Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Vízi keresőzés

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Status: Offline

Vízi keresőzés

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. június 26., péntek 23:22

Vízi keresőzés
www.metaldetector.hu

minelab.adv
Lengető
Lengető

Re: Vízi keresőzés

HozzászólásSzerző: minelab.adv » 2015. június 28., vasárnap 9:25

Halihó! Mielőtt elszállt a "régi új" fórum, kaptam egy üzenetet Petrától. Persze akkor már nem tudtam elolvasni... Szóval én is beállok a Petra-keresők táborába! :D

mérges
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: mérges » 2015. június 29., hétfő 21:28

nem biztos,hogy annyira reálisan kéne kezelni Petra "okítását"....................
Mire az igazság felveszi a csizmát,addigra a hazugság bejárja a Földet.

anno
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: anno » 2015. június 29., hétfő 21:59

mérges írta:nem biztos,hogy annyira reálisan kéne kezelni Petra "okítását"....................

Amit elmondott, és amit eddig sikerült abból végigcsinálni az teljes mértékben helytálló volt!

mérges
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: mérges » 2015. június 29., hétfő 22:25

Igen ,egyre jobban hajolsz a ,kardodba,az ,hogy be kell menni a BVH, mederkezelőit kérni majd Kaposváron 3000 pénzért megmondják,hogy hol ne keresőzz a Balaton déli oldalán kapsz róla egy 3-4 oldalas lapot és kész ,mind ezt küldik a helyi Önk,jegyzőjéhez Vízi rendészethez , http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 100191.KOR olvasd el és csak egyszerűen. ne keress benne csavart , amit PETRA olyan nagy ,dologkén kezel itt a fórumon azt bármelyik keresős megmondja neked a Balaton parton ,csak azok nem lépnek fel ide .

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. június 29., hétfő 22:39

Adnak engedélyt a Balatonban való keresőzéshez?

mérges
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: mérges » 2015. június 29., hétfő 23:07

Nem nem adnak rá ,mivel nem kel rá NAGYON SOK EMBERT FÉLRE VEZETETT EGY ......mindegy ,de kérhetsz .
1- BEMÉSZ SIÓFOKON A VÁMHÁZ u 6 ALÁ,Közép-dunántúli Vízügyi kirendeltségre OTT A LÁNYOK SEGÍTENEK, megírják a kérelmet mégpedig
Tárgy: Fémkeresési tevékenységhez mederkezelői hozzájárulás,kb 2 nap ,és megkapod ,INGYEN nem kerül semmibe.............
Lesz egy hozzájárulásod 1 ÉVRE. ( értelmetlen papír ,de legalább bekerülsz az irattárba hurrá )

2-Majd ezzel a papirossal ,irány Kaposvár örökségvédelmi hivatal......eddig ok????????????
Ott 3000 pénzért leírják neked ,hogy 3-hónapig mivel ennyi időre kapod (és nem hosszabbítható meg ) ,hogy hova ne menj keresőzni ,
de ez csak a Déli part mivel,az Északi más hivatalhoz tartozik ( cuki dolog )
Ide írom a lényeget...... - IDE NE MENJ----- BALATONBERÉNY-BALATON MEDER ,SZÁNTÓD CIFRAHÍD
SZÁNTÓD-BALATON MEDER , A RÉV-TŐL NYUGATRA
ZAMÁRDI - KECSKEMÉTI ÚT VÉGE
Ezen kívűl oda mész ahova szeretnél ,nem régészeti terület ,fémkeresőzés nyilt vizen nem tiltott,amit talász ,8 napod van leadni az adott terület önkormányzatán elismervény ellenében ,majd 30 nap után igényttarthatsz rá ...persze kérelemmel,
Remélem segítettem gondoljátok át ,ne a rosszindulatú baromságot éltessük már...............

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. június 29., hétfő 23:35

Köszönöm a segítséget, minden információ hasznos! Szántódon nem lehet keresgélni a mederben?
Valamilyen papír mégis csak, kell, ha adnak... vagy a balatoni keresősök nélküle keresnek?
Levélben lehet intézni ezeket a papírokat?

mérges
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: mérges » 2015. június 30., kedd 6:51

Szántódon lehet.... de ahogy írja RÉVTŐL Nyugatra tehát a Parti villasor -és- a rév között ne menj
az, hogy valamilyen papír kell ?
Ha bemész az adott Önk-hoz és kikéred azon helyek,helységek listáját ahol tilos dohányozni-Illeték bélyeg befizet X-ezer ft, kérelem megír ,és megkapod X nap múlva ,hogy hol nem cigizhetsz ,de nincs minden dohányosnál ilyen papír, kb így kezeld

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. június 30., kedd 11:35

Értem, de mederkezelői azért szükséges nem? Nem kérik azt sem a rendőrök?

anno
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: anno » 2015. június 30., kedd 17:15

mérges írta:Nem nem adnak rá ,mivel nem kel rá NAGYON SOK EMBERT FÉLRE VEZETETT EGY ......mindegy ,de kérhetsz .
1- BEMÉSZ SIÓFOKON A VÁMHÁZ u 6 ALÁ,Közép-dunántúli Vízügyi kirendeltségre OTT A LÁNYOK SEGÍTENEK, megírják a kérelmet mégpedig
Tárgy: Fémkeresési tevékenységhez mederkezelői hozzájárulás,kb 2 nap ,és megkapod ,INGYEN nem kerül semmibe.............
Lesz egy hozzájárulásod 1 ÉVRE. ( értelmetlen papír ,de legalább bekerülsz az irattárba hurrá )

2-Majd ezzel a papirossal ,irány Kaposvár örökségvédelmi hivatal......eddig ok????????????
Ott 3000 pénzért leírják neked ,hogy 3-hónapig mivel ennyi időre kapod (és nem hosszabbítható meg ) ,hogy hova ne menj keresőzni ,
de ez csak a Déli part mivel,az Északi más hivatalhoz tartozik ( cuki dolog )
Ide írom a lényeget...... - IDE NE MENJ----- BALATONBERÉNY-BALATON MEDER ,SZÁNTÓD CIFRAHÍD
SZÁNTÓD-BALATON MEDER , A RÉV-TŐL NYUGATRA
ZAMÁRDI - KECSKEMÉTI ÚT VÉGE
Ezen kívűl oda mész ahova szeretnél ,nem régészeti terület ,fémkeresőzés nyilt vizen nem tiltott,amit talász ,8 napod van leadni az adott terület önkormányzatán elismervény ellenében ,majd 30 nap után igényttarthatsz rá ...persze kérelemmel,
Remélem segítettem gondoljátok át ,ne a rosszindulatú baromságot éltessük már...............

Két gondolat, ha csak ennyi lenne, akkor a mederhasználati hozzájáruláson miért is szerepel pl. az alábbi mondat:

Jelen hozzájárulás egyéb engedélyek beszerzése alól nem mentesít.

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. június 30., kedd 18:13

Nem tudom miért vannak egymásnak ellentmondó információk a vízi keresőzésnél, gondolom a megélhetési vízi keresősök nem örülnének annak, ha csak oda lenne engedély és minden hobbi keresőző ott lengetne ;)

mérges
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: mérges » 2015. június 30., kedd 19:06

anno ::::Jelen hozzájárulás egyéb engedélyek beszerzése alól nem mentesít. , mert a vizirendészeti szabályokat,mellette ugyanúgy be kell tartani ,nem tárhatsz fel ,nem szorithatsz ki vizet stb ,de mindegy mindenki azt magyaráz bele amit akar ahogy neki jól esik.

Gábor ::: nem szoktam ilyen fórumokra fellépni,de már untam a sok baromságot amit írnak ,ismerem Petrát ( G L ) meg sokat innen,sajnos 50%-uk sületlen elrettentő baromságot ír, azok a fajta emberek akik ha belefinganak a Balatonba, megfordulnak és bekapják a buborékot , mik azok a megélhetési keresősök ???? szerinted azokkal fogsz találkozni a Balatonban 30-ból kettő talán ,aki járt már lent az tudja,hogy nincs arannyal hintve a Balaton alja. csak hogy tiszta legyen,mik vannak............
kb két éve este voltam lent,nem tudtam aludni ,mindegy, lementem tudom ,hogy nem szabad este menni mert vétek a vízi jártasság szabályai ellen stb stb
kb 2 órányi bolyongás után találkoztam egy másik keresőssel ,rögtön megismertem ,már voltunk egy párszor együtt keresőzni,elkezdett nekem magyarázni ,hogy ezt nem szabad mert megbüntetnek ,(nem ismert meg az ökör )de neki van ismerőse , így szerencsém van menjek vele ,közben be nem állt a pofája ,mondta a legendás találatait ,olyan strandokon ahol az életbe nem lehetett találni semmit,közbe persze kérdezte milyen gépem van ,kamuztam neki valamit,na mindjárt meg kellett hallgatnom,hogy milyen gép a tuti ..stb stb ajnározta a vízre alkalmatlan gépeket....
mikor meguntam ,elmondtam neki,hogy ki vagyok,na volt megrökönyödés ,heherészés -tudod, csak kis félrevezetés,ne legyen kedvük,az újaknak,rávilágitottam neki,micsoda jellemtelen dolog ez, persze persze,elmondta,hogy szokott szórni kis aprópénzt meg bizsut a vízbe ,mikor már alaposan lejárta,hogy a következőnek ne menjen el a kedve,és addig se menjen újabb helyre.
na most ez az ember szokott itt a fórumon tanácsot adni meg .privátba megmondani a tutit ,és ő aztán segít,( ezek alapján azt is tudja én ki vagyok )
ha nem ismerném hallgatnék rá én is.......................
részemről ennyi volt mindenki vonja le a tanúságot , többet nem jövök , végül is csak az idióta papír kérelmek végett léptem fel ,aki értelmesen elolvassa és értelmezi amit írtam ,összevetve a belinkelt törvénnyel ,az tudni fogja,hogy kell papiros ,vagy nem kell
üdv mostmár nyugodtabb.....................

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. június 30., kedd 19:56

Megélhetési keresős szerintem, aki ebből él vagy részben ebből él. Nyilván már nincs olyan sok elvesztett ékszer, mint régen volt, de azért hagynak el az emberek vízben értékeket szerencsével és sok keresgéléssel biztos lehet találni. Én kezdő keresős vagyok és hobbiként szeretném szabályosan űzni, ezért fontos az engedély, hogy nyugodtan keresgélhessek kikapcsolódásképpen egyszer-kétszer a nyáron. A hobbi szerintem viszi a pénzt, nem pedig hozza, bármilyen hobbi pénzbe kerül, nem keres vele az ember alapvetően, azért hobbi, hogy kikapcsolódjon, szórakozzon, pihenjen, mozogjon...

Üdv

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. július 1., szerda 17:55

A vízi "megélhetési" keresőzés szerintem, ha szabályosan és etikusan csinálják, akkor nem rossz dolog és hasznos is, tisztítják a medret. A negatív megítélést és a szigorú törvényt nyilván a "kincsrabló" és bunkó keresősök miatt hozták :evil:

Prohunter
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Prohunter » 2015. július 26., vasárnap 14:28

Sziasztok!

Múlthéten Balcsin nyaraltunk, ennek alkalmából megleptem magam egy makróval..:D Életem első vizi "keresőzése" volt, gondoltam bohóckodok a strandolók között feltünés nélkül..:D Megérte, bár barátnőm kevésbé örült neki..:D Mikor a gyűrűt megláttam, nem hittem a szememnek..

http://kepfeltoltes.hu/150726/vizi_www. ... es.hu_.jpg

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2015. július 26., vasárnap 15:19

Prohunter írta:Sziasztok!

Múlthéten Balcsin nyaraltunk, ennek alkalmából megleptem magam egy makróval..:D Életem első vizi "keresőzése" volt, gondoltam bohóckodok a strandolók között feltünés nélkül..:D Megérte, bár barátnőm kevésbé örült neki..:D Mikor a gyűrűt megláttam, nem hittem a szememnek..

Ahogy számolgatom, jutott egy- két sörre is..... :lol:

Horpa
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Horpa » 2015. július 26., vasárnap 16:16

Fényes nappal ? Gondolom engedély nélkül... :o :o

Bátor vagy....

Üdv Horpa !

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. július 26., vasárnap 17:22

Petra még sehol?
Valaki leírná nekem, lépésről-lépésre a balatoni vízi kertesőzéshez való engedélykérés menetét, a déli partra, konkurencia nem leszek a helyieknek :), talán 1-2 alkalommal lesz csak időm/keretem lenézni, még nem keresőztem vízben :D

Prohunter
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Prohunter » 2015. július 26., vasárnap 18:07

Horpa írta:

Fényes nappal ? Gondolom engedély nélkül... :o :o

Bátor vagy....

Üdv Horpa !

Persze nappal, kb 11-3 óráig. Miért olyan szigorúan veszik a Balatont? Nemhogy örülnének hogy a sörösdobozokat, szegeket, drótokat, lemezdarabokat is kiszedtem. Azt ott helybe kidobtam a kukába. Engedélyem az nincs, kb 1 évbe egyszer vagyok a Balatonon szóval nem is lenne érdemes.

Vissza: “Fémkeresés”