Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

DRÓNOK

Prowler
Százados
Százados
Status: Offline

DRÓNOK

HozzászólásSzerző: Prowler » 2015. november 9., hétfő 21:17

Valaki használ drónt,felderítési célból?Mi a véleménye róla,jó és rossz tulajdonságok?Esetleg milyen típust ajánl annak akinek még nem volt.
Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Garou
Százados
Százados

Re: DRÓNOK

HozzászólásSzerző: Garou » 2015. november 9., hétfő 21:40

Prowler írta:Valaki használ drónt,felderítési célból?Mi a véleménye róla,jó és rossz tulajdonságok?Esetleg milyen típust ajánl annak akinek még nem volt.

Ezen az oldalon találsz sok jó dolgot, árban választékban is jók, ez egy elfogadható tipus: http://www.hobbycity.hu/dronokmultikopt ... -zold-4427
De érdemes a forgalmazóval fel venni a kapcsolatot a pilóta képzéssel kapcsolatban is.

Prowler
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Prowler » 2015. november 9., hétfő 21:44

Ok!Még egyenlőre csak érdeklődök,de beszéltünk már róla a Krisztiánnal,hogy kellene venni egyet.Még neked is kölcsönadnánk. :D :D

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. november 9., hétfő 22:08

Nekem ilyen van, amolyan tanulás céljából.Marhára nem egyszerű irányítani, de ha megtanulja az ember fia, akkor zseniális tud lenni.
http://www.aliexpress.com/item/MJX-X901 ... eb201560_9

Rengetegszer odavertem már, de ha ettől nagyobb lett volna, akkor tuti törik.Így viszont az a 22 gramm kissebb lendülettel vágódik a földhöz, és nem törik.Elsőre én ezt javasolnám! ;)
Reinold :)
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Prowler
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Prowler » 2015. november 9., hétfő 22:13

Igazából olyanra gondoltam,ami elbír egy kamerát.Légi felderítéshez kellene.

reinold
Százados
Százados
Tartózkodási hely: Belfast ui:Egy kávára a vendégeim lehettek, ha erre jártok! :D

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. november 9., hétfő 22:51

van olyan is, amibe beépített kamera van.Aszem 2m.pixeles..
utána nézek.
Válogass:
http://www.aliexpress.com/wholesale?cat ... ith+camera
A hexacopter jobb szerintem, mint a qadropter, mert finomabb mozdulatokat is lehet vele csinálni.Így nem fog ugrani a kép.
Amire érdemes odafigyelni, az a vezérlő hatótávolsága.Nekem kb. 8m körüli van.Utánna irányíthatalaná válik.A drágább modellek tudják azt a távolságot , ami melléjük van írva.Az enyémnek 60m-t írtak.
Másik dolog, ami lényeges, hogy mennyi a repülés ideje.Az én aksim megadta magát, és csak fél percet bír ki.Eredetileg 5-öt tudott.
Az is igaz, hogy amit vásároltam, az az "ultra gagyi" kategóriába tartozik! :mrgreen: Ez amolyan szobai drón, és kínai. "Kici óccó!" :D
A nagyobb drónok valók inkább kültérre.
Ilyenek:
http://www.aliexpress.com/item/Walkera- ... .72.92nALP
Nagyságra szerintem innentől felfele kell nézelődni.
A linkelt oldal a kínai e-bay.Ezzel szerintem mindent elmondtam! :lol:

Ui:Gyroscope nélkülit meg se vedd!Ez felel a függőleges stabilitásért, "lebegésért"!Enélkül nem fogod tudni helyben forgatni a saját tengelye körül.
Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, és sokan élnek is ezzel a jogukkal.Én is! ;)

Prowler
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Prowler » 2015. november 9., hétfő 23:00

reinold írta:van olyan is, amibe beépített kamera van.Aszem 2m.pixeles..
utána nézek.
Válogass:
A hexacopter jobb szerintem, mint a qadropter, mert finomabb mozdulatokat is lehet vele csinálni.Így nem fog ugrani a kép.
Amire érdemes odafigyelni, az a vezérlő hatótávolsága.Nekem kb. 8m körüli van.Utánna irányíthatalaná válik.A drágább modellek tudják azt a távolságot , ami melléjük van írva.Az enyémnek 60m-t írtak.
Másik dolog, ami lényeges, hogy mennyi a repülés ideje.Az én aksim megadta magát, és csak fél percet bír ki.Eredetileg 5-öt tudott.
Az is igaz, hogy amit vásároltam, az az "ultra gagyi" kategóriába tartozik! :mrgreen: Ez amolyan szobai drón, és kínai. "Kici óccó!" :D
Ilyenek:

Ui:Gyroscope nélkülit meg se vedd!Ez felel a függőleges stabilitásért, "lebegésért"!Enélkül nem fogod tudni helyben forgatni a saját tengelye körül.

Köszi az infót!

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. november 10., kedd 0:09

Prowler írta:
reinold írta:van olyan is, amibe beépített kamera van.Aszem 2m.pixeles..
utána nézek.
Válogass:
Ilyenek:

Köszi az infót!

Nincs mit!

majestic12
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: majestic12 » 2015. november 10., kedd 7:38

Garou
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Garou » 2015. november 10., kedd 19:35

reinold írta:Nekem ilyen van, amolyan tanulás céljából.Marhára nem egyszerű irányítani, de ha megtanulja az ember fia, akkor zseniális tud lenni.
http://www.aliexpress.com/item/MJX-X901 ... eb201560_9

Rengetegszer odavertem már, de ha ettől nagyobb lett volna, akkor tuti törik.Így viszont az a 22 gramm kissebb lendülettel vágódik a földhöz, és nem törik.Elsőre én ezt javasolnám! ;)
Reinold :)

De jópofa ez a picike, valószínűleg a giroszkóp hiánya miatt még nehezebb az irányítás.

Garou
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Garou » 2015. november 10., kedd 19:38

Prowler írta:Ok!Még egyenlőre csak érdeklődök,de beszéltünk már róla a Krisztiánnal,hogy kellene venni egyet.Még neked is kölcsönadnánk. :D :D

Úgy is jó ha közösen használjuk vagy is ott leszek, a gazdája kezelje. :D

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. november 10., kedd 21:51

Az enyémben nincs gyroscope.Nehéz lebegteteni,de megtanulható.
Az a gond vele, hogy hamar kitör oldalra, ha nem figyel az ember.

templomos
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: templomos » 2015. november 11., szerda 11:09

Kíváncsi vagyok mikor teszi a hatalom :ymsick: engedélykötelessé a Drón használatát.Mert ha azt vesszük akkor ez is "terepbejárás".Hobby-nak indult a fémkeresőzés is és mi lett belőle.Na lényeg jó dolog a drón ,nálunk pár gazda ,mikor ért a kukorica,dinnye használta a "rómaiak" ellen :lol: el is terjedt a híre.Csak az volt a baj visszamentek lopni éjjel :)

Röno
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Röno » 2015. november 11., szerda 11:27

Mintha azt hallottam volna,hogy lakott területen már engedélyhez kötötték a haználatát a kukkolá miatt. :)
Lakott területen kívül i tudtommal van valami korlátozá már rájuk....

Garou
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Garou » 2015. november 11., szerda 20:00

Röno írta:Mintha azt hallottam volna,hogy lakott területen már engedélyhez kötötték a haználatát a kukkolá miatt. :)
Lakott területen kívül i tudtommal van valami korlátozá már rájuk....

Modelleztem régebben, még a távirányítós kis autó kis hajó is engedély köteles lenne, főleg a 35MHz-es frekisek a 2,4 GHz frekis rádiókra már nem tudtak mit mondani, a frekvencia használat miatt szórakoztak ezekkel a gépekkel és, hogy ne zavajanak semmit de gyakorlatilag senkit nem érdekel, csak ne veszélyeztess a gépeddel senkit.

Magnum Force
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Magnum Force » 2015. november 11., szerda 21:11

Auchan áruházban láttam egyet 14990-ért a játékok között. Kamerás, de nincs képernyő a távirnyítón. Ezt ismeri valaki?
Az ilyen memóriába rögzíti a képet vagy telefonon lehet nézni?

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. november 11., szerda 22:58

Magnum Force írta:Auchan áruházban láttam egyet 14990-ért a játékok között. Kamerás, de nincs képernyő a távirnyítón. Ezt ismeri valaki?
Az ilyen memóriába rögzíti a képet vagy telefonon lehet nézni?

Nem tudom, hogy milyen az, de egy kollégám olyat vett, hogy a távírányítóra teszi rá a teloját, és úgy próbálta irányítani a gépet, de sikerült földhöz csapnia. :mrgreen:
Utána vett egy picit, amit már korábban linkeltem.Azon tanulgat ő is. ;)

Garou
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Garou » 2015. november 17., kedd 19:10

http://www.hobbycity.hu/dronokmultikopt ... szett-4631
Ez elég strapabírónak tűnik a videók szerint, azt viszont nem tudom csak remélem, hogy a kemerát lehet állítgatni, nekünk a függőleges felvétel lenne a hasznos.

reinold
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: reinold » 2015. november 17., kedd 22:21

Gabi673 írta:http://www.hobbycity.hu/dronokmultikopterek-81/komplett-dron-szettek-94/overmax-xbee-35-wifi-komplett-quadcopter-szett-4631
Ez elég strapabírónak tűnik a videók szerint, azt viszont nem tudom csak remélem, hogy a kemerát lehet állítgatni, nekünk a függőleges felvétel lenne a hasznos.

Szerény véleményem szerint, ha van is állítási lehetőség rajta, az már nem fogja engedni a függőleges képet..Ugyanakkor benne van a tévedésem lehetősége is! ;)
Valami hasonló verzióban lehetne gondolkodni:

http://www.ebay.ie/itm/SYMA-X8G-RC-QUAD ... Sw37tWAQPx

A lényeg, hogy ne beépített kamerája legyen, hanem egy különálló egységként legyen rajta.

Garou
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Garou » 2015. november 18., szerda 22:20

http://www.androidmobilmarket.com/syma- ... ron-fekete

Ez már úgy tűnik mintha állítható lenne a kamera állás szöge de nem vagyok benne biztos, viszont az akku kapacitása 2000mA az jó, nem csak 7-10 pecet tud a levegőben repülni hanem többet, persze a repült idő attól is függ, hogy az ember mennyire tapossa a gázt.

Vissza: “Fémkeresés”