Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Leadtam a múzeumnak

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. május 31., kedd 17:10

shadow20 írta: :)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
De ki beszélt itt kiállításról? Nem értem ez hogy jött ide?
Ti tényleg csak ennyit láttok a múzeumokba bele? Így nem csodálom, hogy nem értitek az egésznek a lényegét. :(


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

silverman
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 27., péntek 18:31
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: silverman » 2016. június 1., szerda 6:13

kanbagoly írta:
shadow20 írta: :)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
De ki beszélt itt kiállításról? Nem értem ez hogy jött ide?
Ti tényleg csak ennyit láttok a múzeumokba bele? Így nem csodálom, hogy nem értitek az egésznek a lényegét. :(
Kispofa vegyél vissza! A keresösök maradék 95%át fikázod. De végre kimondtátok a lényeget. Akik azokat az aranyakat is bevitték max köszönömöt kaptak. De ha hiszitek ha nem nem mindenki csak 3aranyat talál. (Most irigy vagy mi?) Szóval, mondjuk pl valaki mendegél a szántásba (mert a kutyája arra kergetett egy nyulat) és a nagy mendegélésbe arra leszel figyelmes hogy cserépdarabok közt viritanak valami sárga kerek érmek. Hmm. Na és akkor elkezd az ember gondolkodni....Beviszem a muzeumba hogy Kanbagoly majd ha öreg lesz tudja kutatni (feltéve ha addig nem kallodik el :) ) vagy mit tegyen. Gondolkodik...
Ugye mert miket olvasol ürgeöntésnél, pulykaterelgetésnél, kapálgatás közben a szölöben..stb lehet ezt azt találni...tehát az esély nagyobb mint a lottó 4es! A lényeg bagolyka én elfogadom hogy évente az a 5-6 alkalom amikor kimész és összeszedsz pár vasat meg cserepet és beviszed a muzeumba hogy legyen mit kutatni, ezért te is fogadd al hogy a keresősők 95% a szarik az egészre. És csöndben fogadd el! Tudodn 5%alatt a parlamentbe se lehet bejutni. Igen tudjuk mi a törvény.. Igen szetetnénk mi is a közjót szolgálni. De nem ilyen feltételekkel. Tudod reszlit vagy sallangot bárki be tud vinni csak most nem ilyenröl beszélünk.Egy dolgot elértél már , az ilyen okoskák miatt mint te senki nem jár már ide. Értem én hogy te mit képviselsz de lehet ezt egy kicsit visszafogottabban tenni
Khepera azért van neked mondva hogy ez igy nem müködik mert te vagy kapcsolatban muzeummal régésszel, te tudod közvetiteni feléjük hogy lenne több együttmüködés és leadás is de nem ilyen feltétellel.
Bagolyka neked meg még annyit hogy régebben ez egy egymást segitő forum volt , legyél kicsit lazább.Nem ellenségek vagyunk. Ha továbbra is ezt nyomod lesztek itt vagy 3-4en akkor meg mi lesz....kiket fogsz kioktatni? Szóval kicsit szerényebben lazábban...
Azthiszem én maradok a 95%ezen a felén. Kényszerböl nem megyek! Jobb ajánlatot várok...



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. június 1., szerda 6:43

silverman írta:
kanbagoly írta:
shadow20 írta: :)) :)) Nagy részét amit beviszel ki sem rakják!
De ki beszélt itt kiállításról? Nem értem ez hogy jött ide?
Ti tényleg csak ennyit láttok a múzeumokba bele? Így nem csodálom, hogy nem értitek az egésznek a lényegét. :(
Kispofa vegyél vissza! A keresösök maradék 95%át fikázod. De végre kimondtátok a lényeget. Akik azokat az aranyakat is bevitték max köszönömöt kaptak. De ha hiszitek ha nem nem mindenki csak 3aranyat talál. (Most irigy vagy mi?) Szóval, mondjuk pl valaki mendegél a szántásba (mert a kutyája arra kergetett egy nyulat) és a nagy mendegélésbe arra leszel figyelmes hogy cserépdarabok közt viritanak valami sárga kerek érmek. Hmm. Na és akkor elkezd az ember gondolkodni....Beviszem a muzeumba hogy Kanbagoly majd ha öreg lesz tudja kutatni (feltéve ha addig nem kallodik el :) ) vagy mit tegyen. Gondolkodik...
Ugye mert miket olvasol ürgeöntésnél, pulykaterelgetésnél, kapálgatás közben a szölöben..stb lehet ezt azt találni...tehát az esély nagyobb mint a lottó 4es! A lényeg bagolyka én elfogadom hogy évente az a 5-6 alkalom amikor kimész és összeszedsz pár vasat meg cserepet és beviszed a muzeumba hogy legyen mit kutatni, ezért te is fogadd al hogy a keresősők 95% a szarik az egészre. És csöndben fogadd el! Tudodn 5%alatt a parlamentbe se lehet bejutni. Igen tudjuk mi a törvény.. Igen szetetnénk mi is a közjót szolgálni. De nem ilyen feltételekkel. Tudod reszlit vagy sallangot bárki be tud vinni csak most nem ilyenröl beszélünk.Egy dolgot elértél már , az ilyen okoskák miatt mint te senki nem jár már ide. Értem én hogy te mit képviselsz de lehet ezt egy kicsit visszafogottabban tenni
Khepera azért van neked mondva hogy ez igy nem müködik mert te vagy kapcsolatban muzeummal régésszel, te tudod közvetiteni feléjük hogy lenne több együttmüködés és leadás is de nem ilyen feltétellel.
Bagolyka neked meg még annyit hogy régebben ez egy egymást segitő forum volt , legyél kicsit lazább.Nem ellenségek vagyunk. Ha továbbra is ezt nyomod lesztek itt vagy 3-4en akkor meg mi lesz....kiket fogsz kioktatni? Szóval kicsit szerényebben lazábban...
Azthiszem én maradok a 95%ezen a felén. Kényszerböl nem megyek! Jobb ajánlatot várok...
A megszólítottság okán... a múzeumban (amelyikkel Bagollyal együtt mindketten évek óta kapcsolatban vagyunk) pontosan tudják, hogy mi lenne ha... De a törvényeket nem ők hozzák. Az országban kb. ők a legnyitottabbak, tisztában vannak vele milyen segítség egy lelkiismeretes keresős a múzeumnak. Nem én, mert én valóban keveset megyek de vannak olyan együttműködő kollégák itt akik melójukból vagy családi állapotukból kifolyólag jóval többet mennek segíteni. De valóban úgy érzem itt nem az elismerésről, jutalomról, névkiírásról és kiállításról van szó hanem a lehetőségről. És sajna sok múzeum nem ismerte fel a lehetőséget az együttműködésre. Az pedig, ha valaki mindent lead ne legyen már bűn vagy nyalizás vagy bármi negatív. Én elhiszem vagy elfogadom, hogy valahol van egy határ a legtöbb embernél. Engem nem kísértett még meg a sors mert ami eddig sárga volt az csak aranyozott volt vagy 19. szdi törött gyűrű. Tehát nem ítélkezem a fölött aki esetleg milliós értékkel nem a múzeum felé veszi az irányt hanem a hitele jut eszébe, ő dolga. Viszont mindenképp tisztelem azt aki másként teszi.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. július 25., hétfő 23:05

A múlt héten sikerült összehozni egy időpontot az illetékes Múzeumban és bevittem ezt a tárgyat , nagyon örültek neki én pedig nyugodtabb vagyok, mert végre jó helyre került .

Kép

Kép

Kép



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2016. július 27., szerda 8:08

zoli írta:A múlt héten sikerült összehozni egy időpontot az illetékes Múzeumban és bevittem ezt a tárgyat , nagyon örültek neki én pedig nyugodtabb vagyok, mert végre jó helyre került .

Kép

Kép

Kép
ej de szép. Gratula és a leadáshoz is. Más semmi innen?


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. július 27., szerda 8:53

khepera írta:
zoli írta:A múlt héten sikerült összehozni egy időpontot az illetékes Múzeumban és bevittem ezt a tárgyat , nagyon örültek neki én pedig nyugodtabb vagyok, mert végre jó helyre került .

Kép

Kép

Kép
ej de szép. Gratula és a leadáshoz is. Más semmi innen?

Köszi !
Igazából ez még fémkereső nélküli találat volt, egy barátomnál faültetés közben leltem amikor ezt találtam még fogalmam sem volt hogy létezik ez a hobbi .
Mindenesetre úgy érzem ilyen irányban jó hatással volt rám a fórum és az itt olvasottak , amikor költözésnél előkerült bevittem :-)



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2016. július 27., szerda 9:11

Grat, nagyon szép darab és perfect, hogy bevitted! :)


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: templomos » 2016. július 29., péntek 21:16

kanbagoly írta:Grat, nagyon szép darab és perfect, hogy bevitted! :)

Remélem az elemet adtad le! :)



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. augusztus 7., vasárnap 19:35

templomos írta:
kanbagoly írta:Grat, nagyon szép darab és perfect, hogy bevitted! :)

Remélem az elemet adtad le! :)

Az elemeket is leadtam , mivel odaforrasztottam ehhez a bronzizéhez , csak így állt meg a fotóhoz :roll:



Peet83
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2016. június 6., hétfő 20:33
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Peet83 » 2016. augusztus 7., vasárnap 20:01

Hol ültettétek azt a fát ... csak megnézném hogy beállt e szépen :)



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2016. augusztus 8., hétfő 21:55

Peet83 írta:Hol ültettétek azt a fát ... csak megnézném hogy beállt e szépen :)
Laci nyaralójában ültettük szerintem neked rohadt messze van nem éri meg :-) , ja míg el nem felejtem .... van három Q..a nagy Dobermannja , ha még most is érdekel szólj nyugodtan , küldöm a koordinátákat :-bd



attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. október 8., szombat 17:12

Kép
Első ilyen nyílhegyem.Errefelé ritka.



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: rocco » 2016. október 10., hétfő 17:51

attis írta:Kép
Első ilyen nyílhegyem.Errefelé ritka.
Szép találat gratulálok hozzá ;)



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2016. október 11., kedd 7:33

rocco írta:
attis írta:Kép
Első ilyen nyílhegyem.Errefelé ritka.
Szép találat gratulálok hozzá ;)
És örültek neki? Csak mert ilyenből kb 1000 van mindenkinek.


:?:

attis
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. október 24., szombat 18:28
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: attis » 2016. október 11., kedd 17:27

norman írta:
rocco írta:
attis írta:Kép
Első ilyen nyílhegyem.Errefelé ritka.
Szép találat gratulálok hozzá ;)
És örültek neki? Csak mert ilyenből kb 1000 van mindenkinek.
Jaaa!! Akkor azért pöckölgették a nyílhegyet és húzogatták a szájukat!



Avatar
zeus
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:42
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zeus » 2016. október 11., kedd 19:27

Ez a geci kormány pont ezt akarta el érni Össze zavarni mindent ,,, az örökséd vélelmet le szarják csak az ők profitjuk ne legyen múzeumi ásatás alatt!!!!!!!!



Hun or
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 17:14
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Hun or » 2017. október 10., kedd 20:27

Sziasztok! Egy kicsit felpörgetem ezt a topicot. Akit érdekel a téma szívesen körvonalazom a dolgot.
Kép



Avatar
zoli
Százados
Százados
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015. július 2., csütörtök 8:04
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: zoli » 2017. október 10., kedd 21:47

Hun or írta:Sziasztok! Egy kicsit felpörgetem ezt a topicot. Akit érdekel a téma szívesen körvonalazom a dolgot.
Kép
Nagyon szépek , Gratulálok :-)

Hun ?



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. október 11., szerda 10:27

Hun or írta:Sziasztok! Egy kicsit felpörgetem ezt a topicot. Akit érdekel a téma szívesen körvonalazom a dolgot.
Kép
Rendkívüli, köszönjük, hogy megosztod. Igen, mesélhetnél még róla. Honfoglaló süvegcsúcs, vagy mi ez?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 11., szerda 14:32

yoember írta:
Hun or írta:Sziasztok! Egy kicsit felpörgetem ezt a topicot. Akit érdekel a téma szívesen körvonalazom a dolgot.
Kép
Rendkívüli, köszönjük, hogy megosztod. Igen, mesélhetnél még róla. Honfoglaló süvegcsúcs, vagy mi ez?


Azt a betyárját!

Mi a sztori?
süveg.jpg
süveg.jpg (34.6 KiB) Megtekintve 17599 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. október 11., szerda 17:15

hú bammmeg



Hun or
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015. július 19., vasárnap 17:14
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Hun or » 2017. október 11., szerda 20:54

Igen süvegcsúcs. Sajnos négy bolygatott sírból jött egy homokbányából.

1 sír pár gyöngy
2 sír csak a csúcs
3 sír emberi koponya,lábszárcsontok, kenyelek, zabla ,egy aranyozott ezüst szemfedőszerűség, nyílhegyek ,ezüst lemez,
három pata .
4. sír lócsontok, emberi állkapocs, nyílhegyek, ezüst karika, valamilyen szerves anyag csomója, tűzcsiholó és pár darab
ezüst Berengár pénz lyukasztva.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én csak egy hír után mentem egy illetőhöz mert nála már ott volt az első három sír anyaga (nem keresős az illető). Nagy nehezen meg is szereztem. Amikor tovább bontották a bányát akkor kezdtem még menteni a menthetőt és hála az égnek a negyedik sír maradványát sikerült részben biztonságba helyezni.
Akit érdekel az egész sztori jöjjön Jászberénybe 18-án mert akkor lesz a sajtótájékoztató.



Ásóbéka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 11., vasárnap 1:45
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: Ásóbéka » 2017. október 11., szerda 22:00

Hun or írta:Igen süvegcsúcs. Sajnos négy bolygatott sírból jött egy homokbányából.

1 sír pár gyöngy
2 sír csak a csúcs
3 sír emberi koponya,lábszárcsontok, kenyelek, zabla ,egy aranyozott ezüst szemfedőszerűség, nyílhegyek ,ezüst lemez,
három pata .
4. sír lócsontok, emberi állkapocs, nyílhegyek, ezüst karika, valamilyen szerves anyag csomója, tűzcsiholó és pár darab
ezüst Berengár pénz lyukasztva.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én csak egy hír után mentem egy illetőhöz mert nála már ott volt az első három sír anyaga (nem keresős az illető). Nagy nehezen meg is szereztem. Amikor tovább bontották a bányát akkor kezdtem még menteni a menthetőt és hála az égnek a negyedik sír maradványát sikerült részben biztonságba helyezni.
Akit érdekel az egész sztori jöjjön Jászberénybe 18-án mert akkor lesz a sajtótájékoztató.
Gratulálok! :o



tejesember
Százados
Százados
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:19
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: tejesember » 2017. október 12., csütörtök 18:16

Grat,de sajnos sokan nem tudnak elmenni rá.Ezért ha kérhetném ide is dobhatnál majd fel egy kis összefoglalót.köszi



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 24., kedd 12:16

yoember írta:Kovalik, kár, hogy törölted a hozzászólást, kíváncsi lettem volna a reakciókra. Persze sejtem kábé mi lett volna.

Viszont az jutott eszembe ennek kapcsán, hogy a múzeumokkal együttműködő keresősök miért nem posztolnak itt leleteket. Ők megtehetnék nyugodtan, akár a régész szakvéleményével együtt. Régebben Khepera mutatott szép tárgyakat például. Igen hasznos volna, és még legális is. Már csak azért is mert jórészük egyébként is elsüllyed egy múzeumi raktárban. Nos?
Én még néha benézek, Khepera viszont már nem (de majd szólok neki ha erretéved virítson valamit :D ). Nekem azt mondta elege lett a támadásokból, a folyamatos vitákból (hogy őszinte legyek én is belefásultam). Egy összesítés az elmúlt 2 év jobbjaiból, amit egy cimborával lengettünk ki (a kitakartak vagy személyesek, vagy olyan képek amik még nem nyilvánosak publikálásig a múzeum kérésére). Több darab kiállításba bekerült, de olyanok is vannak amiket ezután állítanak ki:
kepek.jpg
kepek.jpg (257.16 KiB) Megtekintve 17943 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: norman » 2017. október 24., kedd 12:54

kanbagoly írta:
yoember írta:Kovalik, kár, hogy törölted a hozzászólást, kíváncsi lettem volna a reakciókra. Persze sejtem kábé mi lett volna.

Viszont az jutott eszembe ennek kapcsán, hogy a múzeumokkal együttműködő keresősök miért nem posztolnak itt leleteket. Ők megtehetnék nyugodtan, akár a régész szakvéleményével együtt. Régebben Khepera mutatott szép tárgyakat például. Igen hasznos volna, és még legális is. Már csak azért is mert jórészük egyébként is elsüllyed egy múzeumi raktárban. Nos?
Én még néha benézek, Khepera viszont már nem (de majd szólok neki ha erretéved virítson valamit :D ). Nekem azt mondta elege lett a támadásokból, a folyamatos vitákból (hogy őszinte legyek én is belefásultam). Egy összesítés az elmúlt 2 év jobbjaiból, amit egy cimborával lengettünk ki (a kitakartak vagy személyesek, vagy olyan képek amik még nem nyilvánosak publikálásig a múzeum kérésére). Több darab kiállításba bekerült, de olyanok is vannak amiket ezután állítanak ki:
kepek.jpg
Gratula!
Szép leletek.Egy párszor úgy látom megugrott a pulzusod rendesen. :D


:?:

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. október 24., kedd 18:31

norman írta:
kanbagoly írta:
yoember írta:Kovalik, kár, hogy törölted a hozzászólást, kíváncsi lettem volna a reakciókra. Persze sejtem kábé mi lett volna.

Viszont az jutott eszembe ennek kapcsán, hogy a múzeumokkal együttműködő keresősök miért nem posztolnak itt leleteket. Ők megtehetnék nyugodtan, akár a régész szakvéleményével együtt. Régebben Khepera mutatott szép tárgyakat például. Igen hasznos volna, és még legális is. Már csak azért is mert jórészük egyébként is elsüllyed egy múzeumi raktárban. Nos?
Én még néha benézek, Khepera viszont már nem (de majd szólok neki ha erretéved virítson valamit :D ). Nekem azt mondta elege lett a támadásokból, a folyamatos vitákból (hogy őszinte legyek én is belefásultam). Egy összesítés az elmúlt 2 év jobbjaiból, amit egy cimborával lengettünk ki (a kitakartak vagy személyesek, vagy olyan képek amik még nem nyilvánosak publikálásig a múzeum kérésére). Több darab kiállításba bekerült, de olyanok is vannak amiket ezután állítanak ki:
kepek.jpg
Gratula!
Szép leletek.Egy párszor úgy látom megugrott a pulzusod rendesen. :D
Ezt nevezem! Akkor mondom melyikről kérek nagyobb képet. :) A tallérokról, a kelta érmékről, a bronzkori eszközökről, meg arról a nagy kerek tárgyról, ha lennél szíves. Így thumbnail méretben nem igazán kivehetők a dolgok.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: khepera » 2017. október 24., kedd 20:05

Sziasztok,

Na jó jelentkezem én is. De igaza van Kanbagolynak, annyi sárdobálás volt, hogy jobbnak láttam visszavonulni, illetve csak a face csoportunkban vagyok aktív, ahol a "múzeumbarát" kifejezés nem egyenlő a spiclivel, a barna nyelvűvel, a csókossal stb...
Itt van néhány kép közelmúltból, rövidesen egy nagyobb (egész nagy) pukkanás is lesz de az még nem publikus.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. október 24., kedd 20:06

norman írta:
kanbagoly írta:
yoember írta:Kovalik, kár, hogy törölted a hozzászólást, kíváncsi lettem volna a reakciókra. Persze sejtem kábé mi lett volna.

Viszont az jutott eszembe ennek kapcsán, hogy a múzeumokkal együttműködő keresősök miért nem posztolnak itt leleteket. Ők megtehetnék nyugodtan, akár a régész szakvéleményével együtt. Régebben Khepera mutatott szép tárgyakat például. Igen hasznos volna, és még legális is. Már csak azért is mert jórészük egyébként is elsüllyed egy múzeumi raktárban. Nos?
Én még néha benézek, Khepera viszont már nem (de majd szólok neki ha erretéved virítson valamit :D ). Nekem azt mondta elege lett a támadásokból, a folyamatos vitákból (hogy őszinte legyek én is belefásultam). Egy összesítés az elmúlt 2 év jobbjaiból, amit egy cimborával lengettünk ki (a kitakartak vagy személyesek, vagy olyan képek amik még nem nyilvánosak publikálásig a múzeum kérésére). Több darab kiállításba bekerült, de olyanok is vannak amiket ezután állítanak ki:
kepek.jpg
Gratula!
Szép leletek.Egy párszor úgy látom megugrott a pulzusod rendesen. :D
Aranka is volt ott egy pár!!Gratulálok valóban szép leletek
;)



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. október 24., kedd 20:11

khepera írta:Sziasztok,

Na jó jelentkezem én is. De igaza van Kanbagolynak, annyi sárdobálás volt, hogy jobbnak láttam visszavonulni, illetve csak a face csoportunkban vagyok aktív, ahol a "múzeumbarát" kifejezés nem egyenlő a spiclivel, a barna nyelvűvel, a csókossal stb...
Itt van néhány kép közelmúltból, rövidesen egy nagyobb (egész nagy) pukkanás is lesz de az még nem publikus.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Na ezek se semmik az biztos....Gratulálok igy tovább.. ;)



Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. október 25., szerda 7:54

khepera írta:Sziasztok,

Na jó jelentkezem én is. De igaza van Kanbagolynak, annyi sárdobálás volt, hogy jobbnak láttam visszavonulni, illetve csak a face csoportunkban vagyok aktív, ahol a "múzeumbarát" kifejezés nem egyenlő a spiclivel, a barna nyelvűvel, a csókossal stb...
Itt van néhány kép közelmúltból, rövidesen egy nagyobb (egész nagy) pukkanás is lesz de az még nem publikus.
Köszönjük, hogy felraktad, ezek igen szépek. A kelta öv különösen. Arról a gyűrűről (?), amin egy állat van, mit lehet tudni?
A jövőben is szívesen értesülnénk a leletekről, gondolom nem csak én vagyok így.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 25., szerda 11:17

yoember írta: .
1.jpg
1.jpg (168.34 KiB) Megtekintve 17768 alkalommal
2.jpg
2.jpg (397.41 KiB) Megtekintve 17768 alkalommal
3.jpg
3.jpg (133.21 KiB) Megtekintve 17768 alkalommal
Két utolsót töröltem azokról utólag vettem észre nem lett kérve kép, de valamiért nem törlődik a hozzászólásból továbbra is fenn marad.
Csatolmányok
5.jpg
5.jpg (131.31 KiB) Megtekintve 17768 alkalommal
4.jpg
4.jpg (121.5 KiB) Megtekintve 17768 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kanbagoly 2017. október 25., szerda 13:14-kor.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 25., szerda 11:19

Bocs a méretért így meg túl nagyok.
8.jpg
8.jpg (191.78 KiB) Megtekintve 17777 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 25., szerda 13:02

yoember írta:
Ezt nevezem! Akkor mondom melyikről kérek nagyobb képet. :) A tallérokról, a kelta érmékről, a bronzkori eszközökről, meg arról a nagy kerek tárgyról, ha lennél szíves. Így thumbnail méretben nem igazán kivehetők a dolgok.
A leletek a helyi és a megyei múzeumba kerültek. Egy részük a Kincses Kecskemét című "új szerzemények" kiállításán lett kiállítva. Más részük a helyi múzeumunk látványraktárában kerülnek közszemlére. A "tömegleletek" pedig projektek, kutatások anyagába nyújtanak plusz információt, statisztikai adatot, majd mennek a raktár mélyére, éremtárba és ott várják a jövő kutatóit beleltározva restaurálás és konzerválást követően. Többségük nem képvisel különösebb értéket, de helytörténeti jelentőségük nekem és a helyi kutatóknak fontos. Természetesen aki a világ túlsó végéből idelátogat, annak lehet értéktelen ezredik tucatkacat.
b1.jpg
b1.jpg (161.65 KiB) Megtekintve 17770 alkalommal
b2.jpg
b2.jpg (149.69 KiB) Megtekintve 17770 alkalommal
b3.jpg
b3.jpg (164.85 KiB) Megtekintve 17770 alkalommal


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. október 25., szerda 17:44

kanbagoly írta:Bocs a méretért így meg túl nagyok.
8.jpg
Erről a tárgyról mit lehet tudni?



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 25., szerda 18:05

yoember írta:
kanbagoly írta:Bocs a méretért így meg túl nagyok.
vertal.jpg
vertal.jpg (38.79 KiB) Megtekintve 17703 alkalommal
Erről a tárgyról mit lehet tudni?
"Vanitas szimbólum és mértéktelenség. A Vértálak-Vert tálak szerzőjének véleménye szerint ez az üzenete annak a XV. századi nürnbergi mesternek, aki az alábbi réztál-vértál mintáját megtervezte és elkészítette. A szirmait gyorsan hullató virágok az eltékozlott, múlandó életet, míg a lépesmézet nyalogató medve a torkossággal demonstrálja a 7 főbűn egyikét.
Réztálakról és alapjában a rézedényekről kevés szó esik a feljegyzésekben. A XV. században a fából és kerámiából készült edények kerültek legnagyobb számban asztalra, amiket helyi mesterek is készítettek. Ónedényeket helyben is gyártottak az öntőmesterek, de jórészük importárunak számított. A réz megmunkálása viszont magas szakértelmet igényelt. A rézedény előállítása költséges, épp ezért luxuscikknek számított, amit a felnémet kereskedők hoztak vidékünkre.
Károly Róbert kezdeményezésére 1335 novemberében a Visegrádon tartott magyar, cseh és lengyel királytalálkozón hoztak döntést, mely a Bécs árumegállító jogából származó hátrányok csökkentésére Nürnbergtől Prágán át Holics és Nagyszombat érintésével új kereskedelmi utat jelölt ki Budára. A privilégium a következő évben kiterjedt a brünni, prágai, nürnbergi és regensburgi kereskedőkre.
Az 1336. évi nürnbergi kiváltságlevél, amelyet Nagy Lajos király 1357-ben nemcsak megerősített, hanem ki is bővített, majd Mária királyné (1383), V. László (1455), Hunyadi Mátyás (1470), végül II. Ulászló (1497) ismételten kiadott, a Magyarországra vezető északnyugati út pontos meghatározásával — a Duna menti útvonal mellett — a felnémet városok kereskedőinek döntő fontosságú, századokon át fennálló, Bécset elkerülő magyarországi útját rögzítette. Bécs megkerülésével, az ottani kiváltságokból fakadó szállítási és vámfizetési nehézségek áthidalásával tudták megtartani a magyar piacot. Neves nürnbergi kereskedők, gyermekeiket magyar városokban telepítették le és házasították be, hogy a kereskedelmi központokban előre tolt helyőrségként raktárokat hozzanak létre.
A fentiek tükrében nyomon követhető, hogy kerülhetett a nürnbergi műhelyben készült (vér)tál a budai piacra, majd onnan egy vidéki település gazdag polgárának asztalára.

A hazai és nyugati szakirodalomban felbukkanó vértál megnevezés amivel ezeket a XV.-XVI. századi domborított díszítésű réztálakat illetik arra utal, hogy egykor a vérmetszést végző orvosok kedvelt edénye is volt, melyben a vért felfogták, de éppúgy használták ezeket a tárgyakat mosdótálnak, ételek felszolgálásra, vagy éppen egyházi szertartásokon keresztelőtálának.


Felhasznált irodalom:
- Folytonosság és megújulás Magyarország és a felnémet városok gazdasági kapcsolataiban a középkortól a kora újkorig.
- Egyeki-Szabó Tamás: Vértálak - Vert tálak"


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 25., szerda 18:24

Valami gond van az oldallal a képeket nem oda teszi ahová illesztve lettek és törölni sem engedi. A fekete-fehér képet a szöveg alá szerettem volna beilleszteni utólag. :D


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. október 25., szerda 18:43

kanbagoly írta:Valami gond van az oldallal a képeket nem oda teszi ahová illesztve lettek és törölni sem engedi. A fekete-fehér képet a szöveg alá szerettem volna beilleszteni utólag. :D
Szép, érdekes lelet. Ott helyben volt tippetek, hogy mi az, mikori?

A bronzkori tárgyak is csodásak.



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2017. október 25., szerda 19:03

yoember írta:
kanbagoly írta:Valami gond van az oldallal a képeket nem oda teszi ahová illesztve lettek és törölni sem engedi. A fekete-fehér képet a szöveg alá szerettem volna beilleszteni utólag. :D
Szép, érdekes lelet. Ott helyben volt tippetek, hogy mi az, mikori?

A bronzkori tárgyak is csodásak.
A közepe körül van egy gótikus felirat, a betűstílusból sejtettük, hogy mikori de nem voltunk benne biztosak. A lelet teljesen váratlanul jött, a terület nem szerepelt sem a múzeum, sem az örökségvédelem nyilvántartásában. Szántó mellett jött, nem nagy mélységben de valószínűleg régebben volt szántva sekélyen, mert valami megszaggatta. Ha 2-3 méterrel arrébb van az intenzíven művelt területen, akkor már esélyünk se lett volna csak a cafatjaira.

A bronzkori tárgyak pedig a kiskőrösi-kincs részei.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Avatar
yoember
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:40
Status: Offline

Re: Leadtam a múzeumnak

Hozzászólás Szerző: yoember » 2017. október 25., szerda 19:22

kanbagoly írta:
yoember írta:
kanbagoly írta:Valami gond van az oldallal a képeket nem oda teszi ahová illesztve lettek és törölni sem engedi. A fekete-fehér képet a szöveg alá szerettem volna beilleszteni utólag. :D
Szép, érdekes lelet. Ott helyben volt tippetek, hogy mi az, mikori?

A bronzkori tárgyak is csodásak.
A közepe körül van egy gótikus felirat, a betűstílusból sejtettük, hogy mikori de nem voltunk benne biztosak. A lelet teljesen váratlanul jött, a terület nem szerepelt sem a múzeum, sem az örökségvédelem nyilvántartásában. Szántó mellett jött, nem nagy mélységben de valószínűleg régebben volt szántva sekélyen, mert valami megszaggatta. Ha 2-3 méterrel arrébb van az intenzíven művelt területen, akkor már esélyünk se lett volna csak a cafatjaira.

A bronzkori tárgyak pedig a kiskőrösi-kincs részei.
Akkor a kis képeken látható aranyékszerek azok, amiket a sajtónak is mutogattak?



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma