Kép
Hírek:
- Négy videó Cobra XT témában: https://www.youtube.com/@Feri69/videos
- Néha átmenetileg fel kell függeszteni az automatikus azonnali regisztrálást, mivel a fórumot és a honlapot többször érte már támadás, pl. kamu nickek sorozatos regisztrálásával. Ilyenkor is működik a regiszráció, de meg kell várni az admin jóváhagyást.
- A fórum levelezőrendszere újra működik. Újra lehet a továbbiakban e-mailt küldeni egymásnak. Ehhez az illető nickjére kell kattintani, majd a megjelenő listában az e-mail küldésére. A levelezőrendszer elküldi az e-mailt, amihez válaszcímként a küldőnek az itt megadott e-mail címét is mellékeli.
-A fórum és honlap adatátvitele titkosított, ezért a teljes webcím ezentúl nem http-vel, hanem https-sel kezdődik. Ezért a fórum még biztonságosabb lett.
-Az új regisztrációk a továbbiakban azonnal aktívak és azonnal be is lehet lépni a fórumba a megadott nicknévvel és jelszóval.

Engedély fémkereséshez

Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 14., hétfő 8:18

Hali.
Akiknek úgysem kell engedély......
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067114 ... spVnqM.jpg
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067115 ... N0pQ9Y.jpg
Tegnap délelőtti séta a családdal a Bükkszentlászlói nagy sáncra.Ezek az ásások a turista jelzéstől kb 5 méterre voltak.Még a szép piros kesztyű is ott maradt.A méretek mély keresőre utalnak és valszeg éjszakai műszakban....


:?:

buszos
Százados
Százados
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015. július 3., péntek 19:02
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: buszos » 2015. december 14., hétfő 10:34

norman írta:Hali.
Akiknek úgysem kell engedély......
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067114 ... spVnqM.jpg
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067115 ... N0pQ9Y.jpg
Tegnap délelőtti séta a családdal a Bükkszentlászlói nagy sáncra.Ezek az ásások a turista jelzéstől kb 5 méterre voltak.Még a szép piros kesztyű is ott maradt.A méretek mély keresőre utalnak és valszeg éjszakai műszakban....

Ezekkel van a gond , nem a hétvégi "kimegyek a falu szélére kotorászni ebédután másfél órát" keresősökkel!
Régen , ha kimentem még a szemetet is hazavittem és kidobtam a kukába! Sokan a kesztyűt meg az energiaitalos/ cigis / sörös dobozt dobálják ha kell ha nem.A gödör( inkább kráter) mellett ott a kiásott szemét , van aki visszadobja a lukba had ássa ki más is.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 14., hétfő 13:00

norman írta:Hali.
Akiknek úgysem kell engedély......
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067114 ... spVnqM.jpg
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067115 ... N0pQ9Y.jpg
Tegnap délelőtti séta a családdal a Bükkszentlászlói nagy sáncra.Ezek az ásások a turista jelzéstől kb 5 méterre voltak.Még a szép piros kesztyű is ott maradt.A méretek mély keresőre utalnak és valszeg éjszakai műszakban....
Szia!

Ezt nem mondod, hogy ez a nagy sáncon volt??!! Én ott a 90-es évek közepén voltam kint egy Pulse starII 40cm fejjel, de semmi, persze akkor még másként álltam a dologhoz, a dolog is hozzám. Ha jól tudom onnan egy kelta ezüst került elő valamikori ásatásokkor, + talán több sáncátvágást is csináltak, persze szakemberek.
Ezt így nagyon durvának tartom!
Bár lehet, hogy tűzszerészek voltak :lol:



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 14., hétfő 13:17

Ranger67 írta:
norman írta:Hali.
Akiknek úgysem kell engedély......
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067114 ... spVnqM.jpg
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067115 ... N0pQ9Y.jpg
Tegnap délelőtti séta a családdal a Bükkszentlászlói nagy sáncra.Ezek az ásások a turista jelzéstől kb 5 méterre voltak.Még a szép piros kesztyű is ott maradt.A méretek mély keresőre utalnak és valszeg éjszakai műszakban....
Szia!

Ezt nem mondod, hogy ez a nagy sáncon volt??!! Én ott a 90-es évek közepén voltam kint egy Pulse starII 40cm fejjel, de semmi, persze akkor még másként álltam a dologhoz, a dolog is hozzám. Ha jól tudom onnan egy kelta ezüst került elő valamikori ásatásokkor, + talán több sáncátvágást is csináltak, persze szakemberek.
Ezt így nagyon durvának tartom!
Bár lehet, hogy tűzszerészek voltak :lol:
De de.Gondoltam még szarvasgombára is)). Sok ezüstöt találtak ott a helyiek is.Régen krumpli ásás közben.Lehordták Miskolcra az ékszerészekhez ezüstbe.


:?:

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 14., hétfő 13:24

No akkor értem miért csak egy volt a Herman Ottó M évkönyvben!



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 14., hétfő 13:52

Ranger67 írta:No akkor értem miért csak egy volt a Herman Ottó M évkönyvben!
Ja tudom miről van szó.Ezt már én is nehezményeztem.A múzeumnak mindent dologgal pont ez a "baj".
Bszent mellett volt közép Európa legnagyobb Kelta települése.Ennek ellenére egy kis tárónyi anyag volt kiállítva de megszüntették néhány éve.A Múzeum kincsei c.könyvben volt két érme ami ki volt állítva.A röhej hogy az egyik replika volt.
Én azért hallottam már érmékről amik a sáncról valók.....


:?:

guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: guny » 2015. december 14., hétfő 13:53

Csak egy kérdés miatt jöttem picit....
Az megoldható lenne valamilyen kacifántos módon a magyar jog alapjain, hogy egy helyi EGYESÜLET, mint JOGI SZEMÉLY kérjen engedélyt területekre, aztán az egyesület tagjai gyia ki a természetbe???....és persze az egyesületi tagdíjakból jópár kérelem kijönne, helyi szinten a helyismeret pedig jól jönne...stb...egy csomó pozitívum, amit viszont valaki(k)nek fel kell(ene) vállalni, ha tisztázódott a lehetőség mikéntje....persze az egyesület működési szabályzata stb. is illeszteni kell a joghoz.....
egy apró gondolat, lehet hülyeség, akkor ignoráljátok.....



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 14., hétfő 14:03

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:51-kor.



Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 14., hétfő 14:14

Ricordo írta:Ez már előjött, de nem megy. A hatályos jogszabály előírja a kérelmező kulturális örökségvédelmi szempontból tiszta büntetőjogi és szabs. előéletének igazolását. Erre csak természetes személy képes, egyesület nem.
guny írta:Csak egy kérdés miatt jöttem picit....
Az megoldható lenne valamilyen kacifántos módon a magyar jog alapjain, hogy egy helyi EGYESÜLET, mint JOGI SZEMÉLY kérjen engedélyt területekre, aztán az egyesület tagjai gyia ki a természetbe....és persze az egyesületi tagdíjakból jópár kérelem kijönne, helyi szinten a helyismeret pedig jól jönne...stb...egy csomó pozitívum, amit viszont valaki(k)nek fel kell(ene) vállalni, ha tisztázódott a lehetőség mikéntje....persze az egyesület működési szabályzata stb. is illeszteni kell a joghoz.....
egy apró gondolat, lehet hülyeség, akkor ignoráljátok.....
Szerintem nem lehet gond egy jogi személy esetében, hogy a jogot szerző tagok vagy gyakorlók mint magán személyek nyilatkoznak akár az szmsz része is lehet a tiszta pedigré. Bár ez már olyan fajvédős dolog, de egye fene.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: guny » 2015. december 14., hétfő 14:45

igen, valamilyen "pro forma" megoldás jöhet szóba tán....(..."kacifántos"...)



Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 14., hétfő 15:20

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:51-kor.



guny
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015. október 19., hétfő 13:04
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: guny » 2015. december 14., hétfő 15:42

Ricordo írta:Nem akarom ezt nagyon cifrázni, de a jogi személy jogalanyisága pont arról szól, hogy adott jogviszonyban a maga nevében tud jogot szerezni és ő a kötelezettség alanya. Ebben a közigazgatási jogviszonyban az ügyfélnek olyan "pedigrével" kell rendelkeznie, amilyen pedigréje csak magánszemélynek lehet ---> csak magánszemély lehet az ügyfél, tehát a jogi személy (az egyesület) ügyféli jogalanyisága ki van zárva. Az egyesületi tagok megtehetik, hogy valamennyien egyszerre nyújtják be a kérelmet ugyanarra a területre + igazolják a pedigréjüket, de ebben az esetben is a magánszemélyek fogják megkapni az engedélyt, nem pedig az egyesület.
Ranger67 írta:Szerintem nem lehet gond egy jogi személy esetében, hogy a jogot szerző tagok vagy gyakorlók mint magán személyek nyilatkoznak akár az szmsz része is lehet a tiszta pedigré. Bár ez már olyan fajvédős dolog, de egye fene.
hmm...ha jól emlékszem nem "pedigré" kell (bár nem tudom pontosan mit értesz ez alatt), hanem (jogi) nyilatkozat arról, hogy nincs/nem volt bizonyos ideje releváns ügyben büntető eljárás alatt az illető (jogi) személy....amíg az egyesületet ilyenért nem vonták felelősségre, addig nyugodtan nyilatkozhat ilyenről...sztem.....nem?
a tagjai pedig vele állnak "jogviszonyban"....tehát az egyesület "beékelődik" a hatóság, és tagjai közé....
"pro forma" meg annyi lenne, hogy valójában ezzel mintegy előre megígéri a hatóságnak, hogy a tagjainak felelősségre vonása megtörténhet adott esetben, mert nem tér el (nem is térhet el) alapszabályában a releváns jogtól....
mindegy, nem a kenyerem, nem ragozom tovább a magam részéről....



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 14., hétfő 19:53

Ez a fémkeresős egyesület nem rossz ötlet, de nem ártana legalább egymás között megegyezésre jutni ;)
Kb. 12-13 éve benne voltam egy ilyenben, de végül nem lett belőle semmi, pont emiatt. És akkor is hihetetlen mennyiségű szövegelés volt a semmiért.
Az lett volna a cél, hogy kiharcoljunk egy kedvezőbb szabályozást, illetve a médiában kedvezőbb képet alakítsunk ki a fémkeresőkről. Aztán lett belőle egy szörnyszülött, a "Rómer Flóris Régiségtani Egyesület". Az egyik tag ui. nagyon ragaszkodott a jogszabályok maradéktalan betartásához, és keresztül is vitte. És persze a tagok is mind tartsák be, mert ha valakit "megfognak", az rossz fényt vet az egyesületre, vagyis pont a keresőzést mellőzzék :)
Végül az alapító okiratban is csak eldugva szerepelt a fémkereső szó. Szóval átfordult a dolog ellentétébe. Úgyhogy végül nem jutott el a "fémkeresős" egyesület a bejegyzéséig.
Az illető szép együttműködést alakított ki régészekkel, a többiek pedig keresőztek tovább, ahogy addig.
Ami itt megy, az kísértetiesen emlékeztet az akkori helyzetre.


www.metaldetector.hu

Ranger67
Százados
Százados
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 15:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ranger67 » 2015. december 14., hétfő 20:20

Feri írta:Ez a fémkeresős egyesület nem rossz ötlet, de nem ártana legalább egymás között megegyezésre jutni ;)
Kb. 12-13 éve benne voltam egy ilyenben, de végül nem lett belőle semmi, pont emiatt. És akkor is hihetetlen mennyiségű szövegelés volt a semmiért.
Az lett volna a cél, hogy kiharcoljunk egy kedvezőbb szabályozást, illetve a médiában kedvezőbb képet alakítsunk ki a fémkeresőkről. Aztán lett belőle egy szörnyszülött, a "Rómer Flóris Régiségtani Egyesület". Az egyik tag ui. nagyon ragaszkodott a jogszabályok maradéktalan betartásához, és keresztül is vitte. És persze a tagok is mind tartsák be, mert ha valakit "megfognak", az rossz fényt vet az egyesületre, vagyis pont a keresőzést mellőzzék :)
Végül az alapító okiratban is csak eldugva szerepelt a fémkereső szó. Szóval átfordult a dolog ellentétébe. Úgyhogy végül nem jutott el a "fémkeresős" egyesület a bejegyzéséig.
Az illető szép együttműködést alakított ki régészekkel, a többiek pedig keresőztek tovább, ahogy addig.
Ami itt megy, az kísértetiesen emlékeztet az akkori helyzetre.
Na ezért kellene egy elhivatott, öfeláldozó, ambizciózus, stb, integráló szemėlyiseg, aki tűzön - vízen...



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 14., hétfő 21:33

Ranger67 írta:
Feri írta:Ez a fémkeresős egyesület nem rossz ötlet, de nem ártana legalább egymás között megegyezésre jutni ;)
Kb. 12-13 éve benne voltam egy ilyenben, de végül nem lett belőle semmi, pont emiatt. És akkor is hihetetlen mennyiségű szövegelés volt a semmiért.
Az lett volna a cél, hogy kiharcoljunk egy kedvezőbb szabályozást, illetve a médiában kedvezőbb képet alakítsunk ki a fémkeresőkről. Aztán lett belőle egy szörnyszülött, a "Rómer Flóris Régiségtani Egyesület". Az egyik tag ui. nagyon ragaszkodott a jogszabályok maradéktalan betartásához, és keresztül is vitte. És persze a tagok is mind tartsák be, mert ha valakit "megfognak", az rossz fényt vet az egyesületre, vagyis pont a keresőzést mellőzzék :)
Végül az alapító okiratban is csak eldugva szerepelt a fémkereső szó. Szóval átfordult a dolog ellentétébe. Úgyhogy végül nem jutott el a "fémkeresős" egyesület a bejegyzéséig.
Az illető szép együttműködést alakított ki régészekkel, a többiek pedig keresőztek tovább, ahogy addig.
Ami itt megy, az kísértetiesen emlékeztet az akkori helyzetre.
Na ezért kellene egy elhivatott, öfeláldozó, ambizciózus, stb, integráló szemėlyiseg, aki tűzön - vízen...
gondolkodom rajta hogy alapítok egy fémkeresős klubbot.persze ez még csak terv előbb utána járok pár dolognak.kivédendő az ilyen okostojásokat valószinű olyanra tervezem amiben lehet bárki tag és ha lesz hol mindenki keresőzhet de beleszólása nincs a rendezvényekbe.vagyis ha nem tetszik neki a rendszer nem kell jönnie :lol: :lol: gittegylet lesz :D :D földet mindenki hozzon magával :D na jó majd próbálok keriteni.csak az a kérdés mit lép a hatóság ha a fémkeresős klubb ad be kérelmet földterületekre?de majd kiforrja magát



ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 14., hétfő 21:35

ul69 írta:
Ranger67 írta:
Feri írta:Ez a fémkeresős egyesület nem rossz ötlet, de nem ártana legalább egymás között megegyezésre jutni ;)
Kb. 12-13 éve benne voltam egy ilyenben, de végül nem lett belőle semmi, pont emiatt. És akkor is hihetetlen mennyiségű szövegelés volt a semmiért.
Az lett volna a cél, hogy kiharcoljunk egy kedvezőbb szabályozást, illetve a médiában kedvezőbb képet alakítsunk ki a fémkeresőkről. Aztán lett belőle egy szörnyszülött, a "Rómer Flóris Régiségtani Egyesület". Az egyik tag ui. nagyon ragaszkodott a jogszabályok maradéktalan betartásához, és keresztül is vitte. És persze a tagok is mind tartsák be, mert ha valakit "megfognak", az rossz fényt vet az egyesületre, vagyis pont a keresőzést mellőzzék :)
Végül az alapító okiratban is csak eldugva szerepelt a fémkereső szó. Szóval átfordult a dolog ellentétébe. Úgyhogy végül nem jutott el a "fémkeresős" egyesület a bejegyzéséig.
Az illető szép együttműködést alakított ki régészekkel, a többiek pedig keresőztek tovább, ahogy addig.
Ami itt megy, az kísértetiesen emlékeztet az akkori helyzetre.
Na ezért kellene egy elhivatott, öfeláldozó, ambizciózus, stb, integráló szemėlyiseg, aki tűzön - vízen...
gondolkodom rajta hogy alapítok egy fémkeresős klubbot.persze ez még csak terv előbb utána járok pár dolognak.kivédendő az ilyen okostojásokat valószinű olyanra tervezem amiben lehet bárki tag és ha lesz hol mindenki keresőzhet de beleszólása nincs a rendezvényekbe.vagyis ha nem tetszik neki a rendszer nem kell jönnie :lol: :lol: gittegylet lesz :D :D földet mindenki hozzon magával :D na jó majd próbálok keriteni.csak az a kérdés mit lép a hatóság ha a fémkeresős klubb ad be kérelmet földterületekre?de majd kiforrja magát
ja és félreértés ne essék tűzön vizen nem járok csak a kezem hajlik magam felé :D :D



Pulek
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015. november 3., kedd 13:52
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Pulek » 2015. december 15., kedd 8:30

ul69 írta:
Ranger67 írta:
Feri írta:Ez a fémkeresős egyesület nem rossz ötlet, de nem ártana legalább egymás között megegyezésre jutni ;)
Kb. 12-13 éve benne voltam egy ilyenben, de végül nem lett belőle semmi, pont emiatt. És akkor is hihetetlen mennyiségű szövegelés volt a semmiért.
Az lett volna a cél, hogy kiharcoljunk egy kedvezőbb szabályozást, illetve a médiában kedvezőbb képet alakítsunk ki a fémkeresőkről. Aztán lett belőle egy szörnyszülött, a "Rómer Flóris Régiségtani Egyesület". Az egyik tag ui. nagyon ragaszkodott a jogszabályok maradéktalan betartásához, és keresztül is vitte. És persze a tagok is mind tartsák be, mert ha valakit "megfognak", az rossz fényt vet az egyesületre, vagyis pont a keresőzést mellőzzék :)
Végül az alapító okiratban is csak eldugva szerepelt a fémkereső szó. Szóval átfordult a dolog ellentétébe. Úgyhogy végül nem jutott el a "fémkeresős" egyesület a bejegyzéséig.
Az illető szép együttműködést alakított ki régészekkel, a többiek pedig keresőztek tovább, ahogy addig.
Ami itt megy, az kísértetiesen emlékeztet az akkori helyzetre.
Na ezért kellene egy elhivatott, öfeláldozó, ambizciózus, stb, integráló szemėlyiseg, aki tűzön - vízen...
gondolkodom rajta hogy alapítok egy fémkeresős klubbot.persze ez még csak terv előbb utána járok pár dolognak.kivédendő az ilyen okostojásokat valószinű olyanra tervezem amiben lehet bárki tag és ha lesz hol mindenki keresőzhet de beleszólása nincs a rendezvényekbe.vagyis ha nem tetszik neki a rendszer nem kell jönnie :lol: :lol: gittegylet lesz :D :D földet mindenki hozzon magával :D na jó majd próbálok keriteni.csak az a kérdés mit lép a hatóság ha a fémkeresős klubb ad be kérelmet földterületekre?de majd kiforrja magát
Ez a hatóság hozzáállásának letesztelésére nem is lenne rossz. Én még a sajtót is meghívnám. Lenne vki, aki a kis kertjét, földterületét rendelkezésre bocsátaná, ahol lehetne kicsit játszani. Aki engedély nélkül ezalatt odamegy, az birtokot háborít. Bár azt nem tudom, mi lenne ennek így a célja. Talán a figyelemfelhívás, hogy "vagyunk és nem adjuk fel"? Nem tudom.



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 15., kedd 10:49

Szerintem jó lenne a tényekből kiindulni, akkor talán sikerülne előbbre jutni. Nem olvastam el mindent közel se, már átmásolni se volt kis munka, és még két másik téma is tele van ezzel :D
Azt látom, hogy vannak itt olyanok, akik nagyon felkészültek jogból. Vannak, akik a múzeumokkal való együttműködést szorgalmazzák, vannak akik csak egyszerűen keresőznének, vannak akik kijárták maguknak az engedélyt és sok egyéb. Mindenféle vélemény van, de tényleg előremutató beírás nem sok található :( Azzal nem sokra megyünk, hogy mindenki a véleményét hangoztatja és vitatkozik.
A vélemény nem kőkemény tény.
Az viszont tény pl, hogy a földben vannak fémtárgyak, azokat fel lehet deríteni fémkeresővel és ki lehet ásni. És a kiásott leletekkel a megtaláló ténylegesen azt csinál, amit csak akar.
Az is tény, hogy egyesek megteszik, mások pedig szeretnék őket ebben megakadályozni, esetleg bizonyos határok közé szorítani ezt a tevékenységet. És az is tény, hogy nem sok sikerrel.

Ezzel természetesen nem arra célzok, hogy a vélemények nemkívánatosak volnának, ez egy fórum.
De ki fogom másolni egy külön témába az engedélyek megszerzésével kapcsolatos konkrétumokat, mert a sok szövegben alig lehet megtalálni.


www.metaldetector.hu

Marcus Antonius
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. október 20., kedd 10:40
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Marcus Antonius » 2015. december 15., kedd 14:04

norman írta:
Ranger67 írta:
norman írta:Hali.
Akiknek úgysem kell engedély......
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067114 ... spVnqM.jpg
http://p.coldline.hu/2015/12/14/2067115 ... N0pQ9Y.jpg
Tegnap délelőtti séta a családdal a Bükkszentlászlói nagy sáncra.Ezek az ásások a turista jelzéstől kb 5 méterre voltak.Még a szép piros kesztyű is ott maradt.A méretek mély keresőre utalnak és valszeg éjszakai műszakban....
Szia!

Ezt nem mondod, hogy ez a nagy sáncon volt??!! Én ott a 90-es évek közepén voltam kint egy Pulse starII 40cm fejjel, de semmi, persze akkor még másként álltam a dologhoz, a dolog is hozzám. Ha jól tudom onnan egy kelta ezüst került elő valamikori ásatásokkor, + talán több sáncátvágást is csináltak, persze szakemberek.
Ezt így nagyon durvának tartom!
Bár lehet, hogy tűzszerészek voltak :lol:
De de.Gondoltam még szarvasgombára is)). Sok ezüstöt találtak ott a helyiek is.Régen krumpli ásás közben.Lehordták Miskolcra az ékszerészekhez ezüstbe.
Éjszaka lehetett, mert nappal aligha hagyják ott a kesztyűt. De ezek legalább betemették és jövőre nyoma sincs. Az a nagyon gázos, amikor téged akarnak felelősségre vonni mások által csinált gödrök és szemét miatt :(



Avatar
kanbagoly
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 15:54
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: kanbagoly » 2015. december 15., kedd 14:22

ul69 írta:
ul69 írta:
Ranger67 írta:
Feri írta:Ez a fémkeresős egyesület nem rossz ötlet, de nem ártana legalább egymás között megegyezésre jutni ;)
Kb. 12-13 éve benne voltam egy ilyenben, de végül nem lett belőle semmi, pont emiatt. És akkor is hihetetlen mennyiségű szövegelés volt a semmiért.
Az lett volna a cél, hogy kiharcoljunk egy kedvezőbb szabályozást, illetve a médiában kedvezőbb képet alakítsunk ki a fémkeresőkről. Aztán lett belőle egy szörnyszülött, a "Rómer Flóris Régiségtani Egyesület". Az egyik tag ui. nagyon ragaszkodott a jogszabályok maradéktalan betartásához, és keresztül is vitte. És persze a tagok is mind tartsák be, mert ha valakit "megfognak", az rossz fényt vet az egyesületre, vagyis pont a keresőzést mellőzzék :)
Végül az alapító okiratban is csak eldugva szerepelt a fémkereső szó. Szóval átfordult a dolog ellentétébe. Úgyhogy végül nem jutott el a "fémkeresős" egyesület a bejegyzéséig.
Az illető szép együttműködést alakított ki régészekkel, a többiek pedig keresőztek tovább, ahogy addig.
Ami itt megy, az kísértetiesen emlékeztet az akkori helyzetre.
Na ezért kellene egy elhivatott, öfeláldozó, ambizciózus, stb, integráló szemėlyiseg, aki tűzön - vízen...
gondolkodom rajta hogy alapítok egy fémkeresős klubbot.persze ez még csak terv előbb utána járok pár dolognak.kivédendő az ilyen okostojásokat valószinű olyanra tervezem amiben lehet bárki tag és ha lesz hol mindenki keresőzhet de beleszólása nincs a rendezvényekbe.vagyis ha nem tetszik neki a rendszer nem kell jönnie :lol: :lol: gittegylet lesz :D :D földet mindenki hozzon magával :D na jó majd próbálok keriteni.csak az a kérdés mit lép a hatóság ha a fémkeresős klubb ad be kérelmet földterületekre?de majd kiforrja magát
ja és félreértés ne essék tűzön vizen nem járok csak a kezem hajlik magam felé :D :D
Engem irritál ahogy váltogatod a nickeket. Ha választani lehet, inkább legyél buktaede. Már kezdtem úgy érezni, hogy értelmesen is szót lehet váltani veled.


"A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze;
Itt élned, halnod kell." ..itt és nem nyugaton!

Marcus Antonius
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2015. október 20., kedd 10:40
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Marcus Antonius » 2015. december 15., kedd 14:29

Feri írta:Szerintem jó lenne a tényekből kiindulni, akkor talán sikerülne előbbre jutni. Nem olvastam el mindent közel se, már átmásolni se volt kis munka, és még két másik téma is tele van ezzel :D
Azt látom, hogy vannak itt olyanok, akik nagyon felkészültek jogból. Vannak, akik a múzeumokkal való együttműködést szorgalmazzák, vannak akik csak egyszerűen keresőznének, vannak akik kijárták maguknak az engedélyt és sok egyéb. Mindenféle vélemény van, de tényleg előremutató beírás nem sok található :( Azzal nem sokra megyünk, hogy mindenki a véleményét hangoztatja és vitatkozik.
A vélemény nem kőkemény tény.
Az viszont tény pl, hogy a földben vannak fémtárgyak, azokat fel lehet deríteni fémkeresővel és ki lehet ásni. És a kiásott leletekkel a megtaláló ténylegesen azt csinál, amit csak akar.
Az is tény, hogy egyesek megteszik, mások pedig szeretnék őket ebben megakadályozni, esetleg bizonyos határok közé szorítani ezt a tevékenységet. És az is tény, hogy nem sok sikerrel.

Ezzel természetesen nem arra célzok, hogy a vélemények nemkívánatosak volnának, ez egy fórum.
De ki fogom másolni egy külön témába az engedélyek megszerzésével kapcsolatos konkrétumokat, mert a sok szövegben alig lehet megtalálni.
Hát igen. Nem ártana összefogni egy érdek mentén meddő vita és kinek van igaza helyett. És akkor akár el is érhetünk valamit közösen.
A parlamentben is vannak értelmes hangok, jó lenne inkább azokat felerősíteni közösen. Sajnos hogy már öt éve, de volt ilyen. A választ nem találtam, de nem is kell. Tudjuk, hogy azóta mi történt.

"DÚRÓ DÓRA (Jobbik): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! A műkincsszabályozás körül számtalan probléma van. Ezek közül az egyik legégetőbb, hogy Magyarországon nem rendezett a civilek által talált régészeti leletek helyzete. Önmagában a fémkeresők használatát nem tiltja jogszabály, így számos, akár csak hobbitevékenységként leletek keresésével foglalkozó ember találhat régészeti szempontból igen értékes tárgyakat.
Az állampolgároknak ugyan kötelezettsége van arra nézve, hogy ezeket jelezzék az illetékes hatóságoknak, ugyanakkor a talált leletekért az állam gyakorlatilag semmilyen pénzbeli jutalmat nem biztosít, hiszen a KÖH évente 3 millió forintból gazdálkodik e célra.
Így nem is ritkán fordul elő az a gyakorlat, hogy az emberek egy olyan külföldi országba viszik ki ezeket a régiségeket, ahol a beszolgáltatott régészeti leletnek meghatározzák a forgalmi értékét, majd ennek gyakran 5-10 százalékát, egy bizonyos értékhatár felett pedig 2 százalékát – egy kis kifutási idő után – átadják a beszolgáltatónak. Így az üzletszerűen ezzel foglalkozó keresőknek is megéri az állam együttműködését keresni.
Vannak olyan becslések, amelyek alapján évi egymilliárd forint körüli a műkincsvisszaélések értéke.
Kérdéseim a következők. Mindezek alapján kívánnak-e például a horgászengedélyhez hasonló szabályozást bevezetni a fémkeresők használatát illetően? Kívánják-e a tényleges beszolgáltatási díjakat értékarányosan, százalékhoz kötve meghatározni, hogy az értékeink ne szivárogjanak ki az országunkból? Valamint hogyan kívánják hatékonyabbá tenni az illegális régiségkereskedelem elleni harcot?
Várom megtisztelő válaszát. (Taps a Jobbik soraiban.)"



buktaede
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 15., kedd 15:11

kanbagoly írta:
ul69 írta:
ul69 írta:
Ranger67 írta:
Feri írta:Ez a fémkeresős egyesület nem rossz ötlet, de nem ártana legalább egymás között megegyezésre jutni ;)
Kb. 12-13 éve benne voltam egy ilyenben, de végül nem lett belőle semmi, pont emiatt. És akkor is hihetetlen mennyiségű szövegelés volt a semmiért.
Az lett volna a cél, hogy kiharcoljunk egy kedvezőbb szabályozást, illetve a médiában kedvezőbb képet alakítsunk ki a fémkeresőkről. Aztán lett belőle egy szörnyszülött, a "Rómer Flóris Régiségtani Egyesület". Az egyik tag ui. nagyon ragaszkodott a jogszabályok maradéktalan betartásához, és keresztül is vitte. És persze a tagok is mind tartsák be, mert ha valakit "megfognak", az rossz fényt vet az egyesületre, vagyis pont a keresőzést mellőzzék :)
Végül az alapító okiratban is csak eldugva szerepelt a fémkereső szó. Szóval átfordult a dolog ellentétébe. Úgyhogy végül nem jutott el a "fémkeresős" egyesület a bejegyzéséig.
Az illető szép együttműködést alakított ki régészekkel, a többiek pedig keresőztek tovább, ahogy addig.
Ami itt megy, az kísértetiesen emlékeztet az akkori helyzetre.
Na ezért kellene egy elhivatott, öfeláldozó, ambizciózus, stb, integráló szemėlyiseg, aki tűzön - vízen...
gondolkodom rajta hogy alapítok egy fémkeresős klubbot.persze ez még csak terv előbb utána járok pár dolognak.kivédendő az ilyen okostojásokat valószinű olyanra tervezem amiben lehet bárki tag és ha lesz hol mindenki keresőzhet de beleszólása nincs a rendezvényekbe.vagyis ha nem tetszik neki a rendszer nem kell jönnie :lol: :lol: gittegylet lesz :D :D földet mindenki hozzon magával :D na jó majd próbálok keriteni.csak az a kérdés mit lép a hatóság ha a fémkeresős klubb ad be kérelmet földterületekre?de majd kiforrja magát
ja és félreértés ne essék tűzön vizen nem járok csak a kezem hajlik magam felé :D :D
Engem irritál ahogy váltogatod a nickeket. Ha választani lehet, inkább legyél buktaede. Már kezdtem úgy érezni, hogy értelmesen is szót lehet váltani veled.
Tisztelt kanbagoly! Tévedtél, mert mind a ketten normálisak vagyunk. A hangok is megmondták. =))



Pirate
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2015. augusztus 30., vasárnap 19:08
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Pirate » 2015. december 15., kedd 20:20

Ibn írta:Hát igen,találok valamit amiről fogalmam nincs mikori,kié volt,mi lehet az értéke.felraknám ide had lássák mit hoz egy COBRA,szuper gép jo szerencse kombinácio meg egy halványka tapasztalat.de mivan ha,a ha nemmás mint egy feljelentés,házkutatás,meghurcolás.de van a szó NEMÉRDEKEL.miét nem?mert minél jobban szigorittanak annál izgalmasabb kijarni.és mivel demokracia van jogom van a hobbimhoz,es felkene fogni a nagyokosoknak a parlamentbe meg a muzeumban hogy amig a foldben vannak ezek a dolgok addig nemis léteznek,de ha mar kint vannak akkor ertek nekem es mindenkinek,es ehez 4 orat taposok egy szantofoldon 4 fokos hidegben 10 cm sárral a talpamon,meg egy acellapattal a vallamon.tov szep estet mindenkinek.
Átmásoltam ide, szebben nem tudnám megfogalmazni. Az is tény, hogy sokan így érzünk.



Avatar
shadow20
Hadnagy
Hadnagy
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 4:54
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: shadow20 » 2015. december 15., kedd 20:27

Pirate írta:
Ibn írta:Hát igen,találok valamit amiről fogalmam nincs mikori,kié volt,mi lehet az értéke.felraknám ide had lássák mit hoz egy COBRA,szuper gép jo szerencse kombinácio meg egy halványka tapasztalat.de mivan ha,a ha nemmás mint egy feljelentés,házkutatás,meghurcolás.de van a szó NEMÉRDEKEL.miét nem?mert minél jobban szigorittanak annál izgalmasabb kijarni.és mivel demokracia van jogom van a hobbimhoz,es felkene fogni a nagyokosoknak a parlamentbe meg a muzeumban hogy amig a foldben vannak ezek a dolgok addig nemis léteznek,de ha mar kint vannak akkor ertek nekem es mindenkinek,es ehez 4 orat taposok egy szantofoldon 4 fokos hidegben 10 cm sárral a talpamon,meg egy acellapattal a vallamon.tov szep estet mindenkinek.
Átmásoltam ide, szebben nem tudnám megfogalmazni. Az is tény, hogy sokan így érzünk.
Igazad van engem sem érdekel! Ez a hobbi megváltoztatott, és igaz sokszor 10km-t is gyalogolok az alföldön a semmiért, de boldoggá tesz! Inkább az ELVETT területeken maradt kincseket követelnék ennyire! :-@



Avatar
norman
Tábornok
Tábornok
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 18:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: norman » 2015. december 15., kedd 20:36

Marcus Antonius írta:
Feri írta:Szerintem jó lenne a tényekből kiindulni, akkor talán sikerülne előbbre jutni. Nem olvastam el mindent közel se, már átmásolni se volt kis munka, és még két másik téma is tele van ezzel :D
Azt látom, hogy vannak itt olyanok, akik nagyon felkészültek jogból. Vannak, akik a múzeumokkal való együttműködést szorgalmazzák, vannak akik csak egyszerűen keresőznének, vannak akik kijárták maguknak az engedélyt és sok egyéb. Mindenféle vélemény van, de tényleg előremutató beírás nem sok található :( Azzal nem sokra megyünk, hogy mindenki a véleményét hangoztatja és vitatkozik.
A vélemény nem kőkemény tény.
Az viszont tény pl, hogy a földben vannak fémtárgyak, azokat fel lehet deríteni fémkeresővel és ki lehet ásni. És a kiásott leletekkel a megtaláló ténylegesen azt csinál, amit csak akar.
Az is tény, hogy egyesek megteszik, mások pedig szeretnék őket ebben megakadályozni, esetleg bizonyos határok közé szorítani ezt a tevékenységet. És az is tény, hogy nem sok sikerrel.

Ezzel természetesen nem arra célzok, hogy a vélemények nemkívánatosak volnának, ez egy fórum.
De ki fogom másolni egy külön témába az engedélyek megszerzésével kapcsolatos konkrétumokat, mert a sok szövegben alig lehet megtalálni.
Hát igen. Nem ártana összefogni egy érdek mentén meddő vita és kinek van igaza helyett. És akkor akár el is érhetünk valamit közösen.
A parlamentben is vannak értelmes hangok, jó lenne inkább azokat felerősíteni közösen. Sajnos hogy már öt éve, de volt ilyen. A választ nem találtam, de nem is kell. Tudjuk, hogy azóta mi történt.

"DÚRÓ DÓRA (Jobbik): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! A műkincsszabályozás körül számtalan probléma van. Ezek közül az egyik legégetőbb, hogy Magyarországon nem rendezett a civilek által talált régészeti leletek helyzete. Önmagában a fémkeresők használatát nem tiltja jogszabály, így számos, akár csak hobbitevékenységként leletek keresésével foglalkozó ember találhat régészeti szempontból igen értékes tárgyakat.
Az állampolgároknak ugyan kötelezettsége van arra nézve, hogy ezeket jelezzék az illetékes hatóságoknak, ugyanakkor a talált leletekért az állam gyakorlatilag semmilyen pénzbeli jutalmat nem biztosít, hiszen a KÖH évente 3 millió forintból gazdálkodik e célra.
Így nem is ritkán fordul elő az a gyakorlat, hogy az emberek egy olyan külföldi országba viszik ki ezeket a régiségeket, ahol a beszolgáltatott régészeti leletnek meghatározzák a forgalmi értékét, majd ennek gyakran 5-10 százalékát, egy bizonyos értékhatár felett pedig 2 százalékát – egy kis kifutási idő után – átadják a beszolgáltatónak. Így az üzletszerűen ezzel foglalkozó keresőknek is megéri az állam együttműködését keresni.
Vannak olyan becslések, amelyek alapján évi egymilliárd forint körüli a műkincsvisszaélések értéke.
Kérdéseim a következők. Mindezek alapján kívánnak-e például a horgászengedélyhez hasonló szabályozást bevezetni a fémkeresők használatát illetően? Kívánják-e a tényleges beszolgáltatási díjakat értékarányosan, százalékhoz kötve meghatározni, hogy az értékeink ne szivárogjanak ki az országunkból? Valamint hogyan kívánják hatékonyabbá tenni az illegális régiségkereskedelem elleni harcot?
Várom megtisztelő válaszát. (Taps a Jobbik soraiban.)"
Ezekkel a százalékokkal nemigen vinne be senki semmit.Egy kb 100 ezres ritka érménél 5-10 ezer forint?Háát elég gyenge inditék arra hogy valaki tisztességes megélhetési legyen. :shock:


:?:

buktaede
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 16., szerda 9:07

Tisztelt kanbagoly, és Gabor!

Akkor, hogy stílszerű legyek, idézném egyik fórumozó tagunk (ul69) egyik találó mondatát. Nem pontosan, csak nagyjából, mert nem volt kedvem visszaolvasni 2-300 hozzászólást.

Nos tehát! Fiúk, szólok, hogy gerenda van a szemetekben.

Voltam már egy másik topicban Gabor által paranoidnak nevezve, most pedig kanbagoly által skizonak kikiáltva (aki két néven fórumozik más teljesen más stílusban). Ezt Gabor az "ezt találtam"-ban is meggyőződéssel hirdeti.
Erre én csak annyit javasolnék nektek, hogy egy pár napra tiltsátok el magatokat a fórumtól, a világ zajától (ingerszegény környezet), és relaxáljatok. Az is jót tenne nektek, ha kimennétek, akár csak a szomszéd, vagy saját kertetekbe, és lengetnétek egyet a friss levegőn. Bocs, Gabor, Te menj le a Balcsira, mert egy párszor már elmondtad, hogy neked oda van engedélyed. Jó idő van, még nem kell fakutya.
Ha ez sem segít, forduljatok szakemberhez, mert ez, amit csináltok, már nagyon beteges, és előbb-utóbb a szeretteitek fogják ezt megsínyleni. Mást se csináltok, csak bojkottáljátok még az előre mutató fórumozást is, meg összeesküvés elméleteket gyártotok.
Ha segít a relax és nem kell orvos, akkor kérdezzétek meg kheperát, ő lehet, tudja a titok nyitját.
Ha viszont még az orvos sem tud javulást elérni, akkor higgyetek magatokban. Elismerem nektek, hogy én tényleg ő vagyok, sőt a másik fórumról misike, de lehet, hogy még khepera is, de nem Attila, hanem Ede, vagy Etele. Sőt én voltam a rézfaszú bagoly is, előző életemben Mata Hari.

Na erre varrjatok gombot.



Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 16., szerda 10:48

buktaede írta:Tisztelt kanbagoly, és Gabor!

Akkor, hogy stílszerű legyek, idézném egyik fórumozó tagunk (ul69) egyik találó mondatát. Nem pontosan, csak nagyjából, mert nem volt kedvem visszaolvasni 2-300 hozzászólást.

Nos tehát! Fiúk, szólok, hogy gerenda van a szemetekben.

Voltam már egy másik topicban Gabor által paranoidnak nevezve, most pedig kanbagoly által skizonak kikiáltva (aki két néven fórumozik más teljesen más stílusban). Ezt Gabor az "ezt találtam"-ban is meggyőződéssel hirdeti.
Erre én csak annyit javasolnék nektek, hogy egy pár napra tiltsátok el magatokat a fórumtól, a világ zajától (ingerszegény környezet), és relaxáljatok. Az is jót tenne nektek, ha kimennétek, akár csak a szomszéd, vagy saját kertetekbe, és lengetnétek egyet a friss levegőn. Bocs, Gabor, Te menj le a Balcsira, mert egy párszor már elmondtad, hogy neked oda van engedélyed. Jó idő van, még nem kell fakutya.
Ha ez sem segít, forduljatok szakemberhez, mert ez, amit csináltok, már nagyon beteges, és előbb-utóbb a szeretteitek fogják ezt megsínyleni. Mást se csináltok, csak bojkottáljátok még az előre mutató fórumozást is, meg összeesküvés elméleteket gyártotok.
Ha segít a relax és nem kell orvos, akkor kérdezzétek meg kheperát, ő lehet, tudja a titok nyitját.
Ha viszont még az orvos sem tud javulást elérni, akkor higgyetek magatokban. Elismerem nektek, hogy én tényleg ő vagyok, sőt a másik fórumról misike, de lehet, hogy még khepera is, de nem Attila, hanem Ede, vagy Etele. Sőt én voltam a rézfaszú bagoly is, előző életemben Mata Hari.

Na erre varrjatok gombot.


Kedves Ede!


Először is engem több nicken írogatónak bélyegzett többször is ul69..., aztán a provokatív hozzászólásai csak kárt okoztak a fórumon!
Én próbáltam segíteni engedély ügyben a fórumon!!!! El lehet olvasni ul69 hozzászólásait és lehet mérlegelni kinek is van igaza és ki segít, meg ki is a paranoid!



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 16., szerda 11:03

Ez elég durva. Eredetileg nem arról szól(na) a fórum, hogy ki tudja jobban sértegetni a másikat ;)
Mindenkinek más a gondolkodásmódja, nem ártana elfogadni.
Ezeket majd kimoderálom, ha ráérek, de lehet, hogy jobb átnevezni dühöngőre a témát :)
Megcsináltam az új témát, ahová csak az engedéllyel kapcsolatos konkrétumok kerülnek, ne innen kelljen kibányászni. Inkább oda kérek tippeket, annak legalább van haszna. Mit, mikor, hol, hogyan.


www.metaldetector.hu

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 16., szerda 11:16

Feri írta:Ez elég durva. Eredetileg nem arról szól(na) a fórum, hogy ki tudja jobban sértegetni a másikat ;)
Mindenkinek más a gondolkodásmódja, nem ártana elfogadni.
Ezeket majd kimoderálom, ha ráérek, de lehet, hogy jobb átnevezni dühöngőre a témát :)
Megcsináltam az új témát, ahová csak az engedéllyel kapcsolatos konkrétumok kerülnek, ne innen kelljen kibányászni. Inkább oda kérek tippeket, annak legalább van haszna. Mit, mikor, hol, hogyan.

Igen durva! Miért provokálnak és miért dezinformálnak itt páran, hogy csak a "csókosoknak" lehet engedély, stb,...
Lehetne nézni ki is ír több nickről és a provokátorokat törölni, mert a tisztességes hobbi keresősöknek ártanak csak! A törvények topikban is érdemes elolvasni az ámokfutásukat, ami esetleges törvényi szigorításokhoz vezethet. Miért áll ez az érdekükben?



Avatar
Feri
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 18:41
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Feri » 2015. december 16., szerda 11:43

Gabor írta:
Feri írta:Ez elég durva. Eredetileg nem arról szól(na) a fórum, hogy ki tudja jobban sértegetni a másikat ;)
Mindenkinek más a gondolkodásmódja, nem ártana elfogadni.
Ezeket majd kimoderálom, ha ráérek, de lehet, hogy jobb átnevezni dühöngőre a témát :)
Megcsináltam az új témát, ahová csak az engedéllyel kapcsolatos konkrétumok kerülnek, ne innen kelljen kibányászni. Inkább oda kérek tippeket, annak legalább van haszna. Mit, mikor, hol, hogyan.

Igen durva! Miért provokálnak és miért dezinformálnak itt páran, hogy csak a "csókosoknak" lehet engedély, stb,...
Lehetne nézni ki is ír több nickről és a provokátorokat törölni, mert a tisztességes hobbi keresősöknek ártanak csak! A törvények topikban is érdemes elolvasni az ámokfutásukat, ami esetleges törvényi szigorításokhoz vezethet. Miért áll ez az érdekükben?
Nagyon egyszerű ez a dolog, pont az előbb említettem, hogy konkrétumokat, tényeket kell írni, vagy legalábbis érdemleges tanácsokat, infókat. Ezeket én kigyűjtöm külön és nem fognak eltűnni a sok vélemény között. Néhányat már bemásoltam az új témába.
Ez az, ami a legtöbb embert érdekli.
Véleménye mindenkinek lehet, az is helyénvaló. A sértegetés, személyeskedés már nem.


www.metaldetector.hu

Gabor
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 13:52
Tartózkodási hely: Baranya
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Gabor » 2015. december 16., szerda 12:02

Feri írta:
Gabor írta:
Feri írta:Ez elég durva. Eredetileg nem arról szól(na) a fórum, hogy ki tudja jobban sértegetni a másikat ;)
Mindenkinek más a gondolkodásmódja, nem ártana elfogadni.
Ezeket majd kimoderálom, ha ráérek, de lehet, hogy jobb átnevezni dühöngőre a témát :)
Megcsináltam az új témát, ahová csak az engedéllyel kapcsolatos konkrétumok kerülnek, ne innen kelljen kibányászni. Inkább oda kérek tippeket, annak legalább van haszna. Mit, mikor, hol, hogyan.

Igen durva! Miért provokálnak és miért dezinformálnak itt páran, hogy csak a "csókosoknak" lehet engedély, stb,...
Lehetne nézni ki is ír több nickről és a provokátorokat törölni, mert a tisztességes hobbi keresősöknek ártanak csak! A törvények topikban is érdemes elolvasni az ámokfutásukat, ami esetleges törvényi szigorításokhoz vezethet. Miért áll ez az érdekükben?
Nagyon egyszerű ez a dolog, pont az előbb említettem, hogy konkrétumokat, tényeket kell írni, vagy legalábbis érdemleges tanácsokat, infókat. Ezeket én kigyűjtöm külön és nem fognak eltűnni a sok vélemény között. Néhányat már bemásoltam az új témába.
Ez az, ami a legtöbb embert érdekli.
Véleménye mindenkinek lehet, az is helyénvaló. A sértegetés, személyeskedés már nem.
Egyetértek, a provokátorokat meg szerintem moderálni kellene!


Engedély témában: Balatonra megyénként kell az illeték! Ha nem egy évre kapta meg valaki a vízi engedélyt a mederkezelői engedély rövidebb hatálya miatt, akkor új mederkezelőivel módosítást kell kérni és nem kell az illetéket újra fizetni az egy éven belül!



buktaede
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: buktaede » 2015. december 16., szerda 12:19

Feri írta:Ez elég durva. Eredetileg nem arról szól(na) a fórum, hogy ki tudja jobban sértegetni a másikat ;)
Mindenkinek más a gondolkodásmódja, nem ártana elfogadni.
Ezeket majd kimoderálom, ha ráérek, de lehet, hogy jobb átnevezni dühöngőre a témát :)
Megcsináltam az új témát, ahová csak az engedéllyel kapcsolatos konkrétumok kerülnek, ne innen kelljen kibányászni. Inkább oda kérek tippeket, annak legalább van haszna. Mit, mikor, hol, hogyan.
Kedves Feri, köszönöm. Bár annyira nem értem. Szeretném, ha törölnéd a buktaede énem regisztrációját.

Még egyszer köszönöm!



Avatar
talentum
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 23:52
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: talentum » 2015. december 16., szerda 13:01

Gabor írta:
Feri írta:Ez elég durva. Eredetileg nem arról szól(na) a fórum, hogy ki tudja jobban sértegetni a másikat ;)
Mindenkinek más a gondolkodásmódja, nem ártana elfogadni.
Ezeket majd kimoderálom, ha ráérek, de lehet, hogy jobb átnevezni dühöngőre a témát :)
Megcsináltam az új témát, ahová csak az engedéllyel kapcsolatos konkrétumok kerülnek, ne innen kelljen kibányászni. Inkább oda kérek tippeket, annak legalább van haszna. Mit, mikor, hol, hogyan.

Igen durva! Miért provokálnak és miért dezinformálnak itt páran, hogy csak a "csókosoknak" lehet engedély, stb,...
Lehetne nézni ki is ír több nickről és a provokátorokat törölni, mert a tisztességes hobbi keresősöknek ártanak csak! A törvények topikban is érdemes elolvasni az ámokfutásukat, ami esetleges törvényi szigorításokhoz vezethet. Miért áll ez az érdekükben?
Vízre kapsz engedélyt. Ez biztos.

Mint büntetlen, előélet mentes magánember, szintén kaphatsz engedélyt, ha tudsz a föld tulajaival (minddel!!!) beleegyező papírt íratni...természetesen védett helytől kicsit távolabbra essen. Van megye, ahol a véleményre felkért múzeum ezt meg fogja vétózni, valahol nem.

Múzeummal együttműködni is lehet, inkább ehhez kell a nagyobb ismeretség, ami akár származhat a pozitív előéletedből is!!- ha tettél már le valamit az asztalukra.Vagy akár lehet is dolgozni rajta :) . Mondjuk ezt megértem, hisz nincs szükségük tömegekre, inkább elhivatottabb segítőkre,akik szintén szeretik a régmúlt értékeit, és nem feltétlenül forintban kifejezve. Ők nincsenek sokan, és nem is igen lesznek.
Igen, sajna nincs bevédve első kör(ök)ben az a keresős, aki esetleg múzeumnak keresgélne, és adna le értékes infókat, és dolgokat, és érdekli a régészet, vagy kapcsolatot szeretne kialakítani az intézménnyel. Ha hatósági intézkedés alá esik, mert a földön találják,csak rajta áll, mennyi büntit osztanak rá. Faramuci helyzet ez,de kár ezen rágódni, hisz amúgy is a földet lengeti az ember,a rizikó mindenképp megvan, de ha valamit be is visz a múzeumba, akkor esetleg még valami jó is alakulhat...
Ha én régész lennék,( ami szerencsére nem vagyok :) nekem el kell tartanom a családom :) ) és odajönne hozzám egy évben 13 emberke, hogy hadd segítsen már nekem műszerrel, ásatáson, terepbejáráskor,stb, és tudom, hogy csak 3-at tudok koordinálni, szerintetek melyik 3 lesz az? Tehát nem feltétlenül csókosság az, ha kapcsolatot alakít ki valaki velük, hanem követelmény.
Persze ez a rossz, jelenlévő rendszer , szabályozás miatt van, lehetne másképp is, de Angliától sok mérföld választ el... és ne remélje senki, hogy a hibás döntéseket majd akármelyik döntéshozó beismeri, és majd törvénymódósítást fog kezdeményezni a közeljövőben, mert tévedett... :) :D

Tényleg nem szerencsés itt dicsekedni a szép lelésekkel, mert vörös posztó ez a régészeknek, és miért kellene őket felidegesíteni?
Cserébe viszont elvárható, hogy a régész beleérezzen egy hobbista helyzetébe? Szerintem igen. Legyen valami megoldás!
Véleményem szerint az, hogy aki szeretne együttműködni, azt segítsék. Legalább feltételezzék a jószándékot, ha kérhetjük.
A többség úgyse fog erre időt, energiát rááldozni, hisz élni sincs ideje, nemhogy múzeumoskodni.Csak néha kimegy lengetni,és kész.Rekreáció.

A magánúton benyújtandó kérelem menetében pedig a tulajdonosi hozzájárulás beszerzése a gáz, a legtöbb esetben egyszerűen (szinte) lehetetlen.Legyen elég a bérlőé, ebben segíthetne az elbíráló hatóság.

Kérlek Gábor ne...ebbe az egészbe igen belefáradtam :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára talentum 2015. december 16., szerda 13:11-kor.


talentum ... ókori tömeg, és pénzegység, melynek értéke koronként, és területenként változott...

feketeöves paranoiás
Őrmester
Őrmester
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. augusztus 11., kedd 11:51
Status: Offline

Re: Engedély

Hozzászólás Szerző: feketeöves paranoiás » 2015. december 16., szerda 13:04

kanbagoly írta:
kanbagoly írta:
buktaede írta:Köszi!
Én valami egyszerűbben hozzáférhető dologra gondoltam, mint esetleg gps koordináta, vagy eov. Mert ha a KÖH-ögős nénit is szívességre kell kérni, az ugyanúgy beséta a hivatalba, mint a földhivatali vonal.
Polgármesteriben egyszer kérsz ügyfélkapu regisztrációt (általában hétfőn direkt ezért vannak este hatig) és onnantól online is tudsz bármit intézni hátralévő életed során. https://ugyfelkapu.magyarorszag.hu/

Még asszem ingyenes betekintést is a földhivataltól. HRSZ-t meg a HÉSZ-ből.

Öööö ezekszerint csak 2 évre szól, ezt nem tudtam: https://gate.gov.hu/sso/ap/ApServlet?partnerid=fomi
De akkor is egyszerűbb, mint a földhivatalba rohangálni: http://www.foldhivatal.hu/content/view/172/163/
111.jpg
Csak a földhivatalban, személyesen működik az ingyenes betekintés. Online viszont csak az 1000 Ft-os "Nem hiteles tulajdonosi lap"-on szerepelnek a tulajdonos személyes adatai (ez járható út, de sajnos némi költséggel).
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára feketeöves paranoiás 2015. december 16., szerda 18:20-kor.


Szüleim egyszerű, kétkezű emberek! Édesapám édesanyám férje, édesanyám édesapám felesége. Mindketten házasok.

Avatar
kis-vakond
Őrnagy
Őrnagy
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:39
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: kis-vakond » 2015. december 16., szerda 15:52

Feri írta:Ez elég durva. Eredetileg nem arról szól(na) a fórum, hogy ki tudja jobban sértegetni a másikat ;)
Mindenkinek más a gondolkodásmódja, nem ártana elfogadni.
Ezeket majd kimoderálom, ha ráérek, de lehet, hogy jobb átnevezni dühöngőre a témát :)
Megcsináltam az új témát, ahová csak az engedéllyel kapcsolatos konkrétumok kerülnek, ne innen kelljen kibányászni. Inkább oda kérek tippeket, annak legalább van haszna. Mit, mikor, hol, hogyan.
Üdv
Az új téma zárva :( vagy lemaradtam valamiről?
--kv--



Procol Harum
Százados
Százados
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2015. szeptember 29., kedd 17:15
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Procol Harum » 2015. december 16., szerda 18:56

kis-vakond írta:
Feri írta:Ez elég durva. Eredetileg nem arról szól(na) a fórum, hogy ki tudja jobban sértegetni a másikat ;)
Mindenkinek más a gondolkodásmódja, nem ártana elfogadni.
Ezeket majd kimoderálom, ha ráérek, de lehet, hogy jobb átnevezni dühöngőre a témát :)
Megcsináltam az új témát, ahová csak az engedéllyel kapcsolatos konkrétumok kerülnek, ne innen kelljen kibányászni. Inkább oda kérek tippeket, annak legalább van haszna. Mit, mikor, hol, hogyan.
Üdv
Az új téma zárva :( vagy lemaradtam valamiről?
--kv--
Azért lehet zárva, hogy ne teljen meg meddő vitatkozással


A Whiter Shade of Pale

ul69
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 594
Csatlakozott: 2015. július 1., szerda 18:48
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: ul69 » 2015. december 16., szerda 22:46

Mi az egyesület? Kik és hogyan hozhatnak létre egyesületet? Hogyan működik és hogyan szűnik meg az egyesület? Mennyibe kerül az egyesület alapítása? Az alábbiakban azoknak segítünk, akik egyesület létrehozását tervezik.

Mi az egyesület?

Az egyesülési jog mindenkit megillető alapvető szabadságjog, amely alapján mindenkinek joga van arra, hogy másokkal szervezeteket, illetőleg közösségeket hozzon létre vagy azok tevékenységében részt vegyen.

Az egyesület olyan – az egyesülési jog alapján – önkéntesen létrehozott, önkormányzattal rendelkező szervezet, amely az alapszabályában meghatározott célra alakul, nyilvántartott tagsággal rendelkezik és céljának elérésére szervezi tagjai tevékenységét. Az egyesület önálló jogi személy, jogokat szerezhet és kötelezettségek terhelhetik, tartozásaiért saját vagyonával felel. A tagok – a tagdíj megfizetésén túl – az egyesület tartozásaiért saját vagyonukkal nem felelnek.

Kik hozhatnak létre egyesületet?

Egyesületet magánszemélyek, jogi személyek, valamint ezek jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetei hozhatnak létre. Az alapító tagok lehetnek csak magán vagy csak jogi személyek, de alapítható egyesület úgy is, hogy az alapítók között vegyesen magán és jogi személyek is vannak. Az alapító tagoknak az alapításkor mindig jelen kell lenniük, megbízás alapján alapító tagként nem lehet eljárni.

Hogyan hozható létre egyesület?

Először is célszerű jogász segítségét igénybe venni, hogy valamennyi feltételnek és szükséges dokumentumnak eleget tegyenek az alapítók. Egyesület akként alakulhat, ha legalább tíz alapító tag a szervezet megalakítását kimondja, alapszabályát megalkotja, ügyintéző és képviseleti szerveit megválasztja. Az egyesület bírósági nyilvántartásba vétellel jön létre.

Az egyesület megalakításához az alapító tagoknak alakuló ülést kell tartaniuk, amelyről jegyzőkönyv készül és amelyen elfogadják az egyesület alapszabályát. Az alapszabályban rendelkezni kell az egyesület:

1. nevéről
2. céljáról
3. székhelyéről
4. szervezetéről
5. vagyonáról

Az alapító tagoknak az alapszabályban pontosan meg kell határozniuk az ügyintéző és képviseleti szerv tagjainak létszámát, valamint az egyesület szervezeti egységeinek – legfelsőbb szerv, ügyintéző-, képviseleti szerv – határozatképességének feltételeit, a határozatok elfogadásához szükséges szavazati arányokat.

Az alapszabálynak az egyesület képviseletéről is rendelkeznie kell, személy szerint ki kell jelölni azt a személyt (az egyesület elnökét), aki a képviseletre jogosult, aki az egyesület nevében írásbeli kötelezettséget vállalhat, vagy a számlavezető pénzintézetnél aláírhat. A képviseleti, illetve az aláírási jog gyakorlása lehet önálló vagy a testület más tagjaival együttes.

A nyilvántartásba vétel iránti kérelmet erre rendszeresített formanyomtatványon kell benyújtani az egyesület székhelye szerint illetékes megyei bírósághoz, illetve Budapesten a Fővárosi Bírósághoz. A kérelemhez szükséges nyomtatványt érdemes ügyvédtől kérni.

Hogyan működik az egyesület?

Az egyesülethez annak megalakulása után – az alapszabályban meghatározott feltételekkel – szabadon lehet csatlakozni, illetve a tagok szabadon kiléphetnek az egyesületből. A tagság létszáma ugyanakkor nem csökkenhet a megalakuláshoz szükséges minimum létszám, azaz 10 fő alá.

Az egyesület működése felett az ügyészség törvényességi felügyeletet gyakorol.

Hogyan szűnik meg az egyesület?

Az egyesület megszűnik, ha
1. feloszlását vagy más egyesülettel való egyesülését a legfelsőbb szerve kimondja;
2. az arra jogosult szerv feloszlatja, illetőleg megszűnését megállapítja.

A társadalmi szervezet megszűnése esetén – a hitelezők kielégítése után – vagyonáról az alapszabály előírása, vagy a legfelsőbb szervének döntése szerint kell rendelkezni. Ha a társadalmi szervezet feloszlatással szűnt meg vagy megszűnését állapították meg, és a vagyon hovafordításáról nem történt rendelkezés, vagyona a hitelezők kielégítése után állami tulajdonba kerül és azt közérdekű célra kell fordítani.

Mennyibe kerül az egyesület alapítása?

A bírósági nyilvántartásba vételi eljárás illetékmentes. Az egyesület alapításakor és működésének beindításakor a következő költségek merülhetnek fel: ügyvédi munkadíj, posta- és szervezési költség, valamint az adószám megszerzése iránt az APEH előtti, a KSH-ba való bejelentkezés, közjegyzőnél az aláírási címpéldány miatt a bankszámlanyitás során felmerülő kiadások.

Egyesületet alapítana? Alapítványt hozna létre? Írjon nekünk e-mailben.

Jogászaink vállalják az alapítást.

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q= ... cA&cad=rja

én egy ilyen egyesület létrehozásában látom a jövőt.az már más kérdés lesz hogy eljutok-e a megalapitásig.még kell 9 ember hozzá :D



Avatar
Prowler
Százados
Százados
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015. június 26., péntek 22:57
Tartózkodási hely: A hold sötét oldala!
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Prowler » 2015. december 16., szerda 23:24

Már csak 8 !


Amit ma meglengethetsz,ne halaszd holnapra!

Ricordo
Százados
Százados
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2015. június 27., szombat 19:49
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: Ricordo » 2015. december 17., csütörtök 12:56

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricordo 2016. május 4., szerda 20:50-kor.



Avatar
khepera
Ezredes
Ezredes
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2015. június 29., hétfő 8:12
Status: Offline

Re: Engedély fémkereséshez

Hozzászólás Szerző: khepera » 2015. december 17., csütörtök 15:15

Ricordo írta:Sok szerencsét a szervezéshez. Ha összejön az egyesület és megpróbálkoztok az egyesület nevére engedélyt kérni, kérem, írjátok meg a tapasztalatokat!
Nem rossz az ötlet, és nem akarok vészmadárkodni, de sajnos nagyon sanszosnak érzem, hogy egyszerűen nem adják meg. Úgy gondolom a KÖH általában egyeztet a múzeummal, ők pedig nem fognak hozzájárulni. Egy egyesületnél nem lehet emberekre levetíteni a dolgot, a tagság az egyesülettől függ, kvázi az lehet tag aki akar. A hatóságnak meg pont nem az a célja, hogy boldog boldogtalan menjen.


The ship is safe in a harbour, but this is not why ships built for...

Válasz küldése Előző témaKövetkező téma