Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Engedély fémkereséshez

buktaede
Status: Offline

Re: Újságírás

HozzászólásSzerző: buktaede » 2015. december 7., hétfő 15:11

Igazatok van, ezt a stílust vártam! Ez aztán elég intelligens, segítőkész hozzáállás. A lényeg tényleg ott van...

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2015. december 7., hétfő 15:28

buktaede írta:Igazatok van, ezt a stílust vártam! Ez aztán elég intelligens, segítőkész hozzáállás. A lényeg tényleg ott van...

Ha valaki valóban segítséget vár az nyugodtan megkereshet szerintem bárkit aki már végigjárta az utat, szerintem sokan segítünk tanáccsal, ötletekkel. Ha valaki abban merül ki, hogy azt hangoztassa rajta úgysem fog a golyó azzal sokra nem jutunk.
Tehát Ede ha kérdés van nyugodtan keress privátban, az utat mindenkinek saját magának kell bejárnia, de ha tudok segíteni természetesen.
The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

buktaede

HozzászólásSzerző: buktaede » 2015. december 7., hétfő 15:48

Most nem konkrétan az úttaposásban való segítségre gondoltam, de ajánlatod köszönöm. Ha kellő infókkal rendelkezek majd, hogy arra az útra lépjek, lehet igénybe veszem tanácsaidat.
Ami kicsit kicsapta a biztit, az kanbagoly reakciója volt. Én személyesen ismerem ul69-et, de nem fogom nektek fényezni. Viszont én ismerem a humorát, és rohadtul nem az elbagatellizálásról szólt a párbeszédünk. Csak, ha valaki olyan információ birtokában van, ami esetleg segíthetné a hobbink legális tovább űzését (min múlott, hogy nem kaptunk papírt), azt úgy gondolom úgy lenne korrekt, ha megosztaná másokkal is. Nyilván az is nagy érdeklődésre tartana számot, ha egy esetleges továbbszigorításra számíthatunk a jövőben. És az, hogy ezt Ő nekem esetleg leírta pm-ban, de később törölte, mert nem vettem egyből észre és közben mással dobtam pár poént, nem tudom értékelni.

kanbagoly
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: kanbagoly » 2015. december 7., hétfő 17:28

buktaede írta:Most nem konkrétan az úttaposásban való segítségre gondoltam, de ajánlatod köszönöm. Ha kellő infókkal rendelkezek majd, hogy arra az útra lépjek, lehet igénybe veszem tanácsaidat.
Ami kicsit kicsapta a biztit, az kanbagoly reakciója volt. Én személyesen ismerem ul69-et, de nem fogom nektek fényezni. Viszont én ismerem a humorát, és rohadtul nem az elbagatellizálásról szólt a párbeszédünk. Csak, ha valaki olyan információ birtokában van, ami esetleg segíthetné a hobbink legális tovább űzését (min múlott, hogy nem kaptunk papírt), azt úgy gondolom úgy lenne korrekt, ha megosztaná másokkal is. Nyilván az is nagy érdeklődésre tartana számot, ha egy esetleges továbbszigorításra számíthatunk a jövőben. És az, hogy ezt Ő nekem esetleg leírta pm-ban, de később törölte, mert nem vettem egyből észre és közben mással dobtam pár poént, nem tudom értékelni.

Az elsőt felejtsd el, a másodikra megkapod a választ: Idén még mérlegeltek, de mivel sok hülye semmibe veszi továbbra is a törvényeket, jövőre azon lesznek, hogy elrettentsenek minket. Mindennek van következménye. A hencegő idióta barmok megnyilvánulásainak is és az idétlen humornak is. Engem csak az bánt, hogy pár barom miatt, megint a többség fog szívni. Nekem konkrétan 2 régész is mondta, hogy jövőre bekeményítenek, mert úgy látják sok embernek még ennyi sem volt elég. Eddig nem minden buktából lett ügy, de ha lett akkor se feltétlen szabtak ki egyből magas büntit, hanem mérlegelték a körülményeket. Hát jövőre ez változni fog és azon lesznek, hogy példát statuáljanak.

buktaede

HozzászólásSzerző: buktaede » 2015. december 7., hétfő 17:58

Köszönöm, hogy válaszra méltattál. Nem értem (már nem is érdekel), hogy mi volt ebben az infóban titkos és misztikus, kissé utópisztikus. Az idióta poént nem tudom, hogy ránk értetted-e (ul69 és én), de az meg nyilván azért történt, mert előzőleg én érdeklődtem kheperától a szerződése jogi hivatkozása felől, tehát klappolt a hozzászólása a dugd meg inkább az asszonyt részhez.
Egyébként írod, hogy majd jövőre bekeményítenek. Nem akarom elbagatellizálni, de ezt majd meglátjuk. Ahhoz sok embert kell fizetni, és sok járművet, üzemanyagot, egyéb felszerelést biztosítani. Erre én azt mondom, nem a hobbikeresőst kellene agyonvágni, aki egy évben kimegy 10-15 alkalommal, összeszed két mázsa fémhulladékot meg vagy 15-20 krajcit, mert ennek a társadalomra való veszélyessége egyenlő a nullával. Viszont, ha felnézek egy népszerű aukciós oldalra, lépten-nyomon azzal szembesülök, hogy már szinte ipari mennyiségben árulnak egyesek lejárt szavidejű aprópénzt, meg egyéb csecsebecséket. Értem én, hogy elejét kell venni a fosztogatásnak, no de kollektív büntetéssel? Úgy, hogy akire irányulna, röhög rajtunk, rajtatok, a jogalkotón, a múzeumon, oszt tolja tovább, mint eddig. Mert a nagy magyar éjszakában, ha megszállnak egy területet két-három terepjáróval a legények, megnézném én még azt a rendőrt is, aki odamegy intézkedni, mint a puhos kmb-s Litéren.

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2015. december 7., hétfő 18:13

:D :D :D It van az ideje, hogy kezdjetek erre spórolni:
http://www.deerland.sk/products/1076-sw ... thern.aspx :)) :)) :))

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2015. december 7., hétfő 18:17

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2015. december 7., hétfő 19:10

Elég egy frankó éjjellátó készülék.Fél milláért már nagyon jók vannak.Ha valaki tutira megy annak egy este is visszajöhet az ára.Ha csak nem figyelik akkor az életben el nem kapják.A fura ha valaki ki mer menni nappal és mégis bűnözőnek nézik.Akinek takargatni valója akad az este megy meg holdvilágnál.....
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

tibike
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: tibike » 2015. december 7., hétfő 19:17

Nappal, kb 2 méterre ált tőlem a haverom a bokrok közt, no egy faxt se láttam....csak ha megszólalt, majd be xartam..... :))

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2015. december 7., hétfő 19:22

tibike írta:Nappal, kb 2 méterre ált tőlem a haverom a bokrok közt, no egy faxt se láttam....csak ha megszólalt, majd be xartam..... :))

Jók ezek a terep ruhák.Egészen addig amíg mozdulatlanul állsz.Ha mozogsz és még közben ásol is akkor már bukta.
XP GoldMaxx Power

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2015. december 7., hétfő 19:25

kanbagoly írta:
buktaede írta:Most nem konkrétan az úttaposásban való segítségre gondoltam, de ajánlatod köszönöm. Ha kellő infókkal rendelkezek majd, hogy arra az útra lépjek, lehet igénybe veszem tanácsaidat.

Az elsőt felejtsd el, a másodikra megkapod a választ: Idén még mérlegeltek, de mivel sok hülye semmibe veszi továbbra is a törvényeket, jövőre azon lesznek, hogy elrettentsenek minket. Mindennek van következménye. A hencegő idióta barmok megnyilvánulásainak is és az idétlen humornak is. Engem csak az bánt, hogy pár barom miatt, megint a többség fog szívni. Nekem konkrétan 2 régész is mondta, hogy jövőre bekeményítenek, mert úgy látják sok embernek még ennyi sem volt elég. Eddig nem minden buktából lett ügy, de ha lett akkor se feltétlen szabtak ki egyből magas büntit, hanem mérlegelték a körülményeket. Hát jövőre ez változni fog és azon lesznek, hogy példát statuáljanak.

Megy a konkurencia kiiktatása rendesen.....Kevesebben mennek ki több marad.De ha mégis talál valaki attól majd jól elveszik és még jól meg is büntetik.Dupla haszon. ^:)^
XP GoldMaxx Power

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2015. december 8., kedd 6:36

norman írta:Elég egy frankó éjjellátó készülék.Fél milláért már nagyon jók vannak.Ha valaki tutira megy annak egy este is visszajöhet az ára.Ha csak nem figyelik akkor az életben el nem kapják.A fura ha valaki ki mer menni nappal és mégis bűnözőnek nézik.Akinek takargatni valója akad az este megy meg holdvilágnál.....

Mi a szarért gondolja bárki, hogy a keresősök rablók, tolvajok, dealerek stb??? Nem is értem. Okos megnyilvánulás volt. Köszönöm mindazok nevében akik bánkódnak amiatt, hogy pöttyet szigorítottak a szabályozáson. Ha így nyomjátok srácok előbb utóbb Szlovákia lesz...

khepera
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: khepera » 2015. december 8., kedd 6:38

norman írta:
kanbagoly írta:

Megy a konkurencia kiiktatása rendesen.....Kevesebben mennek ki több marad.De ha mégis talál valaki attól majd jól elveszik és még jól meg is büntetik.Dupla haszon. ^:)^

Norman ismered amikor a bolha utazik az elefánt fülén és beszól: "hallod hogy dübörgünk?" Valóban úgy érzed mi konkurencia lennénk a múzeumoknak?

a.kezdo
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: a.kezdo » 2015. december 8., kedd 9:44

khepera írta:
norman írta:Elég egy frankó éjjellátó készülék.Fél milláért már nagyon jók vannak.Ha valaki tutira megy annak egy este is visszajöhet az ára.Ha csak nem figyelik akkor az életben el nem kapják.A fura ha valaki ki mer menni nappal és mégis bűnözőnek nézik.Akinek takargatni valója akad az este megy meg holdvilágnál.....

Mi a szarért gondolja bárki, hogy a keresősök rablók, tolvajok, dealerek stb??? Nem is értem. Okos megnyilvánulás volt. Köszönöm mindazok nevében akik bánkódnak amiatt, hogy pöttyet szigorítottak a szabályozáson. Ha így nyomjátok srácok előbb utóbb Szlovákia lesz...

Az így gondolkodó emberek miatt kellene kettéválni, mert így hiába hangoztatja bárki is, hogy mi nem vagyunk rablók. Mert nekem pl nagyon úgy néz ki, hogy azok vagyunk!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára a.kezdo 2015. december 8., kedd 9:45-kor.
Magnum kerek fej eladó!

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2015. december 8., kedd 9:44

Hali.
Nem érzem úgy.Nem tartom magam konkurenciának,de ez azokat akik rám küldik a szerveket nem fogja érdekelni.A gond ott van hogy pl. a várpalotai esetben is szerintem szándékos volt a buktatás.Amit találtak náluk a helyszínen az szinte nulla.Értékileg és mennyiségileg is.Mégis kimentek házkutatásra.Valakinek szúrták a szemét.Valóban milyen egyszerű dolog hogy elkapdossák aki keresőzik,majd kimennek hozzá és szépen beszedik ami otthon van.Az évek alatt mindenki kiszedte amit lehetett a legtöbb helyen.A munka el van végezve.Most kezdődik a leletek elkobzása.
Persze nem értem hogy akinek van egy pár veszélyes dolga az miért otthon tartja?
XP GoldMaxx Power

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2015. december 8., kedd 9:46

a.kezdo írta:
khepera írta:

Az így gondolkodó emberek miatt kellene kettéválni, mert így hiába hangoztatja bárki is, hogy mi nem vagyunk rablók. Mert nekem pl nagyon úgy néz ki, hogy azok vagyunk!

Ez egy feltevés volt nem az én nézetem.
XP GoldMaxx Power

Procol Harum
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 10:02

Fiúk, gyorsan végig lehet futni a posztokon, mert nem sok konstruktív van.
Van lehetőség gyakorolni ezt a hobbit, akárhogyan is tesznek keresztbe. Mindig megvannak a kiskapuk. Hadizásnál problémás, hogy mi éles és mi nem. De minden "roncsos" tudja a megoldást. Az érméknél és másoknál is megvan a megoldás.
A Whiter Shade of Pale

attis
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: attis » 2015. december 8., kedd 10:31

Üdv.

ha már engedély téma.
Nógrád megyében mi a helyzet?van esély?egyáltalán hol van a központjuk?
Ha van infótok,írjatok.Köszi

June
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: June » 2015. december 8., kedd 10:35

Procol Harum írta:Fiúk, gyorsan végig lehet futni a posztokon, mert nem sok konstruktív van.
Van lehetőség gyakorolni ezt a hobbit, akárhogyan is tesznek keresztbe. Mindig megvannak a kiskapuk. Hadizásnál problémás, hogy mi éles és mi nem. De minden "roncsos" tudja a megoldást. Az érméknél és másoknál is megvan a megoldás.

Ezt kifejtenéd bővebben?

Procol Harum
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 13:39

June írta:
Procol Harum írta:Fiúk, gyorsan végig lehet futni a posztokon, mert nem sok konstruktív van.

Ezt kifejtenéd bővebben?

Minek? Végignéztem az összeset, szinte semmi információ. Két nap alatt 200 új poszt lesz, ami a jogon vitatkozik, kisregényben kifejti a nagyon agyas véleményét huszonharmadjára is, személyeskedik, belinkel ijesztegető cikkeket és azon vergődik. Majdnem mind azt sugallja hogy miért féljél, már most érezd magad bíró és ügyész előtt, priuszod lesz és minden. Egy egész társaság ügyködik azon, hogy a zabszem ne férjen be. Én, a kezdő ugassak a nagyok okos szövegébe?
Ha úgy érzed, a fémkeresés bűn, ne csináld! Ha félsz, ne csináld! Ülj otthon és igyál sört, miközben a tévéhíradóban is azt nézed, hogy mitől féljél!
Több marad nekem
Józan paraszti ész kell, nem ezer oldal törvénykönyv és okos szöveg a fejedbe.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Procol Harum 2015. december 8., kedd 13:48-kor.
A Whiter Shade of Pale

Vissza: “Fémkeresés”