Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Vízi keresőzés

Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 8., kedd 16:16

Gabor írta:
Berez írta:Az egész Duna miért lenne védett,nem a part hanem a vízfelület?
Pláne a bal part ahol nem húzódott Limes.


Szerintem ebbe a topikba írjunk a Duna témában. Ha a mederkezelőit meg is adják az örökségvédelem szerintem nem nagyon ad engedélyt, végig védett a Duna, ha nem régészetileg, akkor természetvédelmi, natura, stb..

Hát emberek, van itt baj!

Említettem, hogy küldtem egy levelet a Közép-dunántúli vízügyi igazgatóságnak, PUSZTÁN ÉRDEKLŐDÉS címszó alatt, hogy lehet-e engedélyt kérni fémkereső tevékenységre pl. Adony-Rácalmás vonalon. (ezt adhoc írtam) Erre ez a hivatalos válasz érkezett:
keres.JPG
keres.JPG (109.12 KiB) Megtekintve 82714 alkalommal
Szóval ebben a hivatalban is imbecil egyének ülnek úgy látom, vagy csak simán nem tudnak olvasni....



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 8., kedd 16:49

Mtamas79 írta:
Gabor írta:
Berez írta:Az egész Duna miért lenne védett,nem a part hanem a vízfelület?
Pláne a bal part ahol nem húzódott Limes.


Szerintem ebbe a topikba írjunk a Duna témában. Ha a mederkezelőit meg is adják az örökségvédelem szerintem nem nagyon ad engedélyt, végig védett a Duna, ha nem régészetileg, akkor természetvédelmi, natura, stb..

Hát emberek, van itt baj!

Említettem, hogy küldtem egy levelet a Közép-dunántúli vízügyi igazgatóságnak, PUSZTÁN ÉRDEKLŐDÉS címszó alatt, hogy lehet-e engedélyt kérni fémkereső tevékenységre pl. Adony-Rácalmás vonalon. (ezt adhoc írtam) Erre ez a hivatalos válasz érkezett:
keres.JPG
Szóval ebben a hivatalban is imbecil egyének ülnek úgy látom, vagy csak simán nem tudnak olvasni....


Nem az illetékes vízügyi hatósághoz küldted, nekik meg kötelességük továbbítani az illetékesnek. Nem az Ő hibájuk!

Ha pesten akarsz építkezni, akkor nem Somogy megyébe küldöd az engedélyeztetést.....



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 8., kedd 16:53

A probléma nem az, hogy továbbküldik a illetékes hatóságnak vagy ez esetben osztálynak, hanem az, hogy nem erre a szakaszra akartam kérni engedélyt, hanem csak "pl:" jelzővel beírtam egy partszakaszt. Erre ezek úgy vették, hogy ide kérem. Ergo, jobban tettem volna, ha telefonálok, akkor talán eljut az agyukig, hogy mit is szeretnék... Mindegy, várom a választ és maximum kérelmezek egy másik szakaszra is ha pozitív a visszajelzésük.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 8., kedd 16:57

Mtamas79 írta:A probléma nem az, hogy továbbküldik a illetékes hatóságnak vagy ez esetben osztálynak, hanem az, hogy nem erre a szakaszra akartam kérni engedélyt, hanem csak "pl:" jelzővel beírtam egy partszakaszt. Erre ezek úgy vették, hogy ide kérem. Ergo, jobban tettem volna, ha telefonálok, akkor talán eljut az agyukig, hogy mit is szeretnék... Mindegy, várom a választ és maximum kérelmezek egy másik szakaszra is ha pozitív a visszajelzésük.

Miért olyan hivataltól akarsz engedélyt kérni, aki abban nem illetékes? Előbb tájékozódni kellene, nem egyből a hivatalt kritizálni.



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 8., kedd 17:07

Mint már előzőleg írtam, én egy szimpla kérdő módú levelet küldtem a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatósághoz (Ide tartozik fejér megye) és ebben kérdeztem egy egyszerű (nem is összetett) mondatot. A régió térképen jól látszik, hogy az általam kérdezett hely ehhez a régióhoz tartozik. És természetesen előtte utána néztem, nem hasraütés szerűen írtam levelet a hatóságnak. És mivel én is majdnem 10 évet töltöttem el közszférában (csak közben tovább tanultam) jól tudom, hogy az ott terpeszkedő többség alkalmatlan bármiféle munka elvégzésére sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Egyszóval nem hiszem, hogy az Én értelmi képességeimmel lennének problémák... De nem akarom (és nem is fogom) tovább folytatni ezt a vitát, a megoldást keresem és érdemi dolgokkal akarok a továbbiakban foglalkozni...



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 8., kedd 18:42

Mint már a másik topicban írtam ,holnap délelőtt fogok beszélni az én "dunai" ügyintézőmmel,
én az M0 - Göd bal partot jelöltem meg mint területet.Mihelyst megtudok vmit megírom ide,és én
is azt kérem ha valami fejlemény van ne tartsátok titokban,amúgy köszi a levél.jpg-t legalább
tudom mire számítsak.
Azon meg ne csodálkozzunk,hogy lassan és akadozva mennek a dolgok ,ez még olyan témában is
így van,amit nap mint nap intéznek , ez új nekik ,és szerintem a keresősökről is csak annyi a
véleményük," na itt egy hülye ,már megint nekem kell ezzel is foglalkozni"
Nem védem őket de az már pozitív,hogy egyáltalán iktatták az ügyet,válaszoltak (elég hamar),és az
illetékes helyre továbbították,azt is írhatták volna egyszerűen,hogy nem a mi területünk ,
forduljon oda ahova akar,mi nagy ívben lesz@rjuk.



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 11., péntek 9:20

Berez írta:Mint már a másik topicban írtam ,holnap délelőtt fogok beszélni az én "dunai" ügyintézőmmel,
én az M0 - Göd bal partot jelöltem meg mint területet.Mihelyst megtudok vmit megírom ide,és én
is azt kérem ha valami fejlemény van ne tartsátok titokban,amúgy köszi a levél.jpg-t legalább
tudom mire számítsak.
Azon meg ne csodálkozzunk,hogy lassan és akadozva mennek a dolgok ,ez még olyan témában is
így van,amit nap mint nap intéznek , ez új nekik ,és szerintem a keresősökről is csak annyi a
véleményük," na itt egy hülye ,már megint nekem kell ezzel is foglalkozni"
Nem védem őket de az már pozitív,hogy egyáltalán iktatták az ügyet,válaszoltak (elég hamar),és az
illetékes helyre továbbították,azt is írhatták volna egyszerűen,hogy nem a mi területünk ,
forduljon oda ahova akar,mi nagy ívben lesz@rjuk.

Ezek szerint nem jött válasz, sajnos nekem sem...



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 11., péntek 17:52

Mtamas79 írta:
Berez írta:Mint már a másik topicban írtam ,holnap délelőtt fogok beszélni az én "dunai" ügyintézőmmel,
én az M0 - Göd bal partot jelöltem meg mint területet.Mihelyst megtudok vmit megírom ide,és én
is azt kérem ha valami fejlemény van ne tartsátok titokban,amúgy köszi a levél.jpg-t legalább
tudom mire számítsak.
Azon meg ne csodálkozzunk,hogy lassan és akadozva mennek a dolgok ,ez még olyan témában is
így van,amit nap mint nap intéznek , ez új nekik ,és szerintem a keresősökről is csak annyi a
véleményük," na itt egy hülye ,már megint nekem kell ezzel is foglalkozni"
Nem védem őket de az már pozitív,hogy egyáltalán iktatták az ügyet,válaszoltak (elég hamar),és az
illetékes helyre továbbították,azt is írhatták volna egyszerűen,hogy nem a mi területünk ,
forduljon oda ahova akar,mi nagy ívben lesz@rjuk.

Ezek szerint nem jött válasz, sajnos nekem sem...
Szia!
Ma bementen személyesen az Igazgatóságra,mivel szerdán beszéltem az ügyintézővel.
Természetesen nem sok jót mondtak,de elmagyaráztam,hogy részükről csak a dunai
mederhasználati engedély kell ,mivel egyből jöttek a régészetileg védett területtel meg a
Natura 2000-el,a többit bízzák a Forster Gyula központra,de elmondtam,hogy a sorrend ez.
Jöttek még az erdőbirtokossággal meg ilyenekkel mire én mondtam,hogy szárazföldhöz
nekem nem kell engedély,csak a vízre,a mindenkori Duna vízállástól 5m-re befele a vízfelületre.
Még életükben nem hallottak ilyenről,sőt a Balatoni témáról is kellett vinnem egy mintát,
hogy igen ,ez létezik,de én vagyok dunai szinten az" úttörő ",és méltányolják,hogy van valaki
aki a szabályos utat akarja járni.
Vittem kinyomtatott térképet is amin rajta volta natura2000 keresés eredménye ,hogy a
szelvényeken nincs találat.(tehát ezzel akartak lerázni)
Szóval nem hagytam annyiban és megmondtam,hogy ha már megírtam a kérelmet ,kitöltve
személyesen beadom mindenképp ,és kérek róla érkeztetési másolatot,ezt meg is tettük.
Végülis nem akarok rosszat mondani róluk ,mert a vége felé már hárman is velem foglalkoztak,
és megmondták ,hogy személy szerint nekik nincs kifogásuk,már láttak keresőst a Balatonon is,
de várjak a válaszra türelemmel mert sok a dolguk.
Én meg ugyan nem mondtam,de tudom mennyi a kötelezően előírt 30 nap válasz határidő.
Szóval ketyeg a vekker,ha elutasítanak megyek tovább.
Ha lesz eredmény megírom.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 11., péntek 18:38

Berez írta:
Mtamas79 írta:
Berez írta:Mint már a másik topicban írtam ,holnap délelőtt fogok beszélni az én "dunai" ügyintézőmmel,
én az M0 - Göd bal partot jelöltem meg mint területet.Mihelyst megtudok vmit megírom ide,és én
is azt kérem ha valami fejlemény van ne tartsátok titokban,amúgy köszi a levél.jpg-t legalább
tudom mire számítsak.
Azon meg ne csodálkozzunk,hogy lassan és akadozva mennek a dolgok ,ez még olyan témában is
így van,amit nap mint nap intéznek , ez új nekik ,és szerintem a keresősökről is csak annyi a
véleményük," na itt egy hülye ,már megint nekem kell ezzel is foglalkozni"
Nem védem őket de az már pozitív,hogy egyáltalán iktatták az ügyet,válaszoltak (elég hamar),és az
illetékes helyre továbbították,azt is írhatták volna egyszerűen,hogy nem a mi területünk ,
forduljon oda ahova akar,mi nagy ívben lesz@rjuk.

Ezek szerint nem jött válasz, sajnos nekem sem...
Szia!
Ma bementen személyesen az Igazgatóságra,mivel szerdán beszéltem az ügyintézővel.
Természetesen nem sok jót mondtak,de elmagyaráztam,hogy részükről csak a dunai
mederhasználati engedély kell ,mivel egyből jöttek a régészetileg védett területtel meg a
Natura 2000-el,a többit bízzák a Forster Gyula központra,de elmondtam,hogy a sorrend ez.
Jöttek még az erdőbirtokossággal meg ilyenekkel mire én mondtam,hogy szárazföldhöz
nekem nem kell engedély,csak a vízre,a mindenkori Duna vízállástól 5m-re befele a vízfelületre.
Még életükben nem hallottak ilyenről,sőt a Balatoni témáról is kellett vinnem egy mintát,
hogy igen ,ez létezik,de én vagyok dunai szinten az" úttörő ",és méltányolják,hogy van valaki
aki a szabályos utat akarja járni.
Vittem kinyomtatott térképet is amin rajta volta natura2000 keresés eredménye ,hogy a
szelvényeken nincs találat.(tehát ezzel akartak lerázni)
Szóval nem hagytam annyiban és megmondtam,hogy ha már megírtam a kérelmet ,kitöltve
személyesen beadom mindenképp ,és kérek róla érkeztetési másolatot,ezt meg is tettük.
Végülis nem akarok rosszat mondani róluk ,mert a vége felé már hárman is velem foglalkoztak,
és megmondták ,hogy személy szerint nekik nincs kifogásuk,már láttak keresőst a Balatonon is,
de várjak a válaszra türelemmel mert sok a dolguk.
Én meg ugyan nem mondtam,de tudom mennyi a kötelezően előírt 30 nap válasz határidő.
Szóval ketyeg a vekker,ha elutasítanak megyek tovább.
Ha lesz eredmény megírom.


Szia!

Drukkolok!



Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2016. március 12., szombat 5:57

Mtamas79 írta:Mint már előzőleg írtam, én egy szimpla kérdő módú levelet küldtem a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatósághoz (Ide tartozik fejér megye) és ebben kérdeztem egy egyszerű (nem is összetett) mondatot. A régió térképen jól látszik, hogy az általam kérdezett hely ehhez a régióhoz tartozik. És természetesen előtte utána néztem, nem hasraütés szerűen írtam levelet a hatóságnak. És mivel én is majdnem 10 évet töltöttem el közszférában (csak közben tovább tanultam) jól tudom, hogy az ott terpeszkedő többség alkalmatlan bármiféle munka elvégzésére sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Egyszóval nem hiszem, hogy az Én értelmi képességeimmel lennének problémák... De nem akarom (és nem is fogom) tovább folytatni ezt a vitát, a megoldást keresem és érdemi dolgokkal akarok a továbbiakban foglalkozni...

Bocs hogy beleszólok de visszaolvastam ennek a problémádnak az előzményeit. Azt írod hogy 10 évet dolgoztál a közszférában így tudod hogy a többség alkalmatlan bármiféle munkavégzésre mivel szellemileg nem megfelelő szinten állnak szerinted.
Tehát, lássuk a tényeket. Te küldtél egy levelet ha jól emlékszek a középdunántúli vízügyi igazgatóságnak melyben érdeklődtél hogy például Rácalmás-Adony között lehetne e engedélyt kérni fémkeresőzésre.
Majd a hivatal továbbküldte a kérdésedet az illetékes Fejér megyei szakaszmérnökségre. Ugye eddig stimmel?
Ezzel mi a problémád?? Rácalmás és Adony térsége Fejér megyéhez tartozik tehát ahhoz a hivatalhoz továbbították a kérésedet amelyik illetékes az adott területen. Tőlük fogsz választ kapni a kérdésedre. Az meg hogy te nem erre a szakaszra akarsz engedélyt kérni azt ők nem tudják mert nem látnak bele a fejedbe. Te Rácalmás és Adony településeket jelölted meg.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 12., szombat 8:00

Krajczár írta:
Mtamas79 írta:Mint már előzőleg írtam, én egy szimpla kérdő módú levelet küldtem a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatósághoz (Ide tartozik fejér megye) és ebben kérdeztem egy egyszerű (nem is összetett) mondatot. A régió térképen jól látszik, hogy az általam kérdezett hely ehhez a régióhoz tartozik. És természetesen előtte utána néztem, nem hasraütés szerűen írtam levelet a hatóságnak. És mivel én is majdnem 10 évet töltöttem el közszférában (csak közben tovább tanultam) jól tudom, hogy az ott terpeszkedő többség alkalmatlan bármiféle munka elvégzésére sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Egyszóval nem hiszem, hogy az Én értelmi képességeimmel lennének problémák... De nem akarom (és nem is fogom) tovább folytatni ezt a vitát, a megoldást keresem és érdemi dolgokkal akarok a továbbiakban foglalkozni...

Bocs hogy beleszólok de visszaolvastam ennek a problémádnak az előzményeit. Azt írod hogy 10 évet dolgoztál a közszférában így tudod hogy a többség alkalmatlan bármiféle munkavégzésre mivel szellemileg nem megfelelő szinten állnak szerinted.
Tehát, lássuk a tényeket. Te küldtél egy levelet ha jól emlékszek a középdunántúli vízügyi igazgatóságnak melyben érdeklődtél hogy például Rácalmás-Adony között lehetne e engedélyt kérni fémkeresőzésre.
Majd a hivatal továbbküldte a kérdésedet az illetékes Fejér megyei szakaszmérnökségre. Ugye eddig stimmel?
Ezzel mi a problémád?? Rácalmás és Adony térsége Fejér megyéhez tartozik tehát ahhoz a hivatalhoz továbbították a kérésedet amelyik illetékes az adott területen. Tőlük fogsz választ kapni a kérdésedre. Az meg hogy te nem erre a szakaszra akarsz engedélyt kérni azt ők nem tudják mert nem látnak bele a fejedbe. Te Rácalmás és Adony településeket jelölted meg.
Nem akarok beleszólni ,de pár hsz-el ezelőtt látható,hogy én is Duna témában utazom.
Tegnap este ,mivel délelőtt nem működött a Mepar ,végig tudtam nézni a Duna szakaszt D.újvárosig
és sajna az egész Natura2000-es.
Én beadtam ugyan a kérelmet a vízügyhöz ,de ezek szerint még ha ők meg is adják,kérdésessé vált,hogy
érdemes-e tovább menni vele.
Aki ezt így meghatározta a hivatalban(valószínűleg egy pénteki nap volt,délután,1 órával
a munkaidő vége előtt) fogta és egyszerűen kijelölte az egészet és berakta az adatbázisba.
Sajna ez van...



Bighead
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. november 10., kedd 20:02
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Bighead » 2016. március 14., hétfő 6:14

Üdv!
Keresek használt vízi ásószitát (kiszedőt)!
Lehetőleg ne bolti áron mert annyiért nem kell.

Elérhetőségem: colafanta@citromail.hu



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2016. április 1., péntek 13:45

Sziasztok!

Akinek van már Velencére engedélye, az legyen szíves keressen meg privátba, mert lenne egy technikai kérdésem.

Köszönöm!



Balazoli
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:39
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Balazoli » 2016. április 1., péntek 15:59

Együgyű Károly írta:Sziasztok!

Akinek van már Velencére engedélye, az legyen szíves keressen meg privátba, mert lenne egy technikai kérdésem.

Köszönöm!
Szia

Írtam p.ü.-t.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. április 3., vasárnap 22:46

Berez írta:
Krajczár írta:
Mtamas79 írta:Mint már előzőleg írtam, én egy szimpla kérdő módú levelet küldtem a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatósághoz (Ide tartozik fejér megye) és ebben kérdeztem egy egyszerű (nem is összetett) mondatot. A régió térképen jól látszik, hogy az általam kérdezett hely ehhez a régióhoz tartozik. És természetesen előtte utána néztem, nem hasraütés szerűen írtam levelet a hatóságnak. És mivel én is majdnem 10 évet töltöttem el közszférában (csak közben tovább tanultam) jól tudom, hogy az ott terpeszkedő többség alkalmatlan bármiféle munka elvégzésére sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Egyszóval nem hiszem, hogy az Én értelmi képességeimmel lennének problémák... De nem akarom (és nem is fogom) tovább folytatni ezt a vitát, a megoldást keresem és érdemi dolgokkal akarok a továbbiakban foglalkozni...

Bocs hogy beleszólok de visszaolvastam ennek a problémádnak az előzményeit. Azt írod hogy 10 évet dolgoztál a közszférában így tudod hogy a többség alkalmatlan bármiféle munkavégzésre mivel szellemileg nem megfelelő szinten állnak szerinted.
Tehát, lássuk a tényeket. Te küldtél egy levelet ha jól emlékszek a középdunántúli vízügyi igazgatóságnak melyben érdeklődtél hogy például Rácalmás-Adony között lehetne e engedélyt kérni fémkeresőzésre.
Majd a hivatal továbbküldte a kérdésedet az illetékes Fejér megyei szakaszmérnökségre. Ugye eddig stimmel?
Ezzel mi a problémád?? Rácalmás és Adony térsége Fejér megyéhez tartozik tehát ahhoz a hivatalhoz továbbították a kérésedet amelyik illetékes az adott területen. Tőlük fogsz választ kapni a kérdésedre. Az meg hogy te nem erre a szakaszra akarsz engedélyt kérni azt ők nem tudják mert nem látnak bele a fejedbe. Te Rácalmás és Adony településeket jelölted meg.
Nem akarok beleszólni ,de pár hsz-el ezelőtt látható,hogy én is Duna témában utazom.
Tegnap este ,mivel délelőtt nem működött a Mepar ,végig tudtam nézni a Duna szakaszt D.újvárosig
és sajna az egész Natura2000-es.
Én beadtam ugyan a kérelmet a vízügyhöz ,de ezek szerint még ha ők meg is adják,kérdésessé vált,hogy
érdemes-e tovább menni vele.
Aki ezt így meghatározta a hivatalban(valószínűleg egy pénteki nap volt,délután,1 órával
a munkaidő vége előtt) fogta és egyszerűen kijelölte az egészet és berakta az adatbázisba.
Sajna ez van...
Megkaphatod az engedélyt attól függetlenül, hogy natura 2000 a terület, a régészt a régészetileg védett dolgok érdeklik ők azt nézik, de! bele van írva egy mondat az engedélybe idézem: "jelen engedély nem mentesít más engedélyek beszerzésétől" vagyis az örökség védelem ki adhat engedélyt egy régészetileg nem védett de natura 2000 területre, nekik a régészetileg védett dolgokat kell ellenőrizni.
De ha ki megy valaki a natura 2000 területre hiába lobogtatja az engedélyét a természet védő eljárhat ellene, neked kell mindenről tudomást szerezni, és a nem tudás nem mentesít.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. április 4., hétfő 7:39

Köszi az infót,egyelőre még nem is válaszoltak,lassan lejár a 30 nap...



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 16., szombat 15:58

Kollégák!
A mai Index 2. -ben van egy szép hosszú cikk a török korban létezett balatoni hadiflottáról. Lehet szedni a tippeket a vízi kereséshez. Sok sikert !



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. augusztus 16., kedd 20:57

Sziasztok!

Van aki használ édesvízben Magnumot? Mik a tapasztalatok vele? Hogyan oldotta meg a vízállóságát? Ha nem akarod itt, jöhet privátba is.

Volt aki pár éve felrakott eladóba egy vízhatlanná átalakított Minelab Explorert. Esetleg meg kereshetne privátba, mert lenne kérdésem vele kapcsolatban.

Volt aki idén kivitte a Magnumot tengerre? Mik voltak a tapasztalatok? Ugyanúgy szedegeti a 28as fej az aprót a sósvízben mint a szárazföldön, vagy "csak" az érme, gyűrű tartományt?

Köszi



Joci
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. november 28., hétfő 18:38
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Joci » 2018. március 2., péntek 20:26

Srácok!
Használt már valaki közűletek vibratector kis víz alatti keresőt vagy valamelyik társát? Érdemes megpróbálni vagy az összes fürdőhelyet sza..á gyurták már komolyabb vízi keresőkkel? Valami tapasztalat? Megköszönném. Járunk a Balcsira fürödni, hátha...



Triondor
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2017. december 29., péntek 16:00
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Triondor » 2018. március 3., szombat 0:22

Fogd fel úgy a dolgot, hogy mindig hagynak el új cuccokat. Viszont egy ilyen kis vacakkal véreset fogsz hugyozni... víz nem átlátható, az ilyen szutykok csak all metalt tudnak, szóval söröskupaktól kezdve a rozsdás vasdarabig mindent szedet veled - abszolút semmi visszajelzést nem fogsz kapni amiből amatőrként (feltételezem) értelemszerűen semmilyen információt nem tudsz majd leszűrni. Nem akarlak lelombozni, de ilyet legfeljebb olyan helyen lehet érdemes használni ahol kristálytiszta tengervízben búvárkodsz vagy matatsz és az elsüllyedt Lajos aranyakon kívül semmilyen fém nincs a fenéken.



Joci
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. november 28., hétfő 18:38
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Joci » 2018. március 3., szombat 9:47

Triondor írta:Fogd fel úgy a dolgot, hogy mindig hagynak el új cuccokat. Viszont egy ilyen kis vacakkal véreset fogsz hugyozni... víz nem átlátható, az ilyen szutykok csak all metalt tudnak, szóval söröskupaktól kezdve a rozsdás vasdarabig mindent szedet veled - abszolút semmi visszajelzést nem fogsz kapni amiből amatőrként (feltételezem) értelemszerűen semmilyen információt nem tudsz majd leszűrni. Nem akarlak lelombozni, de ilyet legfeljebb olyan helyen lehet érdemes használni ahol kristálytiszta tengervízben búvárkodsz vagy matatsz és az elsüllyedt Lajos aranyakon kívül semmilyen fém nincs a fenéken.
Köszi a válaszod!
Igaából csak vízben volnék kezdő, illetve próbálkoznék családi fürdőzés alkalmából. A normá álltalánosl kézi detektoraimat nem merem bevinni engedély hiányában na meg a család sem díjazná, hogy már ott is keresőzök. Ezt inkább olyasféle fürdőzés közbeni családi szórakozásnak gondoltam, hátha megkedvelik a hobbimat. Rutinnal nincs gond csa vizi találati arányokat nem ismerem. A barátom anno zacskónyi ékszerrel járt haza, csak az aranyakat tartotta meg, az ezüstökből válogathattam. Mondjuk ez húsz éve volt. De gondolom tófenék is mozog valamilyen szinten mint ha szántanák. Én szárazon tolom azóta is. Az ebayen látta olcsón ezeket a kis PI gépeket és viszonylag olcsón meg lehet venni őket.



Balibácsi
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 12:36
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Balibácsi » 2018. március 6., kedd 11:55

Sziasztok!
Vízi kereséshez mennyire macera engedélyt szerezni? Illetve van- e olyan tapasztalat, hogy kérik-e? Tavaly voltam balatoni strandon 2x, de senki nem kérte, kérdeztem a pénztárost, de csak a vállát húzogatta, hogy őt nem zavarja hogy keresünk.

Illetve gépek átalakítása vízi keresésre? Ötletek érdekelnének, hogy lehet jól megcsinálni? Mire jön a szezon, szeretnék készen állni.



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: anno » 2018. március 10., szombat 12:49

A engedélyhez ha mindent beküldesz gyorsan megkapod, ha nem akkor is készségesek, és segítenek, hogy mit, és hogy kell intézni pótolni.

Előző évben kétszer jutottam le a Balcsira. Engedélyt még senki nem kérte tőlem, pedig ott volt. Fürdőzök érdeklődnek mi az amit csinálsz stb. stb.

Szerintem jobb, ha alapból vízálló géped van.



Balibácsi
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 12:36
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Balibácsi » 2018. április 3., kedd 8:18

anno írta:A engedélyhez ha mindent beküldesz gyorsan megkapod, ha nem akkor is készségesek, és segítenek, hogy mit, és hogy kell intézni pótolni.

Előző évben kétszer jutottam le a Balcsira. Engedélyt még senki nem kérte tőlem, pedig ott volt. Fürdőzök érdeklődnek mi az amit csinálsz stb. stb.

Szerintem jobb, ha alapból vízálló géped van.
Köszönöm! Fogok szerezni akkor engedélyt. Fürdőzők minket is bámultak, de nem zavart, csak a fröcsköléstől féltettem a gépet.



Avatar
Koppány
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 22:49
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Koppány » 2018. április 8., vasárnap 12:02

Cobra is elég jó strandozni és könnyű úgy becsomagolni, hogy ne legyenek vizesek a kényes részek. Kellemes meglepetés, mert amit a legtöbb gép nem tud: nem butul le attól hogy a vízben csak lassan lehet húzni. Nagy áldás, mert a Balaton közelében lakom. Írtam beállításokat a Cobra témában.
Már többször kértek strandolók, hogy elveszített ékszert keressek meg. Kétszer sikerült is. És most már engem hívnak az egyik strandon, ha valamit meg kell keresni, de nem csak strandra, hanem elterjedt hogy én ilyet szívesen vállalok.
Az a nehéz abban hogy vízben elveszített ékszer, hogy nem tudják megmondani hogy merre lehet csak nagyon körülbelül, és én se tudom hogy nem hagytam-e ki sávot, mert ez nem szárazföld ahol látszanak a nyomok.



peigelbeck25
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. december 14., szerda 21:17
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: peigelbeck25 » 2021. január 15., péntek 8:53

Sziasztok. Régebben vizi keresőztem. Érdemes szerintetek még foglalkozni vel? ( Balcsi,Velencei tó ) Engedélyt mennyire nézik,kérik?!
Van itt köztetek olyan személy aki a Velencei tóban keresőzik. Írhatna pm-be.



Guriga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. szeptember 10., szombat 18:23
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Guriga » 2021. január 23., szombat 18:55

peigelbeck25 írta:
2021. január 15., péntek 8:53
Sziasztok. Régebben vizi keresőztem. Érdemes szerintetek még foglalkozni vel? ( Balcsi,Velencei tó ) Engedélyt mennyire nézik,kérik?!
Van itt köztetek olyan személy aki a Velencei tóban keresőzik. Írhatna pm-be.
Somogy megye nem ad a Balatonra ☹️



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma