígérem, hogy nem fogok többet írásban poénkodni, mert a smile-k nem viszik át a gondolataimat. Még egyszer bocs a leadótól ^:)^



marika
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. január 24., vasárnap 8:40

yoember írta: Ezek - számos más tárggyal együtt kerültek elő..
Lássuk ezeket is! Nemám a vackot villogtatod, mellette meg ott lapít az aranykincs!



Avatar
Garrett
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 7:33
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Garrett » 2016. január 28., csütörtök 17:49

helló mindenki!
tegnap került leadásra em gyönyörű darabka! :)

sajnálom hogy csak ez az 1 kép maradt meg emlékbe! :(( de ott jobb helyen van :)



Avatar
Garrett
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 7:33
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Garrett » 2016. január 28., csütörtök 17:52

eme



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 28., csütörtök 18:01

Garrett írta:helló mindenki!
tegnap került leadásra em gyönyörű darabka! :)

sajnálom hogy csak ez az 1 kép maradt meg emlékbe! :(( de ott jobb helyen van :)
Grat ez gyönyörű darab. Szabad tudni melyik múzeum kapta? Első leadás vagy már máskor is vittél,mit szóltak hozzá?



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2016. január 28., csütörtök 18:14

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:56-kor.



Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2016. január 28., csütörtök 18:20

Garrett írta:eme
................................................

Tetszetős darab :D
Gratula a találáshoz,és legfőképp a leadáshoz. ;)
:clap: :clap:



Avatar
Garrett
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 7:33
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Garrett » 2016. január 28., csütörtök 18:27

köszönöm!
a falú muzeum kapta.sokadik eset! helységnevet nem irók mert..... ;)
hogy mit szóltak?:nagyott nézztek.utánna kis beszélgetés ,kv ,sztorizgatás ,grat. :D :D :D



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. január 28., csütörtök 18:27

Garrett írta:helló mindenki!
tegnap került leadásra em gyönyörű darabka! :)

sajnálom hogy csak ez az 1 kép maradt meg emlékbe! :(( de ott jobb helyen van :)
Nagyon szép! Gratulálok a leadáshoz!



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 28., csütörtök 18:33

Garrett írta:köszönöm!
a falú muzeum kapta.sokadik eset! helységnevet nem irók mert..... ;)
hogy mit szóltak?:nagyott nézztek.utánna kis beszélgetés ,kv ,sztorizgatás ,grat. :D :D :D
Falumúzeum???? :O Szerintem ilyet nem nekik kéne megkapniuk ha már leadod :).Gondolom régészük nincs?



Avatar
Garrett
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 7:33
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Garrett » 2016. január 28., csütörtök 18:39

igen tudom onét megy tovább!ismerős segitségével budapestre



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2016. január 28., csütörtök 18:52

Garrett írta:helló mindenki!
tegnap került leadásra em gyönyörű darabka! :)

sajnálom hogy csak ez az 1 kép maradt meg emlékbe! :(( de ott jobb helyen van :)
Vaúúú, ez gyönyörű!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: talentum » 2016. január 28., csütörtök 19:48

Garrett írta:helló mindenki!
tegnap került leadásra em gyönyörű darabka! :)

sajnálom hogy csak ez az 1 kép maradt meg emlékbe! :(( de ott jobb helyen van :)
Oh, :shock: de szép, bakker! Nagy gratu a szép tokosért !


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 28., csütörtök 20:21

Garrett írta:igen tudom onét megy tovább!ismerős segitségével budapestre
Csak nem a Ferency múzeum kapja??



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. január 28., csütörtök 20:30

Miért ne maradhatna egy falu múzeumban?Gondolom szórvány lelet.
Nagyobb múzeumok tele vannak bronz tokossal.Biztos kell nekik még egy. :?


:?:

Avatar
DELTA1967
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:26
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: DELTA1967 » 2016. január 28., csütörtök 20:43

Üdv...Nekem nagyon tetszik mikor valaki lead valamit a múzeumnak,és rögtön vannak emberek akiket nem hagy nyugodni hogy melyik múzeumba került.Tipikus keresős, kereszt kérdésekkel bombázzák az Úriembert.Szerintem mindegy hova került mert mondjuk én Péceli vagyok biztos nem megyek el Győrbe megnézni a leadott tárgyat..



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 28., csütörtök 21:21

DELTA1967 írta:Üdv...Nekem nagyon tetszik mikor valaki lead valamit a múzeumnak,és rögtön vannak emberek akiket nem hagy nyugodni hogy melyik múzeumba került.Tipikus keresős, kereszt kérdésekkel bombázzák az Úriembert.Szerintem mindegy hova került mert mondjuk én Péceli vagyok biztos nem megyek el Győrbe megnézni a leadott tárgyat..
Na akkor mivel megszólítottál. Azért kérdeztem melyik múzeum fogadja hátha olyan ahová én is járok. Lehet egy olyan koléga akivel még nem találkoztam bent vagy máshol és ő is oda jár be ahová én. Ha észrevetted nem azt kérdeztem ami minden keresőst foglalkoztat,hogy hol találta,hanem azt melyik múzeum kapja,nem értem mi a gond ezzel?? De ha a balta leadóját zavarja ,hogy megkérdeztem akkor megkövetem természetesen,de ezt ne te döntsd már el.



Avatar
DELTA1967
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:26
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: DELTA1967 » 2016. január 28., csütörtök 22:03

Nowy írta:
DELTA1967 írta:Üdv...Nekem nagyon tetszik mikor valaki lead valamit a múzeumnak,és rögtön vannak emberek akiket nem hagy nyugodni hogy melyik múzeumba került.Tipikus keresős, kereszt kérdésekkel bombázzák az Úriembert.Szerintem mindegy hova került mert mondjuk én Péceli vagyok biztos nem megyek el Győrbe megnézni a leadott tárgyat..
Na akkor mivel megszólítottál. Azért kérdeztem melyik múzeum fogadja hátha olyan ahová én is járok. Lehet egy olyan koléga akivel még nem találkoztam bent vagy máshol és ő is oda jár be ahová én. Ha észrevetted nem azt kérdeztem ami minden keresőst foglalkoztat,hogy hol találta,hanem azt melyik múzeum kapja,nem értem mi a gond ezzel?? De ha a balta leadóját zavarja ,hogy megkérdeztem akkor megkövetem természetesen,de ezt ne te döntsd már el.
Privát üzenet? És akkor nem zavarsz senkit.



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. január 28., csütörtök 22:16

DELTA1967 írta:
Nowy írta:
DELTA1967 írta:Üdv...Nekem nagyon tetszik mikor valaki lead valamit a múzeumnak,és rögtön vannak emberek akiket nem hagy nyugodni hogy melyik múzeumba került.Tipikus keresős, kereszt kérdésekkel bombázzák az Úriembert.Szerintem mindegy hova került mert mondjuk én Péceli vagyok biztos nem megyek el Győrbe megnézni a leadott tárgyat..
Na akkor mivel megszólítottál. Azért kérdeztem melyik múzeum fogadja hátha olyan ahová én is járok. Lehet egy olyan koléga akivel még nem találkoztam bent vagy máshol és ő is oda jár be ahová én. Ha észrevetted nem azt kérdeztem ami minden keresőst foglalkoztat,hogy hol találta,hanem azt melyik múzeum kapja,nem értem mi a gond ezzel?? De ha a balta leadóját zavarja ,hogy megkérdeztem akkor megkövetem természetesen,de ezt ne te döntsd már el.
Privát üzenet? És akkor nem zavarsz senkit.
De mint tudod ez egy fórum,azért van h megbeszéljük közösen. Nem hiszem,hogy akkora gázt kérdeztem volna. Egyszerű szokásos kérdés,szoktunk egymástól ilyet kérdezni.



marika
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. január 29., péntek 7:06

DELTA1967 írta:Üdv...Nekem nagyon tetszik mikor valaki lead valamit a múzeumnak,és rögtön vannak emberek akiket nem hagy nyugodni hogy melyik múzeumba került.Tipikus keresős, kereszt kérdésekkel bombázzák az Úriembert.Szerintem mindegy hova került mert mondjuk én Péceli vagyok biztos nem megyek el Győrbe megnézni a leadott tárgyat..
Mit hőzöngsz? Inkább nyomassad, te melyik múzeumba szoktál beadni! Olyan fémkeresős elől menthetnékem van már!
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2016. február 10., szerda 13:10

A rendszeresen leadó, és együttműködő kollégáktól kérdezem, hogy az esetlegesen talált érméket /ezüstöket, bronzokat, stb/ megtisztítják e vagy úgy natúr adják le. Meg búbolja e őket a szakember ha kis citromlével a jó ezüstöt megtisztogatják, elveszhet e ezzel fontos infó?
Köszi!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 10., szerda 13:35

Ranger67 írta:A rendszeresen leadó, és együttműködő kollégáktól kérdezem, hogy az esetlegesen talált érméket /ezüstöket, bronzokat, stb/ megtisztítják e vagy úgy natúr adják le. Meg búbolja e őket a szakember ha kis citromlével a jó ezüstöt megtisztogatják, elveszhet e ezzel fontos infó?
Köszi!
Szia Ranger, múzeuma válogatja. Én megtisztítom mert imádom tisztogatni, nyilván módjával. Más kollegának megmondták, hogy ablakot pucoljon, ne érmét. Én a helyedben (ha szereted ezt a részét) megtisztítanám, aztán majd szólnak ha nem szabad. Egy érménl úgysem maga az érme az érték odabenn hanem az információ, ezért sztem kb hót mindegy, hogy ez tucatérme tisztított vagy nem. Hát ha belefutsz egy tallérleletbe akkor már ne piszkáld :)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 10., szerda 13:49

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2016. február 10., szerda 14:13-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

marika
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 10., szerda 14:10

A legtutibb, hogy beborítod koszosan, retkesen, trágyásan, majd miután letisztították, beazonosították visszapereled! :D



Nowy
Százados
Százados
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 22:02
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Nowy » 2016. február 10., szerda 14:14

Ranger67 írta:A rendszeresen leadó, és együttműködő kollégáktól kérdezem, hogy az esetlegesen talált érméket /ezüstöket, bronzokat, stb/ megtisztítják e vagy úgy natúr adják le. Meg búbolja e őket a szakember ha kis citromlével a jó ezüstöt megtisztogatják, elveszhet e ezzel fontos infó?
Köszi!
Szia.
Én ugyanúgy vagyok vele mint khepera koléga,az ezüstöt szeretem meg tisztogatni,mert jó vele molyolni. A bronzokat nem szoktam,mert azt nehézkesebb,ha olyan talajban volt. Azt a múzeumi restaurátor szebben megoldja.
Üdv.



Kapitany
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 19:59
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Kapitany » 2016. február 14., vasárnap 6:28

En is ugyanigy.Ezust tisztitva,a tobbit csak atmosom,de nem szoltak meg erte.
Amugy meg ki a fszom ez a marika?



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2016. február 14., vasárnap 7:30

Kapitany írta:En is ugyanigy.Ezust tisztitva,a tobbit csak atmosom,de nem szoltak meg erte.
Amugy meg ki a fszom ez a marika?
Látod!

Az utolsó mondatoddal kezded az egészet előröl!!!
Ez a fórum ne erről szóljon már!!!!!!
Keresd meg privátban Marikát és kérdezd meg tőle!
Próbáljunk a témára koncentrálni!

Köszönöm!



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. február 14., vasárnap 9:13

Üdv ,ebben a fórumban szeretnék valamivel konkrétabb dolgokat olvasni
pl.melyik múzeum ,mit és hogyan fogadott ,mert úgy látom eltérően állnak hozzá ,
ha már leadok vmit, normális fogadtatásra várok.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 14., vasárnap 9:36

Berez írta: ha már leadok vmit, normális fogadtatásra várok.
Ez sajnos nem így működik, összetettebb a dolog.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

marika
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 14., vasárnap 10:36

Kapitany írta:En is ugyanigy.Ezust tisztitva,a tobbit csak atmosom,de nem szoltak meg erte.
Amugy meg ki a fszom ez a marika?
Júúúj apám ekkora öngól rúgni!! Gondoltad de csuda jópofa leszek, ám sajnos gondolom rájöttél, hogy nem jött be. Jól ki is lettél rekesztve a gittegyletből, kb. én maradtam az egyetlen, aki a továbbiakban szóba áll veled. :twisted:



marika
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: marika » 2016. február 14., vasárnap 10:40

Berez írta:Üdv ,ebben a fórumban szeretnék valamivel konkrétabb dolgokat olvasni
pl.melyik múzeum ,mit és hogyan fogadott ,mert úgy látom eltérően állnak hozzá ,
ha már leadok vmit, normális fogadtatásra várok.
Rossz kérdés. Mit szeretnél egyáltalán elérni? Ha csak önigazolást keresel, vagy tartozni akarsz valahova, akkor tökéletes, mint a szokásos sablon válaszok is.
Ha komolyan gondolod, akkor meg valami olyanon kellene elmerengeni, hogy hogyan adjam elő magam?!
Ha nem tetszik a válasz nyugodtan ringasd magad abba a hitbe, hogy az ezeréves közhelyekkel, szájról-szájra terjedő néphagyományokkal majd valaha is eljutsz valahova!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. február 14., vasárnap 18:31

marika írta:
Berez írta:Üdv ,ebben a fórumban szeretnék valamivel konkrétabb dolgokat olvasni
pl.melyik múzeum ,mit és hogyan fogadott ,mert úgy látom eltérően állnak hozzá ,
ha már leadok vmit, normális fogadtatásra várok.
Rossz kérdés. Mit szeretnél egyáltalán elérni? Ha csak önigazolást keresel, vagy tartozni akarsz valahova, akkor tökéletes, mint a szokásos sablon válaszok is.
Ha komolyan gondolod, akkor meg valami olyanon kellene elmerengeni, hogy hogyan adjam elő magam?!
Ha nem tetszik a válasz nyugodtan ringasd magad abba a hitbe, hogy az ezeréves közhelyekkel, szájról-szájra terjedő néphagyományokkal majd valaha is eljutsz valahova!
Berez,

Melyik múzeumhoz "tartozol"? Egyébként valóban... nem ennyire egyszerű, hogy ha már leadsz valamit akkor ilyen és ilyen fogadtatást "vársz"... Ha rendszeresen leadsz és mindent, és úgy ahogyan kérik (koordináta, dátum, jelentés, zacsi, stb) akkor előbb - utóbb a fogadtatás is meglesz.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. február 14., vasárnap 19:03

Ismeretlenül senkit sem fognak egyből a keblükre ölelni főleg, hogy tisztában vannak vele, hogy azok akik eddig nem keresték a kapcsolatot 99%-ban resztlikkel szeretnének közelebb kerülni az engedélyhez. De bármennyire is hihetetlen, vannak olyan "balekok", mint pld. Khepera akik nem magozzák ki a jobb holmit. De ezek az emberek már a törvmódi előtt is lokálpatriotizmustól hajtva önzetlenül leadták a leleteket, holott ebből akkor még semmi hasznuk nem származott.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma