Az új regisztrációk aktiválásához admin jóváhagyás is kell a spammerek miatt. Ezek külföldiek, tehát a regisztrációt megkönnyíti, ha a regisztrálandó névről vagy e-mailről látszik, hogy magyar. Akié mégsem lett aktiválva, esetleg sürgős, küldjön e-mailt!

Engedély fémkereséshez

kis-vakond
Százados
Százados
Status: Offline

Re: Újságírás

HozzászólásSzerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 20:54

[quote="Procol Harum"]Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.
Milyen időtartamra lehet megkapni az engedélyt?

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.[/quote

Az időtartam,ha nem jelölsz meg semmit,az elbírálástól számított egy év.
És elfelejtettem leírni,hogy az egyszerűbb ügymenet végett,egy térképmásolatot is
mellékelni kell a kutatandó területről. ;)
--kv--

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. december 8., kedd 20:57

Procol Harum írta:Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.

Én a Balatonra kértem és kaptam, először 3 hónapról volt szó, de már 1 évre adják! A vízi keresős topikban le van írva a menete! Mondjuk nálam megyénként kértek volna 3000Ft illetéket, de ezt egy MÁK számlára utalással is meg lehet oldani szerintem. Jövőre fogok kérni újra és földre is, nem hinném, hogy gond lenne, ha a tulaj belegyezik és nem védett területen van! Annyi, hogy van bejelentési kötelezettséged előtte, hogy kimennél lengetni, de azt elküldheted emailben pár nappal előtte. Remélem nem szigorítják meg a törvényt, idén kezdtem év elején azt a hobbit, nem örültem én sem a törvénynek, de megértem miért hozták.

Off: A gyorshajtással meg azért példálóztam, mert azt mindenki lebecsüli..., engem ma majdnem keresztbe csapott egy idióta 30-as táblánál 80-al zúzott le a hegyről nyálkás úton, még szerencsém volt, hogy jók a reflexeim és az autóm is jól gyorsult..., első rendszáma sem volt a baromnak b-(

Procol Harum
Hadnagy
Hadnagy

HozzászólásSzerző: Procol Harum » 2015. december 8., kedd 21:08

Nagyon jó hírek! Még egyszer köszönöm! ^:)^
Ma kifejezetten azért néztem át a fórumot, hogy találjak valakit, aki kapott ilyen engedélyt. Hogy egyáltalán fehér embernek adnak-e. A vízi részt nem néztem :)
Estére azért meglett, akit kerestem :clap:
A Whiter Shade of Pale

Nowy
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Nowy » 2015. december 8., kedd 21:27

kis-vakond írta:
Procol Harum írta:Köszönöm én is! Végre van valami! :clap: Ha lehet, én is beadom és papírral megyek természetesen.

Gábor, Ricordo, engem másképp informáltak, de remélem én is, hogy nektek van igazatok.[/quote

Az időtartam,ha nem jelölsz meg semmit,az elbírálástól számított egy év.
És elfelejtettem leírni,hogy az egyszerűbb ügymenet végett,egy térképmásolatot is
mellékelni kell a kutatandó területről. ;)
--kv--

Szia! Tudnál esetleg a konkrét példa mutatni a térkép másolatra,hogy kérik és hogy jelölsz rajta?
Köszönet.

kis-vakond
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 21:41

Szia,sajnos másik gépről vagyok.
Szántókkal kapcsolatban kicsit potyáztam,mivel a gazdáknál általában
az általuk bérbe vett területekről van óriási térkép,földhivatal jóvoltából,vittem egy fényképezőt,és
különböző felbontásban fényképeztem :D :D Ezeken van Hrsz-is
sajnos soknak nem vettem hasznát,mert mint ahogy írtam a bérlő kevés.
Más,kisebb területek,erdőkkel kapcsolatban Téka(tájérték.hu),Mepar,Földhivatal.
Nyomtatás,kiemeltem a területet,írtam hrsz-t. Egy bizonyos erdőnél nem tudtam hrsz-t,Tékán behatároltam
EOV-val, 4 sarkára koordináta.
Holnap Pesten melózok,ha időben érek akkor tudom mutatni.

kis-vakond
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 21:47

Itt egy,ez sd karin volt,fotó
http://www.kephost.com/image/SD40

Bocsi,de ebbe beletöröltem :D
http://www.kephost.com/image/SD4O

Nowy
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Nowy » 2015. december 8., kedd 22:12

kis-vakond írta:Itt egy,ez sd karin volt,fotó

Köszi. No problem,nem a kordinátákra vok kíváncsi. :)

kis-vakond
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: kis-vakond » 2015. december 8., kedd 22:15

Nowy írta:
kis-vakond írta:Itt egy,ez sd karin volt,fotó

Köszi. No problem,nem a kordinátákra vok kíváncsi. :)

A terület nem titkos :D inkább csak a tulajok személyes adatai. :whistle:

Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Feri » 2015. december 8., kedd 23:26

A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.
Ezek szerint sokakat érdekel ez a téma.
www.metaldetector.hu

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. december 9., szerda 0:16

Feri írta:A fórum látogatottsága rekordot döntött ma este.

Nem véletlenül, szerintem a többség hobbiként nyugodtan szeretné űzni a fémkeresést és erre van legális lehetőség! Az a néhány provokátor meg ezt próbálja elferdíteni és gátolni, jobban kellene moderálni ezt a fórumot.

kis-vakond
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: kis-vakond » 2015. december 9., szerda 6:05

Feri!!
Az "ezt találtam"-ot teleszórnám ha végre lenne egy Magnumom. :D :D :D
;) ;) ;)
--kv--
Szép napot mindenkinek.

norman
Ezredes
Ezredes

HozzászólásSzerző: norman » 2015. december 9., szerda 7:55

Gabor írta:

Nem véletlenül, szerintem a többség hobbiként nyugodtan szeretné űzni a fémkeresést és erre van legális lehetőség! Az a néhány provokátor meg ezt próbálja elferdíteni és gátolni, jobban kellene moderálni ezt a fórumot.

Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van.
XP GoldMaxx Power
Aki keres az talál,de aki talál az keres?

Gabor
Őrnagy
Őrnagy

HozzászólásSzerző: Gabor » 2015. december 9., szerda 10:38

norman írta:
Gabor írta:

Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Egyébként érdemes megnézni egy múzeumi raktárat.Halmokba állnak a holmik.Jó érzés gyarapítani a semmit.Kiállítás alig van.
A kedvencem amikor a múzeumi évkönyvben leírják hogy leltárkor ez az nem volt meg......Biztos elpárolgott az évek során :D
Így se jó úgy se jó,Ez van.

Az egyén tisztességétől függ, én azt gondolom naivan, hogy aki legális keretek között, nyugodtan szeretné űzni a hobbit, az nem fog tárlatokat összelopni magának.

Betyarka
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: Betyarka » 2015. december 10., csütörtök 6:33

Ehhez kellett majd egy év, hogy leírja valaki, hogyan lehet nem lehet. Eddig meg csak a szarkavarás ment ezerrel.
Tisztára mint egy óvoda.
Nem az van, hogy segítsünk egymásnak hanem a mellépofázás.

Pulek
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Pulek » 2015. december 10., csütörtök 8:44

Gabor: "Hm.Azért megnézném hogy az engedéllyel rendelkezőknek mi marad véletlenül a zsebében.Ha ellenőriznek van papír és ígéret hogy megy a múzeumba.Ha nem "látja" senki akkor lehet válogatni.Van az a mondás:Minden szentnek maga felé hajlik a keze"
Így se jó úgy se jó,Ez van."

Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!

csinga
Tizedes
Tizedes

HozzászólásSzerző: csinga » 2015. december 10., csütörtök 10:02

Máté Evangyélioma 6. rész
19.
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20.
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21.
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
22.
A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.
23.
Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!
24.
Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.
25.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
26.
Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?
27.
Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?
28.
Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;
29.
De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.
30.
Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?
31.
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32.
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
33.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
34.
Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.

Ricordo
Százados
Százados

HozzászólásSzerző: Ricordo » 2015. december 10., csütörtök 10:10

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:46-kor.

feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 10., csütörtök 10:45

csinga írta:Máté Evangyélioma 6. rész
19.
Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20.
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21.
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
22.
A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.
23.
Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!
24.
Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.
25.
Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?
26.
Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?
27.
Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?
28.
Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;
29.
De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.
30.
Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?
31.
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?
32.
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
33.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
34.
Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.

"Egy hülye kérdés: a múzeumokat ki ellenőrzi?? Látott már valaki régészt bilincsben elvinni? Vagy azt ki ellenőrzi, hogy megfelelően folyik-e az ásatás? Esetleg ha valaki tudja, hogyan is működik egy múzeumban az ellenőrzés és dokumentáció a lelet útja során a földektől a raktárig, megírhatná! Köszi!"

Nem a mi dolgunk.
Ha netán egy régészt elvinnének bilincsben az bármire is feljogosítana minket?
Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 10., csütörtök 10:51

Amúgy javaslom ezt a topikot:
viewtopic.php?f=4&t=55

Ugyanaz a téma, nagyjából ugyanez vonatkozik szárazföldre is. Csak annyi a különbség, hogy értelmesebb emberek irkálnak be és még nem találtak rá a provokátorok.
Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

Királykobra
Őrmester
Őrmester

HozzászólásSzerző: Királykobra » 2015. december 10., csütörtök 11:49

Ez most nem mindegy? A csak azért is beszólóknak mondom.
Valaki végre értelmesen elmondta, mit csináljál. Köszönjük meg neki szépen és nem kell a kifogást keresni!
Ha van engedélyed akkor se fognak motozni, nem rendőrök,a te dolgod mit adsz le. Akkor mi van, ha nem adod mindet? Lehet hogy a múzeumba is rábólintanak hogy a legyen a tied, de az nem lehet hivatalos.

Vissza: “Fémkeresés”