Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Vízi keresőzés

Joci
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. november 28., hétfő 18:38
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Joci » 2018. március 3., szombat 9:47

Triondor írta:Fogd fel úgy a dolgot, hogy mindig hagynak el új cuccokat. Viszont egy ilyen kis vacakkal véreset fogsz hugyozni... víz nem átlátható, az ilyen szutykok csak all metalt tudnak, szóval söröskupaktól kezdve a rozsdás vasdarabig mindent szedet veled - abszolút semmi visszajelzést nem fogsz kapni amiből amatőrként (feltételezem) értelemszerűen semmilyen információt nem tudsz majd leszűrni. Nem akarlak lelombozni, de ilyet legfeljebb olyan helyen lehet érdemes használni ahol kristálytiszta tengervízben búvárkodsz vagy matatsz és az elsüllyedt Lajos aranyakon kívül semmilyen fém nincs a fenéken.
Köszi a válaszod!
Igaából csak vízben volnék kezdő, illetve próbálkoznék családi fürdőzés alkalmából. A normá álltalánosl kézi detektoraimat nem merem bevinni engedély hiányában na meg a család sem díjazná, hogy már ott is keresőzök. Ezt inkább olyasféle fürdőzés közbeni családi szórakozásnak gondoltam, hátha megkedvelik a hobbimat. Rutinnal nincs gond csa vizi találati arányokat nem ismerem. A barátom anno zacskónyi ékszerrel járt haza, csak az aranyakat tartotta meg, az ezüstökből válogathattam. Mondjuk ez húsz éve volt. De gondolom tófenék is mozog valamilyen szinten mint ha szántanák. Én szárazon tolom azóta is. Az ebayen látta olcsón ezeket a kis PI gépeket és viszonylag olcsón meg lehet venni őket.



Balibácsi
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 12:36
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Balibácsi » 2018. március 6., kedd 11:55

Sziasztok!
Vízi kereséshez mennyire macera engedélyt szerezni? Illetve van- e olyan tapasztalat, hogy kérik-e? Tavaly voltam balatoni strandon 2x, de senki nem kérte, kérdeztem a pénztárost, de csak a vállát húzogatta, hogy őt nem zavarja hogy keresünk.

Illetve gépek átalakítása vízi keresésre? Ötletek érdekelnének, hogy lehet jól megcsinálni? Mire jön a szezon, szeretnék készen állni.



anno
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 18:41
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: anno » 2018. március 10., szombat 12:49

A engedélyhez ha mindent beküldesz gyorsan megkapod, ha nem akkor is készségesek, és segítenek, hogy mit, és hogy kell intézni pótolni.

Előző évben kétszer jutottam le a Balcsira. Engedélyt még senki nem kérte tőlem, pedig ott volt. Fürdőzök érdeklődnek mi az amit csinálsz stb. stb.

Szerintem jobb, ha alapból vízálló géped van.



Balibácsi
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2017. március 13., hétfő 12:36
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Balibácsi » 2018. április 3., kedd 8:18

anno írta:A engedélyhez ha mindent beküldesz gyorsan megkapod, ha nem akkor is készségesek, és segítenek, hogy mit, és hogy kell intézni pótolni.

Előző évben kétszer jutottam le a Balcsira. Engedélyt még senki nem kérte tőlem, pedig ott volt. Fürdőzök érdeklődnek mi az amit csinálsz stb. stb.

Szerintem jobb, ha alapból vízálló géped van.
Köszönöm! Fogok szerezni akkor engedélyt. Fürdőzők minket is bámultak, de nem zavart, csak a fröcsköléstől féltettem a gépet.



Avatar
Koppány
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. május 5., csütörtök 22:49
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Koppány » 2018. április 8., vasárnap 12:02

Cobra is elég jó strandozni és könnyű úgy becsomagolni, hogy ne legyenek vizesek a kényes részek. Kellemes meglepetés, mert amit a legtöbb gép nem tud: nem butul le attól hogy a vízben csak lassan lehet húzni. Nagy áldás, mert a Balaton közelében lakom. Írtam beállításokat a Cobra témában.
Már többször kértek strandolók, hogy elveszített ékszert keressek meg. Kétszer sikerült is. És most már engem hívnak az egyik strandon, ha valamit meg kell keresni, de nem csak strandra, hanem elterjedt hogy én ilyet szívesen vállalok.
Az a nehéz abban hogy vízben elveszített ékszer, hogy nem tudják megmondani hogy merre lehet csak nagyon körülbelül, és én se tudom hogy nem hagytam-e ki sávot, mert ez nem szárazföld ahol látszanak a nyomok.



peigelbeck25
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. december 14., szerda 21:17
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: peigelbeck25 » 2021. január 15., péntek 8:53

Sziasztok. Régebben vizi keresőztem. Érdemes szerintetek még foglalkozni vel? ( Balcsi,Velencei tó ) Engedélyt mennyire nézik,kérik?!
Van itt köztetek olyan személy aki a Velencei tóban keresőzik. Írhatna pm-be.



Guriga
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. szeptember 10., szombat 18:23
Status: Offline

Re: Vízi keresőzés

Hozzászólás Szerző: Guriga » 2021. január 23., szombat 18:55

peigelbeck25 írta:
2021. január 15., péntek 8:53
Sziasztok. Régebben vizi keresőztem. Érdemes szerintetek még foglalkozni vel? ( Balcsi,Velencei tó ) Engedélyt mennyire nézik,kérik?!
Van itt köztetek olyan személy aki a Velencei tóban keresőzik. Írhatna pm-be.
Somogy megye nem ad a Balatonra ☹️



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma