Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Hol kezdjem

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 21:09

Vakond írta:Nagyon egyetértek! Az igazi hobbista nem adja fel.
Az a gondolatom támadt, hogy ide olyanok is irhatnak, akik igyekszenek elvenni az ember kedvét, jól beijeszteni, hogy ne merjen senki más keresőzni. Őrajtuk kívül. Akár keresős az illető és a konkurenciát igyekszik csökkenteni, akár nem keresős is beirhat ide olyan aki ellenérdekelt a hobbinkban. :(
Ilyen volt ami egy balatoni keresésnél, amikor egy "kolléga" megpróbált "jobb" helyeket ajánlani, belémoltani a parát, hogy azon a strandon milyen veszélyes, kit milyen "baleset" ért. Miközben őt csakis ott láttam kutakodni. :clap: Nagyon hasonló esetet olvastam a vizi kereső rovatban.
Valszeg igazad lehet mert nyilván a halőr irkal ide minden féle neveken hogy ezt a pár mimozat elriassza :lol: Multkor éccaka leszálltak mellettem az ufók nézték mit csinálok azután felváltva ásattam őket :lol:



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 25., péntek 21:40

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:35-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 22:25

Ricordo írta:Szerintem nem lehet általánosítani. Van akinek nem számít, ha a hatóságok megcincálják és esetleg priusza lesz, mert nincs családja és olyan munkája van, amihez nem kell erkölcsi bizonyítvány. (Esetleg már van is priusza.) Másvalakinek ugyanez katasztófa lenne az életében: pl. a hivatásos jogviszonyban törvényi kötelezettség jelenteni a főnöknek a gyanúsítotti kihallgatás tényét. Az ilyen helyeken gyanúsítás esetén visszavonják az érintett beosztás betöltéséhez szükséges biztonsági tanúsítványát és jó eséllyel ki is rúgják, de legalábbis felfüggesztik a beosztásából. Az ügy mindenképp bekerül a személyi anyagába és nyomot hagy a szolgálati karrierkilátásain. Ha pedig kirúgják, akkor utána pedig több évig nem érdemes olyan jogviszonyt megpályáznia, ahol biztonsági ellenőrzés és/vagy kifogástalan életvitel ellenőrzés van. De még egy sima közalkalmazotti, pl. tanári pályát is kettétörhet egy büntetőügy. Tehát mindenkinek más kockázatokkal jár, ha a hobbija a tilosba viszi.
ul69 írta:
Vakond írta:Nagyon egyetértek! Az igazi hobbista nem adja fel.
Az a gondolatom támadt, hogy ide olyanok is irhatnak, akik igyekszenek elvenni az ember kedvét, jól beijeszteni, hogy ne merjen senki más keresőzni. Őrajtuk kívül. Akár keresős az illető és a konkurenciát igyekszik csökkenteni, akár nem keresős is beirhat ide olyan aki ellenérdekelt a hobbinkban. :(
Ilyen volt ami egy balatoni keresésnél, amikor egy "kolléga" megpróbált "jobb" helyeket ajánlani, belémoltani a parát, hogy azon a strandon milyen veszélyes, kit milyen "baleset" ért. Miközben őt csakis ott láttam kutakodni. :clap: Nagyon hasonló esetet olvastam a vizi kereső rovatban.
Valszeg igazad lehet mert nyilván a halőr irkal ide minden féle neveken hogy ezt a pár mimozat elriassza :lol: Multkor éccaka leszálltak mellettem az ufók nézték mit csinálok azután felváltva ásattam őket :lol:
Te valami halőrből képzett fakabát lehetsz.ha Ennyire felted a karriered ismerkedj a pingponggal :lol: Strandrol nem régészeti helyről legfeljebb ha elküldenek de priusz sose lesz.ismerosom földjéről meg sose stb



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 25., péntek 22:35

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:35-kor.



Avatar
Betyarka
Tizedes
Tizedes
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:34
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Betyarka » 2015. szeptember 26., szombat 2:23

rézfaszú bagoly írta:
ul69 írta:
Betyarka írta:A hülye szabályozással elérték, hogy január óta nem voltam terepen.
és mit csináltál egész nyáron?szobában légpetting? :lol: aki igazán hobbista azt nem létező engedélyekkel nem lehet korlátozni :lol:
Aki igazi hobbista az nem adja fel és beszerzi az engedélyt. Légy szíves a saját tehetetlenségedet, ne oltsd bele a többiekbe. :naughty:
Honnan tudod mi más miatt még nem volt rá idő?
Kérlek ne molesztálj. Foglalkozz magaddal. :twisted:



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 6:41

annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D



Avatar
Kisvakond
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015. szeptember 21., hétfő 9:44
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Kisvakond » 2015. szeptember 26., szombat 9:44

ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2015. szeptember 26., szombat 10:00

Bocs,hogy belekotyogok itt az eszmefuttatásotokba! :)

Én is hobbyként űzöm ezt a sportot. Szeretem a természetet,a frisslevegőt,a csendet,nyugalmat és borzalmasan izgat a találás lehetősége.

Sokkal hamarabb kezdtem ebbe a sportba,mint ahogy meghozták ezt a rendkívül okos törvényt.

Mint minden rendes ember én is dolgozom minden nap,sokszor szombatonként is.
Törvénytisztelő ember vagyok,ezért szeretném a segítségét kérni olyan embernek, akár lehet még a rézfaszu bagoly is, aki segít nekem engedélyt intézni. Mint egy rendes hobbystának!
Ha lehet az engedély szóljon kedden,délután öttől-hétig,mert félnyolcra viszem a gyereket focira,tehát csak ekkor érek rá. Lehet még a péntek is, csak picit korábban. Vagy ha nem dolgozom akár szombaton egész napra.
Még egy apróság. Ha lehetne ide szóljon az engedély valami közeli helyre mert nincs pénzem sokat kocsikázni.
Ha esetleg esne az eső ezeken a napokon,akkor az engedély inkább következő hétre szóljon!
Na! Ha valaki tud ilyet, szóljon legyen szives!
Én is szeretném legállisan űzni a dolgot de valljuk be szinte lehetetlen.
Annyi dolognak kell megfelelni,hogy az lehetetlen. Számomra.

Ezért nem állok a "rossz" oldalon,csak el vagyok lehetetlenítve!

Így amíg nem hozzátok nekem ezt az engedélyt,amit kértem, megyek anélkül. :-bd



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 26., szombat 10:53

Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 26., szombat 11:07

templomos írta:
Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))
Ma én se megyek. A sárdagasztás nem az én műfajom. Egyszer bementünk kocsival egy helyre, és felhőszakadás lett. Egy terepjárós barátomat kellett kihívni, hogy kihúzza a kiskocsit, mert befelé ment a szárazon, de visszafelé már nem boldogultunk vele, pedig valahogy több ásó is volt velünk :D
Olyan mágnes kéne, ami a színesfémre tapad. Beállítod a diszkriminációt mint a fémkeresőn :D

:?: Valaki tudja, hogy hol és hogyan kell ilyen engedélyt igényelni? Mert ha lehet, én beszereznék. Keresni anélkül is tudok, de ha lehet, mért ne? Állítólag 3000 Ft és utána nem zaklathat senki, hogy mit csinálsz. Nézzük a pozitív oldalát!



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 12:22

Magnum Force írta:
templomos írta:
Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))
Ma én se megyek. A sárdagasztás nem az én műfajom. Egyszer bementünk kocsival egy helyre, és felhőszakadás lett. Egy terepjárós barátomat kellett kihívni, hogy kihúzza a kiskocsit, mert befelé ment a szárazon, de visszafelé már nem boldogultunk vele, pedig valahogy több ásó is volt velünk :D
Olyan mágnes kéne, ami a színesfémre tapad. Beállítod a diszkriminációt mint a fémkeresőn :D

:?: Valaki tudja, hogy hol és hogyan kell ilyen engedélyt igényelni? Mert ha lehet, én beszereznék. Keresni anélkül is tudok, de ha lehet, mért ne? Állítólag 3000 Ft és utána nem zaklathat senki, hogy mit csinálsz. Nézzük a pozitív oldalát!
ez az engedély kb olyan mint alkimistának a bölcsek köve :lol: valaki hallotta valakitől hogy látott már :lol: nincs ne keresd nem létezik :D :D
ez az idő arra jó hogy ma elhozd amit kell vagy visszavidd az akármit asszonyt nődet rendezzed hogy holnap ha szikkad senki ne akadályozzon :lol:
milyen gépre váltassz Vakond?nem tán porszivót vettél? :lol:



rézfaszú bagoly
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015. szeptember 25., péntek 14:07
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: rézfaszú bagoly » 2015. szeptember 26., szombat 18:16

ul69 írta:
Magnum Force írta:
templomos írta:
Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))
Ma én se megyek. A sárdagasztás nem az én műfajom. Egyszer bementünk kocsival egy helyre, és felhőszakadás lett. Egy terepjárós barátomat kellett kihívni, hogy kihúzza a kiskocsit, mert befelé ment a szárazon, de visszafelé már nem boldogultunk vele, pedig valahogy több ásó is volt velünk :D
Olyan mágnes kéne, ami a színesfémre tapad. Beállítod a diszkriminációt mint a fémkeresőn :D

:?: Valaki tudja, hogy hol és hogyan kell ilyen engedélyt igényelni? Mert ha lehet, én beszereznék. Keresni anélkül is tudok, de ha lehet, mért ne? Állítólag 3000 Ft és utána nem zaklathat senki, hogy mit csinálsz. Nézzük a pozitív oldalát!
ez az engedély kb olyan mint alkimistának a bölcsek köve :lol: valaki hallotta valakitől hogy látott már :lol: nincs ne keresd nem létezik :D :D
ez az idő arra jó hogy ma elhozd amit kell vagy visszavidd az akármit asszonyt nődet rendezzed hogy holnap ha szikkad senki ne akadályozzon :lol:
milyen gépre váltassz Vakond?nem tán porszivót vettél? :lol:
Hülye vagy édes fiam erre próbáltam korábban célozni. Van engedélye egyre több, normális hobbistának kiadva köztük nekem is, de pont az ilyen idióta vakhangyák miatt kerüljük a nyilvánosságot.



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2015. szeptember 26., szombat 18:29

Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 18:31

Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 18:40

Azért mert neked nincs/mert esetleg nem is akarsz az nem jelenti azt hogy nem létezik, hidd el van már kis hazánkban több olyan keresős aki abszolút legálisan a múzeumokkal együttműködve űzi ezt a hobbit, mindkét fél megelégedésére.

ez az engedély kb olyan mint alkimistának a bölcsek köve :lol: valaki hallotta valakitől hogy látott már :lol: nincs ne keresd nem létezik :D :D
ez az idő arra jó hogy ma elhozd amit kell vagy visszavidd az akármit asszonyt nődet rendezzed hogy holnap ha szikkad senki ne akadályozzon :lol:
milyen gépre váltassz Vakond?nem tán porszivót vettél? :lol:[/quote]



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 18:45

negimen írta:Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.
semmitek sincs csak kamu beirásaitok amivel próbáltok bomlasztani.szaporodnak itt az ilyen arctalan senkik akik ijesztgetik a többieket.gondolom ti is egy véleményen vagytok lassányival aki azon panaszkodott egy videón hogy mióta a keresősök léteznek lezuhant az érmék ára.vajon ez miért is zavarja ennyire? :lol: nektek van engedélyetek hiszen régészek vagytok.nekem is van engedélyem mert anyám elengedett és ez pont elég :lol: :lol:



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 18:53

Ja, pont olyan "arctalan senkik" mit Te, és ha Neked elég hogy anyád elengedett akkor megnyugodtam, egyébként meg én már nem vagyok abban a korban amikor a szüleimtől kellene elkéredzkednem :D :D , régész meg nem vagyok de igenis ismerek olyan régészt aki elfogad és egyenrangú partnerként kezel, és ez nekem pont elég.
üdv.
negimen
ul69 írta:
negimen írta:Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.
semmitek sincs csak kamu beirásaitok amivel próbáltok bomlasztani.szaporodnak itt az ilyen arctalan senkik akik ijesztgetik a többieket.gondolom ti is egy véleményen vagytok lassányival aki azon panaszkodott egy videón hogy mióta a keresősök léteznek lezuhant az érmék ára.vajon ez miért is zavarja ennyire? :lol: nektek van engedélyetek hiszen régészek vagytok.nekem is van engedélyem mert anyám elengedett és ez pont elég :lol: :lol:



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 18:57

negimen írta:Ja, pont olyan "arctalan senkik" mit Te, és ha Neked elég hogy anyád elengedett akkor megnyugodtam, egyébként meg én már nem vagyok abban a korban amikor a szüleimtől kellene elkéredzkednem :D :D , régész meg nem vagyok de igenis ismerek olyan régészt aki elfogad és egyenrangú partnerként kezel, és ez nekem pont elég.
üdv.
negimen
ul69 írta:
negimen írta:Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.
semmitek sincs csak kamu beirásaitok amivel próbáltok bomlasztani.szaporodnak itt az ilyen arctalan senkik akik ijesztgetik a többieket.gondolom ti is egy véleményen vagytok lassányival aki azon panaszkodott egy videón hogy mióta a keresősök léteznek lezuhant az érmék ára.vajon ez miért is zavarja ennyire? :lol: nektek van engedélyetek hiszen régészek vagytok.nekem is van engedélyem mert anyám elengedett és ez pont elég :lol: :lol:
ha neked ugy jó hogy kezelnek csináld nyugodtan ahogy mondják :lol: :lol:



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 26., szombat 19:05

ul69 írta:
negimen írta:Ja, pont olyan "arctalan senkik" mit Te, és ha Neked elég hogy anyád elengedett akkor megnyugodtam, egyébként meg én már nem vagyok abban a korban amikor a szüleimtől kellene elkéredzkednem :D :D , régész meg nem vagyok de igenis ismerek olyan régészt aki elfogad és egyenrangú partnerként kezel, és ez nekem pont elég.
üdv.
negimen
ul69 írta:
negimen írta:Maximálisan csatlakozom az előttem szólóhoz. :D :D
oldtimer írta:Kedves Bubo Kupropénisz! Olyan szinten igazad van, hogy nagyon! Maximálisan egyetértek Veled! Aki normálisan gondolkodik, az keresi az utat az együttműködés irányában.
semmitek sincs csak kamu beirásaitok amivel próbáltok bomlasztani.szaporodnak itt az ilyen arctalan senkik akik ijesztgetik a többieket.gondolom ti is egy véleményen vagytok lassányival aki azon panaszkodott egy videón hogy mióta a keresősök léteznek lezuhant az érmék ára.vajon ez miért is zavarja ennyire? :lol: nektek van engedélyetek hiszen régészek vagytok.nekem is van engedélyem mert anyám elengedett és ez pont elég :lol: :lol:
ha neked ugy jó hogy kezelnek csináld nyugodtan ahogy mondják :lol: :lol:
Nem figyeltél, a lényeg az EGYENRANGÚ de ahogy látom ezt fel sem foghatod, részemről erről befejeztem mert nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon, és szerintem nem is leszünk, így kár az időt pocsékolni................



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 26., szombat 19:13

értem én.azért irtam hogy csináld ugy ahogy akarod :D egyenrangú sosem leszel ebbe ne ringasd magad és ez egyébként is miért lenne mérvadó? :D ez hobbi kaland szórakozás és nem ranglista



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 26., szombat 22:31

rézfaszú bagoly írta:
ul69 írta:
Magnum Force írta:
templomos írta:
Vakond írta:
ul69 írta:annyit nyafogtok mint a veresegyházi asszonykórus ha hascsikarása van :D :D
Ez az! Az igazi keresős nem nyafog hanem esőben, sárban, hóban fagyban is kinn van ;) Én ma délután kinn leszek és lengetek. Ha felhőszakadás lesz akkor is. Nem vagyok egy fanatikus, de most muszáj lesz. Mert egy hét elvonás után hamarosan megyek az új gépemért a Ferihez és semmi se akadályozhatja meg, hogy kipróbáljam!
Erdélyben is csak a kutya szólt hozzám :lol: mit csinálok...néha egy-két góbé megvan -e az arany .stb a szokásos beszólások...faszba ma akartam én is menni ,de szakad mint az íz :evil: nem szeretek esőben lengetni múlthéten nyomtuk,esőben egyet ugrottam és a cipőm bent maradt a sárban szegény kolléga szedte ki a cipőt mert én le seggeltem :))
mondjuk erdőben még jó valamennyit felfog a lombkorona ...inkább mágnesezek nem kell szántó lebaszom a 50méteres kötelet a hídról és jónapot :dance: most a magnet fishing-re kattantam rá :D Segesváron a gazda ívó kútjából szedtem ki vödröt,patkót,vh-ás buzogányt kasza-kapa....erre azt mondta fúú bazmeg =)) ezt iszod mojse vegyél palackos vizet :))
Ma én se megyek. A sárdagasztás nem az én műfajom. Egyszer bementünk kocsival egy helyre, és felhőszakadás lett. Egy terepjárós barátomat kellett kihívni, hogy kihúzza a kiskocsit, mert befelé ment a szárazon, de visszafelé már nem boldogultunk vele, pedig valahogy több ásó is volt velünk :D
Olyan mágnes kéne, ami a színesfémre tapad. Beállítod a diszkriminációt mint a fémkeresőn :D

:?: Valaki tudja, hogy hol és hogyan kell ilyen engedélyt igényelni? Mert ha lehet, én beszereznék. Keresni anélkül is tudok, de ha lehet, mért ne? Állítólag 3000 Ft és utána nem zaklathat senki, hogy mit csinálsz. Nézzük a pozitív oldalát!
ez az engedély kb olyan mint alkimistának a bölcsek köve :lol: valaki hallotta valakitől hogy látott már :lol: nincs ne keresd nem létezik :D :D
ez az idő arra jó hogy ma elhozd amit kell vagy visszavidd az akármit asszonyt nődet rendezzed hogy holnap ha szikkad senki ne akadályozzon :lol:
milyen gépre váltassz Vakond?nem tán porszivót vettél? :lol:
Hülye vagy édes fiam erre próbáltam korábban célozni. Van engedélye egyre több, normális hobbistának kiadva köztük nekem is, de pont az ilyen idióta vakhangyák miatt kerüljük a nyilvánosságot.
Lehet,én 2 engedély formátumot felraktam az Angolt...a kolléga arra célzott ,hogy akinek van a név kitakarásával tegye fel mert mint ő én sem láttam...amúgy elem,kell a keresőhöz nem papír :D meg gerinc =)) nem vagyok migráns hogy regisztráljak.. :o Az engedély olyan mint a elefántsegg konzerv...ÜRES! Mert a lyukat konzerválták :lol:



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2015. szeptember 27., vasárnap 11:39

Kedves Mindenki!
Alapvetően megvan a véleményem a rendkívül laza dumával szájhősködő, eszméletlenül jónak hitt humorú és a hatályos jogszabályokat toronymagasról lesz.ró keresősökről, de ellentétben velük, én nem fárasztom ezzel a nagyérdemű fórumtagokat, ezért inkább nem írom le. Másrészt nem szeretnék vitába bocsátkozni senkivel, nyilvánvaló provokátorokkal pedig végképp nem... Vélhetően egyszer a Kék fényben is ugyanúgy vigyorognak majd, mint az a rengeteg kis aranyos szmájli a hozzászólásaikban.
Egyébként teljesen igazuk van, ha illegalitásban maradnak, mert akiket én személyesen ismerek engedéllyel rendelkező keresősöket, azok kivétel nélkül mind értelmes, megfontolt, intelligens emberek. Az "elefántsegg konzerv ürességű" fejekre viszont kétlem, hogy szüksége lenne bármely múzeumnak is.
Azoknak, akik csak a rövidlátó szemüknek hisznek, itt van egy konkrét példa az együttműködésre. Szíves figyelmébe ajánlom mindenkinek.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

Végezetül, ezt a témát részemről befejeztem, nem fogok reagálni egyetlen ehhez kapcsolódó hozzászólásra, sem pro sem kontra...
Üdvözlettel: Oldtimer



Consul
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015. szeptember 23., szerda 13:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Consul » 2015. szeptember 27., vasárnap 11:51

Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 27., vasárnap 12:11

oldtimer írta:Kedves Mindenki!
Alapvetően megvan a véleményem a rendkívül laza dumával szájhősködő, eszméletlenül jónak hitt humorú és a hatályos jogszabályokat toronymagasról lesz.ró keresősökről, de ellentétben velük, én nem fárasztom ezzel a nagyérdemű fórumtagokat, ezért inkább nem írom le. Másrészt nem szeretnék vitába bocsátkozni senkivel, nyilvánvaló provokátorokkal pedig végképp nem... Vélhetően egyszer a Kék fényben is ugyanúgy vigyorognak majd, mint az a rengeteg kis aranyos szmájli a hozzászólásaikban.
Egyébként teljesen igazuk van, ha illegalitásban maradnak, mert akiket én személyesen ismerek engedéllyel rendelkező keresősöket, azok kivétel nélkül mind értelmes, megfontolt, intelligens emberek. Az "elefántsegg konzerv ürességű" fejekre viszont kétlem, hogy szüksége lenne bármely múzeumnak is.
Azoknak, akik csak a rövidlátó szemüknek hisznek, itt van egy konkrét példa az együttműködésre. Szíves figyelmébe ajánlom mindenkinek.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

Végezetül, ezt a témát részemről befejeztem, nem fogok reagálni egyetlen ehhez kapcsolódó hozzászólásra, sem pro sem kontra...
Üdvözlettel: Oldtimer
el sem hinnéd mennyit vigyorgok kék sőt piros fényben is :lol: azért cukkoltalak benneteket hogy kerüljön elő az összes sunnyogó amire rá is haraptatok.kiváncsi voltam kukkoltok-e és lőn :lol: :lol: nos a törvényeket betartom és be is tartatom csak nem a tiédet.aki együtt akar veled működni azt semmiben nem gátlom tegye.valóban konzerv :lol: :lol:



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 27., vasárnap 13:53

oldtimer írta:Kedves Mindenki!
Alapvetően megvan a véleményem a rendkívül laza dumával szájhősködő, eszméletlenül jónak hitt humorú és a hatályos jogszabályokat toronymagasról lesz.ró keresősökről, de ellentétben velük, én nem fárasztom ezzel a nagyérdemű fórumtagokat, ezért inkább nem írom le. Másrészt nem szeretnék vitába bocsátkozni senkivel, nyilvánvaló provokátorokkal pedig végképp nem... Vélhetően egyszer a Kék fényben is ugyanúgy vigyorognak majd, mint az a rengeteg kis aranyos szmájli a hozzászólásaikban.
Egyébként teljesen igazuk van, ha illegalitásban maradnak, mert akiket én személyesen ismerek engedéllyel rendelkező keresősöket, azok kivétel nélkül mind értelmes, megfontolt, intelligens emberek. Az "elefántsegg konzerv ürességű" fejekre viszont kétlem, hogy szüksége lenne bármely múzeumnak is.
Azoknak, akik csak a rövidlátó szemüknek hisznek, itt van egy konkrét példa az együttműködésre. Szíves figyelmébe ajánlom mindenkinek.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

Végezetül, ezt a témát részemről befejeztem, nem fogok reagálni egyetlen ehhez kapcsolódó hozzászólásra, sem pro sem kontra...
Üdvözlettel: Oldtimer
Én azért reagálnék,engem már keresztre feszítettek a hatóságok,nem ebben az évben.Elvileg pont nekem kellene sunyiba vágni magam ,de nem tenném..Nem akarok példálózni de sok e.segg konzi ürességű embert pont a múzeumi dolgozók keresték meg persze sunyin..hogy merre-hányméter.Hogy miért azt nem mondom el ,mert sértené a becsületes m.dolgozókat ami egyre kevesebb van.Csak ezt nem mondja a királyi tv,sem a tv2 közmunkás régészek és más emberkék
ballépéseit.Én régen is most is elég sokat hozzászólok a fórumon és elismerem néha felkavarom a vizet ,de ezért szép az élet,sokan a chatat sem merik használni az épp hasonló lapos sumák alakok miatt akik figyelik rejtetten a fórumot,engedély ide vagy oda aki nem azért keresőzik hogy a találat öröme mellett ,anyagi ok is felmerül az szerintem :liar: Én írtam a tv2 nek hogy pár kollégával ja lablóval szívesen beszélünk,a mi szemszögünkből is ,de eddig semmi,már eltelt 2 hónap.Magam részéről most fejeztem be,de szívesen válaszolok persze személyesen is ,kivételt képez a kihallgatás =)) =



Avatar
templomos
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 21:05
Tartózkodási hely: Heves-megye
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: templomos » 2015. szeptember 27., vasárnap 14:07

Consul írta:Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.
Szerintem nem,ez csak egy cikk ami szép gesztus tényleg,de úgy gondolom dobott konc :)
Én formanyomtatványt szeretnék már letölteni amit kitöltve be lehet adni.Nem újságcikket..



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 27., vasárnap 17:29

templomos írta:
Consul írta:Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.
Szerintem nem,ez csak egy cikk ami szép gesztus tényleg,de úgy gondolom dobott konc :)
Én formanyomtatványt szeretnék már letölteni amit kitöltve be lehet adni.Nem újságcikket..
:handgestures-thumbup:
Szintén.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 17:40

ul69 írta:
oldtimer írta:Kedves Mindenki!
Alapvetően megvan a véleményem a rendkívül laza dumával szájhősködő, eszméletlenül jónak hitt humorú és a hatályos jogszabályokat toronymagasról lesz.ró keresősökről, de ellentétben velük, én nem fárasztom ezzel a nagyérdemű fórumtagokat, ezért inkább nem írom le. Másrészt nem szeretnék vitába bocsátkozni senkivel, nyilvánvaló provokátorokkal pedig végképp nem... Vélhetően egyszer a Kék fényben is ugyanúgy vigyorognak majd, mint az a rengeteg kis aranyos szmájli a hozzászólásaikban.
Egyébként teljesen igazuk van, ha illegalitásban maradnak, mert akiket én személyesen ismerek engedéllyel rendelkező keresősöket, azok kivétel nélkül mind értelmes, megfontolt, intelligens emberek. Az "elefántsegg konzerv ürességű" fejekre viszont kétlem, hogy szüksége lenne bármely múzeumnak is.
Azoknak, akik csak a rövidlátó szemüknek hisznek, itt van egy konkrét példa az együttműködésre. Szíves figyelmébe ajánlom mindenkinek.

http://www.beol.hu/bekes/kozelet/torven ... zok-631293

Végezetül, ezt a témát részemről befejeztem, nem fogok reagálni egyetlen ehhez kapcsolódó hozzászólásra, sem pro sem kontra...
Üdvözlettel: Oldtimer
el sem hinnéd mennyit vigyorgok kék sőt piros fényben is :lol: azért cukkoltalak benneteket hogy kerüljön elő az összes sunnyogó amire rá is haraptatok.kiváncsi voltam kukkoltok-e és lőn :lol: :lol: nos a törvényeket betartom és be is tartatom csak nem a tiédet.aki együtt akar veled működni azt semmiben nem gátlom tegye.valóban konzerv :lol: :lol:
ul69 !
Tudod te egyáltalán miket írogatsz, miféle sunnyogókról beszélsz, nem gondolod hogy éppen te vagy az, hisz ezek az emberek vállalták a nevüket, nyíltan tisztességesen kiálltak a nyilvánosság elé, hát miféle bizonyíték kell még a létező és elérhető együttműködésre?
Ha a törvényt, törvényeket betartod akkor gondolom ebben az évben nem sok áramot pocsékolt a keresőd, hacsak nem a saját "törvényeidre" gondoltál.
Szerintem te az a típus lehetsz aki nem is akar együttműködni, csak a szája jár, ebben sincs gond de legalább azokat ne próbáld negatív színben feltüntetni akiknek már sikerült-
Na erről ennyit.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 17:47

templomos írta:
Consul írta:Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.
Szerintem nem,ez csak egy cikk ami szép gesztus tényleg,de úgy gondolom dobott konc :)
Én formanyomtatványt szeretnék már letölteni amit kitöltve be lehet adni.Nem újságcikket..
templomos

Valószínűleg nem olvastad el figyelmesen a cikket, világosan le van írva hogy a "papír" egy folyamat egy kölcsönös bizalom kiépítése után van, nem létezik letölthető formanyomtatvány.
Javaslom ha valóban van együttműködési szándékod akkor alkalmazd a cikkben leírtakat az együttműködés kiépítésére, mint ahogy az újságíró leírta:

"Az orosháziak példája és példás együttműködése mások számára is utat mutathat."

üdv.
negimen



Avatar
oldtimer
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2015. július 29., szerda 18:36
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: oldtimer » 2015. szeptember 27., vasárnap 18:14

negimen írta:
templomos írta:
Consul írta:Ezzel azt hiszen megoldodott a "nem letezo papirok" rejtelye is.
Szerintem nem,ez csak egy cikk ami szép gesztus tényleg,de úgy gondolom dobott konc :)
Én formanyomtatványt szeretnék már letölteni amit kitöltve be lehet adni.Nem újságcikket..
templomos

Valószínűleg nem olvastad el figyelmesen a cikket, világosan le van írva hogy a "papír" egy folyamat egy kölcsönös bizalom kiépítése után van, nem létezik letölthető formanyomtatvány.
Javaslom ha valóban van együttműködési szándékod akkor alkalmazd a cikkben leírtakat az együttműködés kiépítésére, mint ahogy az újságíró leírta:

"Az orosháziak példája és példás együttműködése mások számára is utat mutathat."

üdv.
negimen
Megerősítem. Nem létezik letölthető formanyomtatvány, olyat ne várjon senki. Ez egy személyre szabott szerződés, amit a múzeum fogalmaz meg a helyi sajátosságok és a törvényi előírások figyelembe vételével. A saját szerződését pedig biztosan nem fogja senki közszemlére tenni, még a név, személyes adatok, stb. kitakarásával sem... Ennek elvárása elég bugyuta elképzelés.
Aki legalizálni akarja a keresőzést, annak nincs más megoldás, be kell fáradnia a területileg illetékes múzeumba, amint azt mások is tették, és ki kell építenie a bizalmat. Ha ez megtörtént, meglesz a papír. Ennyi.
És mostmár részemről tényleg ennyi.



annapetigergő
Lengető
Lengető
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. augusztus 18., kedd 21:33
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: annapetigergő » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:09

:naughty:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára annapetigergő 2015. december 9., szerda 9:22-kor.



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:20

(~~)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pirate 2015. október 19., hétfő 21:09-kor.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:34

Pirate írta:
:!: Ezt muszáj nagybetűvel írni: NE DŐLJ BE!!! :!:
Múzeum? Bizalom? Újságcikk? Ezeknek a "barátainknak" nehogy bedőlj már! :doh: Ha a médiában propagandát folytatnak ellenünk, majd pont ezt a fórumot fogják kihagyni, hogy behülyítsék a kezdőket és jogilag tájékozatlanokat, nem? Tényleg kiad a múzeum egy olyan papírt, amihez semmi joga, mert csakis a hatóság adhatja ki ??? Ja, megírta az újság :)) A törvényeket a Magyar Közlönyben és nem a megyei hírlapokban, bulvársajtóban és kereskedelmi tévékben teszik közzé!
Köszi a ködösítést!
Még jó, hogy a korábbi fórumból kimásoltam a lényeget.
Itt van a jogszabály, bárki olvashatja. Az igazi. A múzemnak nincs is joga engedélyt kiadni!!! Megkeresheti a hatóság a múzeumot, ha akarja. Megtilthatja, ha akarja, a keresőzést a múzeum véleménye alapján. Csak a határozatot megküldenie kötelező. Ott van feketén-fehéren. A múzeum akkor szólhat bele, ha kérdezik! És akkor veszik figyelembe ha akarják! A múzeum nem hatóság, legfeljebb az ott dolgozók, meg a keresős haverok szeretnék ezt beadni nekünk.
koh.hu Itt tessék megkeresni a helyileg illetékes ügyfélszolgálatot. 3000 pénz az illeték, ezt kell gyűjtened rá, nem bizalmat. Kell a földtulajdonos írásos engedélye és ne legyen védett lelőhely. Sok szerencsét! :-bd



Magyar Közlöny 2015. 29. szám:
20. Fémkereső műszer használatának engedélyezése
(1) A fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használatának engedélyezése iránti kérelmet a hatóságnak kell benyújtani.
(2) A kérelemhez mellékelni kell:
a) a fémkereső műszer használatával érintett terület egyértelmű lehatárolását EOV rendszerben készült
térképen,
b) a fémkereső műszer használatának tervezett idejét,
c) a fémkereső műszer használatával érintett ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájáruló nyilatkozatát,
d) a kérelmező nyilatkozatát arról, hogy a kérelem benyújtását megelőző öt évben a régészeti örökséggel
összefüggésben szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét nem állapították meg, továbbá vele szemben
örökségvédelmi bírságot nem szabtak ki,
e) az eljárási díj vagy illeték megfizetésének igazolását.
(3) A hatóság az eljárás során határidő kitűzésével kérheti az Ásatási Bizottság vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum szakvéleményét.
(4) A fémkereső műszer használatára vonatkozó kérelmet el kell utasítani, ha
a) a tervezett tevékenység a 4. § (3) bekezdés a)–c) pontjában meghatározott területet, legelő művelési ágban
lévő régészeti érdekű területet vagy nyilvántartott régészeti lelőhelyet érint,
b) a kérelmező szabálysértési vagy büntetőjogi felelősségét a régészeti örökséggel összefüggésben
megállapították,
c) a kérelmezővel szemben örökségvédelmi bírságot szabtak ki, vagy
d) a kérelmező ellen a b)–c) pont szerinti eljárás folyamatban van.
(5) A fémkereső műszer használatára vonatkozó engedély tartalmazza
a) az engedély jogosultjának nevét és címét,
b) a fémkereső műszer használatával érintett terület azonosítására alkalmas megjelölését és a tevékenység
végzésének idejét.
(6) A fémkereső műszerrel végzett tevékenységet a hatóság hivatalból vagy a gyűjtőterületén érintett múzeum
kérelmére is megtilthatja.
(7) A (6) bekezdés szerinti határozat tartalmazza a tiltással érintett terület azonosítására alkalmas megjelölését és
helyrajzi számát.
(8) A hatóság az (5) és (6) bekezdés szerinti jogerős határozatot megküldi
a) a gyűjtőterületén érintett múzeumoknak,
b) a működési területével érintett nemzeti park igazgatóságnak,
c) az illetékes jegyzőnek,
d) az illetékes jegyző útján a mezőőri szolgálatnak,
e) az illetékes rendőrkapitányságnak és
f) az ingatlannal rendelkezni jogosultnak.
(9) Ha a (6) bekezdés szerinti tiltás jelentős számú ügyfelet érint, akkor a hatóság az ügyféllel hirdetményi úton tarthat kapcsolatot a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 28/D. §-ában foglalt feltételeknek megfelelően
Okos jogász, NEKED ÜLDÖZÉSI MÁNIÁD VAN,
olvasd már el a többi paragrafust is, és hogy könnyebb legyen elárulom ott keresd ahol a fémkereső HIVATÁSSZERŰ használatáról ír,
itt nem engedélyről van szó hanem MEGBÍZÁSI SZERZŐDÉSRŐL.



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:40

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:34-kor.



negimen
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015. június 28., vasárnap 7:26
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: negimen » 2015. szeptember 27., vasárnap 19:47

Ricordo írta:Kedves Első Hozzászólásos Pirate! (Nomen est omen?) Hát megértük, hogy az illegális keresősök gáncsoskodnak a törvénytisztelő keresősökkel szemben? Mert nekem kb. ez jött le a "jószándékú" hozzászólásodból. Talán savanyú a szőlő? Ha egy múzerum és a legális keresősök nyíltan, a sajtó előtt is vállalják az együttműködést, akkor gondolod, hogy itt valami törvénysértéről van szó? Amit beidéztél, az arra vonatkozik, ha valaki saját jogán, saját maga akar keresőzni. Akkor a jogszerű keresőzéshez hatósági engedély kell valóban. De ha valaki szerződik a múzeummal és a múzeum számára gyűjt, akkor rá nem ez a jogcím vonatkozik. Miért akarod te jó előre kedvét szegni azoknak, akik a múzeummal együttműködve, jogszerű keretek között próbálják meg a hobbit folytatni?
Pirate írta:
:!: Ezt muszáj nagybetűvel írni: NE DŐLJ BE!!! :!: Múzeum? Bizalom? Újságcikk? Ezeknek a "barátainknak" nehogy bedőlj már! :doh: (...) stb stb.


Kedves Ricordo
Köszönöm, úgy érzem ez maximálisan kifejezi és kiegészíti az általam leírtakat.

üdv.
negimen



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. szeptember 27., vasárnap 20:21

Erről beszélek!
Én ui. egyetlen "illegális" keresőst se ismerek, se "legálisat". Nektek voltunk és vagyunk mi illegálisak, nem magunknak! Ott van feketén fehéren a jogszabály, mindenki tud olvasni. Úgyhogy köszi, de nem vagyunk rászorulva a "bizalmatokra", mert aki papírt akar, megkaphatja nélkületek, és mindjárt "legális". Mondjuk úgy, ahogy a törvényben van leírva rögtön az első sorban, mi, hobbisták, amatőrök, vagy egyeseknek illegálisok, rablók, tolvajok, a "fémkereső műszer hivatáshoz nem kötött használata" megjelölésű tevékenységet folytatjuk. Ez vonatkozik ránk. Ha tirátok a hivatásos rész, rendben, hajrá, végezzétek a hivatásotokat!
A Magyar Közlöny akkor is az, ami, ha csak egy hozzászólásos linkeli be. Egyébként az én fórum hozzászólásaim lenullázódtak valamikor a nyáron, ahogy a többi régi tagé is, ui. én több éve vagyok itt tag, bocsi!



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 27., vasárnap 21:37

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:34-kor.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 27., vasárnap 22:39

jókat vigyorgok ezen az erőlködésen.eddig szó sem volt együttműködésről csak azokat ijesztgettétek jogszabályokkal akik kérdezték milyen gépet vegyenek kezdetnek vagy hogy kezdjék a hobbit..most meg annyira győzködtök mindenkit erről mint az illetékes elvtárs a gátőrt.várom hogy a békaemberekkel mikor hozakodtok elő :D :D Piráte nem látod át a helyzetet.az engedélyt a hatóságtól kéred de a régész bólint rá hogy kiadhatja-e.csak addig álljál fél lábon.. esetleg ha előtte évekig csontig nyaltál akkor és ott ahányszor azt mondták és akkor vettél még levegőt is amikor megengedték na majd akkor esetleg előveheted a géped a saját portádon :D :D értem én hogy a sok keresős miatt esik a dénár ára a vaterán de ez csak annak gond aki lopja.mert aki keresi annak mind1 aki veszi annak meg jó :D :D



reinold
Százados
Százados
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 1:13
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: reinold » 2015. szeptember 27., vasárnap 22:56

Jó gondolat hivatalosan keresőzni! Viszont, amíg mindent le kell adni az "államnak", még egy nyomorult-kopott 1 krajcárost sem tarthatja meg az illető hívatalosan,és nem változik a szabályozás, addig nagyon sokan fognak illegalitásban hobyzni.Ezt abból következtetem, hogy sok embernek nem elég a megtalálás élménye, hanem a gyűjtői szenvedélyét is ki szeretné élni.
Lehet írni pro-és kontra véleményeket, de a szabályzás egy nagy kalap sz..t se ér így :!:
Szerény véleményem szerint, engedély bírtokában, az illető bemenne az illetékes múzeumba a talált dolgokkal együtt, ők kiválogatnák mire van szükségük, majd a múzeum egy nyilatkozatban lemondana néhány tárgy átvételéről, és MINDENKI BOLDOG! :ugeek:
Ez egy járható út lehetne! Véleményetek erről?
Reinold


Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. szeptember 27., vasárnap 23:28

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:34-kor.



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma