Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Külföldi fémkeresés

Aranyásó
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. május 10., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Aranyásó » 2016. május 11., szerda 17:25

Aranyrögöt keresett már valaki fémkeresővel a világ ismert aranymezőin?
Angol nyelven sok leírás és videó van erről az interneten például "Gold Prospecting" kifejezéssel.



őszapó
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2016. március 6., vasárnap 9:54
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: őszapó » 2016. május 23., hétfő 8:59

IMG_20160523_084949.jpg
IMG_20160523_084949.jpg (170.81 KiB) Megtekintve 28289 alkalommal
Sziasztok.Görög tengerparti találatok.



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. május 23., hétfő 9:11

őszapó írta:
IMG_20160523_084949.jpg
Sziasztok.Görög tengerparti találatok.
Gratula!
Milyen géppel nyomod?



őszapó
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2016. március 6., vasárnap 9:54
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: őszapó » 2016. május 23., hétfő 9:25

Laci5000 írta:
őszapó írta:
IMG_20160523_084949.jpg
Sziasztok.Görög tengerparti találatok.
Gratula!
Milyen géppel nyomod?
White's coinmaster.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. május 23., hétfő 19:56

Szintén gratula,főleg a szerencséhez,hogy nem találtak meg a yardok...
A szabályzás szerint csak görögök lengethetnek,az idegeneket nem szeretik
ld itt: http://www.bbc.com/news/uk-england-humber-10952471
vagy itt: http://www.hulldailymail.co.uk/beach-ca ... story.html
én is vittem a gépet,de volt aki perfektűl fordítson legalább görögre,ha kell kidumáljam valahogy
ennek ellenére nem sokat használtam,kb 3 eurot szedtem össze



őszapó
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2016. március 6., vasárnap 9:54
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: őszapó » 2016. május 23., hétfő 20:38

Berez írta:Szintén gratula,főleg a szerencséhez,hogy nem találtak meg a yardok...
A szabályzás szerint csak görögök lengethetnek,az idegeneket nem szeretik
ld itt: http://www.bbc.com/news/uk-england-humber-10952471
vagy itt: http://www.hulldailymail.co.uk/beach-ca ... story.html
én is vittem a gépet,de volt aki perfektűl fordítson legalább görögre,ha kell kidumáljam valahogy
ennek ellenére nem sokat használtam,kb 3 eurot szedtem össze
Igen,mi is tudjuk,inkább csak éjszaka keresgélünk,reméljük nem lesz baj.Ha Tunéziában sem volt probléma bizunk benne itt sem lesz.



őszapó
Százados
Százados
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2016. március 6., vasárnap 9:54
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: őszapó » 2016. május 25., szerda 20:37

Sziasztok!Nem ajáljuk a görög országi keresőzést,éjszaka keresőzés közben, oda állított hozzánk egy görög férfi két németjuhász kutyával bottal a kezében.Azt állititta magáról hogy ő "Police", de ugy gondoljuk polgár őr lehetett, és bilincselést mutogatott a kezével a keresőzés miatt.Nagyon komolynak tünt, úgyhogy gyorsan összepakoltuk a gépet.Szerencsére így megúsztuk,következmények nélkül. :(



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. május 26., csütörtök 7:38

Üdv Urak!

A haverom Horvátországba készül a családdal nyaralni és mindenáron vinni akarja a deltáját.
Én mondtam neki,hogy szerintem nem jó ötlet két okból a nagyfejes Delta szerintem nem való tengerhez a másik ok az,hogy a külföldi lengetősöket nem igazán szeretik kint.

Valaki esetleg tudna konkrét valósidejű infót a horvátországi viszonyokról lehetőségekről?
Előre is köszönöm a segítséget!


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. május 26., csütörtök 11:42

billybad74 írta:Üdv Urak!

A haverom Horvátországba készül a családdal nyaralni és mindenáron vinni akarja a deltáját.
Én mondtam neki,hogy szerintem nem jó ötlet két okból a nagyfejes Delta szerintem nem való tengerhez a másik ok az,hogy a külföldi lengetősöket nem igazán szeretik kint.

Valaki esetleg tudna konkrét valósidejű infót a horvátországi viszonyokról lehetőségekről?
Előre is köszönöm a segítséget!


A tengerpart nem gáz ,tavaly béke volt.Nappal is.
Máshova ne menj,sok akna van még a földben...



Avatar
billybad74
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015. július 4., szombat 5:56
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: billybad74 » 2016. május 26., csütörtök 14:12

Berez írta:
billybad74 írta:Üdv Urak!

A haverom Horvátországba készül a családdal nyaralni és mindenáron vinni akarja a deltáját.
Én mondtam neki,hogy szerintem nem jó ötlet két okból a nagyfejes Delta szerintem nem való tengerhez a másik ok az,hogy a külföldi lengetősöket nem igazán szeretik kint.

Valaki esetleg tudna konkrét valósidejű infót a horvátországi viszonyokról lehetőségekről?
Előre is köszönöm a segítséget!


A tengerpart nem gáz ,tavaly béke volt.Nappal is.
Máshova ne menj,sok akna van még a földben...
Köszi!
Főleg vízben akar keresgélni én mondtam neki,hogy zacskózza be a pointert és azzal nyomja azt nem látja senki.


Nem számít hány éves vagy,mennyi pénzed van,mekkora a hatalmad,mit értél el...
Ha anyád megkérdi,hogy miért nincs papucs a lábadon úgyis összeszarod magad...

Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. május 27., péntek 7:32

billybad74 írta:
Berez írta:
billybad74 írta:Üdv Urak!

A haverom Horvátországba készül a családdal nyaralni és mindenáron vinni akarja a deltáját.
Én mondtam neki,hogy szerintem nem jó ötlet két okból a nagyfejes Delta szerintem nem való tengerhez a másik ok az,hogy a külföldi lengetősöket nem igazán szeretik kint.

Valaki esetleg tudna konkrét valósidejű infót a horvátországi viszonyokról lehetőségekről?
Előre is köszönöm a segítséget!


A tengerpart nem gáz ,tavaly béke volt.Nappal is.
Máshova ne menj,sok akna van még a földben...
Köszi!
Főleg vízben akar keresgélni én mondtam neki,hogy zacskózza be a pointert és azzal nyomja azt nem látja senki.[/quote

Hát a pointeren én is gondolkodtam,aztán kiprobáltam nem lehet hallani a csipogást,a rezgés meg vízben nem igazán jön át.
A nagyobb a baj a megnézhető terűlet,vízben űlve 1 délelőtt kb 5m2 nézhető át ,kevés az esély.
A másik,hogy a pointer kb 5cm-t tud,a puha iszapban csak a doboznyito marad fenn az aranygyűrűk mélyebben
vannak :-))
Mi motorcsonakkal kimentűnk egy kis szigetre,ahova(rendőr)auto nem tud bemenni(és nem is akar)de hihetetlenűl
sok szemét mellett néhány rozsdás dínár volt a fogás...



Bighead
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. november 10., kedd 20:02
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Bighead » 2016. május 27., péntek 21:04

Berez írta:
billybad74 írta:
Berez írta:
billybad74 írta:Üdv Urak!

A haverom Horvátországba készül a családdal nyaralni és mindenáron vinni akarja a deltáját.
Én mondtam neki,hogy szerintem nem jó ötlet két okból a nagyfejes Delta szerintem nem való tengerhez a másik ok az,hogy a külföldi lengetősöket nem igazán szeretik kint.

Valaki esetleg tudna konkrét valósidejű infót a horvátországi viszonyokról lehetőségekről?
Előre is köszönöm a segítséget!


A tengerpart nem gáz ,tavaly béke volt.Nappal is.
Máshova ne menj,sok akna van még a földben...
Köszi!
Főleg vízben akar keresgélni én mondtam neki,hogy zacskózza be a pointert és azzal nyomja azt nem látja senki.[/quote

Hát a pointeren én is gondolkodtam,aztán kiprobáltam nem lehet hallani a csipogást,a rezgés meg vízben nem igazán jön át.
A nagyobb a baj a megnézhető terűlet,vízben űlve 1 délelőtt kb 5m2 nézhető át ,kevés az esély.
A másik,hogy a pointer kb 5cm-t tud,a puha iszapban csak a doboznyito marad fenn az aranygyűrűk mélyebben
vannak :-))
Mi motorcsonakkal kimentűnk egy kis szigetre,ahova(rendőr)auto nem tud bemenni(és nem is akar)de hihetetlenűl
sok szemét mellett néhány rozsdás dínár volt a fogás...
Tessék itt egy megoldás! Ő megoldotta :-)
https://youtu.be/uyE5QVc2OgY



Nyaraló
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. június 16., csütörtök 10:08
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Nyaraló » 2016. június 16., csütörtök 12:28

Sziasztok!

Nyaralás előtt állok, Olaszországba készülök. Arról szeretnék tájékozódni, hogy az olasz tengerpartokon mi a helyzet a fémkeresőzéssel, van-e bármi szabályozás ami tiltaná azt?
Az első hetemen a Cavallino félsziget tengerpartján lengetnék egy kicsit, utána viszont egészen Szicíliáig vezet az utam.
Van valakinek tapasztalata, jogi ismerete és esetleg tanácsa, hogy hol és miként szabad keresgélni arrafelé?

Az interneten rengeteget kutattam, de sehol nem találtam a parti keresésre vonatkozó... vagyis a keresésre vonatkozó egyértelműen jelenleg hatályos szabályokat.
Szicília tudom, hogy necces lehet ( http://art-crime.blogspot.hu/2016/04/th ... sh-of.html ) és lehet a dobozban marad a kütyü de a túristavidék Cavallino tengerpartjában továbbra is bizakodom.



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2016. június 16., csütörtök 18:17

Nyaraló írta:Sziasztok!

Nyaralás előtt állok, Olaszországba készülök. Arról szeretnék tájékozódni, hogy az olasz tengerpartokon mi a helyzet a fémkeresőzéssel, van-e bármi szabályozás ami tiltaná azt?
Az első hetemen a Cavallino félsziget tengerpartján lengetnék egy kicsit, utána viszont egészen Szicíliáig vezet az utam.
Van valakinek tapasztalata, jogi ismerete és esetleg tanácsa, hogy hol és miként szabad keresgélni arrafelé?

Az interneten rengeteget kutattam, de sehol nem találtam a parti keresésre vonatkozó... vagyis a keresésre vonatkozó egyértelműen jelenleg hatályos szabályokat.
Szicília tudom, hogy necces lehet ( http://art-crime.blogspot.hu/2016/04/th ... sh-of.html ) és lehet a dobozban marad a kütyü de a túristavidék Cavallino tengerpartjában továbbra is bizakodom.
Láttam a tengerparton keresni embereket, tehát lehet. Legközelebb mi is viszünk. Mi Rimininél messzebb nem jártunk.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. június 17., péntek 8:00

Magnum Force írta:
Nyaraló írta:Sziasztok!

Nyaralás előtt állok, Olaszországba készülök. Arról szeretnék tájékozódni, hogy az olasz tengerpartokon mi a helyzet a fémkeresőzéssel, van-e bármi szabályozás ami tiltaná azt?
Az első hetemen a Cavallino félsziget tengerpartján lengetnék egy kicsit, utána viszont egészen Szicíliáig vezet az utam.
Van valakinek tapasztalata, jogi ismerete és esetleg tanácsa, hogy hol és miként szabad keresgélni arrafelé?

Az interneten rengeteget kutattam, de sehol nem találtam a parti keresésre vonatkozó... vagyis a keresésre vonatkozó egyértelműen jelenleg hatályos szabályokat.
Szicília tudom, hogy necces lehet ( http://art-crime.blogspot.hu/2016/04/th ... sh-of.html ) és lehet a dobozban marad a kütyü de a túristavidék Cavallino tengerpartjában továbbra is bizakodom.
Láttam a tengerparton keresni embereket, tehát lehet. Legközelebb mi is viszünk. Mi Rimininél messzebb nem jártunk.

Nincs semmi gáz ,fényes nappal űdűlőhelyeken sem,mással vannak elfoglalva. Az I.vh robbanoszerek miatt
Veneto - Friuli északon tiltott(elvileg).Roma és kornyéke valamint Sicilia nem igazán ajánlatos,pedig ott biztos
lenne egy-két kisbronz :ympeace:



Nyaraló
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. június 16., csütörtök 10:08
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Nyaraló » 2016. június 17., péntek 10:51

Köszönöm a segítségeteket! Összegezve tehát, ha a tengerparton nézelődök nem kell félnem a csendőrségtől, viszont másutt ne nagyon mutatkozzak a detektorral.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. június 17., péntek 11:15

Tegnapi találatok, Costa Brava, Catalunya. Kb 4 óra alatt.
Egész mélyről hozta a Magnum az alu gyűrűket, úgyhogy szerintem ha lett volna ezüst elérhető mélységben, akkor nem maradt volna ott. 40-ig lehetett feltolni a sens-et, tengeri mód 3-ban voltam. Automata kiegyenlítés, közepes gyorsaság.
Nem szólt senki semmit. Pár napja voltam Barcelonában, ott a rendőrök is láttak, de csak az illegális árusok érdekelték őket. Ott viszont eszméletlen sok alu szemét volt. Még csak távolabb sem mentem a parttól, nehogy gond legyen. Ismerősöm mondta, hogy romok vannak a kb 100 méterre lévő dombon, de azt inkább hagyom.

Kép



Laci5000
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 21:31
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Laci5000 » 2016. június 23., csütörtök 11:43

Sziasztok!
Horvátországban lehet használni fémkeresőt a tengerparton? (bűntetlenül)



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: anno » 2016. június 28., kedd 21:53

Anglia Francia tengerparttal kapcsolatban erdeklodnek, hogy mi a helyzet?

A kerdes masik fele az lenne, hogy Londonban tud esetleg valaki olyan boltot ahol hasznalt keresoket vesznek be, illetve adnak el?



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. június 28., kedd 22:17

anno írta:Anglia Francia tengerparttal kapcsolatban erdeklodnek, hogy mi a helyzet?

A kerdes masik fele az lenne, hogy Londonban tud esetleg valaki olyan boltot ahol hasznalt keresoket vesznek be, illetve adnak el?
Anglia tengerpartja engedélyköteles, de nagyon egyszerű, csak ki kell nyomtatni a szabályokat, aztán alul aláírni és vinni magaddal.
Több infó itt :
http://www.thecrownestate.co.uk/rural-a ... detecting/
Ja és nem árt betartani őket. :-) Ha akarsz többet tudni a partról, ahova mész, beszélj a helyi councillal is. Néha vannak még szabályok a Crown Estate-en felül. Temzére amúgy külön vásárolható engedély.

Londonban van / volt egy bolt, de nem tudom, vesznek-e be keresőt. Nem valami nagy és ismert bolt.
Ez az illető viszont használt cuccal foglalkozik :
http://www.staffsmetaldetectors.co.uk/secondhand1.htm
Már én is vettem tőle, megbízható. Vesz, elad és cserél is (part-ex).



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: anno » 2016. június 28., kedd 22:49

a.kezdo írta:
anno írta:Anglia Francia tengerparttal kapcsolatban erdeklodnek, hogy mi a helyzet?

A kerdes masik fele az lenne, hogy Londonban tud esetleg valaki olyan boltot ahol hasznalt keresoket vesznek be, illetve adnak el?
Anglia tengerpartja engedélyköteles, de nagyon egyszerű, csak ki kell nyomtatni a szabályokat, aztán alul aláírni és vinni magaddal.
Több infó itt :
http://www.thecrownestate.co.uk/rural-a ... detecting/
Ja és nem árt betartani őket. :-) Ha akarsz többet tudni a partról, ahova mész, beszélj a helyi councillal is. Néha vannak még szabályok a Crown Estate-en felül. Temzére amúgy külön vásárolható engedély.

Londonban van / volt egy bolt, de nem tudom, vesznek-e be keresőt. Nem valami nagy és ismert bolt.
Ez az illető viszont használt cuccal foglalkozik :
http://www.staffsmetaldetectors.co.uk/secondhand1.htm
Már én is vettem tőle, megbízható. Vesz, elad és cserél is (part-ex).
Koszi az infokat. Csak gyors kiruccanas lesz a haver baratnojet koltoztetnuk. Itthon nem tudom eladni a C.Scope 4pi gepemet mert senki sem ismeri. A hazajaban hatha konnyebb lesz, illetve egy At Goldot szeretnek:)



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. július 13., szerda 22:54

Sziasztok!

Elsődlegesen a.kezdőt és tibikét kérdezném, de akinek van konkrétuma attól is várom az infókat.
Holland tengerparti keresőzéssel mi a helyzet? Hova érdemes ott menni? Van vmi ajánlott strandos rész elsődlegesen az öblön belül, vagy akár kívül is?
Német (Bajor rész), Belga és Holland tavakban mi a helyzet?

Várom válaszotokat! Köszi



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 17., vasárnap 0:36

totya írta:Sziasztok!

Elsődlegesen a.kezdőt és tibikét kérdezném, de akinek van konkrétuma attól is várom az infókat.
Holland tengerparti keresőzéssel mi a helyzet? Hova érdemes ott menni? Van vmi ajánlott strandos rész elsődlegesen az öblön belül, vagy akár kívül is?
Német (Bajor rész), Belga és Holland tavakban mi a helyzet?

Várom válaszotokat! Köszi
Hollandiában még nem keresőztem, de bicajoztam elég sokat és láttam embereket keresővel. Párral beszéltem is. Neten is sok infó van.
Általánosságban nem tilos. Viszont kell engedélyt kérni a föld tulajdonosától. Tilos persze minden régészeti terület, ezen felül pedig olyan volt háborús területeken is tiltva van, ahol sok a robbanásveszélyes cucc. Érthető okból.
Tanulmányozni kell a helyi APV-t (Algemene Plaatselijke Verordening= Helyi törvény ) mit ír, hol lehet, hol nem. Neten fent van sok, de helyi önkormányzat is kell, hogy segítsen ilyenben. Ezért vannak.
Engedékeny országokban is megütheti ám az ember a bokáját, pl természetvédelmi területre téved tudtán kívül stb. Ott a szabályokat eléggé betartják - betartatják. Ezért jobb előbb kérdezni.
Gondolom tavakra is ez vonatkozik egyébként.

Olvastam Belgiumról is, de már nem emlékszem pontosan. Majd megint megkérdezem Google-t, mert a barátom ;)
Valószínűleg hasonló a szabály ott is szerintem.
Tengerpartok amúgy lengethetők a legtöbb engedékeny országban. Végső esetben akár még a helyinek kinéző, kutyasétáltató embert is meg lehet kérdezni, szokott-e látni fémkeresősöket a parton. Lehet annyit mond, hogy a hajóroncs miatt tilos, vagy hogy "persze, sokat". Máris előbbre vagy.( Ez persze nem húz ki a szarból, ha esetleg mégis rádszól a rendőr...)



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. július 17., vasárnap 11:36

a.kezdo írta:
totya írta:Sziasztok!

Elsődlegesen a.kezdőt és tibikét kérdezném, de akinek van konkrétuma attól is várom az infókat.
Holland tengerparti keresőzéssel mi a helyzet? Hova érdemes ott menni? Van vmi ajánlott strandos rész elsődlegesen az öblön belül, vagy akár kívül is?
Német (Bajor rész), Belga és Holland tavakban mi a helyzet?

Várom válaszotokat! Köszi
Hollandiában még nem keresőztem, de bicajoztam elég sokat és láttam embereket keresővel. Párral beszéltem is. Neten is sok infó van.
Általánosságban nem tilos. Viszont kell engedélyt kérni a föld tulajdonosától. Tilos persze minden régészeti terület, ezen felül pedig olyan volt háborús területeken is tiltva van, ahol sok a robbanásveszélyes cucc. Érthető okból.
Tanulmányozni kell a helyi APV-t (Algemene Plaatselijke Verordening= Helyi törvény ) mit ír, hol lehet, hol nem. Neten fent van sok, de helyi önkormányzat is kell, hogy segítsen ilyenben. Ezért vannak.
Engedékeny országokban is megütheti ám az ember a bokáját, pl természetvédelmi területre téved tudtán kívül stb. Ott a szabályokat eléggé betartják - betartatják. Ezért jobb előbb kérdezni.
Gondolom tavakra is ez vonatkozik egyébként.

Olvastam Belgiumról is, de már nem emlékszem pontosan. Majd megint megkérdezem Google-t, mert a barátom ;)
Valószínűleg hasonló a szabály ott is szerintem.
Tengerpartok amúgy lengethetők a legtöbb engedékeny országban. Végső esetben akár még a helyinek kinéző, kutyasétáltató embert is meg lehet kérdezni, szokott-e látni fémkeresősöket a parton. Lehet annyit mond, hogy a hajóroncs miatt tilos, vagy hogy "persze, sokat". Máris előbbre vagy.( Ez persze nem húz ki a szarból, ha esetleg mégis rádszól a rendőr...)
Szia!

Köszönöm a hasznos válaszaid! Igen igazad van abban, hogy a google a barátod, de ez az utazás annyira gyorsan jött, hogy reggel foglaltam le az aznapi szállást szóval nem volt ezen a levél íráson felül kapacitásom annak, hogy utána nézzek, ill. tudtam, hogy Te meg Tibike illetékesek vagytok a Holland témában (is).
Amúgy Bajor részen a tóban nem volt gond, azt leszámítva, hogy kurva hideg volt a levegő. 8 C volt este, nappal 12-14, víz kb 18. Nagyon nem is merészkedtem mélyebbre a vízbe. Megkérdeztem a vizimentőket, aki húzodszkodott az elején, hogy nem tilos, de...
... de a tó a Bajor államé, és ha véletlenül római! érmét találok az feltétlen be kell jelenteni, de mehetek. :)
Azt utána kiderült, hogy a cimborájának is van gépe, és szokta állítólag "csak" a vízpartot járni (fizetős strand), és mikor meglátta, hogy nekem is az a gépem van (Déus) mint a cimborájának, egyből spanok lettünk! :)
Viszont be kellett mutatnom a cuccokat a végén mert kiváncsi volt. :-ss
Nagyon nem volt semmi, 1 db 50 centes, éles vaktöltény, meg strandi szemét, szóval megnyugodott, hogy nem fosztottam ki a tavukat.



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. július 19., kedd 20:36

Sziasztok! Bocs az ekezetek miatt de kintrol irok idegen klaviaturarol. Szoval megjartam a holland partot. Nagyon szep, olyan mint olaszorszag. Az emberek erdeklodoek, semmikepp nem gyanakvoak, rosszindulatuak. Jott egy no h a ferje elhagyta a gyurujet a multheten valahol ha megvan jelezzem nekik (de nem lett meg). Jottek gyerekek h mit csinalok, hoztak is nekem egy kinai "aranykeresot" amit nem tudnak hasznalni, en se tudtam beallitani, mert valszeg rossz volt. Jottek holland gyerekek akik nem tudtak angolul, nemetul, viszont olyan volt a szitu mint az Igazabol szerelem filmben, h ok hollandul nyomattak en nemetul, angolul es magyarul, de nem ertettuk egymast. :) Na szoval full beke volt, imadtam. A deus a vizben kuka. Vagyis mukodik de nem egy bajnok. Tavval probaltam a gyari 7es programot tuningolgatni de nem tudtam erdemi eredmenyt elerni. Mas settiget is probaltam beach groundon hasznlani keves sikerrel. A nedves homokban voltak jelre emlekezteto anomaliak. Megastam de semmi sem volt ott. Kb a 10 utan mar nem astam meg az olyat. Keves volt a jel. A szaraz homokban gyujtogettem, de ott is keves volt a jel relative. A vegen mar majdnem all metalban mentem, mert az euro es tarsainal sok a vastartamu erme. Ossz vissz jott 7.5 euro amit masnap elnyelt egy parkolo automata (konnyen jott konnyen ment).
Osszesegen nagyon allat volt.
Ja es nem kerdeztem meg senkit elotte.
A.kezdo a Magnum mennyire volt jo vizben? Hazsnalhato vagy zajos azert? Az orosz gyerekkel vegul nem teszteltel? Koszi



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 20., szerda 0:53

Üdv
Vagy csak 2 percig tartott a teszt. Le volt döbbenve, hogy milyen kis szarokat kiszed a Magnum. Amiket hozott tesztelni, abból csak a vékony bokaláncot nem látta a Magnum. Kis medálokat mindet. Persze hozta szépen a kis alu darabokat is, amivel viszont megy az idő.
Jó a tengeri mód amúgy. Alig csippan be a vízre / vizes homokra. Akkor csippan egyet, amikor száraz részről húzod vizesre, vagy fordítva. De nem vészes.
1,2,5 euró centet elég határozottan vasnak mondja a Magnum a bennük lévő vas mag miatt. Ez jó amúgy.
Én az interferencia miatt szívtam vele, ahol a házak közel voltak a parthoz, ott le kellett venni 30-ra az érzékenységet. Zajszűrés is volt. Amíg ezzel bajlódtam, az orosz haver 7 eurót szedett. Egy kupacban kb. :shock:
Amúgy nem sokat használtam a tengeri módot, mert ahol vizes volt a homok, ott voltak a hullámok is, nekem meg nem volt kiszedőm. Anélkül meg egy jel kiásása akár fél órába is telik a hullámos részen :lol:
Egyébként még mindig le vagyok döbbenve, hogy mennyit tud ez az orosz gyerek a partról és a vízi keresőzésről. Eszméletlen! Órákig magyarázta, mesélte a dolgokat. Mondjuk ebből él. Mondta is, hogy évente mennyi jön össze neki kb. Ideadta egy órára az Excaliburt. Úszva és vízben sétálva is kipróbáltam. Kemény meló! Volt rajtam 6 kiló súly, de így is dobált a víz.
Igazából nem jött össze a 2x15 euró az apróból. Az volt a cél, hogy legalább a Magnum reptetésének díja visszajöjjön. De legalább jót dumáltunk és azt mondta, majd üzen, hogy mikor érdemes leugrani egy hétvégére.
Mondta azt is, hogy sok parton a traktoros takarítók próbálják a keresősöket elijeszteni. Ezek korán reggel egy kis traktorral húznak egy sűrű fésűt végig a parton, ami gyűjti a szemetet és még az aprót is kiszedi. Kivéve ha a keresős már kiszedte...



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. július 20., szerda 16:32

Koszi a.kezdo a valaszokat, erdekeseket irtal koszonom! (Ezt szeretem, h ha tud tanulni az ember es nem csak a frocsogest folyton olvasni.)
Sajnos luxus lenne nekem egy magnumot beszerezni csak es kizarolag a tengeri keresozesekhez, mikor kitudja hany ev mulva jutok ki megint, de mindenesetre elgondolkodtato amit irtal. Amugy az Excalibur gyengebben latta a dolgokat? Az Excalibur kb ugyanazt tudja mint a ctx, csak lassabb egy kicsit?



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2016. július 20., szerda 18:11

Azt mondta, hogy kerek tárgyakra( gyűrű, pénz) nagyon jó az Excalibur. Csak vékony és apró dolgokat nem szed ki. A szokásos "rá is kenheted a fejre, meg sem szólal" esete. Kivéve ha nagy medál van a láncon.
Szerintem mélységre jó az Exc. A gyári nyél nem túl kényelmes, nehéz is vele a gép szárazon. Nem tűnik túl strapabírónak, bár ahogy írtam, ez a gép napi több órát van a vízben.
Egyébként a primitív hozzászólások engem (is) arra késztetnek, hogy ne osszak meg mindent itt.



Archer
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2015. október 12., hétfő 13:37
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Archer » 2016. július 25., hétfő 17:44

a.kezdo írta:Azt mondta, hogy kerek tárgyakra( gyűrű, pénz) nagyon jó az Excalibur. Csak vékony és apró dolgokat nem szed ki. A szokásos "rá is kenheted a fejre, meg sem szólal" esete. Kivéve ha nagy medál van a láncon.
Szerintem mélységre jó az Exc. A gyári nyél nem túl kényelmes, nehéz is vele a gép szárazon. Nem tűnik túl strapabírónak, bár ahogy írtam, ez a gép napi több órát van a vízben.
Egyébként a primitív hozzászólások engem (is) arra késztetnek, hogy ne osszak meg mindent itt.
Köszönöm! Nekem Magnumom van, sokat tanultam a beírásaidból.



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2017. február 8., szerda 14:17

Sziasztok!

Itt egy lista a külföldi országokról, hogy hol, s miként lehet keresőzni:

http://md-hunter.com/list-of-countries- ... wedbanned/

Nem tudom mennyire hiteles, de pl. Szlovákiában nem az van, hogy betiltották teljesen?



Charles
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2015. november 5., csütörtök 23:08
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Charles » 2017. február 8., szerda 21:49

Együgyű Károly írta:Sziasztok!

Itt egy lista a külföldi országokról, hogy hol, s miként lehet keresőzni:

http://md-hunter.com/list-of-countries- ... wedbanned/

Nem tudom mennyire hiteles, de pl. Szlovákiában nem az van, hogy betiltották teljesen?
Nekem egy felvidéki srác azt mondta, hogy náluk be van tiltva és 3 tól 5 évig büntetik, de most akarják felemelni 10 évre.



rocco
Százados
Százados
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 18:12
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: rocco » 2017. február 13., hétfő 20:15

Charles írta:
Együgyű Károly írta:Sziasztok!

Itt egy lista a külföldi országokról, hogy hol, s miként lehet keresőzni:

http://md-hunter.com/list-of-countries- ... wedbanned/

Nem tudom mennyire hiteles, de pl. Szlovákiában nem az van, hogy betiltották teljesen?
Nekem egy felvidéki srác azt mondta, hogy náluk be van tiltva és 3 tól 5 évig büntetik, de most akarják felemelni 10 évre.
Kemény dolgok ezek..



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: anno » 2018. január 8., hétfő 10:02

Sziasztok!

A régi fórumon volt téma angliában történő hétvégi ottani szervezett keretek között történő keresőzéssel kapcsolatban, talán rali néven futott.

Ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni? Miként, hol, és hogyan lehetne egy ilyenen résztvenni? Aki volt kint annak a tapasztalatát isd megköszönném.

Előre is köszi!



Avatar
Korben Dallas
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 10:58
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Korben Dallas » 2018. január 15., hétfő 15:03

rocco írta:
Charles írta:
Együgyű Károly írta:Sziasztok!

Itt egy lista a külföldi országokról, hogy hol, s miként lehet keresőzni:

http://md-hunter.com/list-of-countries- ... wedbanned/

Nem tudom mennyire hiteles, de pl. Szlovákiában nem az van, hogy betiltották teljesen?
Nekem egy felvidéki srác azt mondta, hogy náluk be van tiltva és 3 tól 5 évig büntetik, de most akarják felemelni 10 évre.
Kemény dolgok ezek..
Engem a horvátoknál a tengerparton nem bántott senki és a töbnieket sem.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. január 15., hétfő 18:03

reinold írta:
ezt általában elfogadják a földtulajok, vagy nem is próbáltad még? :?:


Àlltalàban igen,meg be kell lépni egy detektor klubba kapsz egy kis kàrtyàt ,így tudjàk hol kell keresni ha valami van,nem nagyon szeretik a mezitlàbasokat,főleg ha külföldi.Idén lesz egy Nemzetközi talàlkozó angliàban a belépő 50- a sàtorhely 30 font...majd ki teszem hàtha érdekel még valakit.



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: norman » 2018. január 15., hétfő 19:01

Korben Dallas írta:
rocco írta:
Charles írta:
Együgyű Károly írta:Sziasztok!

Itt egy lista a külföldi országokról, hogy hol, s miként lehet keresőzni:

http://md-hunter.com/list-of-countries- ... wedbanned/

Nem tudom mennyire hiteles, de pl. Szlovákiában nem az van, hogy betiltották teljesen?
Nekem egy felvidéki srác azt mondta, hogy náluk be van tiltva és 3 tól 5 évig büntetik, de most akarják felemelni 10 évre.
Kemény dolgok ezek..
Engem a horvátoknál a tengerparton nem bántott senki és a töbnieket sem.
Írhatnál kicsit a Horvát tapasztalataidról.Csak úgy elővetted a gépet és elkezdtél lengetni?Elvileg tilos?


:?:

anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: anno » 2018. január 17., szerda 12:05

templomos írta:
reinold írta:
ezt általában elfogadják a földtulajok, vagy nem is próbáltad még? :?:


Àlltalàban igen,meg be kell lépni egy detektor klubba kapsz egy kis kàrtyàt ,így tudjàk hol kell keresni ha valami van,nem nagyon szeretik a mezitlàbasokat,főleg ha külföldi.Idén lesz egy Nemzetközi talàlkozó angliàban a belépő 50- a sàtorhely 30 font...majd ki teszem hàtha érdekel még valakit.
Lesz rali is vagy csak egyszerű találkozó?

Időpont függő, de engem érdekelne.



Avatar
a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2015. július 11., szombat 10:38
Tartózkodási hely: London
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: a.kezdo » 2018. január 17., szerda 16:19

anno írta:
templomos írta:
reinold írta:
ezt általában elfogadják a földtulajok, vagy nem is próbáltad még? :?:


Àlltalàban igen,meg be kell lépni egy detektor klubba kapsz egy kis kàrtyàt ,így tudjàk hol kell keresni ha valami van,nem nagyon szeretik a mezitlàbasokat,főleg ha külföldi.Idén lesz egy Nemzetközi talàlkozó angliàban a belépő 50- a sàtorhely 30 font...majd ki teszem hàtha érdekel még valakit.
Lesz rali is vagy csak egyszerű találkozó?

Időpont függő, de engem érdekelne.
Itt egy szeptember közepi rally :
www.detectival.com
Aztán gondolom lesz a Weekend Wanderers-nek is ilyesmi (az egy klub), nincs még fent az oldalukon.
Meg sok olyan klubnak is lesz, ahova inkább csak akkor tudsz menni, ha valaki beajánl vagy már amúgy is tag vagy.



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: templomos » 2018. január 17., szerda 18:37

a.kezdo írta:
anno írta:
templomos írta:
reinold írta:
ezt általában elfogadják a földtulajok, vagy nem is próbáltad még? :?:


Àlltalàban igen,meg be kell lépni egy detektor klubba kapsz egy kis kàrtyàt ,így tudjàk hol kell keresni ha valami van,nem nagyon szeretik a mezitlàbasokat,főleg ha külföldi.Idén lesz egy Nemzetközi talàlkozó angliàban a belépő 50- a sàtorhely 30 font...majd ki teszem hàtha érdekel még valakit.
Lesz rali is vagy csak egyszerű találkozó?

Időpont függő, de engem érdekelne.
Itt egy szeptember közepi rally :


http://www.detectival.com
Aztán gondolom lesz a Weekend Wanderers-nek is ilyesmi (az egy klub), nincs még fent az oldalukon.
Meg sok olyan klubnak is lesz, ahova inkább csak akkor tudsz menni, ha valaki beajánl vagy már amúgy is tag vagy.

Igen erre gondoltam...



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Külföldi fémkeresés

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2018. január 18., csütörtök 11:37

Korben Dallas írta:
rocco írta:
Charles írta:
Együgyű Károly írta:Sziasztok!

Itt egy lista a külföldi országokról, hogy hol, s miként lehet keresőzni:

http://md-hunter.com/list-of-countries- ... wedbanned/

Nem tudom mennyire hiteles, de pl. Szlovákiában nem az van, hogy betiltották teljesen?
Nekem egy felvidéki srác azt mondta, hogy náluk be van tiltva és 3 tól 5 évig büntetik, de most akarják felemelni 10 évre.
Kemény dolgok ezek..
Engem a horvátoknál a tengerparton nem bántott senki és a töbnieket sem.
Magnum Force írta:
talentum írta:
obolus írta:Sok szerencsét Talentum! Majd mesélj mit lett az eredmény!
talentum írta:
Eugen írta:
talentum írta:Uraim!
Valamit légyszi írjatok a Horvát tengerparti kutakodásról, hogy szabad-e nekem olyat csinálni ott, avagy nem, mert ha nem, qrva hosszú lesz a vakáció... :|
Asszony nem tiltja, megengedte, :oops: ne hogy már egy állam szabályozzon be! :x 8-)
A horvátok a tengerparton nem szólnak egy szót sem. Mindent a turistákért elv alapján. Nem kell senkitől sem engedély. Mélyebben az országban ne keresőzz mert sok a szerbek által telepített akna amit még nem szedtek fel. Egyébként jó nyaralást!
Hova mentek?
Üdv Fater!
Köszönöm a választ!
Megnézzük, hogy milyen meleg a pirovaci öböl vize ;) , állítólag átlagban 4 fokkal melegebb a többinél,kényes habtestemnek pont jó lesz! :oops:

Hello obolus!

A családnak szenteltem az időmet O:-) úgyhogy hiába vittem el az átalakított MD-met búvárkodni, csak egyszer úsztattam meg , (amúgy a sziklás tengerben l.f.szt sem találtam ), valahogy hamar meguntam, a kagylógyűjtést, meg az efféle bohócságokat meg a gyerekekkel együtt élveztem... :shock: :-s biztos van velem valami baj, :ymsick: orvos még nem látott azóta, de szárazföldi kúrán vagyok esténként, úgy érzem, hogy gyógyulok :shifty: eh, tengerre jó gép kell, ennek az érzékenységét le kellett vennem 10-ről 3-ra, hogy ne koncertezzen, meg villogjon...amúgy bírta...
Ennek örülök, hogy a horvátoknál ilyen jó a helyzet. Láttam is kollégát a parton, sárgával lengetett. Megevett az irigység, a régi keresőt eladtam, az új még nem volt meg :ymsick: Pedig az új Magnumon már van tengeri keresés is.
Talált valaki érdemleges dolgot? Gondolom kb. az lehet, ami nálunk a strandokon.
Korábban már szóltunk erről, ide bemásoltam.
Azóta én voltam egyszer és senkit se zavart, hogy keresőzünk estefelé. Magnum a tengeri beállításban, és jó volt, de nem igazán jutott rá sok idő nekem se a család miatt.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma