Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Leadtam a múzeumnak

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. május 30., hétfő 22:09

kanbagoly írta:
silverman írta: ... mit kapott cserébe? Átvételi elismervény? Jutalom? Mennyi jutalom?
Ennyire nagyon nehéz elhinni, hogy valaki csak is azért csinálja, mert kedvét leli a találásban, a felfedezésben és semmi több? :D
iiiigen nehéz elhinni. Nekem ne mond hogy találnak 3 aranyat és szaladnak a múzeumba és elismervény és jutalom nélkül otthagynak 1 millát! Mert ha igy van akkor itt tényleg pszichiátriai kivizsgálásra kell küldeni valakit...



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 30., hétfő 22:31

silverman írta:
kanbagoly írta:
silverman írta: ... mit kapott cserébe? Átvételi elismervény? Jutalom? Mennyi jutalom?
Ennyire nagyon nehéz elhinni, hogy valaki csak is azért csinálja, mert kedvét leli a találásban, a felfedezésben és semmi több? :D
iiiigen nehéz elhinni. Nekem ne mond hogy találnak 3 aranyat és szaladnak a múzeumba és elismervény és jutalom nélkül otthagynak 1 millát! Mert ha igy van akkor itt tényleg pszichiátriai kivizsgálásra kell küldeni valakit...
És akkor mit szólnál ahhoz, hogy ha ezt még megfejelnénk annyi lokálpatriótozmussal, hogy a keresős szponzorálna egy feltárást? Nagyon szűk látókörű vagy és nagyon pénz orientált.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. május 30., hétfő 22:44

kanbagoly írta:
silverman írta:
kanbagoly írta:
silverman írta: ... mit kapott cserébe? Átvételi elismervény? Jutalom? Mennyi jutalom?
Ennyire nagyon nehéz elhinni, hogy valaki csak is azért csinálja, mert kedvét leli a találásban, a felfedezésben és semmi több? :D
iiiigen nehéz elhinni. Nekem ne mond hogy találnak 3 aranyat és szaladnak a múzeumba és elismervény és jutalom nélkül otthagynak 1 millát! Mert ha igy van akkor itt tényleg pszichiátriai kivizsgálásra kell küldeni valakit...
És akkor mit szólnál ahhoz, hogy ha ezt még megfejelnénk annyi lokálpatriótozmussal, hogy a keresős szponzorálna egy feltárást? Nagyon szűk látókörű vagy és nagyon pénz orientált.
Hát aki a szüleivel lakik 30-40 évesen is az megtehet ilyet.. Az én Istenem a pénz...ezüst ...de inkább az arany :)
Szűk látókör??? hm lehet. De te se vagy ám más! Nehezen viseled ha valaki másképp gondolkodik mint te? Ugye?



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2016. május 30., hétfő 23:38

Azért itt árnyaltabb a kép szerintem. Mert igaz hogy találás öröme, természet, hobbi és ez motivál. Aki akarja, adja le, dolgozzon együtt múzeummal ásatásokon vagy ahogy tetszik. Az is szép és az is egy motiváció. De az egy nagyon kis kisebbség még mindig. Az engem momentán még nagyon zavar amikor szemét bűnözőnek vagyunk mondva, a tiltsuk be, a minden az államé, az eltulajdonítás, lopás, rongálás és ilyen dolgok. Eladni én nem akarom, de megtettem az óvintézkedéseket hogy ne vehessék el csak úgy, mint valami bűnözőtől a dolgaimat. Őszintén megmondva örülök hogy vannak ilyen múzeumos kollégák, látok valami fényt is felcsillanni az alagút végén, de viszont minden olyan megnyilvánulás ahol én vagyok a feketeseggű labló, azt a gondolatot hozza fel bennem még mindig, hogy ezeknek adjam oda? Azért mi, a nagy többségben levő hobbi vagy szabadidős fémkeresők is emberek vagyunk és nem bűnözők. Lehet hogy sokkal többen is keresnénk ilyen múzeumos kapcsolatot, de a mondás is úgy van, hogy amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten. Nem kivánok vitatkozni, meghagyom az aktívabb kollegáknak, csak egy vélemény egy sokat tapasztalt embertől.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 31., kedd 6:15

silverman írta:
kanbagoly írta:
silverman írta:
kanbagoly írta:
silverman írta: ... mit kapott cserébe? Átvételi elismervény? Jutalom? Mennyi jutalom?
Ennyire nagyon nehéz elhinni, hogy valaki csak is azért csinálja, mert kedvét leli a találásban, a felfedezésben és semmi több? :D
iiiigen nehéz elhinni. Nekem ne mond hogy találnak 3 aranyat és szaladnak a múzeumba és elismervény és jutalom nélkül otthagynak 1 millát! Mert ha igy van akkor itt tényleg pszichiátriai kivizsgálásra kell küldeni valakit...
És akkor mit szólnál ahhoz, hogy ha ezt még megfejelnénk annyi lokálpatriótozmussal, hogy a keresős szponzorálna egy feltárást? Nagyon szűk látókörű vagy és nagyon pénz orientált.
Hát aki a szüleivel lakik 30-40 évesen is az megtehet ilyet.. Az én Istenem a pénz...ezüst ...de inkább az arany :)
Szűk látókör??? hm lehet. De te se vagy ám más! Nehezen viseled ha valaki másképp gondolkodik mint te? Ugye?
Silver, bocs, de jelen esetben te kérdőjelezted meg Bagoly állítását. Ilyen alapon ha egy régész kimegy egy feltárásra és aranyat ásnak ki és azt nem hazaviszi eladni hanem be a bázisra akkor az is idióta kezelésre szoruló? Mi a különbség? Az aranypénzes találás (a közelmúltben kettő is) szórványként történt régész jelenléte nélkül. Valóban hazavihette volna a kolléga, de leadta. Egy másik közelmúlt beli alkalommal régész is jelen volt, de a keresős kolléga néhány száz méterre tőlük szedett ki sárgát, ami nem pénz volt, hanem jóval nagyobb és nehezebb, de még befért volna a csizmaszárba. Leadta. Nem a szüleikkel él egyik sem, családos, dolgozó emberek. Na erre varrj gombot. Nem föltétlen kell azt idiótának kikiáltani aki így viselkedik, azért ne fordítsuk már meg a dolgokat teljesen... Rendben, elfogadom, nem adod le, értékesíted. Tökre a te dolgod, a véleményem meg az enyém. De nyugodtan hidd el van aki másként csinálja és hobbinak tartja ezt az egészet. Nos amikor kimentem horgászni anno, érdekes módon sosem gondoltam arra, hogy valaki térítse meg az üzemanyag költségemet, a napijegyet, a beszakadt szereléket és esetleg veregesse meg a vállam egy egy szebb fogás után (ebből egyébként sem volt sok :))


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. május 31., kedd 10:20

Horgászat? Pl magántulajdonban lévő halastó telepitett halállománnyal. Ott valaki befektette a pénzét...persze hogy fizetsz a ,termékért,!
Keresőzésbe én fektetek bele és a terméket (találatot) leadom az államnak! Nem elveszek hanem adok!
Tokosbalta =válveregetés , kiállitott darabnál név feltüntetés
Értékesebb tárgyak leletek = megfelelő jutalom, név feltüntetése
Most mi van? Fenyegetés, rendörség ,házkutatás, pénzbirság, stb stb ez igy rendben van szerinted? A törvény van az emberekért , nem az emberek a törvényért!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 31., kedd 10:46

silverman írta:Horgászat? Pl magántulajdonban lévő halastó telepitett halállománnyal. Ott valaki befektette a pénzét...persze hogy fizetsz a ,termékért,!
Keresőzésbe én fektetek bele és a terméket (találatot) leadom az államnak! Nem elveszek hanem adok!
Tokosbalta =válveregetés , kiállitott darabnál név feltüntetés
Értékesebb tárgyak leletek = megfelelő jutalom, név feltüntetése
Most mi van? Fenyegetés, rendörség ,házkutatás, pénzbirság, stb stb ez igy rendben van szerinted? A törvény van az emberekért , nem az emberek a törvényért!
Lehet, hogy nem jó a szabályozás de lehetne rosszabb is. Azért tartom károsnak a nyilvános hisztit, mert ha akarják tudják még fokozni. Van honnét ötletet meríteni:

"Ausztriában az amatőr fémdetektorozás tilos, használata 5 000 euróig
terjedő bírsággal sújtható."

"Szlovéniában csak hatósági engedéllyel lehet
műszeres kutatást végezni, de csak olyan
személy irányítása mellett, aki szakmai ismeretekkel
rendelkezik a régészeti feltárásokról.
A fémkeresőket árusító kereskedőknek tájé-
koztatniuk kell a vásárlókat, hogy ezzel az
eszközzel tilos a régészeti tevékenység. A
szabályok megsértőit 400–40 000 euró pénzbírságra
lehet büntetni."

"Szlovákiában a kulturális
műemlékek, történelmi
helyek, régé-
szeti leletek és helyszínek
közelében tilos
az engedély nélküli
műszeres kutatása. A szabálysértésért
10 ezer eurós büntetés szabható
ki. Duplájára emelhető a bírság, ha a szabálysértést
világörökségi besorolású kulturális
műemlékeknél, történelmi helyeknél, régészeti
helyszíneknél vagy védőzónájuknál követték
el."

"Romániában azok a természetes vagy jogi
személyek, akik fémdetektorral rendelkeznek,
vagy azt forgalomba akarnak hozni, a szüksé-
ges engedélyeket az érintett megyei rendőrségtől
kell beszerezniük. Ha a Régészek Nyilvántartásában
szereplő és engedéllyel rendelkező
szakember saját fémkeresőt szeretne, a
Kulturális Minisztériumtól kell előzetesen
engedélyt szereznie. Régészeti lelőhelyeken,
régészetileg fontos és régészeti örökségi terü-
leteken csak minisztériumi engedélyével lehet
fémkeresőt használni. A régészeti örökségi
területekre előzetes engedély nélkül fémkeresővel
való belépés és annak használata bűncselekménynek
minősül, és egytől öt évig
tartó szabadságvesztéssel, valamint a fémkereső
eszköz elkobzásával jár. Már a belépés és
a használat kísérlete is büntetendő cselekmény.
A fémkeresők engedély nélküli kereskedelme
vagy annak kísérlete egytől öt évig
tartó szabadságvesztéssel
jár.
Fémdetektor
engedély nélküli tulajdonlása
25 000–
75 000 lej büntetést és
a műszer elkobzását
vonja maga után."

Forrás: http://www.parlament.hu/documents/10181 ... d6fe3852fe


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Norbat
Százados
Százados
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016. március 16., szerda 17:35
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Norbat » 2016. május 31., kedd 10:58

Norbat írta:
kanbagoly írta:
silverman írta:Horgászat? Pl magántulajdonban lévő halastó telepitett halállománnyal. Ott valaki befektette a pénzét...persze hogy fizetsz a ,termékért,!
Keresőzésbe én fektetek bele és a terméket (találatot) leadom az államnak! Nem elveszek hanem adok!
Tokosbalta =válveregetés , kiállitott darabnál név feltüntetés
Értékesebb tárgyak leletek = megfelelő jutalom, név feltüntetése
Most mi van? Fenyegetés, rendörség ,házkutatás, pénzbirság, stb stb ez igy rendben van szerinted? A törvény van az emberekért , nem az emberek a törvényért!
Lehet, hogy nem jó a szabályozás de lehetne rosszabb is. Azért tartom károsnak a nyilvános hisztit, mert ha akarják tudják még fokozni. Van honnét ötletet meríteni:

"Ausztriában az amatőr fémdetektorozás tilos, használata 5 000 euróig
terjedő bírsággal sújtható."
Bocsánat a közbedumálásért, de Ausztriában nem tilos keresőzés. A célzott archeológiai kutatás, ill. sírok kutatása tilos. Amennyiben "véletlenül" mégis ilyesmire bukkansz, jelentened kell, és le kell adnod, amit találtál.
Egyébként jogilag ott is homályosak a dolgok, mert ugye bizonyítsd be, hogy célzott keresés volt, vagy csak véletlenül bukkantál rá...

Én inkább hiszek az osztrák híreknek, mint a parlament.hu amúgy sem elfogult írásainak. :)

Forrás: http://tv.orf.at/groups/magazin/pool/newtonsonde[/quote]



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 31., kedd 10:59

Norbat írta:
kanbagoly írta:
silverman írta:Horgászat? Pl magántulajdonban lévő halastó telepitett halállománnyal. Ott valaki befektette a pénzét...persze hogy fizetsz a ,termékért,!
Keresőzésbe én fektetek bele és a terméket (találatot) leadom az államnak! Nem elveszek hanem adok!
Tokosbalta =válveregetés , kiállitott darabnál név feltüntetés
Értékesebb tárgyak leletek = megfelelő jutalom, név feltüntetése
Most mi van? Fenyegetés, rendörség ,házkutatás, pénzbirság, stb stb ez igy rendben van szerinted? A törvény van az emberekért , nem az emberek a törvényért!
Lehet, hogy nem jó a szabályozás de lehetne rosszabb is. Azért tartom károsnak a nyilvános hisztit, mert ha akarják tudják még fokozni. Van honnét ötletet meríteni:

"Ausztriában az amatőr fémdetektorozás tilos, használata 5 000 euróig
terjedő bírsággal sújtható."

Bocsánat a közbedumálásért, de Ausztriában nem tilos keresőzés. A célzott archeológiai kutatás, ill. sírok kutatása tilos. Amennyiben "véletlenül" mégis ilyesmire bukkansz, jelentened kell, és le kell adnod, amit találtál.
Egyébként jogilag ott is homályosak a dolgok, mert ugye bizonyítsd be, hogy célzott keresés volt, vagy csak véletlenül bukkantál rá...

Én inkább hiszek az osztrák híreknek, mint a parlament.hu amúgy sem elfogult írásainak. :)

Forrás: http://tv.orf.at/groups/magazin/pool/newtonsonde
Ezen én is csodálkoztam, de mivel engem nem érint nem foglalkoztam vele. Köszi a kiigazítást! Viszont a román szigorról hallottam. Sőt úgy tudom csak is kizárólag román állampolgárságúnak van esélye, hogy engedélyhez hozzá jusson vagy akár fémkeresőt birtokoljon.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Norbat
Százados
Százados
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016. március 16., szerda 17:35
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Norbat » 2016. május 31., kedd 11:06

Sajnos románul nem tudok, így nem tudok elmerülni a helyi hírekben. Viszont ha német nyelvű dolgoknak kell utánajárni, akkor szívesen segítek, ha ráérek.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. május 31., kedd 11:06

"Szlovákiában a kulturális
műemlékek, történelmi
helyek, régé-
szeti leletek és helyszínek
közelében tilos
az engedély nélküli
műszeres kutatása. A szabálysértésért
10 ezer eurós büntetés szabható
ki. Duplájára emelhető a bírság, ha a szabálysértést
világörökségi besorolású kulturális
műemlékeknél, történelmi helyeknél, régészeti
helyszíneknél vagy védőzónájuknál követték
el."


Azért szinte mindenütt a régészeti helyeken történő fémkeresés engedély köteles.Amúgy ezek szerint lehet menni?
Mert tulajdon képen csak ennyi szigorúság kellene.


:?:

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 31., kedd 11:18

norman írta:

Azért szinte mindenütt a régészeti helyeken történő fémkeresés engedély köteles.Amúgy ezek szerint lehet menni?
Mert tulajdon képen csak ennyi szigorúság kellene.
Ezzel 100% egyetértek, de itt mindenki a kibúvót keresi. Van, hogy a többség megelégedne vele ha szimplán keresőzhetne nem régészeti korú holmikat kutatva, de aztán rendre felmerül, hogy miért nem lehet megtartani azt amiből már van a múzeumban. Aztán eljutunk odáig, hogy hülye aki leadja az aranyat. Szóval a resztlit minek leadni, abból zsúfolásig van a múzeum raktáraiban, de ami meg érték azt meg nehogy má ingyen oda adjuk!?

Félre ne értsd Norman ez nem neked szól, hanem azoknak akik itt egyfolytában hőbörögnek.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. május 31., kedd 11:40

kanbagoly írta:
norman írta:

Azért szinte mindenütt a régészeti helyeken történő fémkeresés engedély köteles.Amúgy ezek szerint lehet menni?
Mert tulajdon képen csak ennyi szigorúság kellene.
Ezzel 100% egyetértek, de itt mindenki a kibúvót keresi. Van, hogy a többség megelégedne vele ha szimplán keresőzhetne nem régészeti korú holmikat kutatva, de aztán rendre felmerül, hogy miért nem lehet megtartani azt amiből már van a múzeumban. Aztán eljutunk odáig, hogy hülye aki leadja az aranyat. Szóval a resztlit minek leadni, abból zsúfolásig van a múzeum raktáraiban, de ami meg érték azt meg nehogy má ingyen oda adjuk!?

Félre ne értsd Norman ez nem neked szól, hanem azoknak akik itt egyfolytában hőbörögnek.
Szerintem meg te höbörögsz..nethuszár ;)
Miért jogos az hogy ingyen adjam le a muzeumnak? Te világod a kommunizmus vaze. Szerinted is vacak a szabályozás. Akkor miért kellene beletörödni. Te mutattad a statisztikát kb 2000 keresösböl 70nek van engedélye 5% alatt vazz...És szerintetek ez igy oké. Meg az is oké hogy leadunk mindent. Te meg a hozzád hasonló nem érti meg hogyha pl a szántásba marad a cucc akkor annak annyi. Miért bünteti a kiszedését ha a szebb dolgokért jutalmat fizetve hozzájuthat? De ez már lerágott csont. Tudnám hogy mi érdeked foggal körömmel védeni ezt a hülyeséget..



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 31., kedd 12:47

silverman írta: Tudnám hogy mi érdeked foggal körömmel védeni ezt a hülyeséget..
Az, hogy ha majd vén trotty leszek és nem tudok már terepre kimenni, akkor a kerekes székemből a múzeumban legyen mit kutatnom, miközben gyönyörködhetek mások leléseiben is. Mert az a régészeti lelet ami előkerül nem csak kizárólag az enyém, a tiéd vagy a múzeumigazgatóé, hanem mindannyiunké és ott van a helye ahol bármikor bárki hozzáfér. De ezt egy hozzád hasonlónak hiába is magyarázom, mert a te Istened a pénz, az ezüst és az arany ahogy te magad írtad pár hozzászólással ezelőtt.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. május 31., kedd 14:00

kanbagoly írta:
silverman írta: Tudnám hogy mi érdeked foggal körömmel védeni ezt a hülyeséget..
Az, hogy ha majd vén trotty leszek és nem tudok már terepre kimenni, akkor a kerekes székemből a múzeumban legyen mit kutatnom, miközben gyönyörködhetek mások leléseiben is. Mert az a régészeti lelet ami előkerül nem csak kizárólag az enyém, a tiéd vagy a múzeumigazgatóé, hanem mindannyiunké és ott van a helye ahol bármikor bárki hozzáfér. De ezt egy hozzád hasonlónak hiába is magyarázom, mert a te Istened a pénz, az ezüst és az arany ahogy te magad írtad pár hozzászólással ezelőtt.
Te fogod kutatni ? :)) Ahha... Addig vagy te ott megtürve amig elönyük származik belöled... Persze a régészeti lelet mindenkié...ezért legyen kiállitva... És fizessen jutalmat a megtalálónak...
Figyu ha a Seuso cuccok felére volt 5milliárd és még csak nem is tulajdonos az állam akkor telik jutalmazásra is!



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 31., kedd 14:15

silverman írta: Te fogod kutatni ? :)) Ahha... Addig vagy te ott megtürve amig elönyük származik belöled...
Ez hadd legyen az én gondom, látom lövésed sincs hogy működnek a közgyűjtemények. Kérdeztél - válaszoltam, de a véleményed nem igazán érdekel. :)
Szerintem ezzel véget is vethetünk a bájcsevejnek.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2016. május 31., kedd 14:33

kanbagoly írta:
silverman írta: Te fogod kutatni ? :)) Ahha... Addig vagy te ott megtürve amig elönyük származik belöled...
Ez hadd legyen az én gondom, látom lövésed sincs hogy működnek a közgyűjtemények. Kérdeztél - válaszoltam, de a véleményed nem igazán érdekel. :)
Szerintem ezzel véget is vethetünk a bájcsevejnek.
:)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 31., kedd 14:48

shadow20 írta:
kanbagoly írta:
silverman írta: Te fogod kutatni ? :)) Ahha... Addig vagy te ott megtürve amig elönyük származik belöled...
Ez hadd legyen az én gondom, látom lövésed sincs hogy működnek a közgyűjtemények. Kérdeztél - válaszoltam, de a véleményed nem igazán érdekel. :)
Szerintem ezzel véget is vethetünk a bájcsevejnek.
:)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
Silvernek: Kb mondhatja mindenki a véleményét meg lehet egyetérteni és nem. Momentán a szabályozás az ez, lehet ez szerint és nem. Ennyi. Attól, hogy te azt mondod legyen pénz a jutalmazásra, attól még nem lesz. Innentől a te választásod a te utad.
Shadow, voltál már múzeumban? Nem a kiállítótérben hanem mögötte. Raktárbázisban. Szerinted a múzeumnak mi a feladata? Az, hogy mindent kiállítson? Közel sem. Az csak egy része. Nyilván nem rakják ki. Az én általam bevitt halom vasból eddig 2-3 tárgyat láttam viszont kiállításon, név nélkül, mert épp beleillett a kiállításba. Viszont használták már fel anyagomat dolgozati témához, lelőhely datálásához, szóval bent van, kutathatóvá van téve. Rohadtul nincs minden kiállítva sőt...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Norbat
Százados
Százados
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016. március 16., szerda 17:35
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Norbat » 2016. május 31., kedd 15:13

khepera írta:
shadow20 írta:
kanbagoly írta:
silverman írta: Te fogod kutatni ? :)) Ahha... Addig vagy te ott megtürve amig elönyük származik belöled...
Ez hadd legyen az én gondom, látom lövésed sincs hogy működnek a közgyűjtemények. Kérdeztél - válaszoltam, de a véleményed nem igazán érdekel. :)
Szerintem ezzel véget is vethetünk a bájcsevejnek.
:)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
Az én általam bevitt halom vasból eddig 2-3 tárgyat láttam viszont kiállításon, név nélkül, mert épp beleillett a kiállításba.

Hogy-hogy név nélkül? Te kérted így? Mert ha nem, akkor nem tartom valami korrektnek, hogy annyi nem volt bennük, hogy megnevezzék, akinek köszönhetően megmenekült egy érték...



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. május 31., kedd 15:51

Norbat írta:
khepera írta:
shadow20 írta:
kanbagoly írta:
silverman írta: Te fogod kutatni ? :)) Ahha... Addig vagy te ott megtürve amig elönyük származik belöled...
Ez hadd legyen az én gondom, látom lövésed sincs hogy működnek a közgyűjtemények. Kérdeztél - válaszoltam, de a véleményed nem igazán érdekel. :)
Szerintem ezzel véget is vethetünk a bájcsevejnek.
:)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
Az én általam bevitt halom vasból eddig 2-3 tárgyat láttam viszont kiállításon, név nélkül, mert épp beleillett a kiállításba.

Hogy-hogy név nélkül? Te kérted így? Mert ha nem, akkor nem tartom valami korrektnek, hogy annyi nem volt bennük, hogy megnevezzék, akinek köszönhetően megmenekült egy érték...
Nem arról szólt a dolog, hogy a találó vagy az ásató régész neve kerüljön ki, hanem maga a tárgy és a magyarázat. Asszem a kiállítás megnyitón vagy meghívón talán fel voltam tüntetve de ez sem biztos. Nem is érdekel különösebben. Rajtam kívül úgysem tudják sokan ki vagyok, tehát más elolvassa a nevem, nem mond neki semmit én meg már régóta kapcsolatban vagyok magammal, az én szívemet sem dobogtatja meg :)


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 31., kedd 17:10

shadow20 írta: :)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
De ki beszélt itt kiállításról? Nem értem ez hogy jött ide?
Ti tényleg csak ennyit láttok a múzeumokba bele? Így nem csodálom, hogy nem értitek az egésznek a lényegét. :(


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. június 1., szerda 6:13

kanbagoly írta:
shadow20 írta: :)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
De ki beszélt itt kiállításról? Nem értem ez hogy jött ide?
Ti tényleg csak ennyit láttok a múzeumokba bele? Így nem csodálom, hogy nem értitek az egésznek a lényegét. :(
Kispofa vegyél vissza! A keresösök maradék 95%át fikázod. De végre kimondtátok a lényeget. Akik azokat az aranyakat is bevitték max köszönömöt kaptak. De ha hiszitek ha nem nem mindenki csak 3aranyat talál. (Most irigy vagy mi?) Szóval, mondjuk pl valaki mendegél a szántásba (mert a kutyája arra kergetett egy nyulat) és a nagy mendegélésbe arra leszel figyelmes hogy cserépdarabok közt viritanak valami sárga kerek érmek. Hmm. Na és akkor elkezd az ember gondolkodni....Beviszem a muzeumba hogy Kanbagoly majd ha öreg lesz tudja kutatni (feltéve ha addig nem kallodik el :) ) vagy mit tegyen. Gondolkodik...
Ugye mert miket olvasol ürgeöntésnél, pulykaterelgetésnél, kapálgatás közben a szölöben..stb lehet ezt azt találni...tehát az esély nagyobb mint a lottó 4es! A lényeg bagolyka én elfogadom hogy évente az a 5-6 alkalom amikor kimész és összeszedsz pár vasat meg cserepet és beviszed a muzeumba hogy legyen mit kutatni, ezért te is fogadd al hogy a keresősők 95% a szarik az egészre. És csöndben fogadd el! Tudodn 5%alatt a parlamentbe se lehet bejutni. Igen tudjuk mi a törvény.. Igen szetetnénk mi is a közjót szolgálni. De nem ilyen feltételekkel. Tudod reszlit vagy sallangot bárki be tud vinni csak most nem ilyenröl beszélünk.Egy dolgot elértél már , az ilyen okoskák miatt mint te senki nem jár már ide. Értem én hogy te mit képviselsz de lehet ezt egy kicsit visszafogottabban tenni
Khepera azért van neked mondva hogy ez igy nem müködik mert te vagy kapcsolatban muzeummal régésszel, te tudod közvetiteni feléjük hogy lenne több együttmüködés és leadás is de nem ilyen feltétellel.
Bagolyka neked meg még annyit hogy régebben ez egy egymást segitő forum volt , legyél kicsit lazább.Nem ellenségek vagyunk. Ha továbbra is ezt nyomod lesztek itt vagy 3-4en akkor meg mi lesz....kiket fogsz kioktatni? Szóval kicsit szerényebben lazábban...
Azthiszem én maradok a 95%ezen a felén. Kényszerböl nem megyek! Jobb ajánlatot várok...



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. június 1., szerda 6:43

silverman írta:
kanbagoly írta:
shadow20 írta: :)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
De ki beszélt itt kiállításról? Nem értem ez hogy jött ide?
Ti tényleg csak ennyit láttok a múzeumokba bele? Így nem csodálom, hogy nem értitek az egésznek a lényegét. :(
Kispofa vegyél vissza! A keresösök maradék 95%át fikázod. De végre kimondtátok a lényeget. Akik azokat az aranyakat is bevitték max köszönömöt kaptak. De ha hiszitek ha nem nem mindenki csak 3aranyat talál. (Most irigy vagy mi?) Szóval, mondjuk pl valaki mendegél a szántásba (mert a kutyája arra kergetett egy nyulat) és a nagy mendegélésbe arra leszel figyelmes hogy cserépdarabok közt viritanak valami sárga kerek érmek. Hmm. Na és akkor elkezd az ember gondolkodni....Beviszem a muzeumba hogy Kanbagoly majd ha öreg lesz tudja kutatni (feltéve ha addig nem kallodik el :) ) vagy mit tegyen. Gondolkodik...
Ugye mert miket olvasol ürgeöntésnél, pulykaterelgetésnél, kapálgatás közben a szölöben..stb lehet ezt azt találni...tehát az esély nagyobb mint a lottó 4es! A lényeg bagolyka én elfogadom hogy évente az a 5-6 alkalom amikor kimész és összeszedsz pár vasat meg cserepet és beviszed a muzeumba hogy legyen mit kutatni, ezért te is fogadd al hogy a keresősők 95% a szarik az egészre. És csöndben fogadd el! Tudodn 5%alatt a parlamentbe se lehet bejutni. Igen tudjuk mi a törvény.. Igen szetetnénk mi is a közjót szolgálni. De nem ilyen feltételekkel. Tudod reszlit vagy sallangot bárki be tud vinni csak most nem ilyenröl beszélünk.Egy dolgot elértél már , az ilyen okoskák miatt mint te senki nem jár már ide. Értem én hogy te mit képviselsz de lehet ezt egy kicsit visszafogottabban tenni
Khepera azért van neked mondva hogy ez igy nem müködik mert te vagy kapcsolatban muzeummal régésszel, te tudod közvetiteni feléjük hogy lenne több együttmüködés és leadás is de nem ilyen feltétellel.
Bagolyka neked meg még annyit hogy régebben ez egy egymást segitő forum volt , legyél kicsit lazább.Nem ellenségek vagyunk. Ha továbbra is ezt nyomod lesztek itt vagy 3-4en akkor meg mi lesz....kiket fogsz kioktatni? Szóval kicsit szerényebben lazábban...
Azthiszem én maradok a 95%ezen a felén. Kényszerböl nem megyek! Jobb ajánlatot várok...
A megszólítottság okán... a múzeumban (amelyikkel Bagollyal együtt mindketten évek óta kapcsolatban vagyunk) pontosan tudják, hogy mi lenne ha... De a törvényeket nem ők hozzák. Az országban kb. ők a legnyitottabbak, tisztában vannak vele milyen segítség egy lelkiismeretes keresős a múzeumnak. Nem én, mert én valóban keveset megyek de vannak olyan együttműködő kollégák itt akik melójukból vagy családi állapotukból kifolyólag jóval többet mennek segíteni. De valóban úgy érzem itt nem az elismerésről, jutalomról, névkiírásról és kiállításról van szó hanem a lehetőségről. És sajna sok múzeum nem ismerte fel a lehetőséget az együttműködésre. Az pedig, ha valaki mindent lead ne legyen már bűn vagy nyalizás vagy bármi negatív. Én elhiszem vagy elfogadom, hogy valahol van egy határ a legtöbb embernél. Engem nem kísértett még meg a sors mert ami eddig sárga volt az csak aranyozott volt vagy 19. szdi törött gyűrű. Tehát nem ítélkezem a fölött aki esetleg milliós értékkel nem a múzeum felé veszi az irányt hanem a hitele jut eszébe, ő dolga. Viszont mindenképp tisztelem azt aki másként teszi.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. július 25., hétfő 23:05

A múlt héten sikerült összehozni egy időpontot az illetékes Múzeumban és bevittem ezt a tárgyat , nagyon örültek neki én pedig nyugodtabb vagyok, mert végre jó helyre került .

Kép

Kép

Kép



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. július 27., szerda 8:08

zoli írta:A múlt héten sikerült összehozni egy időpontot az illetékes Múzeumban és bevittem ezt a tárgyat , nagyon örültek neki én pedig nyugodtabb vagyok, mert végre jó helyre került .

Kép

Kép

Kép
ej de szép. Gratula és a leadáshoz is. Más semmi innen?


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. július 27., szerda 8:53

khepera írta:
zoli írta:A múlt héten sikerült összehozni egy időpontot az illetékes Múzeumban és bevittem ezt a tárgyat , nagyon örültek neki én pedig nyugodtabb vagyok, mert végre jó helyre került .

Kép

Kép

Kép
ej de szép. Gratula és a leadáshoz is. Más semmi innen?

Köszi !
Igazából ez még fémkereső nélküli találat volt, egy barátomnál faültetés közben leltem amikor ezt találtam még fogalmam sem volt hogy létezik ez a hobbi .
Mindenesetre úgy érzem ilyen irányban jó hatással volt rám a fórum és az itt olvasottak , amikor költözésnél előkerült bevittem :-)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. július 27., szerda 9:11

Grat, nagyon szép darab és perfect, hogy bevitted! :)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. július 29., péntek 21:16

kanbagoly írta:Grat, nagyon szép darab és perfect, hogy bevitted! :)

Remélem az elemet adtad le! :)



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. augusztus 7., vasárnap 19:35

templomos írta:
kanbagoly írta:Grat, nagyon szép darab és perfect, hogy bevitted! :)

Remélem az elemet adtad le! :)

Az elemeket is leadtam , mivel odaforrasztottam ehhez a bronzizéhez , csak így állt meg a fotóhoz :roll:



Peet83
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 20:33
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Peet83 » 2016. augusztus 7., vasárnap 20:01

Hol ültettétek azt a fát ... csak megnézném hogy beállt e szépen :)



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. augusztus 8., hétfő 21:55

Peet83 írta:Hol ültettétek azt a fát ... csak megnézném hogy beállt e szépen :)
Laci nyaralójában ültettük szerintem neked rohadt messze van nem éri meg :-) , ja míg el nem felejtem .... van három Q..a nagy Dobermannja , ha még most is érdekel szólj nyugodtan , küldöm a koordinátákat :-bd



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. október 8., szombat 17:12

Kép
Első ilyen nyílhegyem.Errefelé ritka.



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: rocco » 2016. október 10., hétfő 17:51

attis írta:Kép
Első ilyen nyílhegyem.Errefelé ritka.
Szép találat gratulálok hozzá ;)



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. október 11., kedd 7:33

rocco írta:
attis írta:Kép
Első ilyen nyílhegyem.Errefelé ritka.
Szép találat gratulálok hozzá ;)
És örültek neki? Csak mert ilyenből kb 1000 van mindenkinek.


:?:

attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. október 11., kedd 17:27

norman írta:
rocco írta:
attis írta:Kép
Első ilyen nyílhegyem.Errefelé ritka.
Szép találat gratulálok hozzá ;)
És örültek neki? Csak mert ilyenből kb 1000 van mindenkinek.
Jaaa!! Akkor azért pöckölgették a nyílhegyet és húzogatták a szájukat!



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zeus » 2016. október 11., kedd 19:27

Ez a geci kormány pont ezt akarta el érni Össze zavarni mindent ,,, az örökséd vélelmet le szarják csak az ők profitjuk ne legyen múzeumi ásatás alatt!!!!!!!!



Hun or
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 17:14
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Hun or » 2017. október 10., kedd 20:27

Sziasztok! Egy kicsit felpörgetem ezt a topicot. Akit érdekel a téma szívesen körvonalazom a dolgot.
Kép



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. október 10., kedd 21:47

Hun or írta:Sziasztok! Egy kicsit felpörgetem ezt a topicot. Akit érdekel a téma szívesen körvonalazom a dolgot.
Kép
Nagyon szépek , Gratulálok :-)

Hun ?



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. október 11., szerda 10:27

Hun or írta:Sziasztok! Egy kicsit felpörgetem ezt a topicot. Akit érdekel a téma szívesen körvonalazom a dolgot.
Kép
Rendkívüli, köszönjük, hogy megosztod. Igen, mesélhetnél még róla. Honfoglaló süvegcsúcs, vagy mi ez?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 11., szerda 14:32

yoember írta:
Hun or írta:Sziasztok! Egy kicsit felpörgetem ezt a topicot. Akit érdekel a téma szívesen körvonalazom a dolgot.
Kép
Rendkívüli, köszönjük, hogy megosztod. Igen, mesélhetnél még róla. Honfoglaló süvegcsúcs, vagy mi ez?


Azt a betyárját!

Mi a sztori?
süveg.jpg
süveg.jpg (34.6 KiB) Megtekintve 17602 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma