Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Hol kezdjem

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 13:08

Szereztek sokan vízre!!! Balaton, Velencei tó...



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 29., kedd 13:10

Gabor írta:Szereztek sokan vízre!!! Balaton, Velencei tó...
Az, amit kephera belinkelt, akkor működik? Bemegyünk a hivatalba, illeték, és minden oké?



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 13:16

Magnum Force írta:Jogom van kimenni, mert én szabadságom addig terjed amíg nem ártok másoknak. Neked meg nincs, kephera, mert te meg magadévá teszed a politikusokét. És ez rendben is van, te tégy úgy nyugodtan, én meg úgy ahogy az én lelkiismeretem diktálja!
Engem esetleg erőszakkal megakadályozhatnak a jogaim gyakorlásában és akkor sem érezném magam tetten ért bűnözőnek! Ezt a kifejezést sose használnám se magamra, se más hobbikeresősre.
Vannak megfelelő óvintézkedések is ám! Max. örökségvédelmi bírság nézne ki nekem a legrosszabb esetben is. Ezért valóban hasznos azt a jogot ismerni amit itt népszerűsítetek, köszönöm a többiek nevében is!
Mindenki tudja, hogy azok kerülnek bíróság elé, akik nepperkednek a leletekkel, nagy értékű dolgot árulnak, vagy éles fegyverrel foglalkoznak. Tehát fenyegessetek továbbra is bírósággal hobbi keresősöket, majd biztos jól beijedünk :mrgreen:
Nem vagyok régen keresős, de jogból már olyan képzett vagyok, mint két ügyvéd! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kíváncsi vagyok tényleg szerzett-e valaki engedélyt? Az örökségvédelmi hivatalból, nem múzeumit.

És ha bevisznek 48-72 órára? Azt hogyan magyarázod ki a munkahelyeden?



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 13:17

Magnum Force írta:
Gabor írta:Szereztek sokan vízre!!! Balaton, Velencei tó...
Az, amit kephera belinkelt, akkor működik? Bemegyünk a hivatalba, illeték, és minden oké?

Elvileg igen, de időigényes. Vízre működik, kicsit más megfogalmazás kell, nem kell múzeumoktól engedély, gyorsabban kiadják.



buktaede
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. szeptember 29., kedd 13:20

Eddig nem nagyon tolonganak azok a személyek, akik megkapták a "JOGOT" hobbistaként, pedig már vagy két napja kértem, hogy osszák meg velünk a titkot.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 13:25

Vízire adnak, már elég sokaknak van, én is várom az engedélyt a Balatonra.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. szeptember 29., kedd 13:31

Ez tényleg nagyon-nagyon hasznos lenne ha jelentkezne valaki, aki sikeresen végigcsinálta a procedúrát.
Tőlem rendszeresen kérdezik, de én nem tudom.


www.metaldetector.hu

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 13:39

Feri írta:Ez tényleg nagyon-nagyon hasznos lenne ha jelentkezne valaki, aki sikeresen végigcsinálta a procedúrát.
Tőlem rendszeresen kérdezik, de én nem tudom.

A vízi keresőzéshez nagyjából le van írva a topikjában, először kell egy mederkezelői hozzájárulás az aktuális vízügyi hatóságtól(ingyenes) aztán a területileg illetékes KÖH-nek kell az engedélykérelmet elküldeni egy évre adnak 3000Ft-ért. 10 nappal előre be kell jelenteni, de mindennap is lehet menni, annyi, hogy csak a vízben nem a parton és nem viharban, é :? jszaka...



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 29., kedd 13:42

khepera írta:
ul69 írta:
khepera írta:
ul69 írta:
T.Csaba írta:
ul69 írta:
buktaede írta:Hidd el nem aggódok, csak sajnos a mai világban a Nagytestvér mindent lát, és ami ma még jó, lehet holnap akasztanak érte.
Egyébként tisztában vagyok vele, hogy a jogszabály ellen menő viselkedés hiába etikus, nem törvényes. És igen, pont ezzel van a gondom, a kollektív büntetéssel. Hiszen ez sokunknak hobbi volt, kikapcsolódás, mint a horgászat, és ezt vették el tőlünk, és hiába tiltják még jobban, akit eddig nem érdekelt, azt utána sem fogja.

Ja, és mielőtt tovább merülnénk az anyagi haszonszerzés, az állam tulajdonának ellopása irányába, én eddig elsősorban hadiztam. Az elmúlt 10 év alatt sok mesés kincset nem találtam, amiből zsírosra gazdagodtam volna.
mondtam már neked Ede ki a csúcsragadozó a csak megfelelő megvilágitásba kell helyezni a dolgokat :lol: :lol:
itt a lényeg az hogy a beijeszthetőket,ujakat,mimózákat elijesszék.a megrögzöttekekkel már úgy sem boldogulnak de ök meg fogják be és lapitsanak.akinek meg akad fölösleges ideje és 3000ft-ja amit ki szeretne dobni töltögessen nyugodtan papirokat és járjon hivatalba majd jön a messiás :lol: :lol: :lol: vagy van az a lehetőség hogy oda kuncsorog a régészekhez és ha ugrasztják elvégzi helyettük a feltárás előtti keresgélést.ha elég szorgalmas kap valami papirt ami keresőzésre nem jogositja mert nem engedély csak valami olyan izémicsoda.a szomszéd nénihez meg ne menj ásni mert megkörnyékez a nagycsecsű kislánya és baj lesz otthon :lol: :lol: :lol:
Teljesen igazad van!
Arról van szó, hogy igazából LEHETETLEN megakadályozni, hogy kimenjünk és keresőzzünk. Olyan törvény van, amit nem lehet betartatni. Nincs rá ember, nem küldhetnek járőröket minden szántóra és első kézből tudom, hogy a rendőrök nagy ívben lesz..ják az egészet. Ehelyett van az ijesztegető propaganda. Ez már nyolc éve is így volt amikor kezdtem, most is. Tibikének is igazat adok, hiába tiltják ott is, itt is, ugyanúgy csináljuk.
Tényleg, hány százaléknak lehet ilyen múzeumi papírja? Ha 1-nek már sokat mondok, reálisabb hogy 0,1 százaléknak. Ehhez képest milyen sokan vannak a fórumon! :mrgreen:
Részemről lezártam a témát, szép estét és még szebb leleteket mindenkinek!
jól látod.szaporodnak ezek a hittéritők mint kutyában a bolha :lol: :lol: vajon hány emil cimen-néven jelentkezett be ide ugyan az? :lol: bár az is lehet egyenesen maga a fő inkvizitor csábitgat :lol: :lol: ennek csupán két okát látom.megtudja merre mit találtak és a nevüket cimüket,bár az is lehet ugy osztogatják majd a múzeum kapujában a megtérteknek az engedélyeket mint a cukrot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lehet utoljára szólok itt hozzá, mert kicsit furának találom mostanában a fórum stílusát - illetve néhány emberét...Eddig itt egy elég intelligens társaság verődött össze és nem egymás kóstolgatásáról szólt a beszélgetés.
- Valószínűleg baromi kevés embernek van múzeumi papírja, kb egy %-nak sincs. És igen, nyilván nem olyanoknak van akik a törvénymódosítás után beszaladtak, hogy mostantól én inkább behoznék pár fibulát, ide a papírt.
- Én nem nevezném "nyalásnak" azt, hogy kb 4 éve vagyok kapcsolatban a múzeummal és úgy alakult, hogy nekem van múzeumi megbízásom. Ne jussunk már el az általános iskolai szintre, hogy aki ötösre felel az stréber kisköcsög... Amikor először megkerestem a múzeumot, még fingom nem volt arról, hogy lesz új jogszabály, nem azért kerestem meg őket, mert papírt akartam, egyszerűen nálam ez így jött. Rá kb 3 évre kaptam papírt úgy, hogy nem kértem, ők hívtak fel, itt van, vigyem. És nem, nem arról szól, hogy feltárás előtt velünk végeztetik el az ingyenmunkát... Megyek, mint eddig, talán kicsit célirányosabban. Nem elsősorban az ismert és védett területek a cél, leginkább a múzeummal közösen kinézett potenciális területek bejárása. Ja és emellett persze igen, minden megy be a múzeumba, és nem azért mert harácsolnak, kb nálam nincs ez a birtoklási vágy, eladni nem akarom, a gyerek meg az asszony max annyit mond ühüm ha ránéz, minek legyen itt? A találás és azonosítás, tisztítás (óvatosan) öröme az enyém. Nyilván megtehetném, hogy nem adom le, a kutya nem nézte még meg a zsebeimet, van is itthon pár vacak amit nem vittem be még régebbről, sőt az érméket valóban gyűjtöm, azok jórészt maradnak.
- Emellett pedig sokan félreértik, a múzeumoknak tőlünk elsősorban nem a leletek kellenek. Ez a játék nem arra megy ki, hogy mindent összesöpörjenek és egy fiókban gyűjtögessék. Az információ az ami nekik kell. Más szóval, egy második Béla dénár kb ugyan olyan mindenhol. De ha olyan helyről kerül elő mondjuk 5, ahol eddig nem feltételezték, az már fontos infó.
- És nem kell minket hittérítőnek titulálni meg feltételezni, hogy az ige terjesztése a célunk... Nekem kb hótmindegy ki hogyan csinálja amit csinál. Én sem mondom senkire, hogy tolvaj szarházi, de ugye nem gond ha néhányan ezt az utat választottuk és segítünk azoknak akik ide csatlakoznának. Tudom vannak múzeumok és régészek akikkel nem lehet (vagy csak nagyon nehezen) együttműködni, mások meg rugalmasak. Tény, hogy szükségük van ránk. A keresős társadalom valszínűleg az ország szinte összes lelőhelyét ismeri, és ideje / pénze is van kimenni. A múzeumoknak kevés kivételtől eltekintve még keresője sincs. Szóval miért ne kössük össze a kettőt? Csak meg kell találni a közös hangot és ehhez két ember kell. Picit úgy érzem, hogy az együttműködő keresősöket szidó kollégáknál mintha kicsit savanyú lenne a szőlő, azt próbálják ezzel a fajta stílussal és látszatvagánysággal leplezni, de erre tényleg semmi szükség. Nem hiszem, hogy itt is, mint a politikában ketté kellene szakadni. Úgyhogy ha lehet fejezzük be ezt a hangnemet...
nos igen a hangnemmel gondok vannak és a módszerrel is.ez ugy kezdődött ha vissza olvasod,hogy minden féle jogszabállyal ijesztgettek elvisz a rendőr kékfény és társai.ha én(persze ez csak én vagyok :lol: ) szeretnék valamit mondjuk információt közös munkát stb akkor nem ijesztgetéssel a magas lóról kezdem ha nem bemutatkozok.én vagyok xy régész főisten és azt szeretném hogy megpróbáljunk megférni egymással segitsétek a munkánkat aki ugy gondolja szivesen látjuk és társai ennek..amugy meg szóval nem adtad le?ejjejj... :lol: :lol: :lol:
Mit nem adtam le? Pár övcsat meg ólom muskéta golyó porosodik még asszem, de nincs hozzá koordinátám, így az csak súly lenne - nem érték. Az első megjegyzésre: ne keverd össze a hatóságot és a múzeumot. Semmi sem fekete és fehér. Sok múzeum felismerte már, hogy gyümölcsöző lehet a kapcsolat kialakítása, de senki ne várja, hogy majd bekopogtatnak az ajtaján egy megbízási szerződéssel... Aki úgy gondolja nyit a múzeumok felé, aki nem az meg csinálja ahogy eddig. Az ijesztgetés meg... Miután mi ezt a témát figyeljük így természetesen így éljük meg, az átlagember még mindig azt sem tudja mi az a kereső. Területe válogatja. Bács-Kiskunban külön összerántották a NP őröket, rendőrségi összekötőt, stb és elmondták mire figyeljenek. Hogy aztán érdekli-e őket vagy sem az más kérdés... Nyilván ettől több ember nincs ellenőrzésre, viszont lehetőségük van a szankcionálásra amit már párszor meg is tettek. Véleményem szerint ez a járható út. Lehet ellene ágálni és nem egyetérteni, de akkor is ez van. Nekem is hiába van kapcsolatom és papírom, ha védett területen vagyok megbízás nélkül akkor megrángatnak. Ha védett területen vagyok és ott találok egy avar nagyszíjvéget, beviszem koordinátákkal és -bár megcsóválják a fejüket, mert a cél nem az ismert területek újbóli átfésülése- de megköszönik. Igen - anomália. De ők is emberből vannak, és tisztában vannak azzal, hogy minden szántás után jönnek fel szórvány leletek. Ha én szedem össze bekerül, de más is rámegy, akkor meg komoly esély van rá, hogy nem. De ha tetten érnek akkor bajság van...
azért én ha papirom lenne se tévednék védett területre... :lol:



acheron
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2015. augusztus 5., szerda 21:00
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: acheron » 2015. szeptember 29., kedd 13:55

Üdv!
Nekem a tulajdonos engedélyét sem sikerült megszereznem. Állami tulajdonú erdő, a vagyonkezelést végző erdészet utasította el a kérelmet.



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2015. szeptember 29., kedd 14:20

Üdv!
Olvasva az itt elhangzottakat,megkérdeztem egy ismerős régész barátomat,hogyan, merre, mit.
Ez volt a válasza.


A helyzet, mármint a keresőzésé elég nehéz.

A magánszemélykét való keresőzés szinte lehetetlen, annyira megszigorították az engedélyeket, feltételeket.

Én az javasolnám, hogy csatlakozz a múzeumunk topográfiai programjához. Kb. egy éve dolgozunk keresősökkel, közös terepbejárásokat csinálunk. Ennek a programnak Rácz Tibor kollégám a szervezője. Eléred a racz.tibor.akos@gmail.com címen. Ő majd tájékoztat a részletekről. Hivatkozz nyugodtan rám.

Üdv: Robi

No. Nekem Ennyit sikerült kiderítenem ez ügyben.

Ez pest megyére vonatkozik.

Ui. Nem vagyok hittérítő,nem állok a "sötét" oldalon csak egy lelkes hobbysta vagyok. :)



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 29., kedd 14:26

Gabor írta:
Magnum Force írta:Jogom van kimenni, mert én szabadságom addig terjed amíg nem ártok másoknak. Neked meg nincs, kephera, mert te meg magadévá teszed a politikusokét. És ez rendben is van, te tégy úgy nyugodtan, én meg úgy ahogy az én lelkiismeretem diktálja!
Engem esetleg erőszakkal megakadályozhatnak a jogaim gyakorlásában és akkor sem érezném magam tetten ért bűnözőnek! Ezt a kifejezést sose használnám se magamra, se más hobbikeresősre.
Vannak megfelelő óvintézkedések is ám! Max. örökségvédelmi bírság nézne ki nekem a legrosszabb esetben is. Ezért valóban hasznos azt a jogot ismerni amit itt népszerűsítetek, köszönöm a többiek nevében is!
Mindenki tudja, hogy azok kerülnek bíróság elé, akik nepperkednek a leletekkel, nagy értékű dolgot árulnak, vagy éles fegyverrel foglalkoznak. Tehát fenyegessetek továbbra is bírósággal hobbi keresősöket, majd biztos jól beijedünk :mrgreen:
Nem vagyok régen keresős, de jogból már olyan képzett vagyok, mint két ügyvéd! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kíváncsi vagyok tényleg szerzett-e valaki engedélyt? Az örökségvédelmi hivatalból, nem múzeumit.

És ha bevisznek 48-72 órára? Azt hogyan magyarázod ki a munkahelyeden?
Na ezt nevezem igazi demagóg ijesztgetésnek! Ez már tényleg a demagógia csúcsa!
Most már én is azt mondom, hogy nagyon vigyázzatok, mert ide nem csak keresősök írnak, hanem régészek és egyéb ellenünk lévők is!!!
Mert miért vinnének be? Ha oda is jön esetleg egy rendőr, aki bevihetne, miért tenné? Max szabálysértést húzhatnak rám, ahhoz csak igazoltatnak, csak a ti szemetekben vagyok bűnöző! Majd bevisznek, bíróság (vagy egyenesen statárium :mrgreen: ), lecsuknak és priuszos leszek, mert 50 helyett 70-nel hajtok, eldobok egy csikket, vagy lengetni merészelek egy fémkeresőt :lol: :lol: :lol:
Sőt nemcsak priuszos leszek, hanem az asszony is elválik, a gyerekeket elveszik, a pap meg kiátkoz ezért a szörnyű bűntettért :mrgreen:
Gondolod hogy a munkahelyen nem tudja mindenki hogy mi a hobbim? Ha mégis bevinnének -nem ezért, mert ezt csak szeretnétek-, egy telefon és a céges jogász kihoz. A munkatársaim velem vannak és nem ellenem! Te hol dolgozol, hogy a TE munkahelyedről viszont kivágnak ilyenért? BM? NAV? Biztonsági őr? Ja igen, a múzeumi dolgozókat is kivágják örökségvédelmi szabálysértésért. Innen fúj a szél? Mert másokat aligha.
Tényleg, az MD6009 mióta alkalmas vízi keresésre?



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 29., kedd 14:35

Bobbácsi írta:Üdv!
Olvasva az itt elhangzottakat,megkérdeztem egy ismerős régész barátomat,hogyan, merre, mit.
Ez volt a válasza.


A helyzet, mármint a keresőzésé elég nehéz.

A magánszemélykét való keresőzés szinte lehetetlen, annyira megszigorították az engedélyeket, feltételeket.

Én az javasolnám, hogy csatlakozz a múzeumunk topográfiai programjához. Kb. egy éve dolgozunk keresősökkel, közös terepbejárásokat csinálunk. Ennek a programnak Rácz Tibor kollégám a szervezője. Eléred a racz.tibor.akos@gmail.com címen. Ő majd tájékoztat a részletekről. Hivatkozz nyugodtan rám.

Üdv: Robi

No. Nekem Ennyit sikerült kiderítenem ez ügyben.

Ez pest megyére vonatkozik.

Ui. Nem vagyok hittérítő,nem állok a "sötét" oldalon csak egy lelkes hobbysta vagyok. :)
Köszönöm! :-h Ez végre valóban konstruktív javaslat. Váci múzeum?
Ez mennyire más, mint a "bevisznek, lecsuknak, kirúgnak, illegális, tettenérés", nem? Így beszél, aki valódi együttműködést kíván.


Egyébként részletesen megírta valaki privátban, hogy hogyan "kapott" ő engedélyt a megfelelő hivatali ügyintézés után. Azt írta, maradjon köztünk, de azt hiszem nem vagyok indiszkrét, ha elárulom, hogy sehogy, mindenhol volt kifogás.



Bobbácsi
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 15:34
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Bobbácsi » 2015. szeptember 29., kedd 14:46

Nem a váci,hanem a ceglédi.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 14:48

Magnum Force írta:
Gabor írta:
Magnum Force írta:Jogom van kimenni, mert én szabadságom addig terjed amíg nem ártok másoknak. Neked meg nincs, kephera, mert te meg magadévá teszed a politikusokét. És ez rendben is van, te tégy úgy nyugodtan, én meg úgy ahogy az én lelkiismeretem diktálja!
Engem esetleg erőszakkal megakadályozhatnak a jogaim gyakorlásában és akkor sem érezném magam tetten ért bűnözőnek! Ezt a kifejezést sose használnám se magamra, se más hobbikeresősre.
Vannak megfelelő óvintézkedések is ám! Max. örökségvédelmi bírság nézne ki nekem a legrosszabb esetben is. Ezért valóban hasznos azt a jogot ismerni amit itt népszerűsítetek, köszönöm a többiek nevében is!
Mindenki tudja, hogy azok kerülnek bíróság elé, akik nepperkednek a leletekkel, nagy értékű dolgot árulnak, vagy éles fegyverrel foglalkoznak. Tehát fenyegessetek továbbra is bírósággal hobbi keresősöket, majd biztos jól beijedünk :mrgreen:
Nem vagyok régen keresős, de jogból már olyan képzett vagyok, mint két ügyvéd! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kíváncsi vagyok tényleg szerzett-e valaki engedélyt? Az örökségvédelmi hivatalból, nem múzeumit.

És ha bevisznek 48-72 órára? Azt hogyan magyarázod ki a munkahelyeden?
Na ezt nevezem igazi demagóg ijesztgetésnek! Ez már tényleg a demagógia csúcsa!
Most már én is azt mondom, hogy nagyon vigyázzatok, mert ide nem csak keresősök írnak, hanem régészek és egyéb ellenünk lévők is!!!
Mert miért vinnének be? Ha oda is jön esetleg egy rendőr, aki bevihetne, miért tenné? Max szabálysértést húzhatnak rám, ahhoz csak igazoltatnak, csak a ti szemetekben vagyok bűnöző! Majd bevisznek, bíróság (vagy egyenesen statárium :mrgreen: ), lecsuknak és priuszos leszek, mert 50 helyett 70-nel hajtok, eldobok egy csikket, vagy lengetni merészelek egy fémkeresőt :lol: :lol: :lol:
Sőt nemcsak priuszos leszek, hanem az asszony is elválik, a gyerekeket elveszik, a pap meg kiátkoz ezért a szörnyű bűntettért :mrgreen:
Gondolod hogy a munkahelyen nem tudja mindenki hogy mi a hobbim? Ha mégis bevinnének -nem ezért, mert ezt csak szeretnétek-, egy telefon és a céges jogász kihoz. A munkatársaim velem vannak és nem ellenem! Te hol dolgozol, hogy a TE munkahelyedről viszont kivágnak ilyenért? BM? NAV? Biztonsági őr? Ja igen, a múzeumi dolgozókat is kivágják örökségvédelmi szabálysértésért. Innen fúj a szél? Mert másokat aligha.
Tényleg, az MD6009 mióta alkalmas vízi keresésre?

Nem demagógia, mert nem minden védett terület nyilvános véletlenül is rátévedhet bárki! Ha viszont van engedélyed, akkor nincs ilyen gond. Amúgy 48 órára bárkit bevihetnek, addig ügyvéd nem hoz ki...
Én a versenyszférában dolgozom, nem vagyok semmilyen "őr" vagy biztonsági ember, manapság nehéz jó munkahelyet találni, sokat kell dolgozni és teljesíteni, ha ez kiesni 2 napra "ilyen"' ügy miatt...
Én kifejezetten kikapcsolódás miatt szeretnék keresőzni, nem kell + stressz meg aggódás, hogy mikor visznek el vagy sem.
Szerintem ez egy nyugis hobby nem extrémsport! Nézd meg nyugaton hogyan csinálják, kikapcsolódás, nem bujkálás és ott is kell engedély!

Az MD feje elvileg vízálló, ezért sekély vízben működnie kell, nem lát mélyre, de stabil gép, nem zavarja a fű, stb., majd kiderül, ha megkapom az engedélyt.



buktaede
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. szeptember 29., kedd 15:30

Kedves Gabor! :shock:

Bocs, hogy bele vaú-vaú, de ahhoz, hogy bárkit is megfoszthassanak személyi szabadságától, ahhoz azért némi indokolás is kell. Nem tudom, honnan vetted pont a 48 órát, de eddigi tudomásom alapján az őrizetbevétel időtartama 72 óra. Ehhez azonban kell a bcs. megalapozott gyanúja, sőt az sem árt, ha a bcs. súlyos minősítésű, illetve fenn állnak az előzetes letartóztatás feltételei. Egy első áldozó vagyon elleni bcs-t elkövető személy esetén, főleg, ha csak véletlenül tévedt a tilosba, és így házkuti során sem találnak otthon semmit, igen nehéz lenne indokolni előzetes letartóztatás iránti előterjesztést.

Egyébként szerintem én is feladom, befejezem a témát, mert amiért én belementem az eszmecserébe, az nem jött össze, senki nincs jelenleg, aki már visszatérhetett a "sötét oldalról" szárazföldön, hobbistaként lengetni. Engem ez érdekelt volna, mert már hideg a víz, a Balaton nekem nem a Riviéra, meg egyébként úszni sem tudok. :lol:



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 29., kedd 15:39

Gábor!
Nem tudom ki vagy, énmiattam lehetsz Lassányi Gábor, Ilon Gábor, Szabó Gábor, tökmindegy, hogy melyik régész vagy, de eleitől fogva szemet szúrt nekem (most is böki) a hozzászólásaid elfogultsága...Légyszíves, add el a keresődet(mivelhogy még a kertedben sem KAPCSOLHATOD BE!!), éppúgy, mint a villanyszerelő sem keresheti a falban a vezetéket!!!, STB. Minek is tartanál otthon egyet ebből a veszélyes szerkezetből? Le akarod magad csukatni 72 órára?
Ennyi idiótaságot, amit itt összehordasz, már nehezen tudok elviselni!
Mivelhogy amúgy értelmesnek tűnsz (na nem elektronikából, de ezt hagyjuk ...) , abszolút feltételezem a szándékosságot, és a zavarkeltést részedről!
Ha érzel még magadban egy kis gerincességet, kérlek, sőt :nagyon kérlek! hagyd abba az ilyen beírogatásokat!
Ha ez nem megy, légyszi töröltesd magad a fórumról, merthogy vedd figyelembe, hogy ez egy fémkeresős fórum, és te nem vagy az...miért lopnád itt az időt?
Bocsi, de ez kikívánkozott belőlem, komolyan feszítette érzékeny lelkemet!

Természetesen nem azért írtam most ezt, hogy a múzeumbarát keresősök előtt lebegtessem a vörös posztót!
Sokféle embertípus létezik, különböző habitussal, életszemlélettel,világos, hogy mindenkit más motivál...
Én pl. szeretnék régészeknek SEGÍTENI ! a munkájukban! Részint, hogy eredményesebbek lehessenek, és azért is, mert a téma engem is érdekel, és egybevág a hobbimmal ;)
Egyenlőre ennek a kapcsolatnak még híjával vagyok,mert hiába van erős múzeumi kontaktom, esetleg nyomtatásban is publikált leadott cucc,nincs rám szükség, mivelhogy ott vannak a régi bevált emberek, akivel sokkal régebb óta munkakapcsolatban vannak, egyszerűen nem kell több keresős.

Magánúton még nehezebb, nagyon össze kell jönni mindennek, hogy egy földre mindenkitől megkapjam a hozzájárulást, és a múzeum is rábólintson, és pont akkor majd rá is érjek kimenni keresőzni, amikorra kiírtak egy hónapja...akárki akármit is mond, ez el van így lehetetlenítve, és pont.

Mi marad tehát nekem? a harmadik megoldás.(egyenlőre)
Egy lengető nem tudja kivárni, hogy majd változik a törvény, vagy egyéb szerencsés együttállások miatt majd valamikor kimehet!
Függőség!
Hát ha megláttok egy szépen tárcsázott földecskét a volán mögül utatok során, nem érzed a hívást?!
Ez van, ezt mindenki aláírja, hogy nehéz parancsolni a zsigeri indulatoknak, tudják ezt a régészek is.

Ha majd tényleg lesz lehetőségem a fehér zónában tevékenykedni, élni fogok a lehetőséggel!
Egyúttal felhívással fordulok az itt tevékenykedő , régészeti szakmában dolgozó egyének felé , hogy: itt a kezem, jelentkezem, kész vagyok együttműködni,segíteni a munkájukat, ingyen, bérmentve,és szívesen !
Írjon rám privit,próbáljuk ki!

Addig meg igyekszem a saját etikai törvényeim szerint, a lehetőségeim függvényében megoldani a saját életemet.
Tudjátok, oly rövid az élet, nem lehet mindenre csak várni...én sem vagyok már húszéves.

Remélem nem bántottam meg senkit Gáboron kívül, de tőle is bocsánatot kérek, ha még nincs húszéves, mert akkor bohóságnak tudom be majd az irományait.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 15:40

buktaede írta:Kedves Gabor! :shock:

Bocs, hogy bele vaú-vaú, de ahhoz, hogy bárkit is megfoszthassanak személyi szabadságától, ahhoz azért némi indokolás is kell. Nem tudom, honnan vetted pont a 48 órát, de eddigi tudomásom alapján az őrizetbevétel időtartama 72 óra. Ehhez azonban kell a bcs. megalapozott gyanúja, sőt az sem árt, ha a bcs. súlyos minősítésű, illetve fenn állnak az előzetes letartóztatás feltételei. Egy első áldozó vagyon elleni bcs-t elkövető személy esetén, főleg, ha csak véletlenül tévedt a tilosba, és így házkuti során sem találnak otthon semmit, igen nehéz lenne indokolni előzetes letartóztatás iránti előterjesztést.

Egyébként szerintem én is feladom, befejezem a témát, mert amiért én belementem az eszmecserébe, az nem jött össze, senki nincs jelenleg, aki már visszatérhetett a "sötét oldalról" szárazföldön, hobbistaként lengetni. Engem ez érdekelt volna, mert már hideg a víz, a Balaton nekem nem a Riviéra, meg egyébként úszni sem tudok. :lol:

Kedves Ede!

Bűncselekmény megalapozott gyanúja alapján 72 órára bevihetnek bárkit, pl. ha régészetileg védett helyre téved vagy a rendőr nem fogja helyben értékelni, hogy milyen mértékű szabálysértés történt-e, ha mondjuk találnak nála valami régit az mennyit érhet, stb..

Mint írtam nekem ez a hobby inkább kikapcsolódásként kellene, ne legyen stresszes ;) .
Aki tilosban jár az adrenalin miatt azt is megértem, de nekem az nem hiányzik.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 15:46

talentum írta:Gábor!
Nem tudom ki vagy, énmiattam lehetsz Lassányi Gábor, Ilon Gábor, Szabó Gábor, tökmindegy, hogy melyik régész vagy, de eleitől fogva szemet szúrt nekem (most is böki) a hozzászólásaid elfogultsága...Légyszíves, add el a keresődet(mivelhogy még a kertedben sem KAPCSOLHATOD BE!!), éppúgy, mint a villanyszerelő sem keresheti a falban a vezetéket!!!, STB. Minek is tartanál otthon egyet ebből a veszélyes szerkezetből? Le akarod magad csukatni 72 órára?
Ennyi idiótaságot, amit itt összehordasz, már nehezen tudok elviselni!
Mivelhogy amúgy értelmesnek tűnsz (na nem elektronikából, de ezt hagyjuk ...) , abszolút feltételezem a szándékosságot, és a zavarkeltést részedről!
Ha érzel még magadban egy kis gerincességet, kérlek, sőt :nagyon kérlek! hagyd abba az ilyen beírogatásokat!
Ha ez nem megy, légyszi töröltesd magad a fórumról, merthogy vedd figyelembe, hogy ez egy fémkeresős fórum, és te nem vagy az...miért lopnád itt az időt?
Bocsi, de ez kikívánkozott belőlem, komolyan feszítette érzékeny lelkemet!

Természetesen nem azért írtam most ezt, hogy a múzeumbarát keresősök előtt lebegtessem a vörös posztót!
Sokféle embertípus létezik, különböző habitussal, életszemlélettel,világos, hogy mindenkit más motivál...
Én pl. szeretnék régészeknek SEGÍTENI ! a munkájukban! Részint, hogy eredményesebbek lehessenek, és azért is, mert a téma engem is érdekel, és egybevág a hobbimmal ;)
Egyenlőre ennek a kapcsolatnak még híjával vagyok,mert hiába van erős múzeumi kontaktom, esetleg nyomtatásban is publikált leadott cucc,nincs rám szükség, mivelhogy ott vannak a régi bevált emberek, akivel sokkal régebb óta munkakapcsolatban vannak, egyszerűen nem kell több keresős.

Magánúton még nehezebb, nagyon össze kell jönni mindennek, hogy egy földre mindenkitől megkapjam a hozzájárulást, és a múzeum is rábólintson, és pont akkor majd rá is érjek kimenni keresőzni, amikorra kiírtak egy hónapja...akárki akármit is mond, ez el van így lehetetlenítve, és pont.

Mi marad tehát nekem? a harmadik megoldás.(egyenlőre)
Egy lengető nem tudja kivárni, hogy majd változik a törvény, vagy egyéb szerencsés együttállások miatt majd valamikor kimehet!
Függőség!
Hát ha megláttok egy szépen tárcsázott földecskét a volán mögül utatok során, nem érzed a hívást?!
Ez van, ezt mindenki aláírja, hogy nehéz parancsolni a zsigeri indulatoknak, tudják ezt a régészek is.

Ha majd tényleg lesz lehetőségem a fehér zónában tevékenykedni, élni fogok a lehetőséggel!
Egyúttal felhívással fordulok az itt tevékenykedő , régészeti szakmában dolgozó egyének felé , hogy: itt a kezem, jelentkezem, kész vagyok együttműködni,segíteni a munkájukat, ingyen, bérmentve,és szívesen !
Írjon rám privit,próbáljuk ki!

Addig meg igyekszem a saját etikai törvényeim szerint, a lehetőségeim függvényében megoldani a saját életemet.
Tudjátok, oly rövid az élet, nem lehet mindenre csak várni...én sem vagyok már húszéves.

Remélem nem bántottam meg senkit Gáboron kívül, de tőle is bocsánatot kérek, ha még nincs húszéves, mert akkor bohóságnak tudom be majd az irományait.


Nem vagyok régész sem műszerész:). Senki sem szent, nincs tisztán fehér/fekete, de próbálom betartani a törvényeket.
Pont rosszkor kezdtem el a hobbit még a törvény hatályba lépése előtt kezdtem az udvaron keresőzni, akkor még lehetett.
Jelenleg meg várom az engedélyt a vízi keresőzésre és nem adom fel a hobby-t, ha meglesz az engedélyem, akkor megyek majd hétvégente!! Később veszek majd valami komolyabb keresőt és majd, ha lesz tapasztalatom, akkor múzeumokkal is együttműködnék.
Elég világosan fogalmaztam szerintem, nem általános érvényű, amiket leírtam, de elképzelhető, mert joguk van bevinni a tilosba tévedt keresőst! Jelenleg ez nehezen elképzelhető a gyakorlatban, mert a határon vannak a rendőrök meg elfoglaltak a menekültekkel...
Szabályosan szeretném ezt a hobby-t űzni, erre meg "kitessékelnél" a fórumról? Csak az lehet keresős, aki illegálisan csinálja?????



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 29., kedd 15:50

Gabor írta:
talentum írta:Gábor!
Nem tudom ki vagy, énmiattam lehetsz Lassányi Gábor, Ilon Gábor, Szabó Gábor, tökmindegy, hogy melyik régész vagy, de eleitől fogva szemet szúrt nekem (most is böki) a hozzászólásaid elfogultsága...Légyszíves, add el a keresődet(mivelhogy még a kertedben sem KAPCSOLHATOD BE!!), éppúgy, mint a villanyszerelő sem keresheti a falban a vezetéket!!!, STB. Minek is tartanál otthon egyet ebből a veszélyes szerkezetből? Le akarod magad csukatni 72 órára?
Ennyi idiótaságot, amit itt összehordasz, már nehezen tudok elviselni!
Mivelhogy amúgy értelmesnek tűnsz (na nem elektronikából, de ezt hagyjuk ...) , abszolút feltételezem a szándékosságot, és a zavarkeltést részedről!
Ha érzel még magadban egy kis gerincességet, kérlek, sőt :nagyon kérlek! hagyd abba az ilyen beírogatásokat!
Ha ez nem megy, légyszi töröltesd magad a fórumról, merthogy vedd figyelembe, hogy ez egy fémkeresős fórum, és te nem vagy az...miért lopnád itt az időt?
Bocsi, de ez kikívánkozott belőlem, komolyan feszítette érzékeny lelkemet!

Természetesen nem azért írtam most ezt, hogy a múzeumbarát keresősök előtt lebegtessem a vörös posztót!
Sokféle embertípus létezik, különböző habitussal, életszemlélettel,világos, hogy mindenkit más motivál...
Én pl. szeretnék régészeknek SEGÍTENI ! a munkájukban! Részint, hogy eredményesebbek lehessenek, és azért is, mert a téma engem is érdekel, és egybevág a hobbimmal ;)
Egyenlőre ennek a kapcsolatnak még híjával vagyok,mert hiába van erős múzeumi kontaktom, esetleg nyomtatásban is publikált leadott cucc,nincs rám szükség, mivelhogy ott vannak a régi bevált emberek, akivel sokkal régebb óta munkakapcsolatban vannak, egyszerűen nem kell több keresős.

Magánúton még nehezebb, nagyon össze kell jönni mindennek, hogy egy földre mindenkitől megkapjam a hozzájárulást, és a múzeum is rábólintson, és pont akkor majd rá is érjek kimenni keresőzni, amikorra kiírtak egy hónapja...akárki akármit is mond, ez el van így lehetetlenítve, és pont.

Mi marad tehát nekem? a harmadik megoldás.(egyenlőre)
Egy lengető nem tudja kivárni, hogy majd változik a törvény, vagy egyéb szerencsés együttállások miatt majd valamikor kimehet!
Függőség!
Hát ha megláttok egy szépen tárcsázott földecskét a volán mögül utatok során, nem érzed a hívást?!
Ez van, ezt mindenki aláírja, hogy nehéz parancsolni a zsigeri indulatoknak, tudják ezt a régészek is.

Ha majd tényleg lesz lehetőségem a fehér zónában tevékenykedni, élni fogok a lehetőséggel!
Egyúttal felhívással fordulok az itt tevékenykedő , régészeti szakmában dolgozó egyének felé , hogy: itt a kezem, jelentkezem, kész vagyok együttműködni,segíteni a munkájukat, ingyen, bérmentve,és szívesen !
Írjon rám privit,próbáljuk ki!

Addig meg igyekszem a saját etikai törvényeim szerint, a lehetőségeim függvényében megoldani a saját életemet.
Tudjátok, oly rövid az élet, nem lehet mindenre csak várni...én sem vagyok már húszéves.

Remélem nem bántottam meg senkit Gáboron kívül, de tőle is bocsánatot kérek, ha még nincs húszéves, mert akkor bohóságnak tudom be majd az irományait.


Nem vagyok régész sem műszerész:). Senki sem szent, nincs tisztán fehér/fekete, de próbálom betartani a törvényeket.
Pont rosszkor kezdtem el a hobbit még a törvény hatályba lépése előtt kezdtem az udvaron keresőzni, akkor még lehetett.
Jelenleg meg várom az engedélyt a vízi keresőzésre és nem adom fel a hobby-t, ha meglesz az engedélyem, akkor megyek majd hétvégente!! Később veszek majd valami komolyabb keresőt és majd, ha lesz tapasztalatom, akkor múzeumokkal is együttműködnék.
Elég világosan fogalmaztam szerintem, nem általános érvényű, amiket leírtam, de elképzelhető, mert joguk van bevinni a tilosba tévedt keresőst! Jelenleg ez nehezen elképzelhető a gyakorlatban, mert a határon vannak a rendőrök meg elfoglaltak a menekültekkel...
Szabályosan szeretném ezt a hobby-t űzni, erre meg "kitessékelnél" a fórumról? Csak az lehet keresős, aki illegálisan csinálja?????
Dehogy tessékelnélek ki a fórumról, senki vagyok én ahhoz.
A fémkeresős az, aki lenget, legyen az legal, avagy illegalis.
Elárulod, hány éves vagy?


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 15:55

30 feletti vagyok, amikor már van vesztenivaló ;). Már keresőztem, amíg lehetett,sőt nem csak olcsó kínai gépem volt ;), de ettől még kezdő vagyok ebben a hobbyban. A topik témája a "hol kezdjem", nem a tapasztalt keresősöknek szól :D
Nemsokára megjön az engedély és akkor majd keresőzöm :-h



Avatar
Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2015. szeptember 13., vasárnap 16:21
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Magnum Force » 2015. szeptember 29., kedd 16:00

Igen, most már abbahagyhatod Gábor és a többiek is!
Visszaolvastam ezt a témát és egy kezdő kért tanácsot, arra valaki rögtön rástartolt egy ijesztgető szöveggel. Azóta is, bárki a fémkeresés mellett szól, azonnal két-három-négy nick jön az illegálisozástól a 72 órás letartóztatásig mindenféle demagóg riogató szöveggel. :puke-front: Erről ennyit. 2 perc múlva lejár a munkaidőm, én megyek a természetbe a fémkeresőmmel. A demagógok meg köpködjenek csak!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 16:05

Magnum Force írta:Igen, most már abbahagyhatod Gábor és a többiek is!
Visszaolvastam ezt a témát és egy kezdő kért tanácsot, arra valaki rögtön rástartolt egy ijesztgető szöveggel. Azóta is, bárki a fémkeresés mellett szól, azonnal két-három-négy nick jön az illegálisozástól a 72 órás letartóztatásig mindenféle demagóg riogató szöveggel. :puke-front: Erről ennyit. 2 perc múlva lejár a munkaidőm, én megyek a természetbe a fémkeresőmmel. A demagógok meg köpködjenek csak!
Vízre adnak engedélyt viszonylag gyorsan, egy évre 3000Ft, ezt is leírtam! Ez szerintem pozitív és nem elriasztja a kezdőket, bár szárazföldön szívesebben keresgélnék, de nekem nem éri meg a felesleges stressz, nem kell a + adrenalin nem vagyok már huszonéves, lehet később majd, ha korosabb leszek, akkor újra kelleni fog, de az még odébb van. :-h



buktaede
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. szeptember 29., kedd 16:09

Kedves Gábor!

Én nem a versenyszférában dolgoztam, hanem olyan helyen "bohóckodtam" el 20 évet, ami alapján az általam leírt infók nem csak hallomásból származnak. Így tehát nem kívánok veled tovább vitatkozni, mert esélytelen vagyok a meggyőzésedre, meg nem is akarlak.
Azonban ezzel a hozzáállásoddal szerintem kár ebbe belefognod, mert a hobbi szerintem nem arról szól, hogy hosszas pettingelés, ügyintézés, álmodozás után egy kijelölt időben, száz kérelmezett helyből az esetlegesen engedélyezett egy helyen meghatározott időben áldozhassak a szenvedélynek. Ez nem hobbi, ez nem szórakozás.

Leléptem, további jó szórakozást nektek.



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 29., kedd 16:14

Gabor írta:30 feletti vagyok, amikor már van vesztenivaló ;). Már keresőztem, amíg lehetett,sőt nem csak olcsó kínai gépem volt ;), de ettől még kezdő vagyok ebben a hobbyban. A topik témája a "hol kezdjem", nem a tapasztalt keresősöknek szól :D
Nemsokára megjön az engedély és akkor majd keresőzöm :-h
Nahát, akkor ideje megkomolyodni, nem a légbőlkapott félinfókkal dobálózni, oszt nem megy fel az agyvíz.
Ne érts félre, mint emberrel szemben semmi kifogásom, de te vagy az itt fehérben, mint ul69 feketében ;)
Jellemzően: intolerancia a másik oldallal szemben, sok smile-val fűszerezve.
Nézd meg pl.:ricordo,buktaede, stb hozzászólását!
Az ember elolvassa, és elgondolkozik rajta, mert tartalmaz gondolatokat...
Nem azt, hogy nem szabad, vagy dede!
Ja, és teljesem megértem azokat is, akiknek több a vesztenivalójuk, mint nekem, és nem mernek kockáztatni! Tényleg szar lehet!
Nagyon sajnálatos, hogy az ember az alanyi jogon járó rekreációs foglalkozását nem gyakorolhatja...
Remélem, változni fog a helyzet...
Majd a régész barátaink is meglátják idővel, : hogyha az embernek meghal a reményhala,az új kedvenc a szarok rája...


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. szeptember 29., kedd 16:24

%%-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pirate 2015. szeptember 29., kedd 21:50-kor.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 16:30

talentum írta:
Gabor írta:30 feletti vagyok, amikor már van vesztenivaló ;). Már keresőztem, amíg lehetett,sőt nem csak olcsó kínai gépem volt ;), de ettől még kezdő vagyok ebben a hobbyban. A topik témája a "hol kezdjem", nem a tapasztalt keresősöknek szól :D
Nemsokára megjön az engedély és akkor majd keresőzöm :-h
Nahát, akkor ideje megkomolyodni, nem a légbőlkapott félinfókkal dobálózni, oszt nem megy fel az agyvíz.
Ne érts félre, mint emberrel szemben semmi kifogásom, de te vagy az itt fehérben, mint ul69 feketében ;)
Jellemzően: intolerancia a másik oldallal szemben, sok smile-val fűszerezve.
Nézd meg pl.:ricordo,buktaede, stb hozzászólását!
Az ember elolvassa, és elgondolkozik rajta, mert tartalmaz gondolatokat...
Nem azt, hogy nem szabad, vagy dede!
Ja, és teljesem megértem azokat is, akiknek több a vesztenivalójuk, mint nekem, és nem mernek kockáztatni! Tényleg szar lehet!
Nagyon sajnálatos, hogy az ember az alanyi jogon járó rekreációs foglalkozását nem gyakorolhatja...
Remélem, változni fog a helyzet...
Majd a régész barátaink is meglátják idővel, : hogyha az embernek meghal a reményhala,az új kedvenc a szarok rája...

Én egy másik nézőpontból(normakövető) írtam le lehetséges eseteket. Nem örülök, hogy ilyen ez a törvény! Mint írtam semmi sem fehér/fekete a gyakorlat inkább szürke általában. A korral szerintem komolyodtam, nem árt, ha tisztában van azzal az ember, hogy mit tesz, mit tehet, még ha esetleg nem tartja be a szabályokat vagy nem is akarja betartani..., a kezdőknek tudni kell erről szerintem.
Sokat olvasgattam a régebbi fórumot és a keresősök "társadalma" elég érdekes. Volt már jó pár hobby, sport, amit kipróbáltam, de ilyen "fúrkálóst", hogy egymást összeverjék "területvédelem" miatt, meg elvegyék a másik keresőjét, kamu leletet dobáljanak szét a többi keresős akadályozására..., ez elég szomorú, más hobbykban is van rivalizálás, de nem ilyen "szinten". Egymást kellene segíteni, valamilyen szervezetet létrehozni, hogy lehessen élni a hobby-nak!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. szeptember 29., kedd 17:00

Gabor írta:
talentum írta:
Gabor írta:30 feletti vagyok, amikor már van vesztenivaló ;). Már keresőztem, amíg lehetett,sőt nem csak olcsó kínai gépem volt ;), de ettől még kezdő vagyok ebben a hobbyban. A topik témája a "hol kezdjem", nem a tapasztalt keresősöknek szól :D
Nemsokára megjön az engedély és akkor majd keresőzöm :-h
Nahát, akkor ideje megkomolyodni, nem a légbőlkapott félinfókkal dobálózni, oszt nem megy fel az agyvíz.
Ne érts félre, mint emberrel szemben semmi kifogásom, de te vagy az itt fehérben, mint ul69 feketében ;)
Jellemzően: intolerancia a másik oldallal szemben, sok smile-val fűszerezve.
Nézd meg pl.:ricordo,buktaede, stb hozzászólását!
Az ember elolvassa, és elgondolkozik rajta, mert tartalmaz gondolatokat...
Nem azt, hogy nem szabad, vagy dede!
Ja, és teljesem megértem azokat is, akiknek több a vesztenivalójuk, mint nekem, és nem mernek kockáztatni! Tényleg szar lehet!
Nagyon sajnálatos, hogy az ember az alanyi jogon járó rekreációs foglalkozását nem gyakorolhatja...
Remélem, változni fog a helyzet...
Majd a régész barátaink is meglátják idővel, : hogyha az embernek meghal a reményhala,az új kedvenc a szarok rája...

Én egy másik nézőpontból(normakövető) írtam le lehetséges eseteket. Nem örülök, hogy ilyen ez a törvény! Mint írtam semmi sem fehér/fekete a gyakorlat inkább szürke általában. A korral szerintem komolyodtam, nem árt, ha tisztában van azzal az ember, hogy mit tesz, mit tehet, még ha esetleg nem tartja be a szabályokat vagy nem is akarja betartani..., a kezdőknek tudni kell erről szerintem.
Sokat olvasgattam a régebbi fórumot és a keresősök "társadalma" elég érdekes. Volt már jó pár hobby, sport, amit kipróbáltam, de ilyen "fúrkálóst", hogy egymást összeverjék "területvédelem" miatt, meg elvegyék a másik keresőjét, kamu leletet dobáljanak szét a többi keresős akadályozására..., ez elég szomorú, más hobbykban is van rivalizálás, de nem ilyen "szinten". Egymást kellene segíteni, valamilyen szervezetet létrehozni, hogy lehessen élni a hobby-nak!
Nos, eléggé ritka eseteket idézel fel, én személy szerint egyiket sem csináltam.Minden közösségben vannak normális, és hülye emberek.
Ugyanarra a hegycsúcsra többen is fel tudnak menni, ugyanazt a távot mindenki le tudja úszni, mert nem fogy el a hegy, vagy a víz, de ugyanazt a dénárt csak egy találhatja meg, a hasonlat fals.
Nem roszabb közösség ez, mint egy másik hobbié, sőt!
Erősebb identitású emberekké fejlődnek, akik keresőznek, önképzők, merészek, agilisek, van elképzelésük az életről , mivelhogy a múltat kutatva a jövőt is máshogy nézik, mint azok, akik TV előtt punnyadnak nap mint nap.Szerintem.
Tudom, hogy nem fekete, és fehér a világ, csak annak, aki nem tud szürkét satírozni a ceruzájával.
Szeretném élni az életem úgy, hogy közben nem bántok meg senkit... nekem ne szabályozzák már be minden lépésem, a munka, pénz, idő elég szűk korlátok közé szorít amúgy is.

Tudod mit mondott Halfdan Björn svéd váltókezelő, amikor mindkét lábát levágta a vonat?
" Hát a f@szom nem kellett volna?!?"


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 29., kedd 18:33

talentum írta:
Gabor írta:
talentum írta:
Gabor írta:30 feletti vagyok, amikor már van vesztenivaló ;). Már keresőztem, amíg lehetett,sőt nem csak olcsó kínai gépem volt ;), de ettől még kezdő vagyok ebben a hobbyban. A topik témája a "hol kezdjem", nem a tapasztalt keresősöknek szól :D
Nemsokára megjön az engedély és akkor majd keresőzöm :-h
Nahát, akkor ideje megkomolyodni, nem a légbőlkapott félinfókkal dobálózni, oszt nem megy fel az agyvíz.
Ne érts félre, mint emberrel szemben semmi kifogásom, de te vagy az itt fehérben, mint ul69 feketében ;)
Jellemzően: intolerancia a másik oldallal szemben, sok smile-val fűszerezve.
Nézd meg pl.:ricordo,buktaede, stb hozzászólását!
Az ember elolvassa, és elgondolkozik rajta, mert tartalmaz gondolatokat...
Nem azt, hogy nem szabad, vagy dede!
Ja, és teljesem megértem azokat is, akiknek több a vesztenivalójuk, mint nekem, és nem mernek kockáztatni! Tényleg szar lehet!
Nagyon sajnálatos, hogy az ember az alanyi jogon járó rekreációs foglalkozását nem gyakorolhatja...
Remélem, változni fog a helyzet...
Majd a régész barátaink is meglátják idővel, : hogyha az embernek meghal a reményhala,az új kedvenc a szarok rája...

Én egy másik nézőpontból(normakövető) írtam le lehetséges eseteket. Nem örülök, hogy ilyen ez a törvény! Mint írtam semmi sem fehér/fekete a gyakorlat inkább szürke általában. A korral szerintem komolyodtam, nem árt, ha tisztában van azzal az ember, hogy mit tesz, mit tehet, még ha esetleg nem tartja be a szabályokat vagy nem is akarja betartani..., a kezdőknek tudni kell erről szerintem.
Sokat olvasgattam a régebbi fórumot és a keresősök "társadalma" elég érdekes. Volt már jó pár hobby, sport, amit kipróbáltam, de ilyen "fúrkálóst", hogy egymást összeverjék "területvédelem" miatt, meg elvegyék a másik keresőjét, kamu leletet dobáljanak szét a többi keresős akadályozására..., ez elég szomorú, más hobbykban is van rivalizálás, de nem ilyen "szinten". Egymást kellene segíteni, valamilyen szervezetet létrehozni, hogy lehessen élni a hobby-nak!
Nos, eléggé ritka eseteket idézel fel, én személy szerint egyiket sem csináltam.Minden közösségben vannak normális, és hülye emberek.
Ugyanarra a hegycsúcsra többen is fel tudnak menni, ugyanazt a távot mindenki le tudja úszni, mert nem fogy el a hegy, vagy a víz, de ugyanazt a dénárt csak egy találhatja meg, a hasonlat fals.
Nem roszabb közösség ez, mint egy másik hobbié, sőt!
Erősebb identitású emberekké fejlődnek, akik keresőznek, önképzők, merészek, agilisek, van elképzelésük az életről , mivelhogy a múltat kutatva a jövőt is máshogy nézik, mint azok, akik TV előtt punnyadnak nap mint nap.Szerintem.
Tudom, hogy nem fekete, és fehér a világ, csak annak, aki nem tud szürkét satírozni a ceruzájával.
Szeretném élni az életem úgy, hogy közben nem bántok meg senkit... nekem ne szabályozzák már be minden lépésem, a munka, pénz, idő elég szűk korlátok közé szorít amúgy is.

Tudod mit mondott Halfdan Björn svéd váltókezelő, amikor mindkét lábát levágta a vonat?
" Hát a f@szom nem kellett volna?!?"
mielőtt nagyon belelkesednél Talentum és teljesen elhomályosítaná a látásod az esetlegesen megkapható engedély olyan valakivel irkálsz aki több néven hirdeti itt az igét.egyiken törvényeket idéz másikkal vizet prédikál.gábor negimen rézf..stb..egész biztos hogy csak jót akar.fémkeresőt is csak messziről látott :lol: ha én vagyok a fekete akkor Te mi vagy a történetben? segítek.s-el kezdődik :lol:



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 19:17

ul69 írta:
talentum írta:
Gabor írta:
talentum írta:
Gabor írta:30 feletti vagyok, amikor már van vesztenivaló ;). Már keresőztem, amíg lehetett,sőt nem csak olcsó kínai gépem volt ;), de ettől még kezdő vagyok ebben a hobbyban. A topik témája a "hol kezdjem", nem a tapasztalt keresősöknek szól :D
Nemsokára megjön az engedély és akkor majd keresőzöm :-h
Nahát, akkor ideje megkomolyodni, nem a légbőlkapott félinfókkal dobálózni, oszt nem megy fel az agyvíz.
Ne érts félre, mint emberrel szemben semmi kifogásom, de te vagy az itt fehérben, mint ul69 feketében ;)
Jellemzően: intolerancia a másik oldallal szemben, sok smile-val fűszerezve.
Nézd meg pl.:ricordo,buktaede, stb hozzászólását!
Az ember elolvassa, és elgondolkozik rajta, mert tartalmaz gondolatokat...
Nem azt, hogy nem szabad, vagy dede!
Ja, és teljesem megértem azokat is, akiknek több a vesztenivalójuk, mint nekem, és nem mernek kockáztatni! Tényleg szar lehet!
Nagyon sajnálatos, hogy az ember az alanyi jogon járó rekreációs foglalkozását nem gyakorolhatja...
Remélem, változni fog a helyzet...
Majd a régész barátaink is meglátják idővel, : hogyha az embernek meghal a reményhala,az új kedvenc a szarok rája...

Én egy másik nézőpontból(normakövető) írtam le lehetséges eseteket. Nem örülök, hogy ilyen ez a törvény! Mint írtam semmi sem fehér/fekete a gyakorlat inkább szürke általában. A korral szerintem komolyodtam, nem árt, ha tisztában van azzal az ember, hogy mit tesz, mit tehet, még ha esetleg nem tartja be a szabályokat vagy nem is akarja betartani..., a kezdőknek tudni kell erről szerintem.
Sokat olvasgattam a régebbi fórumot és a keresősök "társadalma" elég érdekes. Volt már jó pár hobby, sport, amit kipróbáltam, de ilyen "fúrkálóst", hogy egymást összeverjék "területvédelem" miatt, meg elvegyék a másik keresőjét, kamu leletet dobáljanak szét a többi keresős akadályozására..., ez elég szomorú, más hobbykban is van rivalizálás, de nem ilyen "szinten". Egymást kellene segíteni, valamilyen szervezetet létrehozni, hogy lehessen élni a hobby-nak!
Nos, eléggé ritka eseteket idézel fel, én személy szerint egyiket sem csináltam.Minden közösségben vannak normális, és hülye emberek.
Ugyanarra a hegycsúcsra többen is fel tudnak menni, ugyanazt a távot mindenki le tudja úszni, mert nem fogy el a hegy, vagy a víz, de ugyanazt a dénárt csak egy találhatja meg, a hasonlat fals.
Nem roszabb közösség ez, mint egy másik hobbié, sőt!
Erősebb identitású emberekké fejlődnek, akik keresőznek, önképzők, merészek, agilisek, van elképzelésük az életről , mivelhogy a múltat kutatva a jövőt is máshogy nézik, mint azok, akik TV előtt punnyadnak nap mint nap.Szerintem.
Tudom, hogy nem fekete, és fehér a világ, csak annak, aki nem tud szürkét satírozni a ceruzájával.
Szeretném élni az életem úgy, hogy közben nem bántok meg senkit... nekem ne szabályozzák már be minden lépésem, a munka, pénz, idő elég szűk korlátok közé szorít amúgy is.

Tudod mit mondott Halfdan Björn svéd váltókezelő, amikor mindkét lábát levágta a vonat?
" Hát a f@szom nem kellett volna?!?"
mielőtt nagyon belelkesednél Talentum és teljesen elhomályosítaná a látásod az esetlegesen megkapható engedély olyan valakivel irkálsz aki több néven hirdeti itt az igét.egyiken törvényeket idéz másikkal vizet prédikál.gábor negimen rézf..stb..egész biztos hogy csak jót akar.fémkeresőt is csak messziről látott :lol: ha én vagyok a fekete akkor Te mi vagy a történetben? segítek.s-el kezdődik :lol:

Valótlant állítasz!!!! Én nem írogatok több néven!!!!! A saját véleményem írom le, egy nicket használok kérdezheted Ferit is, nem kellene "gerjeszteni" a hazugságot meg a baromságokat!!!



buktaede
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. szeptember 29., kedd 19:38

Srácok! Ugyan leköszöntem innen, , de ezt már nem bírom, kib@szta a biztosítékot.

Pontosan az a cél, amibe most itt a fórumozók egy része belesétált. Megosztás, acsarkodás, ellenségeskedés. Majd ezután az elképzelés szerint jön az másik felnyomása, ha véletlenül meglátod valahol. Óh, azok a vidám 50-es évek! De hiányoztak.

Szerintem ennek a vitának semmi értelme nincs. Mindenki a saját pöcörőjével veri a csalánt, mindenki saját magához, idegrendszeréhez, tudásához... mérten.

A "roncsos" fiúk ezen már régen túl tették magukat, aki mer, az mer alapon. Ott is mennek fel a találatok, és azt ugyanúgy méltatják, fikázzák, mint az új csodálatos törvény előtt. Senki nem rágódik azon, hogy van-e a másiknak engedélye, hiszen az mindenkinek a saját gondja.

Így hát csak azt tudom tanácsolni a topic indító, érdeklődő kezdő kollégának, hogy elsősorban tegye magáévá a "keresős kódexet", keresőzzön aszerint, aztán a többi már rajta áll, hogy melyik utat választja. Én mindenki döntése előtt hajtom fejem.

Oszt jónapot!



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 19:44

buktaede írta:Srácok! Ugyan leköszöntem innen, , de ezt már nem bírom, kib@szta a biztosítékot.

Pontosan az a cél, amibe most itt a fórumozók egy része belesétált. Megosztás, acsarkodás, ellenségeskedés. Majd ezután az elképzelés szerint jön az másik felnyomása, ha véletlenül meglátod valahol. Óh, azok a vidám 50-es évek! De hiányoztak.

Szerintem ennek a vitának semmi értelme nincs. Mindenki a saját pöcörőjével veri a csalánt, mindenki saját magához, idegrendszeréhez, tudásához... mérten.

A "roncsos" fiúk ezen már régen túl tették magukat, aki mer, az mer alapon. Ott is mennek fel a találatok, és azt ugyanúgy méltatják, fikázzák, mint az új csodálatos törvény előtt. Senki nem rágódik azon, hogy van-e a másiknak engedélye, hiszen az mindenkinek a saját gondja.

Így hát csak azt tudom tanácsolni a topic indító, érdeklődő kezdő kollégának, hogy elsősorban tegye magáévá a "keresős kódexet", keresőzzön aszerint, aztán a többi már rajta áll, hogy melyik utat választja. Én mindenki döntése előtt hajtom fejem.

Oszt jónapot!
:-bd
Ez már tényleg durva, paranoid módon azt állítani, hogy én vagy xy egyszemélyben írja a hasonló véleményeket, meg én régész..., ez tényleg vicc kategória már, megy a nagy szöveg aztán a paranoid rettegés, régészezés, navozás meg a többi baromság!



buktaede
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. szeptember 29., kedd 19:55

Általam még mindig tisztelt Gábor!

Bocs, de olvass figyelmesebben, és a szövegértés általános iskola alsó tagozat, kb. 3-4. osztály. Ha gondolod, mondom lassabban, hogy értsd, amit akartam.

Csak, ha már személyeskedünk.



buktaede
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. szeptember 29., kedd 19:59

Egyébként hol paranoid rettegés az, hogy letiltanak bennünket a föld felső 20-30 centis rétegéről, amiben nem nagyon fordul elő régészetileg igen fontos lelet, vagy ha igen, azt a földművelés már elmozdította összefüggéseiből. Te egy burokban élsz, ideje lenne már 30 felett felnőni.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 20:09

buktaede írta:Általam még mindig tisztelt Gábor!

Bocs, de olvass figyelmesebben, és a szövegértés általános iskola alsó tagozat, kb. 3-4. osztály. Ha gondolod, mondom lassabban, hogy értsd, amit akartam.

Csak, ha már személyeskedünk.

Tudom, hogy nem rám értve írtad, én csak megdöbbentem, hogy engem ul69 lebagyolyozott meg régészeztek, stb.
Kezdő keresősként jobban teszem, ha az angol fórumokat böngészem, ott más a mentalitás, A jelenlegi törvényi szabályozás szerintem sem jó, nyilván okkal hoztak ilyen szigorú törvényt, hogy aki eddig tilosban járt, azt könnyebben elítélhető legyen, de sajnos az átlag hobby keresősnek is megnehezítették a sorsát. Tényleg vicc, ami itt megy, ha valaki leírja a tv. a kezdő keresősnek, akkor egyből támadják meg "beszari" és társai. Ez az a mentalitás, amit más hobbynál, sportnál, stb. még nem tapasztaltam, ez gáz, nem segítik egymást a keresősök, hanem sz@rkeverés megy.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 29., kedd 20:33

nos először is a roncsos fiúk nem dénárt csipegetnek ha nem lövész árkot ásnak.igen kevés régészt érdekelnek ezek a rozsdás vasak igy miért is foglalkoznának velük..a másik a paranoiám.az irások alapján(szóhasználat szerkesztés stb)pont ugy felismerem Neót aki most éppen Alither vagy Gunyt ako most épp Kanbagoly mint xy-t.nevezzük igy.ha kicsit vissza olvastok nem lesz nehéz rájönni melyik nevek alatt ir ugyan az.sajnos vacak idő van mert inkább a hobbimnak élnék mint hogy ezzel foglalkozzak,de voltam olyan lüke elkezdtem ezt a meddő vitát bár csak azért mert felmérgeltek az állandó ijesztgetésekkel jogszabály és társai..szóval mindenki abban hisz ezután amiben akar és abban reménykedik amiben hitegetik majd megoldja saját maga ..ufff :D



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. szeptember 29., kedd 20:34

Gabor írta:
Magnum Force írta:Jogom van kimenni, mert én szabadságom addig terjed amíg nem ártok másoknak. Neked meg nincs, kephera, mert te meg magadévá teszed a politikusokét. És ez rendben is van, te tégy úgy nyugodtan, én meg úgy ahogy az én lelkiismeretem diktálja!
Engem esetleg erőszakkal megakadályozhatnak a jogaim gyakorlásában és akkor sem érezném magam tetten ért bűnözőnek! Ezt a kifejezést sose használnám se magamra, se más hobbikeresősre.
Vannak megfelelő óvintézkedések is ám! Max. örökségvédelmi bírság nézne ki nekem a legrosszabb esetben is. Ezért valóban hasznos azt a jogot ismerni amit itt népszerűsítetek, köszönöm a többiek nevében is!
Mindenki tudja, hogy azok kerülnek bíróság elé, akik nepperkednek a leletekkel, nagy értékű dolgot árulnak, vagy éles fegyverrel foglalkoznak. Tehát fenyegessetek továbbra is bírósággal hobbi keresősöket, majd biztos jól beijedünk :mrgreen:
Nem vagyok régen keresős, de jogból már olyan képzett vagyok, mint két ügyvéd! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kíváncsi vagyok tényleg szerzett-e valaki engedélyt? Az örökségvédelmi hivatalból, nem múzeumit.

És ha bevisznek 48-72 órára? Azt hogyan magyarázod ki a munkahelyeden?
Magnum, nem tettem magameva semmit. Tovabbra is azt mondom jogod nincs. Mert a jogot nem te hatarozod meg... En pont igy mentem. Nem bujkaltam, nem ereztem magam tolvajnak a lelkiismeretemmel szamoltam el. Annyira nem bujkaltam hogy egy suliban csinaltam egy kiallitast. Meg yito polgarmester, rajzverseny, pogacsa suti, muzeumi embert kertem meg nyissa meg. Plakat meg minden. Feljelentettek a koh nel a megnyito napjan... Szoval igy kezdodott kb :) Aztan meg kialakult a kapcsolat. Nincsenek itt bunozok, csak egy nehezen betarthato torveny. Es hidd el te is ramesz ismert teruletre mert nem tudod h az...

Ja igen. Szerzett. En lattam. Egyet... Nem egyszeru, de egy evre megkapta. Engedely es nem megbizas.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára khepera 2015. szeptember 29., kedd 20:41-kor.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. szeptember 29., kedd 20:37

ul69 írta:nos először is a roncsos fiúk nem dénárt csipegetnek ha nem lövész árkot ásnak.igen kevés régészt érdekelnek ezek a rozsdás vasak igy miért is foglalkoznának velük..a másik a paranoiám.az irások alapján(szóhasználat szerkesztés stb)pont ugy felismerem Neót aki most éppen Alither vagy Gunyt ako most épp Kanbagoly mint xy-t.nevezzük igy.ha kicsit vissza olvastok nem lesz nehéz rájönni melyik nevek alatt ir ugyan az.sajnos vacak idő van mert inkább a hobbimnak élnék mint hogy ezzel foglalkozzak,de voltam olyan lüke elkezdtem ezt a meddő vitát bár csak azért mert felmérgeltek az állandó ijesztgetésekkel jogszabály és társai..szóval mindenki abban hisz ezután amiben akar és abban reménykedik amiben hitegetik majd megoldja saját maga ..ufff :D
Neoval es Gunnyal is mellelottel... Mindketto a haverom, nem ezeken a nickeken vannak fent. Gunnyal ma beszeltem azt sem tudta megszunt a forum, harmadik babajukat pelenkazza.Neo mas neven van...


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. szeptember 29., kedd 20:40

ul69 írta:nos először is a roncsos fiúk nem dénárt csipegetnek ha nem lövész árkot ásnak.igen kevés régészt érdekelnek ezek a rozsdás vasak igy miért is foglalkoznának velük..a másik a paranoiám.az irások alapján(szóhasználat szerkesztés stb)pont ugy felismerem Neót aki most éppen Alither vagy Gunyt ako most épp Kanbagoly mint xy-t.nevezzük igy.ha kicsit vissza olvastok nem lesz nehéz rájönni melyik nevek alatt ir ugyan az.sajnos vacak idő van mert inkább a hobbimnak élnék mint hogy ezzel foglalkozzak,de voltam olyan lüke elkezdtem ezt a meddő vitát bár csak azért mert felmérgeltek az állandó ijesztgetésekkel jogszabály és társai..szóval mindenki abban hisz ezután amiben akar és abban reménykedik amiben hitegetik majd megoldja saját maga ..ufff :D

Ez a paranoia!!! Azért, mert hasonló a stílusom valakihez még nem vagyok az!!! Idén Márciusban kezdtem fémkeresős fórumozni, azelőtt semmi ilyen témakörben nem írtam, máshova sem!!! Hogy mit ismersz fel a paranoiád alapján azt nem tudom.



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Hol kezdjem

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. szeptember 29., kedd 20:42

khepera írta:
ul69 írta:nos először is a roncsos fiúk nem dénárt csipegetnek ha nem lövész árkot ásnak.igen kevés régészt érdekelnek ezek a rozsdás vasak igy miért is foglalkoznának velük..a másik a paranoiám.az irások alapján(szóhasználat szerkesztés stb)pont ugy felismerem Neót aki most éppen Alither vagy Gunyt ako most épp Kanbagoly mint xy-t.nevezzük igy.ha kicsit vissza olvastok nem lesz nehéz rájönni melyik nevek alatt ir ugyan az.sajnos vacak idő van mert inkább a hobbimnak élnék mint hogy ezzel foglalkozzak,de voltam olyan lüke elkezdtem ezt a meddő vitát bár csak azért mert felmérgeltek az állandó ijesztgetésekkel jogszabály és társai..szóval mindenki abban hisz ezután amiben akar és abban reménykedik amiben hitegetik majd megoldja saját maga ..ufff :D
Neoval es Gunnyal is mellelottel... Mindketto a haverom, nem ezeken a nickeken vannak fent. Gunnyal ma beszeltem azt sem tudta megszunt a forum, harmadik babajukat pelenkazza.Neo mas neven van...
örülök hogy ilyen gyorsan meg kellett cáfolnod :lol: annyit tudok hozzá fűzni hogy de :lol: különben meg nem számit



Válasz küldése Előző témaKövetkező téma