Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Vízi keresőzés

Csavargo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. február 16., kedd 21:40
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Csavargo » 2016. február 18., csütörtök 13:35

Valaki azert mondja mar meg nekem vilagosan, hogy ha pl. a Balatonra nem kell engedely, akkor ugyan mi a jo istennek kertek?
Ha jogilag nem lehet semmit tenni a keresozes ellen, akkor ugyan mire jo ez a darab papir?
Ha a keresozok sincsenek tisztaban a jogszabalyokkal, akkor el tudom kepzelni a magasan kepzett napjaink rendoreit....
Ha a rendornek semmi joga nincsen fellepni ellenem, akkor minek kellene nekem barmilyen papir?
Elkuldom rmelegebb eghajlatra, ha jogtalanul vegzal.
Nem ertem ezt a zavaros vizet itt....
Ezt komolyan azert csinaljatok, hogy csokkenjen a konkurencia?
Egyertelmuen es oszinten meg tudna nekem mondani valaki, hogy mi ez a paraszvakitas?
Kell az az engedely, vagy nem kell?
Jogosan keresek a nem vedett teruleten, vagy nem?
Engem nem erdekelnek a mi van ha a rendor igy vagy ugy....
Nem az a tipus vagyok akitol egy biztonsagior/mezoor vagy polgaror elkobozhatna a gepet.
Joga van a rendornek barmit is tenni, ha kaszalok a vizben, vagy sem?
Erre szeretnek egyenes valaszt kapni.
Megtisztelnetek, ha fenyt gyujtanatok sotet elmemben, mert nekem ez a jo ha van papir nem felel meg.
Koszi



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 18., csütörtök 14:19

Csavargo írta:Valaki azert mondja mar meg nekem vilagosan, hogy ha pl. a Balatonra nem kell engedely, akkor ugyan mi a jo istennek kertek?
Ha jogilag nem lehet semmit tenni a keresozes ellen, akkor ugyan mire jo ez a darab papir?
Ha a keresozok sincsenek tisztaban a jogszabalyokkal, akkor el tudom kepzelni a magasan kepzett napjaink rendoreit....
Ha a rendornek semmi joga nincsen fellepni ellenem, akkor minek kellene nekem barmilyen papir?
Elkuldom rmelegebb eghajlatra, ha jogtalanul vegzal.
Nem ertem ezt a zavaros vizet itt....
Ezt komolyan azert csinaljatok, hogy csokkenjen a konkurencia?
Egyertelmuen es oszinten meg tudna nekem mondani valaki, hogy mi ez a paraszvakitas?
Kell az az engedely, vagy nem kell?
Jogosan keresek a nem vedett teruleten, vagy nem?
Engem nem erdekelnek a mi van ha a rendor igy vagy ugy....
Nem az a tipus vagyok akitol egy biztonsagior/mezoor vagy polgaror elkobozhatna a gepet.
Joga van a rendornek barmit is tenni, ha kaszalok a vizben, vagy sem?
Erre szeretnek egyenes valaszt kapni.
Megtisztelnetek, ha fenyt gyujtanatok sotet elmemben, mert nekem ez a jo ha van papir nem felel meg.
Koszi


Kell engedély! Le van írva a topikban, hogyan lehet igényelni! Autót sem vezethetsz engedély nélkül, ha nincs engedélyed, akkor megbüntet a rendőr! Angliában is kell engedély, szinte minden EU tagországban is engedélyköteles a keresőzés, már ahol nem tiltott...



Csavargo
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. február 16., kedd 21:40
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Csavargo » 2016. február 20., szombat 3:17

A torveny szerint nem kell, de ha a helyi szervek ettol boldogabbak, akkor majd odahintek nekik 3000 jo magyar forintot es raszanom azt a keves idot a folosleges es teljesen szugsegtelen ugyintezesre.
Valaki probalkozott mar a Duna mederre engedelyt kerni, vagy csak lecsattog az ember es ha nem vedett terulet az adott patszakasz akkor be lehet menni a vizbe?
Angliaban a tengerparti szakaszra kell engedely, de ingyenes es online intezheto az egesz orszag teruletere egy evre szol.
Amugy a keresozes maga nem engedelyhez kotott. Maganteruleten a tulaj vagy hasznalo engedelyevel lehet keresni es kincs eseten 50-50 aranyban kell elosztani a jutalmat.
Minden kozigagatasi teruletee kineveznek liason officereket, akik keszsegesen segitenek a beazonositasban.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. február 20., szombat 8:12

Csavargo írta:A torveny szerint nem kell, de ha a helyi szervek ettol boldogabbak, akkor majd odahintek nekik 3000 jo magyar forintot es raszanom azt a keves idot a folosleges es teljesen szugsegtelen ugyintezesre.
Valaki probalkozott mar a Duna mederre engedelyt kerni, vagy csak lecsattog az ember es ha nem vedett terulet az adott patszakasz akkor be lehet menni a vizbe?
Angliaban a tengerparti szakaszra kell engedely, de ingyenes es online intezheto az egesz orszag teruletere egy evre szol.
Amugy a keresozes maga nem engedelyhez kotott. Maganteruleten a tulaj vagy hasznalo engedelyevel lehet keresni es kincs eseten 50-50 aranyban kell elosztani a jutalmat.
Minden kozigagatasi teruletee kineveznek liason officereket, akik keszsegesen segitenek a beazonositasban.
Honnan veszed, hogy a törvény szerint nem kell engedély sajnos kell, a szárazföldit most intézem be van adva, egy barátom kért a balaton déli partjára néhány hejrajzi számra engedélyt és az egész déli partra (egy két hrsz kivétellel) kapta meg egy évre 3000-ért, kellemes meglepetés volt a számára.
Kizárólag pozitívat tudok mondani a hatóságok hozzá állásáról a hobby fémkeresős háromezer forintos engedély ügyintézésével kapcsolatban, és össze tehetjük a kezünket, hogy nem be tiltották hanem lehet engedélyt kérni és mehetünk. ;)
A Duna meder és annak partja szerintem engedély kérés ügyében necces lehet (de ez csak az én véleményem) a limes vonal végig húzódik a dunántúli Duna parton oda szerintem nem adnak, de meg kell kérdezni hivatalos helyen hátha. %%-



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: reinold » 2016. február 20., szombat 10:12

Csavargo írta:A torveny szerint nem kell, de ha a helyi szervek ettol boldogabbak, akkor majd odahintek nekik 3000 jo magyar forintot es raszanom azt a keves idot a folosleges es teljesen szugsegtelen ugyintezesre.
Valaki probalkozott mar a Duna mederre engedelyt kerni, vagy csak lecsattog az ember es ha nem vedett terulet az adott patszakasz akkor be lehet menni a vizbe?
Angliaban a tengerparti szakaszra kell engedely, de ingyenes es online intezheto az egesz orszag teruletere egy evre szol.
Amugy a keresozes maga nem engedelyhez kotott. Maganteruleten a tulaj vagy hasznalo engedelyevel lehet keresni es kincs eseten 50-50 aranyban kell elosztani a jutalmat.
Minden kozigagatasi teruletee kineveznek liason officereket, akik keszsegesen segitenek a beazonositasban.
Angliai tengerparti engedély:
http://www.thecrownestate.co.uk/coastal ... plication/

Miért nem tud néha Mo.on is így működni? Viszont írben sokkal szarabb a helyzet! :cry: Tudomásom szerint , csak /?/ miniszter adhat ki ilyen engedélyt fémkeresőzésre../a tévedés jogát fenntartom! :!: /


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 20., szombat 13:01

Csavargo írta:A torveny szerint nem kell, de ha a helyi szervek ettol boldogabbak, akkor majd odahintek nekik 3000 jo magyar forintot es raszanom azt a keves idot a folosleges es teljesen szugsegtelen ugyintezesre.
Valaki probalkozott mar a Duna mederre engedelyt kerni, vagy csak lecsattog az ember es ha nem vedett terulet az adott patszakasz akkor be lehet menni a vizbe?
Angliaban a tengerparti szakaszra kell engedely, de ingyenes es online intezheto az egesz orszag teruletere egy evre szol.
Amugy a keresozes maga nem engedelyhez kotott. Maganteruleten a tulaj vagy hasznalo engedelyevel lehet keresni es kincs eseten 50-50 aranyban kell elosztani a jutalmat.
Minden kozigagatasi teruletee kineveznek liason officereket, akik keszsegesen segitenek a beazonositasban.

Kell engedély és nem a helyi szerveknek kell fizetned, hanem igényelni kell! Egy hónap a minimum, mire teljesen el tudod intézni levélben.



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: anno » 2016. február 21., vasárnap 7:26

Csavargo írta:Latom a magyar vircsaft nem hazudik meg egy ilyen pici kozossegben sem.
En szerencsemre egy fejletteb gondolkodasu nyugat europai orszagban elek, ahol nem csak a torvenyekk de az emberek is pozitivabban allnak a keresozeshez es egymashoz.
Itt meg sem fordulna a fejeben senkinek, hogy ferrevezesse a masikat. Ismeretlenul is segitjuk egymast.
Tipikusan magyar dolog ez a bizsut es aprot szorok a vizbe...
Csalodott vagyok, hogy ilyesmivel kell szembesulni, ugyanakkor orulok is, mert legalabb tisztaban vagyok a multidezo magyarisztani felfogassal es ovatosabb leszek a kedves keresotarsakkal.
Sajnos az ilyen hozzaallas miatt is tartunk ott ahol tartunk.
Ez nem az a hobbi ahol egy 3000 Ftos tetel nagyon szamit. Viszont egy evre igy lesz engedelyed.
A Duna vedett hely vegig ezert oda nem fogsz kapni illetve annyiszor 3000 Ft lenne az engedely amennyi megyet erint.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. február 21., vasárnap 9:44

Az egész Duna miért lenne védett,nem a part hanem a vízfelület?
Pláne a bal part ahol nem húzódott Limes.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. február 21., vasárnap 10:26

Berez írta:Az egész Duna miért lenne védett,nem a part hanem a vízfelület?
Pláne a bal part ahol nem húzódott Limes.
Kérdezz meg egy szakembert ő pontosan meg fogja mondani.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. február 21., vasárnap 10:27

Berez írta:Az egész Duna miért lenne védett,nem a part hanem a vízfelület?
Pláne a bal part ahol nem húzódott Limes.

A meder változik, a vízszint folyamatosan. A védettségen kívül szerintem a fő gond, hogy egyáltalán mederkezelőit adnak-e a Dunára? Nem egy tó, ezerszer veszélyesebb és kiszámíthatatlan, tele rengeteg veszélyes szeméttel.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. február 22., hétfő 8:43

Megkértem a mederkezelőit,de 1 hete még csak nem is válaszoltak,megint rájuk
emailezek és ha nincs reakció jön a személyes menet mondjanak végre igent vagy nemet.



CJani
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 28., vasárnap 21:59
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: CJani » 2016. március 1., kedd 15:01

Kedves Cobrás vízi keresősök!

A Cobra topikjában már írtam, de hozzászólás, reakció hiányában itt is feltenném a kérdésem. Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy a Cobra mennyire hatékony a tengerben, sós vízben. Lehet-e rajta megfelelően kiegyenlíteni a földhatást? (Tavaly levittem a tengerbe a vízálló Makro Pointeremet, de használhatatlan volt, folyamatosan adta a jelet.)
Tengeri használatra vonatkozóan nem találtam sehol semmilyen élménybeszámolót, leírást a Cobra esetében. Szeretnék építeni hozzá egy vízálló dobozt, de ha nem működik a tengerben, akkor bele sem kezdek, mert nem kis feladat jól megcsinálni. Szerintetek érdemes belevágni?
Köszönöm előre is válaszotokat.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 1., kedd 15:13

CJani írta:Kedves Cobrás vízi keresősök!

A Cobra topikjában már írtam, de hozzászólás, reakció hiányában itt is feltenném a kérdésem. Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy a Cobra mennyire hatékony a tengerben, sós vízben. Lehet-e rajta megfelelően kiegyenlíteni a földhatást? (Tavaly levittem a tengerbe a vízálló Makro Pointeremet, de használhatatlan volt, folyamatosan adta a jelet.)
Tengeri használatra vonatkozóan nem találtam sehol semmilyen élménybeszámolót, leírást a Cobra esetében. Szeretnék építeni hozzá egy vízálló dobozt, de ha nem működik a tengerben, akkor bele sem kezdek, mert nem kis feladat jól megcsinálni. Szerintetek érdemes belevágni?
Köszönöm előre is válaszotokat.
Nincs Cobrám(bár tervezem a beszerzését), szerintem kezdj el kísérletezni tengervízhez hasonló sótartalmú víz keverésével műanyag hordóban/kádban, konyhasó + keserűsó + csapvíz megfelelő arányú keverékével. 60l vízhez kb. 2kg konyhasó + 100gr keserűsó olyan 4-500Ft lehet. http://elte.prompt.hu/sites/default/fil ... 03s04.html itt egy leírás kb. milyen arányban tartalmazzák.



The Great Rat
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:41
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: The Great Rat » 2016. március 1., kedd 18:34

CJani írta:Kedves Cobrás vízi keresősök!

A Cobra topikjában már írtam, de hozzászólás, reakció hiányában itt is feltenném a kérdésem. Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy a Cobra mennyire hatékony a tengerben, sós vízben. Lehet-e rajta megfelelően kiegyenlíteni a földhatást? (Tavaly levittem a tengerbe a vízálló Makro Pointeremet, de használhatatlan volt, folyamatosan adta a jelet.)
Tengeri használatra vonatkozóan nem találtam sehol semmilyen élménybeszámolót, leírást a Cobra esetében. Szeretnék építeni hozzá egy vízálló dobozt, de ha nem működik a tengerben, akkor bele sem kezdek, mert nem kis feladat jól megcsinálni. Szerintetek érdemes belevágni?
Köszönöm előre is válaszotokat.

Szia

A makroval én is bebuktam homokban működött, de ahogy vizet /tenger/ért jelzett. Az AT kb 15-25 körül volt a talaj kiegyenlítés, ha jól emlékszem.



Avatar
Darwin
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. október 1., csütörtök 16:23
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Darwin » 2016. március 1., kedd 21:24

Szerintem biztosan jó, de én se próbáltam ott. Mg a leggagyibb gépekkel is szaladgálnak a tengerparton, megnyugodhatsz hogy akkor a Cobra minimum hogy jó. ;)


Delta, Cobra, Magnum és lelkesedés

CJani
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 28., vasárnap 21:59
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: CJani » 2016. március 1., kedd 22:17

Gabor írta:
CJani írta:Kedves Cobrás vízi keresősök!

A Cobra topikjában már írtam, de hozzászólás, reakció hiányában itt is feltenném a kérdésem. Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy a Cobra mennyire hatékony a tengerben, sós vízben. Lehet-e rajta megfelelően kiegyenlíteni a földhatást? (Tavaly levittem a tengerbe a vízálló Makro Pointeremet, de használhatatlan volt, folyamatosan adta a jelet.)
Tengeri használatra vonatkozóan nem találtam sehol semmilyen élménybeszámolót, leírást a Cobra esetében. Szeretnék építeni hozzá egy vízálló dobozt, de ha nem működik a tengerben, akkor bele sem kezdek, mert nem kis feladat jól megcsinálni. Szerintetek érdemes belevágni?
Köszönöm előre is válaszotokat.
Nincs Cobrám(bár tervezem a beszerzését), szerintem kezdj el kísérletezni tengervízhez hasonló sótartalmú víz keverésével műanyag hordóban/kádban, konyhasó + keserűsó + csapvíz megfelelő arányú keverékével. 60l vízhez kb. 2kg konyhasó + 100gr keserűsó olyan 4-500Ft lehet. http://elte.prompt.hu/sites/default/fil ... 03s04.html itt egy leírás kb. milyen arányban tartalmazzák.
Köszi, jó ötlet, Feri a Cobra Teremtője :-) is ezt a tanácsot adta. Azért jó lenne ezt valakitől "első kézből" hallani.
Egyébként meg így panelban egy kicsit körülményes lenne véghezvinni egy ilyen nagyszabású kísérletet... ;)



CJani
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 28., vasárnap 21:59
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: CJani » 2016. március 1., kedd 22:21

The Great Rat írta:
CJani írta:Kedves Cobrás vízi keresősök!

A Cobra topikjában már írtam, de hozzászólás, reakció hiányában itt is feltenném a kérdésem. Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy a Cobra mennyire hatékony a tengerben, sós vízben. Lehet-e rajta megfelelően kiegyenlíteni a földhatást? (Tavaly levittem a tengerbe a vízálló Makro Pointeremet, de használhatatlan volt, folyamatosan adta a jelet.)
Tengeri használatra vonatkozóan nem találtam sehol semmilyen élménybeszámolót, leírást a Cobra esetében. Szeretnék építeni hozzá egy vízálló dobozt, de ha nem működik a tengerben, akkor bele sem kezdek, mert nem kis feladat jól megcsinálni. Szerintetek érdemes belevágni?
Köszönöm előre is válaszotokat.

Szia

A makroval én is bebuktam homokban működött, de ahogy vizet /tenger/ért jelzett. Az AT kb 15-25 körül volt a talaj kiegyenlítés, ha jól emlékszem.
A makroval bukta a tenger... ;-)



CJani
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. február 28., vasárnap 21:59
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: CJani » 2016. március 1., kedd 22:29

Darwin írta:Szerintem biztosan jó, de én se próbáltam ott. Mg a leggagyibb gépekkel is szaladgálnak a tengerparton, megnyugodhatsz hogy akkor a Cobra minimum hogy jó. ;)
Nem a parton szeretném használni, hanem bemenni vele a víz alá... Nehezen viselem, hogy ott az a bazi nagy tenger, tele mindenféle jóval, én meg csak a kagylókat szedem... Találtam már szabad szemmel órát, karkötőt is, de azért ez ritkaság. Kellene a megszokott segítség a víz alatt is... :-) Ezért szeretném bedobozolni a műszer fejet.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 1., kedd 22:59

CJani írta:
Gabor írta:
CJani írta:Kedves Cobrás vízi keresősök!

A Cobra topikjában már írtam, de hozzászólás, reakció hiányában itt is feltenném a kérdésem. Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy a Cobra mennyire hatékony a tengerben, sós vízben. Lehet-e rajta megfelelően kiegyenlíteni a földhatást? (Tavaly levittem a tengerbe a vízálló Makro Pointeremet, de használhatatlan volt, folyamatosan adta a jelet.)
Tengeri használatra vonatkozóan nem találtam sehol semmilyen élménybeszámolót, leírást a Cobra esetében. Szeretnék építeni hozzá egy vízálló dobozt, de ha nem működik a tengerben, akkor bele sem kezdek, mert nem kis feladat jól megcsinálni. Szerintetek érdemes belevágni?
Köszönöm előre is válaszotokat.
Nincs Cobrám(bár tervezem a beszerzését), szerintem kezdj el kísérletezni tengervízhez hasonló sótartalmú víz keverésével műanyag hordóban/kádban, konyhasó + keserűsó + csapvíz megfelelő arányú keverékével. 60l vízhez kb. 2kg konyhasó + 100gr keserűsó olyan 4-500Ft lehet. http://elte.prompt.hu/sites/default/fil ... 03s04.html itt egy leírás kb. milyen arányban tartalmazzák.
Köszi, jó ötlet, Feri a Cobra Teremtője :-) is ezt a tanácsot adta. Azért jó lenne ezt valakitől "első kézből" hallani.
Egyébként meg így panelban egy kicsit körülményes lenne véghezvinni egy ilyen nagyszabású kísérletet... ;)



Nincs mit! Gondolom nem nagy fejjel használnád, kisebb fej meg műanyag lavórban is elfér panelban, székre kell rakni a betonvasak miatt :D, úgy 20 liter vízzel is érdemes megpróbálni, hátha valami irányadó információt megtudsz így.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 8., kedd 13:09

Berez írta:Az egész Duna miért lenne védett,nem a part hanem a vízfelület?
Pláne a bal part ahol nem húzódott Limes.


Szerintem ebbe a topikba írjunk a Duna témában. Ha a mederkezelőit meg is adják az örökségvédelem szerintem nem nagyon ad engedélyt, végig védett a Duna, ha nem régészetileg, akkor természetvédelmi, natura, stb..



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 8., kedd 16:16

Gabor írta:
Berez írta:Az egész Duna miért lenne védett,nem a part hanem a vízfelület?
Pláne a bal part ahol nem húzódott Limes.


Szerintem ebbe a topikba írjunk a Duna témában. Ha a mederkezelőit meg is adják az örökségvédelem szerintem nem nagyon ad engedélyt, végig védett a Duna, ha nem régészetileg, akkor természetvédelmi, natura, stb..

Hát emberek, van itt baj!

Említettem, hogy küldtem egy levelet a Közép-dunántúli vízügyi igazgatóságnak, PUSZTÁN ÉRDEKLŐDÉS címszó alatt, hogy lehet-e engedélyt kérni fémkereső tevékenységre pl. Adony-Rácalmás vonalon. (ezt adhoc írtam) Erre ez a hivatalos válasz érkezett:
keres.JPG
keres.JPG (109.12 KiB) Megtekintve 82717 alkalommal
Szóval ebben a hivatalban is imbecil egyének ülnek úgy látom, vagy csak simán nem tudnak olvasni....



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 8., kedd 16:49

Mtamas79 írta:
Gabor írta:
Berez írta:Az egész Duna miért lenne védett,nem a part hanem a vízfelület?
Pláne a bal part ahol nem húzódott Limes.


Szerintem ebbe a topikba írjunk a Duna témában. Ha a mederkezelőit meg is adják az örökségvédelem szerintem nem nagyon ad engedélyt, végig védett a Duna, ha nem régészetileg, akkor természetvédelmi, natura, stb..

Hát emberek, van itt baj!

Említettem, hogy küldtem egy levelet a Közép-dunántúli vízügyi igazgatóságnak, PUSZTÁN ÉRDEKLŐDÉS címszó alatt, hogy lehet-e engedélyt kérni fémkereső tevékenységre pl. Adony-Rácalmás vonalon. (ezt adhoc írtam) Erre ez a hivatalos válasz érkezett:
keres.JPG
Szóval ebben a hivatalban is imbecil egyének ülnek úgy látom, vagy csak simán nem tudnak olvasni....


Nem az illetékes vízügyi hatósághoz küldted, nekik meg kötelességük továbbítani az illetékesnek. Nem az Ő hibájuk!

Ha pesten akarsz építkezni, akkor nem Somogy megyébe küldöd az engedélyeztetést.....



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 8., kedd 16:53

A probléma nem az, hogy továbbküldik a illetékes hatóságnak vagy ez esetben osztálynak, hanem az, hogy nem erre a szakaszra akartam kérni engedélyt, hanem csak "pl:" jelzővel beírtam egy partszakaszt. Erre ezek úgy vették, hogy ide kérem. Ergo, jobban tettem volna, ha telefonálok, akkor talán eljut az agyukig, hogy mit is szeretnék... Mindegy, várom a választ és maximum kérelmezek egy másik szakaszra is ha pozitív a visszajelzésük.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 8., kedd 16:57

Mtamas79 írta:A probléma nem az, hogy továbbküldik a illetékes hatóságnak vagy ez esetben osztálynak, hanem az, hogy nem erre a szakaszra akartam kérni engedélyt, hanem csak "pl:" jelzővel beírtam egy partszakaszt. Erre ezek úgy vették, hogy ide kérem. Ergo, jobban tettem volna, ha telefonálok, akkor talán eljut az agyukig, hogy mit is szeretnék... Mindegy, várom a választ és maximum kérelmezek egy másik szakaszra is ha pozitív a visszajelzésük.

Miért olyan hivataltól akarsz engedélyt kérni, aki abban nem illetékes? Előbb tájékozódni kellene, nem egyből a hivatalt kritizálni.



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 8., kedd 17:07

Mint már előzőleg írtam, én egy szimpla kérdő módú levelet küldtem a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatósághoz (Ide tartozik fejér megye) és ebben kérdeztem egy egyszerű (nem is összetett) mondatot. A régió térképen jól látszik, hogy az általam kérdezett hely ehhez a régióhoz tartozik. És természetesen előtte utána néztem, nem hasraütés szerűen írtam levelet a hatóságnak. És mivel én is majdnem 10 évet töltöttem el közszférában (csak közben tovább tanultam) jól tudom, hogy az ott terpeszkedő többség alkalmatlan bármiféle munka elvégzésére sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Egyszóval nem hiszem, hogy az Én értelmi képességeimmel lennének problémák... De nem akarom (és nem is fogom) tovább folytatni ezt a vitát, a megoldást keresem és érdemi dolgokkal akarok a továbbiakban foglalkozni...



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 8., kedd 18:42

Mint már a másik topicban írtam ,holnap délelőtt fogok beszélni az én "dunai" ügyintézőmmel,
én az M0 - Göd bal partot jelöltem meg mint területet.Mihelyst megtudok vmit megírom ide,és én
is azt kérem ha valami fejlemény van ne tartsátok titokban,amúgy köszi a levél.jpg-t legalább
tudom mire számítsak.
Azon meg ne csodálkozzunk,hogy lassan és akadozva mennek a dolgok ,ez még olyan témában is
így van,amit nap mint nap intéznek , ez új nekik ,és szerintem a keresősökről is csak annyi a
véleményük," na itt egy hülye ,már megint nekem kell ezzel is foglalkozni"
Nem védem őket de az már pozitív,hogy egyáltalán iktatták az ügyet,válaszoltak (elég hamar),és az
illetékes helyre továbbították,azt is írhatták volna egyszerűen,hogy nem a mi területünk ,
forduljon oda ahova akar,mi nagy ívben lesz@rjuk.



Mtamas79
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. március 1., kedd 11:58
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Mtamas79 » 2016. március 11., péntek 9:20

Berez írta:Mint már a másik topicban írtam ,holnap délelőtt fogok beszélni az én "dunai" ügyintézőmmel,
én az M0 - Göd bal partot jelöltem meg mint területet.Mihelyst megtudok vmit megírom ide,és én
is azt kérem ha valami fejlemény van ne tartsátok titokban,amúgy köszi a levél.jpg-t legalább
tudom mire számítsak.
Azon meg ne csodálkozzunk,hogy lassan és akadozva mennek a dolgok ,ez még olyan témában is
így van,amit nap mint nap intéznek , ez új nekik ,és szerintem a keresősökről is csak annyi a
véleményük," na itt egy hülye ,már megint nekem kell ezzel is foglalkozni"
Nem védem őket de az már pozitív,hogy egyáltalán iktatták az ügyet,válaszoltak (elég hamar),és az
illetékes helyre továbbították,azt is írhatták volna egyszerűen,hogy nem a mi területünk ,
forduljon oda ahova akar,mi nagy ívben lesz@rjuk.

Ezek szerint nem jött válasz, sajnos nekem sem...



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 11., péntek 17:52

Mtamas79 írta:
Berez írta:Mint már a másik topicban írtam ,holnap délelőtt fogok beszélni az én "dunai" ügyintézőmmel,
én az M0 - Göd bal partot jelöltem meg mint területet.Mihelyst megtudok vmit megírom ide,és én
is azt kérem ha valami fejlemény van ne tartsátok titokban,amúgy köszi a levél.jpg-t legalább
tudom mire számítsak.
Azon meg ne csodálkozzunk,hogy lassan és akadozva mennek a dolgok ,ez még olyan témában is
így van,amit nap mint nap intéznek , ez új nekik ,és szerintem a keresősökről is csak annyi a
véleményük," na itt egy hülye ,már megint nekem kell ezzel is foglalkozni"
Nem védem őket de az már pozitív,hogy egyáltalán iktatták az ügyet,válaszoltak (elég hamar),és az
illetékes helyre továbbították,azt is írhatták volna egyszerűen,hogy nem a mi területünk ,
forduljon oda ahova akar,mi nagy ívben lesz@rjuk.

Ezek szerint nem jött válasz, sajnos nekem sem...
Szia!
Ma bementen személyesen az Igazgatóságra,mivel szerdán beszéltem az ügyintézővel.
Természetesen nem sok jót mondtak,de elmagyaráztam,hogy részükről csak a dunai
mederhasználati engedély kell ,mivel egyből jöttek a régészetileg védett területtel meg a
Natura 2000-el,a többit bízzák a Forster Gyula központra,de elmondtam,hogy a sorrend ez.
Jöttek még az erdőbirtokossággal meg ilyenekkel mire én mondtam,hogy szárazföldhöz
nekem nem kell engedély,csak a vízre,a mindenkori Duna vízállástól 5m-re befele a vízfelületre.
Még életükben nem hallottak ilyenről,sőt a Balatoni témáról is kellett vinnem egy mintát,
hogy igen ,ez létezik,de én vagyok dunai szinten az" úttörő ",és méltányolják,hogy van valaki
aki a szabályos utat akarja járni.
Vittem kinyomtatott térképet is amin rajta volta natura2000 keresés eredménye ,hogy a
szelvényeken nincs találat.(tehát ezzel akartak lerázni)
Szóval nem hagytam annyiban és megmondtam,hogy ha már megírtam a kérelmet ,kitöltve
személyesen beadom mindenképp ,és kérek róla érkeztetési másolatot,ezt meg is tettük.
Végülis nem akarok rosszat mondani róluk ,mert a vége felé már hárman is velem foglalkoztak,
és megmondták ,hogy személy szerint nekik nincs kifogásuk,már láttak keresőst a Balatonon is,
de várjak a válaszra türelemmel mert sok a dolguk.
Én meg ugyan nem mondtam,de tudom mennyi a kötelezően előírt 30 nap válasz határidő.
Szóval ketyeg a vekker,ha elutasítanak megyek tovább.
Ha lesz eredmény megírom.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2016. március 11., péntek 18:38

Berez írta:
Mtamas79 írta:
Berez írta:Mint már a másik topicban írtam ,holnap délelőtt fogok beszélni az én "dunai" ügyintézőmmel,
én az M0 - Göd bal partot jelöltem meg mint területet.Mihelyst megtudok vmit megírom ide,és én
is azt kérem ha valami fejlemény van ne tartsátok titokban,amúgy köszi a levél.jpg-t legalább
tudom mire számítsak.
Azon meg ne csodálkozzunk,hogy lassan és akadozva mennek a dolgok ,ez még olyan témában is
így van,amit nap mint nap intéznek , ez új nekik ,és szerintem a keresősökről is csak annyi a
véleményük," na itt egy hülye ,már megint nekem kell ezzel is foglalkozni"
Nem védem őket de az már pozitív,hogy egyáltalán iktatták az ügyet,válaszoltak (elég hamar),és az
illetékes helyre továbbították,azt is írhatták volna egyszerűen,hogy nem a mi területünk ,
forduljon oda ahova akar,mi nagy ívben lesz@rjuk.

Ezek szerint nem jött válasz, sajnos nekem sem...
Szia!
Ma bementen személyesen az Igazgatóságra,mivel szerdán beszéltem az ügyintézővel.
Természetesen nem sok jót mondtak,de elmagyaráztam,hogy részükről csak a dunai
mederhasználati engedély kell ,mivel egyből jöttek a régészetileg védett területtel meg a
Natura 2000-el,a többit bízzák a Forster Gyula központra,de elmondtam,hogy a sorrend ez.
Jöttek még az erdőbirtokossággal meg ilyenekkel mire én mondtam,hogy szárazföldhöz
nekem nem kell engedély,csak a vízre,a mindenkori Duna vízállástól 5m-re befele a vízfelületre.
Még életükben nem hallottak ilyenről,sőt a Balatoni témáról is kellett vinnem egy mintát,
hogy igen ,ez létezik,de én vagyok dunai szinten az" úttörő ",és méltányolják,hogy van valaki
aki a szabályos utat akarja járni.
Vittem kinyomtatott térképet is amin rajta volta natura2000 keresés eredménye ,hogy a
szelvényeken nincs találat.(tehát ezzel akartak lerázni)
Szóval nem hagytam annyiban és megmondtam,hogy ha már megírtam a kérelmet ,kitöltve
személyesen beadom mindenképp ,és kérek róla érkeztetési másolatot,ezt meg is tettük.
Végülis nem akarok rosszat mondani róluk ,mert a vége felé már hárman is velem foglalkoztak,
és megmondták ,hogy személy szerint nekik nincs kifogásuk,már láttak keresőst a Balatonon is,
de várjak a válaszra türelemmel mert sok a dolguk.
Én meg ugyan nem mondtam,de tudom mennyi a kötelezően előírt 30 nap válasz határidő.
Szóval ketyeg a vekker,ha elutasítanak megyek tovább.
Ha lesz eredmény megírom.


Szia!

Drukkolok!



Krajczár
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:16
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Krajczár » 2016. március 12., szombat 5:57

Mtamas79 írta:Mint már előzőleg írtam, én egy szimpla kérdő módú levelet küldtem a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatósághoz (Ide tartozik fejér megye) és ebben kérdeztem egy egyszerű (nem is összetett) mondatot. A régió térképen jól látszik, hogy az általam kérdezett hely ehhez a régióhoz tartozik. És természetesen előtte utána néztem, nem hasraütés szerűen írtam levelet a hatóságnak. És mivel én is majdnem 10 évet töltöttem el közszférában (csak közben tovább tanultam) jól tudom, hogy az ott terpeszkedő többség alkalmatlan bármiféle munka elvégzésére sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Egyszóval nem hiszem, hogy az Én értelmi képességeimmel lennének problémák... De nem akarom (és nem is fogom) tovább folytatni ezt a vitát, a megoldást keresem és érdemi dolgokkal akarok a továbbiakban foglalkozni...

Bocs hogy beleszólok de visszaolvastam ennek a problémádnak az előzményeit. Azt írod hogy 10 évet dolgoztál a közszférában így tudod hogy a többség alkalmatlan bármiféle munkavégzésre mivel szellemileg nem megfelelő szinten állnak szerinted.
Tehát, lássuk a tényeket. Te küldtél egy levelet ha jól emlékszek a középdunántúli vízügyi igazgatóságnak melyben érdeklődtél hogy például Rácalmás-Adony között lehetne e engedélyt kérni fémkeresőzésre.
Majd a hivatal továbbküldte a kérdésedet az illetékes Fejér megyei szakaszmérnökségre. Ugye eddig stimmel?
Ezzel mi a problémád?? Rácalmás és Adony térsége Fejér megyéhez tartozik tehát ahhoz a hivatalhoz továbbították a kérésedet amelyik illetékes az adott területen. Tőlük fogsz választ kapni a kérdésedre. Az meg hogy te nem erre a szakaszra akarsz engedélyt kérni azt ők nem tudják mert nem látnak bele a fejedbe. Te Rácalmás és Adony településeket jelölted meg.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. március 12., szombat 8:00

Krajczár írta:
Mtamas79 írta:Mint már előzőleg írtam, én egy szimpla kérdő módú levelet küldtem a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatósághoz (Ide tartozik fejér megye) és ebben kérdeztem egy egyszerű (nem is összetett) mondatot. A régió térképen jól látszik, hogy az általam kérdezett hely ehhez a régióhoz tartozik. És természetesen előtte utána néztem, nem hasraütés szerűen írtam levelet a hatóságnak. És mivel én is majdnem 10 évet töltöttem el közszférában (csak közben tovább tanultam) jól tudom, hogy az ott terpeszkedő többség alkalmatlan bármiféle munka elvégzésére sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Egyszóval nem hiszem, hogy az Én értelmi képességeimmel lennének problémák... De nem akarom (és nem is fogom) tovább folytatni ezt a vitát, a megoldást keresem és érdemi dolgokkal akarok a továbbiakban foglalkozni...

Bocs hogy beleszólok de visszaolvastam ennek a problémádnak az előzményeit. Azt írod hogy 10 évet dolgoztál a közszférában így tudod hogy a többség alkalmatlan bármiféle munkavégzésre mivel szellemileg nem megfelelő szinten állnak szerinted.
Tehát, lássuk a tényeket. Te küldtél egy levelet ha jól emlékszek a középdunántúli vízügyi igazgatóságnak melyben érdeklődtél hogy például Rácalmás-Adony között lehetne e engedélyt kérni fémkeresőzésre.
Majd a hivatal továbbküldte a kérdésedet az illetékes Fejér megyei szakaszmérnökségre. Ugye eddig stimmel?
Ezzel mi a problémád?? Rácalmás és Adony térsége Fejér megyéhez tartozik tehát ahhoz a hivatalhoz továbbították a kérésedet amelyik illetékes az adott területen. Tőlük fogsz választ kapni a kérdésedre. Az meg hogy te nem erre a szakaszra akarsz engedélyt kérni azt ők nem tudják mert nem látnak bele a fejedbe. Te Rácalmás és Adony településeket jelölted meg.
Nem akarok beleszólni ,de pár hsz-el ezelőtt látható,hogy én is Duna témában utazom.
Tegnap este ,mivel délelőtt nem működött a Mepar ,végig tudtam nézni a Duna szakaszt D.újvárosig
és sajna az egész Natura2000-es.
Én beadtam ugyan a kérelmet a vízügyhöz ,de ezek szerint még ha ők meg is adják,kérdésessé vált,hogy
érdemes-e tovább menni vele.
Aki ezt így meghatározta a hivatalban(valószínűleg egy pénteki nap volt,délután,1 órával
a munkaidő vége előtt) fogta és egyszerűen kijelölte az egészet és berakta az adatbázisba.
Sajna ez van...



Bighead
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015. november 10., kedd 20:02
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Bighead » 2016. március 14., hétfő 6:14

Üdv!
Keresek használt vízi ásószitát (kiszedőt)!
Lehetőleg ne bolti áron mert annyiért nem kell.

Elérhetőségem: colafanta@citromail.hu



Avatar
Együgyű Károly
Százados
Százados
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:00
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Együgyű Károly » 2016. április 1., péntek 13:45

Sziasztok!

Akinek van már Velencére engedélye, az legyen szíves keressen meg privátba, mert lenne egy technikai kérdésem.

Köszönöm!



Balazoli
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 11:39
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Balazoli » 2016. április 1., péntek 15:59

Együgyű Károly írta:Sziasztok!

Akinek van már Velencére engedélye, az legyen szíves keressen meg privátba, mert lenne egy technikai kérdésem.

Köszönöm!
Szia

Írtam p.ü.-t.



Avatar
Garou
Százados
Százados
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 21:15
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Garou » 2016. április 3., vasárnap 22:46

Berez írta:
Krajczár írta:
Mtamas79 írta:Mint már előzőleg írtam, én egy szimpla kérdő módú levelet küldtem a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatósághoz (Ide tartozik fejér megye) és ebben kérdeztem egy egyszerű (nem is összetett) mondatot. A régió térképen jól látszik, hogy az általam kérdezett hely ehhez a régióhoz tartozik. És természetesen előtte utána néztem, nem hasraütés szerűen írtam levelet a hatóságnak. És mivel én is majdnem 10 évet töltöttem el közszférában (csak közben tovább tanultam) jól tudom, hogy az ott terpeszkedő többség alkalmatlan bármiféle munka elvégzésére sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Egyszóval nem hiszem, hogy az Én értelmi képességeimmel lennének problémák... De nem akarom (és nem is fogom) tovább folytatni ezt a vitát, a megoldást keresem és érdemi dolgokkal akarok a továbbiakban foglalkozni...

Bocs hogy beleszólok de visszaolvastam ennek a problémádnak az előzményeit. Azt írod hogy 10 évet dolgoztál a közszférában így tudod hogy a többség alkalmatlan bármiféle munkavégzésre mivel szellemileg nem megfelelő szinten állnak szerinted.
Tehát, lássuk a tényeket. Te küldtél egy levelet ha jól emlékszek a középdunántúli vízügyi igazgatóságnak melyben érdeklődtél hogy például Rácalmás-Adony között lehetne e engedélyt kérni fémkeresőzésre.
Majd a hivatal továbbküldte a kérdésedet az illetékes Fejér megyei szakaszmérnökségre. Ugye eddig stimmel?
Ezzel mi a problémád?? Rácalmás és Adony térsége Fejér megyéhez tartozik tehát ahhoz a hivatalhoz továbbították a kérésedet amelyik illetékes az adott területen. Tőlük fogsz választ kapni a kérdésedre. Az meg hogy te nem erre a szakaszra akarsz engedélyt kérni azt ők nem tudják mert nem látnak bele a fejedbe. Te Rácalmás és Adony településeket jelölted meg.
Nem akarok beleszólni ,de pár hsz-el ezelőtt látható,hogy én is Duna témában utazom.
Tegnap este ,mivel délelőtt nem működött a Mepar ,végig tudtam nézni a Duna szakaszt D.újvárosig
és sajna az egész Natura2000-es.
Én beadtam ugyan a kérelmet a vízügyhöz ,de ezek szerint még ha ők meg is adják,kérdésessé vált,hogy
érdemes-e tovább menni vele.
Aki ezt így meghatározta a hivatalban(valószínűleg egy pénteki nap volt,délután,1 órával
a munkaidő vége előtt) fogta és egyszerűen kijelölte az egészet és berakta az adatbázisba.
Sajna ez van...
Megkaphatod az engedélyt attól függetlenül, hogy natura 2000 a terület, a régészt a régészetileg védett dolgok érdeklik ők azt nézik, de! bele van írva egy mondat az engedélybe idézem: "jelen engedély nem mentesít más engedélyek beszerzésétől" vagyis az örökség védelem ki adhat engedélyt egy régészetileg nem védett de natura 2000 területre, nekik a régészetileg védett dolgokat kell ellenőrizni.
De ha ki megy valaki a natura 2000 területre hiába lobogtatja az engedélyét a természet védő eljárhat ellene, neked kell mindenről tudomást szerezni, és a nem tudás nem mentesít.



Berez
Százados
Százados
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2015. december 14., hétfő 12:44
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Berez » 2016. április 4., hétfő 7:39

Köszi az infót,egyelőre még nem is válaszoltak,lassan lejár a 30 nap...



KincskeresőKisködmön
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: KincskeresőKisködmön » 2016. április 16., szombat 15:58

Kollégák!
A mai Index 2. -ben van egy szép hosszú cikk a török korban létezett balatoni hadiflottáról. Lehet szedni a tippeket a vízi kereséshez. Sok sikert !



totya
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015. november 12., csütörtök 12:07
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: totya » 2016. augusztus 16., kedd 20:57

Sziasztok!

Van aki használ édesvízben Magnumot? Mik a tapasztalatok vele? Hogyan oldotta meg a vízállóságát? Ha nem akarod itt, jöhet privátba is.

Volt aki pár éve felrakott eladóba egy vízhatlanná átalakított Minelab Explorert. Esetleg meg kereshetne privátba, mert lenne kérdésem vele kapcsolatban.

Volt aki idén kivitte a Magnumot tengerre? Mik voltak a tapasztalatok? Ugyanúgy szedegeti a 28as fej az aprót a sósvízben mint a szárazföldön, vagy "csak" az érme, gyűrű tartományt?

Köszi



Joci
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. november 28., hétfő 18:38
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Joci » 2018. március 2., péntek 20:26

Srácok!
Használt már valaki közűletek vibratector kis víz alatti keresőt vagy valamelyik társát? Érdemes megpróbálni vagy az összes fürdőhelyet sza..á gyurták már komolyabb vízi keresőkkel? Valami tapasztalat? Megköszönném. Járunk a Balcsira fürödni, hátha...



Triondor
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2017. december 29., péntek 16:00
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Triondor » 2018. március 3., szombat 0:22

Fogd fel úgy a dolgot, hogy mindig hagynak el új cuccokat. Viszont egy ilyen kis vacakkal véreset fogsz hugyozni... víz nem átlátható, az ilyen szutykok csak all metalt tudnak, szóval söröskupaktól kezdve a rozsdás vasdarabig mindent szedet veled - abszolút semmi visszajelzést nem fogsz kapni amiből amatőrként (feltételezem) értelemszerűen semmilyen információt nem tudsz majd leszűrni. Nem akarlak lelombozni, de ilyet legfeljebb olyan helyen lehet érdemes használni ahol kristálytiszta tengervízben búvárkodsz vagy matatsz és az elsüllyedt Lajos aranyakon kívül semmilyen fém nincs a fenéken.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma