Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Hol kezdjem

Lucky82
Lengető
Lengető
Status: Offline

Hol kezdjem

HozzászólásSzerző: Lucky82 » 2015. szeptember 23., szerda 13:42

Üdv mindenkinek nemrég kezdtem a műfajban megvan életem első keresője egy garett hogyan tovább merre keressek lakhelyem hajdu bihar debrecen köszi mindenkinek

Ricordo
Százados
Százados

Re: Hol kezdjem

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2015. szeptember 23., szerda 16:00

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:35-kor.

Vakond
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Vakond » 2015. szeptember 23., szerda 16:17

Akkor sorstársak vagyunk, én is sárgaval kezdtem ;)
Utánanéztem helytörténeti könyvekben elsősorban és az interneten is, mit érdemes megnézni. Attól függ mit keresel, hadizni, érmézni akarsz? Katonai felmérést megnézni vagy más régi térképet. Lehet keresőstársakat is találni, akik kiokosítanak. Énnekem először volt, aztán azok rántottak be a hobbiba. De arra ne számíts, hogy itt a fórumba kordinátákkal megadott helyeket adnak neked.
Először én is a Garrettbe botlottam bele mert hát amerikai, de most már idehazait vennék elsőnek. A sárga se rossz kezdésnek, de az árba lehet sokkal jobb használt magyart is találni pl.cobra, delta. Az a baj, hogy ahol átnézték a helyet erősebb gépekkel ott már nem nagyon rugsz labdába, a Magnum után pedig szó szerint semmit nem szedtem már csak szemetet. Ez olyan, hogy a másik garretes után még szedhetsz, de ha 20-an átkeresték sárgával akkor azért annyira már nem, csak ha kicsit jobb ketyeréd van. Mondjuk akár sárga sef fejjel. Nem a kedvedet akarom elvenni, de jó ha olyan helyet fedezel fel amit mások nem ismernek.
Ezek a jogi dolgok is játszanak, de azért nem eszik olyan forrón. Nem árt ismerni a terepet ;) Meg egy jó enduró se árt ha van :-bd

Consul
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Consul » 2015. szeptember 23., szerda 18:53

Pedig de,forron eszik!Ezek a jogi dolgok egyre jobban jatszanak,hogy idezzem az elottem szolot.
Ha lelohelyen keresozol abbol eleg nagy baj lehet,meglehetosen komolyan veszi most mar a hatosag.
Tovabba egyre tobb keresos dolgozik a muzeumnak,es ok jobban vedik a lelohelyeket mint a mezoor,vagy a rendor.Ha szerencsed van,csak elkuldenek.
szoval ma mar sokkal nehezebb dolog ezt elkezdeni mint 5-10 eve,de sok sikert!

akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: akárki szalámi » 2015. szeptember 23., szerda 20:13

Szeretném én is megosztani a véleményem. (Bár magamban már sokszor megfogadtam, hogy nem teszem.)
Nos.
Ha tudsz szerezz engedélyt. (Én nem ismerek olyat akinek van, nem is egyszerű, de biztos lehet.)

Ha nem kapsz engedélyt és bárhol keresőzöl akkor már minimum a "szürke zónában" mozogsz.

Tehát bármilyen hatóság betalálhat. Tapasztalatom szerint a rendőrök pont lesz*rják amit mi csinálunk, de ha valaki rádhívja őket intézkedni fognak. Mezőőr, vadőr, halőr meg a többi "őr". Nos az ő esetükben az egyéni habitusuk, no meg a te reakcióid határozzák meg mi fog történni a találkozáskor. Bevallom nekem vadőr-mezőőrhöz volt eddig főleg "szerencsém", volt amelyik erőlködött, de ha nem rohansz el és határozott, de udvarias maradsz akkor van esély rá, hogy egy "távozzon kérem" után békességben elhagyhasd a helyszínt. Bevallom én egyedül a rendőrnek engedelmeskedem, a többi nem nagyon fog tettleg visszatartani-engem legalábbis. Ismétlem a határozott és udvarias magatartás alap.

Gazdák-traktorosok stb. Velük is meg lehet találni a hangot-többnyire. Tájékozódj kié a terület. Ha tudsz kontaktot hozzá beszélj vele. A traktorosokkal is lehet jóban lenni.

Vetésbe ne menj!
Ne szemetelj!
Ha lehet semmi nyomot ne hagyj, a gödreidet is precízen temesd be.
Ha kiszemelsz egy helyet először nézz körül ott. Utak stb.
Ha éjjel mész ki nézd meg hol vannak vadlesek. Az éjjeli keresés fő veszélye, hogy valami kibaszott rángó kezű digó pacsirtának néz.
És akkor a vadorzókról, kóbor rómaiakról és egyéb dúvadakról nem is ejtettem szót.

Légy körültekintő, figyelmes és óvatos a terepen. A többi jön majd magától.
https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

Consul
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Consul » 2015. szeptember 23., szerda 20:43

"Ha tudsz szerezz engedélyt. (Én nem ismerek olyat akinek van, nem is egyszerű, de biztos lehet.)"

Igen,lehet.Talalkoztam olyan keresossel akinek van, de ahhoz ugy tudom evek kellenek,bizalom, es rengeteg leadas precizen
Bejott a terepjarojan a tarlora,bemutatta a papirjait muzeumi belyegzovel,es udvariasan bar,de elkuldott a francba.

Vakond
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Vakond » 2015. szeptember 23., szerda 21:36

Szaláminak adok igazat. Én is fontosnak tartom a viselkedést, amibe a gödrök betemetése is benne van. Nem fognak szivesen látni ha összetúrsz mindent és otthagyod a gödröt meg a sörösdobozt meg a többi szemetet vagy letaposod a vetést. Sajnos többször láttam ilyet x_x
Én majd mindig társasággal megyek, biztonságosabb is de nem azért. Többnyire van köztünk valaki aki ismerős a helyen, két terepjáró us van a csapatban, egyedül meg enduróval.Volt már hogy odajöttek, de nem volt semmi különös.Egyszer küldtek el vadászok, de nemegy tippet kaptunk ottani emberektől, amiben volt egy nagyon jó hely is. Ez szintén vadász volt. Mi hétvégén járunk, munkanap lehet rizikósabb.
A vizi témában van szó jobban az engedélyről ha érdekel valakit ;) Lehet kérni hivatalosan akárkinek, nem kell leadás meg múzeumi papir. Ha le lesz írva rendesen, lehet hogy én is szerencsét próbálok.

akárki szalámi
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: akárki szalámi » 2015. szeptember 24., csütörtök 6:59

Consul írta:"Ha tudsz szerezz engedélyt. (Én nem ismerek olyat akinek van, nem is egyszerű, de biztos lehet.)"

Igen,lehet.Talalkoztam olyan keresossel akinek van, de ahhoz ugy tudom evek kellenek,bizalom, es rengeteg leadas precizen
Bejott a terepjarojan a tarlora,bemutatta a papirjait muzeumi belyegzovel,es udvariasan bar,de elkuldott a francba.

Mi tagadás van bennem némi keserűség.
:(
Sajnos a helyi megyei múzeum vétózni fog ha engedélyt kérek, én ezt tudom. Élből gyűlölnek minden keresőst
Ennek ellenére most is kapnak majd egy érdekes pakkot tőlem. Talán fel is teszem majd a képeket. (Vagy talán mégsem.)
https://www.youtube.com/watch?v=g_zMp9t6-x4

Lucky82
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: Lucky82 » 2015. szeptember 25., péntek 10:43

Köszönöm mindenkinek a választ! Elég szomorú hallani ezt a sok engedélyes és különböző szervek általi támadást és a következményeit inkább a millió szemét amit találtam eddig azokat vonnák felelősség alá.

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. szeptember 25., péntek 12:27

Nem jó szerintem a mostani szabályozás, de az EU-ban mindenhol kell engedély a kereséshez, még a liberális angoloknál is!!
A szomszédoknál még a fémkereső birtoklás is engedélyköteles!!

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 12:57

blablablaa :D sötétben oda mész ahová akarsz ha nem félsz a rézfaszú bagolytól :D :D

rézfaszú bagoly
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: rézfaszú bagoly » 2015. szeptember 25., péntek 14:11

ul69 írta:blablablaa :D sötétben oda mész ahová akarsz ha nem félsz a rézfaszú bagolytól :D :D

[-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x [-x

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. szeptember 25., péntek 14:18

ul69 írta:blablablaa :D sötétben oda mész ahová akarsz ha nem félsz a rézfaszú bagolytól :D :D

Vagy a földjét sóspuskával őrző gazdától, esetleg orvvadász "lómaiaktól" vagy területvédő keresősöktől.

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 15:12

Gabor írta:

Vagy a földjét sóspuskával őrző gazdától, esetleg orvvadász "lómaiaktól" vagy területvédő keresősöktől.

erre a sok kifogásra utaltam a bagollyal amiket itt irkálsz.nem nyámnyiláknak való :lol: :lol: gyűjtsetek bélyeget :lol: :lol:

Betyarka
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: Betyarka » 2015. szeptember 25., péntek 15:33

A hülye szabályozással elérték, hogy január óta nem voltam terepen.

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. szeptember 25., péntek 15:46

ul69 írta:
Gabor írta:

erre a sok kifogásra utaltam a bagollyal amiket itt irkálsz.nem nyámnyiláknak való :lol: :lol: gyűjtsetek bélyeget :lol: :lol:

Nem kifogás. A másik topikban írtam, hogy ez nekem hobby, kikapcsolódás, kb. olyasmi, mint a horgászat/vadászat azt is lehet szabályosan csinálni, meg lehet orvhorgászként/orvvadászként halat/vadat lopni...
Nem nyámnyilaság kérdése.

ul69
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: ul69 » 2015. szeptember 25., péntek 18:23

Betyarka írta:A hülye szabályozással elérték, hogy január óta nem voltam terepen.

és mit csináltál egész nyáron?szobában légpetting? :lol: aki igazán hobbista azt nem létező engedélyekkel nem lehet korlátozni :lol:

rézfaszú bagoly
Lengető
Lengető

HozzászólásSzerző: rézfaszú bagoly » 2015. szeptember 25., péntek 19:13

ul69 írta:
Betyarka írta:A hülye szabályozással elérték, hogy január óta nem voltam terepen.

és mit csináltál egész nyáron?szobában légpetting? :lol: aki igazán hobbista azt nem létező engedélyekkel nem lehet korlátozni :lol:

Aki igazi hobbista az nem adja fel és beszerzi az engedélyt. Légy szíves a saját tehetetlenségedet, ne oltsd bele a többiekbe. :naughty:

Vakond
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Vakond » 2015. szeptember 25., péntek 20:01

Nagyon egyetértek! Az igazi hobbista nem adja fel.
Az a gondolatom támadt, hogy ide olyanok is irhatnak, akik igyekszenek elvenni az ember kedvét, jól beijeszteni, hogy ne merjen senki más keresőzni. Őrajtuk kívül. Akár keresős az illető és a konkurenciát igyekszik csökkenteni, akár nem keresős is beirhat ide olyan aki ellenérdekelt a hobbinkban. :(
Ilyen volt ami egy balatoni keresésnél, amikor egy "kolléga" megpróbált "jobb" helyeket ajánlani, belémoltani a parát, hogy azon a strandon milyen veszélyes, kit milyen "baleset" ért. Miközben őt csakis ott láttam kutakodni. :clap: Nagyon hasonló esetet olvastam a vizi kereső rovatban.

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. szeptember 25., péntek 20:24

:? Lehetnek ilyenek is, nem sok segítséget adtak a vízi keresős engedélykérelemnél sem, beadtam a balatoni engedélykérelmet és még várok rá. Én kezdő vagyok, pont a legrosszabbkor kezdtem a hobbit. Csak a saját kis udvaromban keresőzök egyelőre meg a zárt saját telken, nekem a kikapcsolódás, nyugalom a fontos, ezért szabályosan szeretném csinálni, nem azon aggódni, hogy ki mikor büntet meg...

Vissza: “Fémkeresés”